Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей улиц, многоквартирных жилых домов для участия в сходе местного сообщества города Тобыл Костанайского района Костанайской области
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 29 мая 2020 года № 536. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 3 июня 2020 года № 9241. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 24 марта 2022 года № 145
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 24.03.2022 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Тобыл Костанайского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей улиц, многоквартирных жилых домов для участия в сходе местного сообщества города Тобыл Костанайского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу следующие решения маслихата:
1) "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей поселка для участия в сходе местного сообщества поселка Затобольск Костанайского района Костанайской области" от 11 марта 2014 года № 180 (опубликовано 30 апреля 2014 года в газете "Арна", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4613);
2) "О внесении изменения в решение маслихата от 11 марта 2014 года № 180 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей поселка для участия в сходе местного сообщества поселка Затобольск Костанайского района Костанайской области" от 5 мая 2017 года № 135 (опубликовано 29 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7055).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Есментаев
Секретарь Костанайского районного маслихата А. Аксаутова
Утверждены
решением Костанайского
районного маслихата

Қостанай облысы Қостанай ауданы Тобыл қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындары өкілдерінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 536 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 маусымда № 9241 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 24 наурыздағы № 145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 24.03.2022 № 145 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қостанай ауданы Тобыл қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қостанай ауданы Тобыл қаласының көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындары өкілдерінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін сандық құрамы бекітілсін.
3. Мәслихаттың мынадай шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Қостанай облысы Қостанай ауданы Затобол кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" 2014 жылғы 11 наурыздағы № 180 (2014 жылғы 30 сәуірде "Арна" газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4613 болып тіркелген);
2) "Мәслихаттың 2014 жылғы 11 наурыздағы № 180 "Қостанай облысы Қостанай ауданы Затобол кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін кент тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2017 жылғы 5 мамырдағы № 135 (2017 жылғы 29 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7055 болып тіркелген).
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Есментаев
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы А. Аксаутова
Қостанай аудандық
мәслихатының

от 29 мая 2020 года
№ 536
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Тобыл Костанайского района Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Тобыл Костанайского района Костанайской области (далее - город Тобыл) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц, многоквартирных жилых домов города Тобыл.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улиц, многоквартирных жилых домов (далее - раздельный сход) на территории города Тобыл созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом города Тобыл.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Костанайского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.

2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 536 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Қостанай ауданы Тобыл қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қостанай ауданы Тобыл қаласының (бұдан әрі - Тобыл қаласы) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Тобыл қаласының көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Тобыл қаласының аумағындағы көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Тобыл қаласының әкімі шақырады.
Қостанай ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.

5. Проведение раздельного схода в пределах улиц, многоквартирных жилых домов организуется акимом города Тобыл.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей улиц, многоквартирных жилых домов, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом города Тобыл или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким города Тобыл или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.

5. Көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер шегінде бөлек жиынды өткізуді Тобыл қаласының әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті көшелердің, көппәтерлі тұрғын үйлердің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарына тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Тобыл қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Тобыл қаласының әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.

8. Кандидатуры представителей жителей улиц, многоквартирных жилых домов для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Костанайским районным маслихатом.
Количество представителей жителей улиц, многоквартирных жилых домов для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қостанай аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер, көппәтерлі тұрғын үйлер тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.