Об утверждении ставок платы за негативное воздействие на окружающую среду по городу Астане
Решение маслихата города Нур-Султана от 27 июня 2019 года № 395/52-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 3 июля 2019 года № 1235.
Сноска. Заголовок - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.06.2023 № 44/5-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 8 статьи 576 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.06.2023 № 44/5-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить ставки платы за негативное воздействие на окружающую среду по городу Астане согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.06.2023 № 44/5-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Астаны от 30 марта 2010 года № 322/45-IV "О ставках платы за эмиссии в окружающую среду по городу Астане" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 623, опубликовано 1 мая 2010 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
А. Куришбаев
Секретарь маслихата
города Нур-Султан
Ж. Нурпиисов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 27 июня 2019 года № 395/52-VI
Ставки платы за негативное воздействие на окружающую среду по городу Астане

Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 395/52-VI шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 шілдеде № 1235 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.06.2023 № 44/5-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексі 576-бабы 8-тармағын басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.06.2023 № 44/5-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы ставкалары осы шешімге қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.06.2023 № 44/5-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. "Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы ставкалары туралы" Астана қаласы мәслихатының 2010 жылғы 30 наурыздағы № 322/45-IV шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 623 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 1 мамырында "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
А. Күрішбаев
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 395/52-VI шешіміне
қосымша
Астана қаласы бойынша қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақы ставкалары

Сноска. Приложение - в редакции решения маслихата города Астаны от 30.06.2023 № 44/5-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Ставки платы за выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух от передвижных источников составляют:
п/п
Вид топлива
Ставка за 1 тонну использованного топлива
(месячный расчетный показатель)
1.
Неэтилированный бензин

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 30.06.2023 № 44/5-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қозғалмалы көздерден атмосфералық ауаға ластағыш заттардың шығарындылары үшін төлемақы ставкалары мыналарды құрайды:
Р/с
Отын түрі
Пайдаланған отынның 1 тоннасы үшін ставка (айлық есептік көрсеткіш)
1.
Этилденбеген бензин