Об утверждении минимальных государственных нормативов сети детско-юношеских спортивных школ
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 мая 2020 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2020 года № 20617
В соответствии с подпунктом 65-3) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые минимальные государственные нормативы сети детско-юношеских спортивных школ.
2 Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 11 мая 2020 года № 119
Минимальные государственные нормативы сети детско-юношеских спортивных школ
Город республиканского значения, столица
Область
1 детско-юношеская спортивная школа на численность населения 55-165 тысяч человек
1 детско-юношеская спортивная школа на численность населения 20-50 тысяч человек, при этом в каждом районе области не менее 1 детско-юношеской спортивной школы
Примечание:
Действующие детско-юношеские спортивные школы на момент утверждения данных нормативов сохраняются, доведение до минимального уровня сети детско-юношеских спортивных школ с учетом возможностей местных бюджетов.

Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері желісінің ең төмен мемлекеттік нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 11 мамырдағы № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 мамырда № 20617 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 65-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған балалар-жасөспірімдер спорт мектептері желісінің ең төмен мемлекеттік нормативтері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықпен көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2020 жылғы 11 мамырдағы
№ 119 бұйрығымен
бекітілген
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері желісінің ең төмен мемлекеттік нормативтері
Республикалық маңызы бар қала, астана
Облыс
Халық саны 55-165 мың адамға арналған 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі
Халық саны 20-50 мың адамға арналған 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі, бұл ретте облыстың әр ауданында кемінде 1 балалар-жасөспірімдер спорт мектебі
Ескертпе:
Жұмыс істеп тұрған балалар-жасөспірімдер спорт мектептері осы нормативтерді бекіту сәтінде сақталады, жергілікті бюджеттердің мүмкіндіктерін ескере отырып, балалар-жасөспірімдер спорт мектептері желісінің ең төменгі деңгейіне дейін жеткізу.