О внесении изменений в некоторые приказы в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июня 2021 года № 22938.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятия, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 июня 2021 года № 256
Перечень некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10273), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство взрывных работ";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на производство взрывных работ.";
в Правилах выдачи разрешения на производство взрывных работ, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила выдачи разрешений на производство взрывных работ";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 2 маусымдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 4 маусымда № 22938 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілетін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаменті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 2 маусымдағы
№ 256 бекітілген
Өзгерістер енгізілетін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10273 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила выдачи разрешений на производство взрывных работ (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17) статьи 12-2 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок выдачи разрешений на производство взрывных работ, и порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешений на производство взрывных работ".";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная услуга "Выдача разрешений на производство взрывных работ" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):";
пункты 12, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"12. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
пункт 14 изложить в следующей редакции:
14. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.";

"1. Осы Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-2-бабының 17) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес (бұдан әрі – Заң) әзірленіп жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру тәртібін және жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) келесі құжаттарды жолдайды:";
12, 13 және 14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
"13. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауына жатады.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.";

приложение 1 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов в сфере оказания государственных услуг в области промышленной безопасности, в которые вносятся изменения (далее – Перечень);
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 4 настоящему Перечню.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20340), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности", утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 4) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) проведения монтажа, технического обслуживания, технического диагностирования, технического освидетельствования и ремонта лифтов, эскалаторов, траволаторов, а также подъемников для лиц с ограниченными возможностями (инвалидов).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" (далее – государственная услуга), оказывается Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронную копию экспертного заключения о соответствии организации требованиям, предъявляемым к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности, утвержденным приказом исполняющего обязанности министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 299 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10188).";

осы Қағидаларға 1-қосымша осы өзгерістер енгізілетін өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы кейбір бұйрықтардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбесі) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбесі 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбесі 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбесі 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақта:
4) тармақша алып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) лифтілерді, эскалаторларды, траволаторларды, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектерге) арналған көтергіштерді монтаждауды, техникалық қызмет көрсетуді, техникалық диагностикалауды, техникалық куәландыруды және жөндеуді жүргізу құқығына аттестаттауға жатады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 299 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10188 болып тіркелген) бекітілген өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы сараптамалық қорытындының электрондық көшірмесін жолдайды.";

пункты 9, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"9. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение трех рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.";
приложение 1 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в приложении 2 к настоящим Правилам:
в Стандарте государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель).
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

9, 10 және 11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
"10. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.";
осы Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбесі 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымшада:
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында":
реттік нөмірі 1-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
";
реттік нөмірі 7-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
";
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20338), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" (далее – государственная услуга), оказывается Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящих Правил.";
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для получения государственной услуги юридические или физические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) заявка;
2) электронная копия декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 10-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
";
осы Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбесі 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбесі 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20338 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы:
1) өтінім;
2) қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясының электрондық көшірмесін.";
9 және 10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.

10. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.";
в приложении 1 к настоящим Правилам:
в Стандарте государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта":
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель).
";
строки, порядковые номера 7 и 8, изложить в следующей редакции:
"
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявка;
2) электронная копия декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
";
приложение к Стандарту государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" исключить;

10. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2) тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауына жатады.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.";
осы Қағидаларға 1-қосымшада:
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында":
реттік нөмірі 1-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
";
реттік нөмірлері 7 және 8-ші жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) өтінім;
2) қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясының электрондық көшірмесі.
";
реттік нөмірі 10-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
";
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымша алынып тасталсын;

приложение 2 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню.
4. Исключен приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 16.09.2021 № 454 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20435), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств", утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
4. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц, либо уполномоченного представителя (далее – услугополучатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги (далее – Стандарт) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 5 исключить;
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия экспертного заключения.";
пункт 12 исключить;

осы Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбесі 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбесі 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4. Алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 16.09.2021 № 454 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
3 және 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын::
"3. "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет болып табылады (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғалардың не уәкілетті өкілінің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтінішімен www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) баяндалған.";
5-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақтың бірінші бөлігі келесі редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) сараптама қорытындысының электрондық көшірмесін жолдайды.";
12-тармақ алынып тасталсын;

приложение 1 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложение 3 к настоящим Правилам исключить;
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
приложение 5 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню.
6. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 29.09.2021 № 485 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20561), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением", утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
абзац первый пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7. Для получения государственной услуги юридические или физические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

осы Қағидаларға 1-қосымшада осы Тізбесі 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбесі 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3-қосымша алынып тасталсын;
осы Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбесі 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 5-қосымша осы Тізбесі 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. Алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 29.09.2021 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
7-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Заңды немесе жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) келелесіні жолдайды:";
13 және 14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.

14. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
часть первую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"15. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.";
приложение 1 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему Перечню;
приложение 2 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню;
приложение 3 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему Перечню;
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 25 к настоящему Перечню;
в приложении 5 к настоящим Правилам:
в Стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением":
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", 8-800-080-7777.
";
приложение 8 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 26 к настоящему Перечню;
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе", утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная услуга "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.";
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:

14. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
15-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес мыналар қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.";
осы Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбесі 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбесі 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбесі 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбесі 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 5-қосымшада:
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында":
реттік нөмірлері 1 және 2-ші жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы.
";
реттік нөмірі 10-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: "1414", 8 800 080 7777.
";
осы Қағидаларға 8-қосымша осы Тізбесі 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Для получения государственной услуги юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
"14. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.";
приложение 1 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 27 к настоящему Перечню;
в приложении 2 к настоящим Правилам:
в Стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе":
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", 8-800-080-7777.
";
приложение 4 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 28 к настоящему Перечню;
приложение 5 к настоящим Правилам изложить в редакции согласно приложению 29 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешений на
производство взрывных работ"
форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу разрешения на производство взрывных работ
_______________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 75 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать разрешение на
производство взрывных работ на:
________________________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
С целью: ________________________________________________________________________
Руководство взрывными работами возложено на: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность,
номер единой книжки взрывника, дата выдачи)
Место хранения взрывчатых материалов: _____________________________________
(название, расположение)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешений на
производство взрывных работ"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на производство взрывных работ"
1
Наименование услугодателя
Территориальный департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги

"6. Заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы келесі құжаттарды жолдайды:";
12 және 13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
13. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен – ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес мыналар қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.";
осы Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбесі 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 2-қосымшада:
"Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында":
реттік нөмірлері 1 және 2-ші жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы.
";
реттік нөмірі 10-ші жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: "1414", 8 800 080 7777.
";
осы Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбесі 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 5-қосымша осы Тізбесі 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беруге арналған ӨТІНІШ _______________________________________________________________ (заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 75-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарап, жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беруді сұрайды.
________________________________________________________________________________
(қызмет түрін көрсету)
_____________________________________________________________________ мақсатында
Жарылыс жұмыстарына басшылық жасау: ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі, берілген күні)
Жарылыс материалдарын сақтау орны: ________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі]
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және анық емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толығымен автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

Разрешение на производство взрывных работ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешений на производство взрывных работ" (далее – Правила).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру не болмаса "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 18:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан года с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронный документ, содержащий сведения с указанием расчетов, уточняющие условия безопасного выполнения взрывных работ, безопасных расстояний по разлету кусков, действию ударной воздушной волны, действию ядовитых газов при взрыве, сейсмического воздействия;
3) при проведении взрывных работ:
на земной поверхности предоставляется электронный документ, содержащий план местности с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны и находящихся в ее пределах жилых и производственных зданий, сооружений, железнодорожных путей, автомобильных дорог, каналов, трубопроводов, линий электропередачи;
в подземных условиях предоставляется электронный документ, содержащий план горных работ с нанесением места производства взрывных работ, границ опасной зоны, места выставления постов охраны опасной зоны, а также сведения об опасности шахты (рудника, объекта геологоразведочных работ) по газу и пыли.
При проведении сейсморазведочных работ с использованием взрывчатых материалов предоставляется электронный документ, содержащий схемы профилей работ и охраны опасной зоны.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) представление неполного пакета документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил;
2) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 343 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10244);

1) көрсетілетін қызметті беруші – 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
2) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) жарылыс жұмыстарын қауіпсіз орындау шарттарын, кесектердің ұшуы бойынша қауіпсіз қашықтықтарды, соққы ауа толқынының әсерін, жарылыс кезінде улы газдардың әсерін, сейсмикалық әсерді нақтылайтын есептеулері көрсетілген мәліметтері бар электрондық құжат;3) жарылыс жұмыстарын жүргізу кезінде:
жер бетінде жарылыс жұмыстарын жүргізу орны, қауіпті аймақ шекарасы, қауіпті аймақты күзету бекеттерін және оның шегіндегі тұрғын және өндірістік ғимараттарды, құрылыстарды, темір жолдарды, автомобиль жолдарын, арналарды, құбырларды, электр беру желілерін қою орындары көрсетілген жергілікті жердің жоспары бар электрондық құжат ұсынылады;
жер асты жағдайларында жарылыс жұмыстарын жүргізу орны, қауіпті аймақ шекарасы, қауіпті аймақты қорғау бекеттерін қою орны көрсетілген тау-кен жұмыстарының жоспары, сондай-ақ шахтаның (кеніштің, геологиялық барлау жұмыстары объектісінің) газ бен шаң бойынша қауіптілігі туралы мәліметтер бар электрондық құжат ұсынылады.
Жарылғыш материалдарды пайдалана отырып сейсмикалық барлау жұмыстарын жүргізу кезінде жұмыс бейіндері мен қауіпті аймақты қорғау схемалары бар электрондық құжат ұсынылады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қағиданың 6-тармағында көрсетілген құжаттар толық түрде ұсынылмаған жағдайда;
2) өтініш беруші рұқсат алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
3) көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 343 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10244 болып тіркелген) Қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
В случае если основной вид деятельности не подлежит лицензированию, то для получения разрешения на производство взрывных работ достаточно лицензии, указанной в пункте 3.
1. Лицензия на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных производств (углеводороды), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере углеводородов с приложением к лицензии на подвид деятельности – прострелочно-взрывные работы в нефтяных; газовых; газоконденсатных; нагнетательных скважинах и лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:
1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
2. Лицензия на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств с приложением к лицензии на подвид деятельности – производство взрывных работ для добычи полезных ископаемых и лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:
1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
3. Лицензия на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением с приложением к лицензии на подвиды деятельности:
1) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған.
10
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
Егер негізгі қызмет түрі лицензиялауға жатпайтын болса, онда жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат алу үшін 3-тармақта көрсетілген лицензияның болуы жеткілікті.
1. Мұнай; газ; газ конденсаты және айдау ұңғымаларында атқылау-жару жұмыстары қызметінің кіші түрінің лицензиясына қосымша ұсыну – мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, көмірсутектер саласындағы магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалануға арналған лицензия; жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және оған мына кіші қызмет түрлерін қосымша ұсыну:
1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;
2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау.
2. Пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізу – қызметтің кіші түріне арналған лицензияға қоса берілген тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және қызметтің кіші түрлеріне арналған лицензияға қоса берілген жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және оған мына кіші қызмет түрлерін қосымша ұсыну:
1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;
2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау.
3. Қызметтің кіші түрлеріне арналған лицензияға қоса беріле отырып, жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:
1) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін сатып алу;

2) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешений на
производство взрывных работ"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
РАЗРЕШЕНИЕ
на производство взрывных работ
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 75 Закона Республики Казахстан 2014 года "О гражданской защите" и Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", учитывая прилагаемый перечень документов, выдано разрешение на производство взрывных работ на: ____________________________________________________________________________________
(наименование места производства взрывных работ)
С целью ___________________________________________________________________________
Руководство взрывными работами возложено на: ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер единой книжки взрывника, дата выдачи)
Место хранения взрывчатых материалов: _______________________________________________
(название, расположение)
Особые условия: срок действия настоящего разрешения – 1 год со дня его выдачи.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии),
электронная
цифровая подпись]
Приложение 4 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
выдачи разрешений на
производство взрывных работ"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и прилагаемый перечень документов, сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Аттестация юридических лиц
на право проведения работ в
области промышленной безопасности"
форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение аттестата на право проведения работ в области
промышленной безопасности
_____________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 72 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать "Аттестат на право
проведения работ в области промышленной безопасности"
___________________________________________________________________________
(указать вид работ)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Аттестация юридических лиц
на право проведения работ в
области промышленной безопасности"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и экспертное заключение от [Дата экспертного заключения] года № [Номер экспертного заключения] [Наименование организации, выдавший экспертное заключение] сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Аттестация юридических лиц
на право проведения работ в
области промышленной безопасности"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
АТТЕСТАТ
на право проведения работ в области промышленной безопасности
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 72 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", учитывая положительное экспертное заключение от [Дата экспертного заключения] года № [Номер экспертного заключения] [Наименование организации, выдавшей экспертное заключение], предоставлено право проведения работ в области промышленной безопасности:_____________________________________________________________________________________
(указывается вид (ы) работ)
Особые условия действия аттестата: cрок действия аттестата составляет пять лет.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Регистрация деклараций
промышленной безопасности
опасного производственного объекта"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Регистрация деклараций
промышленной безопасности
опасного производственного объекта"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
РЕГИСТРАЦИЯ ДЕКЛАРАЦИИ ПРОМЫШЛЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 76 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" сообщает, что Декларация промышленной безопасности [Наименование объекта] зарегистрирована и ей присвоен шифр [Шифр].
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 10 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения

2) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау.
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [Күні]
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге
РҰҚСАТ
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 75-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін ескере отырып, __________________________________________________________
(жарылыс жұмыстарын жүргізу орнының атауы)
жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат берілді. _____________________________________________________________________ мақсатында
Жарылыс жұмыстарына басшылық жасау: ___________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі, берілген күні)
Жарылыс материалдарын сақтау орны: ______________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Ерекше шарттар: осы рұқсаттың қолданылу мерзімі – берілген күнінен бастап 1 жыл.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
Жарылыс жұмыстарын
жүргізуге рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Берілген күні]
[Заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [Өтініш күні] жылғы № [Өтініштің нөмірі] өтінішіңізді және қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестаттау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстарды жүргізу құқығына аттестат алуға
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарап, "Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстарды жүргізу құқығына аттестат" беруді сұрайды
________________________________________________
(жұмыс түрін көрсету)
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі]
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын және анық емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестаттау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Берілген күні]
[Заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [Өтініш күні] жылғы № [Өтініштің нөмірі] өтінішіңізді және [Сараптамалық қорытындының күні] жылғы № [Сараптамалық қорытындының нөмірі] [Сараптамалық қорытындыны берген ұйымның атауы] сараптамалық қорытындыны қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласында
жұмыстарды жүргізу құқығына
аттестаттау" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [Күні]
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында жұмыстарды жүргізу құқығына
АТТЕСТАТ
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және [Сараптамалық қорытындының күні] жылғы № [Сараптамалық қорытындының нөмірі] [Сараптамалық қорытындыны берген ұйымның атауы] оң сараптамалық қорытындысын ескеріп, өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында жұмыстар жүргізу құқығы берілді:
_______________________________________________________________________________
(жұмыстардың түрі (лері) көрсетіледі)
Аттестатты қолданудың ерекше шарттары: аттестаттың қолданылу мерзімі бес жылды құрайды.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
8-қосымша
"Қауіпті өндіріс объектісінің
өнеркәсіптік қауіпсіздік
декларацияларын тіркеу"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына 2-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Берілген күні]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [Өтініш күні] жылғы № [Өтініштің нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
"Қауіпті өндіріс объектісінің
өнеркәсіптік қауіпсіздік
декларацияларын тіркеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [Күні]
ӨНЕРКӘСІПТІК ҚАУІПСІЗДІК ДЕКЛАРАЦИЯСЫН ТІРКЕУ
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 76-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және [Сараптамалық қорытындының күні] жылғы № [Сараптамалық қорытындының нөмірі] [Сараптамалық қорытындыны берген ұйымның атауы] оң сараптамалық қорытындысын ескеріп, [Объектінің атауы] Қауіпсіздік декларациясы тіркелді және оған [Шифр] шифрі берілді.
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
10-қосымша

Сноска. Приложение 10 исключено приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 16.09.2021 № 454 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 11 исключено приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 16.09.2021 № 454 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 12 исключено приказом и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 16.09.2021 № 454 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на
применение технологий,
технических устройств,
материалов, применяемых на
опасных производственных
объектах, опасных
технических устройств"
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
7 (семь) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 4 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" (далее – Правила).
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

Ескерту. 10-қосымша алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 16.09.2021 № 454 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымша алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 16.09.2021 № 454 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
12-қосымша
Ескерту. 12-қосымша алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 16.09.2021 № 454 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
13-қосымша
"Қауіпті өндірістік объектілерде
қолданылатын
технологияларды, техникалық
құрылғыларды, материалдарды,
қауіпті техникалық
құрылғыларды қолдануға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру не "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және онда сақталады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) электронная копия экспертного заключения.
Экспертное заключение должно содержать требования, предусмотренные в приложении к настоящему стандарту государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", 8 800 080 7777.
Приложение к Стандарту
государственной услуги
"Выдача разрешений на
применение технологий,
технических устройств,
материалов, применяемых на
опасных производственных
объектах, опасных технических устройств"
Содержания экспертных заключений о соответствии технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) сараптама қорытындысының электрондық көшірмесі.
Сараптама қорытындысы "Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасында көзделген талаптарды қамтуы тиіс.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) осы Стандарттың 8-жолында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе аталған мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Қауіпті өндірістік объектілерде
қолданылатын
технологияларды, техникалық
құрылғыларды, материалдарды,
қауіпті техникалық
құрылғыларды қолдануға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың, қауіпті техникалық құрылғылардың талаптарына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысының құрамы

1. Экспертное заключение о соответствии технологий, технических устройств, материалов требованиям промышленной безопасности должно содержать:
1) наименование экспертного заключения;
2) вводную часть, включающую основание для проведения экспертизы, сведения об экспертной организации, сведения о специалистах, проводивших экспертизу промышленной безопасности, копии протокола проверки знаний специалистов по вопросам промышленной безопасности, наличие аттестата на право проведения экспертизы промышленной безопасности;
3) перечень объектов экспертизы, на которые распространяется действие экспертного заключения;
4) данные об организации;
5) цель экспертизы;
6) в зависимости от объекта экспертизы сведения о рассмотренных в процессе экспертизы документах (проектных, конструкторских, эксплуатационных, ремонтных), технологиях, технических устройствах и материалах применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств с указанием года выпуска, изготовителя и страны изготовителя, марки, модели, типа, заводского (идентификационного) номера или другой информации, необходимой для идентификации;
7) сведения об использованных оборудованиях при проведении экспертизы промышленной безопасности;
8) краткую характеристику и назначение объекта экспертизы;
9) результаты проведенной экспертизы;
10) заключительную часть с обоснованными выводами, рекомендациями по техническим решениям и мероприятиям;
11) приложения, содержащие перечень использованной при экспертизе нормативной правовой, технической и методической документации, актов проведенных испытаний;
12) сведения о вероятности воздействия вредных и опасных производственных факторов на производственный персонал, население, окружающую среду, степень их поражающего воздействия в процессе эксплуатации, в случае аварий, инцидентов;
13) сведения о соответствии полученных в результате экспертизы данных действующим в Республике Казахстан нормам.
2. Экспертное заключение о соответствии технологий требованиям промышленной безопасности дополнительно должно содержать:
1) сведения о вредных опасных производственных факторах, возникающих при осуществлении технологического процесса по данной технологии, их предельные значения;
2) сведения о соответствии предельных значений вредных и опасных производственных факторов нормативным значениям, действующим в Республике Казахстан;
3) сведения о технических мерах, обеспечивающих доведение значений вредных и опасных производственных факторов до допустимых параметров, уровень их надежности.

1. Технологиялардың, техникалық құрылғылардың, материалдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы мыналарды:
1) сараптама қорытындысының атауын;
2) сараптама жүргізу үшін негіздемені, сараптама ұйымы туралы мәліметтерді, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізген мамандар туралы мәліметтерді, өнеркәсіптік қауіпсіздік мәселелері бойынша мамандардың білімін тексеру хаттамасының көшірмелерді қамтитын, өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу құқығына аттестаттың болуы туралы мәліметті қамтитын кіріспе бөлігін;
3) сараптама қорытындысының күші қолданылатын сараптама объектілерінің тізбесін;
4) ұйым туралы деректерді;
5) сараптама мақсатын;
6) сараптама объектісіне байланысты сараптама процесінде қаралған құжаттар (жобалық, конструкторлық, пайдалану, жөндеу), сәйкестендіру үшін қажетті шығарылған жылы, дайындаушы мен елі, маркасы, моделі, типі, зауыт (сәйкестендіру) нөмірі немесе басқа да ақпаратты көрсете отырып, қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологиялар, техникалық құрылғылар және материалдар қауіпті техникалық құрылғылар туралы мәліметтерді;
7) өнеркәсіптік қауіпсіздік сараптамасын жүргізу кезінде пайдаланылған жабдықтар туралы мәліметтерді;
8) сараптама объектісіне қысқаша сипаттамасы мен мақсатын;
9) жүргізілген сараптама нәтижелерін;
10) негізделген қорытындысы, техникалық шешімдері мен іс-шаралары бойынша ұсыныстары бар қорытынды бөлігін;
11) сараптама кезінде пайдаланылған нормативтік құқықтық, техникалық және әдістемелік құжаттама тізбесін, жүргізілген сынақтардың актілерін қамтитын қосымшаларды;
12) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың өндірістік персоналға, халыққа, қоршаған ортаға әсер ету мүмкіндігі, олардың пайдалану процесіндегі, авария, оқыс-оқиғалар жағдайындағы зақымдау әсерінің деңгейі туралы мәліметтерді;
13) сараптама нәтижесінде алынған деректердің Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы нормаларға сәйкестігі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
2. Технологиялардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі туралы сараптама қорытындысы қосымша мыналарды:
1) осы технология бойынша технологиялық процесті жүзеге асыру кезінде пайда болатын зиянды қауіпті өндірістік факторлар, олардың шекті мәні туралы мәліметтерді;
2) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың шекті мәндерінің Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы нормативтік көрсеткіштерге сәйкестігі туралы мәліметтерді;
3) зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың мәндерін рұқсат етілген параметрлерге дейін жеткізуді қамтамасыз ететін техникалық шаралар, олардың сенімділік деңгейі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) путем:
слияния _________________________________________________________________
преобразования ________________________________________________________________
присоединения _________________________________________________________________
выделения _____________________________________________________________________
разделения ____________________________________________________________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата___________________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата _______________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
_______________________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов
______________________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
______________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _____________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________________
Адрес юридического лица _______________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
___________________________
Руководитель
__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 25 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
физического лица для переоформления лицензии
и (или) приложения к лицензии
В _______________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии № ___ от "____" ______
20__ года выданную (ое) (ых)
_______________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление _______________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям):

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес:
бірігу _________________________________________________________________
қайта құру _____________________________________________________________
қосылу ________________________________________________________________
бөліп шығару___________________________________________________________
бөліну ___________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі__________________________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ______________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы Заңға 1-қосымшада көзделген жағдайларда, үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы __________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
_______________________________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда ______________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ______________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ___________________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _________________________________________________ (заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шоты ______________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы ______________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
___________________________
Басшы
______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
25-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтықты
қоспағанда) заттар мен оларды
қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның
ӨТІНІШІ
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(-лері)інің толық атауы көрсетiлсiн)
20__ жылғы "____" ______ № ___ берілген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны мынадай негіз (дер) бойынша: __________________________________________
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
______________________________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его наименования
______________________________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его юридического адреса
________________________________________________________________________________
4) отчуждение услугополучателем лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях"__________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов
______________________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан______________
7) изменение наименования вида деятельности ______________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ___________________________________
Адрес местожительства физического лица
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
___________________________
Физическое лицо
___________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 26 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
приобретению, реализации,
хранению взрывчатых и
пиротехнических (за исключением
гражданских) веществ
и изделий с их применением"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 27 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
постоянное применение
взрывчатых веществ и
изделий на их основе"
форма
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ
и изделий на их основе _________________________________________________________
(наименование юридического лица)
Руководствуясь статьей 75 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и выдать разрешение на
постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе:
_____________________________________________________________________________
(наименование взрывчатых вещества или изделий на их основе)
Номер технических условий (стандарта) __________________________________________
Разработчик __________________________________________________________________
Изготовитель (изготовители) ____________________________________________________
Свидетельство о его (их) государственной регистрации _____________________________
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза
_____________________________________________________________________________
Класс транспортной опасности __________________________________________________
Подкласс транспортной опасности _______________________________________________
Группа совместимости _________________________________________________________
Серийный номер Организации объединенных наций ________________________________
Код экстренных мер ___________________________________________________________
Назначение, область и условия применения _______________________________________
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 28 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
постоянное применение
взрывчатых веществ и
изделий на их основе"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
РАЗРЕШЕНИЕ
на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
Наименование взрывчатого вещества или изделия ____________________________________________
Номер технических условий (стандарта) ____________________________________________________
Разработчик:____________________________________________________________________________
Изготовитель (изготовители):______________________________________________________________
Свидетельство о его (их) государственной регистрации ________________________________________
(№ и дата выдачи, наименование органа, выдавшего свидетельство)
Код ТН ВЭД ТС __________________________________________________________________________
Основание для выдачи разрешения ________________________________________________________
Класс транспортной опасности
Подкласс транспортной опасности
Группа совместимости
Серийный номер ООН
Код экстренных мер (КЭМ)
[…]
[…]
[…]
[…]
[…]
Назначение, область и условия применения _____________________
Дополнительные требования _________________________________
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 29 к Перечню
некоторых приказов в сфере
оказания государственных услуг
в области промышленной безопасности,
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на
постоянное применение
взрывчатых веществ и
изделий на их основе"
форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты юридического лица (адрес, бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и экспертное заключение от [Дата экспертного заключения] года № [Номер экспертного заключения] [Наименование организации, выдавший экспертное заключение] сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]

1) жеке тұлға-лицензиаттың аты, тегі, әкесінің атының (бар болған жағдайда) өзгеруі
__________________________________________________________________________
2) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауының өзгеруі
__________________________________________________________________________
3) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның заңды мекенжайының өзгеруі
_________________________________________________________________________
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____________________________________________________________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі ______________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда _____________________________________________________________________
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ______________________________________________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ______________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы ______________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондары ______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шоты _____________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісетіні расталады.
___________________________
Жеке тұлға
___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
26-қосымша
"Жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтықты
қоспағанда) заттар мен оларды
қолданылып жасалған
бұйымдарды әзірлеу, өндіру,
сатып алу, өткізу, сақтау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
8-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Берілген күні]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжаттың нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [Өтініш күні] жылғы № [Өтініштің нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
27-қосымша
"Жарылғыш заттар мен олардың
негізінде жасалған бұйымдарды
тұрақты қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
нысан
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
Өтініш күні: [Күні]
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беруге арналған
ӨТІНІШ
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 75-бабын басшылыққа ала отырып, Сізден қоса берілген құжаттар тізбесін қарап, жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беруді сұрайды:_____________________________________________________________
(жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдардың атауы)
Техникалық шарттардың (стандарттың) нөмірі __________________________________
Әзірлеуші _________________________________________________________________
Дайындаушы (дайындаушылар) ______________________________________________
Оны (оларды) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік _________________________________
Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының коды __________________________________________________________________________
Көлік қауіптілігінің класы ___________________________________________________
Көлік қауіптілігінің ішкі класы _______________________________________________
Үйлесімділік тобы __________________________________________________________
Біріккен ұлттар ұйымының сериялық нөмірі ____________________________________
Жедел шаралар коды ________________________________________________________
Тағайындауы, аясы және қолдану шарттары ____________________________________
Қосымша: [Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі]
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын деректерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
28-қосымша
"Жарылғыш заттар мен олардың
негізінде жасалған бұйымдарды
тұрақты қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [Нөмірі]
[Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [Күні]
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға
РҰҚСАТ
Жарылғыш заттың немесе бұйымның атауы ______________________
Техникалық шарттардың (стандарттың) нөмірі_____________________
Әзірлеуші:___________________________________________________
Дайындаушы (дайындаушылар):________________________________
Оны (оларды) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ___________________
(№ және берілген күні, куәлік берген органның атауы)
КО СЭҚ ТН коды______________________________________________
Рұқсат беру үшін негіздеме ____________________________________
Көлік қауіптілігінің сыныбы
Көлік қауіптілігінің ішкі сыныбы
Үйлесімділік тобы
БҰҰ сериялық нөмірі
Жедел шаралар коды (ЖШК)
[…]
[…]
[…]
[…]
[…]
Қолдану мақсаты, саласы және шарттары _____________________
Қосымша талаптар _________________________________________
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]
Өзгерістер енгізілетін
өнеркәсіптік қауіпсіздік
саласында мемлекеттік
қызметтер көрсету саласындағы
кейбір бұйрықтардың тізбесіне
29-қосымша
"Жарылғыш заттар мен олардың
негізінде жасалған бұйымдарды
тұрақты қолдануға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
5-қосымша
нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [Берілген күні]
[Заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжаттың нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің [Өтініш күні] жылғы № [Өтініштің нөмірі] өтінішіңізді және [Сараптамалық қорытындының күні] жылғы № [Сараптамалық қорытындының нөмірі] [Сараптамалық қорытындыны берген ұйымның атауы] сараптамалық қорытындысын қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негізі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), электрондық
цифрлық қолтаңбасы]