Об установлении категорий и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/628-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 23 сентября 2020 года № 125
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Увеличить базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги), согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 мая 2018 года № 28/240-6с "Об установлении категорий и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4634, опубликовано в газете "Панорама Шымкента" от 22 июня 2018 года № 49).
4. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Т. Султанова
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент
№ 69/628-6с от 14 сентября 2020 года
Категория автостоянок (паркингов)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 14.12.2022 № 23/221-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Категории автостоянок (паркингов)
1.
Платные автостоянки (паркинги)
2.
Бесплатные автостоянки (паркинги)
Приложение 2 к решению
маслихата города Шымкент
№ 69/628-6с от 14 сентября 2020 года
Увеличение базовой ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)

Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемесін ұлғайту туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/628-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қыркүйекте № 125 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 505-бабына, 509-бабының 3-тармағына сәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтардың (паркингтердің) санаты осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Автотұрақтарға (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелері осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес ұлғайтылсын.
3. "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және орналасқан жерлерге арналған базалық мөлшерлемелерін ұлғайту туралы" Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 мамырдағы № 28/240-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4634 болып тіркелген, 2018 жылғы 22 маусымдағы № 49 "Шымкент келбеті" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы Т. Султанова
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 69/628-6с шешіміне 1 қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцяда - Шымкент қаласы мәслихатының 14.12.2022 № 23/221-VII шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
1.
Ақылы автотұрақтар (паркингтер)
2.
Ақысыз автотұрақтар (паркингтер)
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 69/628-6с шешіміне 2 қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемесінің ұлғаюы