Об установлении размеров cоциальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 15 августа 2019 года № 1/48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 августа 2019 года № 6525. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18 ноября 2020 года № 2/64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 18.11.2020 № 2/64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) пункта 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Указом Президента Казахстан от 4 августа 2018 года № 724 "О переименовании Качирского, Лебяжинского районов Павлодарской области", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, маслихат района Тереңкөл РЕШИЛ:
1. Установить размеры социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням:
к Международному женскому дню:
семьям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей из числа получателей государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия на детей в размере 2,4 (две целых четыре десятых) (месячных расчетных показателей) (далее – МРП);
ко Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 (пять) МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ в размере 10 (десять) МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 7 (семь) МРП;
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
к Международному дню пожилых людей:

Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 тамыздағы № 1/48 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 29 тамызда № 6525 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қарашадағы № 2/64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 2/64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 4 тамыздағы "Павлодар облысының Качир, Лебяжі аудандарын қайта атау туралы" № 724 Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
Халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар санынан кәмелетке толмаған және одан да көп балалары бар отбасыларға және (немесе) балаларға мемлекеттік жәрдемақы 2,4 (екі бүтін оннан төрт) айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде (бұдан әрі –АЕК);
Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сондай-ақ 5 (бес) АЕК көлемінде азық-түлік жиынтығы;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдарға 10 (он) АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға 7 (жеті) АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы әскери іс-қимылдарға қатысқан адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
Халықаралық қарттар күніне орай:

лицам, достигшим пенсионного возраста получающим минимальный размер пенсии и пособия в размере 1,2 (одна целая две десятых) МРП;
гражданам в возрасте от 80 лет и более (старше) в размере 2,9 (две целых девять десятых) МРП;
ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
инвалидам первой, второй группы в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
состоящим на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП;
инвалидам-колясочникам в размере 2,3 (две целых три десятых) МРП.
2. Признать утратившими силу решения маслихата района Тереңкөл согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию маслихата района Тереңкөл по вопросам социальной сферы и законности.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Габидулин
Секретарь маслихата С. Баяндинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Павлодарской области
_________________ Б. Бакауов
"___"_____________ 2019 года
Приложение
к решению маслихата
района Тереңкөл
от "15" августа 2019 года
№ 1/48
Перечень решений маслихата района Тереңкөл, признанных утратившими силу
1. Решение Качирского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 2/29 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3782, опубликованное 8 мая 2014 года в газетах "Тереңкөл тынысы" и "Заря");
2. Решение Качирского районного маслихата от 22 октября 2014 года № 9/36 "О внесении изменения в решение Качирского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 2/29 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4166, опубликованное 29 ноября 2014 года в газетах "Тереңкөл тынысы" и "Заря");
3. Решение Качирского районного маслихата от 24 февраля 2015 года № 1/40 "О внесении изменений в решение Качирского районного маслихата от 28 апреля 2014 года № 2/29 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4398, опубликованное 2 апреля 2015 года в газетах "Тереңкөл тынысы" и "Заря").

ең төменгі зейнетақы және жәрдемақы алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға 1,2 (бір бүтін оннан екі) АЕК мөлшерінде;
80 жастағы және одан (асқан) көп жасқа толған азаматтарға 2,9 (екі бүтін оннан тоғыз) АЕК мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
бірінші, екінші топтағы мүгедектерге 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар мүгедектерге 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған мүгедектерге және қарттарға 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде;
арбалы-мүгедектерге 2,3 (екі бүтін оннан үш) АЕК мөлшерінде.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес, Тереңкөл аудандық мәслихатының шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Тереңкөл аудандық мәслихатының әлеуметтік сала мен заңдылық мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Габидулин
Мәслихат хатшысы С. Баяндинов
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысының әкімі
_________________ Б. Бақауов
2019 жылғы "___"__________
Тереңкөл аудандық
мәслихатының
2019 жылғы "15" тамыздағы
№ 1/48 шешіміне
қосымша
Тереңкөл аудандық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі
1. Качир аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 2/29 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3782 болып тіркелген, 2014 жылғы 8 мамырда "Тереңкөл тынысы" және "Заря" газеттерінде жарияланған);
2. Качир аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 қазандағы "Качир аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 2/29 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" № 9/36 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4166 тіркелген, 2014 жылғы 29 қарашада "Тереңкөл тынысы" және "Заря" газеттерінде жарияланған);
3. Качир аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 ақпандағы "Качир аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі "Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" № 2/29 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 1/40 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4398 тіркелген, 2015 жылғы 2 сәуірде "Тереңкөл тынысы" және "Заря" газеттерінде жарияланған).