О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 ноября 2020 года № 49/5-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 11 декабря 2020 года № 7964
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Риддерского городского маслихата от 24 ноября 2020 года № 49/3-VI "Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель города Риддера" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7904), Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Исключен решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.08.2022 № 17/2-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. На земли населенных пунктов города Риддера, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 505 Налогового кодекса:
1) на земли города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 10 %;
по зоне 3 - повысить на 30 %;
по зоне 4 - повысить на 35 %;
по зоне 5 - повысить на 10 %;
по зоне 6 – повысить на 20 %;
по зонам 7 и 8 – базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки;
2) на земли поселка Ульба, села Ульбастрой, села Лениногорский лесхоз города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 50 %;
по зоне 2 - повысить на 50 %;
по зоне 3 - повысить на 10 %;
по зоне 4 - повысить на 10 %;
3) на земли села Поперечное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 10 %;
4) на земли села Пригородное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 20 %;
5) на земли села Лесное города Риддера:
по зоне 1 - повысить на 40 %.
На земли села Бутаково, села Верхняя Хариузовка, села Коноваловка, села Ливино города Риддера базовую ставку земельного налога, оставить без применения корректировки.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.08.2022 № 17/2-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 49/5-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 7964 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) (ары қарай - Салық кодексі) кодексінің 510-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 қарашадағы №49/3-VI "Риддер қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7904 нөмірімен тіркелген) сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алынып тасталды-Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 31.08.2022 № 17/2-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Риддер қаласының елді мекендердің жеріне арналған базалық мөлшерлемесі Салық кодексінің 505-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1) Риддер қаласының жеріне арналған:
1 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 30 % арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 35 % арттырылсын;
5 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
6 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын;
7 және 8 аймақтар бойынша - жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын;
2) Риддер қаласының Үлбі кентінің, Ульбастрой ауылының, Лениногорский лесхоз ауылының жерлеріне:
1 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 50 % арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
3) Риддер қаласы Поперечное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 10 % арттырылсын;
4) Риддер қаласы Пригородное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын;
5) Риддер қаласы Лесное ауылының жеріне:
1 аймақ бойынша – 40 % арттырылсын.
Риддер қаласының Бутаково ауылының, Верхняя Хариузовка ауылының, Коноваловка ауылының, Ливино ауылының жеріне арналған жер салығының базалық мөлшерлемесі түзетуді қолданбай қалдырылсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 31.08.2022 № 17/2-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

3. На земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов в границах административного подчинения города Риддера, базовую ставку земельного налога установленную статьей 506 Налогового кодекса:
1) на земли города Риддера:
по зоне 3 - повысить на 20 %;
по зоне 6 - повысить на 20 %.
4. Признать утратившими силу некоторые решения Риддерского городского маслихата согласно приложению к настоящему решению.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии В. Стребков
Секретарь городского маслихата И. Панченко
Приложение к решению
от 30 ноября 2020 года
№ 49/5-VI
Перечень утративших силу некоторых решений Риддерского городского маслихата
1. Решение Риддерского городского маслихата от 29 января 2009 года № 14/6-IV "О корректировке базовых ставок земельного налога на основании зонирования земель для целей налогообложения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-4-106, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 13 февраля 2009 года № 7).
2. Решение Риддерского городского маслихата от 14 июля 2015 года № 36/9-V "О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 29 января 2009 года № 14/6-IV "О корректировке базовых ставок земельного налога на основании зонирования земель для целей налогообложения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4087, опубликовано в газете "Лениногорская правда" от 18 сентября 2015 года).
3. Решение Риддерского городского маслихата от 12 марта 2018 года № 19/15-VI "О внесении изменения в решение Риддерского городского маслихата от 29 января 2009 года № 14/6-IV "О корректировке базовых ставок земельного налога на основании зонирования земель для целей налогообложения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5559, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 29 марта 2018 года).

3. Риддер қаласының әкімшілік бағынысының шекарасындағы елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жеріне арналған Салық кодексінің 506-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1) Риддер қаласының жеріне арналған:
3 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын;
6 аймақ бойынша – 20 % арттырылсын.
4. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Риддер қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Стребков
Қалалық мәслихат хатшысы И. Панченко
2020 жылғы 30 қарашасы
№ 49/5-VI шешіміне
қосымша
Риддер қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 14/6-IV "Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналау негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5-4-106 нөмірімен тіркелген, 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 "Лениногорская правда" газетінде жарияланған).
2. Риддер қалалық мәслихатының "Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 14/6-VI "Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналау негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 шілдедегі № 36/9-V шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4087 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 18 қыркүйектегі "Лениногорская правда" газетінде жарияланған).
3. Риддер қалалық мәслихатының "Риддер қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 14/6-VI "Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналау негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2018 жылғы 12 наурыздағы № 19/15-VI шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5559 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 29 наурыздағы "Лениногорская правда" газетінде жарияланған).