О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 5 "Об утверждении типовых форм договоров по отдельным мерам государственной поддержки частного предпринимательства"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 ноября 2022 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 ноября 2022 года № 30627
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2020 года № 5 "Об утверждении типовых форм договоров по отдельным мерам государственной поддержки частного предпринимательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19959) следующие изменения:
в типовой форме Договора о субсидировании и гарантировании в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденной указанным приказом:
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) не перечислять субсидии банку/банку развития/исламскому банку/
лизинговой компании/исламской лизинговой компании/МФО до получения
необходимых средств от регионального координатора;";
подпункт 7) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"7) в рамках Национального проекта/Механизма ежемесячно/по лизингу
ежеквартально до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным,
направляет региональному координатору/в уполномоченный орган отчет
о субсидировании по форме согласно приложению 11 к Правилам субсидирования.".
в типовой форме Договора субсидирования части ставки вознаграждения в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденной указанным приказом:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
в лице __________________________________________________________________,
действующем на основании ________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "финансовое агентство", с одной стороны, и Акционерное
общество/Товарищество с ограниченной ответственностью, "банк/банк развития/
лизинговая компания/микрофинансовая организация, осуществляющая
микрофинансовую деятельность по предоставлению микрокредитов (далее – МФО)
_______________________________________________________________________"
в лице _________________________________________________________________,
действующем на основании _______________________________________________,
именуемое в дальнейшем "банк/лизинговая компания/МФО", с другой стороны, и
_______________________________________________________________________
в лице _________________________________________________________________,
действующем на основании _______________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Получатель", совместно именуемые "Стороны",
а по отдельности "Сторона" либо как указано выше, заключили настоящий договор
субсидирования части ставки вознаграждения в рамках национального проекта
по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы (далее – Договор)
в соответствии с:
Национальным проектом по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы,
утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября
2021 года № 728 (далее – Национальный проект); Правилами субсидирования части
ставки вознаграждения в рамках национального проекта по развитию
предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденными постановлением
Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1060
(далее – Правила субсидирования); Механизмом кредитования и финансового лизинга
приоритетных проектов, утвержденным постановлением Правительства Республики
Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения
долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования"
(далее – Механизм); протоколом № от "___" 20__ года заседания уполномоченного
органа финансового агентства.";

"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың жекелеген шаралары жөніндегі шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 18 қарашадағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 қарашада № 30627 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың жекелеген шаралары жөніндегі шарттардың үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 қаңтардағы № 5 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19959 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаның шеңберінде субсидиялау және кепілдік беру туралы үлгілік шарт нысанында:
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өңірлік үйлестірушіден қажетті қаражатты алғанға дейін банкке/даму банкіне/ислам банкіне/лизингтік компанияға/исламдық лизингтік компанияға/МҚҰ-ға субсидиялар аудармауға;";
4-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Ұлттық жоба/Тетік шеңберінде ай сайын/лизинг бойынша тоқсан сайын есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күніне дейін өңірлік үйлестірушіге/уәкілетті органға Субсидиялау қағидаларына 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялау туралы есеп жіберуге міндеттенеді".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаның шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау туралы үлгілік шарт нысанында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұдан әрі "қаржы агенттігі" деп аталатын "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы атынан _________________________ негізінде әрекет ететін ______________________________________ бір тараптан және "__________________ банкі/даму банкі/лизингтік компания/ микрокредиттер беру жөніндегі микроқаржы қызметін жүзеге асыратын микроқаржы ұйымы (бұдан әрі – МҚҰ)" акционерлік қоғамы/жауапкершілігі шектеулі серіктестігі атынан ________________________________________ негізінде әрекет ететін, бұдан әрі "банк/лизингтік компания/МҚҰ" деп аталатын ______________________________________ екінші тараптан және бұдан әрі – "Алушы" деп аталатын ____________________________атынан ________________________ негізінде әрекет ететін _______________________, бірлесіп "Тараптар", ал жеке алғанда "Тарап" деп не жоғарыда көрсетілгендей болып аталатындар:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаға (бұдан әрі – Ұлттық жоба); Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1060 қаулысымен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаның шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары); "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігіне (бұдан әрі – Тетік); қаржы агенттігі уәкілетті органының 20__ жылғы____ __________ № ____ отырыс хаттамасына сәйкес осы 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаның шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.";

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. В настоящем Договоре используются следующие основные термины и определения:
1) приоритетные сектора экономики в рамках Правил субсидирования/Механизма – приоритетные сектора экономики в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности (далее – ОКЭД);
2) банк – банк второго уровня в рамках реализации Правил субсидирования/Механизма;
3) банк развития (далее – банк) – акционерное общество "Банк Развития Казахстана" и (или) его аффилированная лизинговая компания;
4) банк-платежный агент – уполномоченный банк лизинговой компании/МФО, который согласован с финансовым агентством и осуществляет функции по ведению специального счета лизинговой компании/МФО, предназначенного для перечисления и списания субсидий по проектам;
5) "зеленые" проекты – определенные на основе утвержденной классификации (таксономии) проекты, направленные на повышение эффективности использования существующих природных ресурсов, снижение уровня негативного воздействия на окружающую среду, повышение энергоэффективности, энергосбережения, смягчение последствий изменения климата и адаптацию к изменению климата, согласно экологическому законодательству Республики Казахстан;
6) "зеленая" таксономия – классификация "зеленых" проектов, подлежащих финансированию через "зеленые" облигации и "зеленые" кредиты, утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2021 года № 996 "Об утверждении классификации (таксономии) "зеленых" проектов, подлежащих финансированию через "зеленые" облигации и "зеленые" кредиты";
7) уполномоченный орган финансового агентства – постоянно действующий коллегиальный орган акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму", осуществляющий свою деятельность в пределах полномочий, предоставленных ему внутренними актами по рассмотрению и принятию решения о возможности/невозможности и прекращении/возобновлении субсидирования проекта Получателя;
8) договор финансового лизинга – письменное соглашение, заключенное между лизинговой компанией/банком и предпринимателем, по условиям которого лизинговая компания/банк предоставляет предпринимателю финансовый лизинг;
9) микрокредит – деньги, предоставляемые МФО, заемщику в национальной валюте Республики Казахстан в размере и порядке, определенных Законом Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности", на условиях платности, срочности и возвратности;
10) договор по микрокредиту – договор о предоставлении микрокредита в соответствии с которым МФО предоставляет заемщику микрокредит;

1 және 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Шартта мынадай негізгі терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) Субсидиялау қағидалары/Тетік шеңберіндегі экономиканың басым секторлары – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) сәйкес экономиканың басым секторлары;
2) банк – Субсидиялау қағидаларын/Тетікті іске асыру шеңберіндегі екінші деңгейдегі банк;
3) даму банкі (бұдан әрі – банк) – "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы және (немесе) оның үлестес лизингтік компаниясы;
4) банк-төлем агенті – қаржы агенттігімен келісілген лизингтік компанияның/МҚҰ уәкілетті банкі және жобалар бойынша субсидияларды аудару мен есептен шығаруға арналған лизингтік компания/МҚҰ арнайы шотын жүргізу жөніндегі функцияларды жүзеге асырады;
5) "жасыл" жобалар – бекітілген сыныптама (таксономия) негізінде айқындалған, Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасына сәйкес қолданыстағы табиғи ресурстарды пайдалану тиімділігін арттыруға, қоршаған ортаға теріс әсер ету деңгейін төмендетуге, энергия тиімділігін, энергия үнемдеуді арттыруға, климаттың өзгеру салдарларын жұмсартуға және климаттың өзгеруіне бейімделуге бағытталған жобалар;
6) "жасыл" таксономия – "Жасыл" облигациялар мен "жасыл" кредиттер арқылы қаржыландыруға жататын "жасыл" жобалардың сыныптамасын (таксономиясын) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 желтоқсандағы № 996 қаулысымен бекітілген "жасыл" облигациялар және "жасыл" кредиттер арқылы қаржыландыруға жататын "жасыл" жобалардың сыныптамасы;
7) қаржы агенттігінің уәкілетті органы – Алушының жобасын субсидиялау мүмкіндігі/мүмкін еместігі және тоқтатылуы/қалпына келтірілуі туралы шешімді қарау және қабылдау жөніндегі ішкі актілерде оған берілген өкілеттіктер шегінде өз қызметін жүзеге асыратын тұрақты әрекет ететін "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының алқалы органы;
8) қаржылық лизинг шарты – лизингтік компания/банк және кәсіпкердің арасында жасалған жазбаша келісім, оның талаптары бойынша лизингтік компания/банк кәсіпкерге қаржылық лизинг береді;
9) микрокредит – "Микроқаржы қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мөлшерде және тәртіппен ақылы, мерзімді және қайтарымды шарттарда Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен МҚҰ қарыз алушыға беретін ақша;
10) микрокредит бойынша шарт – микрокредит беру туралы шарт, оған сәйкес МҚҰ қарыз алушыға микрокредит береді;

11) микрофинансовая организация – организация, осуществляющая микрофинансовую деятельность по предоставлению микрокредитов;
12) договор субсидирования – трехстороннее письменное соглашение, заключенное между финансовым агентством, банком/лизинговой компанией/МФО и предпринимателем, по условиям которого финансовое агентство частично субсидирует ставку вознаграждения по кредиту/микрокредиту/лизингу предпринимателя, выданному банком/лизинговой компанией/МФО;
13) субсидии – периодические выплаты на безвозмездной и безвозвратной основе, выплачиваемые финансовым агентством банку/лизинговой компании/ МФО, в рамках субсидирования предпринимателей на основании договоров субсидирования;
14) субсидирование – форма государственной финансовой поддержки предпринимателей, используемая для частичного возмещения расходов, уплачиваемых предпринимателем банку/лизинговой компании/МФО, в качестве вознаграждения по кредитам/микрокредиту/лизингу в обмен на выполнение в будущем определенных условий, относящихся к операционной деятельности предпринимателя.
2. По условиям настоящего Договора финансовое агентство осуществляет субсидирование части ставки вознаграждения Получателя по кредиту/микрокредиту/лизингу, полученному в ______________ (наименование финансовой организации) на следующих условиях:
Договор банковского займа/договор по микрокредиту/договор финансового лизинга
№ от "__" 20___ года
Целевое назначение
В случае кредита для целей реализации "зеленых" проектов:
категория/и "зеленой" таксономии, к которой/ым относится "зеленый" проект
Сумма кредита/микрокредита/лизинга на дату начала срока субсидирования
Валюта кредита/микрокредита/лизинга финансирования
Ставка вознаграждения
Срок кредита/микрокредита/ лизинга
Особые условия
";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Банк/лизинговая компания/МФО после заключения настоящего Договора предоставляет финансовому агентству договор банковского займа/договор по микрокредиту/договор финансового лизинга с приложением графика погашения, заключенный с Получателем (копия заверенная подписью должностного лица и печатью (при наличии) банка/лизинговой компании/МФО).";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Субсидированию подлежит часть ставки вознаграждения по кредиту/микрокредита /лизингу в размере __________, при этом часть ставки вознаграждения в размере ________ оплачивает финансовое агентство, а остальную часть ставки вознаграждения в размере _________ оплачивает Получатель, в соответствии с графиком погашений к Договору субсидирования по форме согласно приложению к настоящему Договору (далее - Приложение).

11) микроқаржы ұйымы – микрокредиттер беру жөніндегі микроқаржы қызметін жүзеге асыратын ұйым;
12) субсидиялау шарты – қаржы агенттігі, банк/лизингтік компания/МҚҰ және кәсіпкердің арасында жасалған үшжақты жазбаша келісім, ондағы шарты бойынша қаржы агенттігі банк/лизингтік компания/МҚҰ берген кәсіпкердің кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін ішінара субсидиялайды;
13) субсидиялар – қаржы агенттігінің субсидиялау шарттары негізінде кәсіпкерлерді субсидиялау шеңберінде банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға төлейтін өтеусіз және өтелетін негіздегі мерзімдік төлемдері;
14) субсидиялау – болашақта кәсіпкердің операциялық қызметіне қатысты белгіленген шарттардың орындалуын алмастыратын кәсіпкердің банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға кредиттер/микрокредиттер/лизинг бойынша сыйақы ретінде төленетін шығыстарын ішінара өтеу үшін пайдаланылатын кәсіпкерлерді мемлекеттік қаржылық қолдау нысаны.";
2. Осы Шарттың талаптары бойынша қаржы агенттігі Алушының ______________(қаржы ұйымының атауы) мынадай шарттарда алынған кредит/микрокредит/лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды жүзеге асырады:
Банктік қарыз шарты/микрокредит бойынша шарт/қаржылық лизинг шарты
20___ жылғы
" " ________ №
Нысаналы мақсаты
"Жасыл" жобаларды іске асыру мақсаттары үшін кредит болған жағдайда:
"жасыл" жоба жататын "жасыл" таксономия санаты/санаттары
Субсидиялау мерзімі басталған күнге кредит/микрокредит/лизинг сомасы
Кредит/лизинг валютасы
Сыйақы мөлшерлемесі
Кредит/микрокредит/лизинг мерзімі
Ерекше шарттар
";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Банк/лизингтік компания/МҚҰ осы Шарт жасалғаннан кейін қаржы агенттігіне өтеу кестесін қоса бере отырып, Алушымен жасалған банктік қарыз шартын/микрокредит бойынша шартты/қаржылық лизинг шартын (лауазымды адамның қолымен және банктің/лизингтік компанияның/МҚҰ-ның мөрімен (болған жағдайда) расталған көшірме);";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Кредит/микрокредит/лизинг бойынша ____________ мөлшеріндегі сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігі субсидиялануға жатады, бұл ретте _______ мөлшеріндегі сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін қаржы агенттігі төлейді, ал сыйақы мөлшерлемесінің ________ мөлшеріндегі қалған бөлігін осы Шартқа қосымшаға (бұдан әрі – Қосымша) сәйкес нысан бойынша Субсидиялау шартына берілген өтеу кестесіне сәйкес Алушы төлейді.

7. Субсидированию не подлежат вознаграждения, начисленные банком/лизинговой компании/МФО и не уплаченные Получателем по просроченной задолженности.";
часть вторую пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Перечисление средств, предусмотренных для субсидирования, по проектам предпринимателей, осуществляется финансовым агентством на основании уведомления банка/лизинговой компании/МФО о факте проведения предпринимателем полной выплаты по кредиту/микрокредиту/лизингу (основной долг, субсидируемая и не субсидируемая часть вознаграждения) либо платежами, покрывающими предстоящие обязательства Получателя по субсидируемой части вознаграждения на краткосрочный период, исходя из графиков платежей к договорам субсидирования, при снижении кредитного рейтинга и иных признаков ухудшения финансового состояния банков/банка-платежного агента (наступление одного или нескольких случаев), в том числе:";
подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) в целях предоставления отчета в уполномоченный орган осуществлять мониторинг реализации Национального проекта/Механизма в части субсидирования ставки вознаграждения по кредитам/микрокредитам/лизингу;";
в пункте 13:
подпункты 2), 3) и 4) изложить в следующей редакции:
"2) проводить проверки Получателя на предмет целевого использования средств. Требовать от Получателя документы и сведения, подтверждающие целевое использование кредита/микрокредита/предмета лизинга;
3) запрашивать и получать от банка/лизинговой компании/МФО документы и информацию о Получателе, а также о реализации договора банковского займа/договора по микрокредиту/договора финансового лизинга, участвующего в Национальном проекте/Механизме;
4) с предварительным письменным уведомлением банка/лизинговой компании/МФО и Получателя осуществлять мониторинг соответствия проекта и (или) Получателя условиям Правил субсидирования/Механизма, мониторинг целевого использования средств, по которому осуществляется субсидирование, с выездом на место реализации Проекта в рамках прав, предусмотренных в договоре банковского займа/договоре по микрокредиту/договоре финансового лизинга между банком/лизинговой компанией/МФО и Получателем, не реже 1 (одного) раза в полугодие;";
подпункты 7), 8) и 9) изложить в следующей редакции:
"7) осуществлять проверку исполнения обязательств настоящего Договора с выездом в банк/лизинговую компанию/МФО без вмешательства в их оперативную деятельность с письменного уведомления банка/лизинговой компании/МФО;
8) использовать информацию о Получателе, полученную от Получателя или банка/лизинговой компании/МФО в рамках исполнения настоящего Договора, при проведении рекламной кампании, при размещении информации на официальном сайте финансового агентства, а также передавать ее третьим лицам с письменного согласия Получателя;

7. Банк/лизингтік компания/МҚҰ аударған және Алушы мерзімі өткен берешек бойынша төлемеген сыйақылар субсидияланбайды.";
8-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсіпкерлердің жобалары бойынша субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуды Қаржы агенттігі кәсіпкердің кредит/микрокредит/лизинг бойынша (негізгі борыш, сыйақының субсидияланатын және субсидияланбайтын бөлігі) толық төлем жүргізу фактісі туралы банктің/лизингтік компанияның/МҚҰ-ның хабарламасы не қысқа мерзімді кезеңге арналған сыйақының субсидияланатын бөлігі бойынша алушының алдағы міндеттемелерін жабатын төлемдер негізінде жүзеге асырады субсидиялау шарттарына төлем кестелерін негізге ала отырып, кредиттік рейтинг төмендеген кезде және банктердің/банк-төлем агентінің қаржылық жай-күйінің нашарлауының өзге де белгілері (бір немесе бірнеше жағдайдың басталуы), оның ішінде:";
12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) уәкілетті органға есеп беру мақсатында кредиттер/микрокредиттер/лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау бөлігінде Ұлттық жобаның/Тетіктің іске асырылуын мониторингтеуді жүзеге асыруға;";
13-тармақта:
2), 3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қаражаттың мақсатты пайдаланылуы тұрғысынан Алушыға тексерулер жүргізуге құқылы. Алушыдан кредит/микрокредит/лизинг мәнінің мақсатты пайдаланылуын растайтын құжаттар мен мәліметтерді талап етуге;
3) банктен/лизингтік компания/МҚҰ-дан Алушы туралы, сондай-ақ Ұлттық жобаға/Тетікке қатысатын банктік қарыз шартының/микрокредит бойынша шарттың/қаржылық лизинг шартының іске асырылуы туралы құжаттарды және ақпаратты сұратуға және алуға;
4) банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға және Алушыға алдын ала жазбаша хабарлай отырып, банк/лизингтік компания/МҚҰ мен Алушы арасындағы банктік қарыз шартында/микрокредит бойынша шартында/қаржылық лизинг шартында көзделген құқықтардың шеңберінде Жоба іске асырылатын жерге жарты жылда кемінде 1 (бір) рет шыға отырып, жобаның және (немесе) Алушының Субсидиялау қағидаларының/Тетіктің талаптарына сәйкестігін мониторингтеуді, субсидиялау жүзеге асырылатын қаражаттың мақсатты пайдаланылуын мониторингтеуді жүзеге асыруға;";
7), 8) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"7) банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға жазбаша хабарлай отырып, олардың жедел қызметіне араласпай, банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға барып, осы Шарт міндеттемелерінің орындалуын тексеруді жүзеге асыруға;
8) жарнама науқанын жүргізген кезде, ақпаратты қаржы агенттігінің ресми сайтында орналастырған кезде осы Шартты орындау шеңберінде Алушыдан немесе банктен/лизингтік компаниядан/МҚҰ-нан алынған Алушы туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ Алушының жазбаша келісімімен оны үшінші тұлғаларға беруге;

9) прекратить субсидирование на основании выявления следующих фактов:
нецелевого использования кредита/микрокредита/лизинга, по которому осуществляется субсидирование, при этом субсидирование приостанавливается пропорционально сумме нецелевого использования кредитных средств/лизинговых сделок;
неполучения Получателем предмета лизинга по договору финансового лизинга, по которому осуществляется субсидирование;
несоответствие проекта и/или Получателя условиям Правил субсидирования и/или решению уполномоченного органа финансового агентства;
неисполнения Получателем в течение 3 (трех) месяцев подряд обязательств по оплате платежей перед банком/МФО согласно графику платежей, к договору банковского займа/договору по микрокредиту/договору субсидирования, за исключением случаев, возникших в период действия чрезвычайного положения/ситуации;
неисполнения Получателем 2 (двух) и более раза подряд обязательств по внесению лизинговых платежей перед лизинговой компанией/банком согласно графику погашения платежей к договору финансового лизинга, за исключением случаев, возникших в период действия чрезвычайного положения/ситуации;
ареста денег на счетах Получателя (за исключением наложения ареста денег на счетах в качестве мер по обеспечению иска, при условии достаточности денег на счете, в полном объеме обеспечивающих исковые требования) и/или приостановления расходных операций по счету Получателя;
истребования предмета лизинга у должника в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
неисполнения обязательств Получателем по увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям, а также по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) или по росту объема уплачиваемых налогов (корпоративный подоходный налог/индивидуальный подоходный налог) в бюджет на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия решения уполномоченного органа финансового агентства (по проектам предпринимателей в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности" Правил субсидирования);
неисполнение обязательств субъектами малого и среднего предпринимательства в рамках "Региональной программы финансирование субъектов малого частного и среднего частного предпринимательства" по сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям, или по достижению роста дохода (дохода от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) или по росту объема уплачиваемых налогов (корпоративный подоходный налог/индивидуальный подоходный налог) на 10% после 2 (двух) финансовых лет с даты финансирования проекта;
не достижения Получателем по "зеленому" проекту пороговых критериев "зеленой" таксономии, заявленных по намечаемому "зеленому" проекту, по истечении 2 (двух) лет с начала субсидирования проекта на основании предоставляемого Получателем заключения провайдера внешней оценки в случаях, когда данные пороговые критерии предусматривают:

9) анықталған мынадай фактілер негізінде субсидиялауды тоқтата тұруға құқылы:
субсидиялау жүзеге асырылатын кредитті/микрокредитті/лизингті мақсатты пайдаланбау, бұл ретте субсидиялау кредит қаражатын/лизингтік мәмілелер қаражатын мақсатты пайдаланбау сомасына барабар түрде тоқтатыла тұрады;
Алушының субсидиялау жүзеге асырылатын қаржылық лизинг шарты бойынша лизинг нысанасын алмауы;
жобаның және/немесе Алушының Субсидиялау қағидаларының талаптарына және/немесе қаржы агенттігінің уәкілетті органының шешіміне сәйкес келмеуі;
төтенше жағдай/ахуал қолданылатын кезеңде туындаған жағдайларды қоспағанда, Алушының банктік қарыз шартына/микрокредит бойынша шартқа/ субсидиялау шартына төлемдер кестесіне сәйкес төлемдерді төлеу бойынша банк/МҚҰ алдындағы міндеттемелерді қатарынан 3 (үш) ай бойы орындамауы;
төтенше жағдай/ахуал кезінде туындаған жағдайларды қоспағанда, Алушының қаржылық лизинг шартына төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес лизингтік төлемдерді жасау бойынша лизингтік компания/банк алдындағы міндеттемелерді қатарынан 2 (екі) рет және одан көп орындамауы;
Алушының шоттарындағы ақшаға тыйым салу (талап қоюды толық көлемде қамтамасыз ететін шоттағы ақша жеткілікті болған жағдайда талап-арызды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар ретінде шоттардағы ақшаға тыйым салуды қоспағанда) және/немесе Алушының шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда борышкерден лизинг нысанасын кері талап ету;
қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін Алушының салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректер негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын ұлғайту, сондай-ақ кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне немесе бюджетке төленетін салықтар (корпоративтік табыс салығы/жеке табыс салығы) көлемінің 10 %-ға өсуіне қол жеткізу жөніндегі міндеттемелерді орындамауы (Субсидиялау қағидаларының "Кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде кәсіпкерлердің жобалары бойынша);
шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің "Өңірлік бағдарламасын қаржыландыру, шағын жеке меншік және орта жеке кәсіпкерлік" шеңберінде жоба қаржыландырылатын күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) немесе төленетін салықтар көлемінің (корпоративтік табыс салығы/жеке табыс салығы) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу міндеттемелерін орындамауы;
"Жасыл" жоба бойынша мәлімделген "жасыл" таксономияның шекті өлшемшарттары:

1) конкретные минимальные значения снижения энергопотребления;
2) минимальные уровни выбросов парниковых газов;
3) снижение доли/утилизации отходов;
4) снижение водопотребления;
5) соответствие требованиям справочников наилучших доступных технологий (в части, указанной в пороговом критерии).
неисполнения обязательств Получателем в рамках Механизма по:
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 3 (трех) финансовых лет с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым 100 % на инвестиционные цели;
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или объема производства (в денежном выражении) или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на инвестиционные цели и пополнение оборотных средств в размере не более 50 % в рамках одного проекта заемщика. (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или увеличения объема производства (в денежном выражении) или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % по итогам 1 (одного) года с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на цели 100 % пополнения оборотных средств (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма).
По проектам Получателей, одобренным по условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020", субсидирование приостанавливается при выявлении следующих фактов:
нецелевого использования кредита, по которому осуществляется субсидирование;
неполучения предпринимателем предмета лизинга по договору финансового лизинга, по которому осуществляется субсидирование;
несоответствия проекта и/или Получателя условиям Правил субсидирования и/или решению уполномоченного органа;
неисполнения Получателем в течение 3 (трех) месяцев подряд обязательств по оплате платежей перед банком согласно графику платежей, к договору банковского займа/договору субсидирования;
неисполнения Получателем 2 (двух) и более раза подряд обязательств по внесению лизинговых платежей перед лизинговой компанией/банком согласно графику погашения платежей к договору финансового лизинга;
ареста денег на счетах Получателя и/или приостановления расходных операций по счету Получателя;
истребования предмета лизинга у должника в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
неисполнения обязательств Получателем по достижении роста дохода и увеличения среднегодовой численности рабочих мест, на основе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства (по проектам предпринимателей в рамках направления поддержка субъектов малого, в том числе микропредпринимательства Правил субсидирования, а также по проектам Получателя – субъекта малого предпринимательства в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности";
неисполнения обязательств Получателем в рамках Механизма: сохранения и (или) увеличения среднегодовой численности рабочих мест, на основе данных налоговой отчетности и (или) достижения роста дохода на 10 % после 2 (двух) финансовых лет с даты решения уполномоченного органа финансового агентства.
По проектам Получателей, одобренным по условиям Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025", субсидирование приостанавливается при выявлении следующих фактов:
нецелевого использования кредита, по которому осуществляется субсидирование;
неполучения Получателем предмета лизинга по договору финансового лизинга, по которому осуществляется субсидирование;
несоответствия проекта и/или Получателя условиям Правил субсидирования и/или решению уполномоченного органа;
неисполнения Получателем в течение 3 (три) месяцев подряд обязательств по оплате платежей перед банком согласно графику платежей, к договору банковского займа/договору субсидирования, за исключением случаев, возникших в период действия чрезвычайного положения/ситуации;
неисполнения Получателем 2 (два) и более раза подряд обязательств по внесению лизинговых платежей перед лизинговой компанией/банком согласно графику погашения платежей к договору финансового лизинга, за исключением случаев, возникших в период действия чрезвычайного положения/ситуации;
ареста денег на счетах Получателя (за исключением наложения ареста денег на счетах в качестве мер по обеспечению иска, при условии достаточности денег на счете, в полном объеме обеспечивающих исковые требования) и/или приостановления расходных операций по счету Получателя;
истребования предмета лизинга у должника в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
неисполнения обязательств Получателем по сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или по увеличению объемов фонда оплаты труда или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) или по росту объема уплачиваемых налогов (корпоративный подоходный налог/индивидуальный подоходный налог) в бюджет на 10 % после 2 (двух) финансовых лет со дня принятия решения уполномоченного органа финансового агентства (по проектам Получателя в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности");
неисполнения обязательств Получателем в рамках Механизма по:
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 3 (трех) финансовых лет с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым 100 % на инвестиционные цели;
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или объема производства (в денежном выражении) или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % после 2 (два) финансовых лет с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на инвестиционные цели и пополнение оборотных средств в размере не более 50 % в рамках одного проекта заемщика (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);
сохранению/увеличению среднегодовой численности рабочих мест на основе данных налоговой декларации, в том числе данных по обязательным пенсионным взносам и (или) социальным отчислениям или налоговых выплат или увеличения объема производства (в денежном выражении) или по достижению роста дохода (доход от реализации: стоимость реализованных товаров, работ, услуг от основной деятельности) на 10 % по итогам 1 (один) года с даты решения рабочего органа/финансового агентства о субсидировании по кредитным средствам, выдаваемым на цели 100 % пополнения оборотных средств (предприятия, не освобожденные от уплаты налогов, обеспечивают увеличение налоговых выплат согласно требованиям Механизма);";

1) энергия тұтынуды төмендетудің нақты ең төмен мәндерін;
2) парниктік газдар шығарындыларының ең төмен деңгейлерін;
3) қалдықтардың үлесін азайтуды/кәдеге жаратуды;
4) су тұтынуды төмендетуді;
5) ең озық қолжетімді технологиялар анықтамалықтарының талаптарына сәйкес келуі (шекті өлшемшартта көрсетілген бөлігінде) көзделген жағдайда Алушы ұсынатын сыртқы бағалау провайдерінің қорытындысы негізінде жобаны субсидиялау басталғаннан бастап 2 (екі) жыл өткен соң Алушының "жасыл" жоба бойынша аталған шекті өлшемшарттарға қол жеткізбеуі.
Тетік шеңберінде Алушының:
жұмыс органы/қаржы агенттігі 100% инвестициялық мақсаттарға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу;
жұмыс органы/қаржы агенттігі қарыз алушының бір жобасы шеңберінде инвестициялық мақсаттарға және 50 %-дан аспайтын мөлшерде айналым қаражатын толтыруға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар немесе салықтық төлемдер немесе өндіріс көлемі (ақшалай мәнде) бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу (салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар Тетік талаптарына сәйкес салықтық төлемдерді ұлғайтуды қамтамасыз етеді);
жұмыс органы/қаржы агенттігі 100 % айналым қаражатын толтыру мақсатында берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жылдың қорытындысы бойынша салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар немесе салықтық төлемдер бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу жөніндегі міндеттемелерді орындамауы (салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар Тетік талаптарына сәйкес салықтық төлемдерді ұлғайтуды қамтамасыз етеді).
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шарттары бойынша мақұлданған Алушының жобалары бойынша субсидиялау мынадай:
субсидиялау жүзеге асырылатын кредитті мақсатты пайдаланбау;
кәсіпкердің субсидиялау жүзеге асырылатын қаржылық лизинг шарты бойынша лизинг нысанасын алмауы;
жобаның және/немесе Алушының Субсидиялау қағидаларының талаптарына және/немесе уәкілетті органның шешіміне сәйкес келмеуі;
Алушының банктік қарыз шартына/субсидиялау шартына төлемдер кестесіне сәйкес төлемдерді төлеу бойынша банк алдындағы міндеттемелерді қатарынан 3 (үш) ай бойы орындамауы;
Алушының қаржылық лизинг шартына төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес лизингтік төлемдерді жасау бойынша лизингтік компания/банк алдындағы міндеттемелерді қатарынан 2 (екі) рет және одан көп орындамауы;
Алушының шоттарындағы ақшаға тыйым салу және/немесе Алушының шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда борышкерден лизинг нысанасын кері талап ету;
қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін Алушының міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде кірістің өсуіне және жұмыс орындарының орташа жылдық санын 10 %-ға ұлғайтуға қол жеткізу жөніндегі міндеттемелерді орындамауы (Субсидиялау қағидаларының шағын, оның ішінде микрокәсіпкерлік субъектілерін қолдау бағыты шеңберінде кәсіпкерлердің жобалары бойынша, сондай-ақ "Кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде Алушы – шағын кәсіпкерлік субъектісінің жобалары бойынша);
қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық есептілігі деректерінің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау және (немесе) ұлғайту және (немесе) кірістің 10 %-ға өсуіне қол жеткізу бойынша Тетік шеңберінде Алушының міндеттемелерді орындамау фактілері анықталған кезде тоқтатыла тұрады.
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шарттары бойынша мақұлданған Алушының жобалары бойынша субсидиялау мынадай:
субсидиялау жүзеге асырылатын кредитті мақсатты пайдаланбау;
Алушының субсидиялау жүзеге асырылатын қаржылық лизинг шарты бойынша лизинг нысанасын алмауы;
жобаның және/немесе Алушының Субсидиялау қағидаларының талаптарына және/немесе уәкілетті органның шешіміне сәйкес келмеуі;
төтенше жағдай/ахуал қолданылатын кезеңде туындаған жағдайларды қоспағанда, Алушының банктік қарыз шартына/субсидиялау шартына төлемдер кестесіне сәйкес төлемдерді төлеу бойынша банк алдындағы міндеттемелерді қатарынан 3 (үш) ай бойы орындамауы;
төтенше жағдай/ахуал қолданылатын кезеңде туындаған жағдайларды қоспағанда, Алушының қаржылық лизинг шартына төлемдерді өтеу кестесіне сәйкес лизингтік төлемдерді енгізу бойынша лизингтік компания/банк алдындағы міндеттемелерді қатарынан 2 (екі) рет және одан көп орындамауы;
Алушының шоттарындағы ақшаға тыйым салу (талап қоюды толық көлемде қамтамасыз ететін шоттағы ақша жеткілікті болған жағдайда талап-арызды қамтамасыз ету жөніндегі шаралар ретінде шоттардағы ақшаға тыйым салуды қоспағанда) және/немесе Алушының шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда борышкерден лизинг нысанасын кері талап ету;
қаржы агенттігінің уәкілетті органы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін Алушының салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректер негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту жөніндегі немесе еңбекке ақы төлеу қорының көлемін ұлғайту жөніндегі немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін кызметтердің құны) өсуіне немесе бюджетке төленетін салықтар (корпоративтік табыс салығы/жеке табыс салығы) көлемінің 10 %-ға өсуіне қол жеткізу жөніндегі міндеттемелерді орындамауы ("Кәсіпкерлерді/индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде Алушының жобалары бойынша);
Тетік шеңберінде Алушының:
жұмыс органы/қаржы агенттігі 100 % инвестициялық мақсаттарға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу;
жұмыс органы/қаржы агенттігі қарыз алушының бір жобасы шеңберінде инвестициялық мақсаттарға және 50 %-дан аспайтын мөлшерде айналым қаражатын толтыруға берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 2 (екі) қаржы жылынан кейін салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар немесе салықтық төлемдер немесе өндіріс көлемі (ақшалай мәнде) бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу (салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар Тетік талаптарына сәйкес салық төлемдерін ұлғайтуды қамтамасыз етеді);
жұмыс органы/қаржы агенттігі 100 % айналым қаражатын толтыру мақсатында берілетін кредит қаражаты бойынша субсидиялау туралы шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жылдың қорытындысы бойынша салық декларациясының деректері негізінде, оның ішінде міндетті зейнетақы жарналары және (немесе) әлеуметтік аударымдар немесе салықтық төлемдер бойынша деректердің негізінде жұмыс орындарының орташа жылдық санын сақтау/ұлғайту немесе өндіріс көлемін (ақшалай мәнде) ұлғайту немесе кірістің (өткізуден түскен кіріс: негізгі қызметтен өткізілген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құны) 10 %-ға өсуіне қол жеткізу (салық төлеуден босатылмаған кәсіпорындар Тетік талаптарына сәйкес салық төлемдерін ұлғайтуды қамтамасыз етеді) жөніндегі міндеттемелерді орындамау фактілері анықталған кезде субсидиялау тоқтатыла тұрады;

подпункты 1), 2), 3) и 4) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"1) своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по договору банковского займа/договору по микрокредиту/договору финансового лизинга;
2) производить выплату вознаграждения банку/лизинговой компании/ МФО в части:
не субсидируемой ставки вознаграждения согласно графику погашения в соответствии с договором банковского займа/договору по микрокредиту/договором финансового лизинга;
субсидируемой и не субсидируемой части вознаграждения с учетом случаев, указанных в пункте 8 настоящего Договора;
3) предоставить финансовому агентству по письменному запросу право проводить проверки целевого использования кредита/микрокредита, соответствия проекта и (или) Получателя условиям Правил субсидирования/Механизма на территории реализации проекта;
4) предоставлять по письменному запросу финансового агентства документы и информацию, связанные с исполнением условий Правил субсидирования/Механизма, договора банковского займа/договора по микрокредиту/договора финансового лизинга и настоящего Договора;";
подпункты 1) и 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) требовать от финансового агентства выплаты субсидий банку/МФО/лизинговой компании в части субсидируемой ставки вознаграждения;
2) подать заявку на продление срока действия договора субсидирования в банк/МФО/лизинговую компанию не позднее 75 (семидесяти пяти) календарных дней до истечения срока действия договора субсидирования;";
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Банк/лизинговая компания/МФО обязаны:
1) после заключения настоящего Договора, не увеличивать ставку вознаграждения по кредиту/микрокредиту/лизингу Получателя на весь срок действия настоящего Договора;
2) в случае несвоевременного заключения настоящего Договора в сроки, предусмотренные в Правилах субсидирования, уведомить финансовое агентство официальным письмом с разъяснением причин задержки;
3) осуществлять ежемесячное списание с текущего счета финансового агентства суммы субсидий по проекту Получателя на основании соответствующего уведомления финансового агентства, при этом банк/лизинговая компания/МФО не имеет права списывать субсидии с общих текущих остатков средств на счетах финансового агентства. В случае списания сумм субсидий с текущего счета финансового агентства для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня фактического погашения Получателем планового платежа по кредиту/микрокредиту/лизингу, банк/лизинговая компания/МФО по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей (далее – МРП);

14-тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) банктік қарыз шарты/микрокредит бойынша шарты/қаржылық лизинг шарты бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
2) банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға:
банктік қарыз шартына/микрокредит бойынша шартына/қаржылық лизинг шартына сәйкес өтеу кестесіне сай субсидияланбайтын сыйақы мөлшерлемесін;
осы Шарттың 8-тармағында көрсетілген жағдайларды ескере отырып, сыйақының субсидияланатын және субсидияланбайтын бөлігін төлеуге;
3) қаржы агенттігіне жазбаша сұрау салу бойынша кредиттің/микрокредиттің мақсатты пайдаланылуына, жобаның және (немесе) Алушының Субсидиялау қағидаларының/Тетіктің талаптарына сәйкес келуіне жобаның іске асырылатын аумағында тексерулер жүргізу құқығын беруге;
4) қаржы агенттігінің жазбаша сұрау салуы бойынша Субсидиялау қағидаларының/Тетіктің, банктік қарыз шартының/микрокредит бойынша шарттың/қаржылық лизинг шартының және осы Шарттың талаптарын орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты беруге;";
15-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) қаржы агенттігінен банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға субсидияланатын сыйақы мөлшерлемесі бөлігінде субсидиялар төлеуді талап етуге;
2) субсидиялау шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік 75 (жетпіс бес) күннен кешіктірмей банкке/лизингтік компанияға/МҚҰ-ға субсидиялау шартының қолданылу мерзімін ұзартуға өтінім беруге құқылы;";
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Банк/МҚҰ/лизингтік компания:
1) осы Шарт жасалғаннан кейін осы Шарттың барлық қолданылу мерзімінде Алушының кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесін ұлғайтпауға;
2) осы Шарт Субсидиялау қағидаларында көзделген мерзімде уақтылы жасалмаған жағдайда кідірту себептерін түсіндіре отырып, ресми хатпен қаржы агенттігін хабардар етуге;
3) қаржы агенттігінің тиісті хабарламасының негізінде Алушының жобасы бойынша қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан субсидиялардың сомасын ай сайын есептен шығаруды жүзеге асыруға міндетті, бұл ретте банктің/лизингтік компанияның/МҚҰ-ның қаржы агенттігінің шоттарындағы қаражаттың ағымдағы жалпы қалдықтарынан субсидияны есептен шығаруға құқығы жоқ. Алушы кредит/микрокредит/лизинг бойынша жоспарлы төлемді нақты өтеген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бір бөлігін өтеу үшін қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан субсидиялар сомасы есептен шығарылған жағдайда қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/лизингтік компания/МҚҰ қаржы агенттігіне 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде айыппұл төлейді;

4) уведомлять финансовое агентство в течение 2 (двух) рабочих дней в случае несвоевременного погашения Получателем платежа по кредиту/микрокредиту/лизингу, в том числе несвоевременного погашения не субсидируемой части ставки вознаграждения или неисполнения Получателем в течение 3 (трех) месяцев подряд (по договору финансового лизинга - 2 (двух) и более раза подряд) обязательств по оплате платежей перед банком/лизинговой компании/МФО. При этом банк/лизинговая компания/МФО не производит списание средств с текущего счета финансового агентства для погашения субсидируемой части ставки вознаграждения до погашения задолженности Получателем.
В случае не уведомления/уведомления по истечению 30 (тридцати) календарных дней со дня наступления случаев, предусмотренных настоящим подпунктом, банк/лизинговая компания/МФО по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 50 (пятьдесят) МРП;
5) уведомлять финансовое агентство в течение 2 (двух) рабочих дней в случае частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/микрокредиту/лизингу Получателя. В случае не уведомления/уведомления по истечении 30 (тридцати) календарных дней со дня частичного/полного досрочного погашения Получателем основного долга, банк/лизинговая компания/МФО по требованию финансового агентства уплачивает финансовому агентству штраф в размере 50 (пятьдесят) МРП.
Банк/банк-платежный агент в течение 7 (семи) рабочих дней обязан представить финансовому агентству акт сверки взаиморасчетов в случае частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/микрокредиту/лизингу Получателя и в случае прекращения субсидирования части ставки вознаграждения по кредиту/микрокредиту/лизингу Получателя. При этом банк/лизинговая компания/МФО в акте сверки указывает суммы и даты фактического списания субсидий, а финансовое агентство указывает суммы и даты перечисления субсидий.
6) в случае уплаты Получателем суммы субсидий самостоятельно, в последующем, при возмещении средств финансовым агентством, производить списание соответствующей суммы субсидий на основании уведомления финансового агентства и зачислять на текущий счет Получателя;
7) по запросу предоставлять финансовому агентству данные касательно платежной дисциплины субсидируемого кредита/микрокредита/лизинга Получателя;
8) предоставлять необходимые документы для проведения мониторинга проекта, подписывать мониторинговые отчеты с финансовым агентством и Получателем;
9) своевременно извещать финансовое агентство обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;

4) Алушы кредит/микрокредит/лизинг бойынша төлемді уақтылы өтемеген жағдайда, оның ішінде сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бір бөлігін уақтылы өтемеген жағдайда немесе Алушы 3 (үш) ай қатарынан (қаржылық лизинг шарты бойынша қатарынан 2 (екі) және одан көп рет) төлемдерді төлеу бойынша банктің/лизингтік компанияның/МҚҰ-ның алдындағы міндеттемелерді орындамаған жағдайда бұл туралы қаржы агенттігіне 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті. Бұл ретте банк/лизингтік компания /МҚҰ Алушы берешекті өтегенге дейін сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бір бөлігін өтеу үшін қаржы агенттігінің ағымдағы шотынан қаражатты есептен шығаруды жүргізбейді.
Осы тармақшада көзделген жағдайлар басталған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін хабарламаған/хабарлаған жағдайда қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/лизингтік компания/МҚҰ қаржы агенттігіне 50 (елу) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді;
5) Алушының кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша негізгі борышы мерзімінен бұрын ішінара/толық өтелген жағдайда қаржы агенттігіне 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндетті. Алушы негізгі борышты мерзімінен бұрын ішінара/толық өтеген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін хабарламаған/хабарлаған жағдайда қаржы агенттігінің талабы бойынша банк/МҚҰ/лизингтік компания қаржы агенттігіне 50 (елу) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді.
Алушының кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша негізгі борышы мерзімінен бұрын ішінара/толық өтелген жағдайда және Алушының кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау тоқтатылған жағдайда банк/банк-төлем агенті 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қаржы агенттігіне өзара есеп айырысу бойынша салыстырып тексеру актісін беруге міндетті. Бұл ретте банк/лизингтік компания/МҚҰ салыстырып тексеру актісінде іс жүзінде есептен шығарылған субсидиялардың сомасы мен күндерін көрсетеді, ал қаржы агенттігі субсидиялардың аударылған сомасы мен күндерін көрсетеді;
6) Алушы субсидиялардың сомасын дербес төлеген жағдайда кейін қаржы агенттігі қаражатты өтеген кезде қаржы агенттігі хабарламасының негізінде субсидиялардың тиісті сомасын есептен шығаруға және Алушының ағымдағы шотына аударуға;
7) сұрау салу бойынша қаржы агенттігіне Алушының субсидияланатын кредит/микрокредит/лизингтің төлем тәртібіне қатысты деректерді беруге;
8) жобаға мониторинг жүргізу үшін қажетті құжаттарды беруге, қаржы агенттігімен және Алушымен мониторингтік есептерге қол қоюға;
9) осы Шарттың талаптарын орындауға әсерін тигізуі мүмкін барлық мән-жайлар туралы қаржы агенттігіне уақтылы хабарлауға;

10) не изменять сумму кредита/микрокредита/лизинга и (или) номинальную ставку вознаграждения по кредиту/микрокредиту/лизингу без согласования с финансовым агентством, в течение срока действия настоящего Договора;
11) в случае принятия уполномоченным органом финансового агентства решения о субсидировании действующего кредита/микрокредита/договора финансового лизинга, возместить Получателю в текущем финансовом году ранее полученные комиссии, сборы и (или) иные платежи, за исключением возможных к взиманию комиссий со стороны банка/лизинговой компании/МФО, предусмотренных Правилами субсидирования/Механизмом. При этом данные комиссии, сборы и/или иные платежи подлежат возмещению Получателю в течение 3 (трех) месяцев с фактической даты подписания всеми сторонами первого Договора. В случае несвоевременного возмещения банком/лизинговой компанией/МФО получателю, полученных в текущем году комиссий, сборов и/или иных платежей, в сроки, указанные в настоящем пункте Договора, банк/лизинговая компания/МФО уплачивают финансовому агентству штраф в размере 50 (пятьдесят) МРП;
12) в случае частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/микрокредиту/лизингу Получателем уведомить финансовое агентство о факте частичного/полного досрочного погашения основного долга по кредиту/микрокредиту /лизингу.
В случае частичного досрочного погашения основного долга по кредиту/микрокредиту /лизингу Получателя, банк/лизинговая компания/МФО при заключении дополнительного соглашения к договору банковского займа/договору по микрокредиту/договору финансового лизинга, направляет финансовому агентству копию дополнительного соглашения к договору банковского займа/договору по микрокредиту/договору финансового лизинга с приложением соответствующего дополнительного соглашения к договору субсидирования с изменением графика погашения платежей в течение 7 (семи) рабочих дней с даты частичного погашения основного долга;
13) в случае неполучения уведомления об адресном перечислении сумм субсидий от финансового агентства, уведомить Получателя о погашении ставки вознаграждения в полном объеме.
14) при положительном рассмотрении заявки Получателя, поступившей согласно подпункту 2) пункта 15 настоящего Договора по проекту, одобренному до 27 января 2018 года в рамках Правил субсидирования, со сроком субсидирования три года, ходатайствовать о продлении срока действия договора субсидирования не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней.
17. Банк/лизинговая компания/МФО вправе:
1) требовать от финансового агентства своевременного перечисления субсидий, предусмотренных в рамках настоящего Договора;

10) осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде қаржы агенттігімен келісусіз кредиттің/микрокредитінің/лизингтің сомасын және (немесе) кредит/микрокредит/лизинг бойынша сыйақының номиналдық мөлшерлемесін өзгертпеуге;
11) банк/лизингтік компания/МҚҰ тарапынан Субсидиялау қағидаларында/Тетікте көзделген өндіріп алынуы ықтимал комиссияларды қоспағанда, қаржы агенттігінің уәкілетті органы қолданыстағы кредитті/микрокредитті/қаржылық лизинг шартын субсидиялау туралы шешім қабылдаған жағдайда, Алушыға ағымдағы қаржы жылы бұрын алынған комиссияларды, алымдарды және (немесе) өзге де төлемдерді өтеуге міндетті. Бұл ретте осы комиссиялар, алымдар және/немесе өзге де төлемдер барлық тараптар бірінші Шартқа қол қойған нақты күннен бастап 3 (үш) ай ішінде Алушыға өтелуге тиіс. Банк/лизингтік компания/МҚҰ ағымдағы жылы алынған комиссияларды, алымдарды және/немесе өзге де төлемдерді Шарттың осы тармағында көрсетілген мерзімде алушыға уақтылы өтемеген жағдайда банк/лизингтік компания/МҚҰ қаржы агенттігіне 50 (елу) АЕК мөлшерінде айыппұл төлейді;
12) Алушы кредит/микрокредит/лизинг бойынша негізгі борышты мерзімінен бұрын ішінара/толық өтеген жағдайда қаржы агенттігіне кредит/микрокредит/лизинг бойынша негізгі борышты мерзімінен бұрын ішінара/толық өтеу фактісі туралы хабарлауға міндетті.
Алушының кредиті/микрокредиті/лизингі бойынша негізгі борышы мерзімінен бұрын ішінара өтелген жағдайда банк/лизингтік компания/МҚҰ банктік қарыз шартына/микрокредит бойынша шартына/қаржылық лизинг шартына қосымша келісім жасаған кезде қаржы агенттігіне негізгі борышты ішінара өтеу күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде төлемдерді өтеу кестесін өзгерте отырып, субсидиялау шартына тиісті қосымша келісімді қоса бере отырып, банктік қарыз шартына/микрокредит бойынша шартына/қаржылық лизинг шартына қосымша келісімнің көшірмесін жолдайды;
13) қаржы агенттігінен субсидиялар сомасын атаулы аудару туралы хабарлама алмаған жағдайда Алушыға сыйақы мөлшерлемесін толық көлемде өтеу туралы хабарлауға;
14) Субсидиялау қағидалары шеңберінде 2018 жылғы 27 қаңтарға дейін мақұлданған, субсидиялау мерзімі үш жыл болатын жоба бойынша осы Шарттың 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес келіп түскен Алушының өтінімін қарау нәтижесі оң болған кезде күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, субсидиялау шартының қолданылу мерзімін ұзарту туралы өтініш жасауға міндетті.";
17. Банк/лизингтік компания/МҚҰ:
1) қаржы агенттігінен осы Шарттың шеңберінде көзделген субсидияларды уақтылы аударуды талап етуге;

2) в случае прекращения субсидирования по действующему кредиту/микрокредиту/лизингу на основании фактов, установленных пунктом 135 Правил субсидирования установить Получателю ранее действовавшие условия финансирования (в том числе ставку вознаграждения, комиссии, сборы и (или) иные платежи).
3) в случае завершения срока субсидирования по действующему кредиту/микрокредиту/лизингу установить Получателю ранее действовавшие условия финансирования, за исключением ранее уплаченных Получателем и возвращенных банком/лизинговой компанией/МФО комиссии, сборов и (или) иных платежей по действующему кредиту/микрокредиту/ лизингу.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Всю ответственность перед банком/лизинговой компанией/МФО за ненадлежащее исполнение обязательств по своевременному и полному возврату кредита/ микрокредита/лизинга и погашению части не субсидируемой ставки вознаграждения несет Получатель в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и договором банковского займа/договором по микрокредиту/договором финансового лизинга. При этом такая ответственность ни при каких условиях не может быть возложена на финансовое агентство.";
подпункт 1) пункта 33 изложить в следующей редакции:
"1) предоставление финансовым агентством заинтересованным третьим лицам информации и документов, полученных в рамках настоящего Договора по кредиту/микрокредиту/лизингу, по которому осуществляется субсидирование, в том числе банковской и коммерческой тайны, без предварительного письменного согласия Получателя;";
раздел 10 "Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон" изложить в следующей редакции:
"
Финансовое агентство акционерное общество
"Фонд развития предпринимательства "Даму"
______________________________________
место печати (при наличии)
Банк/лизинговая компания/МФО
___________________________
место печати (при наличии)
Получатель
_______________________
место печати (при наличии)
Республика Казахстан
город ________________________
улица ________________________
телефон ______________________
БИН _________________________
ИИК KZ ______________________
БИК _________________________
КБЕ _________________________
АО "________________________"
Республика Казахстан
город _______________________
улица _______________________
телефон _____________________
БИН ________________________
ИИК KZ _____________________
БИК ________________________
КБЕ ________________________
АО/ТОО "__________________"
Республика Казахстан
город ___________________
улица ___________________
телефон _________________
БИН ____________________
";
приложение к указанному договору изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу;

2) Субсидиялау қағидаларының 135-тармағында белгіленген фактілер негізінде қолданыстағы кредит/микрокредит/лизинг бойынша субсидиялау тоқтатылған жағдайда, Алушыға бұрын қолданыста болған қаржыландыру шарттарын (оның ішінде сыйақы мөлшерлемесін, комиссияларды, алымдарды және (немесе) басқа төлемдерді) белгілеуге;
3) қолданыстағы кредит/микрокредит/лизинг бойынша субсидиялау мерзімі аяқталған жағдайда Алушыға ол бұрын төлеген және банк/лизингтік компания/МҚҰ қайтарған комиссияларды, алымдарды және (немесе) қолданыстағы кредит/микрокредит/лизинг бойынша өзге де төлемдерді қоспағанда, бұрын қолданыста болған қаржыландыру шарттарын белгілеуге құқылы.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Қазақстан Республикасының қолданыстағы азаматтық заңнамасына және банктік қарыз шартына/ микрокредит бойынша шартқа/қаржылық лизинг шартына сәйкес кредитті/микрокредиті/лизингті уақтылы және толық қайтару бойынша міндеттемелерді тиісінше орындамағаны және сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланбайтын бір бөлігін өтемегені үшін банк/МҚҰ/лизингтік компания алдындағы барлық жауапкершілікті Алушы көтереді. Бұл ретте осындай жауапкершілік ешбір жағдайда қаржы агенттігіне жүктелмейді.";
33-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) субсидиялау жүзеге асырылатын осы Кредит/микрокредит/лизинг шарты шеңберінде алынған ақпарат пен құжаттарды, оның ішінде банктік және коммерциялық құпияны мүдделі үшінші тұлғаларға Алушының алдын ала жазбаша келісімінсіз қаржы агенттігінің беруіне;";
"Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары" деген 10-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қаржы агенттігі "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы_
_________________
мөр орны
(болған жағдайда)
Банк/лизингтік компания/МҚҰ
____________________
мөр орны
(болған жағдайда)
Алушы __________________
мөр орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны__________
БСН _____________
ЖСК KZ__________
БСК______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН ______________
ЖСК KZ___________
БСК ______________
КБЕ ______________
"_________" АҚ/ЖШС
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН_____________
";
көрсетілген шартқа қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

в типовой форме Договора предоставления государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакций:
"3. Договор вступает в силу с момента его подписания последней из Сторон с использованием ЭЦП в информационной системе субсидирования. При этом, датой заключения настоящего договора определяется дата его подписания с ЭЦП последней из сторон и действует до полного исполнения ими своих обязательств по настоящему Договору.";
пункт 5 исключить;
пункт 6 изложить в следующей редакций:
"6. Выдача гранта осуществляется путем перечисления денежных средств на текущий счет предпринимателя в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола заседания конкурсной комиссии секретарем конкурсной комиссии.";
пункт 25 изложить в следующей редакций:
"25. Любые изменения и дополнения к Договору оформляются на основании решения конкурсной комиссии в электронном виде в информационной системе субсидирования в форме дополнительного соглашения и подписываются уполномоченными лицами Сторон.".
2. Департаменту государственной поддержки и защиты предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
Приложение
к Договору субсидирования
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 18 ноября 2022 года № 82
Форма
График погашений к Договору субсидирования
Идентификационный код: (уникальный 20-ти значный код в формате IBAN)
Дата погашения основного долга
Сумма остатка основного долга
Сумма погашения основного долга
Сумма вознаграждения, оплачиваемая финансовым агентством
Сумма вознаграждения, оплачиваемая Получателем
Итого сумма начисленного вознаграждения
Финансовое агентство акционерное общество
"Фонд развития предпринимательства "Даму"
Банк/лизинговая компания/МФО
Получатель
___________________________
место печати
(при наличии)
______________________________
место печати
(при наличии)
________________________
место печати
(при наличии)
Республика Казахстан
город ________________________
улица ________________________
телефон ______________________
БИН _________________________
ИИК KZ ______________________
БИК _________________________
КБЕ _________________________
АО "________________________"
Республика Казахстан
город _________________________
улица _________________________
телефон _______________________
БИН __________________________
ИИК KZ _______________________
БИК __________________________
КБЕ __________________________
АО/ТОО "__________"
Республика Казахстан
город __________________________
улица __________________________
телефон ________________________
БИН ___________________________

көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар берудің үлгілік шарты нысанында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Шарт субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ пайдалана отырып, Тараптардың соңғысы оған қол қойған сәттен бастап күшіне енеді. Бұл ретте осы шарттың жасалған күні соңғы тараптың ЭЦҚ-мен қол қойған күнімен айқындалады және олар осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.";
5-тармақ алып тасталсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Грант беру конкурстық комиссияның хатшысы Конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кәсіпкердің ағымдағы шотына ақшалай қаражат аудару арқылы жүзеге асырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар конкурстық комиссияның шешімі негізінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қосымша келісім нысанында электрондық түрде ресімделеді және оған Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қояды.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау және қорғау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 18 қарашадағы
№ 82 Субсидиялау шартына
қосымша
Нысан
Субсидиялау шартының өтеу графигі Сәйкестендіру коды: (IBAN форматындағы бірегей 20 таңбалы код)
Негізгі борышты өтеу күні
Негізгі борыштың қалдық сомасы
Негізгі борышты өтеу сомасы
Қаржы агенттігі төлейтiн сыйақы сомасы
Алушы төлейтiн сыйақы сомасы
Есептелген сыйақы сомасының жиыны
Қаржы агенттігі "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Банк/лизингтік компания/МҚҰ
Алушы
____________________
мөрдің орны
(болған жағдайда)
____________________
мөрдің орны
(болған жағдайда)
__________________
мөрдің орны
(болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН _____________
ЖСК KZ__________
БСК______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН ______________
ЖСК KZ___________
БСК ______________
КБЕ ______________
"_____________" АҚ/ЖШС
Қазақстан Республикасы
____________ қаласы
____________көшесі
телефоны___________
БСН _____________