Об утверждении формы сводных данных по принятым декларациям о воздействии на окружающую среду
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2021 года № 23673
Введение в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 8 статьи 110 Экологического кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сводных данных по принятым декларациям о воздействии на окружающую среду.
2. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 июля 2021 года.
Министр экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики Агентства
по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министра экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 1 июля 2021 года № 227
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Сводные данные по принятым декларациям о воздействии на окружающую среду"
Представляется: в территориальные подразделения Комитета экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.eсogeo.gov.kz
Индекс: 1-ГТС
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________20___года
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы
Срок представления: до 5 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом
Количество поданных деклараций о воздействии на окружающую среду за отчетный период - _______
№ п/п
Бизнес-идентификационный номер
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование, адрес регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя
Основание подачи декларации
Местонахождение объекта
Вид основной деятельности
Критерий отнесения объекта к III категории вида деятельности, оказывающего негативное воздействие на окружающую среду
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Выбросы загрязняющих веществ в атмосферный воздух
Отходы
Наименование загрязняющего вещества
Код вещества
Декларируемый объем, т/год
Наименование отхода
Образование, тонн/год
Накопление, тонн/год
Передача, тонн/год
9
10
11
12
13
14
15
Взвешенные вещества

Қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар бойынша жиынтық деректер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 шiлдеде № 23673 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 110-бабының 8-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар бойынша жиынтық деректер нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар
министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттiгi
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 1 шілдедегі
№ 227 бұйрығымен
бекітілген
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар бойынша жиынтық деректер"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.eсogeo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Индекс: 1-ГТҚ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есептік кезең: 20___ жылғы "___" ____________жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне (қоса алғанда) дейін
Есепті кезеңде қоршаған ортаға әсер ету туралы берілген декларациялардың саны - _______
№ р/с
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің атауы, тіркелген мекенжайы
Декларацияны беру негізі
Объектінің орналасқан жері
Негізгі қызмет түрі
Қоршаған ортаға кері әсер ететін қызмет түрінің III санатына объектіні беру критерийі
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың шығарындылары
Қалдықтар
Ластаушы заттың атауы
Зат коды
Декларацияланатын көлем, жыл/т
Қалдықтың атауы
Пайда болуы, жыл/т
Жинақтау, жыл/т
Тапсыру, жыл/т
9
10
11
12
13
14
15
Қалқымалы заттар

091
Оксиды азота (NO2)
004
Сернистый ангидрид (SO2)
001
..
Итого
Итого
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы или лицо,
исполняющее его обязанности
____________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Дата "____" _________ 20__ года
Приложение
форме, предназначенной для
сбора сводных данных по
принятым декларациям
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сводные данные по принятым декларациям о воздействии на окружающую среду"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сводные данные по принятым декларациям о воздействии на окружающую среду" (далее – Форма).
2. Форма заполняется соответствующими управлениями местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и представляется в территориальные подразделения Комитета экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется один раз в квартал до 5 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
6. В графе 1 указывается сквозная нумерация.
7. В графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица.
8. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер индивидуальных предпринимателей.
9. В графе 4 указывается полное наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя и их адрес регистрации.
10. В графе 5 указывается основание подачи декларации, которое заполняется в соответствии с поданной декларацией о воздействии на окружающую среду лицами, осуществляющими деятельность на объектах III категории в соответствии с пунктом 4 статьи 110 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс).
11. В графе 6 указывается местонахождение объекта с отражением фактического адреса нахождения (почтовый адрес).

091
Азот тотығы (NO2)
004
Күкіртті ангидрид (SO2)
001
..
Барлығы
Барлығы
Атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________________...._________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) қолы, телефоны
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың,
облыстың жергілікті атқарушы органының басшысы
немесе оның міндетін атқарушы тұлға
___________________________________________.....___________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____"________________
Қоршаған ортаға әсер ету
туралы қабылданған
декларациялар бойынша
жиынтық деректер нысанына
қосымша
Қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар бойынша жиынтық деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар туралы жиынтық деректер"
1. Осы түсіндірме "Қоршаған ортаға әсер ету туралы қабылданған декларациялар" бойынша жиынтық деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының тиісті басқармалары толтырады және Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынылады.
3. Нысанға облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың астананың жергілікті атқарушы органдарының басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысан тоқсанына бір рет есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне (қоса алғанда) дейін ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. 1-бағанда реттік нөмірлеу көрсетіледі.
7. 2-бағанда заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда дара кәсіпкерлер үшін жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда заңды тұлғаның немесе дара кәсіпкердің толық атауы және олардың тіркелген мекенжайы көрсетіледі.
10. 5-бағанда декларацияны беру негізі Қазақстан Республикасы Экология кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 110-бабының 4-тармағына сәйкес III санаттағы объектілерде қызметті жүзеге асыратын тұлғалар берген декларацияға сәйкес көрсетіледі.
11. 6-бағанда нақты орналасқан мекенжайын (пошталық мекенжайы) көрсететін объектінің орналасқан жері көрсетіледі.

12. В графе 7 указывается вид основной деятельности, который выбирается из 79 видов деятельности, перечисленных в разделе 3 приложения 2 к Кодексу.
13. В графе 8 указывается критерий отнесения к Ш категории, который заполняется в соответствии с поданной декларацией о воздействии на окружающую среду согласно разделу 3 приложения 2 к Кодексу.
14. В графе 9 – 10 указываются выбросы основных (маркерных) загрязняющих веществ атмосферный воздух из стационарных источников, тонн в год. Код и наименование загрязняющего вещества приводятся по действующему справочнику специфических загрязняющих веществ.
15. В графе 11 указывается декларируемое количество выбросов загрязняющих веществ.
16. В графе 12 – 15 указывается декларируемое количество и виды отходов (образовываемых, накапливаемых и передаваемых специализированным организациям по управлению отходами).

12. 7-бағанда негізгі қызмет түрі Кодекске 2-қосымшаның 3-бөлімінде санамаланған 79 қызмет түрінен таңдалады.
13. 8-бағанда III санатына жатқызу өлшемшарттары 7-бағанында Кодекске 2-қосымшаның 3-бөліміне сәйкес берілген декларацияға сәйкес толтырылады.
14. 9 – 10-бағанда тұрақты көздерден негізгі (маркерлік) атмосфералық ауа ластаушы заттардың шығарындылары көрсетіледі, жылына тонна. Ластаушы заттың коды мен атауы қолданыстағы ерекше ластаушы заттардың анықтамалығы бойынша келтіріледі.
15. 11-бағанда ластаушы заттар шығарындыларының декларацияланатын саны көрсетіледі.
16. 12 – 15-бағанда қалдықтардың (пайда болатын, жинақталатын және қалдықтарды басқару жөніндегі мамандандырылған ұйымдарға берілетін) декларацияланатын саны мен түрлері көрсетіледі.