"О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 1 сентября 2022 года № 387. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2022 года № 29421
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20695) следующие изменения и дополнение:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования, за исключением детских музыкальных, детских художественных школ, детских школ искусств и школ художественно-эстетической направленности производится в порядке регистрации заявления о приеме.
Зачисление в детские музыкальные, детские художественные школы, в детские школы искусств и в школы художественно-эстетической направленности производится по итогам собеседования.
В ходе собеседования педагогом определяется уровень развития способностей детей в области разных видов искусства (музыкального, изобразительного, хореографического, театрального).";
в приложении к Правилам оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования":
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3
Срок оказания государственной услуги
Сроки оказания государственной услуги:
прием документов в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов –15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования, за исключением детских музыкальных, детских художественных школ, детских школ искусств и школ художественно-эстетической направленности производится при наличии свободных мест.
При этом, направление пакета документов работником Государственной корпорации услугодателю и доставка результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию осуществляется в течение 1 рабочего дня для каждой стороны.
Зачисление в детские музыкальные, детские художественные школы и в детские школы искусств, школы художественно-эстетической направленности производится по итогам собеседования.
";

"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 1 қыркүйектегі № 387 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 қыркүйекте № 29421 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізімінде № 20695 нөмірімен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
5 пункт келесі редакцияда жазылсын:
"5. Балалар музыка, балалар көркем мектептерін, балалар өнер мектептерін және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептерді қоспағанда, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау оқуға қабылдау туралы өтінішті ресімдеу тәртібімен жүзеге асырылады.
Балалар музыкалық, балалар көркем мектептеріне, балалар өнер мектептеріне және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептерге қабылдау әңгімелесу нәтижесі бойынша жүзеге асырылады.
Әңгімелесу барысында педагог балалардың өнердің әртүрлі түрлері (музыкалық, бейнелеу, хореографиялық, театрлық) саласындағы қабілеттерінің даму деңгейін анықтайды.";
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет ережесінің қосымшасының:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет мерзімі:
балалар үшін қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжат қабылдау:
құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) минут;
құжаттарды тапсыру үшін максималды күту уақыты – 15 (он бес) минут;
қызмет алушыға қызмет көрсетудің максималды уақыты 15 (он бес) минут.
Балаларды қосымша білім беру ұйымына оқуға қабылдау оларға қосымша білім беру бойынша балалар музыка, балалар көркем, балалар өнер және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептерін қоспағанда бос орын болған жағдайда жүргізіледі.
Сонымен қатар, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызмет берушіге құжаттарды жолдауы және көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға нәтижесінің жеткізілуі әр тарап үшін 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Балалар музыка, балалар көркем, балалар өнер және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептеріне оқуға қабылдау әңгімелесу нәтижесі бойынша жүргізіледі.
";

строку, порядоковые номера 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугодателю или Государственной корпорации:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту одного из родителей (или иных законных представителей);
2) документ, удостоверяющий личность ребенка либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) медицинская справка по форме № 027/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
4) согласие услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) переполненность групп комплектований организации дополнительного образования или плана формирования групп;
3) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги в соответствии Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
".
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курируюшего вице-министра просвещения Республики Казахстан.

реттік нөмірлері 8-9 - жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
1) ата-анасының біреуінің (немесе басқа заңды тұлғаның) Стандарттың 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес жазылған өтініші;
2) баланы тұлғасын куәландыратын құжат;
3) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 027/у нысаны бойынша Медициналық анықтама (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген);
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуге Стандарттың 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес келісімі.
9
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіп бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуына негіз болатын жағдайлар
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) қосымша білім беру ұйымдарындағы топтардың немесе топтарды қалыптастыру жоспарының толып кетуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуден бас тартуы.
".
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Вице-министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
_________________ А.Н. Турысов
"____" __________________ 2022 года
Приложение к приказу/
Приложение к Правилам
оказания государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Cтандарт государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
1
Наименование услугодателя
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через услугодателя, Государственную корпорацию.
3
Срок оказания государственной услуги
Сроки оказания государственной услуги:
прием документов в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования:
1) с момента сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов –15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования, за исключением детских музыкальных, детских художественных школ, детских школ искусств и школ художественно-эстетической направленности производится при наличии свободных мест.
При этом, направление пакета документов работником Государственной корпорации услугодателю и доставка результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию осуществляется в течение 1 рабочего дня для каждой стороны.
Зачисление в детские музыкальные, детские художественные школы и в детские школы искусств, школы художественно-эстетической направленности производится по итогам собеседования.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) / бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача расписки о приеме документов производится согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
При обращении к услугодателю за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оформляется на бумажном носителе.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно/Бесплатно.
Оплата за предоставление детям дополнительного образования производится по факту их зачисления в организации, предоставляющие дополнительное образование на платной основе.
7
График работы

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
А. Аймағамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі вице-министрі
______________ Ә.Н. Тұрысов
2022 жылғы ___________________
бұйрығына
1-қосымша
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
көрсету Қағидаларына
1-қосымша
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші арқылы, Мемлекеттік корпорациясы жүзеге асырады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет мерзімі:
балалар үшін қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжат қабылдау:
құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) минут;
құжаттарды тапсыру үшін максималды күту уақыты – 15 (он бес) минут;
қызмет алушыға қызмет көрсетудің максималды уақыты 15 (он бес) минут.
Балаларды қосымша білім беру ұйымына оқуға қабылдау оларға қосымша білім беру бойынша балалар музыка, балалар көркем, балалар өнер және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептерін қоспағанда бос орын болған жағдайда жүргізіледі.
Сонымен қатар, Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызмет берушіге құжаттарды жолдауы және көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға нәтижесінің жеткізілуі әр тарап үшін 1 жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Балалар музыка, балалар көркем, балалар өнер және көркем-эстетикалық бағыттағы мектептеріне оқуға қабылдау әңгімелесу нәтижесі бойынша жүргізіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (жартылай автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат Стандартқа 2-қосымшадағы нысанға сәйкес хабарлама келеді.
Қосымша білім беру ұйымына, жалпы орта білім беру ұйымына қабылдау туралы шешім ұйымдардың бұйрығымен ресімделеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себептерін көрсете отырып, дәлелді жауап жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген кезде нәтиже қағаз жеткізгіште рәсімделеді.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызметті алушы тарапынан төленетін төлемақы көлемі және Қазақстан Республикасы заңнамасында қарастырылған жағдайларда төлем жасау тәсілдері
Ақылы/Тегін
Балаларға қосымша білім беруге ақы ақылы негізде қосымша білім беретін ұйымдарға оларды оқуға қабылдау фактісі бойынша төленеді
7
Жұмыс кестесі

1) услугодателя:
с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы услугодателя;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов;
2) Государственной корпорации:
с понедельника по субботу включительно в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству;
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по месту жительства несовершеннолетнего, без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала;
Государственная услуга оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугодателю или Государственной корпорации:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту одного из родителей (или иных законных представителей);
2) документ, удостоверяющий личность ребенка либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) медицинская справка по форме № 027/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579);
4) согласие услугополучателя по форме согласно приложению 3 к Стандарту на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) переполненность групп комплектований организации дополнительного образования или плана формирования групп;
3) отсутствие согласия услугополучателя на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги в соответствии Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін қабылдайды.
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру мемлекеттік қызмет көрсету сағат 13.00 - ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00 - ден 18.00-ға дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік корпорация: еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, тұрғылықты жері бойынша кәмелетке толмаған, жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8
Көрсетілетін мемлекеттік қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға:
1) ата-анасының біреуінің (немесе басқа заңды тұлғаның) Стандарттың 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес жазылған өтініші;
2) баланы тұлғасын куәландыратын құжат;
3) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 027/у нысаны бойынша Медициналық анықтама (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген);
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге Стандарттың 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес келісімі.
9
Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіп бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуына негіз болатын жағдайлар
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) қосымша білім беру ұйымдарындағы топтардың немесе топтарды қалыптастыру жоспарының толып кетуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізу бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзгеде талаптар

Родитель (законный представитель) имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги через справочные службы услугодателя, а также Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77777.
Государственная услуга может оказываться через информационные системы местных исполнительных органов.
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Руководителю
____________________________
Наименование организации
дополнительного образования
___________________________/
Ф.И.О. (при его наличии) полностью
Форма
Заявление
Прошу зачислить моего сына/дочь (Ф.И.О. (при его наличии) ребенка
ИИН ребенка), проживающего по адресу _________________________________________
(наименование населенного пункта, района, города и области)
для обучения в __________________________________________________________
(полное наименование организации дополнительного образования)
Информирую, что ребенок является из категории (при оказании государственной услуги бумажно нужное указать):
1) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей;
2) дети с особыми образовательными потребностями, инвалиды и инвалиды с детства, дети-инвалиды;
3) дети из многодетных семей;
4) дети, находящиеся в центрах адаптации несовершеннолетних и центрах поддержки детей, находящихся в трудной жизненной ситуации;
5) дети, проживающие в школах-интернатах общего и санаторного типов, интернатах при школах;
6) дети, воспитывающиеся и обучающиеся в специализированных интернатных организациях образования для одаренных детей;
7) воспитанники интернатных организаций;
8) дети из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
9) дети, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени обучаются по программам начального, основного среднего, общего среднего образования на дому или в организациях, оказывающих стационарную помощь, а также восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию;
10) иные категории граждан, определяемые законами Республики Казахстан;
11) иные категории граждан, определяемые по решению Правительства Республики Казахстан;
12) не относится ни к одной из вышеперечисленных категорий.
Прошу уведомлять меня об изменениях моего заявления следующими способами:
1) электронное смс (sms) - уведомление в произвольной форме на следующие номера мобильных телефонов (не более двух номеров):
________________________________________________________________;

Ата-ана (заңды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар: 1414, 8 800 080 77777.
Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйелері арқылы көрсетілуі мүмкін.
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
_______________________
Қосымша білім беру
ұйымы атауы басшысына
_______________________
ТАӘ (болған жағдайда) толық
Нысан
Өтініш
Менің ұлымды/қызымды (ТАӘ (болған жағдайда) ЖСН)
________________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, қаланың және облыстың атауы) мекендейтін оқу үшін
________________________________________________________
(қосымша білім беру ұйымының толық атауы)
________________________________________________________
Мен баланың келесі санаттан екенін хабарлаймын (қажетіне қарай көрсетіңіз):
1) жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
2) ерекше білім беруді қажет ететін балалар, мүгедектер және бала кезінен мүгедектер, мүгедек балалар;
3) көп балалы отбасылардың балалары;
4) кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарындағы және өмірлік қиын жағдайда жүрген балаларды қолдау орталықтарындағы балалар;
5) жалпы және санаторийлік үлгідегі мектеп-интернаттарында, мектеп жанындағы интернаттарда тұратын балалар;
6) дарынды балаларға арналған мамандандырылған интернаттық білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балалар;
7) интернаттық ұйымдардың тәрбиеленушілері;
8) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан балалар;
9) денсаулық жағдайына байланысты бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламалары бойынша ұзақ уақыт бойы үйде немесе стационарлық көмек, сондай-ақ қалпына келтіру емін және медициналық оңалту көрсететін ұйымдарда оқитын балалар;
10) Қазақстан Республикасының заңдарымен айқындалатын өзге де санаттағы азаматтар;
11) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша айқындалатын өзге де санаттағы азаматтар;
12) жоғарыда аталған санаттардың ешқайсысына жатпайды.
Өтінішімнің өзгеруі туралы маған келесі тәсілдермен хабарлаңыз:
1) электронды sms (sms) - келесі ұялы телефон нөмірлеріне еркін түрде хабарлама (екі нөмірден аспауы керек):
___________________________________________________________;

2) электронные e-mail уведомления в произвольной форме:
________________________________________________________________.
Подтверждаю, что я согласен (согласна) на использование сведений, составляющих охраняемых законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подпись _______________ Дата _________________
Приложение 2
к Стандарту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Форма
Расписка
о получении документов у родителей (законных представителей) организацией
(организацией дополнительного образования для детей)
______________________________________________________________________________
(полное наименование организации)
______________________________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, города и области)
Расписка о приеме документов № _______________________________________
Получены от _____________________________________ следующие документы:
(Ф.И.О. (при его наличии) родителя (законного представителя))
1. Заявление
2. Другие ____________________________________________________________
Дата приема заявления ________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) (ответственного лица, принявшего документы)
______________________________ Телефон ______________________________
(подпись)
____________________________________________________________________
Получил: Ф.И.О. (при его наличии)/подпись родителя (законного представителя)
"___" _________ 20__ года"
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги "Прием документов и
зачисление в организации
дополнительного образования
для детей по предоставлению им
дополнительного образования"
Форма
Согласие на обработку персональных данных
Я, ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
документ удостоверяющий личность __________________ № _________________
(вид документа)
выдан ________________________________________________________________
(кем и когда)
зарегистрированный (ая) по адресу: _______________________________________
даю свое согласие ______________________________________________________
(кому, указать организацию)
зарегистрированному по адресу: _________________________________________
(указать адрес организации)
на обработку персональных данных ограниченного доступа, которые требуются для
оказания государственной услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан "О
персональных данных и их защите" моего (ей) сына (дочери)
______________________________________________________________________.
"___" _________ 20__ года" _____________ _______________________
подпись                   ФИО

2) еркін нысандағы хабарламалары электрондық поштаға:
___________________________________________________________.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісетінімді растаймын.
Қолы _______________ күні ________________
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қолхат
Білім беру ұйымының (балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарының) ата-аналардан (заңды тұлғалардан) құжаттарды алғаны туралы
_____________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
_____________________________________________________
(елді мекеннің, ауданның, қаланың және облыстың атауы)
№___________________ құжаттарды қабылдау туралы қолхат
келесі құжаттар _______________________________ алынған:
(көрсетілген қызмет алушының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
1. өтініш
2. басқа _____________________________________________
____________________________________________________
Өтінішті қабылдау күні ________________________________
____________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (құжатты қабылдаған жауапты)
_______________ (қолы)
Телефон ____________________________________________
Алдым: Т.А.Ә. (болған жағдайда)/көрсетілген қызметті алушы)
"___" _________ 20__ жыл
"Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Дербес деректерге қол жеткізуге келісімі
Мен, __________________________________________________________,
(аты-жөні, тегі)
Жеке куәлік ____________________________ № __________________________,
(құжат түрі)
_____________________________________________________________ берілді,
(кім және қашан)
_____________________________________________ мекен-жайында тіркелген.
_____________________________________________ мекен-жайында тіркелген
(ұйымның мекен-жайы)
___________________________________________________________________
(кімге, ұйымның атауы)
менің ұлымның (қызымның) __________________________________________
аты-жөні
мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімімді беремін.
"___" _________ 20__ жыл" _____________ ________________________
қолы                   аты-жөні