Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 15 мая 2019 года № 313/42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 мая 2019 года № 6373. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30 апреля 2021 года № 40/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 30.04.2021 № 40/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", статьей 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу.
2. Признать утратившими силу решения Аксуского городского маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского городского маслихата по экономике и бюджету.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Амирханова
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Утверждены
решением Аксуского
городского маслихата
от 15 мая 2019 года № 313/42
Правила оказания социальной помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных категорий нуждающихся
граждан города Аксу
Сноска. Правила – в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 17.06.2020 № 425/62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее - Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу.

Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айкындаудың қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 мамырдағы № 313/42 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 20 мамырда № 6373 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 40/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 30.04.2021 № 40/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу қалалық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ғ. Әмірханова
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 15 мамырдағы
№ 313/42 шешімімен
бекітілді
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің
және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген
санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 17.06.2020 № 425/62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар), Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2–3–тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) № 504 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Аксу по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи, в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
2) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;№№№№
6) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу" финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;
8) уполномоченная организация – отдел города Аксу по социальному обеспечению филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Павлодарской области;
9) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Аксу и решениями акимов сельских округов города Аксу для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
10) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
3. Лицам, указанным в статьях 4, 5, 6, 7, 8 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах" (далее – Закон) и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
4. Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Ақсу қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
2) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысындағы статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
уәкілетті орган – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын "Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамның Павлодар облысы бойынша филиалының әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша Ақсу қалалық бөлімі;
9) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Ақсу қаласы әкімінің шешімі және Ақсу қаласының ауылдық округ әкімдерінің шешімдерімен құрылатын комиссия;
10) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2. Осы Қағидаларда әлеуметтік көмек ретінде уәкілетті орган мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
3. Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 4, 5, 6, 7, 8 - баптарында (бұдан әрі – Заң) және Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.
4. Әлеуметтік көмекті төлеуді уәкілетті орган екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы алушының банктік шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен көрсетіледі.

5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие) лицам, зарегистрированным на территории города Аксу.
6. Перечень памятных дат и праздничных дней в Республике Казахстан для оказания социальной помощи:
1) День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан – 15 февраля;
2) Международный женский день - 8 марта;
3) День защитника Отечества – 7 мая;
4) День Победы - 9 мая;
5) День памяти жертв политических репрессий и голода - 31 мая;
6) День семьи – второе воскресенье сентября;
7) День труда – последнее воскресенье сентября;
8) День пожилых людей - 1 октября;
9) День Первого Президента Республики Казахстан - 1 декабря.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.12.2020 № 476/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров
социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) ветераны Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);
2) ветераны боевых действий на территории других государств;
3) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам ВОВ;
4) ветераны труда;
5) другие лица, на которых распространяется действие статьи 8 Закона;
6) граждане (лица, пенсионеры), достигшие пенсионного возраста, получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
6-1) граждане (лица, пенсионеры) от 80 лет и более (старше), получающие минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия;
7) инвалиды, а именно:
7-1) дети-инвалиды до 18 лет;
7-2) инвалиды 1 и 2 группы;
7-3) инвалиды 3 группы, имеющие несовершеннолетних детей;
7-4) инвалиды, имеющие в составе семьи детей (ребенка) дошкольного возраста;
7-5) инвалиды, обучающиеся в высших и средних учебных заведениях по заочной и дистанционной формам обучения;
7-6) женщины - инвалиды, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;
7-7) инвалиды 1 группы, нуждающиеся в санаторно-курортном оздоровлении;
7 - 8) семьи, воспитывающие детей – инвалидов до 18 лет;
8) малообеспеченные граждане, а именно:
8-1) граждане, со среднедушевым доходом, не превышающим однократного размера прожиточного минимума квартала, предшествующего кварталу перенесения срочной или плановой хирургической операции;

5. Әлеуметтік көмек Ақсу қаласының аумағында тіркелген адамдарға бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта 1 рет) көрсетіледі.
6. Әлеуметтік көмек көрсету үшін Қазақстан Республикасында атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;
2) 8 наурыз - Халықаралық әйелдер күні;
3) 7 мамыр - Отан қорғаушы күні;
4) 9 мамыр – Жеңіс күні;
5) 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
6) қыркүйектің екінші жексенбісі - Отбасы күні;
7) қыркүйектің соңғы жексенбісі – Еңбек күні;
8) 1 қазан - Қарттар күні;
9) 1 желтоқсан – Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 476/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-тарау. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының
тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін
белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек келесі санаттардағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері (бұдан әрі – ҰОС);
2) басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
3) жеңілдіктер бойынша ҰОС ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
4) еңбек ардагерлері;
5) Заңның 8 - бабының күші қолданылатын басқа да тұлғалар;
6) зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын азаматтар (тұлғалар, зейнеткерлер);
6-1) зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын 80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтар (тұлғалар, зейнеткерлер);
7) мүгедектер, атап айтқанда:.
7-1) 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
7-2) 1 және 2 топтағы мүгедектер;
7-3) кәмелетке толмаған балалары бар 3 топтағы мүгедектер;
7-4) отбасы құрамында мектепке дейінгі жастағы балалары (баласы) бар мүгедектер;
7-5) жоғары және орта оқу орындарында сырттай және қашықтықтан оқу түрлерінде оқитын мүгедектер;
7-6) жүктілік мерзімінде 12 аптаға дейін есепке тұрған жүкті мүгедек әйелдер;
7-7) санаторлық-курорттық емделуді қажет ететін 1 топтағы мүгедектер;
7-8) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
8) аз қамтылған азаматтар, атап айтқанда:
8-1) жедел және жоспарлы хирургиялық операциядан өткен тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің бір мөлшерінен аспайтын азаматтар;

8-2) женщины из малообеспеченных семей со среднедушевым доходом, не превышающим величины прожиточного минимума, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;
8-3) лица из числа выпускников общеобразовательных школ текущего года и не получившие государственный образовательный грант из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых во втором квартале текущего года не превышает однократного размера прожиточного минимума;
8-4) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, из числа выпускников общеобразовательных школ текущего года и не получившие государственный образовательный грант;
8 - 5) студенты, обучающиеся по гранту акима города в высших учебных заведениях области, также студенты-интерны, обучающиеся в некоммерческом акционерном обществе "Медицинский университет Семей";
8-6) безработные граждане, состоящие на учете уполномоченного органа, доход которых на одного члена семьи не превышает установленной величины прожиточного минимума;
8-7) многодетные матери (семьи), являющиеся получателями государственной адресной социальной помощи;
9) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию в связи с причинением ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия (наводнения) или пожара и оставшиеся без средств к существованию, в том числе при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, жилья и хозяйственных построек (за исключением граждан, которые имеют в собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома);
10) граждане, имеющие социально - значимые заболевания, а именно:
10-1) лица, имеющие злокачественные новообразования;
10-2) лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
10-3) лица старше 16 лет, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
10-4) дети до 16 лет, инфицированные вирусом иммунодефицита человека;
11) лица, освободившиеся из мест лишения свободы, лица, состоящие на учете службы пробации;
12) гражданам, признанным в судебном либо ином установленном законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" порядке жертвами политических репрессий или пострадавшими от политических репрессий.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.12.2020 № 476/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Уполномоченный орган оказывает социальную помощь:
1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
1-1) ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан, ко Дню защитника Отечества, ко Дню Победы, ко Дню памяти жертв политических репрессий и голода, ко Дню семьи, ко Дню труда, ко Дню пожилых людей - для категории указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 7-8), 12) пункта 7 на основании списка уполномоченной организации;

8-2) жүктілік мерзімде 12 аптаға дейін есепке тұрған, жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтылған отбасылардағы жүкті әйелдер;
8-3) жан басына шаққандағы табысы ағымдағы жылғы екінші тоқсанның ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір есе мөлшерінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасының, ағымдағы жылғы жалпы білім беру мектеп түлектерінің және мемлекеттік жалпы білім грантын ала алмаған қатарындағы тұлғалар;
8-4) ағымдағы жылғы жалпы білім беру мектеп түлектері қатарынан және мемлекеттік жалпы білім грантын ала алмаған жетім балалар, ата-анасының қамқорынсыз қалған балалар;
8 - 5) облыстың жоғары оқу орындарында қала әкімінің гранты бойынша оқитын студенттер, сондай-ақ "Семей медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамында оқитын интерн-студенттер;
8-6) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы табысы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын уәкілетті органның есебінде тұрған жұмыссыз азаматтар;
8-7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар қатарындағы көп балалы аналар (отбасылар);
9) табиғи апаттың (су тасқыны) немесе өрттің салдарынан мүлікке зиян келуіне байланысты өмірлік қиын жағдайға тап болған және өмір сүруге қаражатсыз қалған азаматтар, оның ішінде үй керек - жарақтары, заттар, тұрғын үй және шаруашылық құрылыстары ішінара зақымданған азаматтар (меншігінде бір бірліктен артық тұрғын үйі (пәтерлер, үйлер) бар азаматтарды қоспағанда);
10) әлеуметтік маңызы бар аурулармен ауыратын азаматтар, атап айтқанда:
10-1) қатерлі ісіктер ауруларына шалдыққан адамдар;
10-2) туберкулез ауруына шалдыққан адамдар;
10-3) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруымен ауыратын 16 жастан асқан адамдар;
10-4) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруымен ауыратын 16 жасқа дейінгі балалар;
11) бас бостандығынан айыру мекемелерінен босатылған адамдар, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.
12) сотпен немесе Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіппен саяси қуғын-сүргіндер құрбаны немесе саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен деп танылған азаматтарға.
Ескерту. 7 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 476/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Әлеуметтік көмекті уәкілетті орган көрсетеді:
1) атаулы күндер мен мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік көмек:
1-1) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Қеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығару күніне, Отан қорғаушы күніне, Жеңіс күніне, Саяси қуғын - сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне, Отбасы күніне, Еңбек күніне, Қарттар күніне 7 - тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 6-1), 7-8), 12) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;

1-2) к Международному женскому дню - для категории, указанной в подпункте 8-7) пункта 7 на основании списка уполномоченного органа;№
1-3) ко Дню Первого Президента Республики Казахстан - для категорий, указанных в подпунктах 7-1), 7-2) пункта 7 на основании списков уполномоченной организации;
для категории, указанной в подпункте 7-3) пункта 7 на основании копий свидетельства о рождении детей, справки об инвалидности;
2) единовременную социальную помощь без учета доходов:
2-1) для категории, указанной в подпункте 7-6) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей (далее – МРП) - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки врачебно–консультационной комиссии по месту прикрепления к поликлинике;
2-2) для категории, указанной в подпункте 7-7) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП (на оздоровление) – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности 1 группы, индивидуальной программы реабилитации (далее – ИПР) с указанием санаторно-курортного оздоровления (далее – СКО);
2-3) для категорий, указанных в подпунктах 7-1), 7-7) пункта 7 в размере 40 (сорок) МРП (на проезд, проживание и питание индивидуального помощника) – на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, справки об инвалидности 1 группы, ИПР с указанием СКО, документа, подтверждающего статус индивидуального помощника;
2-4) Исключен решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.12.2020 № 476/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-5) для категории, указанной в подпункте 8-7) пункта 7, проживающим в домах с печным отоплением для установки газоанализаторов, в размере фактической стоимости, на основании списка уполномоченного органа;
2-6) для категории, указанной в подпункте 9) пункта 7 в размере 70 (семьдесят) МРП – на основании заявления с приложением документов указанных в подпунктах 1), 3), 5) пункта 13 Типовых правил, справки об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество (при наличии 1 единицы жилья). Срок обращения за социальной помощью – в течение двух месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации;
2-7) для категории, указанной в подпункте 10-1) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП – на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, заключения врачебно - консультационной комиссии по месту прикрепления к поликлинике, подтверждающего болезнь;

1-2) Халықаралық әйелдер күніне орай - уәкілетті органның тізімі негізінде 7-тармақтың 8-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін;
1-3) Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күніне орай - уәкілетті ұйымның тізімдері негізінде 7-тармақтың 7-1), 7-2) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін;
7-тармақтың 7-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін балалардың туу туралы куәлігі, мүгедектік туралы анықтаманың көшірмелері негізінде;
2) табысты есепке алмағанда біржолғы әлеуметтік көмек: .
2-1) 7-тармақтың 7-6) тармақшасында көрсетілген санат үшін жеке басын куәландыратын құжатты қоса бере отырып өтініш, емханаға тіркелген жері бойынша дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш ( бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде;
2-2) 7-тармақтың 7-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін жеке басын куәландыратын құжатты қоса бере отырып өтініш, 1 топтағы мүгедектігі туралы анықтаманың, санаторлық-курорттық емделуді (бұдан әрі – СКЕ) қажет ететін оңалтудың жеке бағдарламасының (бұдан әрі – ОЖБ) негізінде (сауықтыруға) 10 (он) АЕК мөлшерінде;
2-3) 7-тармақтың 7-1), 7-7) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін жеке басын куәландыратын құжатты қоса бере отырып өтініш, 1 топтағы мүгедектігі туралы анықтаманың, СКЕ қажет ететін ОЖБ, жеке көмекшінің мәртебесін растайтын құжаттардың негізінде (жеке көмекшінің тұру, тамақтану және жолақысына) 40 (қырық) АЕК мөлшерінде;
2-4) Алып тасталды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 476/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-5) уәкілетті органның тізімі негізінде 7-тармақтың 8-7) тармақшасында көрсетілген санат үшін пешпен жылытылатын үйлерде тұратындарға газ талдағыштарды орнату үшін нақты құны мөлшерінде;
2-6) 7-тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтардың жоқ (бар) екендігі туралы анықтама (1 бірлік тұрғын үй болған жағдайда) негізінде 70 (жетпіс) АЕК мөлшерінде. Әлеуметтік көмекке өтініш жасау мерзімі - өмірлік қиын жағдай туындалған кезден бастап екі ай ішінде;
2-7) 7-тармақтың 10-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, емханаға тіркелген жері бойынша ауыруын растайтын дәрігерлік - қеңес комиссиясының қортындысы негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;

2-8) для категории, указанной в подпункте 10-3) пункта 7 в размере 10 (десять) МРП – на основании списка, предоставляемого Аксуским отделением коммунального государственного казенного предприятия "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
2-9) для категории, указанной в подпункте 11) пункта 7 в размере 8 (восемь) МРП - на основании списка, предоставляемого Отделом полиции города Аксу, с приложением документа, удостоверяющего личность, индивидуальной программы оказания социальной правовой помощи, а именно в получении единовременной социальной помощи, предоставляемой службой пробации города Аксу, копии справки об освобождении;
3) ежеквартальную социальную помощь без учета дохода:
3-1) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 5) пункта 7, а именно: военнообязанным, призвавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий, военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР), рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий, военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке, военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке, военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях, военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия, лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей, лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии, рабочим и служащим, направлявшимся на работу в Афганистан в период с 1 декабря 1979 года по декабрь 1989 года и другие страны, в которых велись боевые действия, рабочим и служащим Комитета государственной безопасности бывшего Союза ССР, временно находившимся на территории Афганистана и не входившие в состав ограниченного контингента советских войск - на оздоровление в размере 10 (десять) МРП – на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, копии документа, подтверждающего категорию;

2-8) 7-тармақтың 10-3) тармақшасында көрсетілген санат үшін Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Ақсу бөлімшесімен берілген тізім негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде;
2-9) 7-тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген санат үшін Ақсу қаласының полиция бөлімі ұсынған тізімі, жеке басын куәландыратын құжатты қоса бере отырып, әлеуметтік құқықтық көмек көрсетудің жеке бағдарламасының, атап айтқанда Ақсу қаласының пробация қызметі ұсынатын біржолғы әлеуметтік көмек алуға, босату туралы анықтаманың көшірмесі негізінде 8 (сегіз) АЕК мөлшерінде;
3) табысты есепке алмағанда тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
3 - 1) 7 - тармақтың 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін, атап айтқанда: оқу жиындарына шақырылған және Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде жiберiлген әскери мiндеттiлерге, Ауғанстанға ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі – КСР Одағы) аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмалармен ұшқан ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне, Ауғанстандағы кеңестік әскери контингентке қызмет көрсеткен, жарақат, контузия алған немесе мертіккен не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлерге, Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне, Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілерге, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына, 1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға, бұрынғы КСР Одағын қорғау, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа кезеңдерде атқару кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттерде әскери қызметiн өткеру кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге, Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедек болған адамдарға және мүгедектігі ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына, 1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға, 1979 жылғы 1 желтоқсан – 1989 жылғы желтоқсан аралығындағы кезеңде Ауғанстанға және ұрыс қимылдары жүргізілген басқа да елдерге жұмысқа жiберiлген жұмысшылар мен қызметшiлерге, бұрынғы КСР Одағы Мемлекеттік қауiпсiздiк комитетiнiң Ауғанстан аумағында уақытша болған және кеңес әскерлерiнiң шектеулі контингентінің құрамына енбеген жұмысшылары мен қызметшiлерiне –Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, өтініш, санатын растайтын құжаттың көшірмесі негізінде сауықтыруға 10 (он) АЕК мөлшерінде;

4) ежемесячную социальную помощь без учета дохода:
4-1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 на приобретение лекарств в размере 1 (один) МРП, на возмещение затрат по коммунальным услугам, оказываемым за счет средств местного бюджета в размере 5 (пять) МРП на основании списка уполномоченного органа;
4-2) для категории, указанной в подпункте 7-4) пункта 7 для оплаты посещения детского дошкольного учреждения детьми (ребенком) в размере установленной стоимости – на основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3) пункта 13 Типовых правил, копий свидетельства о рождении ребенка (детей), договора с дошкольным учреждением, справки об инвалидности, оригинала квитанции об оплате фактической стоимости посещения за прошедший месяц;
4-3) для категории, указанной в подпункте 7-5) пункта 7 в размере фактической стоимости – для оплаты за подключение к "Интернет" и пользование им - на основании заявления с приложением документа, удостоверяющего личность, копий договора между студентом и учебным заведением об оказании образовательных услуг, справки об инвалидности, договора с АО "Казахтелеком" об оказании услуг телекоммуникации, оригинала квитанции об оплате за прошедший месяц;
4-4) для категории, указанной в подпункте 8-5) пункта 7 в период обучения в высших учебных заведениях, на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 20949 (двадцать тысяч девятьсот сорок девять) тенге;
4-5) для категории, указанной в подпункте 10-2) пункта 7 в период амбулаторного лечения в размере 10 (десять) МРП - на основании списка коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская больница города Аксу";
4-6) для категории, указанной в подпункте 10-4) пункта 7 в размере двухкратного прожиточного минимума по Республике Казахстан – на основании списка, предоставляемого Аксуским отделением коммунального государственного казенного предприятия "Павлодарский областной центр по профилактике и борьбе со СПИДом" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области;
5) единовременную социальную помощь с учетом дохода:
5-1) для категории, указанной в подпункте 8-1) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП - на основании заявления с приложением документов указанных в подпунктах 1), 3), 4) пункта 13 Типовых правил, справки врачебно–консультационной комиссии коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Городская больница города Аксу", направление на плановую госпитализацию;
5-2) для категории, указанной в подпункте 8-2) пункта 7 в размере 15 (пятнадцать) МРП – на основании заявления с приложением документов указанных в подпунктах 1), 3), 4) пункта 13 Типовых правил, справки врачебно - консультационной комиссии по месту прикрепления к поликлинике;

4) табысты есепке алмағанда ай сайынғы әлеуметтік көмек:
4-1) 7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін уәкілетті органның тізімі негізінде дәрі-дәрмек сатып алуға 1 (бір) АЕК мөлшерінде, жергілікті бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды өтеуге 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
4-2) 7-тармақтың 7-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, баланың (балалардың) туу туралы куәлігінің, мектепке дейінгі мекемемен шартының, мүгедек туралы анықтаманың көшірмелері, өткен айда нақты қатысқан күндерінің төлеу түбіртегінің түпнұсқасы негізінде балалардың (баланың) балаларға арналған мектепке дейінгі мекемеге баруды төлеуге белгіленген құны мөлшерінде;
4-3) 7-тармақтың 7-5) тармақшасында көрсетілген санат үшін жеке басын куәландыратын құжатты қоса бере отырып өтініш, білім беру қызметін көрсетуге студенттің және жоғары оқу орны басшысының келісім-шарттың, мүгедектігі туралы анықтаманың, "Қазақтелеком" АҚ көрсететін телекоммуникациялық қызметі туралы келісім-шарттың көшірмелері, өткен айда төленген түбіртек түпнұсқасы негізінде "Интернет" желісіне қосылу және оны қолдану үшін нақты құны мөлшерінде;
4-4) 7-тармақтың 8-5) тармақшасында көрсетілген санат үшін жоғары оқу орындарында оқыған кезеңде тұруына, тамағы мен тұрғылықты жері бойынша жолақысына 20949 (жиырма мың тоғыз жүз қырық тоғыз) теңге мөлшерінде;
4-5) 7-тармақтың 10-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін амбулаторлық емделу кезінде шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақсу қаласының қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны тізімі негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде;
4-6) 7-тармақтың 10-4) тармақшасында көрсетілген санат үшін Қазақстан Республикасы бойынша күнкөріс деңгейінің екі есе мөлшерінде – Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының "Павлодар облыстық ЖИТС-тың алдын алу және күресу жөніндегі орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Ақсу бөлімшесі ұсынған тізімі негізінде;
5) табыстарын есепке ала отырып, біржолғы әлеуметтік көмек:
5-1) 7-тармақтың 8-1) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақсу қаласының қалалық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны дәрігерлік-консультациялық комиссиясының анықтамасы, жоспарлы емдеуге жатқызу жолдамасы негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;
5-2) 7-тармақтың 8-2) тармақшасында көрсетілген санат үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, емханаға тіркелген жері бойынша дәрігерлік-кеңес комиссиясының анықтамасы негізінде 15 (он бес) АЕК мөлшерінде;

5-3) для категорий, указанных в подпунктах 8-6), 11) пункта 7, состоящих на учете в уполномоченном органе в качестве безработного, доход которых не превышает однократного размера прожиточного минимума квартала, предшествующего кварталу обращения для приобретения необходимого инвентаря, орудий труда, технологического оборудования, животных, скота в размере 113 (сто тринадцать) МРП - основании заявления с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3), 4), 5) пункта 13 Типовых правил, документа, подтверждающего целевое использование социальной помощи (договора купли - продажи животных, скота, товарных накладных);
6) социальная помощь, предоставляемая периодически (1 раз в полугодие).
6-1) для категорий, указанных в подпунках 8-3), 8-4), 8-5) пункта 7 на оказание образовательных услуг в размере фактической стоимости обучения- на основании трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, заключенного между руководителем высшего учебного заведения, акимом города Аксу и студентом, с приложением документов, указанных в подпунктах 1), 3), 4), 5) пункта 13 Типовых правил.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23.12.2020 № 476/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с акиматом Павлодарской области.
10. Размер оказываемой социальной помощи в пунктах 2-3), 2-6), 5-3) пункта 8 определяет специальная комиссия и указывает его в заключений, о необходимости оказания социальной помощи.
Глава 3. Порядок оказания социальной помощи
11. Порядок оказания социальной помощи, основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи определены в соотвествии с пунктами 12-27 Типовых правил.
Глава 4. Заключительное положение
12. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата
от 15 мая 2019 года № 313/42
1. Решение Аксуского городского маслихата от 8 июля 2016 года № 38/5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5193 опубликованное 12 августа 2016 года в газетах "Аксу жолы", "Новый Путь" );

5-3) 7-тармақтың 8-6), 11) тармақшаларында көрсетілген жұмыссыз ретінде уәкілетті органның есебінде тұрған, табысы өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсанда ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселік мөлшерінен аспайтын санаттар үшін Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып өтініш, әлеуметтік көмектің мақсатты пайдаланылуын растайтын құжат (жануарды, малды сату-сатып алу туралы келісім-шарт, тауарлық жүкқағаз) негізінде қажетті жабдықтарды, еңбек құралдарын, технологиялық жабдықтарды, жануарларды, малдарды сатып алу үшін 113 (жүз он үш) АЕК мөлшерінде;
6) әлеуметтік көмек мерзімді (жартыжылдықта 1 рет) көрсетіледі:
6-1) 7-тармақтың 8-3), 8-4), 8-5) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін білім беру қызметтерін көрсетуге оқудың нақты құны мөлшерінде, Үлгілік қағидалардың 13-тармағының 1), 3), 4) 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, жоғары оқу орнының басшысы, Ақсу қаласының әкімі және студент арасында жасалған білім беру қызметтерін көрсетуге үш жақты келісім-шарт негізінде.
Ескерту. 8 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 23.12.2020 № 476/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері Павлодар облысы әкімдігінің келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
10. 8-тармақтың 2-3), 2-6), 5-3) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
3-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
11. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі, көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер Үлгілік қағидалардың 12-27 - тармақтары негізінде анықталады.
4-тарау. Қорытынды ереже
12. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 15 мамырдағы
№ 313/42 шешіміне
қосымша
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 8 шілдедегі "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 38/5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5193 болып тіркелген, 2016 жылғы 12 тамызда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);

2. Решение Аксуского городского маслихата от 9 августа 2017 года № 132/16 "О внесении изменения и дополнения в решение Аксуского городского маслихата от 8 июля 2016 года № 38/5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5610, опубликованное 1 сентября 2017 года в газетах "Аксу жолы", "Новый Путь");
3. Решение Аксуского городского маслихата от 27 февраля 2018 года № 179/22 "О внесении изменений и дополнений в решение Аксуского городского маслихата от 8 июля 2016 года № 38/5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5905 опубликованное 16 марта 2018 года в газетах "Аксу жолы", "Новый Путь");
4. Решение Аксуского городского маслихата от 15 августа 2018 года № 232/31 "О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 8 июля 2016 года № 38/5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Аксу (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6060 опубликованное 21 сентября 2018 года в газетах "Аксу жолы", "Новый Путь").

2. Ақсу қалалық мәслихатының 2017 жылғы 9 тамыздағы "Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 8 шілдедегі "Ақсу қалалық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 38/5 шешіміне өзгеріс және толықтыру енгізу туралы" № 132/16 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5610 болып тіркелген, 2017 жылғы 1 қыркүйекте "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);
3. Ақсу қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 ақпандағы "Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 8 шілдедегі "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 38/5 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 179/22 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5905 болып тіркелген, 2018 жылғы 16 наурызда "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған);
4. Ақсу қалалық мәслихатының 2018 жылғы 15 тамыздағы "Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 8 шілдедегі "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және Ақсу қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 38/5 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 232/31 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6060 болып тіркелген, 2018 жылғы 21 қыркүйекте "Ақсу жолы", "Новый путь" газеттерінде жарияланған).