Об утверждении натуральных норм положенности специального автотранспорта и натуральных норм площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 470. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2019 года № 18718.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 05.10.2021 № 1025 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы положенности специального автотранспорта органов государственных доходов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Исключен приказом Министра финансов РК от 05.10.2021 № 1025 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3) натуральные нормы площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 251 "Об утверждении натуральных норм площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11031, опубликован 1 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 337 "Об утверждении натуральных норм положенности специального автотранспорта органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11545, опубликован 28 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту внутренних закупок и активов Министерства финансов Республики Казахстан (Қалас Е.С.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормаларын және ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 470 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 мамырда № 18718 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының Арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормалары;
2) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының арнайы үй-жайлары үшін заттай нормалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының арнайы автокөліктерінің тиесілік заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 251 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 11031 болып тіркелген, "Әділет" ақпаратық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 маусымда жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 29 маумырдағы № 337 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 11545 болып тіркелген, "Әділет" ақпаратық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 28 шілдеде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі сатып алу және Министрліктің активтері департаменті (Е.С. Қалас) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение 1
к натуральным нормам положенности
специального автотранспорта
органов государственных доходов
Республики Казахстан
Натуральные нормы положенности специального автотранспорта органов государственных доходов Республики Казахстан
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра финансов РК от 05.10.2021 № 1025 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Натуральные нормы специального автотранспорта на каждое юридическое лицо
Лимит пробега 1 автомобиля в месяц (километр)
для налоговых проверок
для таможенного контроля
на базе легковых
на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов
на базе легковых
на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов
1
2
3
4
5
6
7
1.
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
3
0
3
0
2500
2.
Департаменты государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы
4
0
3
1
2500
3.
Таможни
-
8
1
2500
4.
Таможенные посты
-
2
0
2500
5.
Специализированные государственные учреждения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
-
2
1
2500
Примечание:
специальный автотранспорт – легковой либо грузовой автомобиль, автобус, микроавтобус, предназначенный для транспортного обслуживания должностных лиц, сотрудников и работников органов государственных доходов, в целях обеспечения контроля за соблюдением налогового, таможенного законодательства;
объем двигателя на базе легковых автомобилей не должен превышать 3000 кубических сантиметров; объем двигателя на шасси грузовых автомобилей и пассажирских автобусов и микроавтобусов зависит от модели автомобиля.
Приложение 2
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
Натуральные нормы
положенности специального автотранспорта Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальных подразделений

4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 470 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Әрбір заңды тұлғаға арналған арнайы автокөліктің заттай нормалары
Жүру лимиті айына 1 автомобильдің (километр)
салықтық тексерулер үшін
кедендік бақылау үшін
жеңіл авто негізінде
жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіне
жеңіл авто негізінде
жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіне
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
3
0
3
0
2500
2.
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттері
4
0
3
1
2500
3.
Кедендер
-
8
1
2500
4.
Кеден бекеттері
-
2
0
2500
5.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мамандандырылған мемлекеттік мекемелері
-
2
1
2500
Ескертпе:
арнайы автокөлік – салықтық, кедендік заңнамалардың сақталуын бақылауды қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларын, қызметкерлері мен қызметшілеріне көлік қызметін көрсетуге арналған жеңіл не жүк автокөлігі, автобус, шағын автобус;
жеңіл автомобильдер базасында қозғалтқыш көлемі 3000 текше сантиметрден аспауы тиіс; жүк автомобильдерінің және жолаушылар автобустары мен шағын автобустарының шассиіндегі қозғалтқыш көлемі автомобиль моделіне байланысты.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің арнайы автокөлігінің тиесілік заттай нормалары

Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра финансов РК от 05.10.2021 № 1025 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Первого Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан-
Министра финансов
Республики Казахстан
Натуральные нормы площадей для специфических помещений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 470 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ведомстволарының ерекше үй-жайлары үшін алаңдарының заттай нормалары

Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра финансов РК от 05.10.2021 № 1025 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площадь помещения
1
2
3
4
Центр приема и обработки информации государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан:
1.
Управления государственных доходов по городам: Кокшетау, Актобе, Талдыкорган, Атырау, Усть-Каменогорск, Тараз, Уральск, Кызылорда, Костанай, Актау, Павлодар, Петропавловск
метр квадрат
900
Управления государственных доходов по городам: Степногорск, Капшагай, Текели, Жезказган, Сарань, Темиртау, Шахтинск, Балхаш, Приозерск, Каражал, Сатпаев, Лисаковск, Рудный, Аркалык, Жанаозен, Арыс, Кентау, Туркестан, Аксу, Экибастуз, Риддер, Курчатов, Семей
метр квадрат
200
Управления государственных доходов по районам в городах
метр квадрат
500
Управления государственных доходов по районам
метр квадрат
100
Специфические помещения для органов казначейства:
2.
Зал для обслуживания государственных учреждений:
Районные управления казначейства
метр квадрат
30
Городские управления казначейства
метр квадрат
45
Департаменты казначейства по областям
метр квадрат
60
Департаменты казначейства по городам республиканского значения и столицы
метр квадрат
90

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 05.10.2021 № 1025 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
Үй-жайлардың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың алаңы
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мемлекеттік кірістер органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталығы:
1.
Көкшетау, Ақтөбе, Талдықорған, Атырау, Өскемен, Тараз, Орал, Қызылорда, Қостанай, Ақтау, Павлодар, Петропавл қалалары бойынша мемлекеттік кірістер басқармалары
шаршы метр
900
Степногорск, Қапшағай, Текелі, Жезқазған, Сарань, Теміртау, Шахтинск, Балхаш, Приозерск, Қаражал, Сәтпаев, Лисаковск, Рудный, Арқалық, Жаңаөзен, Арыс, Кентау, Түркістан, Ақсу, Екібастұз, Риддер, Курчатов, Семей қалалары бойынша мемлекеттік кірістер басқармалары
шаршы метр
200
Қалалардағы аудандар бойынша мемлекеттік кірістер басқармалары
шаршы метр
500
Аудандар бойынша мемлекеттік кірістер басқармалары
шаршы метр
100
Қазынашылық органдарына арналған ерекше үй-жайлар
2.
Мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсетуге арналған зал:
Аудандық қазынашылық басқармалары
шаршы метр
30
Қалалық қазынашылық басқармалары
шаршы метр
45
Облыстар бойынша Қазынашылық департаменттері
шаршы метр
60
Республикалық манызы бар қалалар және астана бойынша Қазынашылық департаменттері
шаршы метр
90