О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 401 "Об утверждении Правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 324. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2021 года № 23281
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 401 "Об утверждении Правил проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13760) следующие изменения:
в Правилах проведения экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) драгоценные камни – природные алмазы, изумруды, рубины, сапфиры и александриты, а также природный жемчуг в сыром (естественном) и обработанном виде. К драгоценным камням приравниваются уникальные янтарные образования;
2) экспертиза драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней (далее – экспертиза) - организация и проведение испытаний, осуществляемых уполномоченными организациями, включающие идентификацию драгоценных камней и опробование драгоценных металлов в ювелирных и других изделиях из драгоценных металлов и драгоценных камней, проверку подлинности оттисков пробирных клейм;
3) идентификация драгоценных камней – установление соответствия классификационных и стоимостных характеристик драгоценных камней требованиям нормативно-технической документации;
4) драгоценные металлы – золото, серебро, платина и металлы платиновой группы палладий, иридий, родий, рутений и осмий в любом состоянии и виде;
5) ювелирные и другие изделия из драгоценных металлов и драгоценных камней (далее – ювелирные и другие изделия) – изделия, за исключением монет из драгоценных металлов, изготовленные из драгоценных камней, драгоценных металлов и их сплавов с использованием различных видов художественной обработки, со вставками из драгоценных камней и других материалов природного или искусственного происхождения либо без них, применяемые в качестве различных украшений, утилитарных предметов быта и (или) для культовых и декоративных целей;

"Асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 401 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 324 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 шiлдеде № 23281 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 401 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13760 болып тіркелген) бұйрыққа мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) асыл тастар - табиғи алмастар, зубәржаттар, лағылдар, жақұттар және александриттер, сондай-ақ шикі (табиғи) және өңделген түрдегі табиғи інжу. Асыл тастарға бірегей кәріптас түзілімдері теңестіріледі;
2) асыл тастардың, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардың сараптамасы (бұдан әрі - сараптама) - асыл тастарды сәйкестендіруді және бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдардағы бағалы металдарды сынамалауды, сынамалау таңбалары бедерлерінің төлнұсқалығын тексеруді қамтитын, уәкілетті ұйымдар жүзеге асыратын сынақтарды ұйымдастыру және жүргізу;
3) асыл тастарды сәйкестендіру - асыл тастардың сыныптамалық және құндық сипаттамаларының нормативтік-техникалық құжаттаманың талаптарына сәйкестігін белгілеу;
4) бағалы металдар - кез келген күйдегі және түрдегі алтын, күміс, платина және платина тобындағы металдар (палладий, иридий, родий, рутений және осмий);
5) бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдар (бұдан әрі - зергерлік және басқа да бұйымдар) - бағалы металдардан жасалған монеталарды қоспағанда, асыл тастардан және табиғи немесе жасанды жолмен алынған басқа да материалдардан жасалған көздері бар не онсыз, әртүрлі көркемдік өңдеу түрлерін пайдалана отырып, асыл тастардан, бағалы металдардан және олардың қорытпаларынан жасалған, әртүрлі әшекейлер, тұрмыстық кәдеге жарататын заттар ретінде және (немесе) діни әрі декоративтік мақсаттарда қолданылатын бұйымдар;

6) заявитель – физическое или юридическое лицо, обратившееся с заявкой на проведение экспертизы драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней;
6-1) заявка – электронный документ, который формируется, подается и подписывается электронной цифровой подписью посредством информационной системы технического регулирования;
7) проба – количество массовых частей чистого драгоценного металла в тысяче массовых частей сплава драгоценного металла;
8) опробование – определение или подтверждение пробы драгоценных металлов, ювелирных и других изделий установленными методами;
9) пробирное клеймо – знак установленного образца, наносимый на ювелирные и другие изделия, удостоверяющий пробу драгоценного металла в таких изделиях;
10) анализ – определение химического состава металла и его сплава, из которых изготовлено изделие, в том числе путем применения методов, предусматривающих разрушение этого изделия;
11) клеймение – нанесение оттиска пробирного клейма на ювелирные и другие изделия;
12) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в области регулирования производства драгоценных металлов и оборота драгоценных металлов и драгоценных камней, сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, ювелирных и других изделий;
13) уполномоченная организация – юридическое лицо, аккредитованное в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия на проведение экспертизы.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Заявители обращаются в уполномоченную организацию посредством информационной системы технического регулирования для проведения экспертизы в добровольном порядке.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для проведения экспертизы заявитель подает в уполномоченную организацию заявку по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В заявке указываются все дефекты, имеющиеся в драгоценных камнях, ювелирных и других изделиях, количество отсутствующих камней (вставок), в случае их отсутствия, без указания вида камней.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Взвешивание драгоценных камней, ювелирных и других изделий при приеме и выдаче производится на сертифицированных весах, зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, обеспечивающих необходимую точность взвешивания:

6) өтініш беруші — асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізуге өтініммен жүгінген жеке немесе заңды тұлғалар;
6-1) өтінім - техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі арқылы қалыптастырылатын, берілетін және электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылатын электрондық құжат;
7) сынама — бағалы металл қорытпасының мың массалық бөлігіндегі таза бағалы металдың массалық бөліктерінің саны;
8) сынамалау - бағалы металдардың, зергерлік және басқа да бұйымдардың сынамасын белгіленген әдістермен айқындау немесе растау;
9) сынамалық таңба - зергерлік және басқа да бұйымдарға салынатын, осындай бұйымдардағы бағалы металл сынамасын куәландыратын белгіленген үлгідегі белгі;
10) талдау — бұйым дайындалған метал мен оның қорытпасының химиялық құрамын, оның ішінде осы бұйымның бұзылуын қарастыратын әдістерді қолдану жолымен айқындау;
11) таңбалау - зергерлік және басқа да бұйымдарға сынамалық таңба бедерін салу;
12) уәкілетті орган - бағалы металдарды өндіруді және бағалы металдар мен асыл тастардың, құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларының, зергерлік және басқа да бұйымдардың айналымын реттеу саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заннамасында көзделген шектерде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
13) уәкілетті ұйым — Қазақстан Республикасының сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы заңнамасына сәйкес сараптама жүргізуге аккредиттелген заңды тұлға.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Өтініш берушілер уәкілетті ұйымға сараптаманы ерікті түрде жүргізу үшін техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі арқылы жүгінеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сараптама жүргізу үшін өтінім беруші уәкілетті ұйымға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Өтінімде асыл тастар, зергерлік және басқа да бұйымдарда бар барлық ақаулар, олар жоқ болған жағдайда, тастардың түрін көрсетпей, жоқ тастардың (көздердің) саны көрсетіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Асыл тастарды, зергерлік және басқа да бұйымдарды қабылдау және беру кезінде өлшеудің қажетті дәлдігін қамтамасыз ететін және өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген сертификатталған таразыларда жүргізіледі:

1) для золотых, платиновых и металлов платиновых групп изделий - до 0,01 грамма, серебряных – до 0,1 грамма;
2) драгоценные камни взвешиваются с точностью до 0,01 карата.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Экспертиза осуществляется следующим образом:
1) визуальный осмотр путем сверки партии драгоценных камней, ювелирных и других изделий из драгоценных металлов и драгоценных камней, на соответствие данным, указанным в сопроводительной документации, в том числе нормативной технической и (или) технической документации;
2) взвешивание;
3) идентификация драгоценных камней;
4) опробование ювелирных и других изделий на пробирном камне с использованием пробирных игл и химических реактивов;
5) определение химического состава сплава рентгенофлуоресцентным (купелирования с контрольным чеком, потенциометрическим, химическим) методом.";
пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Ювелирные и другие изделия клеймятся единым пробирным клеймом Республики Казахстан с изображением символа "Головы барса", международной аббревиатуры Казахстан "KZ" с кодами уполномоченных организаций, которые присваивается при получении аттестации аккредитации согласно приложению 2 к настоящим Правилам, их оттиски предоставляются в уполномоченный орган.";
пункта 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае невозможности проведения экспертизы без нарушения целостности ювелирных и других изделий, необходимо получить согласие в информационной системе технического регулирование лица, представившего изделие на экспертизу на проведение анализа сплава.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. По итогам экспертизы формируется экспертное заключение по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанное электронной цифровой подписью в информационной системе технического регулирования.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Экспертному заключению присваивается уникальный идентификационный номер в соответствии с Правилами формирования, ведения и сопровождения реестра технического регулирования, утверждаемыми согласно подпункту 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О техническом регулировании".";
приложения 1, 3 к Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

1) алтын, платина және платиналық топтағы металдар бұйымдары үшін - 0,01 граммға дейін, күміс - 0,1 граммға дейін;
2) асыл тастар 0,01 каратқа дейінгі нақты өлшенеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Сараптама мынадай жолмен жүзеге асырылады:
1) Асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдар партиясының ілеспе құжаттарда, оның ішінде нормативтік техникалық және (немесе) техникалық құжаттамада көрсетілген деректерге сәйкестігін салыстыру жолымен көзбен шолып қарап-тексеру;
2) өлшеу;
3) асыл тастарды сәйкестендіру;
4) зергерлік және басқа да бұйымдарды сынамалық таста сынама инелерді және химиялық реактивтерді қолдана отырып сынамалау;
5) қорытпаның рентгенофлуоресценттік (бақылау чекпен купелирендіру, потенциометриялық, химиялық) әдіспен химиялық құрамын анықтау.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес зергерлік және басқа да бұйымдар аккредиттеу аттестациясын алу кезінде берілетін уәкілетті ұйымдардың кодтары бар "Барыс басының" нышанын, "КZ" Қазақстанның халықаралық аббревиатурасын бейнелеу отырып, Қазақстан Республикасының бірегей сынама таңбасымен таңбаланады, олардың бедерлері уәкілетті органдарға беріледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Зергерлік және басқа да бұйымдардың тұтастығын бұзбай сараптама жүргізу мүмкін болмаған жағдайда қорытпа талдауын жүргізуге техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде бұйымды сараптамаға ұсынған адамның келісімін алу кажет.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Сараптама қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде электрондық цифрлық қолтаңбамен қойылған нысан бойынша сараптама қорытындысы қалыптасады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Сараптамалық қорытындыға "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 11) тармақшасы бойынша бекітілетін Техникалық реттеу тізілімін қалыптастыру, жүргізу және сүйемелдеу қағидаларына сәйкес бірегей сәйкестендіру нөмірі беріледі.";
Қағидаларға 1 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 23 июня 2021 года № 324
Приложение 1
к Правилам проведения
экспертизы драгоценных
камней, ювелирных и
других изделий из драгоценных
металлов и драгоценных камней
форма
Заявка
Прошу провести экспертизу драгоценных камней, ювелирных и других изделий
из драгоценных металлов и драгоценных камней.
На соответствие ______________________________________________________
Юридический статус заявителя:
БИН
Полное наименование
Адрес
Расчетный счет (IBAN)
Банковский идентификационный код (БИК)
Номер телефона
Веб-сайт
Адрес электронной почты
1
2
3
4
5
6
7
8
Сведения о руководителе:
ИИН
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Должность
Мобильный телефон
Адрес электронной почты
1
2
3
4
5
6
7
Сведения о ювелирных и других изделиях из драгоценных металлов и драгоценных камней:
Наименование ювелирных и других изделий
Количество, штук
Масса, грамм
Проба драгоценного металла (или предполагаемая проба)
Количество драгоценных камней в ставках (при наличии)
Происхождения товара
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Сведения о драгоценных камнях и необработанных природных алмазов с учетом схемы сертификации Кимберлийского процесса:
Наименование драгоценных камней
Количество, штук
Масса, карат
Свойства камней
Примечание
1
2
3
4
5
6
Данные из ЭЦП Заявителя: _______
Дата и время подписания ЭЦП Заявителя: ___.
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к Правилам проведения
экспертизы драгоценных
камней, ювелирных и
других изделий из драгоценных
металлов и драгоценных камней
Форма
(наименование уполномоченной организации)
ЭКСПЕРТНОЕ ЗАКЛЮЧЕНИЕ
от "___" ________20__ года
(QR-код уникального идентификационного номера)
____________________________ (уникальный идентификационный номер)
ЗАЯВИТЕЛЬ(БИН/ИИН, наименование/фамилия, имя, отчество (при наличии) и адрес организации)
ИЗГОТОВИТЕЛЬ(страна, БИН, наименование и адрес организации)ИНВОЙС(данный инвойса)
ИЗДЕЛИЕ(количество изделий, заявленная проба)
ЗАЯВКА(номер и дата заявки)
ЭКСПЕРТНАЯ КОМИССИЯ(БИН и наименование уполномоченной организации,
ИИН и фамилия, имя, отчество (при наличии) членов комиссии)
ПРОВЕЛА ЭКСПЕРТИЗУ(количество и наименование изделий)
ДОКУМЕНТЫ В СООТВЕТСТВИИ, С КОТОРЫМИ ПРОВОДИЛАСЬ ЭКСПЕРТИЗА
(наименование нормативных документов)
ЭКСПЕРТИЗОЙ УСТАНОВЛЕНО
№ п/п
Наименование ювелирных и других изделий
Количество, штук
Масса, грамм
Наименование драгоценного металла (сплава)
Соответствие пробы
Вставки (количество, карат, наименование камня)
Именник (описание, принадлежность)
Происхождения товара
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
№ п/п
Наименование драгоценных камней
Количество, штук
Масса, карат
Свойства драгоценного камня
Примечание
1
2
3
4
5
6
ЭКСПЕРТИЗА ПРОВЕДЕНА ПОСРЕДСТВОМ (МЕТОДОМ)
(наименование метода)
Данные из ЭЦП членов комиссии: _______
Дата и время подписания ЭЦП челнов комиссии: ___.
__________________________________________________________________________

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министірінің
2021 жылғы 23 маусымдағы
№ 324 Бұйрыққа
1-қосымша
Асыл тастарға, бағалы металдар
мен асыл тастардан жасалған
зергерлік және басқа да
бұйымдарға сараптама
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Өтінім
Асыл тастарға, бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдарға сараптама жүргізуді сұраймын.
Сәйкестікке ____________________________________________________
Өтініш берушінің заңды мәртебесі:
БСН
Толық
атауы
Мекенжайы
Есеп айырысу шоты (IBAN)
Банктік сәйкестендіру коды (БСК)
Телефон нөмірі
Веб-сайт
Электрондық пошта мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
Басшы туралы ақпарат:
ЖСН
Тегі
Аты
Әкесінің аты
(бар болса)
Лауазымы
Ұялы телефон
Электрондық пошта мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
Бағалы металдар мен асыл тастардан жасалған зергерлік және басқа да бұйымдар туралы мәліметтер:
Зергерлік және басқа да бұйымдардың атауы
Саны,
дана
Салмағы, грамм
Бағалы металл сынамасы (немесе болжамды сынама)
Қойындылардағы асыл тастардың саны
(болған жағдайда)
Тауардың шығарылған жері
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Кимберлий процесінің сертификаттау схемасын ескере отырып, асыл тастар мен өңделмеген табиғи алмастар туралы мәліметтер:
Асыл тастардың атауы
Саны, дана
Салмағы, карат
Тастардың қасиеттері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Өтініш берушінің ЭЦҚ - дан алынған деректер: _______
Өтініш берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты:___________.
Бұйрыққа
2-қосымша
Асыл тастарға, бағалы металдар
мен асыл тастардан жасалған
зергерлік және басқа да
бұйымдарға сараптама
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
нысан
(уәкілетті ұйымның атауы)
САРАПТАМАЛЫҚ ҚОРЫТЫНДЫ
20__ жыл "___" ________ бастап
(Бірегей сәйкестендіру нөмірінің QR-коды)
____________________________
(бірегей сәйкестендіру нөмірі)
ӨТІНІШ БЕРУШІ
(БСН / ЖСН, ұйымның атауы/Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) және мекенжайы)
ДАЙЫНДАУШЫ
(елі, БСН, ұйымның атауы және мекенжайы)
ИНВОЙС
(берілген инвойс)
БҰЙЫМ
(бұйым саны, мәлімделген сынама)
ӨТІНІМ
(өтінім нөмірі мен күні)
САРАПТАУ КОМИССИЯСЫ
(БСН және уәкілетті ұйымның атауы, ЖСН және Комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) )
САРАПТАМА ЖҮРГІЗДІ
(бұйымдардың саны және атауы)
САРАПТАМА ЖҮРГІЗІЛГЕН ҚҰЖАТТАРҒА СӘЙКЕС
(нормативтік құжаттардың атауы)
САРАПТАМА АНЫҚТАЛДЫ
р/с№
Зергерлік және басқа да бұйымдардың атауы
Саны, дана
Салмағы, грамм
Бағалы металдың (қорытпаның) атауы кірістіру
Сынамасының сәйкестігі
Салыным(саны, карат, тастың атауы)
Атаулы таңба (сипаттамасы, тиесілігі)
Тауардың шығуы
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
р/с
Асыл тастардың атауы
Саны, дана
Салмағы, карат
Асыл тастың қасиеттері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
САРАПТАМА (ӘДІСПЕН) ЖҮРГІЗІЛДІ
(әдістің атауы)
Комиссия мүшелерінің ЭЦҚ деректері: _______
Комиссия мүшелерінің ЭЦҚ-ға қол қою күні мен уақыты:__________.
____________________________________________________________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"