Об утверждении Правил субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 199. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2022 года № 28554.
В соответствии с подпунктом 39-1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 февраля 2022 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июня 2022 года № 199
Правила субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 39-1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок.

Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 199 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 маусымда № 28554 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 39-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 ақпаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2022 жылғы 21 маусымдағы
№ 199 бұйрығымен
бекітілген
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 39-1) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий государственное регулирование в области развития агропромышленного комплекса;
2) национальная компания в сфере агропромышленного комплекса – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке;
3) продовольственное зерно – зерно, используемое для пищевых целей;
4) фиксированная цена – цена за одну тонну на продовольственное зерно, определяемая уполномоченным органом на основании заключения научно-исследовательской организации сельскохозяйственного профиля по итогам анализа статистических данных на муку пшеничную первого сорта;
5) реализационная цена – минимальная расчетная реализационная цена за одну тонну с учетом налога на добавленную стоимость на продовольственное зерно.
3. Продовольственное зерно реализуется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса по фиксированной цене мукомольным организациям для производства ими муки пшеничной первого сорта и реализации муки пшеничной первого сорта на внутреннем рынке для производства хлеба пшеничного из муки первого сорта.
4. Поставка продовольственного зерна мукомольным организациям для регулирующего воздействия на внутренний рынок осуществляется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса на основании списка мукомольных организаций, представленного местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган) и договоров поставки продовольственного зерна, заключаемых между национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса и мукомольными организациями в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
5. Национальной компании в сфере агропромышленного комплекса возмещается разница между реализационной ценой и фиксированной ценой за одну тонну продовольственного зерна.
6. Для получения субсидий на возмещение расходов, национальная компания в сфере агропромышленного комплекса ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, направляет в местный исполнительный орган заявку на субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка).
К заявке прилагаются следующие документы:

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) - агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түліктік қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам;
3) азық-түліктік астық – тағамдық мақсаттарға пайдаланылатын астық;
4) белгіленген баға – бірінші сұрыпты бидай ұнына арналған статистикалық деректерді талдау қорытындылары бойынша ауыл шаруашылығы бейініндегі ғылыми-зерттеу ұйымының қорытындысы негізінде уәкілетті орган айқындайтын азық-түліктік астықтың бір тоннасы үшін бағасы;
5) өткізу бағасы – азық-түліктік астықтың бір тоннасы үшін қосылған құн салығы ескерілген ең төменгі есептемелік өткізу бағасы;
3. Азық-түліктік астықты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания ұн тарту ұйымдарының бірінші сұрыпты бидай ұнын өндіруі және бірінші сұрыпты бидай ұнынан нан пісіру үшін оларға бірінші сұрыпты бидай ұнын ішкі нарықта өткізуі үшін оларға белгіленген баға бойынша өткізеді.
4. Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астықты жеткiзудi агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) берген ұн тарту ұйымдарының тізімі және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания мен ұн тарту ұйымдары арасында Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес жасалатын азық-түліктік астықты жеткізу шарттары негізінде жеткізеді.
2-тарау. Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау тәртібі
5. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға азық-түліктік астықтың бір тоннасы үшін өткізу бағасы мен бекітілген бағасы арасындағы айырмашылық өтеледі.
6. Шығыстарды өтеуге субсидиялар алу үшін агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания ай сайын есептік айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішкі нарықта реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) жібереді.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:

1) копии документов, подтверждающих поставку национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса продовольственного зерна в мукомольные организаций (копия приказа на реализацию продовольственного зерна из портала государственного электронного реестра держателей зерновых расписок, накладная на отпуск запасов в сторону, акт приема-передачи);
2) документы, подтверждающие факт оплаты товара мукомольными организациями (платежные документы и/или приходно-кассовые ордера);
3) копии договоров поставки продовольственного зерна мукомольным организациям.
7. Местный исполнительный орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения заявки и прилагаемых к заявке документов осуществляет:
1) регистрацию заявки и прилагаемых к заявке документов в канцелярии местного исполнительного органа;
2) проверку заявки и прилагаемых к заявке документов на предмет полноты и соответствия требованиям пункта 6 настоящих Правил.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) несоответствия документов требованиям настоящих Правил, местный исполнительный орган в срок, указанный в части первой настоящего пункта, направляет национальной компании в сфере агропромышленного комплекса уведомление, в котором указывает, каким требованиям не соответствует представленная заявка.
Срок для приведения заявки и прилагаемых к заявке документов в соответствие требованиям настоящих Правил составляет 3 (три) рабочих дня.
После устранения причин возврата национальная компания в сфере агропромышленного комплекса повторно вносит заявку в местный исполнительный орган.
8. Местный исполнительный орган с момента получения от национальной компании в сфере агропромышленного комплекса заявки с полным пакетом документов в течение 2 (двух) рабочих дней направляет счет к оплате на выплату субсидий, загружаемый в информационную систему "Казначейство-Клиент", для перечисления субсидий на банковский счет национальной компании в сфере агропромышленного комплекса.
9. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы посубъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
10. Для получения субсидий в рамках настоящих Правил национальной компании в сфере агропромышленного комплекса необходимо обеспечить реализацию продовольственного зерна мукомольным организациям по фиксированной цене для регулирующего воздействия на внутренний рынок.

1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізгенін растайтын құжаттардың көшірмелері (астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізілімі порталынан алынған азық-түліктік астық өткізуге арналған бұйрықтың көшірмесі, қорларды басқа жаққа жіберуге арналған жүкқұжат, қабылдау-тапсыру актісі);
2) ұн тарту ұйымдарының тауарға ақы төлеу фактісін растайтын құжаттар (төлем құжаттары және/немесе кіріс-кассалық ордерлер);
3) ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізу шарттарының көшірмелері.
7. Жергілікті атқарушы орган өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
1) өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды жергілікті атқарушы органның кеңсесінде тіркеуді;
2) өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды толықтығы және осы Қағидалардың 6-тармағының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы орган осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға хабарландыру жібереді, онда берілген өтінімнiң қандай талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі.
Өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келтіру мерзімі 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
Қайтару себептері жойылғаннан кейін агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания жергілікті атқарушы органға өтінімді қайта енгізеді.
8. Жергілікті атқарушы орган агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компаниядан құжаттардың толық топтамасымен бірге өтінімді алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде субсидияларды агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның банктік шотына аудару үшін "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидияларды төлеуге арналған төлем шотын жібереді.
9. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ оларды сұраным бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілер бойынша мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жобасы шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім береді.
10. Осы Қағидалар шеңберінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания субсидия алу үшін ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету мақсатында ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астықты белгіленген баға бойынша өткізуді қамтамасыз етуі қажет.

Глава 3. Порядок предоставления отчетности
11. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса ежемесячно в срок до 20 числа месяца, следующего за отчетным, составляет и направляет в уполномоченный орган и в местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Местный исполнительный орган на постоянной основе обеспечивает контроль за целевым использованием мукомольными организациями продовольственного зерна, а также за соблюдением предельного уровня цен на социально значимые продовольственные товары, произведенные из продовольственного зерна, поставляемого национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса.
Местный исполнительный орган ежемесячно в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, составляет и направляет в уполномоченный орган отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
возмещения расходов, понесенных
национальной компанией в сфере
агропромышленного комплекса
при реализации продовольственного
зерна для регулирующего
воздействия на внутренний рынок
Форма
____________________________
(наименование местного
исполнительного органа области,
города республиканского
значения, столицы)
Заявка на субсидирование расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
"____" __________ 20__года
Настоящим, национальная компания в сфере агропромышленного комплекса
____________________ согласно Правилам субсидирования возмещения расходов,
понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при
реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний
рынок, утверждаемым в соответствии с подпунктом 39-1) пункта 1 статьи 6 Закона
Республики Казахстан "О государственном регулировании развития
агропромышленного комплекса и сельских территорий", просит выплатить субсидии
на возмещение расходов, понесенных национальной компанией в сфере
агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для
регулирующего воздействия на внутренний рынок, на банковский счет
_____________________________________ в сумме _______________________ тенге,
за период с "__" _______ 20__ года по "__" ______20__ года.
Руководитель ____________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2
к Правилам субсидирования
возмещения расходов, понесенных
национальной компанией в сфере
агропромышленного комплекса
при реализации продовольственного
зерна для регулирующего
воздействия на внутренний рынок
Представляется: в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы и в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
Индекс формы административных данных: форма № 1-ПЗ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _______ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: национальная компания в сфере агропромышленного комплекса
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
№ п/п
Наименование мукомольной организации
Адрес местонахождения мукомольной организации
Договор поставки продовольственного зерна
Поставлено продовольственного зерна по фиксированной цене
номер
дата
объем,
тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Адрес электронной почты ____________________________________________
Исполнитель________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме отчета о поставке
продовольственного зерна
мукомольным организациям
в целях стабилизации цен
на муку пшеничную первого
сорта и хлеб пшеничный
из муки первого сорта

3-тарау. Есептілік беру тәртібі
11. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания ай сайын есептік айдан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты ұннан пісірілген бидай нанының бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізу туралы есепті жасайды және оны уәкілетті органға, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарына жібереді.
12. Жергілікті атқарушы орган ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануын, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания жеткізетін азық-түліктік астықтан өндірілген әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары бағасының шекті деңгейінің сақталуын бақылауды тұрақты негізде қамтамасыз етеді.
Жергілікті атқарушы орган ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 25-күніне дейінгі мерзімде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты ұннан пісірілген бидай нанының бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есепті жасайды және уәкілетті органға жібереді.
Ішкі нарыққа
реттеушілік әсер ету үшін
азық-түліктік астықты өткізу
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның шеккен
шығыстарын өтеуді
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстың, республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органының
атауы)
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялауға арналған өтінім
20__жылғы "____" __________
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания __________________ "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 39-1) тармақшасына сәйкес бекітілетін Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларына сәйкес ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түліктік астықты өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуге субсидияларды 20__ жылғы "__" _______ және 20__ жылғы "__" ______ аралығындағы кезең үшін __________________ теңге сомасында _______________________ банктік шотына төлеуді сұрайды.
Басшы ___________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ішкі нарыққа
реттеушілік әсер ету үшін
азық-түліктік астықты өткізу
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның шеккен
шығыстарын өтеуді
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Ұсынылады: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты ұннан пісірілген бидай нанының бағаларын тұрақтандыру мақсатында н тарту ұйымдарына азық-түліктік астық жеткізу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-ПЗ нысан
Мерзімділігі: ай сайын
Есептік кезең: 20__ жылғы _______
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырмасына дейін.
Р/с№
Ұн тарту ұйымының атауы
Ұн тарту ұйымының орналасқан мекенжайы
Азық-түліктік астықты жеткізу шарты
Белгіленген баға бойынша азық-түліктік астықтың жеткізілгені
нөмірі
күні
көлемі тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "___" __________
Бірінші сұрыпты бидай
ұнының және бірінші сұрыпты
бидай ұнынан пісірілген
нанның бағаларын
тұрақтандыру мақсатында
ұн тарту ұйымдарына
азық-түліктік астықты
жеткізу туралы есеп нысанына
қосымша

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о поставке продовольственного зерна мукомольным организациям в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (далее – Форма 1).
2. Форма 1 заполняется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса.
3. Форма 1 подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма 1 предоставляется национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы и в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, до двадцатого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
5. Форма 1 заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы 1
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование мукомольной организации.
8. В графе 3 указывается адрес местонахождения мукомольной организации.
9. В графах 4 и 5 указываются номер и дата договора поставки продовольственного зерна.
10. В графах 6, 7 и 8 указываются объем, цена и сумма продовольственного зерна по фиксированной цене, поставленного в мукомольную организацию в соответствующем месяце.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
возмещения расходов, понесенных
национальной компанией в сфере
агропромышленного комплекса
при реализации продовольственного
зерна для регулирующего
воздействия на внутренний рынок
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта
Индекс формы административных данных: форма № 2-ПЗ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _______ 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Срок представления формы административных данных: ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
№ п/п
Наименование мукомольной организации
Закуплено продовольственного зерна по фиксированной цене
Переработано продовольственного зерна, тонн
Получено продукции
Реализовано муки пшеничной первого сорта для производства хлеба пшеничного из муки первого сорта по фиксированной цене
объем, тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
мука пшеничная первого сорта, тонн
отрубей, тонн
объем, тонн
цена, тенге
сумма, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Место для печати ______________________________
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Приложение
к форме отчета о целевом
использовании продовольственного
зерна мукомольными организациями
в целях стабилизации цен
на муку пшеничную первого
сорта и хлеб пшеничный
из муки первого сорта

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарына азық-түліктік астықты жеткізу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – 1-нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1-нысанды агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания толтырады.
3. 1-нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания 1-нысанды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырмасына дейін береді.
5. 1-нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. 1-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда ұн тарту ұйымының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда ұн тарту ұйымының орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі.
9. 4 және 5-бағандарда азық-түліктік астықты жеткізу шартының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 6, 7 және 8-бағандарда тиісті айда ұн тарту ұйымына белгіленген баға бойынша жеткізілген азық-түліктік астықтың көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.
Ішкі нарыққа
реттеушілік әсер ету үшін
азық-түліктік астықты өткізу
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның шеккен
шығыстарын өтеуді
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 2-ПЗ нысан
Мерзімділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы _______
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырма бесіне дейін.
Р/с №
Ұн тарту ұйымының атауы
Белгіленген баға бойынша сатып алынған азық-түліктік астық
Өңделген азық-түліктік астық, тонна
Алынған өнім
Белгіленген баға бойынша бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан өндіру үшін өткізілген бірінші сұрыпты бидай ұны
көлемі, тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
бірінші сұрыпты бидай ұны, тонна
кебек, тонна
көлемі, тонна
бағасы, теңге
сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
Атауы ________________________________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі, қолы)
Мөрге арналған орын ______________________________
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы "___" __________
Бірінші сұрыпты бидай
ұнының және бірінші сұрыпты
бидай ұнынан пісірілген
нанның бағаларын
тұрақтандыру мақсатында
ұн тарту ұйымдарының
азық-түліктік астықты мақсатты
пайдалануы туралы
есеп нысанына
қосымша

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании продовольственного зерна мукомольными организациями в целях стабилизации цен на муку пшеничную первого сорта и хлеб пшеничный из муки первого сорта" (далее – Форма 2).
2. Форма 2 заполняется местными исполнительными органами области, города республиканского значения и столицы.
3. Форма 2 подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма 2 предоставляется местными исполнительными органами области, города республиканского значения и столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
5. Форма 2 заполняется на казахском или русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы 2
6. В графе 1 указывается порядковый номер.
7. В графе 2 указывается наименование мукомольной организации.
8. В графе 3, 4 и 5 указываются объем, цена и сумма закупленного продовольственного зерна по фиксированной цене.
9. В графе 6 указывается общий объем переработанного продовольственного зерна в тоннах.
10. В графах 7 и 8 указываются объемы полученной продукции – муки пшеничной первого сорта и отрубей в тоннах.
11. В графах 9, 10 и 11 указываются объем, цена и сумма реализованной муки пшеничной первого сорта для производства хлеба пшеничного из муки первого сорта по фиксированной цене.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Бірінші сұрыпты бидай ұнының және бірінші сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нанның бағаларын тұрақтандыру мақсатында ұн тарту ұйымдарының азық-түліктік астықты мақсатты пайдалануы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – 2-нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 2-нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. 2-нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. 2-нысанды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырма бесіне дейін береді.
5. 2-нысан қазақ немесе орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. 2-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда ұн тарту ұйымының атауы көрсетіледі.
8. 3, 4 және 5-бағандарда белгіленген баға бойынша сатып алынған азық-түліктік астықтың көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.
9. 6-бағанда өңделген азық-түліктік астықтың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі.
10. 7 және 8-бағандарда алынған өнімнің – бірінші сұрыпты бидай ұны мен кебектің көлемі тоннамен көрсетіледі.
11. 9, 10 және 11-бағандарда белгіленген баға бойынша бірінші сұрыпты ұннан бидай нанын өндіру үшін өткізілген бірінші сұрыпты бидай ұнының көлемі, бағасы және сомасы көрсетіледі.