О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 161 "Об утверждении формы акта уничтожения товаров"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2020 года № 1089. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2020 года № 21625
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 161 "Об утверждении формы акта уничтожения товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16459, опубликован 19 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
форму акта об уничтожении товара, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2020 года № 1089
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 161
форма
Акт уничтожения товара от "____" ______________ 20 __ года

"Тауарларды жою актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 161 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 11 қарашадағы № 1089 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 13 қарашада № 21625 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарларды жою актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 161 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16459 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тауарды жою туралы актінің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 11 қарашасы
№ 1089 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 161 бұйрығымен
бекітілді
нысан
Тауарды жою акт 20 __ жылғы "___" __________

1. Настоящий акт составлен об уничтожении товаров, помещенных под таможенную процедуру уничтожения в соответствии с декларацией (-ями) на товары № ________________________________________ на следующие товары:
Наименование товара
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
Количество
1
2
3
2. Сведения о лице, заявившем таможенную процедуру уничтожения:
__________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН/наименование, БИН))
3. При этом применялись следующие способы уничтожения товаров: ____________________________________________________________________
4. Место уничтожения товаров: __________________________________
5. В результате уничтожения товаров образовались следующие отходы:
Наименование отходов
Код отходов по ТН ВЭД ЕАЭС
Количество и единицы измерения
Местонахождение отходов
Состояние отходов
Возможность их дальнейшего использования
1
2
3
4
5
6

1. Осы акт,
№______________________________________________________________
тауарларға арналған декларацияға (декларацияларға) сәйкес, мына:
Тауардың атауы
ЕЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
Мөлшері
1
2
3
тауарларды жою кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды жою туралы құрастырылған
2. Жою кедендік рәсімін мәлімдеген тұлға туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ЖСН/аталынуы, БСН))
3. Бұл ретте тауарларды жоюдың мынадай:___________________________
_________________________________________________ тәсілдері қолданылды
4. Тауарларды жою орны:__________________________________________
5. Тауарларды жою нәтижесінде келесідей қалдықтар пайда болды:
Ұсақ қалдықтардың атауы
ЕЭО СЭҚ ТН бойынша ұсақ қалдықтардың коды
Мөлшері және өлшем бірлігі
Ұсақ қалдықтардың орналасқан жері
Ұсақ қалдықтардың жай-күйі
Олардың одан әрі пайдалану мүмкіндігі
1
2
3
4
5
6

6. Сведения о лицах, присутствовавших при уничтожении:
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица
обладающего правом владения, пользования и (или)
распоряжения в отношении в уничтожаемых товаров)
____________
(подпись)
_______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
представителя территориального подразделения
уполномоченного органа в области охраны окружающей среды)
____________
(подпись)
______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностных лиц органов государственных доходов,
присутствовавших при уничтожении)
____________
(подпись)
_______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
экспертов, либо специалистов иных государственных органов,
присутствовавших при уничтожении)
____________
(подпись)

6. Жою кезінде қатысқан тұлғалар туралы мәліметтер:
_____________________________________
(жойылатын тауарларға қатысты иелену,
қолдану және (немесе) билік ету құқығына
ие тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
_________________
(қолы)
____________________________________
(қоршаған ортаны қорғау саласындағы
уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі
өкілінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
_________________
(қолы)
_____________________________________
(жою кезінде қатысқан мемлекеттік кірістер
органдарының лауазымды тұлғаларының
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
_________________
(қолы)
_____________________________________
(жою кезінде қатысқан өзге мемлекеттік
органдардың сарапшылары не мамандарының
лауазымы , тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде))
_________________
(қолы)

7. При уничтожении товаров осуществлялось фото и (или) видеосъемка:
Наименования аппарата
Марка
Модель
Кем осуществлялся (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Подпись
1
2
3
4
5
6
Примечание: акт уничтожения заверяется подписями всех членов комиссии и присутствовавших лиц, оформляется в трех экземплярах: первый экземпляр хранится в таможенном органе; второй экземпляр передается территориальному подразделению уполномоченного органа в области охраны окружающей среды; третий экземпляр остается у декларанта.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.

7. Тауарларды жою фактісі фото және (немесе) бейнетүсірілімдер қолданыла отырып тіркелді:
Аппараттың атауы
Маркасы
Моделі
Кім жүргізді (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде))
Қолы
1
2
3
4
5
6
Ескерту: Жою актісі комиссияның барлық мүшелерінің және қатысқан адамдардың қолымен расталады, үш данада ресімделеді: бірінші данасы кеден органында сақталады; екінші данасы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне беріледі; үшінші данасы декларантта қалады.
Аббревиатуралардың мағынасын ашу:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО СЭҚ ТН - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқыэкономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасы.