Об утверждении натуральных норм снабжения портативными видеорегистраторами для фиксации действий работников органов государственных доходов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2019 года № 1358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2019 года № 19747.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.09.2021 № 994 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы снабжения портативными видеорегистраторами для фиксации действий работников органов государственных доходов Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2017 года № 171 "Об утверждении натуральных норм снабжения портативными видеорегистраторами работников таможенной службы органов государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15057, опубликован 10 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Утверждены
приказом
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 декабря 2019 года № 1358
Натуральные нормы снабжения портативными видеорегистраторами
для фиксации действий работников органов государственных доходов Республики Казахстан
Сноска. Натуральные нормы - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.09.2021 № 994 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование натуральной нормы
Единица измерения
Количество на работников
Область применения
Срок эксплуатации
1
Портативные видеорегистраторы с док-станцией
комплект
В зависимости от численности работников пункта пропуска/ таможенного поста:

Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары қызметкерлерінің әрекетін белгілеу үшін портативтік бейнетіркеуіштермен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 10 желтоқсандағы № 1358 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 желтоқсанда № 19747 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Бұйрықтың кіріспесі жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.09.2021 № 994 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары қызметкерлерінің әрекетін белгілеу үшін портативтік бейнетіркеуіштермен жабдықтаудың заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының кеден қызметінің қызметкерлерін портативтік бейнетіркеуіштермен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 16 наурыздағы № 171 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15057 болып тіркелген, 2017 жылғы 10 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 1358 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары қызметкерлерінің әрекетін белгілеу үшін портативтік бейнетіркеуіштермен жабдықтаудың заттай нормалары
Ескерту. Нормалары жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.09.2021 № 994 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Заттай норманың атауы Өлшем бірлігі Қызметкерлерге саны Қолдану саласы Пайда лану уақыты
1
Портативтік бейнетіркеуіштер док-станциямен
жинақ
Өткізу пункттері/кеден бекеттері жұмыскерлерінің санына байланысты:

до 50 человек – 5 комплектов;
от 50 до 100 человек – 10 комплектов; от 100 до 200 человек – 20 комплектов; от 200 до 300 человек – 30 комплектов; от 300 до 400 человек – 40 комплектов; от 400 человек и более – 50 комплектов.
Для фиксации действий работников органа государственных доходов Республики Казахстан, задействованных в проведении таможенного досмотра, осуществляющих мониторинг перемещения товаров на автомобильных пунктах пропуска, расположенных на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами Евразийского экономического союза.
7 лет
2
Персональный компьютер
комплект
1 персональный компьютер на каждый Департамент государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы
Персональный компьютер предназначен для скачивания аудио- и видеофайлов с видеорегистратора и их хранения
7 лет
Примечание: Приобретение услуги мобильного интернета для передачи данных с портативного видеорегистратора в режиме реального времени предусматривается за счет бюджетных средств территориальных органов государственных доходов Республики Казахстан.

50 адамға дейін – 5 жинақ;
50-ден 100 адамға дейін – 10 жинақ;
100-ден 200 адамға дейін – 20 жинақ;
200-ден 300 адамға дейін – 30 жинақ;
300-ден 400 адамға дейін – 40 жинақ;
400 адамнан жоғары – 50 жинақ.
Кедендік тексеріп қарауды жүргізуге тартылған, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарада орналасқан автомобиль өткізу пункттерде тауарлардың өткізуін мониторингты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер орагандары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеу үшін
7 жыл
2
Дербес компьютер
жинақ
Әрбір облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша Мемлекеттік кірістер департаментіне 1 дербес компьютер
Бейнетіркеуіштерден аудио - және бейне файлдарды жүктеу және оларды сақтау үшін арналған дербес компьютер
7 жыл
Ескерту: Нақты уақыт режимінде портативтік бейнетіркеуіштерден деректерді беру үшін мобильді интернет қызметін сатып алу Қазақстан Республикасының аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының бюджет қаражаты есебінен қарастырылады.