О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 января 2022 года № ҚР ДСМ-4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2022 года № 26632.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619) следующее изменение:
Правила ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 21 января 2022 года
№ ҚР ДСМ-4
Утверждены приказом
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020
Правила ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Глава 1. Общие положения

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 21 қаңтардағы № ҚР ДСМ-4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 қаңтарда № 26632 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 21 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-4 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 6 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-186/2020
бұйрығымен бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии c подпунктом 67) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, предусмотренных договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – база данных), с которым поставщик заключил договор соисполнения для исполнения части обязательств поставщика по заключенному договору закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС или договору закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП;
3) региональный перспективный план развития инфраструктуры здравоохранения (далее – региональный перспективный план) – долгосрочный план развития инфраструктуры региона, отражающий информацию по существующей сети организаций здравоохранения, планируемой реструктуризации (открытию, объединению, закрытию, перепрофилированию), а также информацию о потребности в новых объектах здравоохранения и планирования инвестиций;
4) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);

1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 67) тармақшасына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптарда сатып алуды және оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) бірлесіп орындаушы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі – дерекқор) енгізілген, ТМККК немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттемелерінің бір бөлігін орындау үшін қызметтер беруші шарт жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
3) денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспары (бұдан әрі – өңірлік перспективалық жоспары) – денсаулық сақтау ұйымдарының бұрыннан бар желісі, жоспарланып отырған қайта құрылымдау (ашу, біріктіру, жабу, қайта бейіндеу) жөніндегі ақпаратты, сондай-ақ денсаулық сақтаудың жаңа объектілеріне қажеттілік және инвестицияларды жоспарлау туралы ақпаратты көрсететін өңірдің инфрақұрылымын дамытудың ұзақ мерзімді жоспары;
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

5) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
6) база данных – перечень субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в ОСМС, формируемый фондом в соответствии с настоящими Правилами;
7) веб-портал закупа услуг у субъектов здравоохранения (применительно к Правилам) (далее – веб-портал) – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
8) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС или договор закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744) (далее – Правила закупа);
9) договор закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между администратором бюджетных программ и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП;
10) договор закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП или в системе ОСМС;
11) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в области цифрового здравоохранения в части информационно-технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая обеспечение информационной безопасности и организационно-методическую работу с субъектами здравоохранения;

5) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
6) дерекқор – қор осы Қағидаларға сәйкес қалыптастыратын ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі;
7) көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу веб-порталы (Қағидаларға қатысты) (бұдан әрі – веб-портал) – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе;
8) қызметтер беруші – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) (бұдан әрі – сатып алу Қағидасы) бұйрығымен бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын немесе ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын (бұдан әрі – шарт) жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
9) ТМККК қосымша қамтамасыз ету бойынша сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – ТМККК шеңберінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы жазба түріндегі келісім;
10) ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – қор мен денсаулық сақтау субъектісі арасындағы ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуді көздейтін жазбаша нысандағы келісім;
11) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (Қағидаларға қатысты) – ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді және денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде цифрлық денсаулық сақтау саласында қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;

12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок ведения учета субъектов здравоохранения, осуществляющих оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
3. Ведение учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – учет субъектов здравоохранения) осуществляется фондом.
4. Учет субъектов здравоохранения проводится посредством:
1) формирования и актуализации базы данных;
2) формирования и актуализации перечня субъектов здравоохранения, исключенных из базы данных;
3) формирования и актуализации перечня поставщиков;
4) формирования и актуализации перечня соисполнителей.
5. Формирование базы данных осуществляется фондом на веб-портале на постоянной основе на основании поданных субъектами здравоохранения заявок на включение (актуализацию) в базу (базы) данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка).
6. Заявка подается субъектом здравоохранения в электронной форме на веб-портале с использованием ЭЦП при:
1) наличии лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг по месту нахождения производственной базы субъекта здравоохранения согласно Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон), зарегистрированной в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование");
2) непричастности к процедуре банкротства или ликвидации;
3) отсутствии ограничений на включение в базу данных в соответствии с подпунктами 2), 3), 4) и 6) пункта 19 настоящих Правил;
4) включении в региональный перспективный план производственных баз субъекта здравоохранения в качестве объектов здравоохранения (для субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в качестве поставщика).
Субъект здравоохранения, имеющий филиал, представительство или иное обособленное структурное подразделение, представляет заявку в качестве поставщика и (или) соисполнителя с указанием всех имеющихся производственных баз, претендующих на оказание услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС.

12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды жүргізу тәртібі
3. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер және көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің есебін (бұдан әрі – денсаулық сақтау субъектілерін есепке алу) жүргізуді қор жүзеге асырады.
4. Денсаулық сақтау субъектілерін есепке алу:
1) дерекқорды қалыптастыру және өзектендіру;
2) дерекқордан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесін қалыптастыру және өзектендіру;
3) қызметтер берушілер тізбесін қалыптастыру және өзектендіру;
4) бірлесіп орындаушы тізімін қалыптастыру және өзектендіру арқылы жасалады.
5. Дерекқорды қалыптастыруды қор веб-порталда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізуге денсаулық сақтау субъектілері берген өтінімдер және оларға қоса берілетін құжаттар (бұдан әрі – өтінім) негізінде тұрақты негізде жүзеге асырады.
6. Өтінім денсаулық сақтау субъектісімен электрондық нысанда веб-порталда ЭЦҚ-ны пайдалана отырып беріледі:
1) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ) ақпараттық жүйесінде тіркелген, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заңы) сәйкес денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасы орналасқан жерде медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензияның және (немесе) тиісті медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын қосымшалардың болуы;
2) банкроттық немесе тарату рәсіміне қатыспауы;
3) осы Қағидалардың 19-тармағының 2), 3), 4) және 6) тармақшаларына сәйкес дерекқорға қосуға шектеулер болмауы;
4) өңірлік перспективалық жоспарға денсаулық сақтау объектілері ретінде денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базаларын енгізу (ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер беруші ретінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері үшін).
Филиалы, өкілдігі немесе өзге де оқшауланған құрылымдық бөлімшесі бар денсаулық сақтау субъектісі ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсетуге үміткер барлық өндірістік базаларды көрсете отырып, өнім беруші және (немесе) бірлесіп орындаушы ретінде өтінім береді.

7. Субъекты здравоохранения к заявке прилагают следующие документы:
1) копию свидетельства (справка) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или копия свидетельства (справка) регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и копия документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
2) копию лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг по месту нахождения производственной базы субъекта здравоохранения согласно Закону.
8. При формировании заявки, на документ, указанный в подпункте 2) пункта 7 настоящих Правил, указывается ссылка, созданная посредством интеграции с информационной системой ГБД "Е-лицензирование".
9. Фонд в течение трех рабочих дней со дня подачи субъектом здравоохранения заявки рассматривает и принимает решение о включении (не включении) субъекта здравоохранения в базу данных или об актуализации (об отказе в актуализации) данных по субъекту здравоохранения в базе данных.
10. При рассмотрении заявки фонд проводит сверку данных, указанных в заявке, с данными приложенных к ней документов и рассматривает их на предмет соответствия пунктам 6 и 7 настоящих Правил.
11. Фонд по результатам рассмотрения заявки в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил в течение трех рабочих дней со дня подачи субъектом здравоохранения заявки на веб-портале с использованием ЭЦП включает субъект здравоохранения в базу данных или актуализирует данные по субъекту здравоохранения в базе данных при соответствии пунктам 6 и 7 настоящих Правил и направляет субъекту здравоохранения уведомление о включении (об актуализации) в базу (базы) данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в виде электронного документа на веб-портале.
12. По результатам рассмотрения заявки в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил при несоответствии субъекта здравоохранения пунктам 6 и 7 настоящих Правил фонд в течение трех рабочих дней со дня подачи субъектом здравоохранения заявки на веб-портале с использованием ЭЦП направляет субъекту здравоохранения уведомление об отклонении заявки на включение (актуализацию) в базу (базы) данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в виде электронного документа на веб-портале с указанием одной из следующих причин:

7. Денсаулық сақтау субъектілері өтінімге мынадай құжаттарды қоса береді:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің (анықтаманың) көшірмесі (заңды тұлға үшін) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу куәлігінің (анықтаманың) көшірмесі және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін (жеке тұлға үшін);
2) денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының орналасқан жері бойынша тиісті медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын Заңына сәйкес медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензияның және (немесе) оларға қосымшалардың көшірмесін.
8. Өтінімді және оған тіркелген құжаттарды қалыптастыру кезінде осы Қағидалардың 7-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттардағы мәліметтер "Е-лицензиялау" МДҚ ақпараттық жүйесімен интеграциялану арқылы тіркеледі.
9. Қор денсаулық сақтау субъектісі өтінім берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарайды және денсаулық сақтау субъектіcін дерекқорға енгізу (енгізбеу) туралы немесе денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын ақпараттарды өзекті ету (өзекті етпеу туралы) шешім жасайды.
10. Өтінімді қарау кезінде қор өтінімде көрсетілген деректерді оған қоса берілген құжаттардың деректерімен салыстырып тексереді және оларды осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес өтінімді қарау нәтижелері бойынша қор денсаулық сақтау субъектісі ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, веб-порталда өтінім берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарына сәйкес келген кезде денсаулық сақтау субъектісін дерекқорға енгізеді немесе денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын ақпараттарды өзекті ету осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізу туралы денсаулық сақтау субъектісіне хабарлама жібереді.
12. Қор осы Қағидалардың 10-тармағына сәйкес өтінімді қарау нәтижелері бойынша өтінімді қабылдауда ЭЦҚ пайдалана отырып, денсаулық сақтау субъектісі веб-порталда өтінім берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бас тартады және осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарына сәйкес келмеген кезде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорға (дерекқорларға) енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға енгізуге денсаулық сақтау субъектілері берген өтінімнің қабылданбағаны туралы денсаулық сақтау субъектісіне хабарлама жібереді, келесі себептердің бірін көрсете отырып:

1) отсутствие (несоответствие) лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ней по заявленным формам (видам) медицинской помощи;
2) несоответствие лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ней данным в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" по заявленным формам (видам) медицинской помощи;
3) проведение у субъекта здравоохранения процедуры банкротства или ликвидации;
4) неполное указание имеющихся производственных баз, заявляемых субъектом здравоохранения для оказания услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
5) отсутствие приложенной копии свидетельства (справки) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для юридического лица) или свидетельства (справки) регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и документа, удостоверяющего личность (для физического лица);
6) отсутствие приложенной копии лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг по месту нахождения производственной базы субъекта здравоохранения;
7) несоответствие (недостоверность) документов, представленных субъектом здравоохранения и (или) данных (сведений), содержащихся в них, данным, указанным в заявке;
8) наличие ограничений на включение в базу данных в связи с исключением субъекта здравоохранения из базы данных на основаниях согласно подпунктам 3) и (или) 4) пункта 19 настоящих Правил;
9) отзывом лицензии на медицинскую деятельность и (или) приложений к ним, подтверждающих право на оказание соответствующих медицинских услуг по месту нахождения производственной базы субъекта здравоохранения согласно Закону;
10) отсутствие в региональном перспективном плане производственных баз субъекта здравоохранения в качестве объектов здравоохранения (для субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в качестве поставщика);
11) на основании решения суда по осуществлению медицинской деятельности согласно Закону, вступившего в законную силу.
13. На веб-портале проводится автоматическая регистрация заявок с присвоением сквозной нумерации.
14. База данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, формируется в электронной форме на веб-портале и размещается фондом на интернет-ресурсе фонда.
Подача заявки для включения в базу данных субъектом здравоохранения является выражением согласия субъекта здравоохранения на соблюдение норм настоящих Правил, Правил закупа, приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21831) и приказа исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904).
Уполномоченный орган и местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы на своих интернет-ресурсах предусматривают ссылку на базу данных, сформированную на веб-портале.

1) медициналық қызметке лицензияның және (немесе) оған қосымшалардың медициналық көмектің мәлімделген нысандарына (түрлеріне) сәйкес болмауы (келмеуі);
2) медициналық қызметке лицензияның және (немесе) оған қосымшалардың "Е-лицензиялау" МДҚ ақпараттық жүйесіндегі деректерге медициналық көмектің мәлімделген нысандарына (түрлеріне) сәйкес келмеуі;
3) денсаулық сақтау субъектісінде банкроттық немесе тарату рәсімдерін жүргізу;
4) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер көрсету үшін денсаулық сақтау субъектісі мәлімдеген қолда бар өндірістік базаларды толық көрсетпеу;
5) заңды тұлғаны (заңды тұлға үшін) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің (анықтаманың) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу куәлігінің (анықтаманың) және жеке басын куәландыратын құжаттың (жеке тұлға үшін) қоса берілген көшірмесінің болмауы;
6) денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының орналасқан жері бойынша тиісті медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған лицензияның және (немесе) оларға қосымшалардың қоса берілген көшірмесінің болмауы;
7) денсаулық сақтау субъектісі ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) өтінімде көрсетілген деректерге сәйкес келмеуі (анық болмауы);
8) осы Қағидалардың 19-тармағының 3) және (немесе) 4) тармақшаларына сәйкес негіздерде денсаулық сақтау субъектісін дерекқордан алып тастауға байланысты дерекқорға енгізуге шектеулердің болуы;
9) денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының орналасқан жері бойынша тиісті медициналық қызметтер көрсету құқығын растайтын медициналық қызметпен айналысуға арналған Заңына сәйкес лицензияның және оларға қосымшалардың қоса берілген көшірмесінің қайтарылуы;
10) өңірлік перспективалық жоспарда денсаулық сақтау объектілері ретінде денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базаларының болмауы (ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтер беруші ретінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері үшін);
11) сот шешімінің негізінде Заңға сәйкес медициналық көмек көрсету құқығы заңды күшіне енгізілген.
13. Веб-порталда толассыз нөмірлеу беріле отырып, өтінімдерді автоматты түрде тіркеу жүргізіледі.
14. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқоры электрондық нысанда веб-порталда қалыптастырылады және оны қор қордың интернет-ресурсында орналастырады.
Денсаулық сақтау субъектісін дерекқорға енгізу денсаулық сақтау субъектісінің осы Қағидалардың, сатып алу Қағидалары, "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21831 болып тіркелген), "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу реестрінде № 21904 болып тіркелген) нормаларын сақтауға келісімін білдіру болып табылады.
Уәкілетті орган және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары өздерінің интернет-ресурстарында веб-порталда қалыптастырылған дерекқорға сілтемені көздейді.

15. Субъекты здравоохранения, включенные в базу данных, получают доступ к информационным системам здравоохранения, предоставляемый субъектом цифрового здравоохранения в течение трех рабочих дней со дня получения от фонда информации о субъектах здравоохранения, включенных в базу данных (к информационным системам "Система управления ресурсами" и "Система управления медицинской техникой" – все субъекты здравоохранения; дополнительно к порталу "Регистр прикрепленного населения" – субъекты здравоохранения, претендующие на оказание первичной медико-санитарной помощи).
Субъекты здравоохранения вносят свои данные в информационные системы здравоохранения, указанные в части первой настоящего пункта, в течение десяти рабочих дней после дня получения доступа к ним, а также на постоянной основе поддерживают данные в актуальном состоянии.
Доступ к другим, необходимым для работы, информационным системам здравоохранения, помимо указанных в части первой настоящего пункта, получают субъекты здравоохранения, заключившие договор закупа услуг с фондом или администратором бюджетных программ, и их соисполнители.
16. Актуализация базы данных осуществляется фондом на веб-портале на постоянной основе на основании поданных субъектами здравоохранения заявок в соответствии с пунктами 9-13 настоящих Правил и предусматривает изменение сведений, содержащихся в базе данных.
17. Субъекты здравоохранения актуализируют сведения, содержащиеся в базе данных, не позднее пяти рабочих дней со дня наступления изменений.
18. При выявлении фондом или администратором бюджетных программ случаев изменения сведений, содержащихся в базе данных, фонд или администратор бюджетных программ в течение трех рабочих дней уведомляет в письменной форме субъект здравоохранения о необходимости актуализации данных в базе данных путем подачи заявки на веб-портале.
19. Исключение субъектов здравоохранения из базы данных осуществляется фондом при расторжении фондом или администратором бюджетных программ договора закупа услуг, в следующих случаях:
1) в случае ликвидации или реорганизации субъекта здравоохранения (при необходимости) и в случаях изменения формы собственности или его организационно-правовой формы, предполагающих исключение субъекта здравоохранения из базы данных – со дня расторжения договора закупа услуг;
2) в случае, если финансово-хозяйственная деятельность субъекта здравоохранения приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан – со дня приостановления финансово-хозяйственной деятельности субъекта здравоохранения;

15. Дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектілері туралы ақпаратты қордан алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде цифрлық денсаулық сақтау субъектісі ұсынатын денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне қол жеткізе алады ("Ресурстарды басқару жүйесі" және "Медициналық техниканы басқару жүйесі" ақпараттық жүйелеріне – барлық денсаулық сақтау субъектілері; "Бекітілген халық тіркелімі" порталына қосымша – медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері).
Денсаулық сақтау субъектілері өз деректерін осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне оларға қол жеткізуді алған күннен кейін он жұмыс күні ішінде енгізеді, сондай-ақ деректерді тұрақты негізде өзекті жағдайда ұстайды.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілгендерден басқа, жұмыс істеу үшін қажетті басқа денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелеріне қолжетімділікті қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсететін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектілері және олардың бірлесіп орындаушылары алады.
16. Дерекқорды өзектілендіруді қор веб-порталда осы Қағидалардың 9-13-тармақтарына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері берген өтінімдер негізінде тұрақты негізде жүзеге асырады және дерекқордағы мәліметтерді өзгертуді көздейді.
17. Денсаулық сақтау субъектілері деректер базасындағы мәліметтерді өзгерістер басталған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей өзекті етеді.
18. Қормен немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі дерекқордағы мәліметтердің өзгеру жағдайлары анықталған кезде қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі үш жұмыс күнінің ішінде денсаулық сақтау субъектісін дерекқордағы веб-порталда деректерді өзектендіру қажеттігі туралы жазбаша түрде хабардар етеді.
19. Денсаулық сақтау субъектілерін дерекқордан шығару қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын бұзған кезде мынадай жағдайларда қормен жүзеге асырылады:
1) денсаулық сақтау субъектісі таратылған немесе қайта ұйымдастырылған жағдайда (қажет болған кезде) және денсаулық сақтау субъектісін дерекқордан шығаруды көздейтін меншік нысаны немесе оның ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген өзге де жағдайларда – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бұзылған күнінен бастап;
2) егер денсаулық сақтау субъектісінің қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тоқтатыла тұрған жағдайда – денсаулық сақтау субъектісінің қаржы-шаруашылық қызметі тоқтатыла тұрған күнінен бастап;

3) в случае, если договор закупа услуг, заключенный в течение предшествующих трех лет, был расторгнут фондом или администратором бюджетных программ в одностороннем порядке в связи с неисполнением, несвоевременным либо ненадлежащим исполнением условий договора закупа услуг – со дня расторжения договора закупа услуг;
4) в случае, если договор закупа услуг, заключенный в течение предшествующих трех лет, был расторгнут в одностороннем порядке по инициативе субъекта здравоохранения – со дня расторжения договора закупа услуг;
5) в случае, если субъектами здравоохранения предоставлены недостоверные данные и (или) информация, содержащая ложные сведения о деятельности юридического или физического лица – со дня выявления факта предоставления недостоверных данных и (или) информации, содержащей ложные сведения о деятельности юридического или физического лица;
6) на основании решения суда по осуществлению медицинской деятельности согласно Закону – со дня вступления в законную силу решения суда.
В случае расторжения администратором бюджетных программ договора закупа услуг по основаниям настоящего пункта, администратор бюджетных программ уведомляет в письменной форме фонд в течение одного рабочего дня со дня расторжения договора закупа услуг с указанием причины исключения субъекта здравоохранения из базы данных.
20. В случае исключения субъекта здравоохранения из базы данных, фонд в течение одного рабочего дня со дня исключения из базы данных направляет субъекту здравоохранения уведомление об исключении субъекта здравоохранения из базы данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в виде электронного документа на веб-портале с указанием причины исключения согласно основаниям, указанным в пункте 19 настоящих Правил.
21. Перечень субъектов здравоохранения, исключенных из базы данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – перечень субъектов здравоохранения, исключенных из базы данных) формируется в электронной форме на веб-портале и размещается фондом на интернет-ресурсе фонда по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
22. Актуализация перечня субъектов здравоохранения, исключенных из базы данных, осуществляется фондом на постоянной основе на интернет-ресурсе фонда.
23. Поставщик, исключенный из базы данных по основаниям, предусмотренным подпунктами 2) – 6) пункта 19 настоящих Правил, не включается в базу данных в качестве поставщика и (или) соисполнителя в течение трех лет со дня его исключения из базы данных.

3) егер алдыңғы үш жыл ішінде жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісі орындамауына, уақтылы орындамауына не тиісінше орындамауына байланысты біржақты тәртіппен бұзған жағдайда – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бұзылған күнінен бастап;
4) егер алдыңғы үш жыл ішінде жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты денсаулық сақтау субъектісінің бастамасы бойынша біржақты тәртіппен бұзылған жағдайда – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бұзылған күнінен бастап;
5) егер денсаулық сақтау субъектілері заңды немесе жеке тұлғаның қызметі туралы жалған мәліметтерді қамтитын дәйексіз деректерді және (немесе) ақпаратты ұсынған жағдайда – заңды немесе жеке тұлғаның қызметі туралы жалған мәліметтерді қамтитын дәйексіз деректерді және (немесе) ақпаратты ұсыну фактісі анықталған күнінен бастап;
6) сот шешімінің негізінде Заңға сәйкес медициналық көмек көрсету құқығы – сот шешімі заңды күшіне енген күнінен бастап.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі осы тармақтың негіздері бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын бұзған жағдайда, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі денсаулық сақтау субъектісін дерекқордан шығару себебін көрсете отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын бұзған күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қорды жазбаша нысанда хабардар етеді.
20. Денсаулық сақтау субъектісі дерекқордан шығарылған жағдайда, қор бір жұмыс күнінің ішінде дерекқорынан алып тастаған күннен бастап денсаулық сақтау субъектісіне осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген негіздерге сәйкес ерекшеліктің себебін көрсете отырып, веб-порталда электрондық құжат түрінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорынан денсаулық сақтау субъектісін алып тастау туралы хабарлама жібереді.
21. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорынан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі (бұдан әрі – дерекқордан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-порталда электрондық нысанда қалыптастырылады және оны қор өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
22. Дерекқордан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесін өзектендіруді қордың интернет-ресурсында қор тұрақты түрде жүзеге асырады.
23 Осы Қағидалардың 19-тармағының 2) – 6) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша дерекқордан шығарылған қызметтер беруші дерекқордан шығарылған күннен бастап үш жыл ішінде дерекқорға қызметтер беруші және (немесе) бірлесіп орындаушы ретінде енгізілмейді.

24. Субъекты здравоохранения, среди которых не размещены объемы услуг по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, не исключаются из базы данных, кроме оснований, указанных в подпунктах 1), 2), 5) и 6) пункта 19 настоящих Правил.
25. Фондом формируется перечень поставщиков, заключивших договоры закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП с администратором бюджетных программ (далее – перечень поставщиков) по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и размещается на интернет-ресурсе фонда.
Администратор бюджетных программ при заключении договора закупа услуг с субъектом здравоохранения, включенным в базу данных, направляет в фонд в течение одного рабочего дня, со дня заключения договора закупа услуг, в письменной форме перечень поставщиков.
26. Актуализация перечня поставщиков осуществляется фондом на постоянной основе на интернет-ресурсе фонда на основании заключенных фондом или администратором бюджетных программ договоров закупа услуг с поставщиками.
27. Перечень соисполнителей, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по договору соисполнения (далее – перечень соисполнителей) формируется по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам в электронной форме на веб-портале и размещается фондом на интернет-ресурсе фонда.
28. Актуализация перечня соисполнителей осуществляется фондом на постоянной основе на интернет-ресурсе фонда на основании поданных субъектами здравоохранения заявок на включение в базу данных в качестве соисполнителя.
29. Местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы размещают на своих интернет-ресурсах ссылки на перечень поставщиков, перечень соисполнителей и перечень субъектов здравоохранения, исключенных из базы данных, опубликованные на веб-портале и интернет-ресурсе фонда.
Приложение 1
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Заявка на включение (актуализацию) в базу (базы) данных субъектов
здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи
в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования

24. Арасында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша қызметтердің көлемі орналастырылмаған денсаулық сақтау субъектілері осы Қағидалардың 19-тармағының 1), 2), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, дерекқордан шығарылмайды.
25. Қор осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қормен ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілердің тізбесін (бұдан әрі – қызметтер беруші тізбесі) немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен ТМККК шеңберінде қосымша қамтамасыз ету бойынша сатып алу шарттары қалыптастырады және қордың интернет-ресурсында орналастырады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі дерекқорға енгізілген денсаулық сақтау субъектісімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан кезде осы көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде қорға жазбаша нысанда қызметтер берушілердің тізімін жібереді.
26. Қызметтер берушілердің тізбесін өзектендіру қордың интернет-ресурсында қор немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қызметтер берушілермен жасасқан қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде тұрақты түрде жүзеге асырылады.
27. ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілермен бірлесіп орындау шарттарын жасасу үшін әлеуетті бірлесіп орындаушылардың тізбесі осы Қағидаларға (бұдан әрі – бірлесіп орындаушылардың тізбесі) 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-порталда электрондық нысанда қалыптастырылады және орналастырады.
28. Бірлесіп орындаушылар тізбесін өзектендіру қордың интернет-ресурсында дерекқорға бірлесіп орындаушы ретінде қосуға арналған денсаулық сақтау субъектілерінің өтінімдер негізінде қормен тұрақты түрде жүзеге асырылады.
29. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаралардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары веб-порталда немесе қордың интернет-ресурсына жарияланған қызметтер берушілердің тізбесі, бірлесіп орындаушылардың тізбесі және дерекқордан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесін өз интернет-ресурсында сілтемелерді орналастырады.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізуге үшін өтінім

1. В __________________________________________________________________
(наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
от___________________________________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
_____________________________________________________________________________
(БИН субъекта здравоохранения (ИИН для физического лица))
___________________________________________________________________________
(форма собственности субъекта здравоохранения)
___________________________________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения или столицы)
___________________________________________________________________________
(юридический адрес субъекта здравоохранения)
___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта здравоохранения)
___________________________________________________________________________.
(контактные телефоны, электронный адрес субъекта здравоохранения)

1. ______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауы)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауы)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің БСН (жеке тұлға үшін ЖСН))
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің меншік нысаны)
__________________________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің заңды мекенжайы)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________________________________________________________________________.
(денсаулық сақтау субъектісінің байланыс телефондары, электрондық мекенжайы)

2. Субъект здравоохранения претендует на оказание медицинских услуг в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в
системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС) в качестве
(указать нужное):
поставщика по договору закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в
системе ОСМС (далее – договор закупа услуг);
соисполнителя, на основании договора соисполнения закупа медицинских услуг (в
соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан) части обязательств
поставщика услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по договору закупа услуг:
по следующему (следующим) виду (видам), следующей (следующим) форме
(формам) медицинской помощи, условию (условиям) ее оказания:
Вид, форма медицинской помощи или условия ее оказания
Подвид вида, формы медицинской помощи или условия ее оказания
1
2
3
1
3. Указанные медицинские услуги подлежат оказываются населению на следующей
(следующих) производственной (производственных) базе (базах):
Наименование области, города республиканского значения или столицы
Адрес производственной базы
Широта
Долгота
КАТО* производственной базы
Наличие (отсутствие) производственной базы субъекта здравоохранения в региональном перспективном плане развития инфраструктуры здравоохранения**
1
2
3
4
5
6
7
1

2. Денсаулық сақтау субъектісі тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі – МӘМС) жүйесінде (керегін көрсету) медициналық қызметтер көрсетуге үміткер болады:
ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) бойынша қызметтер беруші;
көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің міндеттемелерінің бір бөлігін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды бірлесіп орындау шарты негізінде (Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес) бірлесіп орындаушы:
медициналық көмектің мынадай түрі (түрлері), нысаны (нысандары), оны көрсету шарты (шарттары) бойынша:
Медициналық көмектің түрі, нысаны немесе оны көрсету шарттары
Медициналық көмек түрінің кіші түрлері, нысандары немесе оны көрсету шарттары
1
2
3
1
3. Көрсетілген медициналық қызметтер халыққа мынандай өндірістік базада (базаларда) көрсетіледі:
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың немесе астананың атауы
Өндірістік базаның мекенжайы
Ені
Бойлық
Өндірістік базаның ӘАОЖ*
Денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамытудың өңірлік перспективалық жоспарында денсаулық сақтау субъектісінің өндірістік базасының болуы (болмауы) **
1
2
3
4
5
6
7
1

4. Настоящей заявкой субъект здравоохранения подтверждает отсутствие нарушений
норм, предъявляемых Правилами ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих
медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощии
(или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных
приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года
№ ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов под № 21619) к субъектам здравоохранения для включения или актуализацию
базы данных, и достоверность представленных сведений.
5. К настоящей заявке прилагаются следующие документы (указать только
прилагаемые документы):
1) __ листов;
2) …;
Примечание:
* классификатор административно-территориальных объектов;
** указывается субъектом здравоохранения, претендующим на включение в базу данных в
качестве поставщика.
_________________________________________________________________,
________________ (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
субъекта здравоохранения или уполномоченного им лица, подпись)
Дата заполнения ______________
Приложение 2
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Уведомление о включении (об актуализации) в базу (базы) данных субъектов
здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования
____________________________________________________________________
__ (указать наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
уведомляет ________________________________________________________________
(указать наименование субъекта здравоохранения)
о включении (об актуализации) в базу (базы) данных субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования на основании соответствия пунктам 6 и 7 Правил ведения учета субъектов
здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6
ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов
здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов под № 21619).
Руководитель (уполномоченное им лицо) филиала
___________________________________________________________________________
(наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
___________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения
Приложение 3
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Уведомление об отклонении заявки на включение (актуализацию)
в базу (базы) данных субъектов здравоохранения, претендующих
на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования
____________________________________________________________________
(указать наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
уведомляет ________________________________________________________________
(указать наименование субъекта здравоохранения)
об отклонении заявки на включение (актуализацию) в базу (базы) данных субъектов
здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования в связи с ____________________________________________
(указать причину отклонения)
на основании пункта __________________________________________________________
(указать номер пункта)
Правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра
здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об
утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую
помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в
системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619).
Руководитель (уполномоченное им лицо) филиала
___________________________________________________________________________
(наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
___________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения
Приложение 4
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
База данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
БИН (ИИН)
Наименование субъекта здравоохранения
Юридический адрес
Адрес местонахождения производственной базы*
Форма собственности субъекта здравоохранения
Регион, населению которого будут оказываться услуги
Дата включения в базу данных
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Дата исклю
чения из базы данных
Дата прекра
щения срока исключе
ния из базы данных
Причина
исключе
ния
Дата послед
него измене
ния
Вид, форма
медицинской
помощи,
услуги
Контактные
данные (но
мер телефона,
электронный
адрес)
Фамилия,
имя, отчест
во (при его
наличии)
руководи
теля
Статус субъекта здравоохра
нения
Постав
щик
Соис
пол
нитель
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных) баз
(базы) согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.
Приложение 5
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Уведомление об исключении субъекта здравоохранения из базы
данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования
__________________________________________________________________________
(указать наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
уведомляет______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать наименование субъекта здравоохранения)
об исключении из базы данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования в связи с
________________________________________________________ на основании пункта
(указать причину исключения)
________________________________________________________________________________
(указать номер пункта)
Правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в
рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра
здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об
утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую
помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в
системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619).
Руководитель (уполномоченное им лицо) филиала
___________________________________________________________________________
(наименование филиала НАО "Фонд социального медицинского страхования")
___________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Дата заполнения
Приложение 6
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень субъектов здравоохранения, исключенных из базы
данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание
медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования
БИН (ИИН)
Наимено
вание
субъекта
здраво
охранения
Юриди
Ческий
адрес
Адрес
местона
хождения
производ
ственной базы*
Форма
собствен
ности субъекта
здраво
охранения и
Регион,
населению
которому
предполагалось
оказание услуг
Дата
исключения
из базы
данных
Дата
прекра
щения
срока исклю
чения
из базы
данных
Причина
исклю
чения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных)
баз (базы) согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.
Приложение 7
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень поставщиков, заключивших договоры закупа
медицинских услуг в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе
обязательного социального медицинского страхования
с фондом или договоры закупа услуг по дополнительному
обеспечению гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи с администратором бюджетных
программ на ________ год
БИН (ИИН)
Наиме
нование постав
щика
Юриди
ческий адрес
Адрес место
нахожде
ния
производ
ственной базы*
Форма собствен
ности
Регион, населению которого будут оказываться услуги
Контак
тные данные (номер телефона, электрон
ный адрес)
Фамилия,
имя,
отчество
(при его
наличии)
руково
дителя
Источник
финанси
рования
Вид,
форма
медицин
ской
помощи,
услуги
в соответ
ствии
с планом
закупа
медицин
ских
услуг
на ____ год
ГОБ
МП
ОС
МС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных) баз (базы)
согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.
Приложение 8
к Правилам ведения учета
субъектов здравоохранения,
оказывающих медицинскую
помощь в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Перечень соисполнителей, претендующих на оказание медицинской
помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского
страхования по договору соисполнения на ______ год
БИН (ИИН)
Наиме
нование соиспол
нителя
Юриди
ческий
адрес
Адрес
место
нахождения
производ
ственной базы*
Форма
собствен
ности
субъекта
здравоох
ранения
Контактные
данные (номер
телефона,
электронный
адрес)
Фамилия,
имя,
отчество
(при его наличии)
руководителя
Вид,
форма
медицинской помощи
или услуги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание:
* указывается (указываются) адрес (адреса) производственной (производственных) баз
(базы) согласно приложению к лицензии на медицинскую деятельность.

4. Осы өтініммен денсаулық сақтау субъектісі "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) дерекқорды енгізу немесе өзектендіру үшін денсаулық сақтау субъектілеріне қойылатын нормалардың бұзушылықтарының болмауын және ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын растайды.
5. Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі (тек қоса берілген құжаттарды көрсету):
1) ______________________________ ____ бетте;
2) …;
Ескертпе:
* әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы;
** деректер базасына өнім беруші ретінде енгізуге үміткер денсаулық сақтау субъектісі көрсетеді.
______________________________________________________, _________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) денсаулық сақтау субъектісі басшысының
немесе ол уәкілеттік берген адамның қолы)
Толтырылған күні ______________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткерлерді денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізу туралы хабарлама
____________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауын көрсету)
____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауын көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген 6 және 7-тармағының негізінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізуге байланысты хабарлайды.
Филиал басшысы (ол уәкілеттік берген тұлға)
_______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауы)
_______________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Толтырылған күні
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорын енгізу немесе өзекті ету үшін өтінім дерекқорға енгізуге денсаулық сақтау субъектілері берген өтінімді қабылдамау туралы хабарлама
_________________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауын көрсету)
__________________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субъектісінің атауын көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде "Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерінің есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020
(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып
тіркелген) бұйрығымен бекітілген ___________________ (тармақ нөмірін көрсету)
тармағының негізінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерінің дерекқорына енгізуге_____________________________________
(ауытқу себебін көрсету)
енгізу (өзекті ету) үшін өтінім дерекқорға (дерекқорларға) енгізуге байланысты өтінім
қабылданбайтынын хабарлайды.
Филиал басшысы (ол уәкілеттік берген тұлға)
_______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауы)
_______________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Толтырылған күні
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқоры
БСН (ЖСН)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Заңды мекен-жайы
Өндірістік базаның орналасқан жерінің мекенжайы*
Денсаулық сақтау субъектісінің меншік нысаны
Халыққа қызмет көрсетілетін өңір
Дерекқорға енгізу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Деректерқордан шығарылған күні
Дерекқордан шығару мерзімінің тоқтатылған күні
Шығару себебі
Соңғы өзгертілген күні
Медициналық көмектің түрі, нысаны, қызметтер
Байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Денсаулық сақтау субъектісінің мәртебесі
Қызметтер беруші
Бірлесіп орындаушы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базаның (базалардың) мекен-жайы (мекен-жайлары) көрсетіледі (көрсетеді).
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқордан шығару туралы хабарламасы
_______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауын көрсету)
_______________________________________________________________________
(Денсаулық сақтау субъектісінің атауын көрсету)
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық
сақтау субъектілерінің есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-
86/2020 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып
тіркелген) бұйрығымен бекітілген тармағының негізінде
(тармақ нөмірін көрсету)
_______________________________________________________________________
(шығару себебін көрсету)
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті
әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер және
медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорынан шығару
туралы хабарлайды.
Филиал басшысы (ол уәкілеттік берген тұлға)
______________________________________________________________________
("Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ филиалының атауы)
______________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Толтырылған күні
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорынан шығарылған денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі
БСН (ЖСН)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Заңды мекен-жайы
Өндірістік базаның орналасқан жерінің мекенжайы*
Денсаулық сақтау субъектісінің меншік нысаны
Халыққа қызмет көрсету көзделген өңір
Деректер базасынан шығарылған күні
Деректер базасынан шығару мерзімінің тоқтатылған күні
Шығару себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базаның (базалардың) мекен-жайы (мекен-жайлары) көрсетіледі (көрсетеді).
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
_____ жылға арналған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілердің тізбесін немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қосымша қамтамасыз ету бойынша сатып алу шарттарын жасасқан өнім берушілердің тізбесі
БСН (ЖСН)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Заңды мекен-жайы
Өндірістік базаның орналасқан жерінің мекенжайы*
Денсаулық сақтау субъектісінің меншік нысаны
Халыққа қызмет көрсетілетін өңір
Байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қаржыландыру көзі
_____ жылға арналған медициналық қызметтерді сатып алу жоспарына сәйкес медициналық көмектің түрі, нысаны, қызметтер
ТМККК
МӘМС
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базаның (базалардың) мекен-жайы көрсетіледі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсететін денсаулық сақтау
субъектілерін есепке алуды
жүргізу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
_____ жылға арналған тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде немесе міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарын жасасқан қызметтер берушілермен бірлесіп орындау шарттарын жасасу үшін әлеуетті бірлесіп орындаушылардың тізбесі
БСН (ЖСН)
Денсаулық сақтау субъектісінің атауы
Заңды мекен-жайы
Өндірістік базаның орналасқан жерінің мекенжайы*
Денсаулық сақтау субъектісінің меншік нысаны
Халыққа қызмет көрсетілетін өңір
Байланыс деректері (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
Медициналық көмектің немесе қызметтің түрі, нысаны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе:
* медициналық қызметке арналған лицензияға қосымшаға сәйкес өндірістік базаның (базалардың) мекен-жайы (мекен-жайлары) көрсетіледі (көрсетеді).