О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 456 "Об утверждении форм реестра требований кредиторов, Правил и сроков его формирования временным администратором и временным управляющим"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июня 2021 года № 626. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июля 2021 года № 23365
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 456 "Об утверждении форм реестра требований кредиторов, Правил и сроков его формирования временным администратором и временным управляющим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20592) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 7 статьи 72 и пунктом 1 статьи 90 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 4) пункта 1 исключить;
в Правилах и сроках формирования временным администратором и временным управляющим реестра требований кредиторов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила и сроки формирования временным администратором и временным управляющим реестра требований кредиторов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 72 и пунктом 1 статьи 90 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок и сроки формирования реестра требований кредиторов (далее – реестр) временным администратором и временным управляющим при реабилитационной процедуре и процедуре банкротства.";
часть вторую пункта 16 изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 351 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) удержание ИПН производится не позднее дня выплаты дохода, облагаемого у источника выплаты.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. При определении суммы требования по обязательству, обеспеченному залогом, учитывается задолженность по обязательству в части обеспеченной залогом, оформленным в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Законом Республики Казахстан "О регистрации залога движимого имущества" и приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 "Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 913).";
пункт 53 изложить в следующей редакции:

"Кредиторлар талаптары тізілімінің нысандарын, оны уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен қалыптастыру қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 5 мамырдағы № 456 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 29 маусымдағы № 626 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 шiлдеде № 23365 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
"Кредиторлар талаптары тізілімінің нысандарын, оны уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен қалыптастыру қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 5 мамырдағы № 456 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20592 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-бабының 7-тармағына және 90-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кредиторлар талаптары тізілімін уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен қалыптастыру қағидалары мен мерзімінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы кредиторлар талаптарының тізілімін уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен қалыптастыру қағидалары мен мерзімі (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 72-бабының 7-тармағына және 90-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен кредиторлар талаптарының тізілімін (бұдан әрі – тізілім) қалыптастыру тәртібін айқындайды.";
16-тармақтың екінші бөлігіне орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде өзгеріссіз;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеме бойынша талап сомасын айқындау кезінде Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығына (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 13 мамырда № 913 болып тіркелген) сәйкес ресімделген кепілмен қамтамасыз етілген бөлігіндегі міндеттеме бойынша берешек ескеріледі.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"53. Формирование реестра реабилитируемого или ликвидируемого хлебоприемного предприятия осуществляется в соответствии с настоящими Правилами c учетом особенностей Закона Республики Казахстан "О зерне".";
пункт 54 исключить.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев четвертого и четырнадцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2022 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

"53. Оңалтылатын немесе таратылатын астық қабылдау кәсіпорнының тізілімін қалыптастыру осы Қағидаларға сәйкес "Астық туралы" Қазақстан Республикасының Заңының ерекшеліктерін ескере отырып жүзеге асырылады.";
54-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының төртінші және он төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев