О внесении изменений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 627 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 99 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере деятельности палат юридических консультантов"
Совместный приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 983 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 109. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 декабря 2022 года № 30887
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 627 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 99 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере деятельности палат юридических консультантов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19848) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи" и приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 "Об утверждении Правил формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками и о внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года № 3 "Об утверждении Правил формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28577) и приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года №3 "Об утверждении формы проверочного листа" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17371) ПРИКАЗЫВАЕМ:";
приложения 1 и 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.

"Заң консультанттары палаталарының қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 627 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 99 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 983 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № 109 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 желтоқсанда № 30887 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2023 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Заң консультанттары палаталарының қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 627 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 99 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19848 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабының 5 және 6-тармақтарына және 143-бабының 1-тармағына, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабының 2-тармағына және "Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларын бекіту және "Мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тексеру парақтарының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 маусымдағы № 48 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелді) және "Тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелді) сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:";
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице - министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
И.о. министра национальной
экономики Республики Казахстан
__________Т. Жаксылыков
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
__________А. Муканова
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистке
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
И.о. министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 109 и
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 983
Приложение 1
к совместному приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 627
и Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 99
Критерии оценки степени риска в сфере деятельности палат юридических консультантов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в сфере деятельности палат юридических консультантов (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс), Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи", и Правилами формирования регулирующими государственными органами системы оценки и управления рисками, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 июня 2022 года № 48 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28577) утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2018 года №3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17371).
2. В настоящих Критериях использованы следующие понятия:
1) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля законным интересам физических и юридических лиц с учетом степени тяжести его последствий;
2) система оценки и управления рисками – процесс принятия управленческих решений, направленных на снижение вероятности наступления неблагоприятных факторов путем распределения субъектов контроля по степеням риска для последующего осуществления профилактического контроля с посещением субъекта контроля с целью минимально возможной степени ограничения свободы предпринимательства, обеспечивая при этом допустимый уровень риска в соответствующих сферах деятельности, а также направленных на изменение уровня риска для конкретного субъекта контроля и (или) освобождения такого субъекта контроля и профилактического контроля с посещением субъекта контроля;

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің м.а.
__________Т. Жаксылыков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
_____________ А. Муканова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің м.а. 2022 жылғы
30 қарашадағы № 109 мен
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 983 Бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің 2019 жылғы
27 желтоқсандағы № 627 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 99 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Заң консультанттары палаталарының қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Заң консультанттары палаталарының қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 141-бабының 5 және 6-тармақтарына және 143-бабының 1-тармағына, "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 22 шілдедегі № 48 бұйрығымен бекітілген Реттеуші мемлекеттік органдардың тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесін қалыптастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28577 болып тіркелді) және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 бұйрығымен бекітілген тексеру парақтарының нысандарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17371 болып тіркелді) сәйкес әзірленді.
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылды:
1) тәуекел – бақылау субъектісінің қызметі нәтижесінде оның салдарының ауырлық дәрежесін ескере отырып, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне зиян келтіру ықтималдығы;
2) тәуекелдерді бағалау және басқару жүйесі – бұл ретте тиісті қызмет салаларында тәуекелдің жол берілетін деңгейін қамтамасыз ете отырып, кәсіпкерлік еркіндігін шектеудің ең төмен ықтимал дәрежесі мақсатында бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды кейіннен жүзеге асыру үшін бақылау субъектілерін тәуекел дәрежелері бойынша бөлу арқылы қолайсыз факторлардың басталу ықтималдығын азайтуға бағытталған, сондай-ақ нақты бақылау субъектісі үшін тәуекел деңгейін өзгертуге бағытталған басқарушылық шешімдерді қабылдау және (немесе) осындай бақылау және қадағалау субъектісін бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау;

3) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от степени риска деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта (объекта) контроля;
4) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта контроля;
5) проверочный лист – перечень требований, предъявляемых к деятельности субъектов контроля, несоблюдение которых влечет за собой нарушение прав законных интересов физических и юридических лиц, государства.
6) субъект контроля – палаты юридических консультантов;
7) грубые нарушения – нарушения требований, установленных законодательством Республики Казахстан в сфере деятельности юридических консультантов, которые могут привести к существенным нарушениям прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц;
8) значительные нарушения – нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере деятельности юридических консультантов, создающие предпосылки для причинения вреда жизни, здоровью человека, законным интересам физических и юридических лиц, государства.
9) незначительные нарушения – нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере деятельности юридических консультантов не относящиеся к значительным и грубым нарушениям.
Глава 2. Способы проведения проверки и профилактического контроля с посещением субъекта контроля
3. Критерии оценки степени риска для проведения проверки и профилактического контроля с посещением субъекта контроля формируются посредством определения объективных и субъективных критериев.
Параграф 1. Объективные критерии
4. По объективным критериям к субъектам контроля к высокой степени риска относятся палаты юридических консультантов.
5. В отношении субъектов контроля, отнесенных к высокой степени риска, проводится внеплановый профилактический контроль с посещением и без посещения субъекта контроля.
6. Профилактический контроль с посещением субъекта контроля проводится на основании полугодовых списков профилактического контроля с посещением субъекта контроля.
Параграф 2. Субъективные критерии
7. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка степени риска.
8. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля, нарушающих законодательство Республики Казахстан.
Для оценки степени риска используются следующие источники информации:

3) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі – объективті өлшемшарттар) – қызметтің тәуекел дәрежесіне қарай бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдаланылатын және жеке бақылау субъектісіне (объектісіне) тікелей байланысты емес тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
4) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі – субъективті өлшемшарттар) – нақты бақылау субъектісінің қызмет нәтижелеріне қарай бақылау субъектілерін іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
5) тексеру парағы – бақылау субъектілерінің қызметіне қойылатын, олардың сақталмау жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің құқықтарын, заңды мүдделерін бұзуға әкеп соқтыратын талаптардың тізбесі;
6) бақылау субъектісі – заң консультанттарының палаталары;
7) өрескел бұзушылықтар – жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін елеулі түрде бұзуға әкелуі мүмкін Қазақстан Республикасының заң консультанттарының қызметі саласындағы заңнамасында белгіленген талаптарды бұзушылықтар;
8) елеулі бұзушылықтар – адам өміріне, денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне зиян келтіру үшін алғышарттар туғызатын Қазақстан Республикасының заң консультанттарының қызметі саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар;
9) болмашы бұзушылықтар – елеулі және өрескел бұзушылықтарға жатпайтын Қазақстан Республикасының заң консультанттарының қызметі саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар.
2-тарау. Тексеруді және бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу тәсілдері
3. Тексеруді және бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемшарттарды айқындау арқылы қалыптастырылады.
1-параграф. Объективті өлшемшарттар
4. Объективті өлшемшарттар бойынша бақылау субъектілеріне жоғары тәуекел дәрежесіне заң консультанттарының палаталары жатады.
5. Жоғарғы тәуекел дәрежесіне жататын бақылау субъектілеріне қатысты жоспардан тыс тексерулер, бақылау субъектісіне бару арқылы және бармай профилактикалық бақылау жүргізіледі.
6. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылаудың жартыжылдық тізімдері негізінде жүргізіледі.
2-Параграф. Субъективті өлшемшарттар
7. Субъективті өлшемшарттарды айқындау мынадай кезеңдерді қолдана отырып жүзеге асырылады:
1) дерекқорды қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекел дәрежесін бағалау.
8. Дерекқорды қалыптастыру және ақпарат жинау Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзған бақылау субъектілерін анықтау үшін қажет.
Тәуекел дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері пайдаланылады:

1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом контроля;
2) результаты предыдущих проверок и профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля.
3) анализ официальных интернет – ресурсов государственных органов, средств массовой информации;
4) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений.
5) результаты анализа сведений, представляемых государственными органами и организациями.
9. На основании имеющихся источников информации субъективные критерии подразделяются на три степени нарушения: грубые, значительные, незначительные.
Анализ и оценка субъективных критериев позволит сконцентрировать проведение профилактического контроля с посещением субъекта контроля в отношении субъекта контроля с наибольшим потенциальным риском.
При этом при анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенные и использованные в отношении конкретного субъекта контроля либо данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В отношении субъектов контроля, устранивших в полном объеме выданные нарушения по итогам проведенного предыдущего профилактического контроля с посещением не допускается включение их при формировании списков на очередной период государственного контроля.
10. В зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений по каждому источнику информации определяются субъективные критерии, которые в соответствии с критериями оценки степени риска соответствуют степени нарушения – грубое, значительное и незначительное.
Субъективные критерии к оценке степени риска деятельности субъектов (объектов) контроля изложены в приложении к настоящим Критериям.
11. Исходя из приоритетности применяемых источников информации в соответствии с порядком расчета общий показатель степени риска по субъективным критериям рассчитывается общий показатель степени риска по субъективным критериям по шкале от 0 до 100.
По показателям степени риска субъект (объект) контроля относится к высокой степени риска – при показателе степени риска от 71 до 100 включительно и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля;
Глава 2. Расчет общего показателя степени риска по субъективным критериям
12. Для отнесения субъекта контроля к степени риска применяется следующий порядок расчета показателя степени риска.
При выявлении одного грубого нарушения, субъекта контроля приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится профилактический контроль с посещением субъекта контроля.
При не выявлении грубых нарушений определения показателя степени риска рассчитывается суммарным показателем по нарушениям значительной и незначительной степени.

1) бақылау субъектісі ұсынатын есептілік пен мәліметтер мониторингінің нәтижелері;
2) алдыңғы тексерулер мен бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері;
3) мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын, бұқаралық ақпарат құралдарын талдау;
4) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны;
5) мемлекеттік органдар мен ұйымдар ұсынатын мәліметтерді талдау нәтижелері.
9. Қолда бар ақпарат көздерінің негізінде субъективті өлшемшарттар бұзушылықтың мынадай үш дәрежесі болып бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Субъективті өлшемшарттарды талдау мен бағалау бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды неғұрлым әлеуетті тәуекелі бар бақылау субъектісіне қатысты шоғырландыруға мүмкіндік береді.
Бұл ретте талдау және бағалау кезінде нақты бақылау субъектісіне қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қоюдың ескіру мерзімі өткен деректер қолданылмайды.
Алдыңғы жүргізілген бару арқылы профилактикалық бақылаудың қорытындылары бойынша берілген бұзушылықтарды толық көлемде жойған бақылау субъектілеріне қатысты оларды мемлекеттік бақылаудың кезекті кезеңіне тізімдерді қалыптастыру кезінде енгізуге жол берілмейді.
10. Ықтимал тәуекел мен проблеманың маңыздылығына, бұзушылықтың біржолғы немесе жүйелі сипатына, әрбір ақпарат көзі бойынша бұрын қабылданған шешімдерді талдауға байланысты тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес бұзушылық дәрежесіне – өрескел, елеулі және болмашы дәрежелерге сәйкес келетін субъективті өлшемшарттар айқындалады.
Бақылау субъектілері (объектілері) қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға қатысты субъективті өлшемшарттар осы өлшемшарттарға қосымшада жазылған.
11. Қолданылатын ақпарат көздерінің басымдығын негізге ала отырып, субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу тәртібіне сәйкес субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша бақылау субъектісі (объектісі) – тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 71-ден 100-ді қоса алғанға дейін болған кезде және өзіне қатысты бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізілгенде жоғары тәуекел дәрежесіне жатады.
2-тарау. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу
12. Бақылау субъектісін тәуекел дәрежесіне жатқызу үшін тәуекел дәрежесінің көрсеткішін есептеудің мынадай тәртібі қолданылады.
Бір өрескел бұзушылық анықталған кезде бақылау субъектісіне тәуекел дәрежесінің 100 деген көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізіледі.
Өрескел бұзушылықтар анықталмаған кезде тәуекел дәрежесінің көрсеткішін айқындау елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылықтар бойынша жиынтық көрсеткішпен есептеледі.

При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7
где:
SРз – показатель значительных нарушений;
SР1 – требуемое количество значительных нарушений;
SР2 – количество выявленных значительных нарушений;
при определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,4 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,4
где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений;
общий показатель степени риска (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
SР = SРз + SРн
где:
SР – общий показатель степени риска;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
13. При анализе и оценке степени риска не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного субъекта (объекта) контроля.
14. Кратность проведения профилактического контроля с посещением субъекта контроля определяется по результатам проводимого анализа и оценки получаемых сведений по субъективным критериям, не может быть чаще двух раз в год.
Глава 3. Проверочные листы
15. Проверочные листы составляются для однородных групп субъектов контроля и включают требования в соответствии с пунктом 2 статьи 132 Кодекса и с соблюдением условий, определенных в пункте 2 статьи 143 Кодекса.
Приложение
к Критериям оценки степени
риска в сфере деятельности
палат юридических консультантов
Субъективные критерии к оценке степени риска деятельности субъектов (объектов) контроля
Критерии
Степень нарушения
Раздел 1. По результатам мониторинга отчетности и сведений, представляемых субъектом (объектом) контроля.
1
наличие в членстве менее двухсот юридических консультантов
грубое
2
Не ведение реестра членов палаты
грубое
3
Наличие членства юридического консультанта в других палатах юридических консультантов для оказания юридической помощи в виде представительства интересов лиц в судах
грубое
4
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, исключенного из реестра членов палаты юридических консультантов за нарушение требований законодательства Республики Казахстан об адвокатской деятельности и юридической помощи, правил и стандартов оказания юридической помощи, Кодекса профессиональной этики, если с даты исключения прошло менее чем три года
грубое
5
Отсутствие у члена палаты юридических консультантов договора страхования профессиональной ответственности по обязательствам, возникающим вследствие причинения вреда третьим лицам, которым в соответствии с договором оказывается юридическая помощь
грубое
6
Отсутствие на интернет-ресурсе Палаты следующей информации:
о составе своих членов;
об условиях, способах и порядке обеспечения ответственности членов палаты;
о членах, прекративших свое членство в палате юридических консультантов и об основаниях прекращения их членства;
об условиях членства в палате юридических консультантов;
о содержании правил и стандартов палаты юридических консультантов;
о критериях качества юридической помощи;
о структуре и компетенции органов управления и специализированных органов палаты юридических консультантов, количественном и персональном составе коллегиального органа управления, исполнительного органа управления палаты юридических консультантов, о лице, осуществляющем функции единоличного исполнительного органа управления палаты юридических консультантов;
о решениях, принятых общим собранием членов палаты юридических консультантов и коллегиальным органом управления;
о случаях привлечения членов палаты юридических консультантов к ответственности за нарушение требований законодательства Республики Казахстан об адвокатской деятельности и юридической помощи, правил и стандартов, Кодекса профессиональной этики;
о любых исках и заявлениях, поданных палатой юридических консультантов в суды, а также в отношении палаты;
об отчете о финансово-хозяйственной деятельности, включающем информацию обо всех поступлениях и расходах по каждой специфике отдельно
значительное
7
Неразмещение не реже одного раза в год на своем интернет-ресурсе сводно-аналитической информации о формируемой средней стоимости оказываемых членами палаты юридических услуг за предыдущий период, начиная с даты последнего размещения данной информации, на основании данных, предоставляемых членами палаты, с учетом требований о конфиденциальности
значительное
8
Наличие в составе ревизионной комиссии членов коллегиального или исполнительного органов управления палаты
юридических консультантов
значительное
9
Не обеспечение повышения квалификации своих членов
в соответствии с утвержденными стандартами палаты
значительное
10
Отсутствие правил профессионального поведения и
Кодекса профессиональной этики
значительное
11
Отсутствие установленных условий приема в члены палаты
незначительное
12
Отсутствие установленного объема и порядка оказания комплексной социальной юридической помощи
незначительное
13
Отсутствие контрольного органа (ревизионной комиссии) палаты определяемой Законом Республики Казахстан "О саморегулировании", иными законами Республики Казахстан и уставом палаты юридических консультантов.
грубое
14
Не надлежащее ведение субъектом (объектом) контроля реестра членов палаты юридических консультантов, а именно отсутствие следующих сведений в реестре:
регистрационный номер члена палаты юридических консультантов, дату его регистрации в реестре;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена палаты юридических консультантов, дата его рождения, данные документа, удостоверяющего личность, место жительства, индивидуальный идентификационный номер (для физического лица), номера контактных телефонов;
сведения об обеспечении имущественной ответственности члена палаты юридических консультантов;
сведения о результатах проведенных палатой юридических консультантов проверок члена палаты и фактах применения к нему дисциплинарных и иных взысканий;
сведения о дате приостановления и прекращения членства в палате юридических консультантов и основание такого прекращения.
незначительное

Елеулі бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
SРе = (SР2 х 100/SР1) х 0,7
мұнда:
SРе – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
SР1 – елеулі бұзушылықтардың талап етілетін саны;
SР2 – анықталған елеулі бұзушылықтардың саны;
болмашы бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,4 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
SРб = (SР2 х 100/SР1) х 0,4
мұнда:
SРб – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші;
SР1 – болмашы бұзушылықтардың талап етілетін саны;
SР2 – анықталған болмашы бұзушылықтардың саны;
тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (SР) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және мынадай формула бойынша елеулі және болмашы бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу арқылы айқындалады:
SР = SРе + SРб
мұнда:
SР – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
SРе – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
SРб – болмашы бұзушылықтардың көрсеткіші.
13. Тәуекел дәрежесін талдау және бағалау кезінде нақты бақылау субъектісіне (объектісіне) қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері қолданылмайды.
14. Бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу жиілігі субъективті өлшемшарттар бойынша алынатын мәліметтерге жүргізілетін талдау мен бағалау нәтижелері бойынша айқындалады, жылына екі реттен жиі болмайды.
3-тарау. Тексеру парақтары
15. Тексеру парақтары бақылау субъектілерінің біртекті топтары үшін жасалады және Кодекстің 132-бабының 2-тармағына сәйкес және Кодекстің 143-бабының 2-тармағында айқындалған шарттарды сақтай отырып, талаптарды қамтиды.
Заң консультанттары
палаталарының қызметі
саласындағы тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына
қосымша
Бақылау субъектілері (объектілері) қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға қатысты субъективті өлшемшарттар
Өлшемшарттар
Бұзушылық дәрежесі
1-бөлім. Бақылау субъектісі (объектісі) ұсынатын есептілік пен мәліметтерге жүргізетін мониторингтің нәтижелері бойынша
1
Мүшелігінде екі жүзден аз заң консультантының болуы
өрескел
2
Палата мүшелерінің тізілімін жүргізбеу
өрескел
3
Заң консультантының соттарда адамдардың мүдделерін білдіру түрінде заң көмегін көрсету үшін басқа заң консультанттарының палаталарында мүшелігінің болуы
өрескел
4
Қазақстан Республикасының адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы заңнамасының, заң көмегін көрсету қағидалары мен стандарттарының, Кәсіптік әдеп кодексінің талаптарын бұзғаны үшін заң консультанттары палатасы мүшелерінің тізілімінен шығарылған адамның, егер шығарылған күннен бастап үш жылдан аз уақыт өтсе, заң консультанттарының палатасында мүшелігінің болуы
өрескел
5
Заң консультанттары палатасы мүшесінің шартқа сәйкес заң көмегі көрсетілетін үшінші тұлғаларға зиян келтіру салдарынан туындайтын міндеттемелер бойынша кәсіби жауапкершілікті сақтандыру шартының болуы
өрескел
6
Палатаның интернет-ресурсында мынадай ақпараттардың болмауы:
өз мүшелерінің құрамы туралы;
палата мүшелерінің жауапкершілігін қамтамасыз ету шарттары, тәсілдері мен тәртібі туралы;
заң консультанттарының палатасындағы өз мүшелігін тоқтатқан мүшелер және олардың мүшелігін тоқтату негіздері туралы;
заң консультанттарының палатасындағы мүшелік шарттары туралы; заң консультанттары палатасының қағидалары мен стандарттарының мазмұны туралы;
заң көмегі сапасының өлшемшарттары туралы;
заң консультанттары палатасы басқару органдарының және мамандандырылған органдарының құрылымы мен құзыреті, заң консультанттары палатасының алқалы басқару органының, атқарушы басқару органының сандық және дербес құрамы, заң консультанттары палатасының жеке-дара атқарушы басқару органының функцияларын жүзеге асыратын адам туралы;
заң консультанттары палатасы мүшелерінің жалпы жиналысы мен алқалы басқару органы қабылдаған шешімдер туралы;
заң консультанттары палатасының мүшелерін Қазақстан Республикасының адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы заңнамасының, қағидалар мен стандарттардың, Кәсіптік әдеп кодексінің талаптарын бұзғаны үшін жауаптылыққа тарту жағдайлары туралы;
заң консультанттарының палатасы соттарға берген, сондай-ақ палатаға қатысты соттарға берілген кез келген талап қоюлар мен арыздар туралы;
әрбір ерекшелік бойынша жеке-жеке барлық түсімдер мен шығыстар туралы ақпаратты қамтитын қаржылық-шаруашылық қызмет жөніндегі есеп туралы
елеулі
7
Палата мүшелері беретін деректер негізінде, құпиялылық туралы талаптарды ескере отырып, осы ақпарат соңғы орналастырылған күннен бастап алдыңғы кезең үшін заң консультанттары палатасының мүшелері көрсететін заң кызметтерінің қалыптастырылатын орташа құны туралы жиынтық-талдамалық ақпаратты өзінің интернет-ресурсында жылына бір реттен сиретпей орналастырмау
елеулі
8
Ревизиялық комиссияның құрамында заң консультанттары палатасының алқалы немесе атқарушы басқару органдары мүшелерінің болу
елеулі
9
Палатаның бекітілген стандарттарына сәйкес өз мүшелерінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етпеу
елеулі
10
Кәсіби жүріс-тұрыс қағидалары мен Кәсіби әдеп кодексінің болмауы
елеулі
11
Палата мүшелігіне қабылдау шарттарының болмауы
болмашы
12
Кешенді әлеуметтік заң көмегін көрсетудің белгіленген көлемі мен тәртібінің болмауы
болмашы
13
"Өзін-өзі реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және заң консультанттары палатасының жарғысында айқындалатын палатаның бақылау органының (ревизиялық комиссиясының) болмауы
өрескел
14
Бақылау субъектісінің (объектісінің) заң консультанттары палатасы мүшелерінің тізілімін тиісінше жүргізбеуі, атап айтқанда, тізілімде мынадай мәліметтердің болмауы:
заң консультанттары палатасы мүшесінің тіркеу нөмірі, оны тізілімде тіркелген күні;
заң консультанттары палатасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, жеке басты куәландыратын құжатының деректері, тұрғылықты жері, жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін), байланыс телефондарының нөмірлері;
заң консультанттары палатасы мүшесінің мүліктік жауаптылығын қамтамасыз ету туралы мәліметтер;
заң консультанттарының палатасы палата мүшесіне жүргізген тексерулердің нәтижелері және оған тәртіптік және өзге де жазалар қолдану фактілері туралы мәліметтер;
заң консультанттарының палатасындағы мүшелікті тоқтата тұру және тоқтату күні туралы мәліметтер және мұндай тоқтатудың негізі.
болмашы

Раздел 2. Результаты предыдущего внепланового профилактического контроля с посещением объектов контроля.
15
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, признанного в судебном порядке недееспособным либо ограниченно дееспособным
грубое
16
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, имеющего непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость
грубое
17
отсутствие согласованных с уполномоченным органом критериев качества оказания юридической помощи
грубое
18
Не предоставление ежеквартальной информации в уполномоченный орган о включении членов в палату юридических консультантов, приостановлении членства и об исключении из членства
грубое
19
отсутствие согласованных с уполномоченным органом порядок и условия проведения аттестации для вступления в палату юридических консультантов
грубое
20
отсутствие согласованных с регулирующим государственным органом и уполномоченным органом в области саморегулирования правила и стандарты по вопросам саморегулируемой основанного на обязательном членстве
грубое

2-бөлім. Алдыңғы жоспардан тыс бақылау объектілеріне бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижелері.
15
Заң консультанттары палатасының мүшелігінде сот тәртібімен әрекетке қабілетсіз не әрекетке қабілеті шектеулі деп танылған адамның болуы
өрескел
16
Заң консультанттары палатасының мүшелігінде заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығы бар адамның болуы
өрескел
17
уәкілетті органмен келісілген заң көмегін көрсету сапасы өлшемшарттарының болмауы
өрескел
18
Уәкілетті органға мүшелерді заң консультанттарының палатасына енгізу, мүшелікті тоқтата тұру және мүшеліктен шығару туралы тоқсан сайынғы ақпаратты ұсынбау
өрескел
19
заң консультанттарының палатасына кіру үшін уәкілетті органмен келісілген аттестаттау жүргізу тәртібі мен шарттарының болмауы
өрескел
20
реттеуші мемлекеттік органмен және өзін-өзі реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісілген, міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттейтін ұйым мәселелері бойынша қағидалар мен стандарттардың болмауы
өрескел

Раздел 3. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений
21
Отказ в рассмотрении жалоб и обращений лиц на необоснованность исключения из членов палаты
грубое
22
Не принятие мер воздействия в отношении члена палаты в случае выявления в результате проверки факта нарушений требований законодательства Республики Казахстан, правил и стандартов, условий членства (участия) палаты
грубое
Приложение 2
к совместному приказу
И.о. министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 109 и
И.о. министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 983
Приложение 2
к совместному приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 627 и
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 30 декабря 2019 года № 99
Проверочный лист
В сфере деятельности палат юридических консультантов в соответствии с
Предпринимательским кодексом Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________
(наименование однородной группы субъектов контроля)
в отношении палат юридических консультантов
_______________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку /профилактического контроля с посещением
субъекта контроля
_______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта контроля
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта контроля __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер субъекта
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения
________________________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
наличие в членстве менее двухсот юридических консультантов
2
Не ведение реестра членов палаты
3
Наличие членства юридического консультанта в других палатах юридических консультантов для оказания юридической помощи в виде представительства интересов лиц в судах
4
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, исключенного из реестра членов палаты юридических консультантов за нарушение требований законодательства Республики Казахстан об адвокатской деятельности и юридической помощи, правил и стандартов оказания юридической помощи, Кодекса профессиональной этики, если с даты исключения прошло менее чем три года
5
Отсутствие у члена палаты юридических консультантов договора страхования профессиональной ответственности по обязательствам, возникающим вследствие причинения вреда третьим лицам, которым в соответствии с договором оказывается юридическая помощь
6
Отсутствие на интернет-ресурсе Палаты следующей информации:
о составе своих членов;
об условиях, способах и порядке обеспечения ответственности членов палаты;
о членах, прекративших свое членство в палате юридических консультантов и об основаниях прекращения их членства;
об условиях членства в палате юридических консультантов;
о содержании правил и стандартов палаты юридических консультантов;
о критериях качества юридической помощи;
о структуре и компетенции органов управления и специализированных органов палаты юридических консультантов, количественном и персональном составе коллегиального органа управления, исполнительного органа управления палаты юридических консультантов, о лице, осуществляющем функции единоличного исполнительного органа управления палаты юридических консультантов;
о решениях, принятых общим собранием членов палаты юридических консультантов и коллегиальным органом управления;
о случаях привлечения членов палаты юридических консультантов к ответственности за нарушение требований законодательства Республики Казахстан об адвокатской деятельности и юридической помощи, правил и стандартов, Кодекса профессиональной этики;
о любых исках и заявлениях, поданных палатой юридических консультантов в суды, а также в отношении палаты;
об отчете о финансово-хозяйственной деятельности, включающем информацию обо всех поступлениях и расходах по каждой специфике отдельно
7
Неразмещение не реже одного раза в год на своем интернет-ресурсе сводно-аналитической информации о формируемой средней стоимости оказываемых членами палаты юридических услуг за предыдущий период, начиная с даты последнего размещения данной информации, на основании данных, предоставляемых членами палаты, с учетом требований о конфиденциальности
8
Наличие в составе ревизионной комиссии членов коллегиального или исполнительного органов управления палаты юридических консультантов
9
Не обеспечение повышения квалификации своих членов в соответствии с утвержденными стандартами палаты
10
Отсутствие правил профессионального поведения и Кодекса профессиональной этики
11
Отсутствие установленных условий приема в члены палаты
12
Отсутствие установленного объема и порядка оказания комплексной социальной юридической помощи
13
Отсутствие контрольного органа (ревизионной комиссии) палаты определяемой Законом Республики Казахстан "О саморегулировании", иными законами Республики Казахстан и уставом палаты юридических консультантов.
14
Не надлежащее ведение субъектом (объектом) контроля реестра членов палаты юридических консультантов, а именно отсутствие следующих сведений в реестре:
регистрационный номер члена палаты юридических консультантов, дату его регистрации в реестре;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена палаты юридических консультантов, дата его рождения, данные документа, удостоверяющего личность, место жительства, индивидуальный идентификационный номер (для физического лица), номера контактных телефонов;
сведения об обеспечении имущественной ответственности члена палаты юридических консультантов;
сведения о результатах проведенных палатой юридических консультантов проверок члена палаты и фактах применения к нему дисциплинарных и иных взысканий;
сведения о дате приостановления и прекращения членства в палате юридических консультантов и основание такого прекращения.
15
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, признанного в судебном порядке недееспособным либо ограниченно дееспособным
16
Наличие членства лица в палате юридических консультантов, имеющего непогашенную или неснятую в установленном законом порядке судимость
17
отсутствие согласованных с уполномоченным органом критериев качества оказания юридической помощи
18
Не предоставление ежеквартальной информации в уполномоченный орган о включении членов в палату юридических консультантов, приостановлении членства и об исключении из членства
19
отсутствие согласованных с уполномоченным органом порядок и условия проведения аттестации для вступления в палату юридических консультантов
20
отсутствие согласованных с регулирующим государственным органом и уполномоченным органом в области саморегулирования правила и стандарты по вопросам саморегулируемой основанного на обязательном членстве
21
Отказ в рассмотрении жалоб и обращений лиц на необоснованность исключения из членов палаты
22
Не принятие мер воздействия в отношении члена палаты в случае выявления в результате проверки факта нарушений требований законодательства Республики Казахстан, правил и стандартов, условий членства (участия) палаты
Должностное (ые) лицо (а):
________________________________________________________________________________
(должность)                                                 (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность)             (подпись)
Руководитель субъекта контроля _____________________________________________
(должность)             (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)

3-бөлім. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы және саны
21
Палата мүшелігінен шығарудың негізсіздігіне адамдардың шағымдары мен өтініштерін қараудан бас тарту
өрескел
22
Тексеру нәтижесінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын, палатаның қағидалары мен стандарттарын, оған мүше болу (қатысу) шарттарын бұзу фактісі анықталған жағдайда, палата мүшесіне қатысты ықпал ету шараларын қабылдамау
өрескел
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің м.а. 2022 жылғы
30 қарашадағы № 109 мен
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 983 Бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің 2019 жылғы
27 желтоқсандағы № 627 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 99 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Тексеру парағы
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес заң консультанттары палаталарының қызметі саласында
_______________________________________________________________________________
(бақылау субъектілері біртекті тобының атауы)
_______________________________________________________________________________
Заң консультанттары палатасына қатысты___________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындаған мемлекеттік орган
_______________________________________________________________________________
Тексеруді/бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт
_______________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің атауы ______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі
______________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы
______________________________________________________________________________
Талаптардың тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Мүшелігінде екі жүзден аз заң консультантының болуы
2
Палата мүшелерінің тізілімін жүргізбеу
3
Заң консультантының соттарда адамдардың мүдделерін білдіру түрінде заң көмегін көрсету үшін басқа заң консультанттарының палаталарында мүшелігінің болуы
4
Қазақстан Республикасының адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы заңнамасының, заң көмегін көрсету қағидалары мен стандарттарының, Кәсіптік әдеп кодексінің талаптарын бұзғаны үшін заң консультанттары палатасы мүшелерінің тізілімінен шығарылған адамның, егер шығарылған күннен бастап үш жылдан аз уақыт өтсе, заң консультанттарының палатасында мүшелігінің болуы
5
Заң консультанттары палатасы мүшесінің шартқа сәйкес заң көмегі көрсетілетін үшінші тұлғаларға зиян келтіру салдарынан туындайтын міндеттемелер бойынша кәсіби жауапкершілікті сақтандыру шартының болуы
6
Палатаның интернет-ресурсында мынадай ақпараттардың болмауы:
өз мүшелерінің құрамы туралы;
палата мүшелерінің жауапкершілігін қамтамасыз ету шарттары, тәсілдері мен тәртібі туралы;
заң консультанттарының палатасындағы өз мүшелігін тоқтатқан мүшелер және олардың мүшелігін тоқтату негіздері туралы;
заң консультанттарының палатасындағы мүшелік шарттары туралы; заң консультанттары палатасының қағидалары мен стандарттарының мазмұны туралы;
заң көмегі сапасының өлшемшарттары туралы;
заң консультанттары палатасы басқару органдарының және мамандандырылған органдарының құрылымы мен құзыреті, заң консультанттары палатасының алқалы басқару органының, атқарушы басқару органының сандық және дербес құрамы, заң консультанттары палатасының жеке-дара атқарушы басқару органының функцияларын жүзеге асыратын адам туралы;
заң консультанттары палатасы мүшелерінің жалпы жиналысы мен алқалы басқару органы қабылдаған шешімдер туралы;
заң консультанттары палатасының мүшелерін Қазақстан Республикасының адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы заңнамасының, қағидалар мен стандарттардың, Кәсіптік әдеп кодексінің талаптарын бұзғаны үшін жауаптылыққа тарту жағдайлары туралы;
заң консультанттарының палатасы соттарға берген, сондай-ақ палатаға қатысты соттарға берілген кез келген талап қоюлар мен арыздар туралы;
әрбір ерекшелік бойынша жеке-жеке барлық түсімдер мен шығыстар туралы ақпаратты қамтитын қаржылық-шаруашылық қызмет жөніндегі есеп туралы
7
Палата мүшелері беретін деректер негізінде, құпиялылық туралы талаптарды ескере отырып, осы ақпарат соңғы орналастырылған күннен бастап алдыңғы кезең үшін заң консультанттары палатасының мүшелері көрсететін заң кызметтерінің қалыптастырылатын орташа құны туралы жиынтық-талдамалық ақпаратты өзінің интернет-ресурсында жылына бір реттен сиретпей орналастырмау
8
Ревизиялық комиссияның құрамында заң консультанттары палатасының алқалы немесе атқарушы басқару органдары мүшелерінің болу
9
Палатаның бекітілген стандарттарына сәйкес өз мүшелерінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз етпеу
10
Кәсіби жүріс-тұрыс қағидалары мен Кәсіби әдеп кодексінің болмауы
11
Палата мүшелігіне қабылдау шарттарының болмауы
12
Кешенді әлеуметтік заң көмегін көрсетудің белгіленген көлемі мен тәртібінің болмауы
13
"Өзін-өзі реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында және заң консультанттары палатасының жарғысында айқындалатын палатаның бақылау органының (ревизиялық комиссиясының) болмауы
14
Бақылау субъектісінің (объектісінің) заң консультанттары палатасы мүшелерінің тізілімін тиісінше жүргізбеуі, атап айтқанда, тізілімде мынадай мәліметтердің болмауы:
заң консультанттары палатасы мүшесінің тіркеу нөмірі, оны тізілімде тіркелген күні;
заң консультанттары палатасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні, жеке басты куәландыратын құжатының деректері, тұрғылықты жері, жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін), байланыс телефондарының нөмірлері;
заң консультанттары палатасы мүшесінің мүліктік жауаптылығын қамтамасыз ету туралы мәліметтер;
заң консультанттарының палатасы палата мүшесіне жүргізген тексерулердің нәтижелері және оған тәртіптік және өзге де жазалар қолдану фактілері туралы мәліметтер;
заң консультанттарының палатасындағы мүшелікті тоқтата тұру және тоқтату күні туралы мәліметтер және мұндай тоқтатудың негізі.
15
Заң консультанттары палатасының мүшелігінде сот тәртібімен әрекетке қабілетсіз не әрекетке қабілеті шектеулі деп танылған адамның болуы
16
Заң консультанттары палатасының мүшелігінде заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығы бар адамның болуы
17
уәкілетті органмен келісілген заң көмегін көрсету сапасы өлшемшарттарының болмауы
18
Уәкілетті органға мүшелерді заң консультанттарының палатасына енгізу, мүшелікті тоқтата тұру және мүшеліктен шығару туралы тоқсан сайынғы ақпаратты ұсынбау
19
заң консультанттарының палатасына кіру үшін уәкілетті органмен келісілген аттестаттау жүргізу тәртібі мен шарттарының болмауы
20
реттеуші мемлекеттік органмен және өзін-өзі реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісілген, міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттейтін ұйым мәселелері бойынша қағидалар мен стандарттардың болмауы
21
Палата мүшелігінен шығарудың негізсіздігіне адамдардың шағымдары мен өтініштерін қараудан бас тарту
22
Тексеру нәтижесінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын, палатаның қағидалары мен стандарттарын, оған мүше болу (қатысу) шарттарын бұзу фактісі анықталған жағдайда, палата мүшесіне қатысты ықпал ету шараларын қабылдамау
Лауазымды адам (дар):____________________________________________________________
(лауазымы)                               (қолы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) лауазымы)             (қолы)
Бақылау субъектісінің басшысы ____________________________________________________
(лауазымы)                         (қолы)
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)