О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 17-02/566 "Об утверждении Инструкции проведения лесоустройства"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 24. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2020 года № 19968.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 17-02/566 "Об утверждении Инструкции проведения лесоустройства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8181, опубликован 10 декабря 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 237 (28113)) следующие изменения:
в Инструкции проведения лесоустройства, утвержденной указанным приказом:
приложение 2 к Инструкции проведения лесоустройства изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 7 к указанной Инструкции:
таблицы 11, 13 и 15 изложить в новой редакции, согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему приказу:
в приложении 26 к указанной Инструкции:
таблицу 24 изложить в новой редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
Приложение 1
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 24
Приложение 2 к Инструкции
проведения лесоустройства
Форма
Акт оказанных услуг
№___ "___"_________ 20__года             Номер документа* дата подписания*
(фиксируется дата и время подписания акта заказчиком)
Настоящий акт составлен в том, что _____________________ (Поставщик),
(наименование Поставщика*)
в соответствии с договором (и дополнительным соглашением) ___________ от "__"________ 20 __ года № ____
(наименование договора (дополнительного соглашения), дата и номер*)
в лице нижеподписавшихся представителей Поставщика, выполнил, а ____________
(Заказчик), в лице нижеподписавшихся представителей
(наименование Заказчика*)
Заказчика принял:
Сведения об оказанной услуге**
Место оказания услуги
Наименование услуги
Единица измерения
Количество
Цена за единицу (тенге), в том числе НДС/без НДС
Сумма, в тенге
1
2
4
5
6
7
Стоимость оказанных услуг по данному акту согласно Договору составляет** ______________ тенге, в том числе НДС/без НДС, (цифрами, прописью)
Наименование Поставщика*
ИИН/БИН*
ИИК/БИК*
Банк**
Юридический адрес**
Представители поставщика**
Утверждаю**
Ф.И.О, должность
подпись
Ф.И.О, должность
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Информация по договору
1
Общие сведения
Общая стоимость Договора*
Сумма авансовых платежей***
Сумма оплаты с начала действия Договора***
Ранее заактированные суммы***
Сумма неустойки (штраф, пеня) за просрочку сроков оказания услуг или ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств***
Количество просроченных дней**
1
2
3
4
5
6
2
Код Единой бюджетной классификации расходов: Программа/Подпрограмма /Специфика***
3
Фактически оказанные по данному акту услуги (наименование услуг в разрезе их подвидов в соответствии с технической спецификацией, заданием, графиком выполнения услуг при их наличии)
Наименование услуги*
Дата/ период оказания услуг*
Единица измерения*
Количество*
Цена за единицу, тенге*
Сумма, в тенге*
Сведения об отчете о научных исследованиях, маркетинговых, консультационных и прочих услугах (дата, номер, количество страниц) (при их наличии)****
1
2
3
4
5
6
7
1
4
Сумма, требуемая к перечислению Поставщику***
Приложение: перечень электронных копии документов (прикрепляется поставщиком/заказчиком при наличии)
Наименование заказчика*
ИИН/ БИН*
ИИК/ БИК*
Банк*
Юридический адрес***
Представители заказчика*
Утверждаю (руководитель организации)*
Ответственные за принятие услуги
Ответственные за правильность оформления (реквизиты, специфика)
Ф. И. О.
подпись
Ф. И. О.
подпись
Ф.И.О.
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание:
*заполняется автоматически веб-порталом государственных закупок;
** заполняется поставщиком;
*** заполняется заказчиком;
**** заполняется заказчиком в случае наличия отчета о научных исследованиях, маркетинговых, консультационных и прочих услугах;
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 2
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 24
Таблица 11 к приложению 7
к Инструкции проведения
лесоустройства
Способы рубок главного пользования
Информация приводится в форме таблицы, согласно Правилам рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года за № 18-02/596 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 11894).
Приложение 3
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 24
Таблица 13 к приложению 7
к Инструкции проведения
лесоустройства
Шкала оценки естественного возобновления для основных лесообразующих пород области
Информация приводится в форме таблицы, согласно Правилам рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года за № 18-02/596 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 11894).
Приложение 4
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 24
Таблица 15 к приложению 7
к Инструкции проведения
лесоустройства
Показатели рубок ухода
Информация приводится в форме таблицы, согласно Правилам рубок леса на участках государственного лесного фонда, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года за № 18-02/596 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 11894).
Приложение 5
к приказу Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года № 24
Таблица 24 к приложению 26
к Инструкции проведения
лесоустройства
Площадь, тысяч гектар
Категории государственного лесного фонда
Показатели
Лесничества
Всего по лесному учреждению
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Зеленые зоны
Площадь категории государственного лесного фонда
Нормативная площадь лесного обхода
Нормативное количество лесных обходов, штук
Нормативная площадь лесного мастерского участка
Нормативное количество лесных мастерских участков, штук
2
и так далее по всем категориям государственного лесного фонда

"Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 17-02/566 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 24 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 ақпанда № 19968 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 9 қарашадағы № 17-02/566 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8181 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 237 (28715) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығында:
Орман орналастыруды жүргізу нұсқаулығына 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 7-қосымшада:
11, 13 және 15-кестелер осы бұйрыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа 26-қосымшада:
24-кесте осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) Осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар
министрі
М. Мирзагалиев
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 28 қаңтарындағы
№ 24 бұйрығына
1-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 2-қосымша
Нысан
Көрсетілген қызмет актісі
№__ "___"___________ 20_____жылғы Құжаттың нөмірі* қол қою күні* (тапсырыс беруші актіні қабылдаған күнін және уақытын тіркейді) Осы акті төменде қол қойылған Өнім беруішінің атынан _____________________, (Өнім беруші) берілгені, ал (өнім берушінің атауы*) 20 ___ жылғы "__"______ № __ _________ шартқа (және қосымша келісімге) (шарттың (және қосымша келісімнің) атауы, күні және нөмірі*) сәйкес тапсырыс берушінің өкілі атынан _______________ (Тапсырыс беруші) (Тапсырыс берушінің атауы*)
қабылдағаны жөнінде жасалды:
Көрсетілген қызмет туралы мәлімет**
Қызмет көрсету орны
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Әр бірлік үшін баға (теңге), оның ішінде ҚҚС/ҚҚС есепке алмағанда
Сома, теңге
1
2
4
5
6
7
Шартқа сәйкес осы акт бойынша көрсетілген қызметтердің құны _________ (цифрмен, әріппен жазылады) теңгені құрайды, оның ішінде ҚҚС/ҚҚС есепке алмағанда**
Өнім берішінің атауы*
ЖСН/БСН*
ЖСК/БСК*
Банк**
Заңды мекенжайы**
Өнім берішінің өкілдері **
Бекітемін **
Т.А.Ә., лауазымы,
қолы
Т.А.Ә., лауазымы,
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шарт бойынша ақпарат
1
Жалпы мәлімет
Шарттың жалпы құны *
Аванстық төлемдер сомасы ***
Шарттың қолданылуынан бастап төлем сомасы***
Бұрын актіленгендердің сомасы***
Жұмысты орындау мерзімін өткізіп не міндеттемелерін тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) үшін тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасы***
Мерзімі өткен күндердің саны***
1
2
3
4
5
6
2
Шығыстардың бірыңғай бюджеттік сыныптамасының коды: Бағдарлама/Кіші бағдарлама/Ерекшелік***
3
Осы акті бойынша іс жүзінде көрсетілген қызметтер (болған кезде техникалық ерекшелігіне, тапсырмасына, қызметтерді орындау кестесіне сәйкес олардың кіші түрлері бөлінісінде қызметтердің атауы)***
Атауы*
Қызмет көрсету күні/кезеңі
Өлшем бірлігі*
Саны*
Әр бірлік үшін баға, теңге*
Сома, теңге*
Ғылыми зерттеулер, маркетингтік, консультациялық және өзге де қызметтер туралы есеп (күні, нөмірі, парақтар саны) (болған жағдайда)****
1
2
3
4
5
6
7
1
4
Өнім берушіге аударуға талап етiлетiн сома***
Қосымшасы: құжаттардың электрондық көшірмелерінің тізбесі (болған жағдайда өнім беруші/тапсырыс беруші тіркеп отырады)
Тапсырыс берішінің атауы*
ЖСН/ БСН*
ЖСК/ БСК*
Банк*
Заңды мекенжайы***
Тапсырыс берішінің өкілдері***
Бекітемін***
(ұйымның басшысы)
Тауарлар қабылдау үшін жауапты
Ресімдеудің дұрыстығына жауапты (деректемелер мен ерекшеліктердің сәйкес келуі)
Т.А.Ә.
қолы
Т.А.Ә.
қолы
Т.А.Ә.
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
*автоматты түрде мемлекеттік сатып алу веб-порталымен толтырылады;
** орындаушы толтырады;
*** тапсырыс беруші толтырады;
****ғылыми зерттеулер, маркетингтік, консультациялық және өзге де қызметтер туралы есеп болған жағдайда толтырылады;
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 28 қаңтарындағы
№ 24 бұйрығына
2-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 7-қосымшаға
11-кесте
Басты пайдалану кесулерінің тәсілдері
Ақпарат қолданыстағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес кесте түрінде келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 28 қаңтарындағы
№ 24 бұйрығына
3-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 7-қосымшаға
13-кесте
Облыстағы негізгі орман құраушы тұқымдылар үшін табиғи жаңаруын бағалау шкаласы
Ақпарат қолданыстағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес кесте түрінде келтіріледі.
Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 28 қаңтарындағы
№ 24 бұйрығына
4-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 7-қосымшаға
15-кесте
Күтіп-баптау кесулерінің көрсеткіштері
Ақпарат қолданыстағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 18-02/596 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11894 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесу қағидаларына сәйкес кесте түрінде келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 28 қаңтарындағы
№ 24 бұйрығына
5-қосымша
Орман орналастыруды жүргізу
нұсқаулығына 26-қосымшаға
24-кесте
Ауданы мың гектар
Мемлекеттік орман қоры санаттары
Көрсеткіштер
Орманшылықтар
Орман мекемесі бойынша барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Жасыл аймақ
Мемлекеттік орман қоры санатының ауданы
Орман айналымдарының нормативті ауданы
Орман айналымдарының нормативті саны, дана
Орман шебер учаскесінің нормативті ауданы саны, дана
Орман шебер учаскесінің нормативті саны, дана
2
Осылай барлық мемлекеттік орман қоры санаттары бойынша

Руководствоваться Нормами и нормативами по охране, защите, пользованию лесным фондом, воспроизводству лесов и лесоразведению на участках государственного лесного фонда, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года за № 18-02/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11995).
Производится сравнение с существующим количеством лесных обходов и дается обоснование об их количестве на предстоящий ревизионный период.
4) деление территории лесного учреждения на лесные мастерские участки и лесные обходы в пределах лесничеств.

Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 18-02/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11995 болып тіркелген) бекітілген нормалары мен нормативтеріне сәйкес жүргізіледі.
Осы кездегі бар айналымдардың санын салыстыру жүргізіледі және алдағы тексеру кезеңіндегі айналымдар санына сипаттама беріледі.
4) орман мекемесі аумағын орманшылықтар шегінде орманның мастерлік учаскелер мен айналымдарға бөлу".