О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 692 "Об утверждении Правил использования веб-портала государственных закупок и Правил работы веб-портала государственных закупок в случае возникновения технических сбоев работы веб-портала государственных закупок"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 17 августа 2022 года № 843. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2022 года № 29159.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 16.09.2024 № 627 (вводится в действие с 01.01.2025).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 692 "Об утверждении Правил использования веб-портала государственных закупок и Правил работы веб-портала государственных закупок в случае возникновения технических сбоев работы веб-портала государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12671) следующие изменения:
в заголовок указанного приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах использования веб-портала государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) общественных объединений лиц с инвалидностью и (или) организаций, создаваемых общественными объединениями лиц с инвалидностью, в случае заключения договоров в соответствии с подпунктом 54) пункта 3 статьи 39 Закона;";
приложение к Правилам работы веб-портала государственных закупок в случае возникновения технических сбоев работы веб-портала государственных закупок, утвержденное указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын және Мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмысында техникалық істен шығу туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 692 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 17 тамыздағы № 843 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 тамызда № 29159 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 16.09.2024 № 627 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын және Мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмысында техникалық істен шығу туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 692 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12671 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын және Мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидалары;
2) Мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмыс істеу қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларында:
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Заңның 39-бабы 3-тармағының 54) тармақшасына сәйкес шарттар жасаған жағдайда мүгедектігі бар адамдарды қоғамдық бірлестіктерін және (немесе) мүгедектігі бар адамдарды қоғамдық бірлестіктері құратын ұйымдарды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда мемлекеттік сатып алу веб-порталының жұмыс істеу қағидаларына қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение
к приказу Заместителя
Премьер-Министра -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 августа 2022 года № 843
Приложение
к Правилам работы веб-портала
государственных закупок в
случае возникновения технических
сбоев работ веб-портала
государственных закупок
Журнал учета обращений пользователей о возникших технических сбоях веб-портала государственных закупок
№ п/п
Наименование обратившейся организации,
БИН, ИИН
Дата и время обращения
Контактные данные по которому обратился пользователь
Описание технического сбоя
Ф.И.О. (при наличии) специалиста, принявшего заявку
Подтвержден/ не подтвержден
Продолжение таблицы
Дата и время подтверждения/не подтверждения
Принятое решение
Принятые оператором меры
Дата и время устранения технического сбоя
Причины возникновения технического сбоя
Уровень критичности
Вид технического сбоя
Рекомендации по недопущению технического сбоя впредь
Ответственное лицо отдела
технического администрирования (подпись) Ф.И.О. (при наличии)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
п/п – по порядку;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество.

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2022 жылғы 17 тамыздағы
№ 843 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-
порталының жұмысында
техникалық іркілістер туындаған
жағдайда мемлекеттік сатып алу
веб-порталының жұмыс істеу
қағидаларына
қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-порталының туындаған техникалық іркілістері туралы пайдаланушылардың өтініштерін есепке алу журналы
р/б
Жүгінген ұйымның атауы
БСН, ЖСН
Өтініш күні мен уақыты
Пайдаланушы жүгінген байланыс деректері
Техникалық іркілістің сипаттамасы
Өтінім қабылдаған маманның Т.А.Ә. (болған кезде)
Расталды/расталмады
Кестенің жалғасы
Растаудың/растамаудың күні мен уақыты
Қабылданған шешім
Оператор қабылдаған шаралар
Техникалық іркілісті жою күні мен уақыты
Техникалық іркілістің туындау себептері
Күрделілік деңгейі
Техникалық іркілістің түрі
Бұдан былай техникалық іркіліске жол бермеу жөніндегі ұсынымдар
Техникалық әкімшілендіру бөлімінің
жауапты тұлғасы (қолы) Т.А.Ә. (болған кезде)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
р/б – реті бойынша;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты.