О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 января 2021 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2021 года № 22084
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года №254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184, опубликован 2 апреля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1) Правила оказания государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственных услуг "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственных услуг "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 6 к настоящему приказу;

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 14 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 қаңтарда № 22084 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актісінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 2 сәуірде жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;

7) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешений на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением лицам", согласно приложению 14 к настоящему приказу.";
текст в правом верхнем углу приложения 6 к приказу изложить в следующей редакции:
"Приложение 3 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254";
дополнить приложениями 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.

7) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) "Заңды тұлғалар жұмыскерлеріне қызметтік қару және оған патрондарды сақтауға және алып жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;
12) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;
13) "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес.";
Бұйрыққа 6-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығына 3-қосымша";
осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
" ___ " __________ 2020 года
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 4 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы " ___ " __________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрығына
4-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;

4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) - 13) пункта 8 Стандарта государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленными требованиями международных законодательных актов ратифицированных Законами Республики Казахстан в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также требованиям Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.

4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағының 1) - 13) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде олардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының саласында Қазақстан Республикасы Заңдарымен халықаралық заңдылықты актілердің талаптарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Заңынын "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" белгіленген талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.

В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданского оружия и патронов к нему, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка иностранных лиц временно пребывающим в Республику Казахстан при наличии контракта на охоту или приглашения для участия в спортивных мероприятиях, выставках, а также иностранных лиц, пребывающих транзитом по территории Республики Казахстан не требуется.
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему, физическим лицам по форме, согласно приложению 2 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - заключение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения заключения, формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основаниям предусмотренным пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования заключения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.

Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы, сондай-ақ ішкі істер органдарының ведомстволық есептері бойынша алады.
Аң аулауға келісімшарт немесе спорттық іс-шараларға, көрмелерге қатысу үшін шақыру бар болған кезде Қазақстан Республикасына уақытша келген шетелдік адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен келетін шетелдік адамдарды тексеру талап етілмейді.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күн ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және 2018 жылғы 19 ақпандағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығына (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелді) 2 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру бойынша қорытынды дайындайды (бұдан әрі - қорытынды), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастылады.
Қорытынды немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электронды түрде келісуге жібереді.

Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает заключение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Заключение либо мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.
Заключение на временный ввоз (временный вывоз) гражданского или служебного оружия, является заключением на обратный вывоз (ввоз).
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заключения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
10. Работник услугодателя обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленным требованиям Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8555).
При оказании государственной услуги посредством портала, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

Уәкілетті органның басшысы электронды құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және қорытынды немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.
Азаматтық немесе қызметтік қаруды уақытша әкелуге (уақытша әкетуге) қорытынды (рұқсат беру құжаты) қайта әкетуге (әкелуге) қорытынды болып табылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе қорытынды бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.
10. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетті атқарушы. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына қызмет берушісі мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченные органы в сфере контроля за оборотом гражданского и служебного оружия и по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами заключения либо мотивированного отказа услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан,
а также транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
Стандарт государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе
7
График работы

11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау саласындағы және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілуі мүмкін.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірлі-жарым даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы аумағы
арқылы транзитке
қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекетік қызметті көрсету нәтижесі – жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар, не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы даналынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі
7
Жұмыс кестесі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему:
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия выданный аккредитованным органом по подтверждению соответствия в области технического регулирования или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);
2) при оформлении заключения на ввоз оружия для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, приобретения для личного пользования, ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов газового и электрического оружия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийное письмо о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия (при приобретении для личного пользования);
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии (при приобретении для личного пользования);
электронную копию документа (договора, письма) подтверждающего ввоз оружия для ремонта, замены, возврата (для ремонта, замены, возврата);

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында орналастырылған
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар алу үшін:
жеке тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтініші;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімімен 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестікті растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзит мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);
2) қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргізу, жеке пайдалану үшін сатып алу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында жеке тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) - тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін (тек жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін) әкелінгенін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде);

3) при оформлении заключения физическим лицам на вывоз оружия для ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию документа (договора, письма), подтверждающего вывоз оружия для ремонта, замены, возврата;
4) при оформлении заключения иностранцам (спортсменам) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения);
5) при оформлении заключения физическим лицам (спортсменам) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов).
6) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию заявления о согласовании с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства об участии в охоте иностранцев;
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;

3) жеке тұлғаларға қаруды жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде электрондық көшірмесі 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетілетінін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі;
4) шетелдіктерге (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуы.а қажет электрондық көшірмесі;
5) жеке тұлғаларға (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
6) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органмен шетелдіктердің аңшылыққа қатысуы туралы келісу туралы өтініштің электрондық көшірмесі.
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;

7) при оформлении заключения физическим лицам на временный вывоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства, где будет осуществляться охота;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз.
При выезде физического лица для участия в охоте в государства – члены Евразийского экономического союза заключение на временный вывоз охотничьего оружия и патронов к нему не оформляется.
При этом физическое лицо (охотник) не менее чем за 10 (десять) дней до вывоза оружия представляет в территориальный орган внутренних дел, где зарегистрировано оружие, документ, подтверждающий участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства-члена Евразийского экономического союза.
Гражданское оружие, вывезенное физическим лицом для использования при участии в охоте, должно быть ввезено в государство-член, в котором указанное гражданское оружие зарегистрировано, до истечения срока действия разрешительного документа на ввоз;
8) при оформлении заключения на вывоз гражданского оружия, патронов к нему физическим лицам, выезжающим на постоянное место жительства в другое государство, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего выезд на постоянное место жительства, предусмотренного законодательством государства, куда будет осуществляться вывоз оружия;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
9) при оформлении заключения на ввоз гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, въезжающим на постоянное место жительства в Республику Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа подтверждающего законность приобретения и (или) владения оружием, патронами;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
10) при оформлении заключения на ввоз наградного оружия гражданином Республики Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию наградных документов глав третьих государств и глав правительств третьих государств;

7) жеке тұлғаларға аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды аңшылыққа қатысу үшін уақытша әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аң аулау жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) құжатының электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу көзделіп отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге аң аулауға қатысу үшін шыққан кезде аңшылық қару мен оның патрондарын уақытша әкетуге (әкелуге) қорытынды ресімделмейді.
Бұл ретте, жеке тұлға (аңшы) қаруды әкеткенге дейін кемінде 10 (он) күн бұрын қару тіркелген аумақтық ішкі істер органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын құжатты (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) ұсынады.
Жеке тұлға аңшылыққа қатысу кезінде пайдалану үшін әкеткен азаматтық қару көрсетілген азаматтық қару тіркелген мүше мемлекетке әкелуге арналған рұқсат құжаттың жарамдық мерзімі аяқталғанға дейін әкелінуі тиіс;
8) басқа мемлекетке тұрақты тұруға кететін жеке тұлғаларға азаматтық қаруды, оның патрондарын әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды әкету жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген тұрақты тұруға кететінін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
қаруды әкету болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келетін жеке тұлғаларға қару мен оның патрондарын әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды пайдалану және (немесе) сатып алу заңдылық растайтын рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
10) Қазақстан Республикасының азаматы марапаттық қаруды әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
үшінші мемлекеттер басшыларының және үшінші мемлекеттердің үкімет басшыларының марапаттық құжаттарының электрондық көшірмесі;

11) при оформлении заключения на вывоз наградного оружия иностранцам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
Указ Президента Республики Казахстан или постановление Правительства Республики Казахстан о награждении вывозимым оружием;
12) при оформлении заключения на транзит единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему по территории Республики Казахстан физическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительных документов, выданных уполномоченными органами страны ввоза и страны вывоза оружия и патронов к нему, на имя заявителя, подтверждающих право на приобретение оружия и патронов к нему, заверенные печатью и подписью заявителя.
В случае, если законодательство страны ввоза или страны вывоза не предусматривает выдачу разрешительных документов на приобретение оружия и патронов к нему, представляется копия документа, указывающего законность приобретения оружия и патронов к нему. В представленных копиях документов указываются тип, вид модели, калибр, серия и номер оружия;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию документа, подтверждающего личность физического лица (заявителя) – для нерезидентов Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны вывоза, о наличии разрешения на вывоз оружия и патронов к нему;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны ввоза, о наличии разрешения на ввоз оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности).
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением документа подтверждающего личность физического лица (заявителя) и договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) при оформлении заключения на транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему третьими лицами, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию список номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 13) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

11) шетелдіктерге марапаттық қаруды әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
әкетілетін қарумен марапаттау туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы;
12) жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары (екі бірліктен артық емес) мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қару мен оның патрондарын әкелетін елдің және әкететін елдің уәкілетті органдары берген, қару мен оның патрондарын сатып алу құқығын растайтын, өтініш берушінің мөрімен және қолымен куәландырылған рұқсат құжаттарының электрондық көшірмелері.
Егер әкелу және әкету елдерінің заңнамасында қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат құжаттарын беру көзделмеген жағдайларда, қару мен оның патрондарын сатып алудың заңдылығын көрсететін құжаттың көшірмесі ұсынылады. Ұсынылған құжат көшірмелерінде қарудың түрі, моделі, калибрі, сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
әкетілетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкетуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
әкелінетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкелуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 18 желтоқсандағы "Сақтандыру қызметі туралы" заңнамасына (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша) сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжатты және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар нотариат куәландырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне аудармасымен бірге ұсынылады;
13) үшінші тұлғалар азаматтық қарудың бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен аспайтын) және оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар қоса беріледі:
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы заңнамасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 13) тармақшасында көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
6) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73,436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
8) не сдачи экзамена для проверки знаний правил безопасного обращения с оружием в течение двух месяцев со дня получения постановления о направлении владельца или пользователя гражданского и служебного оружия на проверку знаний правил безопасного обращения с оружием;
9) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
10) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
11) несоответствия гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям;
12) если лицо состоит на учете органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью;
13) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, установленным Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961);

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) қылмыс жасағаны үшін заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
6) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтың бір жыл ішінде қайталануы;
7) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 436, 453 және 461-баптарына көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасауы;
8) азаматтық және қызметтік қару иесін немесе пайдаланушысын қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруге жіберу туралы қаулыны алған күннен бастап екі ай ішінде қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеру үшін емтихан тапсырмауы;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы;
10) азаматтық немесе қызметтік қару иесінің көрсетілген қарудың конструкциясын оның баллистикалық және басқа да техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатындай етіп қайта жасауы;
11) азаматтық және қызметтiк қарудың азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы техникалық регламенттерге, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеуі;
12) егер адам экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есебінде тұрса;
13) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығымен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі);

14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан,
а также транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
Заявление физического лица для получения заключения на ввоз на территорию
Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит
через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского
оружия и патронов к нему
В _____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _________________________________________________________________________
(полные фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) гражданского оружия, его (составных) частей, и
патронов к нему _____________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
Адрес ______________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
государство куда ввозится (вывозится)___________________________________________
таможенный пункт, через который осуществляется вывоз (вывоз)_________ оружие ввозится
(вывозится)
на период с "___"________ по "___" _____________________________________________
(заполняется при временном ввозе (вывозе) оружия)
Телефоны______________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче заключения.
ЭЦП физического лица ___________________________________________________________
Дата заполнения: "___" _________20 года
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан,
а также транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
Форма сведений к заключению физическим лицам на ввоз на территорию
Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также
транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров
гражданского оружия и патронов к нему
Общая информация

14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар, оның ішінде электронды нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірыңғай даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартының
1-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытынды алуға өтініші
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын әкелуге (әкетуге)
рұқсат беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, моделі, нөмірі мен саны көрсетіледі, керегінің астын сызу)
Мекенжайы ___________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың нөмірі)
Әкелінетін (әкетілетін) мемлекет ____________________________________
Әкелу (әкету) жүзеге асырылатын кеден бекеті_________________________
Қару "___" _______ және "___"______ аралығында әкелінеді (әкетіледі)
(қаруды уақытша әкелген (әкеткен) кезде толтырылады)
Телефоны ____________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша ке келген ақпаратты жіберуге
болатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірыңғай даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге, Қазақстан
Республикасы аумағынан
әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" Мемлекеттік қызмет
көрсету стандартының
2-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытындыға мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ___________________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер____________________________________
3. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на подвид деятельности
(в случае если имеется) __________________________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (на праве собственности или аренды помещения по хранению
оружия)_______________________________________________________________________
5. Сведения о наличии ввозимого (вывозимого) оружия вида, типа, модели, системы,
калибра, номера оружия _________________________________________________________
6. Информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и
используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-
изготовителя оружия (в случае если оружие не внесено кадастр) ______________________
7. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного, закреплении оружия,
командирования спортсмена____________________________________________________
Дата подачи заявки _____________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан,
а также транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 5 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"

1. Көрсетілетін қызметті алушы ______________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі____________________________________
3. Кіші түріне лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі қызмет
(бар болған жағдайда) ______________________________________________
4. Объектінің кадастрлық нөмірі (меншік немесе қару сақтау үй-жайын жалға алу
құқығында) _______________________________________________________
5. Әкелінетін (әкетілетін) қарудың түрі, үлгісі, моделі, жүйесі, калибрі, нөмірі туралы мәліметтер
__________________________________________
6. Қару моделінің (патрондардың типі) және пайдаланылатын патрондардың атауы
және белгіленуі туралы ақпарат, Негізгі техникалық көрсеткіштер, қаруды әзірлеуші
елдің және фирманың атауы (Егер қару кадастрды енгізбеген жағдайда)
____________________
7. Жауапты адамды тағайындау, қаруды бекіту, спортшыны іссапарға жіберу туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні_______________________
Өтінім берілген күн _____________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірыңғай даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытындыберуге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[(Қол қоюшының аты –жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрығына
5-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекетік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесін портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1) - 8) пункта 8 Стандарта государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленными требованиями международных законодательных актов ратифицированных Законами Республики Казахстан в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также требованиям Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданским и служебным оружием и патронами к нему, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка иностранных юридических лиц временно пребывающим в Республику Казахстан при наличии приглашения для участия в спортивных мероприятиях, выставках, а также иностранных лиц пребывающих транзитом по территории Республики Казахстан не требуется.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 8-тармағының 1) - 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде олардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының саласында Қазақстан Республикасы Заңдарымен халықаралық заңдылықты актілердің талаптарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Заңынын "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" белгіленген талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді (азаматтық және қызмет қаруды сату жүзеге асыру заңды тұлғаларды қоспағанда).
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, азаматтық және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Спорттық іс-шараларға, көрмелерге қатысу үшін шақыру болған кезде Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдік заңды тұлғаларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен келетін шетелдік тұлғаларды тексеру талап етілмейді.

7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, юридическим лицам по форме, согласно приложению 1 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - заключение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования заключения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает заключение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Заключение либо мотивированный отказ направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.
Заключение на временный ввоз (временный вывоз) гражданского или служебного оружия, является заключением на обратный вывоз (ввоз).
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заключения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күн ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және 2018 жылғы 19 ақпандағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығына (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелді) 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру бойынша қорытынды дайындайды (бұдан әрі - қорытынды), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастылады.
Қорытынды немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электронды түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электронды құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және қорытынды немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.
Азаматтық немесе қызметтік қаруды уақытша әкелуге (уақытша әкетуге) қорытынды (рұқсат беру құжаты) қайта әкетуге (әкелуге) қорытынды (рұқсат беру құжаты) болып табылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе қорытынды бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 2 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее - Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающих уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);

Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды бергені үшін мемлекеттік бажды төлеген күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 2 АЕК құрайды құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Жұмыс кестесі
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында орналастырылған
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытынды алу үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда рұқсат құжатын берген үшін – мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы;
2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 Еуразиялық экономикалық одақтың Алқасының шешімімен бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзиттеу мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);

2) при оформлении заключения на ввоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию гарантийного письма импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части к нему будут реализованы пользователям, указанным в статье 12 Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", за исключением подпунктов 1) и 2).
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийного письма о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия;
3) при оформлении заключения на вывоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия и патронов, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию письменного гарантийного обязательства уполномоченного государственного органа иностранного государства о том, что вывозимое оружие и боеприпасы будет использоваться только в мирных целях и не будет экспортироваться в другие страны за исключением стран-членов Евразийского экономического сообщества;
4) при оформлении заключения на ввоз (вывоз) юридическим лицам, имеющим лицензии на торговлю оружием для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в выставках, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;

2) заңды тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде оны іске асыру үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар ұсынылады:
тауарды импорттаушының азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрамдас) бөлшектері "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, көрсетілген пайдаланушыларға сатылатыны туралы кепілхаттың электрондық көшірмесі;
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпараттың, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат болуына қажет электрондық көшірмесі;
3) заңды тұлғаларға қаруды сату үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қару мен патрондарын әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
шет мемлекеттің уәкілетті мемлекеттік органының осы қару мен патрондарын тек бейбіт мақсатта пайдаланылатыны және Еуразиялық экономикалық қоғамдастық мүше мемлекеттерді қоспағанда,басқа елдерге экспортталмайтыны туралы жазбаша кепілдік міндеттемесі болуына қажет электрондық көшірмесі;
4) қару саудасына лицензиясы бар заңды тұлғаларға қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргiзу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында сынақтарды жүргiзу үшін әкелуге (әкетуге), сондай-ақ көрмелерге қатысу үшін уақытша әкелуге (әкетуге) қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаты болуына қажет электрондық көшірмесі;

5) при оформлении заключения иностранным юридическим лицам (спортивным организациям) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения, с организацией имеющей разрешение на хранение оружия, на функционирования стрельбища и тира);
6) при оформлении заключения юридическим лицам (спортивным организациям) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов);
7) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, осуществляется охотохозяйственными организациями (индивидуальные предприниматели, юридические лица), которыми вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию заявления о согласовании с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства об участии в охоте иностранцев.
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), в пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;

5) шетелдік заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуына қажет электрондық көшірмесі;
6) заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
7) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін атыс аңшылық қаруының, оның патрондарының және аңшылық пышақтарының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес) уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде аңшылық шаруашылығы ұйымдары (жеке кәсіпкер, заң тұлғалар) жүзеге асырады, олар 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органмен шетелдіктердің аңшылыққа қатысуы туралы келісу туралы өтініштің электрондық көшірмесі.
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;

8) при оформлении заключения на транзит гражданского и служебного оружия и патронов по территории Республики Казахстан юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию договора между юридическим лицом, осуществляющим экспорт из страны – изготовителя оружия, и изготовителем оружия или юридическим лицом, осуществляющим импорт в страну - покупателя оружия и покупателем оружия, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию списка номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, подтверждающего государственную регистрацию в качестве юридического лица представляется нерезидентами Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности";
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом (договор охраны), и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 8) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

8) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасына көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
мөрмен және өтініш берушінің қолымен куәландырылған, сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы иеліктен шығару құжатының электрондық көшірмесі;
мөрмен және өтінім берушінің қолымен куәландырылған, қаруды жасаушы елден экспорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қару жасаушы немесе қаруды сатып алушы елге импорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қаруды сатып алушы арасындағы шартының электрондық көшірмесі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
заңды тұлға ретінде - Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 18 желтоқсандағы "Сақтандыру қызметі туралы" заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 8) тармақшасында көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача заключения
юридическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан
и транзит через территорию
Республики Казахстан
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Заявление юридического лица для получения заключения на ввоз на
территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и
транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия,
его (составных) частей, и патронов к нему
В _____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________________
полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) гражданского и служебного оружия, его
(составных) частей, и патронов к нему служебного оружия __________________________
_____________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
Адрес юридического лица _____________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Ф.И.О. ответственного за ввоз (вывоз) ___________________________________________
____________________________________________________________________________
(номер паспорта или удостоверения личности)
государство откуда ввозится (вывозится)_________________________________________
таможенный пункт, через который осуществляется ввоз (вывоз)______________________
_____________________________________________________________________________
оружие ввозится (вывозится)
на период с "___"________ по "___"___________________________________________
(заполняется при временном ввозе (вывозе) оружия)
Телефоны__________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи заключения.
ЭЦП руководителя юридического лица__________________
Дата заполнения: " ___" ________ 20 года
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача заключения
юридическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан
и транзит через территорию
Республики Казахстан
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Форма сведений к заключению на ввоз на территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию
Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Общая информация

14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен
оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзитке қорытындылар беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартының
1-қосымша
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытынды алуға өтініші
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық және қызметтік қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен
патрондарын әкелуге (әкетуге) рұқсат беруіңізді сұраймын
_____________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, моделі, нөмірі мен саны көрсетіледі, керегінің астын сызу)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың нөмірі)
Әкелуге (әкетуге) жауапты адамның Т.А.Ә. ____________________________
_____________________________________________________________________
(паспортының немесе жеке куәлігінің нөмірі)
Әкелінетін (әкетілетін) мемлекет ____________________________________
Әкелу (әкету) жүзеге асырылатын кеден бекеті_________________________
Қару "___" ______ және "____" ______ аралығында әкелінеді (әкетіледі)
(қаруды уақытша әкелген (әкеткен) кезде толтырылады)
Телефоны ____________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Заңды тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен
оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзитке қорытындылар беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартының
2-қосымша
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытындыға мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо /индивидуальный предприниматель)
2. Бизнес идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки____________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (на праве собственности или аренды помещения)
_________________________________________________________________________
Учетная документация_____________________________________________________
5. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _______________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала _______________________________________________
6. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и патронов к нему
________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала_______________________________________________
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях, учреждениях и
учебных заведениях _______________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала _______________________________________________
8. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид деятельности
_________________________________________________________________________
9. Информация о конечном потребителе оружия и патронов к нему________________
10. Информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и
используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-
изготовителя оружия (в случае если оружие не внесено кадастр)_____________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного, закреплении оружия,
командирования спортсмена___________________________________________________
12. Сведения на работников юридического лица_______________
Примечание: охотохозяйственным организациям при пошаговом заполнении в форме
сведении во вкладке "Сведения об оружии" в графе "Наименование оружия, охотничьего
пороха, патронов" после наименования, калибра, серии и номера оружия в скобках указать
(Ф.И.О. иностранного охотника, серия и номер паспорта иностранца).
Патроны к оружию оформляются отдельным разрешительным документом.
Дата подачи заявки _____________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача заключения
юридическим лицам на ввоз на
территорию Республики Казахстан,
вывоз с территории Республики Казахстан
и транзит через территорию
Республики Казахстан
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 6 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға /жеке кәсіпкер)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ___________
Тексерудің аяқталған күні__________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім __________________________
4. Объектінің кадастрлық нөмірі (меншік немесе үй-жайды жалдау құқығында)
______________________________________________________________
Есеп құжаттамасы________________________________________________________
5. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн _____________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _______________________________________________
6. Қарудың келіп түсуі мен сатылуын есепке алу журналын оның патрондары
_______________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі________________________________________________
7. Қару мен оның патрондарын есепке алу журналын жүргізу күні мекемелері мен оқу
орындарында _________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _____________________________________
8. Түрі бойынша лицензия берген органның атауы, берілген күні,
нөмірі қызмет _______________________________________________________
9. Қару мен оның патрондарын түпкілікті тұтынушы туралы ақпарат________________
10. Қару моделінің (патрондардың типі) және пайдаланылатын патрондардың атауы
және белгіленуі туралы ақпарат, Негізгі техникалық көрсеткіштер, қаруды әзірлеуші
елдің және фирманың атауы (Егер қару кадастрды енгізбеген жағдайда) ____________
11. Жауапты адамды тағайындау, қаруды бекіту, спортшыны іссапарға жіберу туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні_______________________
12. Заңды тұлға қызметкерлеріне мәліметтер_______________
Ескертпе: аңшылық шаруашылығы ұйымдарына "қару туралы мәліметтер" қосымша
бетіндегі "қарудың, аңшылық оқ-дәрінің, патрондардың атауы" бағанындағы
мәліметтерді кезең- кезеңімен толтыру кезінде қарудың атауынан, калибрінен,
сериясынан және нөмірінен кейін жақшада көрсету керек (шетелдік аңшының т.а. ә.,
шетелдік паспортының сериясы мен нөмірі).
Қарудың патрондары жеке рұқсат беру құжатымен ресімделеді.
Өтінім берілген күн _____________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен
оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзитке қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру арқылы транзиттеуге қорытынды беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[(Қол қоюшының аты –жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
6-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Стандарта государственных услуг, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензиях на осуществление деятельности, о разрешениях на хранение и ношение оружия, выданного органом внутренних дел подтверждающего, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет (при приобретении охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом), о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка по вышеуказанным учетам иностранных лиц, зарегистрированных в органах внутренних дел в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года, прибывших в Республику Казахстан по туристическим путевкам, частным и служебным делам и зарегистрированных в установленном порядке в органах внутренних дел, не требуется.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, осы адамның заңды пайдалануында кемінде үш жыл аңшылық тегіс ұңғылы қаруы болғанын растайтын ішкі істер органы берген қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алған кезде), қаруды иелену құқығы туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бір жыл мерзімге тұру үшін белгіленген тәртіппен ішкі істер органдарында тіркелген, Қазақстан Республикасына туристік жолдамалар, жеке және қызметтік істер бойынша келген және ішкі істер органдарында белгіленген тәртіппен тіркелген шетелдік адамдарды жоғарыда көрсетілген есепке алу бойынша тексеру талап етілмейді.

Работник услугодателя, готовит и направляет задание участковому инспектору полиции о проверке условий для хранения оружия по месту жительства услугополучателя, подписанное руководителем услугодателя, по форме согласно приложению 4 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ № 313), проводит регистрацию его в журнале регистрации заданий о проверке владельцев гражданского оружия по форме согласно приложению 5 к Приказу № 313 и передает для исполнения участковому инспектору полиции.
Участковым инспектором полиции с момента получения задания в течении 7 (семи) рабочих дней проводится проверка услугополучателя по месту его жительства, по результатам которого составляется рапорт о проверке по форме согласно приложению 18 к Приказу № 313 и направляется услугодателю.
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 3 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 313 Бұйрық),4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттарын тексеру туралы учаскелік полиция инспекторына тапсырма жолдайды № 313 Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару иелерін тексеру туралы тапсырмаларды тіркеу журналына тіркейді және орындау үшін учаскелік полиция инспекторына береді.
Учаскелік полиция инспекторы тапсырманы алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны оның тұрғылықты жері бойынша тексеру жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша № 313 бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру туралы баянат жасалады және көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру жеке түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер разрешения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.
10. Работник услугодателя обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленным требованиям Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8555).
При оказании государственной услуги посредством портала, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченные органы в сфере контроля за оборотом гражданского и служебного оружия и по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе рұқсат бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.
10. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетті атқарушы. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына қызмет берушісі мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне келіп түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына, азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау саласындағы және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілуі мүмкін.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тікелей мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами разрешения либо мотивированного отказа услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 0,5 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам:

12. Көрсетілетін қызметті алушы қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
Жеке тұлғаларға азаматтық қару
мен оның патрондарын сатып
алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
1-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекетік қызмет көрсету нәтижесі – жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі:
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 0,5 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Жұмыс кестесі
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz.Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру үшін:

заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).
Военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении документа заверенной печатью и подписью уполномоченного лица с места прохождения службы), разрешение на приобретение гражданского оружия получают без представления медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
электронную копию удостоверения охотника установленной уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, по форме согласно приложению 1 утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463) (далее – Приказ №60), в случае выдачи удостоверения охотника в электронном виде указывается в форме сведений (не представляется гражданами приобретаемых гражданское оружие в целях самообороны без права ношения);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (не представляется спортсменами-членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию свидетельства о регистрации спортсмена с указанием разряда не ниже кандидата в мастера спорта связанному со стрельбой, по форме согласно приложению 2 утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9673) подтверждающего прохождение спортсменом регистрации в республиканской, региональной аккредитованной спортивной федерации по видам спорта и подтверждающего статус гражданина регулярно занимающегося спортивной стрельбой (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);
электронную копию ходатайства республиканских и региональных аккредитованных спортивных федерации по видам спорта (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);

жеке тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарын қоспағанда, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтары мен сыныптық шендері бар қызметкерлері (қызмет өткеру орнының уәкілетті адамының мөрімен және қолтаңбасымен расталған құжатты ұсынған жағдайда) азаматтық қаруды сатып алуға рұқсатты қару ұстауға қарсылық жоқ екені туралы медициналық қорытындыны ұсынбай алады;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган белгілеген аңшы куәлігінің көшірмесі (бұдан әрі-куәлік) – № 60 бұйрық), аңшы куәлігін электрондық түрде берген егер жағдайда мәліметтер нысанында көрсетіледі (азаматтар азаматтық қаруды алып жүру құқығынсыз өзін-өзі қорғау мақсатында сатып ала алмайды);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі) (спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар спортшылар-Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүшелері ретінде ұсынылмайды);
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9673 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атыспен байланысты спорт шеберіне кандидаттан төмен емес разрядты көрсете отырып, спортшыны тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, спорт түрлері бойынша аккредиттелген республикалық, өңірлік спорт федерациясында тіркеуден өткенін растайтын және спорттық атыспен тұрақты түрде айналысатын азамат мәртебесін растайтын (Атыс спорты түрлері бойынша сабақтар үшін қару сатып алған кезде);
спорт түрлері бойынша республикалық және өңірлік аккредиттелген спорт федерацияларының қолдаухатының электрондық көшірмесі (спорттың атыс түрлері бойынша сабақтарға арналған қаруды сатып алу кезінде);

электронную копию сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему с учетом норм содержания спортивного оружия в спортивных федерациях или организациях, в котором состоит спортсмен, приобретающий спортивное оружие, по форме согласно приложению 3 к Приказу № 602 (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);
иностранцам, прибывшим в Республику Казахстан по туристическим путевкам, частным и служебным делам и зарегистрированным в органах внутренних дел, для проживания на территории Республики Казахстан электронная копия ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются, при условии его вывоза за пределы Республики Казахстан в течение 7 (семи) дней со дня приобретения;
иностранцам, зарегистрированным в органах внутренних дел для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года электронную копию ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются (для получения разрешения на приобретение гражданского оружия самообороны, за исключением длинноствольного гладкоствольного);
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, в случае отсутствия условий хранения оружия по фактическому месту жительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
6) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73,436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;

№ 602 бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша спорттық қаруды сатып алатын спортшы тұратын спорт федерацияларында немесе ұйымдарда спорттық қаруды ұстау нормаларын ескере отырып, қолда бар және қажетті қару мен оның патрондарының саны туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі (атыс спорт түрлері бойынша сабақтар үшін қаруды сатып алу кезінде);
туристiк жолдамалар, жеке және қызметтiк iстерi бойынша Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшiн iшкi iстер органдарында тiркелген шетелдіктерге өздерi сол елдердiң азаматтары болып табылатын мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлдiктерінің өтiнiштерi, сатып алған күннен бастап 7 (жетi) күн iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкететiн жағдайда электрондық көшірмесін;
кемінде бір жыл мерзімге Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшiн iшкi iстер органдарында тiркелген шетелдіктерге өздерi сол елдердiң азаматтары болып табылатын мемлекеттердiң дипломатиялық өкiлдiктерінің өтiнiштерiнің электрондық көшірмесі (тегіс ұзын ұңғылыны қоспағанда, өзін-өзі қорғау азаматтық қаруын сатып алуға рұқсат алу үшін);
нақты тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, орталықтандырылған сақтау пункттерінде қаруды сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
6) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтың бір жыл ішінде қайталануы;
7) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 436, 453 және 461-баптарына көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасауы;

8) не сдачи экзамена для проверки знаний правил безопасного обращения с оружием в течение двух месяцев со дня получения постановления о направлении владельца или пользователя гражданского и служебного оружия на проверку знаний правил безопасного обращения с оружием;
9) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
10) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
11) несоответствия гражданского и служебного оружия техническим регламентам в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также криминалистическим требованиям;
12) если лицо состоит на учете органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью;
13) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, установленным Приказом №602;
14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Разрешение на приобретение гражданского оружия выданное услугодателем в электронном виде действительно при предъявлении документа удостоверяющего личность гражданина.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
форма
Заявление физического лица для получения разрешения на приобретение
гражданского оружия и патронов к нему
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение и перевозку
гражданского оружия,_____________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _______________________________________________________________
(указать причину необходимости)
Из ____________________________________ в _______________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Адрес местожительства физического лица, наличие условий хранения оружия
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания, наличие сейфа для хранения оружия)
Электронная почта ______________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП физического лица ________________
Дата заполнения: "__" ________ 20 __ года
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданского оружия и
патронов к нему физическим лицам
Общая информация

8) азаматтық және қызметтік қару иесін немесе пайдаланушысын қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруге жолдау туралы қаулыны алған күннен бастап екі ай ішінде қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеру үшін емтихан тапсырмауы;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы;
10) азаматтық немесе қызметтік қару иесінің көрсетілген қарудың конструкциясын оның баллистикалық және басқа да техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатындай етіп қайта жасауы;
11) азаматтық және қызметтiк қарудың азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының айналымы саласындағы техникалық регламенттерге, сондай-ақ криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеуі;
12) егер адам экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есебінде тұрса;
13) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынған материалдары, объектілер, деректер мен мәліметтер № 602 Бұйрығының азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларына белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті беруші азаматтық қаруды сатып алуға, электрондық түрдегі берген рұқсат азаматтың жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жарамды.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартының
1-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру өтініші
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, нөмірі және саны көрсетіледі)
__________________________________________________________ байланысты
(қажеттілігі себебін көрсету)
Азаматтық қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат
беруіңізді (керегінің асты сызылады)
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы, қаруды сақтауға жағдайдың бар-жоғы
____________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
__________________________ дан ________________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартының
2-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель ____________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________________________________________
3. Кадастровый номер объекта (помещения по хранению оружия)_____________
4. Сведения о наличии удостоверение охотника установленной уполномоченным
органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира ________________________
5. Сведения о наличии имеющегося оружия вида, типа, модели, системы, калибра,
номера оружия _____________________________________________________________
6. Сведения о федерациях или спортивных организациях, в котором состоит
спортсмен, приобретающий спортивное оружие _________________________________
7. Сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему на
спортивную федерацию или организацию в которой числится спортсмен
__________________________________________________________________________
Дата подачи заявки ___________________________________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 4 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 7 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
3. Объектінің кадастрлық нөмірі (қаруды сақтау жөніндегі үй-жай)__________________
4. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті
орган белгілеген аңшы куәлігінің болуы туралы мәліметтер ______________________
5. Қару түрінің, үлгісінің, моделінің, жүйесінің, калибрінің, нөмірінің қолда бар
қаруының бар-жоғы туралы мәліметтер ________________________________________
6. Спорттық қару сатып алатын спортшы тұратын федерациялар немесе спорттық
ұйымдар туралы мәліметтер _______________________________________________
7. Спорт федерациясына немесе спортшы есептелетін ұйымға қару мен оның
патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтер
_________________________________________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
7-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.

При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения и реализации гражданского и служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия, выданного органом внутренних дел, о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға және өткізуге арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, Ішкі істер органы берген азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, қаруды иелену құқығы туралы, қару сату жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді (азаматтық және қызметтік қару саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды қоспағанда), тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.

7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме согласно приложению 4 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ, направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер разрешения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, заңды түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе рұқсат бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (юридические лица, осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием, представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (юридические лица осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя, а также не представляется спортсменами - членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за приобретение и сохранность оружия и патронов к нему;
электронную копию договора (контракт) на поставку или приобретение оружия и (или) патронов к нему (для юридических лиц, осуществляющих ввоз оружия и патронов к нему, на территорию Республики Казахстан), либо договор (контракт) купли-продажи оружия и патронов к нему (для юридических лиц, осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему).
В договоре или в приложении (спецификации) к нему, указываются конкретные виды и модели поставляемого оружия и боеприпасов и их количество;
электронную копию заключения уполномоченного органа в области здравоохранения о соответствии огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, установленным нормам допустимого воздействия на человека поражающих факторов указанного оружия (при намерении его приобретения организацией, осуществляющей торговлю оружием);

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
заң тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін (азаматтық және қызметтік қаруды, оның патрондарын сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының мөрімен және қолымен расталған, қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (азаматтық және қызметтік қаруды сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының қолымен және бар болған жағдайда мөрмен расталған қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады, сондай-ақ спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүше спортшылары қатыса алмайды) жолдайды;
қару мен оның патрондарын сатып алуға және сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қару және (немесе) оның патрондарын жеткізуге немесе сатып алуға арналған шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі (қаруды әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін) не қару мен оның патрондарын сатып алу-сату шарты (келісімшарты) (азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін).
Келісімшарта немесе оның қосымшасында (ерекшелігінде) жеткізілетін қару мен оқ-дәрілердің нақты түрлері мен модельдері және олардың саны көрсетіледі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның жарақат салатын әсері бар патрондары бар қарудың және электр қаруының көрсетілген қарудың зақымдағыш факторларының адамға тигізетін жол берілген әсерінің белгіленген нормаларына сәйкестігі туралы қорытындының (қаруды сатуды жүзеге асыратын ұйым оны сатып алуға ниет білдірген кезде) электрондық көшірмесі;

электронную копию сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему, в соответствии с утвержденными нормами их обеспечения, по видам, типам и моделям, установленными требованиями Приказа № 602, расчет необходимого количества оружия и патронов к нему, заполняются по форме согласно приложению 3 к Приказу № 602 (не представляется юридическими лицами осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему)
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

№ 602 бұйрықтың талаптарында белгіленген қару мен оның патрондарының түрлері, үлгілері және модельдері бойынша, оларды қамтамасыз етудің бекітілген нормаларына сәйкес қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі, қару мен оның патрондарының қажетті санының есебі № 602 бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады (азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғалар оны ұсынылмайды)
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
форма
Заявление юридического лица для получения разрешения на приобретение
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
В____________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку
гражданского и служебного оружия __________________________________________
_________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _________________________________________________________________
(указать причину необходимости получения разрешения)
Из _____________________________________в ________________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Электронная почта _________________________________________
Телефоны ________________________________________________
Факс ____________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности __________________________________
почтовый индекс, область, город, район,
__________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП руководителя юридического лица _______
Дата заполнения: "__" _______ 20 __ года
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
Общая информация

14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" Мемлекеттік
қызмет көрсету стандартының
1-қосымша
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру өтініші
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________ байланысты
(рұқсат алу себебін көрсету)
Қызметтік қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беруіңізді
сұраймын _________________________________________________________________
(қарудың түрін, типін, моделін, нөмірін және санын көрсету, керегінін астын сызу)
____________________________-дан ______________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_____________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
_____________________________________________________________________
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы __________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
__________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналға сейфтің бар-жоғы)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦҚ __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" Мемлекеттік
қызмет көрсету стандартының
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсатқа мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Услугополучатель __________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер
_________________________________________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки____________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (помещения)____________________________________
Учетная документация______________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного с указанием Ф.И.О. за
приобретение, хранение, перевозку, закреплении оружия_________________________
__________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях, учреждениях
и учебных заведениях ______________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ______________
8. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать служебное оружие
__________________________________________________________________________
9. Сведения на работников юридического лица, с указанием Ф.И.О. должности,
индивидуально закрепленных к владению с оружием (на каждую единицу раздельно) вида,
типа, модели, системы, калибра, номера оружия _________________________________
10. Сведения о наличии на праве собственности специально оборудованного
автотранспортного средства, имеющего специальное разрешение на осуществление
перевозки опасного груза выданного территориальным органом транспортного контроля _________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 5 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 8 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ______________
Тексерудің аяқталған күні_____________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
4. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі)____________________________
Есеп құжаттамасы________________
5. Қаруды сатып алуға, сақтауға, тасымалдауға, бекітіп беруге Т. А. Ә. көрсете отырып,
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні __________
__________________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
6. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ______________
____________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ____________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
7. Кәсіпорындарда, мекемелерде және оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын жүргізу күні ___________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ______________
8. Қызметтік қаруды пайдалану құқығы берілген ұйымды жатқызу туралы мәліметтер
_______________________________________________
9. Қару түрімен, түрімен, моделімен, жүйесімен, калибрімен, нөмірімен иеленуге жеке
бекітілген (әрбір жеке бірлікке) лауазымның аты-жөні көрсетілген заңды тұлға
қызметкерлеріне арналған мәліметтер ______________________________________
10. Аумақтық көліктік бақылау органы берген қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге
асыруға арнайы рұқсаты бар, меншік құқығында арнайы жабдықталған автокөлік
құралының болуы туралы мәліметтер _________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі]Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
8-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Работник услугодателя, готовит и направляет задание участковому инспектору полиции о проверке условий для хранения оружия по месту жительства услугополучателя, подписанное руководителем услугодателя, по форме согласно приложению 4 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ №313), проводит регистрацию его в журнале регистрации заданий о проверке владельцев гражданского оружия по форме согласно приложению 5 к Приказу № 313 и передает для исполнения участковому инспектору полиции.
При этом, участковым инспектором полиции с момента получения задания в течении 7 (семи) рабочих дней проводится проверка услугополучателя по месту его жительства, по результатам которого составляется рапорт о проверке по форме согласно приложению 18 к Приказу № 313 и направляется услугодателю.
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 5 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее – разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 313 Бұйрық),4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттарын тексеру туралы учаскелік полиция инспекторына тапсырма жолдайды № 313 Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару иелерін тексеру туралы тапсырмаларды тіркеу журналына тіркейді және орындау үшін учаскелік полиция инспекторына береді.
Бұл ретте, учаскелік полиция инспекторы тапсырманы алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны оның тұрғылықты жері бойынша тексереді, оның нәтижелері бойынша № 313 бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру туралы баянат жасайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге жеке түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

электронную копию свидетельства о регистрации спортсмена с указанием разряда не ниже кандидата в мастера спорта связанному со стрельбой, по форме согласно приложению 2 утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9673) подтверждающего прохождение спортсменом регистрации в республиканской, региональной аккредитованной спортивной федерации по видам спорта и подтверждающего статус гражданина регулярно занимающегося спортивной стрельбой (предоставляется владельцами оружия занимающихся стрелковыми видами спорта);
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, в случае отсутствия условий хранения оружия по фактическому месту жительства;
сведения о контрольном отстреле пуль и гильз нарезного охотничьего оружия указываются в форме сведения (до окончания срока действия разрешения на хранение, хранение и ношение нарезного оружия владельцем в обязательном порядке производится отстрел пуль и гильз каждые 5 лет в органах внутренних дел);
2) для получения разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам после приобретения оружия (по разрешениям на приобретение гражданского оружия и патронов к нему выданные органами внутренних дел):
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа на хранение, хранение и ношения гражданского оружия, за регистрацию и перерегистрацию после приобретения каждой единицы гражданского оружия, за исключением случаев оплаты через ПШЭП
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9673 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атыспен байланысты спорт шеберіне кандидаттан төмен емес разрядты көрсете отырып, спортшыны тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, спорт түрлері бойынша аккредиттелген республикалық, өңірлік спорт федерациясында тіркеуден өткенін растайтын және спорттық атыспен тұрақты түрде айналысатын азамат мәртебесін растайтын (атыс спорт түрлерімен айналысатын қару иелерімен ұсынылады);
нақты тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесін қоса беріледі;
ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруының оқтары мен гильзаларының бақылау атылуы туралы мәліметтері нысанында көрсетіледі (ойық қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қару иелері міндетті түрде ішкі істер органдарында әрбір 5 жыл сайын оқтар мен гильзаларды атуды жүргізеді);
2) жеке тұлғаларға қаруды сатып алғаннан кейін азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат алу үшін (ішкі істер органдары берген азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға арналған рұқсаттар бойынша):
жеке тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, азаматтық қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат беру құжатын бергені үшін, азаматтық қарудың әрбір бірлігін сатып алғаннан кейін тіркегені және қайта тіркегені үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы мәліметтер
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;

2. Индивидуальный идентификационный номер ___________________________________
3. Кадастровый номер объекта (помещения по хранению оружия) ____________________
4. Сведения о наличии удостоверение охотника установленной уполномоченным органом в
области охраны, воспроизводства и использования животного мира ___________________
______________________________________________________________________________
5. Сведения о контрольном отстреле гражданского оружия с нарезным стволом в органах
внутренних дел (с указанием номера акта, даты, ответственного должностного лица
проводившего отстрел, либо при первичном приобретении в специализированном магазине
по торговле с оружием указывается номер акта, дата, должностные лица, продавец и наименование магазина)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
6. Сведения о приобретении гражданского оружия (указывается наименование
специализированного магазина, номер разрешительного документа на приобретение оружия,
Ф.И.О. предыдущего владельца оружия с указанием номера разрешения, даты и кем выдана)
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
7. Сведения о наличии имеющегося (приобретенного) оружия с указанием вида, типа,
модели, системы, калибра, номера оружия и завода изготовителя _______________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Сведения о федерациях или спортивных организациях, в котором состоит спортсмен,
приобретающий спортивное оружие _______________________________________________
_______________________________________________________________________________
9. Сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему на
спортивную федерацию или организацию в которой числится спортсмен
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение, хранение и ношение
гражданского оружия и
патронов к нему физическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 6 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 9 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц"

2. Жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Объектінің кадастрлық нөмірі (қаруды сақтау жөніндегі үй-жай) ________________
4. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті
орган белгілеген аңшы куәлігінің болуы туралы мәліметтер ______________________
__________________________________________________________________________
5. Ішкі істер органдарында ойық ұңғылы азаматтық қаруды бақылау арқылы ату туралы
мәліметтер (актінің нөмірін, күнін, атуды жүргізген жауапты лауазымды адамды
көрсете отырып не қарумен сауда жасау жөніндегі мамандандырылған дүкенде алғаш
сатып алған кезде актінің нөмірі, күні, лауазымды адамдар көрсетіледі), сатушы және
дүкен атауы) __________________
__________________________________________________________________________
6. Азаматтық қаруды сатып алу туралы мәліметтер (мамандандырылған дүкеннің
атауы, қаруды сатып алуға рұқсат беру құжатының нөмірі, рұқсаттың нөмірін, күнін
және кім бергенін көрсете отырып, алдыңғы қару иесінің Т. А. Ә. көрсетіледі)
___________________________________
__________________________________________________________________________
7. Қарудың түрі, үлгісі, моделі, жүйесі, калибрі, нөмірі және дайындаушы зауыт
көрсетілген қолда бар (сатып алынған) қарудың болуы туралы мәліметтер ___________
__________________________________________________________________________
8. Спорттық қару сатып алатын спортшы тұратын федерациялар немесе спорттық
ұйымдар туралы мәліметтер _________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Спорт федерациясына немесе спортшы есептелетін ұйымға қару мен оның
патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтер __________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сақтауға, сақтау мен алып
жүруге рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
9-қосымша
"Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Стандарта государственных услуг, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц, по форме согласно приложению 6 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ, направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

12. В случаях несогласия с результатами разрешения либо мотивированного отказа услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение и ношение служебного
оружия и патронов к нему
работникам юридических лиц"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 1 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения и ношения служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц:

12. Көрсетілетін қызметті алушы қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
"Заңды тұлғаларға қызметтік
қару мен оның патрондарын
сақтау мен алып жүруге
рұқсаттар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидаларына
1-қосымша
"Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекетік қызмет көрсету нәтижесі – заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 1 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Жұмыс кестесі
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру рұқсат беру үшін:

заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849);
электронная копия свидетельства, подтверждающего прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданного специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников (для субъектов охранной деятельности);
электронная копия приказа об индивидуальном закреплении служебного оружия за работниками юридических лиц с указанием модели, системы, калибра и номера оружия;
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за хранение и сохранность оружия и патронов к нему
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
6) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;

заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
күзетшілерді даярлау (біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәліктің электрондық көшірмесі (күзеті қызметі субъектілері үшін);
қаруды қолдануға заңды тұлғалардың қызметкерлеріне бекітілген қарудың түрiн, үлгісін, моделін, жүйесiн, калибрін, нөмiрiн көрсете отырып, бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
6) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтың бір жыл ішінде қайталануы;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 1) пункта 8 Стандарта государственных услуг, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение и ношение служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения и приложение к нему на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме согласно приложению 7 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ, направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру заңды түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложениям 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (не представляется спортсменами - членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию ходатайства аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, о закреплении оружия (представляется при выдаче разрешения на хранение спортивного гладкоствольного оружия по месту жительства спортсменов-членов Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта закрепленного за той или иной спортивной организацией);
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за хранение и сохранность оружия и патронов к нему;
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, либо аренды помещения соответствующего требованиям органов внутренних дел, в случае отсутствия условий хранения оружия;
сведения о контрольном отстреле пуль и гильз служебного нарезного оружия указываются в форме сведения (до окончания срока действия разрешения на хранение служебного нарезного оружия пользователем в обязательном порядке производится отстрел пуль и гильз каждые 5 лет в органах внутренних дел);

2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмес (спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар спортшылар-Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүшелері ретінде ұсынылмайды);
дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық федерацияның қаруды бекітіп беру туралы қолдаухатының электрондық көшірмесі (қандай да бір спорт ұйымына бекітілген Спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасына мүше спортшылардың тұрғылықты жері бойынша спорттық тегіс ұңғылы қаруды сақтауға рұқсат беру кезінде ұсынылады);
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, орталықтандырылған сақтау пункттерінде қаруды сақтауға арналған шарттың не ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін үй-жайды жалға алуға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруының оқтары мен гильзаларының бақылау атылуы туралы мәліметтері нысанында көрсетіледі (ойық қаруды сақтауға рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қару пайдаланушыларымен міндетті түрде ішкі істер органдарында әрбір 5 жыл сайын оқтар мен гильзаларды атуды жүргізеді);

2) для получения разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам после приобретения оружия (по разрешениям на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему выданные органами внутренних дел):
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа на хранение гражданского и служебного оружия, за регистрацию и перерегистрацию после приобретения каждой единицы гражданского и служебного оружия, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию ходатайства аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, о закреплении оружия (представляется при выдаче разрешения на хранение спортивного гладкоствольного оружия по месту жительства спортсменов-членов Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта закрепленного за той или иной спортивной организацией)
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
6) совершение повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частью первой), 337 (частями первой и второй), 346 (частью первой), 379 (частью первой), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан и административного правонарушения, предусмотренного статьями 73,436, 453 и 461 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;

2) заңды тұлғаларға қаруды сатып алғаннан кейін азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат алу үшін (ішкі істер органдары берген азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға арналған рұқсаттар бойынша):
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға рұқсат беру құжатын бергені үшін, азаматтық және қызметтік қарудың әрбір бірлігін сатып алғаннан кейін тіркегені және қайта тіркегені үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы мәліметтер;
дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық федерацияның қаруды бекітіп беру туралы қолдаухатының электрондық көшірмесі (қандай да бір спорт ұйымына бекітілген Спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасына мүше спортшылардың тұрғылықты жері бойынша спорттық тегіс ұңғылы қаруды сақтауға рұқсат беру кезінде ұсынылады)
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
6) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 453, 462, 476, 477, 478, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтың бір жыл ішінде қайталануы;
7) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші бөлігінде), 337 (бірінші және екінші бөліктерінде), 346 (бірінші бөлігінде), 379 (бірінші бөлігінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде) баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық және Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 436, 453 және 461-баптарына көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасауы;

1. Услугополучатель _________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер ___________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ______________
Дата окончания проверки_____________________________
Принятое решение по итогам проверки _________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (помещения)______________________________________
Учетная документация________________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного с указанием Ф.И.О. за
приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку, служебного оружия
____________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия ___________________________
____________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях, учреждениях
и учебных заведениях ________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
8. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать служебное оружие
___________________________________________________________________________
9. Сведения о приобретенном гражданском и служебном оружии и патронов к нему
__________________________________________________________________________
10. Сведения о контрольном отстреле служебного оружия с нарезным стволом в органах
внутренних дел (с указанием номера акта, даты, ответственного должностного лица
проводившего отстрел, либо при первичном приобретении в специализированном магазине
указывается наименование магазина) ____________________________________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение служебного оружия и
патронов к нему юридическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 8 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 11 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"

1. Көрсетілетін қызметті алушы _______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ______________
Тексерудің аяқталған күні_____________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ________________________
4. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі) ______________________________
Есеп құжаттамасы________________
5. Қызметтік қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру, тасымалдау үшін
Т. А. Ә. көрсете отырып, жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол
қойылған күні ____________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
6. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ______________
________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
7. Кәсіпорындарда, мекемелерде және оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын жүргізу күні ___________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
8. Қызметтік қаруды пайдалану құқығы берілген ұйымды жатқызу туралы мәліметтер
_______________________________________________
9. Сатып алынған азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары туралы
мәліметтер ________________________________________________________________
10. Ішкі істер органдарында ойық ұңғылы қызметтік қаруды бақылап ату туралы
мәліметтер (актінің нөмірін, күнін, атуды жүргізген жауапты лауазымды адамды
көрсете отырып не алғаш сатып алған кезде мамандандырылған дүкенде дүкеннің
атауы көрсетіледі)
____________________________________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Заңды тұлғаларға қызметтік
қару мен оның патрондарын
сақтауға рұқсат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
11-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

Работник услугодателя, готовит и направляет задание участковому инспектору полиции о проверке условий для хранения оружия по месту жительства услугополучателя, подписанное руководителем услугодателя, по форме согласно приложению 4 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ № 313), проводит регистрацию его в журнале регистрации заданий о проверке владельцев гражданского оружия по форме согласно приложению 5 к Приказу № 313 и передает для исполнения участковому инспектору полиции.
Участковым инспектором полиции с момента получения задания в течении 7 (семи) рабочих дней проводится проверка услугополучателя по месту его жительства, по результатам которого составляется рапорт о проверке по форме согласно приложению 18 к Приказу № 313 и направляется услугодателю.
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения и приложение к нему на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 8 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее – разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 313 Бұйрық),4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттарын тексеру туралы учаскелік полиция инспекторына тапсырма жолдайды № 313 Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару иелерін тексеру туралы тапсырмаларды тіркеу журналына тіркейді және орындау үшін учаскелік полиция инспекторына береді.
Учаскелік полиция инспекторы тапсырманы алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны оның тұрғылықты жері бойынша тексеру жүргізіледі, оның нәтижелері бойынша № 313 бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру туралы баянат жасалады және көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру жеке түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).
Военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении документа заверенной печатью и подписью уполномоченного лица с места прохождения службы), разрешение на перевозку гражданского оружия получают без представления медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием.
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849);
электронная копия доверенности составленного в произвольной форме и подписанного владельцем гражданского оружия, для перевозки его оружия третьим лицом (услугополучателем)
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;

жеке тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарын қоспағанда, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтары мен сыныптық шендері бар қызметкерлері (қызмет өткеру орнының уәкілетті адамының мөрімен және қолтаңбасымен расталған құжатты ұсынған жағдайда) азаматтық қаруды сатып алуға рұқсатты қару тасымалдауға қарсылық жоқ екені туралы медициналық қорытындыны ұсынбай алады.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
азаматтық қару иесінің үшінші адамға қаруды тасымалдау құқығына берген еркін нысанында куәландырылған сенімхатының электрондық көшірмесі (қызмет алушымен) қоса беріледі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;

2. Индивидуальный идентификационный номер _________________________
3. Сведения о наличии разрешения на право хранения и ношения оружия для перевозки его
оружия третьим лицом ____________________________________________________
4. Вид предполагаемого транспорта для перевозки оружия ________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
перевозку гражданского оружия
и патронов к нему физическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 9 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 12 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________________
3. Үшінші тұлғаның қаруды тасымалдау үшін қаруды сақтау және алып жүру құқығына
рұқсаттың болуы туралы мәліметтер ________________________________
4. Қаруды тасымалдауға арналған болжамды көлік түрі ___________________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
тасымалдауға рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
12-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение и ношение служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения и приложение к нему на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по формам согласно приложениям 9 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.

Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру заңды түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электрондық түрде келісуге жібереді.

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, установленной уполномоченным органом в области здравоохранения, по форме № 076/у, утвержденной приказом исполняющего обязанностью Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (юридические лица, осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему, представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (юридические лица осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);
электронную копию документа, подтверждающего право аренды специально оборудованного автотранспортного средства, имеющего специальное разрешение на осуществление перевозки выданного территориальным органом транспортного контроля по форме согласно приложению 1 к приказу Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11779) (при перевозке автомобильным транспортом);

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген № 076/е нысаны бойынша денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін (азаматтық және қызметтік қаруды, оның патрондарын сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының мөрімен және қолымен расталған, қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (азаматтық және қызметтік қаруды сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының қолымен және бар болған жағдайда мөрмен расталған қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады) жолдайды;
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аумақтық көліктік бақылау органы берген тасымалдауды жүзеге асыруға арнайы рұқсаты бар, арнайы жабдықталған автокөлік құралын жалға алу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде);

1. Услугополучатель ____________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер ______________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы _________________
Дата окончания проверки_____________________________
Принятое решение по итогам проверки _____________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (помещения)_________________________________________
5. Сведения о назначении ответственного за перевозку с указанием Ф.И.О., списка лиц
вооруженной охраны с указанием Ф.И.О., о наличии разрешений на хранение по
закреплению служебного оружия __________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия ______________________________
_______________________________________________________________________________
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях, учреждениях и
учебных заведениях _____________________________________________________________
8. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать служебное оружие
_______________________________________________________________________________
9. Сведения о наличии на праве собственности специально оборудованного
автотранспортного средства, имеющего специальное разрешение на осуществление
перевозки опасного груза выданного территориальным органом транспортного контроля
_______________________________________________________________________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
перевозку гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 10 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 13 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ______________
Тексерудің аяқталған күні_____________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ___________________________
4. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі)____________________________
5. Т. А. Ә., көрсетілген қарулы күзет адамдарының тізімі, қызметтік қаруды бекіту
бойынша сақтауға рұқсаттардың бар-жоғы көрсетілген тасымалдауға жауапты адамды
Т. А. Ә тағайындау туралы мәліметтер ________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ______________
____________________________________________________________
7. Кәсіпорындарда, мекемелерде және оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын жүргізу күні ___________________________________________
8. Қызметтік қаруды пайдалану құқығы берілген ұйымды жатқызу туралы мәліметтер
_______________________________________________
9. Аумақтық көліктік бақылау органы берген қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге
асыруға арнайы рұқсаты бар, меншік құқығында арнайы жабдықталған автокөлік
құралының болуы туралы мәліметтер _________________
__________________________________________________________________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын тасымалдауға
рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауызымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрығына
13-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесін портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Стандарта государственных услуг, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193) (далее – Приказ № 319).
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензиях по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о разрешениях на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, подтверждающих на праве собственности специально оборудованных помещений для реализации и склада хранения готовой пиротехнической продукции, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания) работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі №319 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 319 бұйрық) бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі лицензиялар туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға арналған меншік құқығында дайын пиротехникалық өнімді өткізу және сақтау қоймасы үшін арнайы жабдықталған үй-жайларды растайтын рұқсаттар туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), қарсы көрсетілімдердің, өтініш берілген қызметті жүзеге асыруға байланысты (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом или направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования торгового помещения и склада, по порядку условий хранения, сохранности, использования и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий на соответствие установленным требованиям Приказа № 319, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, по форме согласно приложению 10 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ, направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, №319 бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөліністеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөліністерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 10 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшасын заңды түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электронды түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

12. В случаях несогласия с результатами разрешения либо мотивированного отказа услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на приобретение е гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 3 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;

12. Көрсетілетін қызметті алушы қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
"Азаматтық пиротехникалық
заттарды және оны қолданып
жасаған бұйымдарды сатып
алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алу берілген рұқсат көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекетік қызмет заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекетік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 3 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Жұмыс кестесі
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;

2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 Стандарта государственных услуг (далее – Стандарт), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
сведения о документе, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию приказа о назначении лиц(а), ответственных за приобретение пиротехнических веществ и изделий;
электронную копию договора (контракт) на поставку пиротехнических веществ и изделий с их применением, с приложением спецификации;
электронную копию договора на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением 4 класса организацией, имеющей лицензию на хранение промышленных взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением (в случае отсутствия на праве собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции)
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, установленным Приказом № 319;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.

2) www.egov.kz. порталында орналастырылған
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
пиротехникалық заттар мен бұйымдарды сатып алуға жауапты адамдарды (адамды) тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
ерекшелігімен қоса бере отырып, пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды жеткізу шартының (келісімшарт) электрондық көшірмесі;
өнеркәсіптік жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға лицензиясы бар ұйымның азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды 4-сыныпты сақтауға арналған шартының электрондық көшірмесі (меншік құқығында дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойма болмаған жағдайда)
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің №319 бұйрықпен азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының бекітілген талаптарына сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.

Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Заявление юридического лица для получения разрешения на приобретение
гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
В _______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _____________________________________________________________________________
полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением (нужное подчеркнуть)
________________________________________________________________________________
(указать наименование, количество, вес, размер)
________________________________________________________________________________
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
________________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП руководителя юридического лица _______
Дата заполнения: "__" _______ 20 __ года
Приложение 2 к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением
Общая информация
1. Услугополучатель __________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер ____________________________________________
3. Наименование юридического лица ____________________________________________

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасаған бұйымдарды сатып
алуға рұқсат беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат алуға өтініші
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет берушінің толық атауы)
_______________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып
сатып алуға, сақтауға рұқсат беруіңізді сұраймын ______________________________
_________________________________________________________________________
(атауын, санын, салмағын, өлшемін көрсету)
Электрондық пошта___________________________________________________
Телефондар _____________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Қызметін жүзеге асыратын мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат,
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен күзетілетін құпияларды құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және
оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦК __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасаған бұйымдарды сатып
алуға рұқсат беру"
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
2-қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру мәліметтерінің нысаны
Жалпы ақпарат
1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы ____________________________________________________

4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
лиц, претендующих на доступ к пиротехническим веществам и изделиям
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
5. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
____________________________________________________________________________
Дата окончания проверки______________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки __________________________________________
6. Кадастровый номер объекта (на праве собственности специально оборудованного
торгового помещения и склада для хранения готовой пиротехнической продукции) _____
_____________________________________________________________________________
Учетная документация__________________________________________________________
7. Дата заведения книги учета готовой продукции пиротехнических веществ и изделий с их
применением и их составляющих компонентов _____________________________________
8. Дата заведения книги учета отпуска готовой продукции пиротехнических веществ и
изделий с их применением оптовым потребителям___________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид деятельности
______________________________________________________________________________
10. Наименование и количество (вес, размер) пиротехнических веществ и изделий,
подлежащих хранению__________________________________________________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за приобретение, хранение
_______________________________________________________________________________
12. Документы, подтверждающие право аренды помещения и склада для хранения готовой
пиротехнической продукции ______________________________________________________
Сведения на работников юридического лица________________________________________
Дата подачи заявки ______________________________________________________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 11 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 января 2021 года № 14
Приложение 14 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

4. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарға қол жеткізуге үміткер адамдардың тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру
нөмірі ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі
__________________________________________________________________________
Тексерудің аяқталған күні ___________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
6. Объектінің кадастрлық нөмірі (дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған
арнайы жабдықталған сауда үй-жайының және қойманың меншік құқығында) ________
__________________________________________________________________________
Есеп құжаттамасы__________________________________________________________
7. Пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың дайын өнімін
және олардың құрамдас компоненттерін есепке алу кітабын ашу күні _____________
8. Дайын пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды көтерме
тұтынушыларға жіберуді есепке алу кітабын жүргізу күні _________________________
9. Түрі бойынша лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі
қызмет ___________________________________________________________________
10. Сақтауға жататын пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
(салмағы, мөлшері)
_____________________________________________________________________
11. Сатып алуға, сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол
қойылған күні______________________________________________________________
12. Дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған үй-жай мен қойманы жалға алу
құқығын растайтын құжаттар ________________________________________________
Заңды тұлға қызметкерлеріне мәліметтер _____________________________________
Өтінім берілген күн ________________________________________________________
"Азаматтық пиротехникалық
заттарды және оны қолданып
жасаған бұйымдарды сатып
алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2021 жылғы 14 қаңтардағы
№ 14 Бұйрыққа
11- қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрығына
14-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
3) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
4) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень документов необходимых для оказания государственной услуги, который приведен в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Стандарт государственной услуги).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет көрсету стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптары осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарында (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету стандарты) келтірілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесін портал арқылы жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пунктe 8 Стандарта государственных услуг, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в приеме заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193) (далее – Приказ № 319).
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензиях по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о разрешениях на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, подтверждающих на праве собственности специально оборудованных помещений для реализации и складов для хранения готовой пиротехнической продукции, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания) работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі №319 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 319 бұйрық) бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі лицензиялар туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға арналған, дайын пиротехникалық өнімді өткізуге арналған арнайы жабдықталған үй-жайларды және сақтауға арналған қоймаларды меншік құқығымен растайтын рұқсаттар туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), қарсы көрсетілімдердің, өтініш берілген қызметті жүзеге асыруға байланысты (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом или направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования торгового помещения и склада, по порядку условий хранения, сохранности, использования и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий на соответствие установленным требованиям Приказа № 319, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 2 (двух) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, по форме согласно приложению 11 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - разрешение), в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги.
После формирования разрешения либо мотивированного отказа работник услугодателя направляет на согласование руководителю в электронном виде.
Руководитель уполномоченного органа с момента поступления электронного документа в течении 1 (одного) рабочего дня проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 8 Стандарта и подписывает разрешение либо мотивированный отказ, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю с указанием причины.
Разрешение либо мотивированный отказ, направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителем уполномоченного лица услугодателя.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, №319 бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөліністеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөліністерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 2 (екі) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 11 - қосымшаға сәйкес нысан азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттың және оған қосымшасын заңды түлғаларға рұқсат дайындайды (бұдан әрі - рұқсат), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастылады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырғаннан кейін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері басшыға электронды түрде келісуге жібереді.
Уәкілетті органның басшысы электрондық құжат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет нәтижесінің Стандарттың 8-тармағында көзделген белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді және рұқсат немесе дәлелді бас тартуға қол қояды, сәйкес келмеген жағдайда себептерін көрсете отырып, орындаушыға пысықтауға қайтарады.
Рұқсат немесе дәлелді бас тартуға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының басшысы ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал көмегімен жолданады.

12. В случаях несогласия с результатами разрешения либо мотивированного отказа услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением оказывается юридическим лицам на бесплатной основе.
7
График работы
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для получения разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 Стандарта государственных услуг (далее – Стандарт) с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Стандарту;
электронную копию документа, подтверждающего право аренды специально оборудованных помещений для реализации и склада хранения готовой пиротехнической продукции
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

12. Көрсетілетін қызметті алушы қорытынды немесе дәлелді бас тартуға көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасаған бұйымдарды сақтауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сақтауға берілген рұқсат көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекетік қызмет азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сақтауға заң тұлғаларға ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында орналастырылған
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
дайын пиротехникалық бұйымдарды сатуға арналған және оларды сақтауға арналған қоймалар меншік құқығын растайтын құжаттар мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойманы жалға алу құқығын растайтын электрондық құжат көшірмесі қоса беріледі
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1. Услугополучатель __________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер ____________________________________________
3. Наименование юридического лица ____________________________________________
4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
лиц, претендующих на доступ к пиротехническим веществам и изделиям
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
5. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
____________________________________________________________________________
Дата окончания проверки______________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки __________________________________________
6. Кадастровый номер объекта (на праве собственности специально оборудованного
торгового помещения и склада для хранения готовой пиротехнической продукции)
_____________________________________________________________________________
Учетная документация ________________________________________________________
7. Дата заведения книги учета готовой продукции пиротехнических веществ и изделий с их
применением и их составляющих компонентов____________________________________
8. Дата заведения книги учета отпуска готовой продукции пиротехнических веществ и
изделий с их применением оптовым потребителям_________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид деятельности
____________________________________________________________________________
10. Наименование и количество (вес, размер) пиротехнических веществ и изделий,
подлежащих хранению________________________________________________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за хранение
____________________________________________________________________________
12. Сведения на работников юридического лица___________________________________
Дата подачи заявки ____________________
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер] Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в приеме заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы _____________________________________
4. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарға қол жеткізуге үміткер адамдардың тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі
________________________________________________________________
Тексерудің аяқталған күні_____________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ___________________________
6. Объектінің кадастрлық нөмірі (дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған
арнайы жабдықталған сауда үй-жайының және қойманың меншік құқығында) ________
__________________________________________________________________________
Есеп құжаттамасы _________________________________________________________
7. Пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың дайын өнімін
және олардың құрамдас компоненттерін есепке алу кітабын ашу күні ______________
8. Дайын пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды көтерме
тұтынушыларға жіберуді есепке алу кітабын жүргізу күні ______________________
9. Түрі бойынша лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі
қызмет _______________________________________________________
10. Сақтауға жататын пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
(салмағы, мөлшері) ______________________________________________
11. Сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол қойылған
күні __________________________________________________________
12. Заң тұлға жұмысшылардың мәліметтері ______________________
Өтінім берілген күн ____________________
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасаған бұйымдарды сақтауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі: [Нөмірі] Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздін өтінішті қарап [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстын номері], азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсат беруге (беруде) өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]