О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 225 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности кредитным бюро и Правил ее представления"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 99. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2022 года № 30932
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 225 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности кредитным бюро и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19682) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности кредитным бюро";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень отчетности кредитного бюро согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Правила представления отчетности кредитным бюро согласно приложению 4 к настоящему постановлению.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 225 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 21 қарашадағы № 99 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 желтоқсанда № 30932 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 225 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19682 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес кредиттік бюро есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес есепті тоқсан ішінде қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.";
1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қаржы нарығының статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Касенов) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка Казахстана
Г. Пирматов
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Председатель
Национального Банка Казахстана
от 21 ноября 2022 года № 99
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Перечень отчетности кредитного бюро
Отчетность кредитного бюро включает в себя:
1) отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации;
2) отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала.
Приложение 2
к постановлению Председатель
Национального Банка Казахстана
от 21 ноября 2022 года № 99
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
www.nationalbank.kz
Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных истори
и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств
в разрезе поставщиков информации
Индекс формы административных данных: Pril_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" ____________ 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: кредитное бюро
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица 1. Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй
Наименование показателя
Количество кредитных историй за отчетный период
Количество кредитных историй с начала создания базы данных с нарастающим итогом
1
2
3
4
1
Общее количество кредитных историй, в том числе
1.1
по физическим лицам
1.2
по юридическим лицам
Таблица 2. Отчет о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации
№
Наименование поставщика информации
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя)
Количество договоров о предоставлении займов, услуг за отчетный период
Количество договоров по условным обязательствам за отчетный период
всего
в том числе
всего
в том числе
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Банки второго уровня
1.1
1.n
2
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
2.1
2.n
3
Организации, осуществляющие микрофинансовую деятельность
3.1
3.n
4
Индивидуальные предприниматели или юридические лица, реализующие товары и услуги в кредит либо предоставляющие отсрочки платежей
4.1
4.n
5
Государственная корпорация "Правительство для граждан"
6
Субъекты естественной монополии, оказывающие коммунальные услуги
6.1
6.n
7
Коллекторские агентства
7.1
7.n
8
Иные лица на основании договоров о предоставлении информации
8.1
8.n
Всего
продолжение таблицы
Количество договоров о предоставлении займов, услуг с начала создания базы данных с нарастающим итогом
Количество договоров по условным обязательствам с начала создания базы данных с нарастающим итогом
Дата последнего обновления информации в базе данных поставщиком информации
всего
в том числе
всего
в том числе
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
по физическим лицам
по индивидуальным предпринимателям
по юридическим лицам
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
____________________________________________________________________
___________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о количестве
кредитных историй в базе
данных кредитных историй
и о количестве договоров
о предоставлении займов, услуг
и условных обязательств
в разрезе поставщиков информации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации (индекс: Pril_2, периодичность ежеквартальная)

2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы 2022 жылғы
21 қарашадағы № 99 Қаулыға
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
1-қосымша
Кредиттік бюро есептілігінің тізбесі
Кредиттік бюроның есептілігінде:
1) кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп;
2) есепті тоқсан ішінде қосымша қызмет түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп қамтылады.
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы 2022 жылғы
21 қарашадағы № 99 Қаулыға
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны және ақпаратты берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Pril_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кредиттік бюро
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті
тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы есеп
Көрсеткіштің атауы
Есепті кезеңдегі кредиттік тарихтың саны
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік тарихтың саны
1
2
3
4
1
Кредиттік тарихтың жалпы саны6 оның ішінде
1.1
жеке тұлғалар бойынша
1.2
заңды тұлғалар бойынша
2-кесте. Ақпаратты берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп
Ақпарат берушінің атауы
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкер үшін)
Есепті кезеңдегі қарыздар беру, қызметтер көрсету жөніндегі шарттардың саны
Есепті кезеңдегі шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Екінші деңгейдегі банктер
1.1
1.n
2
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
2.1
2.n
3
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар
3.1
3.n
4
Тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлер немесе заңды тұлғалар
4.1
4.n
5
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
6
Коммуналдық қызмет көрсететін табиғи монополия субъектілері
6.1
6.n
7
Коллекторлық агенттіктер
7.1
7.n
8
Ақпарат беру туралы шарттар негізінде өзге де тұлғалар
8.1
8.n
Барлығы
кестенің жалғасы
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап қарыздар беру, қызметтер көрсету жөніндегі шарттардың саны
Үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны
Ақпарат берушінің дерекқордағы ақпаратты соңғы жаңартқан күні
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
жеке тұлғалар бойынша
дара кәсіпкерлер бойынша
заңды тұлғалар бойынша
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам _____________________
____________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Кредиттік тарих
дерекқорындағы кредиттік
тарихтың саны туралы және
ақпарат берушілер бойынша
қарыздар беру, қызметтер
көрсету және шартты
міндеттемелер жөніндегі
шарттардың саны туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп (индексі: Pril_2, кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве кредитных историй в базе данных кредитных историй и о количестве договоров, о предоставлении займов, услуг и условных обязательств в разрезе поставщиков информации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется кредитным бюро ежеквартально и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают исполнитель и руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 3 таблицы 1 указывается количество кредитных историй, внесенных в базу данных кредитных историй, за отчетный период.
6. В графе 4 таблицы 1 указывается количество кредитных историй, внесенных в базу данных кредитных историй, с начала создания базы данных с нарастающим итогом.
7. В графах 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 таблицы 2 указываются соответственно сведения о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств, поступивших в базу данных кредитного бюро в течение отчетного квартала.
8. В графах 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 и 19 таблицы 2 указываются сведения о количестве договоров о предоставлении займов, услуг и условных обязательств, поступивших в базу данных кредитного бюро, с начала создания базы данных с нарастающим итогом.
9. В графе 20 таблицы 2 указывается дата последнего обновления информации в базе данных поставщиком информации.
10. В строке 3 таблицы 2 указываются сведения по организациям, осуществляющим микрофинансовую деятельность, имеющим лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан "О микрофинансовой деятельности".
11. В строке 4 таблицы 2 указываются сведения по индивидуальным предпринимателям или юридическим лицам, реализующим товары и услуги в кредит либо предоставляющим отсрочки платежей, систематизированные признаки которых определяются постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 января 2005 года № 25 "Об утверждении систематизированных признаков индивидуальных предпринимателей или юридических лиц, реализующих товары и услуги в кредит либо предоставляющих отсрочки платежей".
Приложение 3 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 21 ноября 2022 года № 99
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала
Индекс формы административных данных: Pril_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "____"__________ 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: кредитное бюро
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее пятнадцатого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица. Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности
Наименование клиента
Основание
Наименование услуги
Стоимость услуги, тыс. тенге
Дата оказания услуги
1
2
3
4
5
6
1.
Вид деятельности 1
1.1
1.n
2.
Вид деятельности 2
2.1
2.2
2.n
n.
Вид деятельности n
n.1
n. n
Всего
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о результатах
осуществления дополнительных
видов деятельности
в течение отчетного квартала
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала (индекс: Pril_3, периодичность: ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Кредиттік тарих дерекқорындағы кредиттік тарихтың саны туралы және ақпарат берушілер бойынша қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Кредиттік бюро Нысанды тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға орындаушы және басшы немесе ол есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 3-бағанында есепті кезеңде кредиттік тарих дерекқорына енгізілген кредиттік тарихтың саны көрсетіледі.
6. 1-кестенің 4-бағанында үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік тарих дерекқорына енгізілген кредиттік тарихтың саны көрсетіледі.
7. 2-кестенің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарында тиісінше есепті тоқсан ішінде кредиттік бюроның дерекқорына түскен қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 2-кестенің 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 және 19-бағандарында үдемелі жиынтықпен дерекқор жасалғаннан бастап кредиттік бюроның дерекқорына түскен қарыздар беру, қызметтер көрсету және шартты міндеттемелер жөніндегі шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 2-кестенің 20-бағанында ақпарат берушінің дерекқордағы ақпаратты соңғы жаңартқан күні көрсетіледі.
10. 2-кестенің 3-жолында "Микроқаржылық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
11. 2-кестенің 4-жолында жүйелендiрiлген белгiлерi "Тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлердiң немесе заңды тұлғалардың жүйелендiрiлген белгiлерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 қаңтардағы № 25 қаулысында тауарларды және көрсетiлетiн қызметтердi кредитке өткiзетiн не төлемдердiң мерзiмiн ұзартатын жеке кәсiпкерлер немесе заңды тұлғалар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы 2022 жылғы
21 қарашадағы № 99 Қаулыға
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: Pril_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ____________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: кредиттік бюро
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың он бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын.
Нысан
Кесте. Қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп
Клиенттің атауы
Негізі
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, мың теңгемен
Қызмет көрсету күні
1
2
3
4
5
6
1.
1-қызмет түрі
1.1
1.n
2.
2-қызмет түрі
2.1
2.2
2.n
n.
n қызмет түрі
n.1
n. n
Барлығы
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)    қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол функциясы жүктелген адам
_____________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)      қолы
Күні  20__ жылғы "______" __________________
Есепті тоқсан ішінде қызметтің
қосымша түрлерін жүзеге
асыру нәтижелері туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп (индексі: Pril_3, кезеңділігі: тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о результатах осуществления дополнительных видов деятельности в течение отчетного квартала" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма составляется кредитным бюро ежеквартально и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
4. Форму подписывают исполнитель и руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строках 1, 2 и n графы 2 указываются наименования дополнительных видов деятельности, предусмотренных пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", в рамках которых в течение отчетного квартала предоставлялись услуги.
Приложение 4 к постановлению
Председатель Национального
Банка Казахстана
от 21 ноября 2022 года № 99
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2019 года № 225
Правила представления отчетности кредитным бюро
1. Настоящие Правила представления отчетности кредитным бюро разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", частью второй статьи 5 Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления кредитным бюро отчетности в Национальный Банк Республики Казахстан.
2. Отчетность представляется в электронном формате посредством использования информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан".
3. Отчетность, подписанная посредством электронно-цифровой подписи руководителем кредитного бюро или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем кредитного бюро или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Есепті тоқсан ішінде қызметтің қосымша түрлерін жүзеге асыру нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы екінші бөлігіне және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Кредиттік бюро Нысанды тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады.
4. Нысанға орындаушы мен басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанның 1, 2 және n-жолдарында "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 2-тармағында көзделген шеңберінде есепті тоқсан ішінде қызметтер көрсетілген қосымша қызмет түрлерінің атаулары көрсетіледі.
Қазақстан Ұлттық Банкінің
Төрғасы 2022 жылғы
21 қарашадағы № 99 Қаулыға
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 28 қарашадағы
№ 225 қаулысына
4-қосымша
Кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы Кредиттік бюроның есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы екінші бөлігіне, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және кредиттік бюроның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есептілік "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйені пайдалану арқылы электрондық форматта ұсынылады.
3. Кредиттік бюроның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қол қойған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін кредиттік бюроның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен көрсетіледі.