Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2020 года № 20309.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан".
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 3 апреля 2020 года № 181
Правила оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон)и определяют порядок выдачи удостоверений личности моряка Республики Казахстан (далее - УЛМ).
2. УЛМ является документом, удостоверяющим личность владельца, работающего на борту морского судна (за исключением военного корабля) в составе его экипажа, а также судна смешанного (река - море) плавания, используемых для целей торгового мореплавания (далее - судно), а также обучающегося в учебном заведении и направляемого на суда для прохождения практики.

"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 181 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20309 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 3 сәуірдегі № 181
бұйрығына қосымша
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін (бұдан әрі - ТЖК) беру тәртібін айқындайды.
2. ТЖК теңіз кемесінің бортында (әскери кемені қоспағанда) оның экипажының құрамында жұмыс істейтін, сондай - ақ сауда мақсатында теңізде жүзу мақсаттары үшін пайдаланылатын аралас (өзен - теңіз) жүзу кемесі (бұдан әрі - кеме), сондай-ақ оқу орнында оқитын және практикадан өту үшін кемелерге жіберілетін иесінің жеке басын куәландыратын құжат болып табылады.

3. УЛМ выдается гражданам Республики Казахстан, работающим на борту судна или обучающимся в учебных заведениях, направляемым на суда для прохождения плавательной практики.
УЛМ также выдается иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, нанимающимся для работы на суда, зарегистрированные в Республике Казахстан.
УЛМ выдается сроком действия на пять лет.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) оказывается Морской администрацией порта (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложен согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после государственной регистрации нормативного правового акта, направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила, определяющие порядок оказания государственной услуги, услугодателю и в Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.06.2023 № 406 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. При подаче документов на получение государственной услуги Услугополучатель подписывает содержащееся в анкете-заявлении разрешение на использование в его интересах шаблона биометрических данных, полученных в ходе оформления УЛМ, для предоставления права координационному центру направлять по запросу иммиграционных властей и других компетентных органов иностранных государств биометрические данные владельца УЛМ для решения вопроса его въезда (выезда) в государство, в порту которого находится судно, или государства транзитного проезда.
7. Анкета-заявление подписывается услугополучателем в присутствии сотрудника услугодателя, принимающего анкету-заявление.
При отсутствии документов, указанных в подпункте 3) пункта 5 настоящих Правил, сотрудник услугодателя информирует заявителя о возможности выдачи УЛМ после представления указанных документов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.03.2022 № 172 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. По завершении приема документов, осуществляются фотографирование услугополучателя с использованием цифровой камеры и снятие отпечатков пальцев рук с использованием специального сканера, а также выдается расписка-уведомление согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

3. ТЖК кеме бортында жұмыс істейтін немесе жүзу практикасынан өту үшін кемелерге жіберілетін оқу орындарында оқитын Қазақстан Республикасының азаматтарына беріледі.
ТЖК Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, Қазақстан Республикасында тіркелген кемелерге жұмыс істеу үшін жалданатын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға беріледі.
ТЖК бес жылға қолданылу мерзіміне беріледі.
2-тарау. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртiбi
4. "Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Порттың теңіз әкімшілігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жазылған.
Уәкілетті орган нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркегеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.06.2023 № 406 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті алушы ТЖК-ні ресімдеу барысында алынған биометриялық деректердің шаблонын оның мүддесінде пайдалануға арналған сауалнама-өтініште қамтылған рұқсатқа үйлестіру орталығына оның портында кеме орналасқан мемлекетке немесе транзиттік жүріп өту мемлекетінің кіруі (кетуі) мәселесін шешу үшін шет мемлекеттердің көші-қон биліктерінің және басқа да құзыретті органдарының сұрау салуы бойынша ТЖК иесінің биометриялық деректерін жіберуге құқық беру үшін қол қояды.
7. Сауалнама-өтінішке көрсетілетін қызмет алушы сауалнама-өтінішті қабылдайтын, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қатысуымен қол қояды.
Осы Қағидалар 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжаттар болмағанда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілген құжаттарды ұсынғаннан кейін ТЖК беру мүмкіндігі туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.03.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарын қабылдау аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызмет алушыны цифрлық камераны пайдалана отырып, суретке түсіру және арнайы сканерді пайдалана отырып, қол саусақтарының іздерін алу жүзеге асырылады, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес хабарлама-қолхат беріледі.

9. Общий срок рассмотрения документов и оказания государственной услуги услугодателем составляет восемь рабочих дней, при уведомлении услугополучателя о несоответствии заявления\документов срок оказания услуги продлевается на один рабочий день.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.03.2022 № 172 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Для принятия решения о выдаче УЛМ осуществляется проверка наличия следующих оснований:
1) гражданство Республики Казахстан;
2) разрешение на постоянное проживание в Республике Казахстан для иностранного гражданина и лица без гражданства;
3) документы, подтверждающие работу услугополучателя на судне;
4) отсутствие у услугополучателя более одного УЛМ, срок действия которого не истек;
5) согласование выдачи УЛМ с органами национальной безопасности.
11. Согласование выдачи УЛМ с органами национальной безопасности производится в срок до пяти рабочих дней путем направления анкеты-заявления Единой системы электронного документооборота.
12. При согласовании выдачи УЛМ органы национальной безопасности высылают посредством Единой системы электронного документооборота информацию о согласовании.
В случае выявления в отношении услугополучателя обстоятельств, препятствующих согласованию выдачи УЛМ, органы национальной безопасности информируют об этом услугодателя посредством Единой системы электронного документооборота. При этом анкета-заявление услугодателю не возвращается.
13. Регистрация направляемых на согласование анкет-заявлений производится в журнале учета согласований выдачи УЛМ согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В этот же журнал заносятся результаты согласования.
14. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
По результатам согласования с органами национальной безопасности услугодатель готовит проект письменного заключения о результатах проверки наличия оснований для оформления и выдачи УЛМ согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 перечня основных требований к оказанию государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарау және мемлекеттік қызмет көрсетудің жалпы мерзімі сегіз жұмыс күнін құрайды, көрсетілетін қызметті алушының өтінімі\құжаттары сәйкес болмау туралы хабарлағанда қызметті көрсету мерзімі бір жұмыс күніне ұзартылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.03.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. ТЖК-ні беру туралы шешім қабылдау үшін мынадай негіздердің болуына тексеру жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы;
2) шетел азаматы мен азаматтығы жоқ адам үшін Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат;
3) көрсетілетін қызметті алушының кемедегі жұмысын растайтын құжаттар;
4) көрсетілетін қызметті алушыда қолданылу мерзімі өтпеген бір ТЖК-нің болмауы;
5) ТЖК-ні ұлттық қауіпсіздік органдарымен беруді келісу.
11. ТЖК-ні ұлттық қауіпсіздік органдарымен беруді келісу бес жұмыс күніне дейінгі мерзімде сауалнама - өтінішті Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі бойынша жіберу арқылы жүргізіледі.
12. ТЖК-ні беруді келісу кезінде ұлттық қауіпсіздік органдары Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы келісу туралы ақпаратты жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты ТЖК - ні беруді келісуге кедергі келтіретін мән-жайлар анықталған жағдайда, ұлттық қауіпсіздік органдары бұл туралы көрсетілетін қызметті берушіге Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы хабарлайды. Бұл ретте сауалнама-өтініш көрсетілетін қызметті берушіге қайтарылмайды.
13. Келісуге жіберілетін сауалнама-өтініштерді тіркеу осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні беруді келісуді есепке алу журналында жүргізіледі. Осы журналға келісу нәтижелері енгізіледі.
14. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні ресімдеу және беру үшін негіздердің болуын тексеру нәтижелері туралы жазбаша қорытындының жобасын дайындайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает услугополучателю положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 02.06.2023 № 406 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Заключение о результатах проверки наличия оснований для оформления и выдачи УЛМ вместе с документами услугополучателя передается на рассмотрение руководителю услугодателя для принятия решения о выдаче УЛМ и, в случае положительного решения, передачи документов сотруднику услугодателя, ответственному за внесение данных в информационную систему изготовления, выдачи и контроля удостоверений личности моряка (далее – ИС УЛМ).
16. В случае отрицательного результата проверок оснований для выдачи, УЛМ не оформляется. В этом случае услугополучателю выдается письменное уведомление об отказе в выдаче УЛМ согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Основанием для отказа государственной услуги является:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил;
3) отрицательный ответ органа национальной безопасности на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
17. В случае принятия положительного решения оформляется бланк УЛМ и подписывается руководителем услугодателя.
18. УЛМ выдается услугополучателю лично под роспись с отметкой в журнале выдачи УЛМ согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Перед выдачей УЛМ производится проверка правильности заполнения УЛМ и идентификация личности услугополучателя с использованием биометрических данных, внесенных в УЛМ. Услугодатель по требованию услугополучателя обеспечивает доступ к оборудованию, позволяющему проверять любые касающиеся его данные, внесенные в УЛМ, которые нельзя прочитать без специальных технических средств.
Анкета-заявление после внесения в нее данных о выданном УЛМ сканируется и хранится в электронной базе данных системы УЛМ услугодателя, а оригинал анкеты-заявления - в специальном деле услугодателя.
Информация о выданном УЛМ вводится в электронную базу данных системы УЛМ услугодателя и направляется в координационный центр.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға оң нәтиже немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 02.06.2023 № 406 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. ТЖК-ні ресімдеу және беру үшін негіздемелердің болуын тексеру нәтижелері туралы қорытынды көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен бірге ТЖК-ні беру туралы шешім қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға беріледі және оң шешім болған жағдайда, теңізшінің жеке куәлігін жасау. Беру және бақылау ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ТЖК АЖ) деректерді енгізу бойынша жауапты көрсетілетін қызметті берушіге беру үшін беріледі.
16. Беру үшін негіздер тексеру нәтижесінде теріс болған жағдайда, ТЖК ресімделмейді. Бұл жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ТЖК беруден бас тарту туралы жазбаша хабарлама беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
17. Оң шешім қабылданған жағдайда, ТЖК бланкісі ресімделеді және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қояды.
18. ТЖК осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні беру журналына белгі қою арқылы көрсетілетін қызметті алушының жеке өзіне беріледі.
ТЖК-ні беру алдында ТЖК-нің дұрыс толтырылуын тексеру және ТЖК-ге енгізілген биометриялық деректерді пайдалана отырып, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру жүргізіледі. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының талап етуі бойынша ТЖК-ге енгізілген, арнайы техникалық құралдарсыз оқуға болмайтын, оған қатысты кез келген деректерді тексеруге мүмкіндік беретін жабдыққа қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
Сауалнама-өтініш оған берілген ТЖК туралы деректер енгізілгеннен кейін сканерленеді және көрсетілетін қызметті берушінің электрондық дерекқорында, ал сауалнама-өтініштің түпнұсқасы көрсетілетін қызметті берушінің арнайы ісінде сақталады.
Берілген ТЖК туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің электрондық дерекқорына енгізіледі және үйлестіру орталығына жіберіледі.

19. Для случаев, когда услугополучателем не представлен документ, указанный в подпункте 4) пункта 5 настоящих Правил, и при положительном решении о выдаче УЛМ, услугополучателю в течение восьми рабочих дней после принятия его документов выдаются справка об оформлении УЛМ, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, и заверенная услугодателем копия лицевой стороны оформленного УЛМ.
Справка об оформлении УЛМ выдается услугополучателю под роспись в журнале учета выдачи УЛМ. Данные об оформлении УЛМ и выдаче справки об оформлении УЛМ хранятся в электронной базе данных системы УЛМ услугодателя.
20. Выдача УЛМ услугополучателю, ранее получившему справку об оформлении УЛМ, осуществляется при представлении заявления о выдаче оформленного УЛМ, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и документа, указанного в подпункте 4) пункта 5 настоящих Правил в день обращения.
21. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)центральных государственных органов, услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
22. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (три) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.03.2022 № 172 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-бағанының 4) тармақшасында көрсетілген құжатты ұсынбаған жағдайлар үшін және ТЖК-ні беру туралы оң шешім болған кезде көрсетілетін қызметті алушыға оның құжаттары қабылданғаннан кейін сегіз жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтама және ресімделген ТЖК-нің беткі жағының көрсетілетін қызметті беруші куәландырған көшірмесі беріледі.
ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтама көрсетілетін қызметті алушыға ТЖК-ні беруді есепке алу журналына қол қойғызып беріледі. ТЖК-ні ресімдеу және ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтама беру туралы деректер көрсетілген қызметті берушінің ТЖК жүйесінің электрондық дерекқорында сақталады.
20. ТЖК-ні ресімдеу туралы анықтаманы бұрын алған көрсетілетін қызметті алушыға беру осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес ресімделген ТЖК-ні беру туралы өтініш пен 5-тармақтың 4) тармақшасында жүгінген күні құжат ұсынылған кезде жүзеге асырылады.
21. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.03.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

23. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.03.2022 № 172 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.03.2022 № 172 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка
Республики Казахстан"

23. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.03.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа шағым жасауға Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.03.2022 № 172 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
1-қосымша

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра транспорта РК от 16.08.2024 № 283 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан"
1
Наименование государственной услуги
Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан
2
Наименование услугодателя
Территориальный орган Комитета железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан – Морская администрация порта
3
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя
4
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - 8 (восемь) рабочих дней
5
Форма оказания государственной услуги
Бумажная
6
Результат оказания государственной услуги
Удостоверение личности моряка Республики Казахстан либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Көлік министрінің 16.08.2024 № 283 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Теміржол және су көлігі комитетінің аумақтық органы –– Порттың теңіз әкімшілігі
3
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады
4
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – 8 (сегіз) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Қағаз түрінде
6
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет 5 месячных расчетных показателей. Оплата осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8
График работы услугодателя и объектов информации

Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін мемлекеттік баж алынады, ол "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес 5 айлық есептік көрсеткішті құрайды. Төлем екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

С понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет железнодорожного и водного транспорта") и на стендах, расположенных в помещениях услугодателя.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде көрсетiледi. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында ("Теміржол және су көлігі комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер") және көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында орналасқан стендтерінде орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) анкета-заявление о выдаче удостоверения личности моряка (далее - анкета-заявление);
2) документ, удостоверяющий личность: для граждан Республики Казахстан – документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, либо электронный документ из сервиса цифровых документов; для граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих за границей – паспорт гражданина Республики Казахстан с отметкой о постановке на консульский учет в загранучреждениях Республики Казахстан; для иностранных граждан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан – вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и документ, удостоверяющий личность услугополучателя, выданный государством гражданства (подданства), признаваемый в качестве удостоверения личности в соответствии с законодательством Республики Казахстан; для лиц без гражданства, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан – удостоверения лица без гражданства;
3) документ, подтверждающий, что услугополучатель работает в любом качестве на борту судна в составе его экипажа (при отсутствии принимаются дипломы, квалификационные и специальные свидетельства специалиста, подтверждающие соответствие уровня профессиональной подготовки, а также медицинская справка по форме, утвержденной уполномоченным органом в области здравоохранения);
4) документ, подтверждающий трудовую деятельность услугополучателя (трудовая книжка, выписка из нее, справка с места работы, мореходная книжка) либо справку с места учебы. В качестве документа, подтверждающего работу услугополучателя на судне, услугодателю представляются следующие документы: представление судовладельца, зарегистрированного в установленном порядке на территории Республики Казахстан и имеющего право нанимать капитана и членов экипажа судна, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам; мореходная книжка с записью о занимаемой услугополучателем должности на судне; судовая роль судна, выходящего из порта Республики Казахстан (в исключительных случаях при необходимости замены члена экипажа выходящего в рейс судна);
5) документ, подтверждающий оплату государственной пошлины за оказание государственной услуги. Вместе с указанными документами услугодателю услугополучателем представляются их копии. После сверки оригиналы документов возвращаются услугополучателю.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

1) теңізшінің жеке куәлігін беру туралы өтiнiш-сауалнама (бұдан әрi – өтiнiш-сауалнама);
2) жеке басты куәландыратын құжат: Қазақстан Республикасының азаматы үшін –– Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат; шетелде тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматы үшін – Қазақстан Республикасының шетелдiк мекемелерiнде консулдық есепке қойылуы туралы таңбасы бар Қазақстан Республикасы азаматының паспорты; Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетел азаматы үшін – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхат және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке басты куәландыру ретінде танылатын азаматтығын мемлекеті берген көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат; Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар үшін – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі;
3) көрсетілетін қызметті алушының кеме бортында оның экипажы құрамында кез келген ретте жұмыс iстейтiнiн растайтын құжат (жоқ болса дипломдар, маманның кәсіби дайындық деңгейiне сәйкестігін растайтын бiлiктiлiк және арнайы куәлiктер, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша медициналық анықтама қабылданады);
4) көрсетілетін қызметті берушінің еңбек қызметiн растайтын құжат (еңбек кiтапшасы, одан үзiндi көшірме, жұмыс орнынан анықтама, теңізде жүзу кiтапшасы) не оқу орнынан анықтама. Көрсетілетін қызметті алушының кемеде жұмыс істейтінін растайтын құжат ретінде көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттар ұсынады: Қазақстан Республикасының аумағында белгiленген тәртiппен тiркелген және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме капитанын және экипаж мүшелерiн жалдау құқығы бар кеме иесiнiң ұсынысы; кемеде көрсетілетін қызметті алушының айналысатын қызметi туралы жазбасы бар теңiзде жүзу кiтапшасы; Қазақстан Республикасының портынан шығатын кеменiң кемелiк рөлi (ерекше жағдайларда, рейске шығатын кеме экипажының мүшесiн ауыстыру қажет болған кезде);
5) көрсетілген мемлекеттік қызметті үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат. Көрсетілген құжаттармен бірге оның көшірмелерін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Құжаттардың түпнұсқасы салыстырып тексерілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил;
3) отрицательный ответ органа национальной безопасности на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www. gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет железнодорожного и водного транспорта") и на стендах, расположенных в помещениях услугодателя.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.gov.kz, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414. Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронно-цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
__________________________________________________________________________
Морская администрация порта, адрес:
№________ от "____"______________ 20 ___ г.
АНКЕТА-ЗАЯВЛЕНИЕ о выдаче удостоверения личности моряка

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті берушінің ғимаратында мыналар: анықтамалық бюро, күтуге арналған креслолар және өтініштер бланкілерін толтыру үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылады. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында ("Теміржол және су көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде) және көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында орналасқан стендтерінде орналастырылған. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 1414. Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді. Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық-цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
2-қосымша
_______________________________________________________________________
20 __ жылғы "____" ___________ №_____
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру туралы ӨТIНIШ-САУАЛНАМА

1. Фамилия, имя, отчество ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии), если они изменялись, когда и где)
2. Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
3. Число, месяц, год рождения _______________________
4. Пол ____________________
5. Место рождения _________________________________________________________
(республика, область, населенный пункт)
6. Место жительства (регистрации) ___________________________________________
(индекс, республика, область,
_________________________________________________________________________
населенный пункт, улица, дом, квартира, телефон)
7. Гражданство ____________________________________________________________
8. Гражданство другого государства (указать если имеется) _______________________
9. Основной документ, удостоверяющий личность ______________________________
серия ____________ номер ___________________ выдан "___" ____________ 20___ г.
__________________________________________________________________________
(указать кем выдан)
10. Заграничный паспорт (если имеется) серии ____________________ №
_______________ выдан "____" ____________ 20 __ г.
__________________________________________________________________________
(указать кем выдан)
11. Получение удостоверения личности моряка: первичное, взамен использованного,
испорченного, утраченного (нужное подчеркнуть).
12. Выписка из трудовой книжки и мореходной книжки о трудовой деятельности за
последние пять лет, включая учебу в учебных заведениях и военную службу:
Месяц и год
Должность и место работы без сокращений, номера войсковой части
Адрес организации, войсковой части
поступления
увольнения
(Оборотная сторона анкеты-заявления)
Месяц и год
Должность и место работы без сокращений, номера войсковой части
Адрес организации, войсковой части
поступления
увольнения
"_____" _______________ 20 __ г. _______________________________
(подпись заявителя)
Я, ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
разрешаю использование своих персональных данных, биометрического шаблона
отпечатков пальцев и цифровой фотографии, в том числе их передачу иммиграционным и
другим компетентным органам иностранных государств, при необходимости решения в моих
интересах вопросов, связанных с идентификацией моей личности с использованием
удостоверения личности моряка.
"_____" _______________ 20 __ г. _______________________________
(подпись заявителя)
Дата приема документов "____"_________20__ г. Регистрационный № _____
_____________________________________       __________________________
(должность лица, принявшего анкету-заявление) (подпись, фамилия, инициалы)
Выдано удостоверение личности моряка
№ KAZ __________________________ "____"____________20__ г.
(указать номер) (дата выдачи)
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
РАСПИСКА-УВЕДОМЛЕНИЕ
Дана ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя)
в том, что от него "__" ________ 20 __ г. получены следующие документы:
п/п
Наименование документа
Количество
1
2
3
Итого представленных документов: ____________ шт.
Документы зарегистрированы под № _____ от "___" ___________ 20___ г.
Для выдачи удостоверения личности моряка необходимо представить следующие
документы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________________________________             ________________________
(инициалы, фамилия заявителя)                   (подпись заявителя)
________________________________________________________________________
(должность, инициалы, фамилия должностного лица, (подпись) принявшего
документы)
"___" _____________ 20 ___ г.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан"
Журнал учета согласований выдачи удостоверений личности моряка
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
Дата отправки на согласование
Дата и номер согласования выдачи УЛМ органом национальной безопасности
Результат согласования (согласовано или отказано в согласовании)
Дата отправки почтового уведомления заявителю о результатах согласования
1
2
3
4
5
6
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о результатах проверки оснований для оформления и выдачи удостоверения личности моряка
Заявитель ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
(гражданство, дата и место рождения)
____________________________________________________________________
(документ, удостоверяющий личность, №, дата выдачи, кем выдан)
п/п
Основания для выдачи удостоверения
личности моряка
Результаты проверки
оснований
1
Проверка личности заявителя, включая наличие гражданства Республики Казахстан, вида на жительство у иностранных граждан и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
2
Документы, подтверждающие работу заявителя на морском судне
3
Отсутствие у заявителя второго удостоверения личности моряка
4
Согласование выдачи удостоверения личности моряка с органом национальной безопасности
от "____" _________________ 20__г.
№ _________
В результате проверки оснований для выдачи удостоверения личности моряка
выявлено, что заявитель
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(краткий вывод, обосновывающий оформление, выдачу или отказ в выдаче
удостоверения личности моряка)
________________________       _____________       __________________________
(Должность сотрудника,             (подпись)             (фамилия, инициалы)
осуществившего проверку)
ОТМЕТКИ О ВЫДАЧЕ УЛМ
(справки об оформлении УЛМ или отказе в выдаче УЛМ)
Заключение утверждаю (не утверждаю).
Выдачу удостоверения личности моряка (справки об оформлении УЛМ) разрешаю (не
разрешаю) (ненужное зачеркнуть):
Выдано (оформлено) УЛМ (ненужное зачеркнуть).
№ KAZ _______________________ от "____" ________________ 20 __ г.
_____________________       _______________       ___________________________
(должность)                   (подпись)             (инициалы, фамилия)
"____" ___________ 20 __ г.
Удостоверение личности моряка действительно до "____" __________ 20 __ г.
Зарегистрировано в журнале выдачи удостоверений личности моряка №______
порядковый № ____
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
№ _______________ от "_____" ______________ 20 __ г.
УВЕДОМЛЕНИЕ
об отказе в выдаче удостоверения личности моряка
Уведомляется _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
__________________________________________________________________________
(дата и место рождения, гражданство)
в том, что при рассмотрении анкеты-заявления о выдаче удостоверения личности
моряка № _________ от "___" ______________ 20 __ г. и проверке оснований для выдачи
удостоверения личности моряка выявлено отсутствие следующего основания для выдачи
удостоверения личности моряка ________________________________________________,
(указать отсутствующее основание)
обязательность которого определена пунктом 16 настоящих Правил, в связи с чем в
выдаче удостоверения личности моряка отказано.
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование и адрес организации, взявшей на себя ответственность за отказ в выдаче
удостоверения личности моряка)
Регистрационный номер и дата решения об отказе в выдаче удостоверения личности
моряка:
№ __________ от "____" ______________ 20 __ г.
______________________       ______________       ____________________________
(должность)             (подпись)                   (инициалы, фамилия)
М.П.
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
Журнал учета выдачи удостоверений личности моряка
п/п
Номер УЛМ
Фамилия, имя, отчество заявителя
Организация, представившая на выдачу УЛМ (или письменное заявление)
Дата и роспись в получении справки об оформлении УЛМ
Документ, подтверждающий занятость на борту судна
Дата выдачи УЛМ
Роспись о получении УЛМ
Дата признания УЛМ не действительным или изъятия УЛМ
Номер и дата акта об уничто- жении УЛМ
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
Исх. № _________ от "____"____________ 20__ г.
СПРАВКА
об оформлении удостоверения личности моряка
Дана _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
__________________________________________________________________________
(дата и место рождения, гражданство)
о том, что на основании
_________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________ (указать наименование
организации, по представлению которой оформлено удостоверение личности моряка
или документы, подтверждающие соответствие уровня подготовки и состояние
здоровья требованиям, предъявляемым к членам экипажей морских судов)
Оформлено удостоверение личности моряка № KAZ ___________________
(указать номер)
Дата оформления удостоверения личности моряка "___" ___________ 20 __ г.
Удостоверение действительно до "_____" ______________ 20 __ г.
Удостоверение личности моряка подлежит выдаче после предъявления документа,
подтверждающего работу на борту морского судна.
___________________       ______________       _______________________________
(должность)             (подпись)                   (фамилия, инициалы)
М.П.
Приложение 9
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
ЗАЯВЛЕНИЕ
о выдаче оформленного удостоверения личности моряка
Руководителю Морской администрации порта __________________________________
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(дата и место рождения, гражданство)
особые приметы работающего _______________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименования должности и судна, судовладелец)
Прошу выдать ранее оформленное УЛМ № KAZ ________________________________
(указать номер)
__________________________________________________________________________
(при замене УЛМ указать номер УЛМ, подлежащего сдаче,кем и когда выдано)
Для подтверждения работы на морском судне представляю следующие документы:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(перечислить представляемые документы, их номера, когда и кем выданы)
"___" __________ 20 __ г.       _____________       __________________________
(дата)             (подпись)             (фамилия, инициалы)
ОТМЕТКИ О ВЫДАЧЕ УЛМ
(или об отказе в выдаче УЛМ)
Выдачу удостоверения личности моряка разрешаю (не разрешаю)
(ненужное зачеркнуть).
Выдано (оформлено) УЛМ (ненужное зачеркнуть) № KAZ ______ "___" ____ 20 __ г.
(указать номер) (дата выдачи)
_____________________________________ _________ ____________________
(должность лица, принявшего (подпись)       (фамилия, инициалы)
решение о выдаче УЛМ)
"___" __________ 20__ г. (дата)
УЛМ действительно до "____" __________ 20 __ г.
Зарегистрировано в журнале выдачи УЛМ № ______ порядковый № ________
Приложение 10
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача удостоверений
личности моряка Республики
Казахстан"
№ _____ от "____" ______________ 20 __ г.
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ № _______ судовладельца на выдачу удостоверения личности моряка
Руководителю Морской администрации порта ____________________________
(фамилия, инициалы)
Прошу выдать удостоверение личности моряка
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата и место рождения, гражданство)
особые приметы _____________________________________________________
____________________________________________________________________
назначенному на должность ___________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование судна, судовладелец)
документы, подтверждающие предоставление рабочего места:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Основание: приказ ___________________________________________________
______________________________ от "___" ____________ 20____ г. № ____
____________________________________________________________________
___________________       _________________             __________________________
(должность)                   (подпись)                   (инициалы, фамилия)
М.П.

1. Тегi, аты, әкесiнiң аты___________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған кезде), егер олар өзгертiлсе, қашан және қайда)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі_______________________________________________________
3. Туылған жылы, айы, күнi ________________________________________________________
4. Жынысы ______________________________________________________________________
5. Туған жерi ____________________________________________________________________
(республика, облыс, елдi мекен)
6. Тұратын (тiркелген) жерi ________________________________________________________
(индексі, республика, облыс,
________________________________________________________________________________
елдi мекен, көше, үй, пәтер, телефон)
7. Азаматтығы ___________________________________________________________________
8. Басқа мемлекеттің азаматтығы (егер бар болса көрсету) _______________________________
9. Жеке басын куәландыратын негiзгi құжат __________________________________________
сериясы____________нөмiрi_______________ 20______жылғы __________________берiлген
________________________________________________________________________________
(кім берген)
10. Шетелдiк паспорт (егер бар болса) сериясы _________№ ____________________________
20 ____ жылғы " ___" ____________ берiлген _________________________________________ (кім берген)
11. Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн алу: бастапқы, пайдаланғанның, бүлінгеннің, жоғалғанның орнына (қажеттісін сызу).
12. Оқу орындарында оқуды және әскери қызметтi қоса алғанда, еңбек кiтапшасынан және теңiзде жүзу кiтапшасынан соңғы бес жылдағы еңбек қызметi туралы үзінді көшiрме:
Айы және жылы
Лауазымы және қысқартусыз жұмыс орны, әскери бөлiмнiң нөмiрi
Ұйымның, әскери бөлiмнiң мекенжайы
түсуi
шығарылуы
(Өтiнiш-сауалнаманың екiншi жағы)
Айы және жылы
Лауазымы және қысқартусыз жұмыс орны, әскери бөлiмнiң нөмiрi
Ұйымның, әскери бөлiмнiң мекенжайы
түсуi
шығарылуы
20 ____жылғы "____" ___________      ______________________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Мен____________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
өзімнің жеке деректерiмдi, саусақ таңбаларының биометрикалық шаблондарын және цифрлық
фотосуреттi пайдалануға, соның iшiнде оларды шет мемлекеттердiң иммиграциялық және
басқа да құзыреттi органдарына тапсыруға, қажет болған кезде теңiзшiнiң жеке куәлiгiн
пайдалана отырып, менiң жеке басымды сәйкестендiруге байланысты мәселелердi менiң
мүддемде шешуге рұқсат етемiн.
20__жылғы "____" _______________      ____________________________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Құжаттарды қабылдау күнi 20__жылғы "____" ___________________________ Тiркеу №______
_________________________________________________ __________________________
(өтiнiш-сауалнаманың қабылдаған адамның лауазымы)            (қолы, тегi, аты-жөнi)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгi берiлдi
№ KAZ __________________                  20____жылғы "___" ____________________
(нөмiрін көрсету)                                          (берiлген күнi)
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
3-қосымша
ҚОЛХАТ-ХАБАРЛАМА
_________________________________________________________________________ берiлдi
(өтініш берушінің тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
20 __ жылғы "____" ___________ одан мынадай құжаттар қабылданды:
Р/с №
Құжаттың атауы
Саны
1
2
3
Ұсынылған құжаттардың жиыны:____________ дана.
Құжаттар 20___ жылғы "___" __________ № _______ болып тiркелді.
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру үшiн мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________ _______________________________________________
(өтiнiш берушiнiң аты-жөнi, тегi)                        (қолы)
________________________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның лауазымы, аты-жөнi, тегi) (қолы)
20 ___ жылғы "___" _____________
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Теңiзшiнiң жеке куәліктерін беруге келiсулерді есепке алу журналы
Р/с
Тегi, аты, әкесiнiң аты
Келiсуге жiберiлген күнi
Ұлттық қауiпсiздiк органының ТЖК беруді келiсу күнi және нөмiрi
Келiсу нәтижесi (келiсiлдi немесе келісуден бас тартылды)
Келiсу нәтижелерi туралы өтiнiш берушiге пошталық хабарламаны жiберу күнi
1
2
3
4
5
6
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн ресiмдеу және беру үшiн негiздердi тексеру нәтижелерi туралы ҚОРЫТЫНДЫ
Өтiнiш берушi ___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (егер болса),
________________________________________________________________________________
азаматтығы, туылған күнi және жерi)
________________________________________________________________________________
(жеке басты куәландыратын құжат №, берілген күнi, кiм берген)
Р/с №
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру үшін негiздер
Негiздердi тексеру нәтижелерi
1
Қазақстан Республикасы азаматтығының, шетел азаматтарының және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалардың тұруға ықтиярхаттың болуын қоса алғанда, өтiнiш берушiнiң жеке басын тексеру
2
Өтiнiш берушiнiң теңiз кемесiнде жұмыс iстейтiнiн растайтын құжаттар
3
Өтiнiш берушiде теңiзшiнiң екiншi жеке куәлiгiнiң болмауы
4
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн берудi ұлттық қауiпсiздiк органымен келiсу
20__ жылғы "___" _______________
№ _____
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру үшін негiздердін тексеру нәтижесiнде өтiнiш берушi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
______________ анықталды (теңiзшiнiң жеке куәлiгiн берудi ресiмдеудi, берудi немесе оны
беруден бас тартуды негiздейтiн қысқаша қорытынды)
______________________________________ _________________ ________________________
(Тексеру жүргiзген қызметкердiң лауазымы)      (қолы)                  (тегі, аты-жөнi)
ТЖК БЕРУ ТУРАЛЫ БЕЛГIЛЕР
(ТЖК-ні ресiмдеу туралы немесе ТЖК-ні беруден бас тарту туралы анықтамалар)
Қорытындыны бекiтемiн (бекiтпеймiн).
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн (ТЖК-ні ресiмдеу туралы анықтаманы) беруге рұқсат етемiн (рұқсат етпеймiн) (қажетсiзiн сызып тастау):
ТЖК берiлдi (ресiмделдi) (қажетсiзiн сызып тастау)
№ KAZ_________________________ 20____жылғы "____" _______________
_____________________________ ________________ ______________________
(лауазымы)                  (қолы)                  (аты-жөнi, тегі)
20____жылғы "_____"__________________
Теңiзшiнiң жеке куәлiгi 20____жылғы "____" _______________дейiн жарамды.
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру журналында тiркелді №________ реттiк №_______
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
6-қосымша
20__жылғы "_____" ______________ _№______
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруден бас тарту туралы ХАБАРЛАМА
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
(туылған күнi және жерi, азаматтығы)
20__жылғы "_____" ______________ № ______ теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру туралы
өтiнiш-сауалнаманы қарау және теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру негiздерін тексеру кезiнде
теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру үшiн мынадай негiздің жоқ екенi анықталғаны туралы хабарланады,
________________________________________________________________________________
(жоқ негiздi көрсету)
оның мiндеттiлiгi осы Қағидалардың 16-тармағымен айқындалған, осыған байланысты
теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруден бас тартылды.
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруден бас тартуды жауапкершілігіне алған ұйымның атауы және мекенжайы)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруден бас тарту туралы шешiмнiң тiркеу нөмiрi және күнi:
20__жылғы "_____" ______________ № ______
________________________________ ________________ _______________________________
(лауазымы)                  (қолы)                        (аты-жөнi, тегі)
М.О.
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
7-қосымша
Теңiзшiнiң жеке куәлiктерін берудi есепке алу журналы
Р/с
ТЖК нөмi рi
Өтiнiш берушiнiң тегi, аты, әке сiнiң аты
ТЖК-ні беруге ұсынған ұйым (немесе жазбаша өтiнiш)
ТЖК-ні ресiмдеу туралы анықтаманы алу күнi және қолы
Кеме бортында жұмыс iстейтiнiн куәландыратын құжат
ТЖК-ні беру күнi
ТЖК-ні алу туралы қолы
ТЖК-ні жарамсыз деп тану немесе ТЖК-ні алып қою күнi
ТЖК-ні жою туралы актінің нөмiрi және күнi
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
8-қосымша
20__жылғы "_____" ______________ шығ. №_______
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн ресiмдеу туралы АНЫҚТАМА
________________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
(туылған күнi және жерi, азаматтығы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________ негiзiнде берілді
(ұсынымы бойынша дайындық деңгейі мен денсаулық жағдайының теңiз кемелерiнiң экипаж
мүшелерiне қойылатын талаптарға сәйкестiгін растайтын теңiзшiнiң жеке куәлiгi немесе
құжаттары ресiмделген ұйым атауын көрсету)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгi ресiмделдi № KAZ ______________________
(нөмiрiн көрсету)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн ресiмдеу күнi 20__жылғы "_____" ______________
Куәлiк 20__жылғы "_____" ______________ дейiн жарамды
Теңiзшiнiң жеке куәлiгi теңiз кемесiнің бортында жұмыс iстейтiнiн куәландыратын құжатты ұсынғаннан кейiн берiлуге жатады.
__________________________ _______________ ___________________________
(лауазымы)                        (қолы)                  (тегi, аты-жөнi)
М.О.
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
9-қосымша
Ресiмделген теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беру туралы ӨТIНIШ
Порттың теңiз әкiмшiлiгiнiң басшысы ______________________________________________
______________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (егер болса)
_______________________________________________________________________________
(туған күнi және жерi, азаматтығы)
жұмыс iстеушiнiң ерекшелiктерi ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(лауазымы мен кеменің атауы, кеме иесi)
Бұдан бұрын ресiмделген № KAZ ___________________________________________________
(нөмiрiн көрсету)
________________________________________________________________________________
(ТЖК-ні ауыстыру кезiнде тапсыруға жататын ТЖК-нің нөмiрiн, кiм және қашан бергенін
көрсету)_________________________________________________________________________
ТЖК-нi берудi сұраймын
Теңiз кемесiнде жұмыс iстейтiнімді куәландыру үшiн мынадай құжаттарды ұсынамын:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ұсынылған құжаттарды, олардың нөмiрлерi, қашан және кiм бергенiн атап көрсету)
20__жылғы "_____" ______________ __________ ________ __________________________
(күнi)            (қолы)                        (тегі, аты-жөнi)
ТЖК-ні БЕРУ ТУРАЛЫ БЕЛГIЛЕР
(немесе ТЖК-ні беруден бас тарту)
Теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруге рұқсат беремiн (рұқсат бермеймiн) (қажетсiзiн сызып тастау).
ТЖК берiлдi (ресiмделдi) (қажетсiзiн сызып тастау)
№ KAZ ________________ 20___ж. "_____" _________________
(нөмiрiн көрсету)                  (берiлген күнi)
_______________________________________ __________ _________________
(ТЖК-ні беру туралы шешiм қабылдаған            (қолы)                  (тегі, аты-жөнi)
адамның лауазымы)
20__ жылғы "____" ___________________ (күнi)
ТЖК 20__ жылғы "____" _________ дейiн жарамды.
ТЖК-ні беру журналында тiркелді
№_______ реттiк № ______
"Қазақстан Республикасы
теңізшісінің жеке куәліктерін
беру" мемлекеттік қызметті
көрсету қағидаларына
10-қосымша
20__жылғы "_____" ______________ № _____
Кеме иесiнiң теңiзшiнiң жеке куәлiгiн беруге № _______ ҰСЫНЫСЫ
Порттың теңiз әкiмшiлiгiнiң басшысы________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (егер болса)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(туылған күнi және жерi, азаматтығы) _______________________________________________
теңiзшiнiң жеке куәлiгiн берудi сұраймын ерекше белгiлерi
________________________________________________________________________________
________________________________________________________ лауазымына тағайындалған
________________________________________________________________________________
(кеме атауы, кеме иесi) жұмыс орнының ұсынылғанын растайтын құжаттар
________________________________________________________________________________
Негiз:___________________________________________________________________________
__________________________ 20__жылғы "_____" _______________ № ____ бұйрық
________________________________________________________________________________
__________________________ __________________ ___________________________________
(лауазымы)                  (қолы)                        (аты-жөнi, тегі)М.О.