1. Настоящая Инструкция предназначена для формирования отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" (далее - отчет).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Основанием для формирования разделов 1, 1-1, 2, 3, 4, 4-1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 и приложений 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 отчета являются сведения электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) Единого реестра досудебных расследований (далее - ЕРДР), заполненные сотрудниками органов уголовного преследования (органами дознания, следователями, прокурорами) в соответствии с требованиями Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
Учет процессуальных решений, которые в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – УПК РК) подлежат согласованию или утверждению прокурором, производится после удостоверения решения или ЭИУД ЭЦП прокурором.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Отчет состоит из сводного отчета об уголовных правонарушениях по региону и отчетов по каждому органу уголовного преследования и прокуратуры данного региона.
Сводный отчет по республике, а также по региону и каждому субъекту правовой статистики формируется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений ЕРДР на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
4. Отчет формируется Комитетом ежемесячно с нарастающим итогом. Начальники территориальных органов Комитета обязаны обеспечить обработку сведений ЭИУД в ЕРДР до 24.00 часов последнего дня отчетного месяца.
5. На основании сведений ЕРДР, выгруженных территориальными органами Комитета в центральный аппарат, Комитет формирует сводный отчет в целом по республике, а также отчеты по органам уголовного преследования по регионам и в целом по республике.
Комитет направляет сводный отчет и отчеты по каждому органу уголовного преследования заинтересованным субъектам правовой статистики, подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени, внесение каких-либо корректировок не допускается.

1. Осы Нұсқаулық "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есепті қалыптастыруға арналған (бұдан әрі - есеп).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Есептің 1, 1-1, 2, 3, 4, 4-1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бөлімдерін және 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-қосымшаларын қалыптастыру үшін қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері (анықтау органдары, тергеушілер, прокурорлар) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарламаны немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) талаптарына сәйкес толтырған Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) мәліметтері негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексіне (бұдан әрі – ҚР ҚПК) сәйкес прокурормен келісілуге немесе бекітілуге жататын процестік шешімдерді есепке алу прокурордың шешімді немесе ЭАЕҚ-ны ЭЦҚ-мен куәландыруынан кейін жүргізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3. Есеп өңір бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы жиынтық есептен және осы өңірдегі қылмыстық қудалау және прокуратураның әрбір органы жөніндегі есептерден тұрады.
Республика бойынша, сондай-ақ өңір және құқықтық статистиканың әрбір субъектісі бойынша жиынтық есеп Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) орталық аппаратында автоматтандырылған режимде құрастырылады.
Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары жергілікті жерлерде СДТБТ-ға келіп түскен мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
4. Есепті ай сайын үдемелі қорытындысымен Комитет қалыптастырады. Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары ЭАЕҚ мәліметтерінің СДТБТ-де есептік айдың соңғы күніндегі сағат 24.00-ге дейін өңделуін қамтамасыз етуге міндетті.
5. Комитеттің аумақтық басқармалары орталық аппаратқа жүктеген СДТБТ мәліметтерінің негізінде Комитет жалпы республика бойынша жиынтық есепті, сондай-ақ өңірлер және жалпы республика бойынша қылмыстық қудалау органдары жөніндегі есептерді құрастырады.
Комитет жиынтық есепті және әрбір қылмыстық қудалау органы жөніндегі есептерді құқықтық статистиканың мүдделі субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 4 күніне қарай олардың ресми электрондық мекенжайларына электрондық форматта ұсынады.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмесе (демалыс, мереке күндері), онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып есептеледі.
Белгілі бір уақыт кезеңінде қалыптастырылған бекітілген есепке қандай да бір түзетулер енгізуге жол берілмейді.

Глава 3. Раздел 1 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях"
6. Раздел 1 отчета содержит сведения о правонарушениях, уголовные дела по которым находились в производстве в отчетном периоде (начато расследование, окончено с направлением дела в суд, прекращено, прерваны сроки досудебного расследования производством), а также о правонарушениях, по делам о которых истекли на конец отчетного периода сроки предварительного следствия или дознания, но информация о продлении срока в ЕРДР не поступила.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК).
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
По графам отражаются показатели о решениях по уголовным делам, если по данному правонарушению впервые в отчетном периоде окончено расследование (направлено в суд, прекращено согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК, прекращено со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования).
Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования, в текущем отчетном периоде в результате возвращения дела судом прокурору со стадии предварительного слушания или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается.
Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в графах отчета по принятым процессуальным решениям, а также в числе находившихся в производстве.
По делам о правонарушениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета.
При возобновлении производства по делам, ранее по которым были прерваны сроки расследования в связи с их нераскрытием, то они из числа нераскрытых исключаются.
Не подлежат учету дела частного обвинения, возбужденные и завершенные судом с вынесением постановления или обвинительного приговора, а также уголовные правонарушения, выделенные в отношении лица в порядке части первой статьи 44 УПК РК.
При расчете граф 1, 2 и 5 не учитываются уголовные правонарушения, уголовные дела по которым прекращены в отчетном периоде со снятием с учета, а также по уголовным правонарушениям, по которым вступили в законную силу оправдательные приговора, в связи с отсутствием события уголовного правонарушения.
В графе 1 указывается количество правонарушений, уголовные дела которые находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде уголовных правонарушений. К ним относятся правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока, прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или не принято ни одно из вышеперечисленных решений.

3-тарау. "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" есебінің 1-бөлімі
6. Есептің 1-бөлімі қылмыстық істері есепті кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтар туралы (тергеп-тексеру басталды, істі сотқа жіберумен аяқталды, сотқа дейінгі тергеп-тексерудің іс жүргізу мерзімдері тоқтатылды, үзілді), сондай-ақ істері бойынша есепті кезеңнің соңында алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімдері өткен, бірақ мерзімді ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға түспеген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" деген 99-бабы бойынша адам өлтіруге оқталусыз және дайындалусыз есептеледі, олар жеке жолда көрсетіледі.
Бағандар бойынша егер осы құқық бұзушылық бойынша есепті кезеңде бірінші рет тергеу аяқталған болса, қылмыстық істер бойынша шешімдер туралы көрсеткіштер көрсетіледі (сотқа жіберілді, ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылды, есептен шығарумен тоқтатылды немесе олар бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілді).
Егер өткен жылдары тергеп-тексеруі аяқталған, есептен шығарумен тоқтатылған немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық іс бойынша ағымдағы есептік кезеңде соттың істі алдын ала тыңдау немесе іс жүргізуді қайта бастау сатысынан прокурорға қайтаруы нәтижесінде қайтадан ұқсас шешім қабылданса, онда есепте осы шешім ескерілмейді.
Егер сипатталған жағдайда бірінші рет басқа шешім қабылданса, онда ол есепте қабылданған іс жүргізу шешімдері бойынша есептің бағандарында, сондай-ақ іс жүргізуде болғандар қатарында ескеріледі.
Ағымдағы жылы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша бұрынғы процестік шешім өзгерген кезде осы есептік кезеңде қабылданған соңғысы ескеріледі, ал бұрынғы шешім есептен шығарылады.
Бұдан бұрын ашылмауына байланысты тергеу мерзімдері үзілген істер бойынша іс жүргізу қайта басталған жағдайда, олар ашылмағандар қатарынан шығарылады.
Қаулы немесе айыптау үкімін шығара отырып, сот қозғаған және аяқтаған жеке айыптау істері, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 44-бабы бірінші бөлігінің тәртібімен адамға қатысты бөлінген қылмыстық құқық бұзушылықтар есепке алуға жатпайды.
1, 2 және 5-бағандарды есептеу кезінде қылмыстық құқық бұзушылық оқиғасының болмауына байланысты есептік кезеңде есептен шығарумен қылмыстық істері тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар, сондай-ақ ақтау үкімдері заңды күшіне енген қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша есепке алынбайды.
1-бағанда қылмыстық істері есепті кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Көрсетілген бағанда сондай-ақ есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі. Оларға есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар, сондай-ақ есептік кезеңде алғаш рет қылмыстық істі сотқа жіберу, мерзімін үзу, іс жүргізуді тоқтату (есептен шығарумен тоқтатылғандардан басқа) туралы процестік шешім қабылданған немесе жоғарыда аталған шешімдердің бір де біреуі қабылданбаған өткен жылдардағы құқық бұзушылықтар жатады.

В графе 1 учитываются уголовные правонарушения по отчету органа уголовного преследования, в чьем производстве они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, прекращении дела либо прерваны сроки досудебного расследования или нет сведений о дальнейшем движении дела, учитываются по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности правонарушение из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего его.
В графе 2 указывается количество правонарушений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором.
При начале досудебного расследования одним органом уголовного преследования и последующей передачей в другой орган по подследственности в графе 2 правонарушение указывается в отчете органа, начавшего досудебное расследование. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Правонарушения, зарегистрированные прокурором, отражаются в графе 2 отчета по органу уголовного преследования, которому оно передано в производство.
В графе 3 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в прошлых годах.
В графе 4 из графы 2 выделяется количество уголовных правонарушений, совершенных в отношении лиц женского пола.
В графе 5 из графы 2 выделяется количество правонарушений, совершенных в отношении несовершеннолетних.
В графе 6 отражается количество правонарушений, по оконченным впервые уголовным делам (направленным в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК, для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК либо прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК) независимо от времени регистрации.
В графе 7 отражается количество правонарушений, уголовные дела о которых впервые направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации правонарушения.
В графе 8 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве следователя.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений, находившихся в производстве органов дознания.
В графе 10 из графы 7 выделяется количество оконченных правонарушений в протокольной форме.
В графе 11 указываются сведения о количестве оконченных правонарушений после заключения процессуального соглашения в форме сделки о признании вины.

1-бағанда іс жүргізуінде есептік кезеңнің соңында тұрған қылмыстық қудалау органының есебі бойынша қылмыстық құқық бұзушылықтар, ал сотқа жіберу, істі тоқтату туралы процестік шешім қабылданған не сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген немесе істің одан әрі қозғалысы туралы мәліметтер жоқ істер бойынша соңғы процестік шешімді қабылдаған органның есебі бойынша есепке алынады. Тергеулігі бойынша беру кезінде құқық бұзушылық 1-бағаннан алып тасталады және оны қабылдаған органның есебінде көрсетіледі.
2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің: анықтау органының, тергеушінің, прокурордың бастағанына қарамастан, есепті кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бір қылмыстық қудалау органы бастаған және кейін тергеулігі бойынша басқа органға берген кезде 2-бағанда құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен асып кетуіне жол беріледі.
Прокурор тіркеген құқық бұзушылықтар ол іс жүргізуге берілген қылмыстық қудалау органы бойынша есептің 2-бағанында көрсетіледі.
3-бағанда 2-бағаннан өткен жылдары жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
4-бағанда 2-бағаннан әйел жынысты адамдарға қатысты жасалған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
5-бағанда 2-бағаннан кәмелетке толмағандарға қатысты жасалған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
6-бағанда тіркеу уақытына қарамастан, алғаш рет аяқталған қылмыстық істер бойынша (ҚР ҚПК-нің 518-бабының тәртібімен, ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптарының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жіберілген не ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған) құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
7-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптарының тәртібімен және құқық бұзушылықты тіркеу уақытына қарамастан, ҚР ҚПК-нің 518-бабының тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін алғаш рет сотқа жіберілген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
8-бағанда 7-бағаннан тергеушінің іс жүргізуінде болған аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
9-бағанда 7-бағаннан анықтау органдарының іс жүргізуінде болған аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
10-бағанда 7-бағаннан хаттамалық нысанда аяқталған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
11-бағанда кінәні мойындау туралы мәміле нысанында процестік келісім жасалғаннан кейін аяқталған құқық бұзушылықтардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

В графе 12 указываются правонарушения, уголовные дела о которых впервые прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК (без снятия с учета).
В графе 13 указывается количество правонарушений, дела о которых прекращены согласно пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части первой статьи 35 УПК РК (со снятием правонарушения с учета).
В графе 14 отражается общее количество правонарушений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графах 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 из графы 14 указывается число правонарушений, по уголовным делам о которых впервые в текущем отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования, как нераскрытые (по пунктам 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) части седьмой статьи 45 УПК РК).
В графе 24 указывается количество правонарушений, по делам о которых истек установленный УПК РК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в ЕРДР не введена.
В графе 25 учитывается количество правонарушений, уголовные дела о которых переданы по подследственности со снятием с учета.
В графе 26 выделяется количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде в общественных местах.
В графе 27 из графы 24 указывается количество правонарушений, совершенных в отчетном периоде на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 28 отражается количество правонарушений, совершенных в семейно-бытовой сфере.
В графе 29 отражается количество нераскрытых, уголовных проступков прекращенных за истечением сроков давности без лица.
В графе 30 отражается количество зарегистрированных досудебных расследований выделенных в отношении лиц в отдельное производство.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Раздел 1-1 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях и принятых решениях в текущем периоде"
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Раздел 1-1 отчета содержит сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях и принятых решениях в текущем периоде.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях текущего периода в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
Показатели раздела 1-1 формируются аналогично разделу 1 только по зарегистрированным уголовным правонарушениям с решениями текущего периода, без учета прошлых лет.

12-бағанда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес (есепке алудан шығарусыз) алғаш рет тоқтатылған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
13-бағанда істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтарына сәйкес тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны (құқық бұзушылықты есепке алудан шығарумен) көрсетіледі.
14-бағанда есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-бағандарда 14-бағаннан қылмыстық істер бойынша ағымдағы есептік кезеңде алғаш рет ашылмаған ретінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы жетінші бөлігінің 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9) тармақтары бойынша).
24-бағанда ҚР ҚПК-де белгіленген алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға енгізілмеген істер бойынша құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
25-бағанда қылмыстық істері есепке алудан шығара отырып, тергеулігі бойынша берілген құқық бұзушылықтар саны ескеріледі.
26-бағанда есепті кезеңде қоғамдық орындарда жасалған құқық бұзушылықтар саны бөлінеді.
27-бағанда 24-бағаннан есепті кезеңде көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, скверлерде жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
28-бағанда отбасылық-тұрмыстық салада жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
29-бағанда ашылмаған, ескіру мерзімінің өтуіне байланысты адамсыз тоқтатылған қылмыстық теріс қылықтардың саны көрсетіледі.
30-бағанда адамдарға қатысты жеке іс жүргізуге бөлінген сотқа дейінгі тіркелген тергеп-тексерулердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4-тарау. Есептің 1-1-бөлімі "Ағымдағы кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар және қабылданған шешімдер туралы мәліметтер
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
7. Есептің 1-1 бөлімі ағымдағы кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар және қабылданған шешімдер туралы мәліметтері қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес ағымдағы кезенің тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтары туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар, бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-1-бөлімінің көрсеткіштері өткен жылдарды есепке алмастан, тек ағымдағы кезеңдегі шешімдерімен тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар жөніндегі 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.

Глава 4-1. Раздел 1-2 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях в сфере предпринимательской деятельности"
Сноска. Инструкция дополнена главой 4-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7-1. Раздел 1-2 отчета содержит сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях в сфере предпринимательской деятельности.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях текущего периода в соответствии со статьями и главами УК РК.
Глава 5. Раздел 2 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее совершавшими правонарушения, группой лиц, в состоянии алкогольного опьянения и лицах их совершивших"
8. Раздел 2 отчета содержит сведения о зарегистрированных правонарушениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними, ранее совершившими правонарушения, группой лиц, в состоянии алкогольного, наркотического опьянения и лицах, их совершивших.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 учитываются правонарушения, уголовные дела о которых впервые окончены в отчетном периоде (направлены в суд или прекращены).
В графе 2 из графы 1 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 3 отражаются правонарушения, совершенные несовершеннолетними или при их участии.
В графе 4 из графы 3 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 5 отражаются правонарушения, совершенные лицами, ранее совершавшими правонарушения.
В графе 6 из графы 5 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 7 из графы 5 отражаются правонарушения, в том числе имеющие не снятую и непогашенную судимость.
В графе 8 отражаются правонарушения, совершенные в состоянии алкогольного опьянения.
В графе 9 из графы 8 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 10 отражаются правонарушения, совершенные в состоянии наркотического опьянения.
В графе 11 из графы 10 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.
В графе 12 отражаются правонарушения, совершенные группой лиц.
В графе 13 из графы 12 выделяется количество уголовных правонарушений, зарегистрированные в текущем году.

4-1-тарау. "Кәсіпкерлік қызмет саласындағы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" есебінің 1-2-тарауы
Ескерту. 4-1-тараумен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. Есептің 1-2-тарауы кәсіпкерлік қызмет саласындағы тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді құрайды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес ағымдағы кезеңдегі тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
5-тарау. "Бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар, адамдар тобы, алкогольді мас күйінде жасаған аяқталған істер бойынша тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы мәліметтер" есебінің 2-бөлімі
8. Есептің 2-бөлімі бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар, адамдар тобы, алкогольді мас күйінде жасаған аяқталған істер бойынша тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет аяқталған (сотқа жолданған немесе тоқтатылған) құқық бұзушылықтар ескеріледі.
2-бағанда 1-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп көрсетіледі.
3-бағанда кәмелетке толмағандар немесе олардың қатысуымен жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
4-бағанда 3-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған адамдардың жасалған құқық бұзушылықтары бейнеленеді.
6-бағанда 5-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп көрсетіледі.
7-бағанда 5-бағаннан құқық бұзушылықтар, соның ішінде алынбаған және өтелмеген соттылығы барлары бейнеленеді.
8-бағанда алкогольді мас күйінде жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
9-бағанда 8-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп бейнеленеді.
10-бағанда есірткіге мас күйінде жасалған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
11-бағанда 10-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп көрсетіледі.
12-бағанда адамдар тобы жасаған құқық бұзушылықтар бейнеленеді.
13-бағанда 12-бағаннан ағымдағы жылы тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны бөлініп көрсетіледі.

В графе 14 из графы 12 отражаются сведения о правонарушениях, совершенных группой лиц с участием несовершеннолетних.
В графе 15 - (из графы 12) отражаются сведения, совершенных преступной группой; в графе 16 - (из графы 12) совершенных преступным сообществом; в графе 17 - (из графы 12) совершенных преступной организацией.
Глава 6. Раздел 3 отчета "Сведения о потерпевших (по правонарушениям) (статья 71 УПК РК)"
9. Раздел 3 отчета содержит сведения о потерпевших, учет которых ведется по уголовным правонарушениям (статья 71 УПК РК).
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 отражается общее количество правонарушений, совершенных по квалифицирующим признакам потерпевших, из них с разбивкой по графам с 2 по 24, в отношении женщин (графа 2), несовершеннолетних (графа 3), учащихся (графа 4). Из графы 4 в графах 5-7 выделяются учащиеся школ (гимназий, лицеев), колледжей, высших учебных заведений.
В графах с 8 по 10 отражаются сведения о количестве лиц с инвалидностью, пенсионеров и осужденных, в отношении которых совершено уголовное правонарушение.
В графах с 11 по 14 указывается гражданство потерпевших.
Возрастной состав лиц отражается в графах с 15 по 24 по возрастной категории.
В графе 25 отражаются сведения в отношении юридических лиц.
В графе 26 отражаются сведения, повлекшие смерть потерпевшего.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Раздел 4 отчета "Сведения об установленной сумме материального ущерба и его возмещаемости по оконченным уголовным делам"
10. Раздел 4 отчета содержит сведения об установленной сумме материального ущерба, причиненного в результате правонарушений и о его возмещении (по оконченным уголовным делам, в том числе направленным в суд).
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 указывается размер установленной суммы, причиненного ущерба правонарушениями, уголовные дела о которых расследованы в отчетном периоде. Из них в графах 2, 3, 4 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 5 указывается размер установленной суммы ущерба по делам, направленным в суд.

14-бағанда 12-бағаннан адамдар тобының кәмелетке толмағандардың қатысуымен жасалған құқық бұзушылықтары туралы мәліметтер бейнеленеді.
15-бағанда - қылмыстық топ жасаған (12-бағаннан); 16-бағанда - қылмыстық қоғамдастық жасаған (12-бағаннан); 17-бағанда - қылмыстық ұйым жасаған (12-бағаннан) мәліметтер бейнеленеді.
6-тарау. "Жәбірленушілер туралы мәліметтер (құқық бұзушылықтар бойынша) (ҚР ҚПК 71-бабы)" есебінің 3-бөлімі
9. Есептің 3-бөлімі есепке алынуы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша жүргізілетін жәбірленушілер туралы (ҚР ҚПК-нің 71-бабы) мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда жәбірленушілердің саралау белгілері бойынша жасалған құқық бұзушылықтардың жалпы саны, олардың ішінде 2-ден 24-ке дейінгі бағандар бойынша әйелдерге (2-баған), кәмелетке толмағандарға (3-баған), оқушыларға (4-баған) қатысты бөлініп көрсетіледі. 4-бағаннан 5-7-бағандарда мектептердің (гимназиялардың, лицейлердің), колледждердің, жоғары оқу орындарының оқушылары бөлініп көрсетіледі.
8-ден 10-ға дейінгі бағандарда оларға қатысты қылмыстық құқық бұзушылық жасалған мүгедектігі бар адамдардың, зейнеткерлердің және сотталғандардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11-ден 14-ке дейінгі бағандарда жәбірленушілердің азаматтығы көрсетіледі.
Адамдардың жасы жас санаты бойынша 15-тен 24-ке дейінгі бағандарда көрсетіледі.
25-бағанда заңды тұлғаларға қатысты мәліметтер көрсетіледі.
26-бағанда жәбірленушінің қаза болуына алып келген мәліметтер көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-тарау. "Аяқталған қылмыстық істер бойынша белгіленген материалдық залал сомасы және оның өтелуі туралы мәліметтер" есебінің 4-бөлімі
10. Есептің 4-бөлімі құқық бұзушылық нәтижесінде келтірілген материалдық залалдың белгіленген сомасы туралы және оны өтеу туралы (аяқталған, соның ішінде сотқа жолданған қылмыстық істер жөніндегі) мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде тергеп-тексерілген құқық бұзушылықтардан келген залалдың белгіленген сомасының мөлшері көрсетіледі. Олардың ішінен 2, 3, 4-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың белгіленген мөлшері бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда сотқа жолданған істер бойынша белгіленген залал сомасының мөлшері көрсетіледі.

В графе 6 указываются сведения, аналогичные графе 5, только по делам, прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 7 указывается размер возмещенной суммы в ходе досудебного расследования. Из них в графах 8, 9, 10 выделяются размеры возмещенного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 11 указывается размер возмещенного ущерба по делам, направленным в суд.
В графе 12 указываются сведения, аналогичные графе 11, только по делам, прекращенным по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 13 указывается размер наложенного ареста и изъятого имущества на сумму. Из них в графах 14, 15, 16 выделяются размеры наложенного ареста и изъятого имущества государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 17 указываются размер наложенного ареста и изъятого имущества на сумму, только по делам, направленным в суд.
В графе 18 указываются сведения, аналогичные графе 17, только по делам, прекращенным по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
Размер денежных средств указывается в тысячах тенге.
Глава 8. Раздел 4-1 отчета "Сведения об установленной сумме материального ущерба и его возмещаемости по уголовным правонарушениям, находящимся в производстве и по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде
11. Раздел 4-1 отчета содержит сведения об установленной сумме материального ущерба и его возмещаемости по уголовным правонарушениям, находящимся в производстве и по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 указывается размер установленной суммы, причиненного ущерба правонарушениями, уголовные правонарушения о которых находятся в производстве в отчетном периоде. Из них в графах 2, 3, 4 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 5 указывается размер возмещенной суммы по уголовным правонарушениям, находящимся в производстве. Из них в графах 6, 7, 8 выделяются размеры возмещенного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
В графе 9 указывается размер установленной суммы, причиненного ущерба по правонарушениям по которым прерван срок расследования в отчетном периоде. Из них в графах 10, 11, 12 выделяются размеры установленного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.

6-бағанда 5-бағанға ұқсас, тек ҚР ҚПК 35-бабының 1-бөлімі 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабына сәйкес тоқтатылған істер жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
7-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында өтелген соманың мөлшері көрсетіледі. Олардың ішінде 8, 9, 10-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға өтелген мөлшері бөлініп көрсетіледі.
11-бағанда сотқа жолданған істер бойынша өтелген залалдың мөлшері көрсетіледі.
12-бағанда 11-бағанға ұқсас, тек ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған істер жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
13-бағанда тыйым салу және мүліктен айыру сомасының мөлшері көрсетіледі. Олардың ішінде 14, 15, 16 бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген тыйым салу және мүліктен айыру сомасының мөлшері бөлініп көрсетіледі.
17-бағанда тек сотқа жолданған істер бойынша тыйым салу және мүліктен айыру сомасының мөлшері көрсетіледі.
18-бағанда 17-бағанға ұқсас, тек ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған істер жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
Ақша қаражатының көлемі мың теңгемен көрсетіледі.
8-тарау. "Есептік кезеңде іс жүргізудегі және сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша белгіленген материалдық залал сомасы және оның өтелуі туралы мәліметтер (мың теңгемен)" есебінің 4-1 бөлімі
11. Есептің 4-1-бөлімі есептік кезеңде іс жүргізудегі және сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша белгіленген материалдық залал сомасы және оның өтелуі туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК 99-бабы "Адам өлтіру" бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда қылмыстық құқық бұзушылықтары есептік кезеңде іс жүргізуде болған құқық бұзушылықтармен келтірілген залалдың белгіленген сомасының мөлшері көрсетіледі. Олардың ішінен 2, 3, 4-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың белгіленген мөлшері бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда іс жүргізуде орналасқан қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша өтелген соманың мөлшері көрсетіледі. Оның ішінде 6, 7, 8-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға өтелген залалдың мөлшері бөлінеді.
9-бағанда есептік кезеңде тергеп-тексеру мерзімі үзілген құқық бұзушылықтар бойынша келтірілген залалдың белгіленген сомасының мөлшері көрсетіледі. Оның ішінде 10, 11, 12-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға белгіленген залалдың мөлшері бөлініп көрсетіледі.

В графе 13 указывается размер возмещенной суммы по делам, по которым прерваны сроки расследования. Из них в графах 6, 7, 8 выделяются размеры возмещенного ущерба государству, юридическим и физическим лицам.
Размер денежных средств указывается в тысячах тенге.
Глава 9. Раздел 5 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, в том числе за территорией учреждения"
Сноска. Заголовок главы 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
12. Раздел 5 отчета содержит сведения о количестве правонарушений, совершенных лицами, отбывающими уголовное наказание, находящихся в учреждениях предварительной изоляции подозреваемых, следственно-арестованных. В данном разделе отражаются все правонарушения, совершенные не только на территории учреждений уголовно-исполнительной системы, но и региона. Правонарушения, совершенные лицами, не отбывающими уголовное наказание и не являющимися подозреваемыми, следственно-арестованными, в этом разделе не отражаются.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графах данные отражаются аналогично одноименным графам раздела 1.
В графах 3-12 отражаются правонарушения, совершенные соответственно: в учреждении минимальной безопасности, учреждении средней безопасности, учреждении максимальной безопасности, учреждении чрезвычайной безопасности, учреждении полной безопасности, учреждении средней безопасности для содержания несовершеннолетних, учреждении смешанной безопасности, службы пробации, изоляторе временного содержания и других.
Глава 10. Раздел 6 отчета "Сведения о лицах, совершивших правонарушения"
13. Раздел 6 отчета содержит сведения о лицах, совершивших правонарушения, в том числе привлеченных к уголовной ответственности, освобожденных от уголовной ответственности, лицах женского пола, а также о гражданстве, возрастном составе лиц, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 отражается общее количество выявленных лиц.
В графе 2 из графы 1 указывается количество лиц, уголовные дела о которых направлены в суд.

13-бағанда тергеп-тексеру мерзімі үзілген істер бойынша өтелген соманың мөлшері көрсетіледі. Оның ішінде 6, 7, 8-бағандарда мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға өтелген залалдың мөлшері бөлініп көрсетіледі.
Ақша қаражатының көлемі мың теңгемен көрсетіледі.
9-тарау. Есептің 5-бөлімі "Қылмыстық жазасын өтеп жүрген адамдар жасаған, оның ішінде мекеме аумағынан тыс тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Ескерту. 9-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
12. Есептің 5-бөлімі қылмыстық жазасын өтеп жүрген, күдіктілерді, тергеудегілерді-тұтқындалғандарды алдын ала оқшаулау мекемелеріндегі адамдар жасаған құқық бұзушылықтар саны туралы мәліметтерден тұрады. Осы тарауда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің аумағында ғана емес, сондай-ақ өңірде жасалған барлық құқық бұзушылықтар бейнеленеді. Қылмыстық жазасын өтемейтін және күдікті, тергеудегі-тұтқындалған болып табылмайтын адамдар жасаған құқық бұзушылықтар бұл тарауда бейнеленбейді.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
Бағандардағы деректер 1-бөлімнің осындай атаудағы бағандарына ұқсас бейнеленеді.
3-12-бағандарда тиісінше: минималды қауіпсіздік мекемелерінде, орташа қауіпсіздік мекемелерінде, максималды қауіпсіздік мекемелерінде, төтенше қауіпсіздік мекемелерінде, толық қауіпсіздік мекемелерінде, кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіздік мекемелерінде, аралас қауіпсіздік мекемелерінде, пробация қызметінде, уақытша ұстау изоляторында және басқаларда жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
10-тарау. "Құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер" есебінің 6-бөлімі
13. Есептің 6-бөлімі құқық бұзушылықтар жасаған, соның ішінде қылмыстық жауаптылыққа тартылған, қылмыстық жауаптылықтан босатылған адамдар, әйел жынысты адамдар туралы, сондай-ақ құқық бұзушылық жасаған адамдардың азаматтығы, жас құрамы туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және бөлімдеріне сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда анықталған адамдардың жалпы саны бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан қылмыстық істері сотқа жолданған адамдар саны көрсетіледі.

В графе 3 из графы 1 выделяется количество лиц, уголовные дела о которых, прекращены согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графе 4 из графы 1 выделяется количество лиц, по уголовным делам о которых принято решение в порядке статьи 518 УПК РК.
В графе 5 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся гражданами Республики Казахстан.
В графе 6 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся гражданами стран Содружества Независимых Государств.
В графе 7 указывается количество лиц, совершивших правонарушения, являющихся иностранными гражданами дальнего зарубежья.
В графе 8 отражаются сведения о количестве женщин, совершивших правонарушения.
В графе 9 содержатся сведения о количестве несовершеннолетних, совершивших правонарушения.
В графах 10, 11 и 12 отражаются сведения о несовершеннолетних по возрастным категориям: 12-13 лет, 14-15 лет и 16-17 лет, соответственно.
В графах с 13 по 18 указывается возрастной состав лиц, совершивших правонарушения.
Глава 11. Раздел 7 отчета "Сведения о роде занятий лиц, совершивших правонарушения"
14. Раздел 7 отчета содержит сведения о роде занятий лица на момент совершения правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
Графа 1 содержит сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения рабочими.
В графе 2 содержатся сведения о лицах, на момент совершения правонарушения выполняющих государственные функции.
В графе 3 указывается количество частных предпринимателей, совершивших правонарушения.
Графа 4 содержит сведения о количестве учащихся лиц на момент совершения правонарушения. В том числе из графы 4: в графе 5 отражаются сведения об учащихся школ, гимназий, лицеев; в графе 6 указываются учащиеся профессиональных технических училищ и колледжей; в графе 7 - учащиеся высших учебных заведений.
Графа 8 содержит сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения безработными.
Графы 9 и 10 показывают уровень образования лиц, совершивших правонарушения.
Графы 11-15 учитывают сведения о лицах, являющихся на момент совершения правонарушения военнослужащими.
Графа 16 содержит сведения об иных лицах, совершивших правонарушения.
Глава 12. Раздел 8 отчета "Сведения о сотрудниках правоохранительных органов, судьях и иных работниках органов власти и управления, совершивших правонарушения"

3-бағанда 1-бағаннан қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарына және 36-бабына сәйкес тоқтатылған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
4-бағанда 1-бағаннан ҚР ҚПК 518-бабы тәртібімен қылмыстық істері бойынша шешім қабылданған адамдар саны бөлініп көрсетіледі.
5-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
6-бағанда Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің азаматтары болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
7-бағанда алыс шетелдің азаматтары болып табылатын, құқық бұзушылық жасаған адамдар саны көрсетіледі.
8-бағанда құқық бұзушылық жасаған әйелдер саны көрсетіледі.
9-бағанда құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны туралы мәліметтер қамтылады.
10, 11 және 12-бағандарда жас санаттары тиісінше 12-13 жас, 14-15 жас және 16-17 жас бойынша кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер бейнеленеді.
13-тен 18-ге дейінгі бағандарда құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың жасы көрсетіледі.
11-тарау. "Қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адамдар жұмысының түрі туралы мәліметтер" есебінің 7-бөлімі
14. Есептің 7-тарауы адамның құқық бұзушылық жасау кезіндегі жұмысының түрі туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-баған құқық бұзушылық жасаған кезінде жұмысшы болып саналатын адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
2-баған құқық бұзушылық жасаған кезінде мемлекеттік функцияларды орындайтын адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
3-бағанда құқық бұзушылық жасаған жеке кәсіпкерлер саны көрсетіледі.
4-баған құқық бұзушылық жасаған кезінде оқитын адамдар саны туралы мәліметтерді қамтиды. Соның ішінде 4-бағаннан: 5-бағанда мектептердің, гимназиялардың, лицейлердің оқушылары туралы мәліметтер бейнеленеді; 6-бағанда кәсіптік техникалық училищелердің және колледждердің оқушылары көрсетіледі; 7-бағанда жоғары оқу орындарының оқушылары көрсетіледі.
8-баған құқық бұзушылық жасаған кезінде жұмыссыз болып табылатын адамдар туралы мәліметтерден тұрады.
9 және 10-бағандар құқық бұзушылық жасаған адамдардың білім деңгейін көрсетеді.
11-15-бағандар құқық бұзушылық жасаған кезінде әскери қызметшілер болып табылатын адамдар туралы мәліметтерді есепке алады.
16-баған құқық бұзушылық жасаған өзге де адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
12-тарау. "Құқық бұзушылық жасаған құқық қорғау органдарының қызметкерлері, судьялар және билік пен басқару органдарының өзге де қызметкерлері туралы мәліметтер" есебінің 8-бөлімі

15. Раздел 8 отчета содержит сведения о количестве сотрудников правоохранительных органов, судей, военнослужащих и иных работников органов власти и управления, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
Графа 1 содержит сведения о сотрудниках органов внутренних дел, совершивших правонарушения.
Графа 2 содержит сведения о сотрудниках органов уголовно-исполнительной системы, совершивших правонарушения.
Графа 3 содержит сведения о сотрудниках органов чрезвычайных ситуации, совершивших правонарушения.
Графа 4 содержит сведения о сотрудниках органов комитета национальной безопасности, совершивших правонарушения.
Графа 5 содержит сведения о сотрудниках органов прокуратуры, совершивших правонарушения.
Графа 6 содержит сведения о сотрудниках службы экономических расследований, совершивших правонарушения.
Графа 7 содержит сведения о сотрудниках антикоррупционной службы, совершивших правонарушения.
Графа 8 содержит сведения о судьях, совершивших правонарушения.
Графа 9 содержит сведения о депутатах, совершивших правонарушения.
Графа 10 содержит сведения об акимах, совершивших правонарушения.
В графе 11 учитываются правонарушения, совершенные судебными исполнителями.
В графе 12 отражаются сведения о военнослужащих. Из них в графах 13-16 указываются сотрудники Национальной гвардии Министерства внутренних дел РК, Военно-следственного управления Министерства внутренних дел РК, Пограничной службы Комитета национальной безопасности РК.
Глава 13. Раздел 9 отчета "Сведения о лицах, совершивших правонарушения в группе и в состоянии опьянения, а также ранее совершавших правонарушения"
16. Раздел 9 отчета содержит сведения о лицах, совершивших правонарушения в группе, а также в состоянии алкогольного и иного опьянения и ранее совершавших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 отражается всего количество лиц, совершивших правонарушения в группе. Из них в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в группе; в графе 3 отражаются лица, совершившие правонарушения в группе с участием несовершеннолетних.
Графа 4 содержит сведения о количестве лиц, совершивших правонарушения в составе организованной группы или преступного сообщества.

15. Есептің 8-тарауы құқық бұзушылық жасаған құқық қорғау органдарының қызметкерлері, судьялар, әскери қызметшілер және билік пен басқару органдарының өзге де қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-баған құқық бұзушылық жасаған ішкі істер органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
2-баған құқық бұзушылық жасаған қылмыстық-атқару жүйесі органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
3-баған құқық бұзушылық жасаған төтенше жағдайлар органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
4-баған құқық бұзушылық жасаған ұлттық қауіпсіздік комитеті органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
5-баған құқық бұзушылық жасаған прокуратура органдарының қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
6-баған құқық бұзушылық жасаған экономикалық тергеп-тексеру қызметінің қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
7-баған құқық бұзушылық жасаған сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері туралы мәліметтерді қамтиды.
8-баған құқық бұзушылық жасаған судьялар туралы мәліметтерді қамтиды.
9-баған құқық бұзушылық жасаған депутаттар туралы мәліметтерді қамтиды.
10-баған құқық бұзушылық жасаған әкімдер туралы мәліметтерді қамтиды.
11-бағанда сот орындаушылары жасаған құқық бұзушылықтар есепке алынады.
12-бағанда әскери қызметшілер туралы мәліметтер бейнеленеді. Олардың ішінен 13-16-бағандарда ҚР Ішкі істер министрлігі Ұлттық гвардиясының, ҚР Ішкі істер министрлігі Әскери-тергеу басқармасының, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің қызметкерлері көрсетіледі.
13-тарау. "Құқық бұзушылықтарды топта және мас күйінде, сондай-ақ бұдан бұрын құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер" есебінің 9-бөлімі
16. Есептің 9-бөлімі құқық бұзушылықты топта, сондай-ақ алкогольді және өзге де мас күйінде және бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда топта құқық бұзушылық жасаған адамдардың барлық саны бейнеленеді. Олардың ішінде 2-бағанда топта құқық бұзушылықтар жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі; 3-бағанда топта кәмелетке толмағандардың қатысуымен құқық бұзушылықтар жасаған адамдар бейнеленеді.
4-баған ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық құрамында құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.

В графе 5 отражается количество лиц, совершивших правонарушения в состоянии алкогольного опьянения, из них в графе 6 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в состоянии алкогольного опьянения; в графе 7 отражается количество лиц, совершивших правонарушения в состоянии наркотического опьянения или вызванного употреблением одурманивающих веществ, в том числе в графе 8 учитывается количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в состоянии наркотического опьянения или вызванного употреблением одурманивающих веществ.
В графе 9 отражаются сведения обо всех лицах, ранее совершивших правонарушения.
В графе 10 отражаются сведения, в том числе имеющие не снятую и непогашенную судимость о лицах, ранее совершивших правонарушения.
Графа 11 содержит сведения о лицах, в чьих действиях признан рецидив либо опасный рецидив преступлений.
В графе 12 указываются лица, ранее совершившие правонарушения в группе.
В графе 13 отражаются лица, ранее содержавшиеся в исправительных учреждениях, из них: в графе 14 - лица, совершившие правонарушения в течении 1-го года после освобождения от уголовного наказания; в графе 15 - лица, совершившие правонарушения в период не отбытой части после условно-досрочного освобождения.
В графе 16 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и осужденные к мерам наказания, не связанным с лишением свободы.
В графе 17 (из графы 10) указываются лица, состоящие на учете службы пробации.
В графе 18 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и состоящие под административным надзором.
В графе 19 (из графы 10) указываются лица, ранее совершившие правонарушения и формально подпадающие под административный надзор.
Глава 14. Раздел 10 отчета "Сведения о несовершеннолетних, совершивших правонарушения"
17. Раздел 10 отчета содержит сведения о несовершеннолетних, совершивших правонарушения.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
Графа 1 отражает количество несовершеннолетних, привлеченных к уголовной ответственности.
В графе 2 выделяется количество лиц женского пола, совершивших правонарушения.
Графа 3 содержит сведения об учащихся несовершеннолетнего возраста различных учебных заведений, совершивших правонарушения.
В графе 4 отражается количество не учащихся и не работающих несовершеннолетнего возраста, совершивших правонарушения.
В графе 5 выделяется количество несовершеннолетних, совершивших правонарушения в группе.
В графе 6 выделяются несовершеннолетние, совершившие правонарушения в группе с участием взрослых.
Графа 7 содержит сведения о несовершеннолетних, состоящих на учете в подразделениях по делам несовершеннолетних.
В графе 8 содержатся сведения о несовершеннолетних, ранее совершивших правонарушения.
Графа 9 содержит сведения о несовершеннолетних, ранее совершивших правонарушения и условно осужденных.

5-бағанда алкогольді мас күйінде құқық бұзушылық жасаған адамдар саны бейнеленеді, олардың ішінде 6-бағанда алкогольді мас күйінде құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі; 7-бағанда есірткіге немесе есеңгіретін заттар қолданудан туындаған мас күйінде құқық бұзушылықтар жасаған адамдар саны бейнеленеді, соның ішінде 8-бағанда есірткіге немесе есеңгіретін заттар қолданудан туындаған мас күйінде құқық бұзушылықтар жасаған кәмелетке толмағандар саны есепке алынады.
9-бағанда бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған барлық адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
10-бағанда соның ішінде бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған, алынбаған және өтелмеген соттылығы бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
11-баған әрекеттерінде қайталама немесе қауіпті қайталама қылмыс бар деп танылған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
12-бағанда бұдан бұрын топта құқық бұзушылықтар жасаған адамдар көрсетіледі.
13-бағанда бұдан бұрын түзеу мекемелерінде ұсталған адамдар бейнеленеді, олардың ішінен: 14-бағанда қылмыстық жазадан босатылғаннан кейінгі 1 жыл өткеннен кейін құқық бұзушылық жасаған адамдар; 15-бағанда шартты-мерзімінен бұрын босатудан кейінгі өтелмеген бөлігі мерзімінде құқық бұзушылық жасаған адамдар көрсетіледі.
16-бағанда (10-бағаннан) бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған және бас бостандығынан айыруға байланысты емес жазалау шарасына сотталған адамдар көрсетіледі.
17-бағанда (10-бағаннан) пробация қызметінде есепте тұрған адамдар көрсетіледі.
18-бағанда (10-бағаннан) бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған және әкімшілік қадағалаудағы адамдар көрсетіледі.
19-бағанда (10-бағаннан) бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған және формальды түрде әкімшілік қадағалауға түсетін адамдар көрсетіледі.
14-тарау. "Құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтер" есебінің 10-бөлімі
17. Есептің 10-бөлімі құқық бұзушылықтар жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-баған қылмыстық жауаптылыққа тартылған кәмелетке толмағандар санын бейнелейді.
2-бағанда құқық бұзушылық жасаған әйел жынысты адамдар саны бөлек көрсетіледі.
3-баған құқық бұзушылық жасаған, әр түрлі оқу мекемелерінде оқитын кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді қамтиды.
4-бағанда құқық бұзушылық жасаған, оқымайтын және жұмыс істемейтін кәмелетке толмағандар саны бейнеленеді.
5-бағанда топта құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі.
6-бағанда ересектердің қатысуымен топта құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар саны бөлініп көрсетіледі.
7-баған кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі бөлімшелерде есепте тұратын кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді қамтиды.
8-баған бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді қамтиды.
9-баған бұдан бұрын құқық бұзушылық жасаған және шартты түрде сотталған кәмелетке толмағандар туралы мәліметтерді қамтиды.

Глава 15. Раздел 11 отчета "Сведения о количестве умышленных преступлений, повлекших смерть человека"
18. Раздел 11 отчета содержит сведения о количестве умышленных преступлений, повлекших смерть человека.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях в соответствии со статьями и частями УК РК.
Показатели раздела 11 формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 16. Приложение 1 отчета "Сведения о зарегистрированных правонарушениях с применением оружия и технических средств"
19. Приложение 1 отчета содержит сведения из числа зарегистрированных в отчетном периоде правонарушений, совершенных с применением оружия и технических средств.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 указывается количество зарегистрированных правонарушений в отчетном периоде, совершенных с применением оружия, взрывчатых веществ, технических средств и компьютерной техники.
В графе 2 указывается количество зарегистрированных правонарушений, совершенных в отчетном периоде с применением оружия.
В графе 3 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного оружия.
В графе 4 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением нарезного огнестрельного оружия.
В графе 5 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного гладкоствольного оружия.
В графе 6 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного бесствольного оружия.
В графе 7 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного газового оружия, с возможностью стрельбы патронами травматического действия.
В графе 8 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением огнестрельного кустарного оружия.
В графе 9 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением газового оружия.
В графе 10 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением пневматического оружия.
В графе 11 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением метательного оружия.
В графе 12 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением электрического оружия.
В графе 13 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением холодного оружия.

15-тарау. "Адамның қазасына алып келген қасақана жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтер" есебінің 11-бөлімі
18. Есептің 11-бөлімі адамның қазасына алып келген қасақана жасалған қылмыстардың саны туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР баптары және тарауларына сәйкес тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
11-бөлімнің көрсеткіштері 1-бөлімге ұқсас қалыптастырылады.
16-тарау. "Қаруды және техникалық құралдарды қолдануын жасалған тіркелген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" есебіне 1-қосымша
19. Есептің қосымшасы қару және техникалық құралдар қолданып жасалған, есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар санының мәліметтерін қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес, құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда қару, жарылғыш заттар, техникалық құралдар және компьютерлік техника қолданып жасалған, есептік кезеңде тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
2-бағанда есептік кезеңде қару қолданып жасалған, тіркелген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
3-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан оқ ататын қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
4-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан ойық ұңғылы атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
5-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен тегіс ұңғылы атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
6-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен ұңғысыз атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
7-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен жарақаттау әрекетіндегі патронмен ату мүмкіндігі бар газды атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
8-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен қолдан жасалған атыс қаруын қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
9-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен газды қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
10-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен пневматикалық қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
11-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен лақтырынды қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
12-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен электрлі қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
13-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен суық қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.

В графах 14 - 16 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия с разбивкой по видам: гражданское, служебное, боевое ручное стрелковое.
В графе 17 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением зарегистрированного оружия.
В графе 18 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением незарегистрированного оружия.
В графе 19 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия иностранными гражданами.
В графе 20 отражается количество правонарушений, совершенных с применением оружия лицами без гражданства.
В графе 21 из числа зарегистрированных в отчетном периоде учитывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия в семейно-бытовой сфере.
В графе 22 из числа оконченных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия в общественных местах, в том числе в графе 23 указывается количество правонарушений, совершенных с применением оружия на улицах, площадях, в парках, скверах
В графе 24 отражается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств.
В графе 25 указывается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств в общественных местах, в том числе в графе 26 отражается количество правонарушений, совершенных с применением технических средств на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 27 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ.
В графе 28 из числа зарегистрированных в отчетном периоде отражается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ в общественных местах, в том числе в графе 29 отражается количество правонарушений, совершенных с применением взрывчатых веществ на улицах, площадях, в парках, скверах.
В графе 30 из числа зарегистрированных в отчетном периоде указывается количество правонарушений, совершенных с применением компьютерной техники.
Глава 17. Приложение 2 отчета "Сведения о силах и средствах, способствующих раскрытию правонарушений"
20. Приложение 2 отчета содержит сведения об участии служб правоохранительных органов в раскрытии правонарушений, использовании средств, способствующих раскрытию правонарушений (из числа расследованных в отчетном периоде уголовных дел) и является внутриведомственным показателем органа уголовного преследования.
В графах отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.

14-16-бағандарда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар түрлері бойынша бөлініп көрсетіледі: азаматтық, әскери, жауынгерлік қол атқыш.
17-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар ішінен тіркелген қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
18-бағанда есептік кезеңде аяқталғандар қатарынан тіркелмеген қаруды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар көрсетіледі.
19-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер ішінен шетелдік азаматтардың қару қолданып жасаған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
20-бағанда азаматтығы жоқ адамдардың қару қолданып жасаған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
21-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер ішінен отбасылық-тұрмыстық салада қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны ерепке алынады.
22-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер ішінен қоғамдық орындарда қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 23-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда қару қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
24-бағанда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
25-бағанда қоғамдық орындарда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 26-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда техникалық құралдарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
27-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер ішінен жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
28-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер ішінен қоғамдық орындарда жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі, соның ішінде 29-бағанда көшелерде, алаңдарда, саябақтарда, гүлзарларда жарылғыш заттарды қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
30-бағанда есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан компьютерлік техниканы қолданып жасалған құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
17-тарау. "Құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер және құралдар туралы мәліметтер" есебінің 2-қосымшасы
20. Есептің 2-қосымшасы құқық қорғау органдары қызметтерінің құқық бұзушылықты ашуға қатысуы, құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін құралдардың пайдаланылуы (есептік кезеңде тергеп-тексерілген қылмыстық істер ішінен) туралы мәліметтерді қамтиды және қылмыстық қудалау органының ішкі ведомстволық көрсеткіші болып табылады.
Бағандарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.

В строках 1-83 указывается количество участий по оконченным расследованием уголовным делам в установлении преступника и обстоятельств преступления, по которым использовались силы и средства, указанные в графе "А" приложения (с разбивкой по сотрудникам соответствующих служб).
В графах приложения указываются: в графе "А" - основные силы и средства, способствовавшие раскрытию отдельных видов правонарушений; в графе 1 - общее количество участий основных сил и средств; в графе 2 - участие в раскрытии убийства (статья 99 УК РК); в графе 3 - участие в раскрытии умышленного причинения вреда здоровью (статьи 106, 107 УК РК); в графе 4 (из графы 3), в том числе тяжкого (статья 106 УК РК); в графе 5 - участие в раскрытии изнасилования (статья 120 УК РК); в графе 6 - участие в раскрытии разбоя (статья 192 УК РК); в графе 7 - участие в раскрытии грабежей (статья 191 УК РК); в графе 8 - участие в раскрытии краж (статья 188 УК РК); в графе 9 - участие в раскрытии неправомерного завладения автомобилем или иным транспортным средством без цели хищения (статья 200 УК РК); в графе 10 - участие в раскрытии правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств (статьи 296 - 303 УК РК); в графе 11 - участие в раскрытии взяточничества (статьи 366 - 368 УК РК); в графе 12 - участие в раскрытии правонарушений, связанных с присвоением или растратой вверенного чужого имущества (статья 189 УК РК); в графе 13 - участие в раскрытии мошенничества (статья 190 УК РК); в графах 14-29 отражаются отдельные виды правонарушений в сфере экономической деятельности в соответствии с УК РК; в графе 30 - участие в раскрытии правонарушений по неправомерному доступу к информации, в информационную систему или информационно-коммуникативную сеть (статьи 205 УК РК).
Глава 18. Приложение 3 отчета "Сведения о раскрытых правонарушениях из числа нераскрытых в прошлые годы"
21. Приложение 3 отчета содержит сведения о раскрытых правонарушениях из числа нераскрытых в прошлые годы.
В строках отражаются сведения о правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графе 1 отражается количество правонарушений, дела о которых окончены в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.
В графе 2 из графы 1 отражается количество правонарушений, дела о которых направлены в суд в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.
В графе 3 из графы 1 отражается количество правонарушений, дела о которых прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК в отчетном периоде из числа нераскрытых в прошлые годы.

1-83-жолдарда қылмыскерді анықтауда тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстық істер бойынша қатысулардың және қосымшаның "А" бағанында көрсетілген күштер және құралдар пайдаланылған қылмыс жағдайларының саны көрсетіледі (тиісті қызметтердің қызметкерлері бойынша бөлінеді).
Қосымшаның бағандарында мыналар көрсетіледі: "А" бағанында – құқық бұзушылықтардың жеке түрлерін ашуға жәрдемдескен негізгі күштер және құралдар; 1-бағанда – негізгі күштер мен құралдардың қатысуының жалпы саны; 2-бағанда – кісі өлтіруді ашуға қатысу (ҚР ҚК 99-бабы); 3-бағанда – денсаулыққа қасақана зиян келтіруді ашуға қатысу (ҚР ҚК 106, 107-баптары); 4-бағанда (3-бағаннан) соның ішінде ауыр (ҚР ҚК 106-бабы); 5-бағанда – зорлауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 120-бабы); 6-бағанда – қарақшылықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 192-бабы); 7-бағанда – тонауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 188-бабы); 8-бағанда – ұрлауды ашуға қатысу (ҚР ҚК 188-бабы); 9-бағанда – автомобильді немесе өзге де көлік құралын жымқыру мақсатынсыз құқыққа сыйымсыз иеленіп алуды ашуға қатысу (ҚР ҚК 200-бабы); 10-бағанда – есірткі құралдарының заңсыз айналымымен байланысты құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 296-303-баптары); 11-бағанда – парақорлықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 366-368-баптары); 12-бағанда – Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салуға байланысты құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 189-бабы); 13-бағанда – алаяқтықты ашуға қатысу (ҚР ҚК 190-бабы); 14-29-бағандарда ҚР ҚК сәйкес экономикалық қызмет саласындағы құқық бұзушылықтардың жекелеген түрлері бейнеленеді; 30-бағанда – ақпаратқа, ақпараттық жүйеге немесе ақпараттық-коммуникативтік желіге заңсыз қолжетімділік бойынша құқық бұзушылықтарды ашуға қатысу (ҚР ҚК 205-бабы).
18-тарау. "Бұрынғы жылдары ашылмағандар ішінен ашылған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер" есебінің 3-қосымшасы
21. Есептің 3-қосымшасы бұрынғы жылдары ашылмағандар ішінен ашылған құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына және тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
ҚР ҚК "Адам өлтіру" 99-бабы бойынша қылмыстар бөлек жолдарда бейнеленетін өлтіруге оқталу және дайындалу көрсетілмей есептеледі.
1-бағанда бұрынғы жылдары ашылмағандар ішінен істері есептік кезеңде аяқталған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
2-бағанда 1-бағаннан бұрынғы жылдары ашылмағандар ішінен істері есептік кезеңде сотқа жолданған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.
3-бағанда 1-бағаннан бұрынғы жылдары ашылмағандар ішінен істері ҚР ҚПК 36-бабы және 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді.

Глава 19. Приложение 4 отчета "Сведения о совершенных суицидах"
22. Приложение 4 отчета содержит сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку, по которым зарегистрированы в ЕРДР заявления, сообщения об уголовных правонарушениях.
В строках отражаются сведения о количестве лиц, совершивших суицид и (или) его попытку с разграничением по гражданству, половому, возрастному признакам, в том числе с выделением несовершеннолетних, по составу и материально-социальному обеспечению семьи и военнослужащих.
Показатели граф должны соответствовать реквизитам ЭИУД форм ЕРДР-1 "Регистрация в ЕРДР" и ЕРДР-2 "Решение по ЕРДР".
Графы 1 - 6 содержат сведения о лицах, совершивших суицид и (или) его попытку в трезвом состоянии, в состоянии алкогольного, наркотического, токсикоманического опьянения, иного болезненного состояния психики.
Графа 1 должна быть равна сумме граф 2, 3, 4, 5 и 6.
В графах 7-24 перечислены факторы, предшествовавшие суицидальному поведению. Графа 7 должна быть равна сумме граф 8-24.
В графах 25-40 указаны способы совершения суицида и (или) его попытки. Графа 25 должна быть равна сумме граф 26-34, 40. При этом графа 34 должна быть равна сумме граф 35-39.
Графы 41-49 отражают сведения о месте совершения суицида и (или) его попытку. Графа 41 должна быть равна сумме граф 42-49.
Глава 20. Приложение 5 отчета "Сведения о зарегистрированных уголовных проступках"
23. Приложение 5 отчета содержит сведения о зарегистрированных уголовных проступках.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных уголовных проступках в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 5 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 21. Приложение 6 отчета "Сведения о зарегистрированных преступлениях"
24. Приложение 6 отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 6 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 22. Приложение 7 отчета "Сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях"
25. Приложение 7 отчета содержит сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных особо тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 7 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 23. Приложение 8 отчета "Сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях"
26. Приложение 8 отчета содержит сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.

19-тарау. "Жасалған суицидтер туралы мәліметтер" есебінің 4-қосымшасы
22. Есептің 4-қосымшасы СДТБТ-де қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарламалар тіркелген, суицид және (немесе) оған талпыныс жасаған адамдардың саны туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда суицид және (немесе) оған талпыныс жасаған адамдардың саны туралы мәліметтер азаматтығы, жыныстық, жас белгілері бойынша, соның ішінде кәмелетке толмағандарды ерекшелеумен, отбасының және әскери қызметшінің құрамы және материалдық-әлеуметтік қамтамасыз етілуі бойынша ажыратылып көрсетіледі.
Бағандардың көрсеткіштері СДТБТ-1 және СДТБТ-2 нысандарының деректемелеріне сәйкес келуі тиіс.
1-6-бағандар суицид және (немесе) оған талпынысты сау күйінде, алкогольді, есірткіге, токсикомандық мас күйінде, психиканың өзге де ауру күйінде жасаған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
1-баған 2, 3, 4, 5 және 6-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
7-24-бағандарда суицидтік мінез-құлыққа әкелген факторлар тізбеленуі тиіс. 7-баған 8-24-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
25-40-бағандарда суицид және (немесе) оған талпыныс жасау тәсілдері көрсетіледі. 25-баған 26-34, 40-бағандардың сомасына тең болуы тиіс. Бұл ретте, 34-баған 35-39-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
41-49-бағандар суицид және (немесе) оған талпыныс жасау орны туралы мәліметтерді бейнелейді. 41-баған 42-49-бағандардың сомасына тең болуы тиіс.
20-тарау. "Тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтер" есебінің 5-қосымшасы
23. Есептің 5-қосымшасы тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары және тарауларына сәйкес тіркелген қылмыстық теріс қылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 5-қосымшаның көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
21-тарау. "Тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер" есебінің 6-қосымшасы
24. Есептің 6-қосымшасы тіркелген қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 6-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
22-тарау. "Тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер" есебінің 7-қосымшасы
25. Есептің 7-қосымшасы тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес, тіркелген аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 7-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
23-тарау. "Тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтер" есебінің 8-қосымшасы
26. Есептің 8-қосымшасы тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес, тіркелген ауыр қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.

Показатели приложения 8 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 24. Приложение 9 отчета "Сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести"
27. Приложение 9 отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях небольшой тяжести в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 9 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 25. Приложение 10 отчета "Сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести"
28. Приложение 10 отчета содержит сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных преступлениях средней тяжести в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 10 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 26. Приложение 11 отчета "Сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких преступлениях"
Сноска. Инструкция дополнена главой 26 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. Приложение 11 отчета содержит сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких уголовных преступлениях.
В строках отражаются сведения о зарегистрированных тяжких и особо тяжких преступлениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Показатели приложения 11 отчета формируются аналогично разделу 1 отчета.
Глава 27. Приложение 12 отчета "Сведения о количество жертв по уголовным правонарушениям (в лицах)"
Сноска. Инструкция дополнена главой 27 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
31. Приложение 12 отчета содержит сведения о количество жертв по уголовным правонарушениям (в лицах).
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями и главами УК РК.
Преступления по статье 99 УК РК "Убийство" рассчитываются без покушения и приготовления на убийство, которые отражаются в отдельной строке.
В графах отчета отражаются сведения о жертвах по полу, возрастному составу, гражданству, роду занятий.
Приложение 3
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 апреля 2019 года № 29
Признать утратившими силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 140 "Об утверждении отчета формы № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его составлению и формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14301, опубликован 28 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");

Есептің 8-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
24-тарау. "Тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтер" есебінің 9-қосымшасы
27. Есептің 9-қосымшасы тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес, тіркелген онша ауыр емес қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 9-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
25-тарау. "Тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтер" есебінің 10-қосымшасы
28. Есептің 10-қосымшасы тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК баптары мен тарауларына сәйкес, тіркелген ауырлығы орташа қылмыстар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 10-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
26-тарау. "Есептің 11-қосымшасы "Тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер".
Ескерту. Нұсқаулық 26-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
30. Есептің 11-қосымшасы тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес тіркелген ауыр және аса ауыр қылмыстар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Есептің 11-қосымшасының көрсеткіштері есептің 1-бөліміне ұқсас қалыптастырылады.
27-тарау. Есептің 12-қосымшасы "Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша (адамдар бойынша) құрбандар саны туралы мәліметтер".
Ескерту. Нұсқаулық 27-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
31. Есептің 12-қосымшасы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша (адамдар бойынша) құрбандар саны туралы мәліметтерді қамтиды.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптары мен тарауларына сәйкес құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР ҚК-нің "Адам өлтіру" деген 99-бабы бойынша адам өлтіруге оқталусыз және дайындалусыз есептеледі, олар жеке жолда көрсетіледі.
Есеп бағандарында жынысы, жас құрамы, азаматтығы, кәсібі бойынша құрбандар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2019 жылғы 24 сәуірдегі
№ 29 бұйрығына
3-қосымша
Мыналардың:
1) "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды есепті және оны қалыптастыру және құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 29 тамыздағы № 140 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14301 болып тіркелген, 2016 жылғы 28 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);

2) пункт 18 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 сентября 2017 года № 108 "О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15888, опубликован 20 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2018 года № 62 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 140 "Об утверждении отчета формы № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его составлению и формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16911, опубликован 4 июня 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

2) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 26 қыркүйектегі № 108 бұйрығы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының қүқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 18-тармағының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15888 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қазанда Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3) "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М нысанды есепті және оны қалыптастыру және құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 29 тамыздағы № 140 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 4 мамырдағы № 62 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16911 болып тіркелген, 2018 жылғы 4 маусымда Нормативтік құқықтық актілерді эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.