О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/369-6с "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата города Шымкент от 15 июня 2021 года № 6/45-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2021 года № 23274. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 19 марта 2024 года № 14/123-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 19.03.2024 № 14/123-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 29 марта 2019 года № 47/369-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 11) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"11) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Социальная помощь оказывается единовременно один раз в год в виде денежных выплат следующим категориям граждан:
1) 22 марта (Наурыз мейрамы) - детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей - 20 МРП;
2) 7 мая (День защитника Отечества) - военнообязанным, призванным на учебные сборы и направленным в Афганистан в период ведения боевых действий; лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах; лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия - 36 МРП;

"Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/369-6с шешiмiне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2021 жылғы 15 маусымдағы № 6/45-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 шілдеде № 23274 болып тіркелді. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 14/123-VIII шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 19.03.2024 № 14/123-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/369-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26 болып тіркелген) шешiмiне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау, әлеуметтік көмек көрсету және оның мөлшерін белгілеу қағидаларында:
2-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бір реттік ақшалай төлемдер түріндегі әлеуметтік көмек жылына бір рет азаматтардың мына санаттарына берiледi:
1) 22 наурызда (Наурыз мейрамы) - жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға - 20 АЕК;
2) 7 мамыр (Отан қорғаушы күніне) - жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерге, 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдарға - 36 АЕК;

3) 7 мая (День защитника Отечества) - военнослужащим Республики Казахстан, выполнявшим задачи согласно межгосударственным договорам и соглашениям по усилению охраны границы Содружества Независимых Государств на таджикско-афганском участке - 36 МРП;
военнослужащим Республики Казахстан, принимавшим участие в качестве миротворцев в международной миротворческой операции в Ираке - 36 МРП;
военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, принимавшим участие в урегулировании межэтнического конфликта в Нагорном Карабахе - 36 МРП;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 - 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - 36 МРП.";
подпункт 1) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) участникам ВОВ и лицам, приравненным к ним по льготам и гарантиям, многодетным матерям из числа пенсионеров, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и ветеранам труда бесплатно;";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Для получения социальной помощи, указанной в пункте 11 настоящих Правил, заявитель от себя или от имени своей семьи представляет Администратору заявление с приложением документов согласно пункту 13 Типовых правил.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Для сверки представляются подлинники документов, после чего они возвращаются заявителю.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 2, 3 к Типовым правилам и направляет их Администратору.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Для получения социальной помощи, указанной в пункте 15 настоящих Правил, услугополучатель подает Администратору следующие документы:
1) заявление в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) справку для получения путевки по форме № 068/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579).
Для сверки представляются подлинники документов, после чего они возвращаются заявителю.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

3) 7 мамыр (Отан қорғаушы күніне) - Тәжікстан-Ауғанстан учаскесінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының шекарасын қорғауды күшейту жөніндегі мемлекетаралық шарттар мен келісімдерге сәйкес міндеттерін орындаған Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне - 36 АЕК;
Ирактағы халықаралық бітімгершілік операцияға бітімгерлер ретінде қатысқан Қазақстан Республикасының әскери қызметшілеріне - 36 АЕК;
Таулы Қарабахтағы этносаралық қақтығысты реттеуге қатысқан әскери қызметшілер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына - 36 АЕК;
1988 - 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға – 36 АЕК.";
15-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша оларға теңестірілген тұлғаларға, зейнеткер қатарындағы "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көпбалалы аналарға және еңбек ардагерлеріне тегін;";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Осы Қағиданың 11-тармағында көрсетілген әлеуметтік көмекті алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан Әкімшіге Үлгілік қағиданың 13-тармағына сәйкес құжаттарды қоса отырып өтінішті ұсынады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін олар өтініш берушіге қайтарылады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Үлгілік қағиданың 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды Әкімшіге жібереді.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Осы Қағиданың 15-тармағында көрсетілген әлеуметтік көмекті алу үшін қызмет алушы Әкімшіге келесі құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген № 068/е нысандағы жолдама алу үшін анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін олар өтініш берушіге қайтарылады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"51. Для получения услуги, указанной в пункте 18 настоящих Правил услугополучатель предоставляет в организацию, оказывающую услуги социального такси следующие документы:
1) заявление в произвольной форме;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) заключение врачебно-консультационной комиссии по форме № 26/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21579);
4) справку об инвалидности по форме согласно приложению 13 к Правилам проведения медико-социальной экспертизы, утвержденным приказом министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10589).
Документы, указанные в подпунктах 2), 4) представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.";
приложения 1, 2, 3 к Правилам исключить.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент А. Елчиева
Секретарь маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов

"51. Осы Қағиданың 18-тармағында көрсетілген қызметті алу үшін қызмет алушы әлеуметтік такси қызметін көрсететін ұйымға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушысының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген № 26/е нысанды дәрігерлік - консультациялық комиссияның қорытындысы;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларының 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мүгедектік туралы анықтама.
Салыстырып тексеру үшін 2), 4)-тармақшаларда көрсетілген құжаттар төлнұсқаларында ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.";
Қағиданың 1, 2, 3-қосымшалары алынып тасталсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы А. Елчиева
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Б. Нарымбетов