О порядке организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе
Решение Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 25 июня 2020 года № 64-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 июня 2020 года № 4642
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места, порядок использования специальных мест, нормы их предельного наполнения, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Жамбылского районного маслихата от 19 февраля 2016 года №50-5 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Жамбылского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 16 марта 2016 года за № 2988, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" от 30.03.2016 г.).
3. Государственному учреждению "Аппарат Жамбылского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жамбылского районного маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Д. Жузанов
Секретарь маслихата
Жамбылского района Р. Бегалиев
Приложение №1 к решению
Жамбылского районного
маслихата от 25 июня
2020 года № 64-3
Специализированные места, порядок использования специальных мест, нормы их предельного заполнения, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе
1. Специально определенные места для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе:
1) Место проведения собрания и митинга: Жамбылский район, Асинский сельский округ, село Аса, улица Абая №102, районный дом культуры.
2) Маршрутом проведения шествий и демонстраций в Жамбылском районе: Жамбылский район, Асинский сельский округ, село Аса, улица Абая №22, от коммунального государственного учреждение отдела внутренней политики аимата Жамбылского района "Молодежный ресурсный центр" до центральной площади.

Жамбыл ауданы аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 64-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 маусымда № 4642 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімінің қосымшасына сәйкес Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Жамбыл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 ақпандағы №50-5 "Жамбыл ауданы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2016 жылғы 16 наурыздағы №2988 болып тіркелген және 2016 жылғы 30 наурызда "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған) шешiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
3. "Жамбыл аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Жамбыл облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Жамбыл аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия торағасы Д.Жузанов
Аудандық мәслихат
хатшысы Р.Бегалиев
Жамбыл аудандық
мәслихатының 25 маусымдағы
2020 жылғы № 64-3 шешіміне
№1 қосымша
Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындар, арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы айқындалған орындар:
1) Жиналыс пен митинг өткізу орыны: Жамбыл ауданы, Аса ауылдық округі, Аса ауылы, Абай көшесі № 102 үй, аудандық мәдениет үйі.
2) Жамбыл ауданында шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты: Жамбыл ауданы, Аса ауылдық округі, Аса ауылы, Абай көшесі № 22, Жамбыл ауданы ішкі саясат бөлімі "Жастар ресурстық орталағы" коммуналдык мекемесінен бастап орталық алаңға дейін.

2. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе:
1) при организации и проведении мирного собрания акиматом района создается постоянно действующий оперативный штаб для координации деятельности организаций, задействованных в организации и проведении мирного собрания. В состав оперативного штаба входят представители местной полицейской службы, органов гражданской защиты, организатор мирного собрания (далее - организатор). Оперативный штаб возглавляет уполномоченный представитель акима района;
2) организатор размещает правила поведения участников, регламентирующие порядок организации и проведения мирного собрания в общедоступном для граждан месте, предусматривает меры, обеспечивающие охрану общественного порядка, безопасность участников, пожарную и санитарно-эпидемиологическую безопасность, оказание первой медицинской помощи при несчастных случаях и порядок эвакуации при возникновении чрезвычайных ситуаций;
3) организатор совместно с местной полицейской службой определяет месторасположение служебного автотранспорта, пункта управления оперативного штаба местной полицейской службы и скорой помощи, а также стоянок резерва;
4) местные службы полиции за двое суток до начала мирного собрания утверждают план размещения сил и средств, задействованных в обеспечении охраны общественного порядка, дорожной и пожарной безопасности;
5) организаторы и участники мирных собраний в Жамбылском районе обязаны строго соблюдать запреты и обязанности, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан".
3. Предельные нормы заполнения специальных мест для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе:
а / в = с;
а - площадь специальных мест для организации и проведения мирных собраний (в квадратных метрах);
в – предельная норма на каждого гражданина, участвующего в мирных собраниях (1,5 квадратных метра);
с - предельная норма заполнения специальных мест для организации и проведения мирных собраний (предельное количество лиц, участвующих в мирном собрании).
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специальных мест для организации и проведения мирных собраний в Жамбылском районе определяются в соответствии с планом размещения сил и средств, задействованных в обеспечении охраны общественного порядка, дорожной и пожарной безопасности, утверждаемым местной полицией при проведения каждого мирного собрания.
Приложение №2 к решению
Жамбылского районного
маслихата от 25 июня

2. Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) аудан әкімдігі бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізу кезінде бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізуге жұмылдырылған ұйымдардың қызметін үйлестіру үшін тұрақты түрде жұмыс істейтін жедел штаб құрады. Жедел штабтың құрамына жергілікті полиция қызметі, азаматтық қорғау органдары өкілдері, бейбіт жиналысты ұйымдастырушы (бұдан әрі - ұйымдастырушы) кіреді. Жедел штабты аудан әкімдігінің уәкілетті өкілі басқарады;
2) ұйымдастырушы бейбіт жиналысты ұйымдастыру және өткізу тәртібін регламенттейтін қатысушылардың жүріс-тұрыс қағидаларын азаматтар үшін жалпыға қолжетімді жерге орналастырады, қоғамдық тәртіпті сақтауды, қатысушылардың қауіпсіздігін, өрт және санитарлық-эпидемиологиялық қауіпсіздігін, жазатайым оқиғалар кезінде алғашқы медициналық көмек көрсетуді қамтамасыз ететін шараларды және төтенше жағдайлар туындаған кезде эвакуациялау тәртібін көздейді;
3) ұйымдастырушы жергілікті полиция қызметімен бірлесіп, жедел штабты басқару пунктінің, жергілікті полиция қызметінің және жедел жәрдемнің қызметтік автокөлігі, сондай-ақ резерві тұрағының орналасатын жерін айқындайды;
4) жергілікті полиция қызметі бейбіт жиналыс басталуынан екі тәулік бұрын қоғамдық тәртіп сақтауды, жол және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған күш пен құралдарды орналастыру жоспарын бекітеді.
5) Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылар мен қатысушылар Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңындағы көзделген міндеттермен тыйымдарды қатаң сақтауға міндетті.
3. Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
а / в = с;
а – бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың аумағы (шаршы метр);
в – бейбіт жиналыстарға қатысатын әрбір азаматқа қарастырылған шекті норма (1,5 шаршы метр);
с - бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормасы (бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың шекті саны).
4. Жамбыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды жергілікті полиция әрбір бейбіт жиналысты өткізу кезінде бекітетін қоғамдық тәртіп сақтауды, жол және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етуге жұмылдырылған күш пен құралдарды орналастыру жоспарына сәйкес анықталады.
Жамбыл аудандық
мәслихатының 25 маусымдағы

2020 года № 64-3
Материально-техническое оснащение специализированных мест для проведения мирных собраний и шествий
п/п
Наименование специализированного места
Материально-техническое оснащение
Предельная наполняемость
1.1.
Районный дом культуры
Площадь земельного участка -1750 квадратных метра;
- искусственное лампа или фонарик или какое освещение -4;
- точка для подключения электроэнергии -1;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации -2;
- парковочных мест -2 заезд, 2 выезд.
500
человек
2.2.
От здания коммунального государственного учреждения отдела внутренней политики акимата Жамбылского района "Молодежный ресурсный центр" по адресу село Аса, улица Абая 22 до центральной площади.
Протяженность маршрута составляет 1 километр 900 метр;
- вдоль маршрута имеется уличное освещение;
-камеры видеонаблюдения и видеофиксации.
500
человек
Приложение №3 к решению
Жамбылского районного
маслихата от 25 июня
2020 года № 64-3
ПРАВИЛА проведения пикетирования
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата Жамбылской области от 05.03.2024 № 17-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Пикетирование – присутствие одного гражданина Республики Казахстан в определенном месте в определенное время с целью публичного выражения мнения по общественно значимым вопросам и/или действиям/бездействию лиц и/или органов, организаций.
Проведение пикетирования запрещается:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.
Допускается:
1) проведение только одним гражданином ив статичной форме (без передвижения);
2) использование плакатов, транспарантов и иные средств наглядной агитации;
3) пикетирование не более двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта (за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний).
Не допускается:
1) проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний;

2020 жылғы № 64-3 шешіміне
№2 қосымша
Бейбіт жиналыстарды және шеррулерді өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық қамтамасыз ету
п/п
Арнайы орынның атауы
материалдық-техникалық қамтамасыз етілуі
Шекті толу нормалары
1.
Жамбыл аудандық мәдениет үйінің алды
Жер учаскесінің көлемі
1750 шаршы метр;
- жасанды жарықтандыру -4
Электр энергиясын қосу нүктесі-1;
- бейнебақылау камералары және бейнежазба орнатылған-2;
- 1 тұрақ орындары (2 кіру, 2 шығу)
500
адам
2.
Аса ауылы, Абай көшесі, 22 үй
Жамбыл ауданы ішкі саясат бөлімі "Жастар ресурстық орталағы" коммуналдык мекемесінен бастап орталық алаңға дейін.
Маршруттың ұзындығы 1 шақырым 900 метр;
- маршрут бойында көшелер жарықтандырылған
- бейнебақылау камералары және бейне жазбалар орнатылған
500
адам
Жамбыл аудандық
мәслихатының 25 маусымдағы
2020 жылғы № 64-3 шешіміне
№3 қосымша
Пикеттеуді өткізу тәртібі
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 05.03.2024 №17-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пикеттеу – қоғамдық маңызы бар мәселелер және (немесе) адамдардың және (немесе) органдардың, ұйымдардың әрекеттері (әрекетсіздігі) бойынша пікірін жария білдіру мақсатында Қазақстан Республикасының бір азаматының белгілі бір жерде, белгілі бір уақытта болуы.
Пикеттеуді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда өткізуге тыйым салынады.
Пикеттеу барысында:
1) оны тек бір азамат тұрақты түрде, яғни қозғалыссыз жүргізуіне;
2) плакаттарды, транспаранттар мен өзге де көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, бір жерде, бір уақытта бір объектіде бір күнде екі сағаттан астырмай жүргізілуіне жол беріледі.
Пикеттеу барысында:
1) бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, бір жерде, бір уақытта бір объектіде екі және одан көп пикеттерді өткізуге;

2) использование звукоусиливающих средств;
3) проведение пикетирования на расстоянии 800 метров прилегающих территорий объектов, у которых запрещено проведение пикетирования.

2) дыбыс күшейткіш құралдарды пайдалануға;
3) пикеттеуге тыйым салынған іргелес нысан аумағынан 800 метр қашықтықта пикеттеу жүргізуге жол берілмейді.