Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2019 года № 18431. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 140.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 25.05.2020 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности".
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после его введения в действие размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утвержден приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 26 марта 2019 года № 74
Регламент государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности"
Глава 1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности" (далее – Регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности", утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 361, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18005 (далее – Стандарт).
Государственная услуга "Прием документов на подготовку и повышение квалификации специалистов в области туристской деятельности" (далее – государственная услуга) оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров, имеющими соответствующие лицензии в сфере образования (далее – услугодатель).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальных интернет–ресурсах местных исполнительных органов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента согласно списку, указанному в приложении 1 к настоящему регламенту.
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

"Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 74 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 наурызда № 18431 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 140 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.05.2020 № 140 (ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты қолданысқа енгізілгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 26 наурыздағы
№ 74 бұйрығымен бекітілген
"Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18005 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің "Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 361 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
"Туристік қызмет саласындағы мамандарды даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қызметін жүзеге асыратын бiлiм беру саласында тиiстi лицензиялары бар ұйымдар көрсетеді (бұдан әрі - қызметті беруші).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген тізімге сәйкес облыстардың, Астана, Алматы қалаларының және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ресми интернет-ресурстарында орналастырылған.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги в соответствии с пунктом 6 Стандарта является расписка о приеме либо об отказе в приеме документов в произвольной форме.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность еҰ выполнения:
1) прием и регистрация документов – в течение 10 (десяти) минут;
2) рассмотрение на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта заявления (по форме согласно приложению к Стандарту) с приложением необходимых документов от услугополучателя или его законного представителя – в течение 20 (двадцати) минут;
3) подписание расписки о приеме либо об отказе в приеме документов в произвольной форме – в течение 5 (пяти) минут;
4) выдача услугополучателю расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 5 (пяти) минут.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Структурные функциональные единицы (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги - работники, ответственные за прием документов и выдачу расписки о приеме либо об отказе в приеме документов;
8. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к Регламенту:
1) прием и регистрация документов работником, ответственным за прием документов и выдачу расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 10 (десяти) минут;
2) рассмотрение на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта заявления (по форме согласно приложению к Стандарту) с приложением необходимых документов от услугополучателя или его законного представителя работником, ответственным за прием документов и выдачу расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 20 (двадцати) минут;
3) подписание расписки о приеме либо об отказе в приеме документов в произвольной форме работником, ответственным за прием документов и выдачу расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 5 (пяти) минут;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Стандарттың 6-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы еркін нысандағы қолхат болып табылады.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуы үшін көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізіміне сәйкес құжаттар топтамасын тапсыру негіз болады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу – 10 (он) минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан немесе оның заңды өкілінен қажетті құжаттарды қоса берген өтінішті (Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша) Стандарттың 9 – тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарау – 20 (жиырма) минут ішінде;
3) еркін нысанда құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхатқа қол қою – 5 (бес) минут ішінде;
4) көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру – 5 (бес) минут ішінде.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) - құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруге жауапты қызметкерлер.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әрбір әрекеттің ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес блок-сызбамен сүйемелденеді.
1) құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруге жауапты қызметкердің құжаттарды қабылдау және тіркеу – 10 (он) минут ішінде;
2) құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруге жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе оның заңды өкілінен қажетті құжаттарды қоса берген өтінішті (Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша) Стандарттың 9 – тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарау – 20 (жиырма) минут ішінде;
3) құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруге жауапты қызметкердің еркін нысанда құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхатқа қол қою – 5 (бес) минут ішінде;

4) выдача услугополучателю расписки о приеме либо об отказе в приеме документов работником, ответственным за прием документов и выдачу расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 5 (пяти) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Прием документов
в организации технического и
профессионального,
послесреднего образования"
Список официальных интернет–ресурсов местных исполнительных органов областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
Наименование региона
телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1.
Акмолинская
8(7162)401402
020000, г. Кокшетау, ул. Абая, 89А
www.​akmo.​kz
2.
Актюбинская
8(7132)560474
030010, г. Актобе, пр. Абылхайыр хана, 40
www.​akto.​kz
3.
Атырауская
8(7122)354965
060010, г. Атырау, ул. Айтекеби, 77
www.​aty​rauo​bl.​kz
4.
Алматинская
8(7282)272731
040000, г. Талдыкорган, ул. Кабанбай батыра, 26
www. almaty-reg.kz
5.
Восточно-Казахстанская
8(7232)570151
070019, г. Усть-Каменогорск, ул. К.Либкнехта, 19
www. akimvko.gov.​kz
6.
Жамбылская
8(7262)431552
080008, г.Тараз, ул.Абая, 125
www. zhambyl.kz
7.
Западно-Казахстанская
8(7112)260468
090000, г. Уральск, ул. Почиталина, 72
www.​western.​kz
8.
Карагандинская
8(7212)425443
100012, г. Караганда, ул. Алиханова, 19
www.​kar​agan​da-​region.​kz
9.
Кызылординская
8(7242)272934
120003, г. Кызылорда, ул. Абая, 48
www.​kyz​ylor​da.​kz
10.
Костанайская
8(7142)575310
110000, г. Костанай, ул. Аль-Фараби, 56
www.​kos​tana​y.​kz
11.
Мангистауская
8(7292)435100
130000, г. Актау, 13мкр./47
www.​man​gyst​au.​kz
12.
Павлодарская
8(7182)320965
140009, г. Павлодар, ул. Каирбаева, 32
www.​pav​loda​r.​kz
13.
Северо-Казахстанская
8(7152)463288
150011, г. Петропавловск, ул. Конституции, 58
www.​akimat-​sko.​kz
14.
Турскестанская
8(72533)41005
161200, город Туркестан, проспект Есимхана, 3
www.​ont​usti​k.​gov.​kz
15.
г. Астана
8(7172)556482
010000, г. Астана, ул. Бейбитшилик, 11
www.​astana.​kz
16.
г. Алматы
8(727)2716509
050001, г. Алматы пл. Республики, 4
www.​almaty.​kz
17.
г. Шымкент
8 (7252)247113
160012, город Шымкент, проспект Астаны, 10.
shymkent.gov.​kz
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Прием документов на
подготовку и повышение
квалификации специалистов
в области туристской деятельности"
Блок-схема последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия
Услугополучатель
прием и регистрация документов – в течение 10 (десяти) минут

4) құжаттарды қабылдауға және құжаттарды қабылдау не қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруге жауапты қызметкердің көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру – 5 (бес) минут ішінде.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Туристік қызмет саласындағы
мамандарды даярлауға және
біліктілігін арттыруға
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының ресми интернет–ресурстарының тізімі
Өңірдің атауы
Телефон
Заңды мекен-жайы
Сайт
1.
Ақмола облысы
8(7162)401402
020000, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89А
www.akmo.kz
2.
Ақтөбе облысы
8(7132)560474
030010, Ақтөбе қаласы, Әбілхайыр хан көшесі, 40
www.akto.kz
3.
Атырау облысы
8(7122)354965
060010, Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
www.atyrauobl.kz
4.
Алматы облысы
8(7282)272731
040000, Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 26
www. almaty-reg.kz
5.
Шығыс Қазақстан облысы
8(7232)570151
070019, Өскемен қаласы, К.Либкнехт көшесі, 19
www. akimvko.gov.kz
6.
Жамбыл облысы
8(7262)431552
080008, Тараз қаласы, Абай көшесі, 125
www. zhambyl.kz
7.
Батыс Қазақстан облысы
8(7112)260468
090000, Орал қаласы, Почиталин көшесі, 72
www.western.kz
8.
Қарағанды облысы
8(7212)425443
100012, Қарағанды қаласы, Әлихан көшесі, 19
www.karaganda-region.kz
9.
Қызылорда облысы
8(7242)272934
120003, Қызылорда қаласы, Абай көшесі, 48
www.kyzylorda.kz
10.
Қостанай облысы
8(7142)575310
110000, Костанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 56
www.kostanay.kz
11.
Маңғыстау облысы
8(7292)435100
130000, Ақтау қаласы, 13 шағын ауд./47-ғимарат
www.mangystau.kz
12.
Павлодар облысы
8(7182)320965
140009, Павлодар қаласы, Қайырбаев көшесі, 32
www.pavlodar.kz
13.
Солтүстік Қазақстан облысы
8(7152)463288
150011, г. Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 58
www. akimat-sko.kz
14.
Түркістан облысы
8(72533)41005
161200, Түркістан қаласы, Есімхан алаңы, 3
www. ontustik.gov.kz
15.
Астана қаласы
8(7172)556482
010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 11
www.astana.kz
16.
Алматы қаласы
8(727)2716509
050001, Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
www.almaty.kz
17.
Шымкент қаласы
8 (7252)247113
160012, Шымкент қаласы, Астана алаңы, 10.
shymkent.gov.kz
"Туристік қызмет саласындағы
мамандарды даярлауға және
біліктілігін арттыруға
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір әрекеттің ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы іс-қимылдар реттілігінің блок-сызбасы
Көрсетілетін қызметті алушы
құжаттарды қабылдау және тіркеу – 10 (он) минут ішінде

рассмотрение на соответствие предъявляемым требованиям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта заявления (по форме согласно приложению к Стандарту) с приложением необходимых документов от услугополучателя или законного представителя – в течение 20 (двадцати) минут
подписание расписки о приеме либо об отказе в приеме документов в произвольной форме – в течение 5 (пяти) минут
выдача услугополучателю расписки о приеме либо об отказе в приеме документов – в течение 5 (пяти) минут.
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Прием документов на
подготовку и повышение
квалификации специалистов в
области туристской деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

көрсетілетін қызметті алушыдан немесе оның заңды өкілінен қажетті құжаттарды қоса берген өтінішті (Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша) Стандарттың 9 – тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарау – 20 (жиырма) минут ішінде
еркін нысанда құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхатқа қол қою – 5 (бес) минут ішінде
көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру – 5 (бес) минут ішінде
Туристік қызмет саласындағы
мамандарды даярлауға және
біліктілігін арттыруға
құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-үдерістерінің анықтамалығы