О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 148 "Об утверждении формы уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 1145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2019 года № 19495
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 148 "Об утверждении формы уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16403, опубликован 1 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение
к приказу Первого Заместителя
Премьер - Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 октября 2019 года № 1145
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 148
форма
Уведомление о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
"___"_________ 20__ года
№ ______
В соответствии с пунктом 6 статьи 86 и пунктом 6 статьи 137 Кодекса Республики Казахстан
от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
______________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
полное наименование плательщика, в том числе лица, несущего солидарную ответственность с плательщиком)
_______________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
что Вами не исполнена или ненадлежаще исполнена обязанность по уплате таможенных
пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, имеются неуплаченные суммы пеней, процентов в бюджет:
__________________________________________________________________________ тенге
(в цифрах и прописью),
возникшая согласно статье ________Кодекса
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Код назначения платежа
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма таможенной пошлины, налога, специальной, антидемпинговой, компенсационной пошлины
Сумма пени на день выставления уведомления
Сумма процента на день выставления уведомления
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
В соответствии пунктом 6 статьи 86 и пунктом 6 статьи 137 Кодекса уведомление о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов подлежит исполнению в срок не позднее десяти рабочих дней со дня его вручения.
Вам необходимо уплатить данную сумму в бюджет по кодам бюджетной
классификации по следующим реквизитам
________________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН
______________________________________________________________________________
на счет №______________________________________________________________________
(органа государственных доходов)
в______________________________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)
В соответствии со статьей 21 Кодекса Вы вправе обжаловать решения, действия (бездействие) органов государственных доходов или их должностных лиц в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
"___"__________ 20__ года
М.П.
Уведомление получил плательщик, в том числе лицо, несущее солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) плательщика, в том числе лица,
несущего солидарную ответственность с плательщиком / должностного лица
плательщика/ в том числе лица, несущего солидарную ответственность с
плательщиком, подпись, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства).
"___" ____________ 20__ года
М.П. (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено плательщику, в том числе лицу, несущему солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику, в том числе лицу, несущему солидарную ответственность с плательщиком
________________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"___"__________ 20__ года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИК – бизнес-идентификационный код;
М.П. – место печати;
П/П – по порядку.

"Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 148 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 1145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қазанда № 19495 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16403 болып тіркелген, 2018 жылғы 1 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарлама нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер – Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 16 қазандағы
№ 1145 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы "8" ақпандағы
№148 бұйрығына
қосымша
нысан
Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарлама
20__жылғы "___"_________
№ ____
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы
26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 86-бабының 6-тармағына
және 137-бабының 6-тармағына сәйкес (бұдан әрі - Кодекс)
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді,
_______________________________________________________________
(төлеушінің, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) немесе толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/
_______________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен-жайы)
Кодексінің ______ бабына сәйкес туындаған
_________________________________________________________________
теңге (санда және жазбаша),
кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының,
өсімпұлдардың, пайыздардың төлеу жөніндегі міндеттердің орындалмағанын немесе
тиісінше орындалмағанын хабардар етеді: теңге
р/с №
Бюджеттік сыныптама коды
Төлем тапсырмасының код
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Кедендік баждар, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының сомалары
Хабарлама қойылған күнгі өсімпұл сомасы
Хабарлама қойылған күнгі пайыздың сомасы
Барлық сомалар
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Кодекстің 86-бабының 6-тармағына және 137-бабының 6-тармағына сәйкес кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарлама, оны табыс еткен күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде орындалуға жатады.
Сіз осы сомаларды мынадай деректемелер бойынша бюджеттік сыныптама коды бойынша бюджетке төлеуіңіз қажет:
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН
______________________________________________________________
шотқа №______________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
_______________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, БИК)
Кодексінің 21-бабына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органының немесе олардың
лауазымды тұлғаларының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне),
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімде
шағымдануға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы (басшының орынбасары)
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, мөрі)
20__ жылғы "___"__________
М.О.
"Хабарламаны алған төлеуші, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлға
_______________________________________________________________
(төлеушінің/ төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның/ төлеушінің /
төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде) қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне
жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
20__ жылғы "___"________
М.О.(жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)".
Хабарлама төлеушіге, төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлғаға тапсырылды
_______________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) қолы, мөрі)
Хабарлама төлеушіге жөнелтілді
_______________________________________________________________
(жөнелтілгенін және (немесе) алынғанын растайтын құжат)
20__ жылғы "___"__________
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСК – бизнес-сәйкестендіру коды;
М.О. – мөр орны;
Р/С – реттік саны.