О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 236 "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда"
Решение маслихата Актюбинской области от 1 марта 2019 года № 384. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 марта 2019 года № 5991
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 1 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 6 Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17560, Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:

Облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 наурыздағы № 384 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 наурызда № 5991 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 587-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 383 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17560 тіркелген, Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларының 6-тармағына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Внести в решение областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 236 "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3326, опубликованное 9 февраля 2010 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующие изменения и дополнения:
в преамбуле указанного решения:
слова "пунктами 4 и 8 Правил расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года № 344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5719" заменить словами "пунктом 6 Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17560".

1. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелері туралы" облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3326 тіркелген, 2016 жылғы 9 ақпанда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің кіріспесінде:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 12 маусымдағы № 344 "Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5719 тіркелген, Мемлекеттік орман қорында және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеу Ережесінің 4 және 8-тармақтарына" сөздер "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 383 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17560 тіркелген, Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқауларының 6-тармағына" сөздермен ауыстырылсын.

приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Т. ЕСЕНГУЛОВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА
Приложение 1 к решению областного маслихата от 1 марта 2019 года № 384
Приложение к решению областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 236
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда
Виды второстепенных древесных ресурсов
кора, тонна (МРП)
ветви, тонна (МРП)
пни, тонна (МРП)
корни, тонна (МРП)
листья тонна (МРП)
почки, килограмм (МРП)
1.
Сосна

көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Т. ЕСЕНҒҰЛОВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА
2019 жылғы 1 наурыздағы № 384 облыстық мәслихаттың шешіміне 1 қосымша
2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша 1
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға төлем мөлшерлемелері
Қосалқы сүрек ресурстарының түрлері
Қабықтар, тонна (АЕК)
бұтақтар, тонна (АЕК)
түбiрлер, тонна (АЕК)
тамырлар, тонна (АЕК)
жапырақтар, тонна (АЕК)
бүршiктер, килограмм (АЕК)
1.
Қарағай

Приложение 3 к решению областного маслихата от 1 марта 2019 года № 384
Приложение 3 к решению областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 236
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целях
№ п/п
Виды пользования, в том числе по срокам
Единица измерения
Ставки платы (тенге, МРП)

2019 жылғы 1 наурыздағы № 384 облыстық мәслихаттың шешіміне 3 қосымша
2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 236 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша 3
Аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттарда мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
№ р/с
Пайдалану түрлері, соның ішінде мерзімдері бойынша
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемелері (теңге, АЕК)

Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1.
Пользование участками государственного лесного фонда в туристских, рекреационных и спортивных целях
гектар
7549
2.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целях
гектар
843
3.
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
1685
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
4.
Пользование участками государственного лесного фонда в туристских, рекреационных и спортивных целях
человек-день
0,1 МРП
5.
Пользование участками государственного лесного фонда в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целях
человек-день
0,1 МРП
Основание: Расчет ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, составлен ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области" и согласован с РГУ "Актюбинская областная территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира".

Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
гектар
7549
2.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
843
3.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары үшін пайдалану
гектар
1685
Қысқа мерзімді орман пайдалану (1 жылға дейін)
4.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін туристік, рекреациялық және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
адам-күн
0,1 АЕК
5.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
адам-күн
0,1 АЕК
Негіздеме: Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақы мөлшерлемесінің есебі "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" ММ жасалып және "Ақтөбе облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы" РММ келісілген.