О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 30 октября 2020 года № 497 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств"
Решение внеочередной ХI cессии маслихата города Алматы VII созыва от 18 сентября 2021 года № 94. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2021 года № 24546
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 30 октября 2020 года № 497 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1656) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Алматы при амбулаторном лечении бесплатно";
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Алматы при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению.";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Алматы согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Алматы С. Канкуров
Приложение 1
к решению маслихата
города Алматы
от 18 сентября 2021 года № 94
Приложение
к решению маслихата
города Алматы
от 30 октября 2020 года № 497
Перечень дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных
лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан
Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Алматы при
амбулаторном лечении бесплатно
п/п
Наименование заболеваний
Наименование лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий
1.Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Легочная гипертензия
"Силденафил"
2)
Муковисцидоз
"Тобрамицин" (Тоби, Бранитоб)
"Нутриэн"
3)
Буллезный эпидермолиз
"Судокрем"
"Солкосерил"
"Бепантен"
"Офломелид офлоксацин"
"Октенисепт"

Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 497 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХI сессиясының 2021 жылғы 18 қыркүйектегі № 94 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 қыркүйекте № 24546 болып тіркелді
Алматы қаласы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 497 "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеуінің тізілімінде № 1656 тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Алматы қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Алматы қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін берілсін.";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының хатшысы С. Канкуров
Алматы қаласы
мәслихатының 2021 жылғы
18 қыркүйектегі № 94
шешіміне 1-қосымша
Алматы қаласы
мәслихатының 2020 жылғы
30 қазандағы № 497
шешіміне қосымша
Алматы қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген
санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді,
медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы тізбесі
р/с №
Аурудың атауы
Дәрілік заттардың, арнайы емдік өнімдердің, медициналық бұйымдардың атауы
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1)
Өкпе гипертензиясы
"Силденафил"
2)
Муковисцидоз
"Тобрамицин" (Тоби, Бранитоб)
"Нутриэн"
3)
Буллездік эпидермолиз
"Судокрем"
"Солкосерил"
"Бепантен"
"Офломелид офлоксацин"
"Октенисепт"

4)
Гранулемотоз Вегенера
"Ритуксимаб"
5)
Синдром короткой кишки
"Смофкабивен Центральный"
"Солувит Н"
"Виталипид Н"
"Аддамель Н"
Стерофундин изотонический раствор для инфузий
"ТауролокНер 100"
"Тауролок-Урокиназа 25.000"
6)
Болезнь Бехчета
Анкилозирующий спондилоарит
"Инфликсимаб"
7)
Болезнь Фабри
"Алгасидаза бета"
8)
Ювениальный артрит
"Тоцилизумаб"
"Адалимумаб"
9)
Ревматоидный артрит, анкиловизующий спондилоартрит
"Этанерцепт"
10)
OVERLAP синдром, перекрестное заболевание соединительной ткани с проявлениями ревматоидного артрита, системой склеродермии и системной красной волчанки
"Бозентан"
"Ривароксабан"
11)
Фибриляция и трепетание предсердий
"Ривораксабан"
12)
Остеоартроз
"Эндопротез" (имплант)
13)
Системная красная волчанка
"Белимумаб"
14)
Хроническая посттромбоэмболическая легочная гипертензия
"Риоцигуат"
15)
Множественная миелома
"Даратумумаб"
16)
Детский церебральный паралич
"Комплекс ботулинический токсин типа а-гемоглютенин" (диспорт)
17)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
"Паливизумаб"
18)
Системная склеродермия
"Траклир"
"Виагра"
19)
Мышечная дистрофия Дюшенна
"Этеплирсен"
"Дефлазакорт"
20)
Спинальная мышечная атрофия
"Нусинерсен"
21)
Генерализованный остеопороз
"Терипаратид"
22)
Рак легкого
"Алектиниб"
23)
Сахарный диабет 1 типа
"Гларгин" (Лантус Соло Стар)
24)
Злокачественное новообразование пищевода
"Пембролизумаб"
25)
Симптоматическая эпилепсия
"Клобазам" (Фризиум)
"Вигабатрин" (Сабрил)
"Лакосамид"
"Клоназепам"
26)
Состояние после пересадки
органов и тканей
"Эверолимус"
"Экулизумаб"
27)
Рассеянный склероз
"Диметилфумарат"
28)
Рассеянный склероз (высокоактивный рассеянный склероз)
"Кладрибин"
29)
Легочная артериальная гипертензия
"Селексипаг"
30)
Центральный рак верхней доли легкого
"Пембролизумаб"
31)
Идиопатическая легочная гипертензия
"Мацитентан"
32)
Хроническая почечная недостаточность
"Физионил 40 с глюкозой"
33)
Фенилкетонурия
"Сапроптерин"
2. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
34)
Целиакия
"Смесь мучная"
"Макаронные изделия"
"Кондитерские изделия"
3. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
35)
Буллезный эпидермолиз
"Салфетки"
"Повязка"
"Бинт"
36)
Синдром короткой кишки
Инфузионная линия IntrafixSafe SetLuerLock с трехходовым краном "Дискофикс С". 180 сантиметров REF 4063006 (Б.Браун)
Инфузионная линия IntrafixSafe SetLuerLock с трехходовым краном "Дискофикс С" 230 сантиметров REF 4063006 (Б.Браун)
Инфузионные и трансфузионные системы для дозирования, смешивания, переливания и введения внутривенных инфузионных растворов (Светоустойчивая удлинительная система с антигрибковым фильтром, объҰм 1,5 миллилитра) MF1646

4)
Вегенера Гранулемотозы
"Ритуксимаб"
5)
Қысқа ішек синдромы
"Смофкабивен Орталық"
"Солувит Н"
"Виталипид Н"
"Аддамель Н"
Стерофундин изотоникалық инфузияға арналған ерітінді
"ТауролокНер 100"
"Тауролок-Урокиназа 25.000"
6)
Бехчет ауруы,
Анкилозды спондилоартрит
"Инфликсимаб"
7)
Фабри ауруы
"Алгасидаза бета"
8)
Ювениалды артрит
"Тоцилизумаб"
"Адалимумаб"
9)
Ревматоидты артрит, анкилозды спондилоартрит
"Этанерцепт"
10)
OVERLAP синдромы, ревматоидты артрит, жүйелік склеродерма және жүйелі қызыл жегі бар дәнекер тінінің айқаспалы ауруы
"Бозентан"
"Ривароксабан"
11)
Фибрилляция және атриальды діріл
"Ривораксабан"
12)
Остеоартроз
"Эндопротез" (имплант)
13)
Жүйелі қызыл жегі
"Белимумаб"
14)
Созылмалы тромбоэмболиялық өкпе гипертензиясы
"Риоцигуат"
15)
Көп миелома
"Даратумумаб"
16)
Балалардың церебралды сал ауруы
"А типті ботулиндік токсин кешені-гемоглютенин" (диспорт)
17)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
"Паливизумаб"
18)
Жүйелік склеродерма
"Траклир"
"Виагра"
19)
Дюшен бұлшықет дистрофиясы
"Этеплирсен"
"Дефлазакорт"
20)
Жұлын бұлшықетінің атрофиясы
"Нусинерсен"
21)
Жалпыланған остеопороз
"Терипаратид"
22)
Өкпе обыры
"Алектиниб"
23)
1 типті қант диабеті
"Гларгин" (Лантус Соло Стар)
24)
Өңештің қатерлі ісігі
"Пембролизумаб"
25)
Симптоматикалық эпилепсия
"Клобазам" (Фризиум)
"Вигабатрин" (Сабрил)
"Лакосамид"
"Клоназепам"
26)
Мүшелер мен ұлпалар трансплантациядан кейінгі жағдай
"Эверолимус"
"Экулизумаб"
27)
Шашыраңқы склероз
"Диметилфумарат"
28)
Шашыраңқы склероз
(белсенділігі жоғары склероз)
"Кладрибин"
29)
Өкпе артериялық гипертензиясы
"Селексипаг"
30)
Өкпенің жоғарғы бөлігінің орталық қатерлі ісігі
"Пембролизумаб"
31)
Идиопатиялық өкпе гипертензиясы
"Мацитентан"
32)
Созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
"Физионил 40 глюкозамен"
33)
Фенилкетонурия
"Сапроптерин"
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі арнайы емдік өнімдер
34)
Целиакия
"Ұн қоспасы"
"Макарон өнімдері"
"Кондитерлік өнімдер"
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
35)
Буллездік эпидермолиз
"Салфеткалар"
"Таңғыш"
"Бинт"
36)
Қысқа ішек синдромы
"Дискофикс С" үш жүрісті кранымен IntrafixSafe SetLuerLock инфузиялық желісі. 180 сантиметр REF 4063006 (Б. Браун)
IntrafixSafe SetLuerLock инфузиялық желісі "Дискофикс С" үш жүрісті кранымен 230 сантиметр REF 4063006 (Б. Браун)
Көктамыр ішіне инфузиялық ерітінділерді мөлшерлеуге, араластыруға, құюға және енгізуге арналған инфузиялық және трансфузиялық жүйелер (антифункционалды сүзгісі бар жарыққа төзімді ұзартқыш жүйе, көлемі 1,5 миллилитр) MF1646

Удлинитель Original Perfusor-leitunLuer Lock 150 сантиметров 4097408 (Б. Браун)
Ин-стоппер-заглушка с инъекционной мембраной 4238010 (Б.Браун)
Пластырь HydrofilmRoll
Стерильные повязки для фиксации катеровов Tegaderm CHG
Стерильные салфетки
Самоклеящаяся стерильная простыня
Приложение 2
к решению маслихата
города Алматы
от 18 сентября 2021 года № 94
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата города Алматы
1. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 28 августа 2013 года № 154 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1000).
2. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 16 сентября 2016 года № 33 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1320).
3. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 8 апреля 2016 года № 10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1276).
4. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 24 мая 2017 года № 104 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1380).
5. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 13 декабря 2017 года № 184 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1441).
6. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения" от 24 мая 2018 года № 234 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1487).
7. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" от 14 сентября 2018 года № 257 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1499).
8. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" от 27 мая 2019 года № 357 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1568).
9. Решение маслихата города Алматы "О дополнительном предоставлении лекарственных средств" от 29 июля 2019 года № 375 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1573).

150 сантиметрлік Original Perfusor-leitunLuer Lock ұзартқышы 4097408 (Б. Браун)
Инъекциялық мембранасы бар Ин-стоппер-штепсель 4238010 (Б. Браун)
HydrofilmRoll пластырі
Катетерлерді бекітуге арналған Tegaderm CHG стерильді таңғыштары
Стерильді салфеткалар
Өздігінен жабысатын стерильді төсегіш
Алматы қаласы
мәслихатының 2021 жылғы
18 қыркүйектегі № 94
шешіміне 2-қосымша
Алматы қаласы мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Алматы қаласы мәслихатының "Қосымша дәрі-дәрмектер беру туралы" 2013 жылғы 28 тамыздағы № 154 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1000 болып тіркелген) шешімі.
2. Алматы қаласы мәслихатының "Қосымша дәрі-дәрмектер беру туралы" 2016 жылғы 16 қыркүйектегі № 33 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1320 болып тіркелген) шешімі.
3. Алматы қаласы мәслихатының "Қосымша дәрі-дәрмектер беру туралы" 2016 жылғы 8 сәуірдегі № 10 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1276 болып тіркелген) шешімі.
4. Алматы қаласы мәслихатының "Қосымша дәрі-дәрмектер беру туралы" 2017 жылғы 24 мамырдағы № 104 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1380 болып тіркелген) шешімі.
5. Алматы қаласы мәслихатының "Қосымша дәрі-дәрмектер беру туралы" 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 184 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1441 болып тіркелген) шешімі.
6. Алматы қаласы мәслихатының "Дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы" 2018 жылғы 24 мамырдағы № 234 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1487 болып тіркелген) шешімі.
7. Алматы қаласы мәслихатының "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 257 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1499 болып тіркелген) шешімі.
8. Алматы қаласы мәслихатының "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" 2019 жылғы 27 мамырдағы № 357 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1568 болып тіркелген) шешімі.
9. Алматы қаласы мәслихатының "Дәрілік заттарды қосымша беру туралы" 2019 жылғы 29 шілдедегі № 375 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1573 болып тіркелген) шешімі.