Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Баянаульском районе
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 8 января 2021 года № 376/67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 января 2021 года № 7173.
В соответствии с подпунктами 1), 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Баянаульском районе, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проводить пикетирования в Баянаульском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по законности, приему обращений граждан, аграрным вопросам и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
Баянаульского районного маслихата Т. Қасен
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 8 января 2021 года
№ 376/67
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в
Баянаульском районе, порядок использования специализированных мест для
организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости,
требования к материально-техническому и организационному обеспечению
специализированных мест для организации и проведения мирных собраний
1. Специализированное место для организации и проведения мирных собраний в Баянаульском районе в форме собрания, митинга:
площадь памятника жертвам Великой Отечественной Войны, расположенный по улице Мухтара Ауезова села Баянаул. Норма предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в форме собрания, митинга – двести человек.

Баянауыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 376/67 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 7173 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 1), 2) тармақшаларына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес Баянауыл ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың заңдылық, азаматтардың өтініш-шағымдарын қабылдау және аграрлық мәселелер мен экология жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Баянауыл аудандық мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 376/67 шешіміне
1-қосымша
Баянауыл ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және
өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және
өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті
толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және
өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және
ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Баянауыл ауданында жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын:
Баянауыл ауылының Мұхтар Әуезов көшесі бойынша орналасқан Ұлы Отан соғысында қаза тапқандарға арналған ескерткіш алаңы. Жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін шекті толу нормасы – екі жүз адам.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 16.04.2021 № 21/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Маршрут для организации и проведения мирных собраний в форме демонстраций, шествий:
улица Каныша Сатпаева села Баянаул (от улицы Абая до улицы Бухар Жырау). Норма предельной заполняемости - двести человек.
3. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) нахождение на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
2) обеспечение сохранности зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдение санитарных норм и правил техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) наличие уличного освещения;
2) наличие камер видеонаблюдения;
3) обеспеченность парковочными местами.
Приложение 2
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 08 января 2021 года
№ 376/67
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
в Баянаульском районе
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным решением Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 13.02.2024 № 119/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Не допускается проведение пикетирования на расстоянии 800 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 16.04.2021 № 21/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Демонстрациялар, шерулер нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін маршрут:
Баянауыл ауылының Қаныш Сәтбаев көшесі (Абай көшесінен Бұхар Жырау көшесіне дейін). Шекті толу нормасы – екі жүз адам.
3. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) өтініште көрсетілген уақыт ішінде арнайы орын аумағында болу;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
3) санитариялық нормалар мен қауіпсіздік техникасының қағидаларын, Қазақстан Республикасының қоғамдық құқық тәртібін сақтау жөніндегі заңнамасын сақтау.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) көше жарықтандыруының болуы;
2) бейнебақылау камераларының болуы;
3) тұрақ орындарымен қамтамасыз етілуі.
Баянауыл аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 08 қаңтардағы
№ 376/67 шешіміне
2-қосымша
Баянауыл ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған
іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 13.02.2024 № 119/15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Пикеттеуді мынадай объектілердің іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 800 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда жүргізуге жол берілмейді.