Об утверждении Правил проведения идентификации специфических товаров
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 394. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2020 года № 20980.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.04.2023 № 289 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.04.2023 № 289 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения идентификации специфических товаров.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.04.2023 № 289 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 10 июля 2020 года № 394
Правила проведения идентификации специфических товаров

Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бірдейлендіруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 394 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 шiлдеде № 20980 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.04.2023 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.04.2023 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған нақты тауарларды бірдейлендіруді жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.04.2023 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2020 жылғы 10 шілдедегі
№ 394 бұйрығымен
бекітілген
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіруді жүргізу қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 26.04.2023 № 289 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения идентификации специфических товаров (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения об идентификации специфических товаров".
2. "Выдача заключения об идентификации специфических товаров" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", а также в Единый контакт-центр.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее - услугополучатель) направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) документы в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень основных требований).
В соответствии с пунктом 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя документы и (или) информацию, относящихся к сфере контроля специфических товаров, необходимых для оказания государственной услуги.
4. При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
5. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги - в течение 7 (семи) рабочих дней, за исключением случаев, когда необходимо исследование вопросов, требующих получение специальных знаний, навыков и информации от соответствующих государственных органов, которые выдаются в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 26.04.2023 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіруді жүргізу қағидалары (бұдан әрі-қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8 - бабының 3) тармақшасына және "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жібереді www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі - Негізгі талаптар тізбесі) сәйкес құжаттар.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 1 тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласына жататын құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
4. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті қараудың және көрсетудің жалпы мерзімі - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде берілетін тиісті мемлекеттік органдарынан арнайы білім, дағдылар мен ақпарат алуды талап ететін мәселелерді зерттеу қажет болған жағдайларды қоспағанда, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.

6. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации представленных услугополучателем документов проверяет их полноту и, в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ) и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через платежный шлюз "электронного правительства" услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
8. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение 6 (шести) рабочих дней (за исключением случаев, когда необходимо исследование вопросов, требующих получение специальных знаний, навыков и информации от соответствующих государственных органов), рассматривает документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет результат оказания государственной услуги – заключение об идентификации специфических товаров по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
9. В случае, когда для выдачи заключения об идентификации специфических товаров требуется получение специальных знаний, навыков и информации от соответствующих государственных органов, ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня проведения проверки на полноту документов услугополучателя направляет их на согласование в соответствующие государственные органы.
Государственный орган на основании запроса услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня получения запроса направляет ответ услугодателю.
Ответственный исполнитель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения ответа готовит результат государственной услуги – заключение об идентификации специфических товаров.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар түскен күні жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осындай құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электронды цифрлық қолтаңбасы қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы электрондық құжат нысанында жеке кабинетіне жолдайды.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
8. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда жауапты орындаушы 6 (алты) жұмыс күні ішінде (тиісті мемлекеттік органдарынан арнайы білім, дағдылар мен ақпарат алуды талап ететін мәселелерді зерттеу қажет болған жағдайларды қоспағанда) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды ресімдейді.
9. Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру үшін тиісті мемлекеттік органдарынан арнайы білім, дағдылар мен ақпарат алу талап етілген жағдайда, жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының толықтығына тексеру жүргізілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салуды жібереді.
Мемлекеттік органы көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде сұрау салуды алған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жауап жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келісуші мемлекеттік органнан жауап алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін – өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытындыны дайындайды.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в Перечне основных требований.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенные в Перечне основных требований, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес услугополучателя, указанный в заявлении, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает заключения об идентификации специфических товаров либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
12. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

10. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер негізгі талаптар тізбесінде баяндалған.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және негізгі талаптар тізбесінде баяндалған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама көрсетілетін қызметті алушының өтініште көрсетілген электрондық мекенжайына мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
11. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
13. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения
идентификации
специфических товаров
форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения об идентификации специфических товаров"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее - портал)
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 7 (семи) рабочих дней, за исключением заключений, подлежащих согласованию с соответствующим государственным органом, которые выдаются в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение об идентификации специфических товаров, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды сәйкестендіру
туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру" негізгі талаптар тізімі
11
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
22
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі ‒ портал)
23
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
мемлекеттік органдармен келісуге жататын қорытындыларды қоспағанда, 7 (жеті) жұмыс күні ішінде 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
44
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
55
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады
66
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
77
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
88
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
2) форма сведений согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
3) электронная копия описание работ, услуг (техническое задание на их выполнение либо иные материалы, характеризующие работу, услугу);
4) электронная копия технической документации (конструкторской, технологической, эксплуатационной, программной), либо иные документы (сведения), которые имеются у услугополучателя;
5) фотографии товара (при наличии).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
3) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
4) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
5) причинения ущерба или возникновения угрозы причинения ущерба интересам Республики Казахстан;
6) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения налагалось административное взыскание за нарушение законодательства Республики Казахстан в сфере контроля специфических товаров;
7) если в отношении заявителя в течение одного года до подачи заявления на получение разрешения вынесен обвинительный приговор суда за совершение уголовного правонарушения в сфере контроля специфических товаров или заявитель освобожден от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка или преступлений небольшой и средней тяжести на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;
8) если к заявителю в течение последних пяти лет применялись санкции Совета Безопасности Организации Объединенных Наций и Европейского Союза;
9) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

1) осы Тізімге 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы Тізімге 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сипаттау (оларды орындауға арналған техникалық тапсырма не жұмысты, көрсетілетін қызметті сипаттайтын өзге де материалдар);
4) көрсетілетін қызметті алушыда бар және мемлекеттік қызметті көрсету үшін пайдаланылуы мүмкін техникалық құжаттаманың (конструкторлық, технологиялық, пайдалану, бағдарламалық) электрондық көшірмесі не өзге де құжаттар (мәліметтер);
5) тауардың фотосуреттері (бар болса).
99
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
3) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда жүзеге асырылады;
4) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
5) мемлекет мүдделеріне нұқсан келтіру немесе нұқсан келтіру қатері туындаған жағдайларда;
6) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жаза қолданылса;
7) егер рұқсат алуға өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш берушіге қатысты өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласында қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шығарылса немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде өтініш беруші қылмыстық теріс қылық немесе онша ауыр емес және ауырлығы орташа қылмыстар жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан босатылса;
8) егер өтініш берушіге соңғы бес жыл ішінде Біріккен Ұлттар Ұйымы Қауіпсіздік Кеңесінің санкциялары қолданылса;
9) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;

10) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
11) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
12) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан – www.gov.kz/memleket/entities/miid, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
3) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача
заключения об идентификации
специфических товаров"
форма
В __________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя
Юридический (фактический) адрес ____________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя _________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес‒идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес‒
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица ‒ в случае отсутствия бизнес‒идентификационного номера
у юридического лица /фамилия имя отчество (при его наличии) физического
лица, индивидуальный идентификационный номер).
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение заключения об идентификации специфических товаров
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О контроле специфических товаров"
просим выдать заключение об идентификации специфических товаров.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Руководитель _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача
заключения об идентификации
специфических товаров"
форма
Форма сведений
№ п/п
Наименование товара, технологии, работы, услуги, информации.
Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза*
Цель операции (экспорт, импорт, транзит, переработка)
Сфера применения и цель использования**
Страна конечного пользователя***
1
2
3
4
5
6
* Указывается только для товара.
** Указывается при импорте и экспорте.
*** Указывается только при экспорте.
Приложение 2
к Правилам проведения
идентификации
специфических товаров
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Номер: [Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Республиканское государственное учреждение "Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан", рассмотрев Ваше обращение от [Дата] г. № [Номер входящего документа] сообщает следующее.
[ТЕКС]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при его наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам проведения
идентификации
специфических товаров
форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Номер:[Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
ЗАКЛЮЧЕНИЕ ОБ ИДЕНТИФИКАЦИИ СПЕЦИФИЧЕСКИХ ТОВАРОВ
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в соответствии с Вашей заявкой от [Дата] года № [Номер входящего документа] относительно выдачи заключения об идентификации специфических товаров, сообщает следующее.
[ТЕКС]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при его наличии) подписывающего]

10) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған; 11) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
12) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
110
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.mііd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті беруші - www.comprom.mііd.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының анықтама қызметінен 1414, 8-800-080-7777 алуға мүмкіндігі бар
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды сәйкестендіру
туралы қорытынды беру"
Негізгі талаптар тізімінде
1-қосымша
Нысан
Кімге ________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
кімнен ________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы
Заңды (нақты) мекенжайы ______________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон)
Көрсетілетін қызметті алушының деректемелері ________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес - сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес - сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда ‒ шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес - сәйкестендіру нөмірі /жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі).
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды алуға өтініш
Қазақстан Республикасы "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Заңына сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беруді сұраймыз.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілік туралы хабардар етемін.
Басшы_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды сәйкестендіру
туралы қорытынды беру"
Негізгі талаптар тізімінде
2-қосымша
нысан
Мәліметтер нысаны
р/с
Тауардың, технологияның, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің, ақпараттың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды*
Операцияның мақсаты (экспорт, импорт, транзит, қайта өңдеу)
Қолдану саласы және пайдалану мақсаты**
Соңғы пайдаланушы елі***
1
2
3
4
5
6
* Тек тауар үшін көрсетіледі.
** Импорт және экспорт кезінде көрсетіледі.
*** Экспорт кезінде ғана көрсетіледі.
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды сәйкестендіру
туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Нөмір: [Құжат нөмірі]
Берілген күні:
[Шығарылған күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН / ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі" республикалық мемлекеттік мекемесі Сіздің [күні] ж. № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарағаннан кейін келесіні хабарлайды.
[МӘТІН]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
"Өзіндік ерекшелігі бар
тауарларды сәйкестендіру
туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
г. Астана
Нөмір: [Құжат нөмірі]
Берілген күні:
[Шығарылған күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН / ЖСН]
ӨЗІНДІК ЕРЕКШЕЛІГІ БАР ТАУАРЛАРДЫ СӘЙКЕСТЕНДІРУ ТУРАЛЫ ҚОРЫТЫНДЫ.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті сіздің өтініміңізге сәйкес Жылдың [күні] № [кіріс құжатының нөмірі] өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беруге қатысты, келесіні хабарлайды.
[МӘТІН
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]