О внесении изменения в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 52 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 440. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2020 года № 21213. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 15 марта 2022 года № 135.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 15.03.2022 № 135 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 52 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13453, опубликован в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет" 31 марта 2016 года, "Казахстанская правда" от 16 июля 2016 г. № 135 (28270) следующее изменение:
Перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту информации и коммуникаций Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"___"_____________ 2020 года
Приложение к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от 11 сентября 2020 года № 440
Утвержден приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 29 января 2016 года № 52
Перечень открытых данных, размещаемых на интернет-портале открытых данных
Наименование набора открытых данных
Период актуализации
Срок предоставления
Источник (через АРМ интернет-портала открытых данных или через API системы государственного органа)
Ответственное лицо
1.
Статистические данные по обращениям граждан Республики Казахстан, поступающим на имя руководства Министерства обороны Республики Казахстан, по категориям
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
Административный департамент Министерства обороны Республики Казахстан
2.
График приема граждан руководством Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
3.
Информация об имеющихся вакансиях административных государственных служащих за центральный аппарат Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан
4.
Итоги проведения конкурса на занятие вакантных должностей административной государственной службы за центральный аппарат Министерства обороны Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
5.
Порядок приема офицеров запаса на воинскую службу по контракту
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
6.
Порядок присвоения первого воинского звания офицерского состава "лейтенант" по запасу выпускникам военных кафедр высших учебных заведений
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
7.
Список ведомственных медалей Министерства обороны Республики Казахстан, положения о медалях
6 месяцев
до 20 мая
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
8.
Перечень местностей, служба в которых дает военнослужащим право на предоставление к ежегодному основному отпуску дополнительно 10 суток
12 месяцев
до 1 марта
через АРМ интернет-портала открытых данных
9.
Отпуска для военнослужащих (дополнительные отпуска)
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
10.
Информация о руководстве Министерства обороны, Генерального штаба, видов, родов войск и региональных командований Вооруженных Сил Республики Казахстан
3 месяца
до 20 марта
до 20 июня
до 20 сентября
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
11.
Информационные материалы и сведения о военных учебных заведениях Министерства обороны (общая информация, история и традиции военных учебных заведений, порядок поступления, перечень специальностей)
12 месяцев
до 1 марта
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан
12.
Миротворческая деятельность Вооруженных Сил Республики Казахстан
6 месяцев
до 20 мая
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент боевой подготовки Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
13.
Перечень проведенных мероприятий, направленных на патриотическое воспитание граждан Республики Казахстан
12 месяцев
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент воспитательной и идеологической работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
14.
Перечень проведенных культурно-досуговых мероприятий для военнослужащих по призыву
12 месяцев
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
15.
Информация о департаментах, управлениях и отделах по делам обороны (наименование, режим работы, контакты, адрес)
6 месяцев
до 20 июня
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан
16.
План подготовки призывников, военнообязанных на возмездной основе по военно-техническим и иным специальностям по программе подготовки военнообученного резерва в филиалах РГКП "Военно-техническая школа" МО РК
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
17.
Перечень государственных услуг, предоставляемых Министерством обороны Республики Казахстан
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
Управление по контролю за качеством оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан
18.
Статистические сведения по оказываемым государственным услугам
12 месяцев
до 20 января
через АРМ интернет-портала открытых данных
19.
Медицинское обеспечение военнослужащих
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Управление начальника Тыла и вооружения Вооруженных Сил Республики Казахстан
20.
Обеспечение военнослужащих вещевым имуществом
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
21.
Обеспечение военнослужащих питанием
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
22.
Право на проезд за счет государства
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
23.
Обеспечение военнослужащих жилищем
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Главное управление расквартирования войск Вооруженных Сил Республики Казахстан
24.
Свободный жилой фонд
6 месяцев
до 20 июня
до 20 декабря
через АРМ интернет-портала открытых данных
25.
Пенсионное обеспечение военнослужащих
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Центр пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан
26.
Перечень подведомственных организации МО РК
12 месяцев
до 20 сентября
через АРМ интернет-портала открытых данных
Департамент информации и коммуникаций Министерства обороны Республики Казахстан
Примечание: информацию для размещения на интернет-портале "Открытые данные" направлять в Департамент информации и коммуникаций Министерства обороны Республики Казахстан. Направляемую информацию согласовывать с Департаментом защиты государственных секретов Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан и с руководителем аппарата Министерства обороны Республики Казахстан.

"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 52 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 440 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 қыркүйекте № 21213 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 15 наурыздағы № 135 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 15.03.2022 № 135 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13453 болып тіркелген, 2016 жылғы 31 наурызда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, 2016 ж. 16 шілдедегі № 135 (28270) "Егемен Қазақстан") мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ақпарат және коммуникациялар депаратменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму,
қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2020 жылғы 11 қыркүйегі
№ 440 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2016 жылғы 29 қаңтардағы
№ 52 бұйрығымен
бекітілген
Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесі
Ашық деректер жинағының атауы
Өзектілендіру кезеңі
Ұсыну мерзімі
Дереккөз (ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы немесе мемлекеттік органның API жүйесі арқылы)
Жауапты адам
1.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі басшылығының атына келіп түсетін Қазақстан Республикасы азаматтарының өтініштері бойынша статистикалық деректер, санаттары бойынша
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әкімшілік департаменті
2.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігі басшылығының азаматтарды қабылдау кестесі
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
3.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық аппараты үшін мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің бар бос орындары туралы ақпарат
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаменті
4.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің орталық аппараты үшін мемлекеттік әкімшілік қызметтің бос лауазымдарына орналасуға конкурс өткізу қорытындылары
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
5.
Запастағы офицерлерді келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау тәртібі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
6.
Жоғары оқу орындарының әскери кафедраларын бітірушілерге запастағы "лейтенант" офицерлер құрамының алғашқы әскери атағын беру тәртібі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
7.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі ведомстволық медальдарының тізімі, медальдар туралы ережелер
6 ай
20 мамырға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
8.
Әскери қызметшілерге жыл сайынғы негізгі демалысқа қосымша 10 тәулік беру құқығын беретін қызмет өткеру жерлерінің тізбесі
12 ай
1 наурызға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
9.
Әскери қызметшілер үшін демалыстар (қосымша демалыстар)
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
10.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Бас штабының, Қарулы Күштері түрлерінің, әскер тектері мен өңірлік қолбасшылықтарының басшылығы туралы ақпарат
3 ай
20 наурызға дейін
20 маусымға дейін
20 қыркүйекке дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
11.
Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындары туралы ақпараттық материалдар мен мәліметтер (әскери оқу орындарының жалпы ақпараты, тарихы мен дәстүрлері, оқуға түсу тәртібі, мамандықтар тізбесі)
12 ай
1 наурызға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті
12.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бітімгершілік қызметі
6 ай
20 мамырға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Жауынгерлік даярлық департаменті
13.
Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери-патриоттық тәрбиелеуге бағытталған өткізілген іс-шаралар тізбесі
12 ай
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Тәрбие және идеологиялық жұмыстар департаменті
14.
Әскерге шақыру бойынша әскери қызметшілер үшін өткізілген мәдени-бос уақыт іс-шараларының тізбесі
12 ай
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер
интернет-порталының АЖО арқылы
15.
Қорғаныс істері жөніндегі департаменттер, басқармалар мен бөлімдер туралы ақпарат (атауы, жұмыс режимі, байланыс жасау, мекенжайы)
6 ай
20 маусымға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті
16.
ҚР ҚМ "Әскери-техникалық мектебі" РМҚК филиалдарында әскери оқып-үйретілген резервті даярлау бағдарламасы бойынша әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша ақылы негізде әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді даярлау жоспары
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
17.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі ұсынатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесі
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылау басқармасы
18.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша статистикалық мәліметтер
12 ай
20 қаңтарға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
19.
Әскери қызметшілерді медициналық қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Тыл және қару-жарақ бастығының басқармасы
20.
Әскери қызметшілерді киім-кешек мүлкімен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
21.
Әскери қызметшілерді тамақпен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
22.
Мемлекет есебінен жол жүру құқығы
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
23.
Әскери қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз ету
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскерлерді пәтерлерге орналастыру бас басқармасы
24.
Бос тұрғын үй қоры
6 ай
20 маусымға дейін
20 желтоқсанға дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
25.
Әскери қызметшілерді зейнетақымен қамсыздандыру
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
26.
ҚР ҚМ ведомстволық бағынысты ұйымдарының тізбесі
12 ай
20 қыркүйекке дейін
ашық деректер интернет-порталының АЖО арқылы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ақпарат және коммуникациялар департаменті
Ескертпе: "Ашық деректер" интернет-порталында орналастыру үшін ақпарат Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ақпарат және коммуникациялар департаментіне жолдансын. Жолданатын ақпарат Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Мемлекеттік құпияларды қорғау департаментімен және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аппаратының басшысымен келісілсін.