О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 2 июля 2020 года № 42/418. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 16 июля 2020 года № 4257.
Сноска. Заголовок - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированное место для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированного места для организации и проведения мирных собраний, норма его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Каракиянском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Признать утратившим силу решение Каракиянского районного маслихата от 13 июля 2016 года № 4/37 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3139, опубликовано 25 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Ибраева Р.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой инофрмации.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата законности, по полномочиям депутатов и социальным вопросам (Б.Куандык).
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Қ.Көшенов
Секретарь Каракиянского районного маслихата А. Мееров
Приложение 1
к решению
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года
№ 42/418
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе

Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 42/418 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 16 шілдеде № 4257 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды пайдалану тәртібі, оның шекті толу нормасы, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Қарақия ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Қарақия аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 шілдедегі № 4/37 "Бейбіт жиналыстарды, митингілерді, пикеттерді, шерулерді және демонстрацияларды өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3139 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 тамызда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттілігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б.Қуандық).
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.Көшенов
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы А. Мееров
Қарақия аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешіміне 1 қосымша
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар

Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе:
1. Площадь, село Курык, улица Досан батыра.
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Курык, автомобильная дорога от республиканского государственного учреждения "Каракиянское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан до государственного учреждения "Каракиянский районный отдел внутренней политики и развития языков".
3. Площадь, село Жетыбай, микрорайон "Жанакурылыс".
4. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жетыбай, от коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа №8" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта.
5. Площадь, село Мунайшы, микрорайон "Салтанат".
6. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мунайшы, от здания государственного коммунального казенного предприятия на праве оперативного управления "Ясли-сад "Балауса" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до центрального парка.
Приложение 2
к решению
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года
№ 42/418
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее - Закон).

Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Құрық ауылы, Досан батыр көшесі.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Құрық ауылы, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Қарақия аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінен "Қарақия аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне дейінгі автокөлік жолы.
3. Алаң, Жетібай ауылы, "Жаңақұрылыс" шағын ауданы.
4. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жетібай ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "№8 жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінен бастап Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ауылдық мәдениет үйіне дейін.
5. Алаң, Мұнайшы ауылы, "Салтанат" шағын ауданы.
6. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мұнайшы ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "Балауса" бөбекжайы" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратынан бастап орталық саябаққа дейін.
Қарақия аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешіміне 2 қосымша
Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі-Заң) сәйкес әзірленді.

2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Каракиянском районе:
1) площадь, село Курык, улица Досан батыра, норма предельной заполняемости 200 человек.
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Курык, автомобильная дорога от Республиканского государственного учреждения "Каракиянское районное управление казначейства Департамента казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" до государственного учреждения "Каракиянский районный отдел внутренней политики и развития языков", норма предельной заполняемости 200 человек.
3) площадь, село Жетыбай, микрорайон "Жанакурылыс", норма предельной заполняемости 200 человек.
4) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жетыбай, от коммунального государственного учреждения "Общеобразовательная школа №8" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до сельского дома культуры государственного коммунального казенного предприятия "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" Каракиянского районного отдела культуры, физической культуры и спорта, норма предельной заполняемости 200 человек.
5) площадь, село Мунайшы, микрорайон "Салтанат", норма предельной заполняемости 150 человек.
6) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Мунайшы, от здания государственного коммунального казенного предприятия на праве оперативного управления "Ясли-сад "Балауса" Отдела образования по Каракиянскому району Управления образования Мангистауской области до центрального парка, норма предельной заполняемости 150 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.

2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Қарақия ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) алаң, Құрық ауылы, Досан батыр көшесі, шекті толу нормасы 200 адам;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Құрық ауылы, "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Қазынашылық департаментінің Қарақия аудандық қазынашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесінен "Қарақия аудандық ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесіне дейінгі автокөлік жолы, шекті толу нормасы 200 адам;
3) алаң, Жетібай ауылы, "Жаңақұрылыс" шағын ауданы, шекті толу нормасы 200 адам;
4) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жетібай ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "№8 жалпы білім беретін мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесінен бастап Қарақия аудандық мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Қарақия аудандық Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ауылдық мәдениет үйіне дейін, шекті толу нормасы 200 адам; 5) алаң, Мұнайшы ауылы, "Салтанат" шағын ауданы, шекті толу нормасы 150 адам;
6) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мұнайшы ауылы, Маңғыстау облысының білім басқармасының Қарақия ауданы бойынша білім бөлімінің "Балауса" бөбекжайы" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратынан бастап орталық саябаққа дейін, шекті толу нормасы 150 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.

6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Каракиянского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению
Каракиянского районного маслихата
от 2 июля 2020 года
№ 42/418
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Каракияском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 15.12.2021 № 10/105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Каракиянского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Қарақия ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Қарақия аудандық мәслихатының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 42/418 шешіміне 3 қосымша
Қарақия ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 10/105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қарақия ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.