Об утверждении формы, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 14 декабря 2020 года № 116. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21834.
Об утверждении формы, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 и пунктом 7 статьи 74-5 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 20.09.2021 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить форму отчетов и дополнительной информации, представляемых ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых банков (далее – ликвидируемый банк), добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (далее – прекращающий деятельность филиал банка-нерезидента Республики Казахстан):
1) форма баланса ликвидируемого банка согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форма отчета по внебалансовым счетам ликвидируемого банка согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форма отчета о состоянии активов ликвидируемого банка согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемого банка согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форма отчета об остатках и движении денег ликвидируемого банка по кассе и текущим счетам согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссияларының есеп және қосымша ақпарат беру нысанын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 116 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 21834 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына және 74-5-бабының 7-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 20.09.2021 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің (бұдан әрі – таратылатын банк), қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (бұдан әрі – қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы) тарату комиссиялары беретін есептердің және қосымша ақпараттың мынадай нысандары бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің балансының нысаны;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы есептің нысаны;

6) форма отчета о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форма отчета о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форма отчета о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форма отчета о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форма отчета о численности работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг ликвидационной комиссии согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форма журнала учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форма отчета о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форма отчета о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форма промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форма списка кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, на начало ликвидационного процесса согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форма журнала учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений) согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форма журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему постановлению;

6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы жасаған шығыстар туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес тарату комиссиясының өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналының нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің аралық тарату балансының нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес тарату процесінің басындағы таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімінің нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналының нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;

18) форма журнала учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форма журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форма реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка, согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка, согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) форма ликвидационного баланса ликвидируемого банка согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) форма отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 23 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ежемесячный отчет представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган):
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Отчет за первое полугодие представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля.
Годовой отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления отчетов приходится на нерабочий день, то срок переносится на следующий рабочий день.

18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптары тізілімінің нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар нысаны;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің тарату балансының нысаны;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есебінің нысаны.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Ай сайынғы есеп қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган):
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
Бірінші жартыжылдық үшін есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірілмей ұсынылады.
Жылдық есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады.
Егер есептерді ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күні емес күнге келсе, онда мерзім келесі жұмыс күніне ауыстырылады.

4. Ежемесячный отчет включает в себя:
1) отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) и 11) пункта 1 настоящего постановления;
2) пояснительную записку о состоянии ликвидационного процесса в ликвидируемом банке за отчетный период (далее - пояснительная записка), содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Отчетным периодом считается 1 (один) календарный месяц.
5. Отчет за первое полугодие включает в себя:
1) отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 1 настоящего постановления;
2) пояснительную записку, содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой отчета за первое полугодие является 1 (первое) июля. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчет о проделанной ликвидационной комиссией ликвидируемого банка работе за второе полугодие не представляется.
6. Годовой отчет включает в себя:
1) отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 1 настоящего постановления;
2) пояснительную записку, содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Отчетным периодом для годового отчета является календарный год, начиная с 1 (первого) января по 31 (тридцать первое) декабря.
7. Пояснительная записка за отчетный период (ежемесячный, полугодовой, годовой) содержит информацию о (об):
1) дате и органе, принявшем решение о ликвидации ликвидируемого банка, назначении ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
2) изменениях по активам и обязательствам ликвидируемого банка с указанием причин изменения;
3) характеристике работы в рамках предварительного досудебного разрешения споров и (или) судопроизводства;
4) работе ликвидационной комиссии с имуществом ликвидируемого банка;
5) характеристике работы ликвидационной комиссии с кредиторами и по текущей задолженности ликвидируемого банка;
6) расходах на ликвидационное производство с указанием информации о наличии перерасхода и (или) экономии, исходя из утвержденных смет расходов;
7) основных проблемах и перспективах завершения ликвидационного производства ликвидируемого банка.
В пояснительной записке к отчету отражается информация о мероприятиях, проведенных в связи с утерей документов дебиторов ликвидируемого банка, и о работе с залоговым имуществом ликвидируемого банка.
Классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл. Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.

4. Ай сайынғы есепте мыналар қамтылады:
1) осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10) және 11) тармақшаларында көзделген есептер;
2) осы қаулының 7-тармағында көрсетілген ақпарат қамтылатын есепті кезеңдегі таратылатын банктегі тарату барысының жай-күйі туралы түсіндірме жазба (бұдан әрі – түсіндірме жазба).
Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Күнтізбелік 1 (бір) ай есепті кезең болып есептеледі.
5. Бірінші жартыжылдықтағы есепте мыналар қамтылады:
1) осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген есептер;
2) осы қаулының 7-тармағында көрсетілген ақпарат қамтылатын түсіндірме жазба.
Бірінші жартыжылдық үшін есептің есепті күні 1 (бірінші) шілде болып табылады. Жартыжылдық есеп үшін 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейінгі бірінші жартыжылдық есепті кезең болып табылады.
Таратылатын банктің тарату комиссиясының екінші жартыжылдықта орындаған жұмысы туралы есеп ұсынылмайды.
6. Жылдық есепте мыналар қамтылады:
1) осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көзделген есептер;
2) осы қаулының 7-тармағында көрсетілген ақпарат қамтылатын түсіндірме жазба.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 31 (отыз бірінші) желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл жылдық есеп үшін есепті кезең болып табылады.
7. Есепті кезеңдегі түсіндірме жазбада (ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық есептер):
1) таратылатын банкті тарату, тарату комиссиясын тағайындау, тарату комиссиясының құрамын өзгерту туралы шешім қабылдаған күн мен орган;
2) өзгерістер себептері көрсетіле отырып, таратылатын банктің активтері мен міндеттемелері бойынша өзгерістер;
3) дауларды алдын ала сотқа дейін шешу және (немесе) сот ісін жүргізу шеңберіндегі жұмыстың сипаттамасы;
4) тарату комиссиясының таратылатын банктің мүлкімен жұмысы;
5) тарату комиссиясының кредиторлармен және таратылатын банктің ағымдағы берешегі бойынша жұмысының сипаттамасы;
6) шығыстардың бекітілген сметаларына сүйене отырып, артық шығынның және (немесе) үнемдеудің болуы туралы ақпаратты көрсете отырып, тарату өндірісіне арналған шығыстар;
7) таратылатын банкті тарату ісін аяқтаудың негізгі проблемалары мен перспективалары туралы ақпарат қамтылады.
Есепке түсіндірме жазбада таратылатын таратылатын банктің дебиторлары құжаттарының жоғалуына байланысты жүргізілген іс-шаралар туралы және таратылатын банктің кепіл мүлкімен жұмыс істеу туралы ақпарат көрсетіледі.
Есептілікте келтірілген баптардың сыныпталуы олардың мағынасын түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады. Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық шамаларды сипаттай отырып, әрбір бап бойынша ашылады.

8. Промежуточный ликвидационный баланс, предусмотренный подпунктом 14) пункта 1 настоящего постановления, составляется на основании следующих документов:
1) лицевые счета к балансовым счетам, регистры аналитического и синтетического учета ликвидируемого банка;
2) акты инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств ликвидируемого банка;
3) расшифровки всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
4) данные по внебалансовым счетам на начало ликвидационного процесса ликвидируемого банка;
5) дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 15), 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления.
9. К промежуточному ликвидационному балансу ликвидируемого банка прилагаются следующие отчеты и документы:
1) оборотно-сальдовая ведомость за период с начала ликвидации до даты составления промежуточного ликвидационного баланса включительно;
2) пояснительная записка, содержащая информацию о (об):
дате и органе, принявшем решение о ликвидации ликвидируемого банка, назначении ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
мероприятиях, проведенных ликвидационной комиссией;
изменениях по активам и обязательствам с начала ликвидации по состоянию на дату составления промежуточного ликвидационного баланса с указанием причин изменений;
состоянии дебиторской и кредиторской задолженности;
залоговом и собственном имуществе ликвидируемого банка;
основных проблемах, препятствующих проведению ликвидационного производства.
10. Ликвидационная комиссия в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса, установленного пунктом 90 Правил осуществления ликвидации банков, принудительного прекращения деятельности филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан и требований к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых банков, принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 ноября 2020 года № 114, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 21716, представляет его с формами отчетности и документами в 2 (двух) экземплярах в уполномоченный орган для его утверждения, а при добровольной ликвидации до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемого банка - для рассмотрения.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 20.09.2021 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Осы қаулының 1-тармағының 14) тармақшасында көзделген аралық тарату балансы мынадай құжаттар негізінде жасалады:
1) баланс шоттарына жеке шоттар, таратылатын банктің талдау және синтетикалық есебінің тіркелімдері;
2) таратылатын банктің бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен міндеттемелерін түгендеу актілері;
3) таратылатын банктің тарату процесінің басындағы балансы;
4) тарату процесінің басындағы таратылатын банктің баланстан тыс шоттары бойынша деректер;
5) осы қаулының 1-тармағының 15), 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген қосымша ақпарат.
9. Таратылатын банктің аралық тарату балансына мынадай есептер мен құжаттар қоса беріледі:
1) тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансы жасалған күнді қоса алған кезеңге арналған айналым-сальдо ведомосі;
2) мыналар туралы ақпарат қамтылатын түсіндірме жазба:
таратылатын банкті тарату, тарату комиссиясын тағайындау, тарату комиссиясының құрамын өзгерту туралы шешім қабылдаған күн мен орган;
тарату комиссиясы жүргізген іс-шаралар;
өзгерістер себептері көрсетіле отырып, тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансын жасау күніндегі жағдай бойынша активтер мен міндеттемелер бойынша өзгерістер;
дебиторлық және кредиторлық берешектің жағдайы;
таратылатын банктің кепіл және меншікті мүлкі;
тарату ісін жүргізуге кедергі келтіретін негізгі проблемалар.
10. Тарату комиссиясы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 114 қаулысымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21716 болып тіркелген Банктерді таратуды жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының қызметін мәжбүрлеп тоқтату қағидаларының және қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптардың 90-тармағында белгіленген аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оны есептілік нысандарымен және құжаттармен уәкілетті органға бекіту үшін, ал ерікті түрде таратылған кезде – таратылатын банк акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін қарау үшін 2 (екі) данада ұсынады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 20.09.2021 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

11. Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка (далее - изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов), предусмотренные подпунктом 21) пункта 1 настоящего постановления, оформляются в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения о внесении изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов.
12. Ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган для утверждения (при принудительной ликвидации банка, принудительном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемого банка (при добровольной ликвидации банка), уполномоченным органом банка-нерезидента Республики Казахстан (при добровольном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, формируемые в двух экземплярах с приложением пояснительной записки о причинах внесения изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов и копий документов, удостоверяющих их обоснованность.
Уполномоченный орган в течение 15 (пятнадцати) календарных дней утверждает (при принудительной ликвидации, принудительном прекращении деятельности) или рассматривает (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов.
После утверждения (при принудительной ликвидации, принудительном прекращении деятельности) или рассмотрения (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов один экземпляр данного документа подлежит возврату в ликвидационную комиссию, а второй остается в уполномоченном органе.
Копия утвержденных изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов добровольно ликвидируемого банка, добровольно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, представляется в уполномоченный орган для сведения в течение 3 (трех) рабочих дней после даты их утверждения общим собранием акционеров ликвидируемого банка, уполномоченным органом банка-нерезидента Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемого банка составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел ликвидируемого банка и содержит информацию о (об):

11. Осы қаулының 1-тармағының 21) тармақшасында көзделген таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (бұдан әрі – кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар) тарату комиссиясы кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ресімделеді.
12. Тарату комиссиясы уәкілетті органға бекіту (банкті мәжбүрлеп тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде) немесе қарау үшін таратылатын банк акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін (ерікті тарату кезінде), Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің уәкілетті органы бекіткенге дейін (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде) кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу себептері туралы түсіндірме жазбаны және олардың негізділігін куәландыратын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, екі данада қалыптастырылатын кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ұсынады.
Уәкілетті орган күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекітеді (мәжбүрлеп тарату, қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде) немесе қарайды (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде).
Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекітілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату, қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде) осы құжаттың бір данасы тарату комиссиясына қайтарылуға тиіс, ал екінші данасы уәкілетті органда қалады.
Ерікті түрде таратылатын банктің, қызметі ерікті түрде тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары талаптарының тізіліміне бекітілген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың көшірмесі таратылатын банк акционерлерінің жалпы жиналысы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің уәкілетті органы оларды бекіткен күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға назарда ұстау үшін ұсынылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Тарату туралы есеп және таратылатын банктің тарату балансы тарату комиссиясы таратылатын банктің ісін аяқтау іс-шараларын толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады және мыналар:

1) дате и органе, принявшем решение о ликвидации ликвидируемого банка;
2) назначении временной администрации (при принудительной ликвидации ликвидируемого банка) и ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
3) выполнении первоочередных мероприятий, составлении и утверждении промежуточного ликвидационного баланса;
4) формировании, утверждении и функционировании комитета кредиторов ликвидируемого банка;
5) состоянии активов ликвидируемого банка на начало процесса ликвидации;
6) проведенных мероприятиях по взысканию дебиторской задолженности с должников ликвидируемого банка;
7) проведенных мероприятиях по реализации имущества ликвидируемого банка;
8) остатках и движении денег по текущим счетам и кассе ликвидируемого банка;
9) обязательствах ликвидируемого банка по состоянию на дату начала процесса ликвидации;
10) выполнении обязательств перед кредиторами ликвидируемого банка.
К отчету о ликвидации ликвидируемого банка прилагаются копии документов, подтверждающих снятие с учетной регистрации филиалов (представительств) ликвидируемого банка, передачу в упорядоченном виде на хранение в государственные архивы по месту расположения ликвидируемого банка документов ликвидируемого банка, подлежащих постоянному хранению.
14. Отчет о ликвидации ликвидируемого банка и прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, ликвидационный баланс ликвидируемого банка, составленный по форме согласно приложению 22 к настоящему постановлению, представляются в уполномоченный орган для согласования (при принудительной ликвидации, принудительном прекращении деятельности) или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемого банка, уполномоченным органом банка-нерезидента Республики Казахстан (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) в одном экземпляре.
Уполномоченный орган согласовывает (при принудительной ликвидации, принудительном прекращении деятельности) или рассматривает (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) отчет о ликвидации и ликвидационный баланс в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня их поступления.
Отчет о ликвидации ликвидируемого банка и прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, ликвидационный баланс ликвидируемого банка после согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) возвращаются в ликвидационную комиссию, в уполномоченном органе остается их копия.

1) таратылатын банкті тарату туралы шешім қабылданған күн және оны қабылдаған орган;
2) уақытша әкімшіліктің (таратылатын банкті мәжбүрлеп тарату кезінде) және тарату комиссиясының тағайындалғаны, тарату комиссиясы құрамының өзгергені;
3) бірінші кезектегі іс-шаралардың орындалуы, аралық тарату балансының жасалуы және бекітілуі;
4) таратылатын банктің кредиторлары комитетінің құрылуы, бекітілуі және жұмыс істеуі;
5) таратылатын банктің тарату процесі басталған кездегі активтерінің жай-күйі;
6) таратылатын банктің борышкерлерінен дебиторлық берешекті өндіріп алу бойынша жүргізілген іс-шаралар;
7) таратылатын банктің мүлкін сату бойынша жүргізілген іс-шаралар;
8) таратылатын банктің ағымдағы шоттары және кассасы бойынша ақша қалдығы және қозғалысы;
9) таратылатын банктің тарату процесі басталған күнгі жағдай бойынша міндеттемелері;
10) таратылатын банк кредиторларының алдындағы міндеттемелердің орындалуы туралы ақпарат қамтылады.
Таратылатын банкті тарату туралы есепке таратылатын банк филиалдарының (өкілдіктерінің) есептік тіркеуден шығарылғанын, таратылатын банктің тұрақты сақтауға жататын құжаттарын таратылатын банктің орналасқан жері бойынша мемлекеттік мұрағаттарға реттелген тәртіппен сақтауға өткізілгенін растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
14. Осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған таратылатын банктi және қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының таратылуы туралы есеп, таратылатын банктің тарату балансы келісу (мәжбүрлеп тарату, қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде) немесе таратылатын банк акционерлерінің жалпы жиналысы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің уәкілетті органы бекіткенге дейін қарау үшін (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде) уәкілетті органға бір данада ұсынылады.
Уәкілетті орган тарату туралы есепті және тарату балансын олар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келіседі (мәжбүрлеп тарату, қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде) немесе қарайды (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде).
Таратылатын банктің және қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының таратылуы туралы есеп және таратылатын банктің тарату балансы келісілгеннен кейін (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті тарату, қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде) тарату комиссиясына қайтарылады, олардың көшірмесі уәкілетті органда қалады.

Сноска. Пункт 14 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Ликвидационная комиссия:
1) принудительно ликвидируемого банка в течение 5 (пяти) рабочих дней после согласования с уполномоченным органом представляет отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемого банка в суд для утверждения;
2) добровольно ликвидируемого банка в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемого банка на утверждение общего собрания акционеров.
Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемого банка после представления отчета о ликвидации в суд ежемесячно не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за месяцем предоставления отчета о ликвидации в суд, представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.
Ликвидационная комиссия представляет копии утвержденных отчета о ликвидации и ликвидационного баланса ликвидируемого банка в уполномоченный орган в сроки, установленные пунктом 7 пунктом 7 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
15-1. Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на утверждение уполномоченного органа банка-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента представляет копию утвержденного отчета о ликвидации, а также ликвидационного отчета об активах обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган в сроки, установленные пунктом 6 статьи 69 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 15-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Признать утратившими силу:
1) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационной комиссией добровольно и принудительно ликвидируемых банков отчетов и дополнительной информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13057, опубликовано 26 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № 71 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационной комиссией добровольно и принудительно ликвидируемых банков отчетов и дополнительной информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18683, опубликовано 30 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Тарату комиссиясы:
1) мәжбүрлеп таратылатын банктің – уәкілетті органмен келісілгенінен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде тарату туралы есепті және таратылатын банктің тарату балансын бекіту үшін сотқа ұсынады;
2) ерікті түрде таратылатын банктің – уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде тарату туралы есепті және таратылатын банктің тарату балансын акционерлердің жалпы жиналысына бекітуге шығарады.
Мәжбүрлеп таратылатын банктің тарату комиссиясы сотқа тарату туралы есепті ұсынғаннан кейін ай сайын, сотқа тарату туралы есеп ұсынылған айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күшінен кешіктірмей уәкілетті органға оның сотта қаралу барысы туралы ақпарат ұсынады.
Тарату комиссиясы бекітілген тарату туралы есептің және таратылатын банктің тарату балансының көшірмелерін уәкілетті органға "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 7-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынады.
15-1. Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтататын тарату комиссиясы уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі қызметін тоқтататын филиалының таратылуы туралы есепті Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің уәкілетті органына бекітуге шығарады.
Қызметі ерікті тоқтатылатын бейрезидент-банк филиалының тарату комиссиясы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 69-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімдерде уәкілетті органға тарату туралы бекітілген есептің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының қызметін тоқтататын міндеттемелер мен активтері туралы тарату есебінің көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Мыналардың:
1) "Ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиясының есеп және қосымша ақпарат беру нысандарын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 227 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13057 болып тіркелген, 2016 жылғы 26 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2 "Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиясының есептері мен қосымша ақпаратының нысандарын, ұсыну мерзімдерін және кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 227 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 2 мамырдағы № 71 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18683 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

17. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
18. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
19. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.finreg.kz
Баланс ликвидируемого банка
Индекс формы административных данных: F1-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Показатели
На отчетную дату
1
2
3
АКТИВЫ
1.
Деньги и их эквиваленты
2.
Средства в ликвидируемом банке и их эквиваленты
3.
Ценные бумаги, в том числе начисленное вознаграждение
4.
Займы, выданные клиентам
5.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
6.
Основные средства, нематериальные активы и прочие запасы
7.
Прочие активы
Итого по активам:
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
1
Корреспондентские счета и вклады других банков
2.
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
3.
Средства клиентов
3.1
Физические лица
3.2
Юридические лица
3.3
Квазигосударственный сектор
4.
Отложенные налоговые обязательства
5.
Прочие обязательства
Итого по обязательствам
СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
1.
Уставной капитал
2.
Резервный капитал и резервы переоценки
3.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
Итого по собственному капиталу
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме баланса
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Баланс ликвидируемого банка
(индекс: F1-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

17. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
18. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
19. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің балансы
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F1-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірілмей ұсынылады;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Есепті күнгі жағдай бойынша
1
2
3
АКТИВТЕР
1.
Ақша және оның баламалары
2.
Таратылатын банктегі қаражат және оның баламалары
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде есептелген сыйақы
4.
Клиенттерге берілген қарыздар
5.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
6.
Негізгі қаражат, материалдық емес активтер және басқа да қорлар
7.
Басқа да активтер
Активтер бойынша жиынтығы:
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
1
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары және салымдары
2.
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
3.
Клиенттердің қаражаты
3.1
Жеке тұлғалар
3.2
Заңды тұлғалар
3.3
Квазимемлекеттік сектор
4.
Кейінге қалдырылған салық міндеттемелері
5.
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
1.
Жарғылық капитал
2.
Резервтік капитал және қайта бағалау резервтері
3.
Бөлінбеген таза пайда (өтелмеген шығын)
Меншікті капитал бойынша жиынтығы
Атауы ___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________            ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің
балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банктің балансы
(индексі: F1-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного баланса.
6. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного баланса.
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемого банка
Индекс формы административных данных: F2-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Условные и возможные требования
На начало процесса ликвидации
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F2-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірілмей ұсынылады;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады.
Нысан
(мың теңгемен)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Шартты және ықтимал талаптар
Тарату процесінің басында
Алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша
Есепті күнгі жағдай бойынша

6300-6800
Счета по продаже ценных бумаг и по иным производным финансовым инструментам
6400-6900
Счета по купле-продаже валютных ценностей
продолжение таблицы
Условные и возможные обязательства
На начало процесса ликвидации
На предыдущую отчетную
На отчетную дату
Изменение (графа 9 - графа 8)
7
8
9
10
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
по внебалансовым счетам
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемого банка
(индекс: F2-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемого банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь и ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета

6300-6800
Бағалы қағаздарды сату бойынша және өзге де туынды қаржы құралдары бойынша шоттар
6400-6900
Валюталық құндылықтарды сатып алу-сату бойынша шоттар
кестенің жалғасы
Шартты және ықтимал міндеттемелер
Тарату процесінің басында
Алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша
Есепті күнгі жағдай бойынша
Өзгеріс (9-баған – 8-баған)
7
8
9
10
Атауы ___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" _____________
Таратылатын банктің
баланстан тыс шоттары
бойынша есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банктің баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индекс: F2-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі − Түсіндірме) "Таратылатын банктің баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі − Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.

4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
8. При представлении Формы к промежуточному ликвидационному балансу графы 4 и 8 Формы не заполняются, графы 5 и 9 Формы заполняются на дату составления промежуточного ликвидационного баланса, в графах 6 и 10 Формы указываются изменения данных с начала процесса ликвидации на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
Приложение 3 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: F3-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Показатели
Номер балансового счета
На начало ликвидационного процесса
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги
1.1
Наличность в кассе
1.2
Банкноты и монеты в пути
2.
Корреспондентские и текущие счета
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
Начисленное вознаграждение по ценным бумагам
4.
Вклады, в том числе:
4.1
начисленное вознаграждение
5.
Выданные займы, в том числе:
5.1
юридическим лицам:

4. Тарату комиссиясы нысанды есепті кезеңінің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысанда деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кіші сома 0 (нөльге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті жасау кезінде Нысан маусым үшін бөлек және бірінші жартыжылдық үшін бөлек жасалады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін бөлек және күнтізбелік жыл үшін бөлек жасалады.
8. Аралық тарату балансына Нысанды беру кезінде Нысанның 4 және 8-бағандары толтырылмайды, Нысанның 5 және 9-бағандары аралық тарату балансын жасаған күні толтырылады, Нысанның 6 және 10-бағандарында тарату процесі басталғаннан аралық тарату балансын жасалған күнгі деректердің өзгерістері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: www.finreg.kz
Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F3-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде-есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде-есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдықтың есебі:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде-6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда-8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде-есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесінің басында
Алдыңғы есепті күні
Есепті күн
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша
1.1
Кассадағы қолма-қол ақша
1.2
Жолдағы банкноттар мен монеталар
2.
Корреспонденттік және ағымдағы шоттар
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы
4.
Салымдар, оның ішінде:
4.1
есептелген сыйақы
5.
Берілген қарыздар, оның ішінде:
5.1
заңды тұлғаларға:

7 (графа 6 – графа 4)
8 (графа 6 – графа 5)
Наименование ______________________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________
Исполнитель_____________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
активов ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка
(индекс: F3-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.

7 (6 баған – 4 баған)
8 (6 баған – 5 баған)
Атауы___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық поштаның мекенжай ____________________________
Орындаушы_____________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті басқа адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті басқа адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Күні "____" ______________ 20__ жыл
Таратылатын банк активтерінің
жай-күйі туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
(индексі: F3-LKB, кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер нысанын толтыру туралы осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есептің есепті күні алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жартыжылдық есептің есепті күні жылдың 1 (бірінші) шілдесі болып табылады. Жартыжылдық есеп үшін есепті кезең 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусым аралығындағы бірінші жартыжылдық болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Тарату комиссиясы нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден төмен сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях, акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" и филиалах банков - нерезидентов Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.
9. Строки "Резервы (провизии)", "Счет отрицательной корректировки", "Начисленная амортизация" заполняются в случае их наличия по активам, связанным с переоценкой по справедливой стоимости.
Приложение 4 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка
Индекс формы административных данных: F4-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5

2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастыру кезінде Нысан маусым үшін бөлек және бірінші жартыжылдық үшін бөлек жасалады.
7. Жылдық есепті құру кезінде Нысан желтоқсан үшін бөлек және күнтізбелік жыл үшін бөлек жасалады.
8. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы және Қазақстан Республикасының бейрезидент - банктердің филиалдарындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысында көзделген баланстық шоттардың нөмірлері көрсетіледі.
9. "Резервтер (провизиялар)", "Теріс түзету шоты", "Есептелген амортизация" жолдары олар әділ құны бойынша қайта бағалаумен байланысты активтер бойынша болатын жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсе: www.fіnreg.kz орналастырылған.
Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F4-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
Ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
біріншіжартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде - 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Міндеттемелердің түрі
Кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күні
Өткен есепті күні
Есепті күні
Өзгерістер
кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күніндегі деректермен салыстырғанда
өткен есепті күндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5

6 (графа 5 - графа 3)
7 (графа 5 - графа 4)
1.
Обязательства перед кредиторами в соответствии с реестром требований кредиторов, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с пунктом 4 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - реестр требований кредиторов) в разрезе каждой очереди требований кредиторов
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
задолженность ликвидационной комиссии банка по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет
3.3
прочая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
Итого обязательств
продолжение таблицы:
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе:
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
состоянии обязательств
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка
(индекс: F4-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.

6 (5-баған - 3-баған)
7 (5-баған - 4-баған)
1.
Кредиторлар талаптарының әрбір кезегі бөлігінде уәкілетті орган "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 4-тармағына сәйкес бекіткен кредиторлар талаптарының тізіліміне (бұдан әрі - кредиторлар талаптарының тізілімі) сәйкес кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу бойынша
3.2
ағымдағы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша банктің тарату комиссиясының берешегі
3.3
басқа берешек
4.
Басқа кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Міндеттемелер жиынтығы
кестенің жалғасы:
Есепті кезең үшін (ай, жыл) өтелген, оның ішінде:
Ескертпе
ақшамен
мүлікпен
өзара талаптарды есепке алу
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық почтаның мекенжайы ____________________________
Орындаушы_____________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банк
міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп нысана
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F4-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.

Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 3 указываются данные на дату утверждения реестра требований кредиторов с учетом внесенных изменений и дополнений.
7. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
8. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 5 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка по кассе и текущим счетам
Индекс формы административных данных: F5-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Всего в отчетном периоде
1
2
3
1
Остаток денег на предыдущую отчетную дату, в том числе:
1.1
наличность в кассе
1.2
текущий счет
1.3
иные средства
2
Приход денег, в том числе:
2.1
от погашения задолженности по займам
2.2
от погашения прочей дебиторской задолженности
2.3
от реализация имущества
2.4
за счет гарантийного взноса для участия в аукционе
2.5
за счет зачисления наличных денег на текущий счет с кассы
2.6
прочие поступления
3
Расход денег, в том числе:
3.1
на обеспечение деятельности ликвидационной комиссии
3.2
на осуществление расчетов с кредиторами согласно реестру требований кредиторов
3.3
по возврату денег, поступивших по ошибочным указаниям
3.4
по возврату денег, поступивших и поступающих в пользу лиц, банковские счета которых закрыты
3.5
по исполнению указаний клиентов по переводам денег, поступающих на их банковские счета после лишения банка лицензии при отсутствии задолженности
3.6
инкассация наличных денег с кассы для пополнения текущего счета
3.7
возврат гарантийного взноса, зачисленного для участия в аукционе
3.8
прочие расходы
4
Остаток денег на отчетную дату, в том числе:
4.1
наличность в кассе
4.2
текущий счет
4.3
иные средства
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета об
остатках и движении
денег ликвидируемого банка по
кассе и текущим счетам
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка по кассе и текущим счетам
(индекс: F5-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанды тарату комиссиясы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысан есепті кезең соңында жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанда енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып кредиторлардың талаптары тізілімін бекіту күніне деректер көрсетіледі.
7. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
8. Жылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.fіnreg.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын банктің касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысаны индексі: F5-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі жылдың - 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті жылдан кейінгі жылдың - 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Есепті кезеңде барлығы
1
2
3
1
Алдыңғы есептң күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
1.1
кассадағы қолма-қол ақша
1.2
ағымдағы шот
1.3
басқа да қаражат
2
Ақшаның түсуі, оның ішінде:
2.1
Қарыздар бойынша берешекті өтеуден
2.2
басқа да дебиторлық берешекті өтеуден
2.3
мүлікті сатудан
2.4
аукционға қатысу үшін кепіл жарнасы есебінен
2.5
кассадан ағымдағы шотқа қолма-қол ақшаны есептеу есебінен
2.6
басқа да түсімдер
3
Ақша шығысы, оның ішінде:
3.1
Тарату комиссиясының қызметін қамтамасыз етуге
3.2
кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлармен есептесулерді жүзеге асыруға
3.3
қате нұсқаулар бойынша түскен ақшаны қайтару бойынша
3.4
банктік шоттары жабылған адамдардың пайдасына түскен және түсетін ақшаны қайтару бойынша
3.5
берешегі болмаған кезде банк лицензиясынан айырылғаннан кейін олардың банктік шоттарына түскен ақша аударымдары бойынша клиенттердің нұсқауларын орындау бойынша
3.6
ағымдағы шотты толтыру үшін кассадан қолма-қол ақшаны инкассациялау
3.7
аукционға қатысу үшін есептелген кепіл жарнасын қайтару
3.8
басқа да шығыстар
4
Есепті күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
4.1
кассадағы қолма-қол ақша
4.2
ағымдағы шот
4.3
басқа да қаражат
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________            ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің касса және
ағымдағы шоттар бойынша
ақша қалдықтары және
қозғалысы туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Касса және ағымдағы шоттар бойынша таратылатын банктің ақша қалдығы және қозғалысы туралы есеп
(индексі: F5-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка по кассе и текущим счетам" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 6 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года №116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F6-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Перечень сведений
Юридические лица
Физические лица
Всего
Примечание
Количество
Сумма
Количество
Сумма
Количество
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Дебиторская задолженность, на отчетную дату
1.1
Выданные займы, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанды тарату комиссиясы есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
7. Жылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп
Индекс: F6-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Мәліметтер тізбесі
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
Барлығы
Ескерту
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Дебиторлық берешек, есепті күнге
1.1
Берілген қарыздар, оның ішінде:

Предъявлено исков в суд по прочей дебиторской задолженности указанным в пункте 1.2, в том числе:
4.1
с начала процесса ликвидации
4.2
в отчетном периоде
4.3
не предъявлено исков в суд (с указанием причин не предъявления исков в примечании)
Наименование_____________________________ Адрес__________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты __________________ Исполнитель_____________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета ____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
дебиторской задолженности
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F6-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

1.2-тармақта көрсетілген басқа дебиторлық берешек бойынша сотқа талап арыздар берілді, оның ішінде:
4.1
тарату барысының басынан бастап
4.2
есепті кезеңде
4.3
сотқа талап арыз берілген жоқ (талап арыз бермеудің себептерін ескертуде көрсете отырып)
Атауы ___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы _____________________________________       ____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________       ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегінің
жай-күйі туралы есеп нысанға
қосымша
Әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F6-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В строке 1.1.2 отражаются сведения по выданным займам, по которым просроченная задолженность отсутствует и (или) по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению до 90 (девяносто) дней.
7. При формировании полугодового отчета строки 2.2, 3.2, 4.2 составляются за июнь.
8. При формировании годового отчета строки 2.2, 3.2, 4.2 составляются за декабрь.
Приложение 7 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года №116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 7 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F7-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Залоговое имущество на начало ликвидации
Сумма дебиторской задолженности на начало ликвидации
Залоговое имущество на предыдущую отчетную дату
Сумма дебиторской задолженности на предыдущую отчетную дату
Количество
(в единицах)
Стоимость
Количество
(в единицах)
стоимость
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Реализация залогового имущества
Списание залогового имущества
С начала ликвидации
За отчетный период
С начала ликвидации
За отчетный период
Количество (в единицах)
стоимость реализации
Количество (в единицах)
стоимость реализации
Количество (в единицах)
Сумма списания
Количество (в единицах)
Сумма списания
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Залоговое имущество на отчетную дату
Сумма дебиторской задолженности отчетную дату
Количество (в единицах)
Стоимость
16
17
18
Наименование__________________________________ Адрес____________________________________ Телефон _______________________
Адрес электронной почты ________________________ Исполнитель_________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета ________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии залогового имущества
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F7-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 1.1.2-жолда берілген мерзімі өткен берешегі жоқ және (немесе) негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 (тоқсан) күнге дейін мерзімі өткен берешегі бар қарыздар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
7. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде 2.2, 3.2, 4.2-жолдар маусым үшін жасалады.
8. Жылдық есепті қалыптастырған кезде 2.2, 3.2, 4.2-жолдар желтоқсан үшін жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Индекс: F7-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 8 сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Тарату басталғандағы кепіл мүлкі
Тарату басталғандағы дебиторлық берешек сомасы
Алдыңғы есепті күндегі кепіл мүлкі
Алдыңғы есепті күндегі дебиторлық берешек сомасы
Саны
(бірлікпен)
Құны
Саны
(бірлікпен)
құны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кепіл мүлкін сату
Кепіл мүлкін есептен шығару
Тарату басталғаннан бері
Есепті кезеңде
Тарату басталғаннан бері
Есепті кезеңде
Саны (бірлікпен)
сату құны
Саны (бірлікпен)
сату құны
Саны (бірлікпен)
сату құны
Саны (бірлікпен)
Есептен шығару сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Есепті күндегі кепіл мүлкі
Есепті күндегі дебиторлық берешек сомасы
Саны (бірлікпен)
Құны
16
17
18
Атауы___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы___________________________________            ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                  телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
кепіл мүлкінің жай-күйі туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректердің нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F7-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Полугодовой отчет по данной форме составляется за июнь, без подведения итоговых данных за первое полугодие.
7. Годовой отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
8. Графы 2, 5, 8, 10, 12, 14, 16 предназначены для отражения количества залогового имущества по видам обеспечения. Если в рамках одного договора о залоге предусмотрено несколько видов обеспечения, каждый из этих видов обеспечения указывается как 1 (одна) единица. Однородное залоговое обеспечение, являясь идентичным, а также имеющие сходные характеристики и состоящие из схожих компонентов указывается как 1 (одна) единица.
Приложение 8 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года №116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есеп осы нысан бойынша бірінші жартыжылдықтағы қорытынды деректер келтірілмей маусым үшін жасалады.
7. Осы нысан бойынша жылдық есеп бір жылдағы қорытынды деректер шығарылмай желтоқсан үшін жасалады.
8. 2, 5, 8, 10, 12, 14, 16-бағандар қамтамасыз ету түрлері бойынша кепіл мүлкінің санын көрсетуге арналған. Егер кепіл туралы бір шарт шеңберінде қамтамасыз етудің бірнеше түрі көзделсе, осы қамтамасыз етудің әрбір түрі 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі. Біртекті кепілмен қамтамасыз ету бірегей бола отырып, сондай-ақ ұқсас сипатқа ие және ұқсас құрауыштардан тұратын 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 8 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: F8-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
1
2
3
4
5
6
1.
Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
2.
Земля
3.
Здания и сооружения
4.
Компьютерное оборудование
5.
Прочие основные средства
6.
Капитальные затраты по арендованным зданиям
7.
Транспортные средства
8.
Нематериальные активы
9.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
10.
Прочие запасы
11.
Прочее имущество
Всего
продолжение таблицы
Реализовано за отчетный период
Списано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Стоимость реализации
Количество единиц
Балансовая стоимость
Основание списания
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Оприходовано за отчетный период
Амортизация
Недостача на отчетную
дату
Количество единиц
Основание оприходования
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
На отчетную дату
Информация об имуществе, сдаваемом в аренду
Примечание
Количество единиц
Балансовая стоимость
Наименование имущества
Номер, дата заключения договора аренды, срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
20
21
22
23
24
25
Наименование____________________________ Адрес_____________________________________Телефон ______________________
Адрес электронной почты _________________ Исполнитель____________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии собственного имущества
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F8-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысаны индексі: F8-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есептi айдан кейiнгi айдың 6 (алтыншы) күнінен кешiктiрiлмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есептi айдан кейiнгi айдың 8 (сегізінші) күнінен кешiктiрiлмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі жылдың - 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті жылдан кейінгі жылдың - 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Тарату басталғанда
Алдыңғы есепті күні
Бірлік саны
Баланстық құны
Бірлік саны
Баланстық құны
1
2
3
4
5
6
1.
Салынып жатқан (орнатылатын) негізгі құрал-жабдықтар
2.
Жер
3.
Ғимараттар мен құрылысжайлар
4.
Компьютерлік жабдық
5.
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
6.
Жалға алынған үйлер бойынша күрделі шығындар
7.
Көлік құралдары
8.
Материалдық емес активтер
9.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
10.
Басқа да қорлар
11.
Басқа да мүлік
Барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде сатылғаны
Есепті кезеңде есептен шығарылғаны
Бірлік саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Сату құны
Бірлік саны
Баланстық құны
Есептен шығаруға негіз
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде кіріске алынғаны
Амортизация
Бірлік саны
Есепті күні кем шыққаны
Бірлік саны
Кіріске алуға негіз
Баланстық құны
Кіріске алуға негіз
Баланстық құны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Есепті күнгі
Жалға берілетін мүлік туралы ақпарат
Ескертпе
Бірлік саны
Баланстық құны
Мүліктің атауы
Жалдау шарты жасалған күні, нөмірі, қолданылу мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
20
21
22
23
24
25
Атауы___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы_____________________________________       ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
меншікті мүлкінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F8-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

3.28
Установка, смена или перенос телефонных номеров
3.29
Услуги центрального депозитария по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
3.30
Услуги по обслуживанию банковского счета, переводам и платежам денег, осуществленным без открытия банковского счета
3.31
Услуги по научно-технической обработке документов и сдаче их в архив
3.32
Оплата сбора за регистрацию ликвидации
3.33
Коллекторские услуги
4.
Расходы по приобретению товарно-материальных ценностей
4.1
Расходы для содержания офисного оборудования в рабочем состоянии
4.2
Расходы для содержания транспортных средств
4.3
Расходы для содержания помещений
4.4
Расходы для приобретения бумажной и бланочной продукции
4.5
Расходы на приобретение канцелярских товаров
4.6
Расходы на приобретение горюче-смазочных материалов
5.
Командировочные расходы
6.
Непредвиденные расходы
7.
Прочие расходы
Итого за месяц
Всего за отчетный период
Наименование__________________________ Адрес___________________________________ Телефон ________________________
Адрес электронной почты ________________ Исполнитель__________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета _______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расходах,
произведенных ликвидационной комиссией
ликвидируемого банка, прекращающего
деятельность филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка, прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F9-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

3.28
Телефон нөмірлерін орнату, ауыстыру немесе басқа жерге орнату
3.29
Орталық депозитарийдің бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу қызметі
3.30
Банк шотына қызмет көрсету, банк шотын ашпай жүзеге асырылған ақша аударымдары мен төлемдері бойынша қызмет
3.31
Құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу және оларды мұрағатқа тапсыру қызметі
3.32
Таратуды тіркеу үшін алым төлеу
3.33
Коллекторлық қызмет
4.
Тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алу шығыстары
4.1
Офис жабдықтарын жұмыс бабында ұстау шығыстары
4.2
Көлік құралдарын күтіп-ұстау шығыстары
4.3
Үй-жайларды күтіп-ұстау шығыстары
4.4
Қағаз және бланкілік өнімдерді сатып алу шығыстары
4.5
Кеңсе тауарларын сатып алу шығыстары
4.6
Жанар-жағар май материалдарын сатып алу шығыстары
5.
Іссапар шығыстары
6.
Болжанбаған шығыстар
7.
Өзге шығыстар
Жиынтығы бір айда
Барлығы есепті кезеңде
Атауы___________________ Мекенжайы_____________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
тарату комиссиясы жасаған
шығыстар туралы есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы жасаған шығыстар туралы есеп (индексі: F9-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется за июнь с подведением итоговых данных за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется за декабрь с подведением итоговых данных за год.
Приложение 10 к
постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о численности работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг ликвидационной комиссии
Индекс формы административных данных: F10-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Количество работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг
Размер заработной платы (вознаграждение) и оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг
Примечание
1
2
3
4
5
1.
Председатель и члены ликвидационной комиссии
2.
Работники по трудовым договорам, в том числе:
2.1
фактическая численность работников
3.
Лица, привлеченные по договорам возмездного оказания услуг
4.
Всего
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета о
численности работников
и лиц, оказывающих услуги
по договорам возмездного оказания
услуг ликвидационной комиссии
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о численности работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг ликвидационной комиссии
(индекс: F10-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы жасаған шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастыру кезінде Нысан бірінші жартыжылдық үшін жиынтық деректерді қорытындылай отырып, маусым үшін жасалады.
7. Жылдық есепті қалыптастыру кезінде Нысан бір жыл үшін жиынтық деректерді қорытындылай отырып, желтоқсан үшін жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Нысан кімге ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректердің нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Тарату комиссиясының өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F10-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірілмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Ақылы қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны емес
Ақылы қызмет көрсету шарттары бойынша жалақы (сыйақы) және қызметтерге ақы төлеу мөлшері
Ескерту
1
2
3
4
5
1.
Тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелері
2.
Еңбек шарттары бойынша қызметкерлер,
оның ішінде:
2.1
қызметкерлердің нақты саны
3.
Ақылы қызмет көрсету шарттары бойынша тартылған тұлғалар
4.
Барлығы
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ___________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Тарату комиссиясының өтеулі
қызмет көрсету шарттары
бойынша қызмет көрсететін
қызметкерлер мен тұлғалардың
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тарату комиссиясының өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп
(индекс: F10-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг ликвидационной комиссии" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Размер заработной платы (вознаграждения) указывается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется за июнь без подведения итоговых данных за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется за декабрь без подведения итоговых данных за год.
Приложение 11 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока
для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Тарату комиссиясының өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Жалақының (сыйақының) мөлшері мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер, есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті жасау кезінде Нысан маусым үшін, бірінші жартыжылдыққа қорытынды деректер шығармастан жасалады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: F11-LKB
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Форма
Установленный срок для предъявления претензий: с "___" ___________ 20___года по "___" __________ 20___года
курсы валют
Наименование кредиторов
Дата обращения
Сумма
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
Всего
продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
6
7
8
9
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании или непризнании его требования
Примечание
дата
номер
10
11
12
13
Наименование_____________________________ Адрес____________________________________Телефон _____________________
Адрес электронной почты ________________ Исполнитель___________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета требований
кредиторов ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан,
заявленных после истечения
установленного срока для предъявления
претензий (заявлений), не включенных
в реестр требований кредиторов
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений),
не включенных в реестр требований кредиторов (индекс: F11-LKB, периодичность: ежемесячная)

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан кімге ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган
Әкімшілік деректердің нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F11-LKB
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей.
Нысан
Шағымар білдіру үшін белгіленген мерзім: 20___жылғы "___" ___________ бастап 20___жылғы "___" __________ дейін
валюта бағамдары
Кредиторлардың атауы
Өтініш жасау күні
Сомасы
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
Барлығы
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының күні мен нөмірі
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
10
11
12
13
Атауы___________________ Мекенжайы______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы____________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банк, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің филиалы
кредиторларының шағымдар
(өтініштер) беру үшін
белгіленген мерзім өткеннен
кейін мәлімделген,
кредиторлар талаптарының
тізіліміне енгізілмеген
талаптарын есепке алу журналы
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы (индексі: F11-LKB, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма составляется ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании поступающих письменных требований кредиторов ликвидируемого банков, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов.
Приложение 12 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: F12-LKB
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на отчетную дату
Предъявление иска на взыскание долга
Решения суда в пользу ликвидируемого банка
Дата
Сумма
Дата
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
1
Выданные займы, в том числе:
1.1
Юридическим лицам, из них:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген наразылықтарды (өтініштерді) ұсыну үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген таратылатын банктер кредиторларының келіп түскен жазбаша талаптарының негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсына орналастырылды
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F12-LKB
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Есеті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Есепті күндегі дебиторлық берешек
Борышты өндіріп алуға шағым-талап ұсыну
Соттың таратылатын банктің пайдасына шығарған шешімі
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1
Берілген қарыздар, оның ішінде:
1.1
Заңды тұлғаларға, оның ішінде:

1.1.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.1.2
Прочие займы
……
……
1.2
Физическим лицам, из них:
1.2.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.2.2
Прочие займы
……
……
2
Прочие дебиторы, в том числе:
2.1
Юридические лица
……
……
2.2
Физические лица
……
……
3
Всего по выданным займам и прочим дебиторам
продолжение таблицы
Исполнение решения суда
Не предъявлен иск в суд (причины)
Исполнено
(сумма)
Не исполнено
Вынесено актов о невозможности взыскания
Признаны банкротами
(дата и орган)
Не исполнено по иным причинам
Дата
Сумма
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Залоговое имущество
Наименование
Количество (единиц)
Зарегистрирован в уполномоченном органе (дата)
14
15
16
продолжение таблицы
Мониторинг залогового имущества
Примечание
Дата и номер акта осмотра залогового имущества
Наличие имущества
согласно инвентарной
описи (количество)
Меры, принятые ликвидационной комиссией, по в случае расхождения данных инвентарной описи с данными учета
(графа 15 – графа 18)
17
18
19
20
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о взыскании
дебиторской задолженности
и состоянии залогового имущества
ликвидируемого банка, прекращающего
деятельность филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F12-LKB, периодичность: полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).

1.1.1
Негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.1.2
Басқа қарыздар
……
……
1.2
Жеке тұлғаларға, оның ішінде:
1.2.1
Негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.2.2
Басқа қарыздар
……
……
2
Басқа дебиторлар, оның ішінде::
2.1
Заңды тұлғалар
……
……
2.2
Жеке тұлғалар
……
……
3
Берілген қарыздар және басқа дебиторлар бойынша барлығы
кестенің жалғасы
Сот шешімінің орындалуы
Сотқа талап-арыз берілген жоқ (себептер)
Орындалған
(сомасы)
Орындалмаған
Өндіріп алудың мүмкін болмайтыны туралы актілер шығарылды
Банкрот болып танылғандар (Күні және орган)
Өзге себептермен орындалмаған
Күні
Сомасы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Кепіл мүлік
Атауы
Саны (бірлік)
Уәкілетті органда тіркелген (күні)
14
15
16
кестенің жалғасы
Кепіл мүлкін мониторингтеу
Ескерту
Кепіл мүлкін тексеру актісінің күні мен нөмірі
Түгендеу тізімдемесіне сәйкес мүліктің болуы
(саны)
Тарату комиссиясы түгендеу тізімдемесі деректерінің есепке алу деректерімен алшақтығы болған жағдайда қабылдаған шаралар (15-баған –18-баған)
17
18
19
20
Атауы___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы____________________________________             ____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегін өндіріп
алу және кепіл мүлкінің жай-
күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F12-LKB, кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В строках 1.1.2 и 1.2.2 отражаются сведения по выданным займам по которым просроченная задолженность отсутствует и (или) по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению до 90 (девяносто) дней.
7. В графе 1 указывается порядковый номер дебитора (без учета двойной нумерации одних и тех же дебиторов).
8. В графе 3 указывается сумма дебиторской задолженности, в том числе сумма основного долга, вознаграждения и прочая дебиторская задолженность.
9. В графах 4 и 5 указывается информация о предъявлении иска в суд на взыскание долга, в том числе поданного банком до лишения лицензии.
10. В графе 8 указывается информация по исполнению решения суда в отчетном периоде.
11. В графе 13 указывается информация о причинах не предъявления иска в суд.
12. Графа 14 предназначена для отражения сведений о наименовании залогового имущества, в том числе вида обеспечения, местонахождение, подробная характеристика имущества.
13. Графа 15 предназначена для отражения количества залогового имущества по видам обеспечения. Если в рамках одного договора о залоге предусмотрено несколько видов обеспечения, каждый из этих видов обеспечения указывается как 1 (одна) единица. Однородное залоговое обеспечение являясь идентичным, а также имеющие сходные характеристики и состоящие из схожих компонентов указывается как 1 (одна) единица.
14. Графа 19 предназначена для отражения сведений о мерах, принятых ликвидационной комиссией в случае расхождения данных инвентарной описи с данными учета (разница между графами 15 и 18).

2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 1.1.2 және 1.2.2-жолдарда берілген қарыздар бойынша негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі жоқ және (немесе) бар деген мәліметтер көрсетіледі.
7. 1-бағанда дебитордың реттік нөмірі (сол бір дебиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда) көрсетіледі.
8. 3-бағанда дебиторлық берешек сомасы, оның ішінде негізгі борыш, сыйақы және басқа дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
9. 4 және 5-бағандарда банк лицензиядан айырылғанға дейін қоса, борышты өндіріп алуға талап-арызбен сотқа шағымдану туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 8-бағанда есепті кезеңде сот шешімдерінің орындалуы жөніндегі ақапарат көрсетіледі.
11. 13-бағанда сотқа талап-арыз бермеу себептері туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 14-баған кепіл мүлкінің атауын, оның ішінде мүліктің қамтамасыз ету түрні, орналасқан жерін, толық сипаттамасын көрсету үшін арналған.
13. 15-баған кепіл мүлкінің қамтамасыз ету түрлері бойынша санын көрсету үшін арналған. Егер кепіл туралы бір шарт шеңберінде қамтамасыз етудің бірнеше түрлері көзделсе, әрбір осындай қамтамасыз етудің түрлері 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі. Біртекті, сонымен қатар ұқсас сипаттамаларға ие және ұқсас компоненттерден тұратын біртекті кепілдік қамтамасыз ету 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі.
14. 19-баған тарату комиссиясының түгендеу тізімдемесі деректерінің есепке алу деректерімен алшақтығы болған жағдайда қабылдаған шаралары туралы мәліметтерді (15 және 18-бағандар арасындағы айырмашылық) көрсету үшін арналған.

15. В графе 20 указываются иная дополнительная информация, в том числе причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности.
Приложение 13 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: F13-LKB
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления:
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело
Дата возбуждения уголовного дела, номер
Наименование органа, возбудившего уголовное дело
Сумма нанесенного ущерба
(в тысячах тенге)
Характер ущерба
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Предъявление ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма)
Признание ликвидационной комиссии гражданским истцом
Результаты рассмотрения уголовного дела, в том числе результаты рассмотрения гражданского иска
Примечание
7
8
9
10
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о возбужденных
уголовных делах в отношении
руководящих работников, должников, председателя,
членов или работников ликвидационной комиссии
ликвидируемого банка, прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя,
членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F13-LKB, периодичность: полугодовая, годовая)

15. 20-бағанда өзге де қосымша ақпарат, оның ішінде дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F13-LKB
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
бірінші жартыжылдық үшін есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда - 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті жылдан кейінгі жылдың - 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті жылдан кейінгі жылдың - 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
Қылмыстық іс қозғалған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қылмыстық іс қозғалған күн, нөмірі
Қылмыстық іс қозғаған органның атауы
Келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен)
Зиянның сипаты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық талап-арыз беруі (хаттың нөмірі мен күні)
Тарату комиссиясының азаматтық талапкер болып танылуы
Қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық талап-арызды қарау нәтижелері
Ескертпе
7
8
9
10
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________            ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
тарату комиссиясының басшы
қызметкерлеріне,
борышкерлеріне, төрағасына,
мүшелеріне немесе
қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық істер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп (индекс: F13-LKB, кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка.
Приложение 14 к
постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Промежуточный ликвидационный баланс
Индекс: F14-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
"Утвержден"
_________________________
_________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
(в тысячах тенге)
Активы
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 – графа 4)
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги
2.
Аффинированные драгоценные металлы
3.
Корреспондентские счета
4.
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
5.
Ценные бумаги
6.
Вклады, размещенные в других банках
7.
Займы, предоставленные другим банкам
8.
Расчеты с филиалами
9.
Требования к клиентам
10.
Операции обратное "РЕПО" с ценными бумагами
11.
Инвестиции в капитал и субординированный долг
12.
Расчеты по платежам
13.
Прочие запасы
14.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
15.
Основные средства и нематериальные активы
16.
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
17.
Предоплата вознаграждения и расходов
18.
Начисленные комиссионные доходы
19.
Просроченные комиссионные доходы
20.
Прочие дебиторы
21.
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами
22.
Секьюритизируемые активы
Итого по Активу:
продолжение таблицы
Обязательства
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 –графа 4)
1
2
3
4
5
6
1.
Корреспондентские счета
2.
Вклады до востребования других банков
3.
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
4.
Займы, полученные от международных финансовых организаций
5.
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
6.
Займы овернайт
7.
Срочные вклады
8.
Расчеты с филиалами
9.
Обязательства перед клиентами
10.
Операции "РЕПО" с ценными бумагами
11.
Выпущенные в обращение ценные бумаги
12.
Субординированные долги
13.
Расчеты по платежам
14.
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения
15.
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
16.
Предоплата вознаграждения и доходов
17.
Начисленные комиссионные расходы
18.
Просроченные комиссионные расходы
19.
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами
20.
Обязательства по секьюритизируемым активам и дилинговым операциям
21.
Прочая кредиторская задолженность
22.
Невостребованная кредиторская задолженность
Итого по Обязательствам
Собственный капитал
1.
Уставный капитал
2.
Дополнительный капитал
3.
Резервы (провизии) на общебанковские риски
4.
Резервный капитал и резервы переоценки
5.
Счет корректировки резервов
6.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
7.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
Итого по собственному капиталу
На оборотной стороне последнего листа формы промежуточного ликвидационного баланса делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
промежуточный ликвидационный
баланс ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Промежуточный ликвидационный баланс
(индекс: F14-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі- Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 10-бағанда таратылатын банктің тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
14-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Аралық тарату балансы
Индексі: F14-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары.
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
"Бекітілді"
_________________________
_________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___" ___________
(мың теңгемен)
Активтер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5-баған – 4-баған)
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша
2.
Тазартылған қымбат металдар
3.
Корреспонденттік шоттар
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
5.
Бағалы қағаздар
6.
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
7.
Басқа банктерге берілген қарыздар
8.
Филиалдармен есеп айырысулар
9.
Клиенттерге қойылатын талаптар
10.
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
11.
Капиталға инвестициялар және реттелген борыш
12.
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
13.
Өзге де қорлар
14.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
15.
Негізгі қаражат және материалдық емес активтер
16.
Сыйақы алумен байланысты есептелген кірістер
17.
Сыйақы мен шығыстардың алдын ала төлемі
18.
Есептелген комиссиялық кірістер
19.
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
20.
Басқа дебиторлар
21.
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша талаптар
22.
Секьюритилендірілетін активтер
Актив бойынша жиынтығы:
кестенің жалғасы
Міндеттемелер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5-баған - 4-баған)
1
2
3
4
5
6
1.
Корреспонденттік шоттар
2.
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
3.
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасы жергілікті атқару органдарынан және ұлттық басқарушы холдингінен алынған қарыздар
4.
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар
5.
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
6.
Овернайт қарыздары
7.
Мерзімді салымдар
8.
Филиалдармен есеп айырысулар
9.
Клиенттер алдындағы міндеттемелер
10.
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары
11.
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар
12.
Реттелген борыштар
13.
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
14.
Сыйақы төлеумен байланысты есептелген шығыстар
15.
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
16.
Сыйақы мен кірістердің алдын ала төлемі
17.
Есептелген комиссиялық шығыстар
18.
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
19.
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
20.
Секьюритилендірілетін активтер және дилинг операциялары бойынша міндеттемелер
21.
Басқа кредиторлық берешек
22.
Талап етілмеген кредиторлық берешек
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
Меншікті капитал
1.
Жарғылық капитал
2.
Қосымша капитал
3.
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
4.
Резервтік капитал және қайта бағалау резервтері
5.
Резервтерді түзету шоты
6.
Бөлінбеген таза пайда (жабылмаған шығын)
7.
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы (жабылмаған шығыны)
Меншікті капитал бойынша жиынтығы
Аралық тарату балансы нысанының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Аралық тарату
балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Аралық тарату балансы
(индексі: F14-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами ликвидируемого банка, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает 1 (одного) месяца со дня получения уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
Приложение 15 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
Сноска. Приложение 15 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F15-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
(курсы валют)
Номер балансового счета
Наименование кредитора
1
2
3
Итого по счету
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
4
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме списка кредиторов ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан
на начало ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
(индекс: F15-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Таратылатын банк кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзімі өткеннен кейін тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзімі аяқталған күнгі жағдай бойынша таратылатын банктің аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға ұсынады.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап 1 (бір) айдан аспайды.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тарату процесінің басындағы таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімі
Индексі: F15-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары.
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
(валюталар бағамы)
Баланстық шоттың нөмірі
Кредитордың атауы
1
2
3
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада (теңгемен)
в иностранной валюте
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
4
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Тарату процесінің басындағы
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- банкі филиалының
қызметін тоқтататын
таратылатын банк
кредиторларының тізімі
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Тарату процесінің басындағы Қазақстан Республикасының бейрезидент - банкі филиалының қызметін тоқтататын таратылатын банк кредиторларының тізімі (индексі: F15-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 16 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений)
Сноска. Приложение 16 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F16-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
Наименование кредитора
Дата обращения
Сумма
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
продолжение таблицы
Требования, непризнанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
8
9
10
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания (непризнания) ликвидационной комиссией требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвидационной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений) делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнал учета заявленных кредиторами
ликвидируемого банка, прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан претензий (заявлений)
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений)
(индекс: F16-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі- Түсіндірме) "Тарату процесінің басындағы Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін тоқтататын таратылатын банк кредиторларының тізімі" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (сол кредиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға.
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы
Индекс: F16-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
Кредитордың атауы
Өтініш жасау күні
Сома
ұлттық валютада (мың теңгемен)
шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
ұлттық валютада (мың теңгемен)
шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
5
6
7
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы танымаған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
ұлттық валютада (мың теңгемен)
шетел валютасымен
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
8
9
10
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясының кредитор талаптарын тануы (танымауы) үшін негіз болған құжаттардың атауы
Тарату комиссиясының кредиторға оның талабының танылғаны (танылмағаны) туралы жіберген жауабының нөмірі мен күні
Ескертпе
11
12
13
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы_______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ___________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
кредиторлары мәлімдеген
шағымдарды (өтініштерді)
есепке алу журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы (индекс: F16-LKB, кезеңділігі: бір реттік)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 17 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 17 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F17-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
курсы валют
Наименование кредитора
Задолженность, невостребованная кредитором
Сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
На оборотной стороне последнего листа журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета невостребованной
кредиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F17-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді)" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (сол кредиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы
Индекс: F17-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
валюталар бағамы
Кредитордың атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валютада (мың теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
Таратылатын банктің талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы _____________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ___________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
қызметін тоқтататын
таратылатын банктің талап
етілмеген кредиторлық
берешегін есепке алу журналы
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы (индекс: F17-LKB, кезеңділігі: бір реттік)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 18 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 18 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F18-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Балансовая стоимость имущества на начало ликвидационного процесса
Инвентаризация имущества
Акт инвентаризации (номер и дата)
Фактическое наличие имущества (согласно инвентарной описи)
Расхождения данных инвентарной описи с данными учета
Меры, принятые ликвидационной комиссией
недостача
излишки
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Реализация имущества
Списание имущества
Начисленная амортизация за отчетный период
Балансовая стоимость на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Примечание
Стоимость реализации
Номер и дата договора купли- продажи
Наименование и номер документа, подтверждающего поступление денег
Сумма
Основание, наименование и номер документа, подтверждающего списание имущества
9
10
11
12
13
14
15
16
На оборотной стороне последнего листа журнала учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
собственного имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F18-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (сол кредиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы
Индекс: F18-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
(мың теңгемен)
Мүліктің атауы
Тарату проце сінің басындағы мүліктің баланстық құны
Мүлікті түгендеу
Түгендеу акті (нөмірі мен күні)
Мүліктің іс жүзінде болуы (түгендеу тізімдемесіне сәйкес)
Түгендеу тізімдемесі деректерінің есепке алу деректерімен алшақтықтары
Тарату комиссиясы қабылдаған шаралар
кем шығуы
артылуы
1
2
3
4
5
6
7
8
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Мүлікті сату
Мүлікті есептен шығару
Есепті кезеңде есептелген амортизация
Аралық тарату балансын жасау күніндегі баланстық құны
Ескерту
Сату құны
Сатып алу- сату шартының нөмірі мен күні
Ақшаның түсуін растайтын құжаттың атауы мен нөмірі
Сомасы
Мүлікті есептен шығаруды растайтын құжаттың негіздемесі, атауы мен нөмірі
9
10
11
12
13
14
15
16
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы_____________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
меншікті мүлкін есепке алу
журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы (индекс: F18-LKB, кезеңділігі: бір реттік)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган вместе с промежуточным ликвидационным балансом. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. Форма заполняется на основании данных бухгалтерского учета ликвидируемого банка и инвентаризации имущества.
Приложение 19 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан таратылатын банктің бухгалтерлік есебі мен мүлікті түгендеу деректерінің негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан

(графа 4 – графа 3)
Основной долг
Вознаграждение
Основной долг
Вознаграждение
1
2
3
4
5
6
7
1
Выданные займы,
в том числе:
1.1
Юридическим лицам, из них:
1.1.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.1.2
Прочие займы
…….
…….
1.2
физическим лицам, из них:
1.2.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.2.2
Прочие займы
……
……
2
Прочие дебиторы, в том числе:
2.1
юридическим лицам
Итого
2.2
физическим лицам
Итого
Всего
продолжение таблицы
Причины изменений
Обращение в суд с иском на взыскание долга, в том числе поданного банком до лишения лицензии
Погашение
Списание
Начисление
Иные причины
Дата
Сумма
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Решение суда в пользу банка
Не предъявлен иск в суд
(с указанием причин не предъявления иска)
Дата
В полном размере (сумма)
Частично
(сумма)
14
15
16
17
На оборотной стороне последнего листа журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
дебиторской задолженности
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F19-LKB, периодичность: разовая)

Өзгерістер (4-баған 3-баған)
Негізгі борыш
Сыйақы
Негізгі борыш
Сыйақы
1
2
3
4
5
6
7
1
Берілген қарыздар, оның ішінде:
1.1
Заңды тұлғаларға, оның ішінде:
1.1.1
Негізгі қарыз және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.1.2
Басқа қарыздар
…….
…….
1.2
жеке тұлғаларға, оның ішінде:
1.2.1
Негізгі қарыз және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.2.2
Басқа қарыздар
……
……
2
Басқа да дебиторлар, оның ішінде:
2.1
заңды тұлғалар
Жиынтығы
2.2
жеке тұлғаларға
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Өзгерістердің себептері
Борышты өндіріп алуға, оның ішінде банк лицензиядан айырылғанға дейін берген талап-арызбен сотқа өтініш жасау
Өтеу
Есептен шығару
Есептеулер
Өзге де себептер
Күні
Сомасы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Банктің атына сот шешімі
Сотқа талап-арыз ұсынылмаған
(талап-арызды ұсынбау себептерін көрсету)
Күні
Толық мөлшерде (сома)
Ішінара
(сома)
14
15
16
17
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін тоқтататын таратылатын банктің дебиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ________
Таратылатын банктің, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегін есепке
алу журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы (индекс: F19-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка, делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме реестра
требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
(индекс: F20-LKB, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган вместе с промежуточным ликвидационным балансом в 2 (двух) экземплярах.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 21 к
постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
Индекс: F21-LKB
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления: в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения
Форма
"Утверждены"
__________________
__________________
(подпись)
"___"_________ 20 __ года

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10
Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптары тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің аралық
тарату балансына енгізілген
кредиторлар талаптарының
тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі
(индекс: F20-LKB, кезеңділігі: бір реттік)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге 2 (екі) данада ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (сол кредиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
21-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Индекс: F21-LKB
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: тарату комиссиясы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде
Нысан
"Бекітілді"
____________________
____________________
(қолы)
20__ жылғы "__" _________

Наименование кредиторов (в порядке очередности в соответствии с реестром требований кредиторов, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с пунктом 4 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - реестр требований кредиторов) и в разрезе каждой очереди требований кредиторов)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Возникшая разница (между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
продолжение таблицы:
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка, делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме изменений
и (или) дополнений
в реестр требований кредиторов,
включенных в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
(индекс: F21-LKB, периодичность: разовая)

Кредиторлардың атауы (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 4-тармағына сәйкес бекіткен кредиторлар талаптарының тізіліміне (бұдан әрі - кредиторлар талаптарының тізілімі) сәйкес және кредиторлар талаптарының әрбір кезегі бөлігінде)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
ұлттық валютада (мың теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Өзгерілуі не толықтырылуы тиіс талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайда болған айырма (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
кестенің жалғасы:
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге негіздеме (оның ішінде құжаттардың атауы)
Кредиторға оның талабын тану туралы жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
11
12
13
Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің аралық
тарату балансына енгізілген
кредиторлар талаптарының
тізіліміне өзгерістер
және (немесе) толықтырулар
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
(индекс: F21-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республики Казахстан".
3. Форма представляется для утверждения при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В графах 3 и 4 указывается общая сумма требований кредиторов с учетом всех изменений в реестр требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
6. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
7. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
Приложение 22 к
постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Ликвидационный баланс ликвидируемого банка
Индекс: F22-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых банков
Срок представления: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
"Согласован"
_________________
_________________
"____"___________20__года №_____
"Утвержден"
_________________
_________________
"___"___________20__года №____
(в тысячах тенге)
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1.
Уставный капитал, в том числе:
1.1
простые акции
1.2
привилегированные акции
2.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель_________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
ликвидационный баланс
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы административных данных
Ликвидационный баланс ликвидируемого банка
(индекс: F22-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде бекіту үшін ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарда ұлттық және шетел валюталарында кредиторлар талаптарының тізіліміне барлық өзгерістер ескеріле отырып, кредиторлар талаптарының жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 6 және 7-бағандарда ұлттық және шетел валюталарындағы өзгерістер немесе толықтырулар ескерілген сома көрсетіледі.
7. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар мен кредиторлардың ұлттық және шетел валютасындағы талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 Қаулыға
22-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.fіnreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Таратылатын банктің тарату балансы
Индекс: F22-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
"Келісілген"
_________________
_________________
20__жылғы "___"_________ №____
"Бекітілді"
_________________
_________________
20__жылғы "___"_________№____
(мың теңгемен)
Жол атауы
Сомасы
1.
Жарғылық капитал, оның ішінде:
1.1
жай акциялар
1.2
артықшылықты акциялар
2.
Өткен жылдардың бөлінбеген пайдасы (өтелмеген шығыны)
3.
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________             ____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                   ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________                  ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                         қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің
тарату балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Таратылатын банктің тарату балансы
(индекс: F22-LKB, кезеңділігі: бір реттік)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Ликвидационный баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ликвидационный баланс ликвидируемого банка составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел ликвидируемого банка.
4. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. При заполнении ликвидационного баланса добровольно ликвидируемого банка гриф "согласовано" не заполняется.
7. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного баланса.
8. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного баланса.
Приложение 23 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Сноска. Постановление дополнено приложением 23 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс: F23-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих информацию: ликвидационные комиссии прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) июля;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Активы, принятые в качестве резерва
Итого активы
Итого обязательства
Счет головного офиса банка нерезидента Республики Казахстан
Резервы
Результаты деятельности филиала
...
Итого обязательства, счет головного офиса банка нерезидента Республики Казахстан, резервы и результаты деятельности филиала
Наименование_______________________________ Адрес__________________________________Телефон ___________________
Адрес электронной почты ____________________ Исполнитель___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета __________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета _____________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F23-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Таратылатын банктің тарату балансы тарату комиссиясы таратылатын банк ісін аяқтау жөніндегі іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
4. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі теңгемен белгіленеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Ерікті таратылатын банктің тарату балансын толтыру кезінде "келісілген" деген белгі толтырылмайды.
7. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ескерту. Қаулы 23-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қайда ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.finreg.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есеп
Индекс: F23-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелері болмаған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелері болған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінен) кешіктірмей;
бірінші жартыжылдықтағы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелері болмаған кезде – 6 (алтыншы) шілдеден кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелері болған кезде – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелері болмаған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей
тарату комиссиясында бөлімшелері болған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Нысан
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезең соңында
Өткен жылдың соңында
1
2
3
Резерв ретінде қабылданған активтер
Активтердің жиынтығы
Міндеттемелердің жиынтығы
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі бас офисінің шоты
Резервтер
Филиал қызметінің нәтижелері
...
Міндеттемелердің жиынтығы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі бас офисінің шоты, филиал қызметінің резервтері мен нәтижелері
Атауы___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы ______________________________________       _____________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________             ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ____________
Қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
активтер мен міндеттемелер
туралы есебінің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп (индекс: F23-LKB, кезеңділігі: ай сайынғы, жарты жылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. Полугодовой отчет по данной форме составляется за июнь, без подведения итоговых данных за первое полугодие.
7. Годовой отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Тарату комиссиясы нысанды есепті кезеңінің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысанда деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кіші сома 0 (нөльге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есеп осы нысан бойынша бірінші жартыжылдықтағы қорытынды деректер келтірілмей маусым үшін жасалады.
7. Жылдық есеп осы нысан бойынша жылдық қорытынды деректер берілмейді желтоқсан үшін жасалады.