О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 925 "О некоторых вопросах исчисления выслуги лет службы военнослужащих внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан на льготных условиях для назначения пенсионных выплат за выслугу лет"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 546. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2019 года № 18852. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2024 года № 151.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 21.02.2024 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 925 "О некоторых вопросах исчисления выслуги лет службы военнослужащих внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан на льготных условиях для назначения пенсионных выплат за выслугу лет" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12432, опубликован 30 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу указанного приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 4 Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) Инструкцию по определению условий для исчисления выслуги лет летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан на льготных условиях при назначении пенсионных выплат согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
в перечне подразделений и должностей военнослужащих внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан, служба в которых подлежит зачету в выслугу лет для назначения пенсионных выплат за выслугу лет на льготных условиях один месяц службы за полтора месяца, утвержденного указанным приказом:

"Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің еңбек сіңірген жылдарын жеңілдік жағдайларында есептеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 925 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 546 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 маусымда № 18852 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 21 ақпандағы № 151 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 21.02.2024 № 151 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің еңбек сіңірген жылдарын жеңілдік жағдайларында есептеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 925 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12432 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ арнайы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидалары 4-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:":
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ұшқыштар құрамына зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдарын есептеу шарттарын айқындау жөніндегі нұсқаулық;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары қызметкерлерінің олардағы бір ай қызметі бір жарым ай жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына есептелуге жататын бөліністер мен лауазымдар тізбесінде:

подпункты 1) и 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. В подразделениях специального назначения:
1) служба военнослужащих внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан - с 1 января 1991 года на должностях:
командир части (отряда);
начальник штаба - заместитель командира части (отряда);
заместитель командира части (отряда) по воспитательной и социально-правовой работе;
заместитель командира части (отряда) (по воспитательной и социально-правовой работе);
заместитель командира части (отряда) по специальной подготовке;
заместитель командира части (отряда) (по специальной подготовке);
заместитель командира части (отряда) по технике и вооружению;
заместитель командира части (отряда) (по технике и вооружению);
офицер-связист;
офицер (связист);
офицер по вооружению и подрывному делу;
офицер (по вооружению и подрывному делу);
офицер по эксплуатации боевых машин и автотехники;
офицер-разведчик;
офицер (разведчик);
офицер-штурмовик;
офицер (штурмовик);
офицер-пулеметчик;
офицер (пулеметчик);
офицер-гранатометчик;
офицер (гранатометчик);
офицер-снайпер;
офицер (снайпер);
офицер-сапер;
офицер (сапер);
офицер по вооружению;
старшина;
старшина-старший техник;
фельдшер;
специалист (фельдшер);
командир группы специального назначения;
командир группы специального особого назначения;
заместитель командира группы по специальной подготовке;
начальник отдела специального назначения;
начальник отдела разведки;
начальник отдела боевого обеспечения;
начальник отдела специального особого назначения;
командир роты;
заместитель командира роты по специальной подготовке;
заместитель командира роты по воспитательной и социально-правовой работе;
командир взвода;
старший инструктор по специальной подготовке - заместитель командира взвода;
старший инструктор по специальной подготовке;
старший инструктор-разведчик - штурмовик;
инструктор-разведчик - штурмовик;
старший инструктор-штурмовик;
старший инструктор-разведчик;
старший инструктор-гранатометчик;
инструктор-помощник гранатометчика;
старший инструктор-снайпер;
старший инструктор-водитель;
старший инструктор-водитель бронетранспортера;
старший инструктор по вождению бронетранспортера;
старший инструктор по вождению;
инструктор взвода;
инструктор службы розыскных собак;
инструктор-сапер;
инструктор-наводчик пулемета;
старший техник-водитель - оператор прибора слежения разведывательного дозора;
старший разведчик;
разведчик-снайпер;
разведчик-стрелок;
разведчик-наводчик пулемета бронетранспортера;
старший инструктор по горной подготовке (ведущий специалист);
разведчик-гранатометчик;
разведчик-заряжающий;
заместитель командира части (отряда) по технике, вооружению и материальному обеспечению;
заместитель командира части (отряда) (по технике, вооружению и материальному обеспечению);
заместитель командира части (отряда) (по техническому и материальному обеспечению);
заместитель командира части (отряда) (по тылу);
заместитель командира группы;
инструктор;
командир группы;
командир разведывательной группы;
начальник отдела;
офицер;
офицер-инструктор;
офицер (инструктор);
офицер-начальник связи;
офицер (начальник связи);
офицер-психолог;
офицер-водолаз;
офицер (водолаз);
офицер-юрист;
офицер-наводчик пулемета бронетранспортера;
офицер (наводчик пулемета бронетранспортера);
офицер-врач специалист;
офицер (врач специалист);
офицер (врач);
старший офицер;
старший офицер отдела;
старший разведчик-штурмовик;
старший разведчик-гранатометчик;
старший разведчик-пулеметчик;
старший разведчик-фельдшер;
старший разведчик-снайпер;
старший разведчик-сапер;
старший разведчик-связист;
старший разведчик-водолаз;
старший техник-водитель;
офицер по перевооружению и подрывному делу;
офицер по эксплуатации боевых машин и автомобильной техники;
начальник штурмового отдела;
старший инструктор-старший снайпер;
инструктор-водитель;
инструктор-водитель бронетранспортера;
старший техник-водитель-химик-дозиметрист;
старший техник-водитель-связист;
старший инструктор-разведчик-наводчик пулемета;
заместитель начальника центра;
начальник центра;
начальник отдела - начальник центра;
начальник отдела центра;
старший офицер - заместитель начальника центра по технике, вооружению и материальному обеспечению;
заместитель начальника штаба - начальник разведки;
начальник службы (за исключением финансовой, юридической, кадровой, тыловой и технической службы);
начальник медицинского пункта;
начальник связи;
начальник группы;
начальник отдела (командир машины);
офицер (начальник группы);
офицер (боевой пловец);
офицер (кинолог);
командир отделения;
старший специалист (старший инструктор);
специалист (техник);
старший специалист (инструктор);
старший специалист (старший разведчик);
старший специалист (старший водитель);
специалист (санитарный инструктор);
начальник подразделения (начальник группы);
командир группы - начальник разведки;
командир учебной роты;
командир учебного взвода;
начальник разведки;
заместитель командира учебной роты по воспитательной и социально-правовой работе;
заместитель командира учебной роты по специальной подготовке;
заместитель начальника штаба;
начальник отделения;
офицер отделения;
заместитель командира взвода по специальной подготовке;
заместитель начальника группы;
инструктор по вождению;
инструктор по вождению - водитель;
старший специалист (начальник склада);
старший специалист (старший техник);
старший специалист (старший водолаз);
старший специалист (старший парашютист);
старший специалист (старший укладчик парашютов);
старший специалист (старший санитарный инструктор);
специалист (водолаз);
специалист (разведчик);
специалист (парашютист);
специалист (укладчик парашютов);
старший инструктор;
старший разведчик-наводчик пулемета бронетранспортера;
сержант батальона - инструктор по боевой и физической подготовке;
сержант отряда;
сержант роты, батареи - инструктор по боевой и физической подготовке;
сержант центра - инструктор по боевой и физической подготовке;
сержант группы - инструктор по боевой и физической подготовке;
сержант узла связи;
начальник группы (центра парашютной подготовки);
начальник подразделения (заместитель командира разведывательной группы);
начальник подразделения (командир группы);
разведчик-пулеметчик;
начальник подразделения (начальник радиоузла);
начальник подразделения (начальник мастерской);
заместитель командира отряда;
офицер (начальник службы боевого обеспечения);
офицер (начальник службы РХБ защиты);
офицер (начальник инженерной службы);
офицер (начальник службы войск и безопасности военной службы);
офицер (начальник отдела боевой подготовки);
офицер (начальник службы вооружения);
начальник подразделения (начальник станции);
старший специалист отдела специального назначения;
старший специалист (старший водитель) – командир автомобильного отделения;
старший специалист отдела специального назначения (разведывательного);

1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
1. Арнайы мақсаттағы бөліністерде:
1) Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің - 1991 жылғы 1 қаңтардан бастап мынадай лауазымдардағы қызметі:
бөлім (жасақ) командирі;
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары - штаб бастығы;
бөлім (жасақ) командирінің тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі орынбасары;
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі);
бөлім (жасақ) командирінің арнайы даярлық жөніндегі орынбасары;
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (арнайы даярлық жөніндегі);
бөлім (жасақ) командирінің техника және қару-жарақ жөніндегі орынбасары;
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (техника және қару-жарақ жөніндегі);
офицер-байланысшы;
офицер (байланысшы);
қару-жарақ және жару ісі жөніндегі офицер;
офицер (қару-жарақ және жару ісі жөніндегі);
жауынгерлік машиналар мен автотехниканы пайдалану жөніндегі офицер;
офицер-барлаушы;
офицер (барлаушы);
офицер-шабуылшы;
офицер (шабуылшы);
офицер-пулеметші;
офицер (пулеметші);
офицер-гранататқыш;
офицер (гранатаатқыш);
офицер-мерген;
офицер (мерген);
офицер-сапер;
офицер (сапер);
қару-жарақ жөніндегі офицер;
старшина;
старшина-аға техник;
фельдшер;
маман (фельдшер);
арнайы мақсаттағы топтың командирі;
арнайы ерекше мақсаттағы топтың командирі;
топ командирінің арнайы даярлық жөніндегі орынбасары;
арнайы мақсаттағы бөлімнің бастығы;
барлау бөлімінің бастығы;
жауынгерлік қамтамасыз ету бөлімінің бастығы;
арнайы ерекше мақсаттағы бөлімнің бастығы;
рота командирі;
рота командирінің арнайы даярлық жөніндегі орынбасары;
рота командирінің тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі орынбасары;
взвод командирі;
взвод командирінің орынбасары - арнайы даярлық жөніндегі аға нұсқаушы;
арнайы даярлық жөніндегі аға нұсқаушы;
аға нұсқаушы-барлаушы-шабуылшы;
нұсқаушы-барлаушы-шабуылшы;
аға нұсқаушы-шабуылшы;
аға нұсқаушы-барлаушы;
аға нұсқаушы-гранатаатқыш;
нұсқаушы-гранататқыштың көмекшісі;
аға нұсқаушы-мерген;
аға нұсқаушы-жүргізуші;
аға нұсқаушы-броньдытранспортер жүргізушісі;
броньдытранспортер жүргізу жөніндегі аға нұсқаушы;
жүргізу жөніндегі аға нұсқаушы;
взвод нұсқаушысы;
іздестіру иттері қызметінің нұсқаушысы;
нұсқаушы-сапер;
нұсқаушы-пулемет дәлдеушісі;
аға техник-жүргізуші-барлау шолғынын қадағалау аспабының операторы;
аға барлаушы;
барлаушы-мерген;
барлаушы-атқыш;
барлаушы-броньдытранспортер пулеметінің дәлдеушісі;
тау даярлығы жөніндегі аға нұсқаушы (жетекші маман);
барлаушы-гранатаатқыш;
барлаушы-оқтаушы;
бөлім (жасақ) командирінің техника, қару-жарақ және материалдық қамтамасыз ету жөніндегі орынбасары;
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (техника, қару-жарақ және материалдық қамтамасыз ету жөніндегі);
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (техникалық және материалдық қамтамасыз ету жөніндегі);
бөлім (жасақ) командирінің орынбасары (тыл жөніндегі);
топ командирінің орынбасары;
нұсқаушы;
топ командирі;
барлау тобының командирі;
бөлім бастығы;
офицер;
офицер-нұсқаушы;
офицер (нұсқаушы);
офицер-байланыс бастығы;
офицер (байланыс бастығы);
офицер-психолог;
офицер-сүңгуір;
офицер (сүңгуір);
офицер-заңгер;
офицер- броньдытранспортер пулеметінің дәлдеушісі;
офицер (броньдытранспортер пулеметінің дәлдеушісі);
офицер - дәрігер маман;
офицер (дәрігер маман);
офицер (дәрігер);
аға офицер;
бөлімнің аға офицері;
аға барлаушы-шабуылшы;
аға барлаушы-гранатаатқыш;
аға барлаушы-пулеметші;
аға барлаушы-фельдшер;
аға барлаушы-мерген;
аға барлаушы-сапер;
аға барлаушы-байланысшы;
аға барлаушы- сүңгуір;
аға техник-жүргізуші;
қайта қаруландыру және жару ісі жөніндегі офицер;
жауынгерлік машиналарды және автомобиль техникасын пайдалану жөніндегі офицер;
шабуыл бөлімінің бастығы;
аға нұсқаушы-аға мерген;
нұсқаушы-жүргізуші;
нұсқаушы-броньдытранспортер жүргізушісі;
аға техник-жүргізуші-химик-дозиметрист;
аға техник-жүргізуші-байланысшы;
аға нұсқаушы-барлаушы-пулемет дәлдеушісі;
орталық бастығының орынбасары;
орталық бастығы;
бөлім бастығы – орталық бастығы;
орталықтың бөлім бастығы;
орталық бастығының техника, қару-жарақ және материалдық қамтамасыз ету жөніндегі орынбасары-аға офицер;
штаб бастығының орынбасары-барлау бастығы;
қызмет бастығы (қаржы, заң, кадр, тыл және техникалық қызметтерді қоспағанда);
медициналық пункттің бастығы;
байланыс бастығы;
топ бастығы;
бөлім бастығы (машина командирі);
офицер (топ бастығы);
офицер (жауынгерлік жүзгіш);
офицер (кинолог);
бөлімше командирі;
аға маман (аға нұсқаушы);
маман (техник);
аға маман (нұсқаушы);
аға маман (аға барлаушы);
аға маман (аға жүргізуші);
маман (санитарлық нұсқаушы);
бөлімше бастығы (топ бастығы);
топ командирі – барлау бастығы;
оқу ротасының командирі;
оқу взводының командирі;
барлау бастығы;
оқу ротасы командирінің тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар жөніндегі орынбасары;
оқу ротасы командирінің арнайы даярлық жөніндегі орынбасары;
штаб бастығының орынбасары;
бөлімше бастығы;
бөлімше офицері;
взвод командирінің арнайы даярлық жөніндегі орынбасары;
топ бастығының орынбасары;
жүргізу жөніндегі нұсқаушы;
жүргізу жөніндегі нұсқаушы - жүргізуші;
аға маман (қойма бастығы);
аға маман (аға техник);
аға маман (аға сүңгуір);
аға маман (аға парашютшы);
аға маман (аға парашют жинаушы);
аға маман (аға санитарлық нұсқаушы);
маман (сүңгуір);
маман (барлаушы);
маман (парашютші);
маман (парашют жинаушы);
аға нұсқаушы;
аға нұсқаушы – броньдытранспортер пулеметінің дәлдеушісі;
батальон сержанты-жауынгерлік және дене шынықтыру даярлығы жөніндегі нұсқаушы;
жасақ сержанты;
рота, батарея сержанты – жауынгерлік және дене шынықтыру даярлығы жөніндегі нұсқаушы;
орталық сержанты – жауынгерлік және дене шынықтыру даярлығы жөніндегі нұсқаушы;
топ сержанты - жауынгерлік және дене шынықтыру даярлығы жөніндегі нұсқаушы;
байланыс торабының сержанты;
топ (парашюттік даярлық орталығы) бастығы;
бөлімше бастығы (барлау тобы командирінің орынбасары);
бөлімше бастығы (топ командирі);
барлаушы-пулеметші;
бөлімше бастығы (радиоторап бастығы);
бөлімше бастығы (шеберхана бастығы);
жасақ командирінің орынбасары;
офицер (жауынгерлік қамтамасыз ету қызметінің бастығы);
офицер (РХБ қорғау қызметінің бастығы);
офицер (инженерлік қызмет бастығы);
офицер (әскер қызметі және әскери қызметтің қауіпсіздігі бастығы);
офицер (жауынгерлік даярлау бөлімінің бастығы);
офицер (қару-жарақ қызметінің бастығы);
бөлімше бастығы (станция бастығы);
арнайы мақсаттағы бөлімнің аға маманы;
аға маман (аға жүргізуші) – автомобиль бөлімшесінің командирі;
арнайы мақсаттағы (барлау) бөлімінің аға маманы;

2) служба военнослужащих Центра внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан - с 1 января 1991 года на должностях:
начальник Центра организации служебно-боевой деятельности подразделений специального назначения внутренних войск;
начальник Центра боевой и методической подготовки подразделений специального назначения Комитета внутренних войск;
начальник Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";
заместитель начальника Центра подразделений специального назначения "Бүркіт" - начальник отдела;
заместитель начальника Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";
начальник отдела – заместитель начальника Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";
начальник отдела Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";
старший офицер Центра организации служебно-боевой деятельности подразделений специального назначения внутренних войск;
старший офицер Центра боевой и методической подготовки подразделений специального назначения Комитета внутренних войск;
старший офицер Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";
офицер Центра организации служебно-боевой деятельности подразделений специального назначения внутренних войск;
офицер Центра боевой и методической подготовки подразделений специального назначения Комитета внутренних войск;
офицер Центра подразделений специального назначения "Бүркіт";";
перечень должностей летного состава внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан, служба в которых подлежит зачету в выслугу лет для назначения пенсионных выплат за выслугу лет на льготных условиях один месяц службы за полтора месяца, утвержденного указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыкову Р.Ф.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;

2) Ішкі әскерлердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының орталығы әскери қызметшілерінің - 1991 жылғы 1 қаңтардан бастап мына лауазымдардағы қызметі:
Ішкі әскерлер арнайы мақсаттағы бөліністерінің қызметтік-жауынгерлік қызметін ұйымдастыру орталығының бастығы;
Ішкі әскерлер комитеті арнайы мақсаттағы бөліністерді жауынгерлік және әдістемелік даярлау орталығының бастығы;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығының бастығы;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығы бастығының орынбасары- бөлім бастығы;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығы бастығының орынбасары;
бөлім бастығы – "Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығы бастығының орынбасары;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығының бөлім бастығы;
Ішкі әскерлердің арнайы мақсаттағы бөліністерінің қызметтік-жауынгерлік қызметін ұйымдастыру орталығының аға офицері;
Ішкі әскерлер комитеті арнайы мақсаттағы бөліністерді жауынгерлік және әдістемелік даярлау орталығының аға офицері;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығының аға офицері;
Ішкі әскерлердің арнайы мақсаттағы бөліністерінің қызметтік-жауынгерлік қызметін ұйымдастыру орталығының офицері;
Ішкі әскерлер комитеті арнайы мақсаттағы бөліністерді жауынгерлік және әдістемелік даярлау орталығының офицері;
"Бүркіт" арнайы мақсаттағы бөліністері орталығының офицері;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы мен Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары ұшқыштар құрамының олардағы бір ай қызметі бір жарым ай қызметі жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына есептелуге жататын лауазымдар тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
Приложение
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 17 июня 2019 года № 546
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 925
Инструкция по определению условий для исчисления выслуги лет летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан на льготных условиях при назначении пенсионных выплат
1. Настоящая инструкция по определению условий для исчисления выслуги лет летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан на льготных условиях при назначении пенсионных выплат (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 4 Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 129 и определяет условия для исчисления выслуги лет на льготных условиях при назначении пенсионных выплат летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Для исчисления выслуги на льготных условиях один месяц службы за два месяца летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан, проходящих воинскую службу в реактивной и турбовинтовой авиации на должностях соответствующим летным военно-учетным специальностям и выполняющим обязанности в полете в составе экипажа устанавливается следующая минимальная годовая норма налета для:
летного состава авиационных частей - 40 часов;
летного состава органа управления авиацией – 30 часов.

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 17 маусымдағы
№ 546 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 925 бұйрығына
2-қосымша
Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ұшқыштар құрамына зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдарын есептеу шарттарын айқындау жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ұшқыштар құрамына зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдарын есептеу шарттарын айқындау жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 129 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерінің, сондай-ақ, арнайы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидаларының 4-тармағының 3), 4) тармақшаларына сәйкес әзірленді және Ішкі әскерлер, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ұшқыштар құрамына зейнетақы төлемдерін тағайындау кезінде жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдарын есептеу шарттарын айқындайды.
2. Ұшқыштардың әскери-есептік мамандықтарына сәйкес келетін лауазымдарда реактивті және турбовинттік авиацияда әскери қызмет өткеретін және ұшуда экипаж құрамында міндеттер орындайтын Ішкі әскерлердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының ұшқыштар құрамына бір ай қызметі екі ай жеңілдік жағдайларында еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін ұшу уақытының мынадай ең аз жылдық нормасы белгіленеді:
авиациялық бөлімдердің ұшқыштар құрамы үшін – 40 сағат;
авиацияны басқару органының ұшқыштар құрамы үшін – 30 сағат.

3. Исчисление выслуги на льготных условиях один месяц службы за полтора месяца летному составу внутренних войск, Национальной гвардии Республики Казахстан и органов внутренних дел Республики Казахстан, проходящих воинскую службу на летной работе в авиации осуществляется при:
выполнении полетов на самолетах и вертолетах с поршневыми двигателями;
не выполнении минимальных годовых норм налета, предусмотренных пунктом 2 настоящей Инструкции;
выполнении операторами (экипажами) беспилотных летательных аппаратов минимальной годовой нормы налета 40 часов.
4. Исчисление выслуги лет на льготных условиях осуществляется на основании листа учета летной работы либо выписки из приказа руководителя государственного учреждения о годовом налете и выполнении подчиненным летным составом установленной нормы налета, которые хранятся в личном деле военнослужащего.
5. В случаях нахождения на должностях летного состава неполный календарный год, норма налета часов определяется пропорционально времени фактического нахождения на летной должности.

3. Ішкі әскерлердің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының авиацияда ұшу жұмыстарында әскери қызмет өткеретін ұшқыштар құрамына жеңілдік жағдайларындағы еңбек сіңірген жылдарының бір ай қызметін екі айға есептеу:
поршеньді қозғалтқыштары бар ұшақтарда және тікұшақтарда ұшуды орындау;
осы Нұсқаулықтың 2-тармағында көзделген ұшу уақытының ең аз жылдық нормасын орындамау;
пилотсыз ұшу аппараттары операторларының (экипаждарының) ұшу уақытының ең аз жылдық нормасы 40 сағатты орындауы кезінде жүзеге асырылады.
4. Жеңілдік жағдайларындағы еңбек сіңірген жылдарын есептеу ұшу жұмысын есепке алу парағының не ұшқыштар құрамының жылдық ұшу уақыты және бекітілген ұшу уақытының нормасын орындағаны туралы мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығынан үзінді көшірменің негізінде жүзеге асырылады, олар әскери қызметшінің жеке ісінде сақталады.
5. Ұшу құрамының лауазымдарында толық емес күнтізбелік жыл болған кезде ұшу сағатының нормасы ұшу лауазымында нақты болған уақытына пропорционалды айқындалады.
____________________________________