О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ-45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 и статьей 14 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № ҚР ДСМ-65/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20863).
3. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ-45
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность"

Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 мамырда № 28085 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 10-бабының 5-тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағы және 14-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.
2. "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № ҚР ДСМ-65/2020 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20863 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 16 мамырдағы
№ ҚР ДСМ-45 Бұйрыққа
1-қосымша
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 1) статьи 10 и статьей 14 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) квалификационные требования – совокупность количественных и качественных нормативов и показателей, характеризующих способность заявителя и лицензиата заниматься отдельным лицензируемым видом деятельности и (или) подвидом лицензируемого вида деятельности, предъявляемых как при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, так и на протяжении всего периода времени ее действительности;
2) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
3) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
4) разрешительный контроль – деятельность разрешительных органов, направленная на проверку соответствия заявителя квалификационным или разрешительным требованиям до выдачи разрешения и (или) приложения к разрешению, а также обеспечение соблюдения лицензиатами и владельцами разрешений второй категории законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях после их выдачи;
5) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
6) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 10-бабының 5-тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі-Заң) Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағы және 14-бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) біліктілік талаптары – өтініш берушінің және лицензиаттың жекелеген лицензияланатын қызмет түрімен және (немесе) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрімен айналысу қабілетін сипаттайтын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру кезінде де, оның жарамдылығы уақытының бүкіл кезеңінде де қойылатын сандық және сапалық нормативтер мен көрсеткіштер жиынтығы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
4) рұқсаттық бақылау – рұқсат беру органдарының рұқсат және (немесе) рұқсатқа қосымша берілгенге дейін өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеруге бағытталған қызметі, сондай-ақ, олар берілгеннен кейін лицензиаттардың және екінші санаттағы рұқсатты иеленушілердің Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтауын қамтамасыз ету;
5) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
6) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии) физические и юридические лица (далее – услугополучатель) направляют в территориальный департамент Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) заявление по форме согласно приложениям 1 или 2 к настоящим Правилам и форму сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании фармацевтической деятельности (далее – сведения), согласно приложению 3 к настоящим Правилам, удостоверенные ЭЦП, через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность", включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность" (далее – Стандарт) согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем документов, указанных в пункте 8 Стандарта, через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления заявления и документов на портал осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Срок оказания государственной услуги:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии 3 (три) рабочих дня с момента регистрации заявления;
7. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов и (или) сведений, при установлении факта неполноты представленных документов и (или) сведений и (или) документов с истекшим сроком действия направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в произвольной форме посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Фармацевтикалық қызметке лицензия және (немесе) лицензияға қосымша (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау Комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) нысан бойынша өтінішті осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес және фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – мәліметтер), осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған, "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
4. "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамасы, нысаны, мазмұны және нәтижесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де ақпарат осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі – Стандарт) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының – "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші веб-порталға өтініш пен құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
7. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынылған және (немесе) мәліметтердің толық болмау фактісі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қарау үшін дәлелді бас тартуды еркін нысанда портал арқылы көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.

8. Для получения согласований государственных органов на предмет соответствия услугополучателя требованиям, установленным нормативными правовыми актами, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов на получение разрешения и (или) приложения к нему направляет запрос в соответствующие государственные органы по месту осуществления услугополучателем предстоящей деятельности или действия (операции).
Для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии на объекты высокой эпидемической значимости услугодатель направляет запрос на согласование в территориальные подразделения ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующих территориях.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют ответ о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании или при осуществлении разрешительных процедур требованиям.
9. При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 13 (тринадцати) рабочих дней рассматривает заявление и сведения на соответствие или несоответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к медицинской и фармацевтической деятельности, утвержденным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 октября 2020 года № ҚР ДСМ-148/2020 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к медицинской и фармацевтической деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21502) (далее – квалификационные требования) и проводит разрешительный контроль в соответствии с подпунктом 1) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, по результатам которого принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям.
При соответствии услугополучателя квалификационным требованиям, услугодатель оформляет и выдает лицензию и (или) приложения к лицензии.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предвартельному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
При несоответствии услугополучателя квалификационным требованиям, услугодатель направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги до окончания срока оказания государственной услуги в произвольной форме.
Лицензия и (или) приложение к лицензии направляются посредством портала на "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.

8. Көрсетілетін қызметті алушының нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан мемлекеттік органдардың келісімдерін алу үшін көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты және (немесе) оған қосымшаны алуға құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының алдағы қызметті немесе әрекетті (операцияны) жүзеге асыру орны бойынша тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді.
Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру үшін көрсетілетін қызметті беруші тиісті аумақтардағы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне келісуге сұрау салу жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде немесе рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру кезінде қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жауап жібереді.
9. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде көрсетілетін қызметті беруші 13 (он үш) жұмыс күні ішінде өтінішті "Медициналық және фармацевтикалық қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 қазандағы № ҚР ДСМ-148/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21502 болып тіркелген) бекітілген мәліметтер сәйкестігін немесе сәйкес еместігін қарайды (бұдан әрі – біліктілік талаптары) және Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабы 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес рұқсат беру бақылауын жүргізеді, оның нәтижелері бойынша өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы шешім қабылданады.
Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны ресімдейді және береді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК-нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін еркін нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

10. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется при:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата путем слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (при указании адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется при, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя - лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатели направляют услугодателю заявление по форме согласно приложениям 5 или 6 к настоящим Правилам.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
При установлении факта неполноты представленных документов и (или) сведений и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в произвольной форме.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, сведений, услугодатель переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии.
Лицензия и (или) приложения к лицензии направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.

10. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиат басқа заңды тұлғаға заңды тұлға – лицензиятты біріктіру, бөлініп шығу, қосу арқылы қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгеруі (лицензияда мекенжай көрсетілген жағдайда);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген жағдайда жүзеге асырылады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларының күші дара кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жері мекенжайының, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетіле отырып, лицензияға қосымшалар үшін объектісінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше аттарының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға жүзеге асырылмайды.
Лицензиаттар лицензия объектілердің мекенжайларының өзгеруі мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
Лицензиялар және (немесе) лицензияларға қосымшаларда көрсетілген объектілердің мекенжайын өзгерту мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушылар лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшалар қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш жібереді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болмау фактісі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қарау 2 (екі) жұмыс күні ішінде еркін нысанда мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың, мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдейді.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

11. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
12. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
13. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
15. Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
16. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В_____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от__________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – при отсутствии бизнес-идентификационного номера у
юридического лица) Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес юридического лица
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефон_______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Руководитель ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны______________________________________________________
Факс__________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо __________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании фармацевтической деятельности
_______________________________________________________
(наименование субъекта здравоохранения)
(по состоянию на "__" ______ 20___ года)
Сведения, подтверждающие наличие:

11. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
14. Шағымды мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
15. Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде шешімді не шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын өзге де әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
16. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтініші
_______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін)
________________________________________________________________
____________________________________________________ жүзеге асыруға лицензияны
және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы___________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елдімекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________
Телефондары ______________________________________________
Факс______________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ____________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін) жүзеге
асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта_______________________________________________
Телефондары ____________________________________________________
Факс____________________________________________________________
Банк шоты_______________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға __________ __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәлімет
_____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау субьектісінің атауы) (20___ жылғы "__" ______ жағдай бойынша)
Мыналардың болуын растайтын мәліметтер:

1. Помещения или здания на праве собственности или аренды, или доверительного
управления государственным имуществом:
Сведения о производственной базе на праве собственности (хозяйственного ведения
или оперативного управления) и (или) аренды:
1) Кадастровый номер___________________________________________
2) Местоположение_____________________________________________
3) Номер и дата договора об аренде_______________________________
4) Арендодатель_______________________________________________
5) Срок окончания аренды _______________________________________
6) Адрес помещения (здания)____________________________________
7) Арендуемая площадь_________________________________________
2. Оборудование и мебель, инвентаря, приборов и аппаратуры для обеспечения контроля качества и соблюдения условий производства, изготовления, хранения и реализации лекарственных средств и медицинских изделий в соответствии с нормативными правовыми актами; автомобильного транспортного средства с соответствующими шкафами и технологическим оборудованием для создания температурного режима при необходимости, обеспечивающими соблюдение условий хранения и реализации лекарственных средств и медицинских изделий для передвижного аптечного пункта для отдаленных сельских местностей:
Список оборудования, аппаратуры, приборов, мебели, инвентаря, транспортных средств
Наименование медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных средств (по паспорту)
Страна производитель
Единица измерения
Год выпуска
Состояние (рабочее/не рабочее)
3. Сведения о специалистах организаций здравоохранения, осуществляющих фармацевтическую деятельность:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Образование, специальность
Стаж по специальности
Документ о повышении квалификации за последние 5 лет
4. Соответствующее образование согласно заявляемым подвидам фармацевтической
деятельности и стаж работы по специальности:
Сведения о фармацевтическом образовании
1) Специальность и квалификация _________________________________
2) Номер диплома о высшем или среднем фармацевтическом
образовании________________________________________________________
3) Дата диплома о высшем или среднем фармацевтическом
образовании________________________________________________________

1. Меншік немесе жалға алу немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құқығындағы
үй-жайлар немесе ғимараттар:
Меншік (шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару) және/немесе жалға алу құқығындағы
өндірістік база туралы мәліметтер:
1) Кадастрлық нөмірі __________________________________________________
2) Орналасқан жері ____________________________________________________
3) Жалға алу туралы шарттың нөмірі мен күні______________________________
4) Жалға беруші _______________________________________________________
5) Жалға берудің аяқталу мерзімі_________________________________________
6) Үй-жайдың (ғимараттың) мекенжайы___________________________________
7) Жалға алынатын шаршы көлемі________________________________________
2. Нормативтік құқықтық актілерге, оның ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметі
бекіткен дәрілік заттардың, медициналық бұйымдар айналысы саласындағы объектілердің
үлгі ережелеріне сәйкес дәрілік заттардың, медициналық бұйымдар сапасын бақылауды және
өндіру, дайындау, сақтау және өткізу шарттарын сақтауды қамтамасыз етуге арналған
жабдық пен жиһаз, интернет желісіне қосылған компьютер техникасы, инвентарьдың,
аспаптар мен аппаратура; шалғайдағы ауылдық жерлерге арналған жылжымалы дәріхана
пункті үшін қажет болған жағдайда дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды сақтау мен
өткізу шарттарын сақтауды қамтамасыз ететін тиісті шкафтар мен тоңазытқыш және басқа да
жабдықтары бар автомобиль көлігі:
Жабдықтардың, аппаратураның, аспаптардың, интернет желісіне қосылған компьютер
техникасы жиһаздың, инвентарьдың, көлік және басқа да құралдардың тізімі
Медициналық және (немесе) арнайы жабдықтың, аппаратурамен құрал-сайманның, аспаптардың, жиһаздың, мүкәммалдың, көлік және басқа құралдардың атауы (паспорт бойынша)
Өндіруші ел
Өлшем бірлігі
Шыққан жылы
Жағдайы (жұмысқа жарамды/жарамсыз)
3. Фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының мамандары
туралы мәліметтер:
Фармацевтикалық қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының тізімі
ТАӘ
Атқаратын лауазымы
Білімі, мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
Соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы құжат
4. Фармацевтикалық қызметтің мәлімделген кіші түрлеріне сәйкес тиісті білімі және
мамандығы бойынша еңбек өтілі:
Фармацевтикалық білімі туралы мәліметтер
1) Мамандығы және біліктілігі__________________________________________
2) Фармацевтикалық қызметтің кіші түріне сәйкес жоғарғы немесе орта фармацевтикалық
білімі туралы дипломның нөмірі_________________________
3) Фармацевтикалық қызметтің кіші түріне сәйкес жоғарғы немесе орта фармацевтикалық
білімі туралы дипломның берілген күні________________

4) Наименование учебного заведения______________________________
5) Место работы________________________________________________
6) Должность __________________________________________________
7) Трудовой стаж ______________________________________________
8) Номер и дата акта работодателя о приеме на работу_______________
9) Дата приказа об увольнении с работы___________________________
5. Специализация или усовершенствование и повышения квалификации за последние
5 лет по заявляемым подвидам фармацевтической деятельности:
Сведения о повышении квалификации
1) Специальность, по которой пройдена переподготовка_____________
2) Наименование обучающей организации ________________________
3) Номер удостоверения или свидетельства ________________________
4) Кем выдано ________________________________________________
5) Наименование цикла _________________________________________
6) Количество часов ___________________________________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность"
1
Наименование услугодателя
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня с момента регистрации заявления;
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на фармацевтическую деятельность, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при выдаче лицензии на право занятия фармацевтической деятельностью составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);

4) Оқу орнының атауы__________________________________
5) Жұмыс орны_______________________________________
6) Лауазымы ___________________________________________
7) Еңбек өтілі______________________________________
8) Жұмыс берушінің жұмысқа қабылдау туралы актісінің нөмірі мен күні ____________
9) Жұмыстан босату туралы бұйрықтың күні___________________
5. Фармацевтикалық қызметтің мәлімделген кіші түрлері бойынша соңғы 5 жылдағы
мамандануы немесе жетілдірілуі және біліктілікті арттырудың түрлері:
Біліктілікті арттыру туралы мәліметтер
1) Қайта даярлаудан өткен мамандығы________________________________
2) Оқытушы ұйымның атауы________________________________________
3) Куәліктің нөмірі_________________________________________________
4) Кім берді_______________________________________________________
5) Циклдің атауы__________________________________________________
6) Сағат саны_____________________________________________________
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Фармацевтикалық қызметке лицензия беру" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
веб-портал арқылы "электрондық үкімет": www. egov. kz, www. elicense. kz.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электронды (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Фармацевтикалық қызметке лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшасының телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес оның орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді: 1) фармацевтикалық қызметпен айналысу құқығы үшін лицензия беру кезінде 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;

2) за переоформление лицензии составляет 10 % от соответствующей ставки.
Оплата лицензионного сбора осуществляется услугополучателем в наличной и безналичной форме через банки второго уровня.
На получение государственной услуги оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление согласно приложениям 1 или 2 к настоящим Правилам для получения лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугодателя;
электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
форма сведений согласно приложению 3 к настоящим Правилам о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании фармацевтической деятельности и перечню документов, подтверждающих соответствие им (далее – форма сведений).
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление согласно приложениям 5 или 6 к настоящим Правилам для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя;
электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о реорганизации в качестве индивидуального предпринимателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристик, о лицензии, об оплате в бюджет суммы сбора (при оплате через ПШЭП) услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем или лицом без гражданства, при отсутствии у него справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица, или документа, удостоверяющего личность – для физического лица (для идентификации) представляет документы, содержащие аналогичные сведения об услугополучателе. При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основания для отказа в оказании государственной услуги:

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-дан артық емес;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеуді көрсетілетін қызметті алушы Екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті алуға төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18-30-ге дейін.
2) Порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде, демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық түрдегі лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаларға сәйкес өтініш;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
фармацевтикалық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестігі туралы осы Қағидаларға 3–қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны (бұдан әрі-мәліметтер нысаны).
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде қайта ресімдеу үшін осы Қағидаларға 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмесі.
3) бұрын қағаз жеткізгіште берілген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге ұсына отырып, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын электрондық нысанда алады:
осы Қағидаларға 7 немесе 8-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензияның телнұсқасы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, дара кәсіпкер ретінде қайта ұйымдастыру туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы, лицензия туралы, алым сомасын бюджетке төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Шетелдік заңды тұлға, шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам болып табылатын көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамасы немесе жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжаты (сәйкестендіру үшін) болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушы туралы осыған ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:

1) не внесен лицензионный сбор;
2) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
3) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию и (или) приложения к лицензии;
6) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель может получить информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан kmfk@dsm.gov.kz.
Для лиц с ограниченными физическими возможностями наличие пандуса, кнопки вызова, тактильной дорожки для слепых и слабовидящих, зала ожидания, стойки с образцами документов.
Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – при отсутствии бизнес-идентификационного номера у
юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес юридического лица ______________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефон_______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________
(подпись (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
фармацевтическую
деятельность"
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес местожительства физического лица_______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома или здания)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны______________________________________________________
Факс__________________________________________________________
Банковский счет________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Заявитель ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" _______ 20__ года
Приложение 2 к приказу
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"

1) лицензиялық алым енгізілмеген;
2) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
4) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге уақытша тыйым салған жағдайларда жүзеге асырылады;
6) лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталса, лицензия беруден бас тартылады.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталда "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің kmfk@dsm.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандус, шақыру түймесі, Зағиптар мен нашар көретіндерге арналған тактильді жол, күту залы, құжаттар үлгілері бар тағандар болуы тиіс.
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін) жүзеге
асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі)
Электрондық пошта ____________________________________________________
Телефондары__________________________________________________________
Факс_________________________________________________________________
Банк шоты ____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Өтініш беруші __________ _________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
7-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін)
____________________________________________________________________
____________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта___________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факс________________________________________________________________
Банк шоты___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді;
Басшы _____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Фармацевтикалық қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидаларына
8-қосымша
нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін жеке тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін) жүзеге
асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беруіңізді
сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта______________________________________________
Телефондары____________________________________________________
Факс___________________________________________________________
Банк шоты______________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны расталады және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны расталады;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы (уәкілетті тұлға)___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"_________________
Бұйрыққа 2-қосымша
"Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения и (или) переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения (далее – лицензия и (или) приложение к лицензии) юридические лица (далее – услугополучатель) направляют в территориальный департамент Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель) заявление по форме согласно приложениям 1 или 2 к настоящим Правилам, удостоверенное ЭЦП, через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
4. Срок оказания государственной услуги:
1) при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии 10 (десять) рабочих дней с момента регистрации заявления;
2) при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии 3 (три) рабочих дня с момента регистрации заявления.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Отправка электронного запроса осуществляется на портале в разделе "личный кабинет" услугополучателя. Запрос автоматически направляется к услугодателю и на портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления на портале документов осуществляет их прием и регистрацию.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов рассматривает заявление, осуществляет проверку соответствия (несоответствия) и полноты представленных документов.
Для получения согласований государственных органов на предмет соответствия услугополучателя требованиям, установленным нормативными правовыми актами, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов на получение разрешения и (или) приложения к нему направляет запрос в соответствующие государственные органы по месту осуществления услугополучателем предстоящей деятельности или действия (операции).
Для выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет запрос в территориальное подразделение уполномоченного государственного органа в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров по месту осуществления деятельности услугополучателя для получения письма-согласования на соответствие требованиям технической укрепленности.
Государственные органы на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют ответ о соответствии или несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании или при осуществлении разрешительных процедур требованиям.
При установлении факта неполноты представленных документов и (или) сведений и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель направляет в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в произвольной форме посредством портала на "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При предоставлении заявителем полного пакета документов, сведений:

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (бұдан әрі – лицензия және (немесе) лицензияға қосымша) алу және (немесе) қайта ресімдеу үшін заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған өтінішті "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес "Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
Өтініш беруші еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Электрондық сұрау салуды жіберу порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" бөлімінде жүзеге асырылады. Сұрау салу көрсетілетін қызметті берушіге автоматты түрде жіберіледі және порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші порталда құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінішті қарайды, ұсынылған құжаттардың сәйкестігін (сәйкес еместігін) және толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушының нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан мемлекеттік органдардың келісімдерін алу үшін көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты және (немесе) оған қосымшаны алуға құжаттар тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының алдағы қызметті немесе әрекетті (операцияны) жүзеге асыру орны бойынша тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жібереді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру үшін көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде техникалық нығайту талаптарына сәйкестігіне келісім-хатты алу үшін көрсетілетін қызметті алушының қызметін жүзеге асыратын жердегі есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне сұрау салу жібереді.
Мемлекеттік органдар көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде немесе рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру кезінде қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы жауап жібереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болмау және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынылған фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қарау үшін алушының "жеке кабинетіне" еркін нысанда мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Өтініш беруші құжаттардың толық пакетін ұсынған жағдайда:

при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии услугодатель в течение 8 (восьми) рабочих дней рассматривает документы на соответствие квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 943 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10293) (далее – квалификационные требования) и проводит разрешительный контроль в соответствии с подпунктом 1) части одиннадцатой пункта 3 статьи 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, по результатам которого принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя квалификационным или разрешительным требованиям. При соответствии услугополучателя квалификационным требованиям, услугодатель оформляет и выдает лицензии и (или) приложения к лицензии, либо при отрицательном заключении направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги в произвольной форме.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе оказании государственной услуги, а также о времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии –услогодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов, сведений.
При установлении факта неполноты представленных документов и (или) сведений и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в произвольной форме посредством портала на "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов, сведений услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации заявления готовит переоформленную лицензию и (или) приложение к лицензии.

лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде көрсетілетін қызметті беруші 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде "Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 943 бұйрығымен бекітілген Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10293 болып тіркелген) біліктілік талаптарын (бұдан әрі – біліктілік талаптары) орындайды және Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабы 3-тармағы он бірінші бөлігінің 1) тармақшасына сәйкес рұқсат беру бақылауын жүргізеді, оның нәтижелері бойынша өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы шешім қабылданады. Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті беруші лицензияны ресімдейді және береді не теріс қорытынды болған кезде көрсетілетін қызметті алушыға еркін нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК -нің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде –көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық болмау фактісі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде еркін нысан бойынша өтінішті одан әрі қарау дәлелді бас тартуды портал арқылы көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың, мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайта ресімделген лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны дайындайды.

6. Результат оказания государственной услуги направляется на портал в раздел "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
7. Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
8. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
При оказании государственной услуги посредством информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Жалоба на решения, действия (бездействие) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
10. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
11. Рассмотрение жалобы в досудебном порядке по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
12. Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" бөліміне порталға жіберіледі.
7. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
11. Шағымды мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша сотқа дейінгі тәртіппен қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
12. Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, егер ол үш жұмыс күні ішінде шешімді не шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын өзге де әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

13. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере оборота наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – при отсутствии бизнес-идентификационного номера у
юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес юридического лица_________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается листов ___________.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Руководитель___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере оборота наркотических
средств, психотропных веществ
и прекурсоров в
области здравоохранения"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В _____________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от__________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – при отсутствии бизнес-идентификационного номера у
юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
___________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (подвидов)
деятельности)
Адрес юридического лица ________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома или здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________
Телефон_______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель (уполномоченное лицо) ______________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление деятельности в
сфере оборота наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров в
области здравоохранения"
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения"
1
Наименование услугодателя
Территориальный департамент Комитета медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания государственной услуги:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии - 10 (десять) рабочих дней с момента регистрации заявления;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии - 3 (три) рабочих дня с момента регистрации заявления;
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан
При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор на право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):

13. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Денсаулық сақтау саласында
есiрткi құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметтерге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін арналған заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _____________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
_____________________________________________________________________
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта___________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факс_________________________________________________________________
Банк шоты________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
_____________________________________________________________________
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
________ парақта қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы___________________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__"__________
"Денсаулық сақтау саласында
есiрткi құралдарының,
психотроптық заттар мен
прекурсорлардың айналымына
байланысты қызметтерге
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидаларына
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаларды қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
_____________________________________________________________________
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта___________________________________________________
Телефондары_________________________________________________________
Факс_________________________________________________________________
Банк шоты____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
_____________________________________________________________________
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
________ парақта қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға
сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы (уәкілетті тұлға) __________________________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
"Денсаулық сақтау саласында
есiрткi құралдарының,
психотроптық
заттар мен прекурсорлардың
айналымына байланысты
қызметтерге лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына 3-қосымша
"Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру" Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық Департаменті(бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
веб-портал арқылы "электрондық үкімет" (бұдан әрі – портал): www. egov. kz, www. elicense. kz.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде өтініш тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшасының телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес оның орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төлейді:

1) при выдаче лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения составляет 20 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии составляет 10 % от соответствующей ставки.
Оплата лицензионного сбора может осуществляться услугополучателем в наличной и безналичной форме через банки второго уровня.
На получение государственной услуги, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем)
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения лицензии:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) электронную копию списка работников с отметками:
органов внутренних дел о соответствующей проверке работников; наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом (сведения о состоянии (не состоянии) учета в наркологической и (или) психоневрологической организациях, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, через шлюз "электронного правительства");
4) электронную копию договора охраны помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями.
Для получения приложения к лицензии:
1) заявление согласно приложению 1 к настоящим Правилам в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронную копию списка работников с отметками:
органов внутренних дел о соответствующей проверке работников;
наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом;

1) Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру кезінде 20 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды,
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензияны беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеуді көрсетілетін қызметті алушы Екінші деңгейдегі банктер арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асыра алады.
Мемлекеттік қызметті алу үшін төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18-30-ге дейін.
Порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде, демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
лицензия алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) белгілері бар қызметкерлер тізімінің электрондық көшірмесі:
ішкі істер органдарының қызметкерлерін тиісті тексеру туралы;
наркологиялық және психоневрологиялық диспансерлердің қызметкерлері арасында нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы алкоголизм аурулары бар адамдардың жоқ екендігі туралы (наркологиялық және (немесе) психоневрологиялық ұйымдарда есепте тұрғаны (тұрмайтыны) туралы мәліметтерді мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады);
4) жеке күзет ұйымдарының есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтауға арналған үй-жайды күзету шартының электрондық көшірмесі.
Лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түріндегі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) белгілері бар қызметкерлер тізімінің электрондық көшірмесі:
ішкі істер органдарының қызметкерлерін тиісті тексеру туралы;
наркологиялық және психоневрологиялық диспансерлердің қызметкерлері арасында нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы алкоголизм ауруларымен ауыратын адамдардың болмауы туралы;