Об установлении категорий автостоянок (паркингов) и увеличение базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги) в городе Петропавловске
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2019 года № 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 апреля 2019 года № 5313
В соответствии с пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить размеры базовых ставок налога на земли, населенных пунктов занятых под автостоянки (паркинги) в зависимости от категорий автостоянок (паркингов) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области "О налоговых ставках на земельные участки, находящиеся на землях города Петропавловска и выделенные под автостоянки (паркинги)" от 29 марта 2011 года № 3 (опубликовано от 12 мая 2011 года в газетах "Все будет хорошо", от 13 мая 2010 года "Қызылжар Нұры". зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-1-194).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
А. Бердагулов
Приложение № 1 к решению маслихата от "29" марта 2019 года № 2
Категории автостоянок (паркингов)
№ п/п
Типы автостоянок (паркингов)
Категории
1
Автостоянки (паркинги) открытого типа
1 категория
2
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
2 категория
Приложение № 2 к решению маслихата от "29" марта 2019 года № 2
Увеличение базовых ставок налога на земли, населенных пунктов занятых под автостоянки (паркинги) в зависимости от категорий автостоянок (паркингов)
№ п/п
Категории автостоянок (паркингов)
Базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги), тенге
Увеличение базовых ставок на 1 квадратный метр земли
1
1 категория
5,79
в десять раз
2
2 категория
5,79
в пять раз

Петропавл қаласында автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және автотұрақтар (паркингтер) үшін орналасқан жерлерге базалық салық ставкаларын ұлғайту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 сәуірде № 5313 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Салық кодексі 509-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтар (паркингтердің) санатына қарай автотұрақтар (паркингтер) орналасқан елді мекендердің жерлері үшін базалық салық мөлшерлемелерінің мөлшері осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының "Петропавл қаласының жерлерінде орналасқан және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жер учаскелеріне салынатын салық ставкалары туралы" 2011 жылғы 29 наурыздағы № 3 шешімнің күші жойылды деп танылсын (2011 жылғы 12 мамырдағы "Все будет хорошо", 2010 жылғы 13 мамырдағы "Қызылжар Нұры" газеттерінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-1-194 болып тіркелген).
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Петропавл қалалық
мәслихатының хатшысы
А. Бердағұлов
2019 жылғы "29" наурыздағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының шешіміне № 1 қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) санаттары
№ р/р
Автотұрақтар (паркингтер) тұрпаттары
Санаттары
1
Ашық тұрпаттағы автотұрақтар (паркингтер)
1 санатты
2
Жабық тұрпаттағы автотұрақтар (паркингтер)
2 санатты
2019 жылғы "29" наурыздағы № 2 Петропавл қалалық мәслихатының шешіміне № 2 қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санатына қарай автотұрақтар (паркингтер) орналасқан елді мекендердегі жерлерге базалық салық мөлшерлемелерін ұлғайту
№ р/р
Автотұрақтар (паркингтер) тұрпаттары
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген жерлерге базалық салық ставкалары, теңге
Базалық ставкаларды ұлғайту
1
1 санатты
5,79
он есе
2
2 санатты
5,79
бес есе