Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Алтай
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 2 июля 2020 года № 69/18-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июля 2020 года № 7374. Утратило силу решением маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 12 апреля 2024 года № 13/17-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 12.04.2024 № 13/17-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения маслихата района Алтай Восточно - Казахстанской области от 27.11.2020 № 73/3-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 8 и пункта 5 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Алтай, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата района Алтай:
1) решение маслихата района Алтай от 26 февраля 2019 года № 45/4-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5755, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 18 марта 2019 года);
2) решение маслихата района Алтай от 16 октября 2019 года № 54/3 - VI "О внесении изменения в решение маслихата района Алтай от 26 февраля 2019 года № 45/4-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6227, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 ноября 2019 года).

Алтай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, оларды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 2 шілдедегі № 69/18-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 шілдеде № 7374 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 13/17-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 12.04.2024 № 13/17-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 27.11.2020 № 73/3-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8 бабының 2 тармағы және 9 бабының 5- тармағына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес, Алтай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
2. Алтай ауданының мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Алтай ауданының мәслихатының 2019 жылғы 26 ақпандағы № 45/4-VI "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5755 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 18 наурызда жарияланған) шешімі;
2) Алтай ауданының мәслихатының 2019 жылғы 16 қазандағы № 54/3 - VI "Алтай ауданы мәслихатының 2019 жылғы 26 ақпандағы № 45/4-VI "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6227 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылғы 20 қарашада жарияланған) шешімі.

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Мангулова
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова
Приложение к решению
маслихата района Алтай
от 2 июля 2020 года
№ 69/18-VI
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Алтай
Сноска. Приложение в редакции решения маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 27.11.2020 № 73/3-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования, нормы их предельной заполняемости, требования к их материально-техническому и организационному обеспечению, границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Алтай направлены на обеспечение реализации установленного Конституцией Республики Казахстан права граждан Республики Казахстан собираться мирно, без оружия, проводить собрания, митинги и демонстрации, шествие и пикетирование.
2. Специализированными местами для организации и проведения мирных собраний в городах Алтай и Серебрянск определить:
центральную площадь города Алтай, расположенную по улице Тәуелсіздік;
стадион "Горняк" в городе Алтай, расположенный по улице Спортивная, 77;
городскую площадь города Серебрянск, расположенную по улице Победы.
Материально-техническое оснащение: искусственное освещение; точка для подключения электроэнергии; камеры видеонаблюдения и видеофиксации. Норма предельной наполняемости не более 100 человек.
3. Маршрут шествий и демонстраций: город Алтай, от Центральной площади города Алтай до учреждения "Центра культуры" по улице Тәуелсіздік. Протяженность маршрута составляет 1 километр: вдоль улицы имеется уличное освещение, камеры видеонаблюдения и видеофиксации; город Серебрянск, от улицы Тохтарова по улице Победы до городской площади. Протяженность маршрута составляет 500 метров: вдоль улицы имеется уличное освещение, камеры видеонаблюдения и видеофиксации отсутствуют.
4. Организатор или представители организатора имеют право использовать средства аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео и фотосъемки при проведении мирных собраний.

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Мангулова
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова
Алтай ауданының
мәслихатының 2020 жылғы
2 шілдедегі № 69/18-VI
шешіміне қосымша
Алтай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. Шешімнің қосымшасы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 27.11.2020 № 73/3-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Осы Алтай ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, оларды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, олардың материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген Қазақстан Республикасы азаматтарының бейбіт және қарусыз жиналып, жиналыстар, митингілер мен демонстрациялар, шерулер мен пикеттеу өткізу құқығының іске асырылуын қамтамасыз етуге бағытталған.
2. Алтай және Серебрянск қалаларында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар болып:
Тәуелсіздік көшесі бойында орналасқан, Алтай қаласының орталық алаңы;
Алтай қаласындағы Спортивная, 77 көшесінде орналасқан, "Горняк" стадионы;
Победа көшесінде орналасқан, Серебрянск қаласының қалалық алаңы анықталсын.
Материалдық-техникалық жабдықтау: жасанды жарық; электр энергиясын қосуға арналған нүкте; бейнебақылау және бейнежазба камералар. Шекті толу нормасы 100 адамнан аспауы керек.
3. Шерулер мен демонстрациялар маршруты: Алтай қаласы, Алтай қаласының Орталық алаңынан Тәуелсіздік көшесіндегі "Мәдениет орталығы" мекемесіне дейін. Маршруттың ұзақтығы 1 километрді құрайды: көше бойында көше жарығы, бейнебақылау және бейнежазба камералары бар; Серебрянск қаласы, Тохтаров көшесінен Победа көшесімен қалалық алаңға дейін. Маршруттың ұзындығы 500 метрді құрайды: көше бойында көше жарығы бар, бейнебақылау және бейнежазба камералары жоқ.
4. Ұйымдастырушы немесе ұйымдастырушының өкілдері бейбіт жиналыстарды өткізу кезінде дыбыс-бейне жазу техникасын, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауға арналған техниканы пайдалануға құқылы.

5. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором или представителями организатора и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний. Запрещается проведение мирных собраний в иных местах, за исключением пикетирования.
В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
Мирные собрания начинаются не ранее 9.00 часов и заканчиваются не позднее 20.00 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать 2-х часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
По требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливают или прекращают мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
6. В день проведения мирного собрания организаторам и его участникам необходимо соблюдать требования статей 5 и 6 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее-Закон).
7. Определить границами, в которых запрещено проведение пикетирования расстояние не менее 300 метров от прилегающих территорий объектов, предусмотренных пунктом 5 статьи 9 Закона.

5. Бейбіт жиналыстарды өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді олардың ұйымдастырушысы немесе ұйымдастырушының өкілдері мен қатысушылары өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9.00-ден ерте бастауға және сағат 20.00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан да көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне 2 сағаттан аспауға тиіс.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұрады немесе тоқтатады.
6. Бейбіт жиналыс өткізілетін күні ұйымдастырушыларға және оның қатысушыларына Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңның (бұдан әрі – Заң) 5 және 6-баптарының талаптарын сақтауы қажет.
7. Заңның 9-бабының 5-тармағында көзделген объектілердің іргелес аумақтарынан кемінде 300 метр арақашықтық пикет жүргізуге тыйым салынған шекаралар болып айқындалсын.