О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 75 "Об утверждении Правил формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники в уведомительном порядке"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № ҚР ДСМ-61. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18640. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-139/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.10.2020 № ҚР ДСМ-139/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 29-2) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 75 "Об утверждении Правил формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники в уведомительном порядке" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8385, опубликован 24 августа 2013 года в газете "Егемен Қазақстан") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке.";
Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 12 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 2 мамырдағы № ҚР ДСМ-61 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18640 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-139/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.10.2020 № ҚР ДСМ-139/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 29-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 12 ақпандағы № 75 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік реестрінде № 8385 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылғы 24 тамызда жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін құру қағидасы бекітілсін.";
Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидасы осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2 мая 2019 года № ҚР ДСМ-61
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 февраля 2013 года № 75
Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке
1. Общее положение
1. Настоящие Правила формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 29-2) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке (далее - Реестр).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) заявитель – физическое или юридическое лицо, подающее уведомление об осуществлении оптовой и/или розничной реализации медицинских изделий, в том числе действующее по доверенности;
2) принимающая организация – территориальные подразделения ведомства государственного органа в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий (далее - Территориальные подразделения ведомства), осуществляющий прием уведомлений;
3) конечный получатель – территориальные подразделения ведомства, ведущие реестр субъектов, уведомивших о начале (прекращении) осуществления деятельности связанной с оптовой и/или розничной реализацией медицинских изделий или определенных действий.
2. Порядок формирования реестра
3. Реестры формируются по форме согласно приложению к настоящим Правилам, на основании уведомления, представленные заявителем.
Реестры заполняются на государственном и русском языках и ведутся в электронном виде в формате Exсel.
По запросу заинтересованных государственных органов Республики Казахстан, представляются сведения, включенные в реестры.
В случае поступления в территориальные подразделения ведомства уведомления об изменении адреса места жительства физического лица, местонахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, в реестр вносятся соответствующие изменения, в день подачи уведомления.

3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 2 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-61 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 12 ақпандағы
№ 75 бұйрығымен
бекітілген
Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 29-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және хабарлама тәртібінде медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларды мынадай негізгі ұғымдар пайдалынады:
1) өтініш беруші – медициналық мақсаттағы бұйымдар көтерме және/немесе бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыру туралы хабарлама беретін, оның ішінде сенімхат бойынша әрекет ететін жеке немесе заңды тұлға;
2) қабылдайтын ұйым – хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - Ведомствоның аумақтық бөлімшелері);
3) түпкілікті қабылдаушы – медициналық бұйымдарды көтерме және/немесе бөлшек саудада өткізумен байланысты қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың басталуы (тоқтатылуы) туралы хабарлаған субъектілердің тізілімін жүргізетін ведомствоның аумақтық бөлімшелері.
2. Тізілімді қалыптастыру тәртібі
3. Тізілімдер өтініш беруші хабарлама негізінде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
Тізілімдер қазақ және орыс тілдерінде толтырылады және Exсel форматындағы электрондық түрде жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарының сұрау салуы бойынша тізілімдерге енгізілген деректер ұсынылады.
Ведомствоның аумақтық бөлімшелеріне жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің, хабарламада көрсетілген қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайының, сондай-ақ тіркеу деректерінің өзгеруі туралы хабарлама түскен жағдайда тізілімге хабарлама берілген күні тиісті өзгерістер енгізіледі.

4. Реестр размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области здравоохранения в режиме свободного доступа.
5. В случае приостановления судом деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр вносятся соответствующие сведения.
6. В реестр включаются данные о изменении адреса места жительства физического лица, места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, информация о которых является обязательной для заполнения в уведомлении.

4. Тізілім уәкілетті органның интернет-ресурсында еркін қолжеткізу режимінде орналастырылады.
5. Дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметі немесе қызметінің жекелеген түрлері сотпен тоқтата тұрған жағдайда тізілімге тиісті мәліметтер енгізіледі.
6. Тізілімге хабарламада көрсетілген жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің, заңды тұлғаның орналасқан орны, қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайының, сондай-ақ хабарламада толтыру үшін міндетті болып табылатын ақпараттың, тіркеу деректерінің өзгеруі туралы деректер енгізіледі.

7. Территориальные подразделения ведомства ведут реестр субъектов, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий и ежеквартально передают в ведомство государственного органа в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий.
Приложение к Правилам
утвержденным приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2 мая 2019 года № ҚР ДСМ-61
Форма
Реестр субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию медицинских изделий в уведомительном порядке
Дата и время поступления уведомления
Полное наименование юридического лица, БИН / фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, ИИН
Адреса места жительства физического лица или места нахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий
Данные о начале осуществления деятельности или определенных действий, прекращении осуществления деятельности или определенных действий, изменении данных, указанных в уведомлении
Контакты заявителя (электронная почта, телефоны, факс)
Время и место начала осуществления деятельности (определенного действия)
Время и место прекращения осуществления деятельности (определенного действия) (в случае если это предусмотрено законами Республики Казахстан)
1
2
3
4
5
6
7
8

7. Ведомствоның аумақтық бөлімшелері медициналық бұйымдарды көтерме саудада өткізуді жүзеге асыратын субъектілердің тізілімін жүргізеді және тоқсан сайын дәрілік заттардың және медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік органның ведомствосына жібереді.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 2 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-61 бұйрығына
қосымша
Нысан
Хабарлама тәртібінде медициналық бұйымдарды көтерме және бөлшек саудада өткізуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерінің тізілімі
Хабарламаның түскен күні мен уақыты
Заңды тұлғаның толық атауы, БСН / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің немесе заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайлары, қызметті немесе әрекеттерді жүзеге асыру мекенжайлары
Қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың басталуы, қызметті немесе белгілі әрекеттерді жүзеге асырудың тоқтатылуы, хабарламада көрсетілген деректердің өзгеруі туралы мәліметтер
Өтініш берушінің байланыс деректері (электрондық почта, телефон, факс)
Қызметті (белгілі бір әрекетті) жүзеге асырудың басталу уақыты мен орны
Қызметті (белгілі бір әрекетті) жүзеге асырудың тоқтатылу уақыты мен орны (егер ол Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделсе)
1
2
3
4
5
6
7
8