О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султан от 16 июля 2021 года № 66/9-VI "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Нур-Султан при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение маслихата города Астаны от 30 сентября 2022 года № 242/32-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2022 года № 30195. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 29 марта 2024 года № 163/20-VIII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 29.03.2024 № 163/20-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султан "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Нур-Султан при амбулаторном лечении бесплатно" от 16 июля 2021 года № 66/9-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23923) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению к настоящему решению";
заголовок приложения к указанному решению изложить в новой редакции:
"Перечень дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 16 шілдедегі № 66/9-VI "Нұр-Сұлтан қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2022 жылғы 30 қыркүйектегі № 242/32-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 қазанда № 30195 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 163/20-VIII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 29.03.2024 № 163/20-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының "Нұр-Сұлтан қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" 2021 жылғы 16 шілдедегі № 66/9-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23923 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбын жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды осы шешімге қосымшаға сәйкес қосымша тегін берсін";
көрсетілген шешімнің қосымшасының тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы тізбесі";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата города Астаны Е. Каналимов
Приложение к решению
маслихата города Астаны
от 30 сентября 2022 года № 242/32-VII
Приложение к решению
маслихата города Нур-Султан
от 16 июля 2021 года № 66/9-VI
Перечень дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, предоставляемых отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированным в городе Астане при амбулаторном лечении бесплатно
№ п/п
Наименование заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5
1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, раствор для ингаляций
Колистиметат натрия, порошок для ингаляций
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Вориконазол, лиофилизат для приготовления раствора, таблетка
Амфотерицин В, порошок для приготовления концентрата для инфузий
2)
Другая вторичная легочная гипертензия, ассоциированная с врожденными пороками сердца
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, раствор для ингаляций
3)
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Риоцигуат, таблетка, покрытая пленочной оболочкой
4)
Синдром Драве
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
5)
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
6)
Анкилозирующий спондилит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
7)
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
Голимумаб, раствор для инъекций

2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихатның хатшысы Е. Каналимов
Астана қаласы мәслихатының
2022 жылғы 30 қыркүйектегі
№ 242/32-VII шешіміне
қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 16 шілдедегі
№ 66/9-VI шешіміне
қосымша
Астана қаласында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы тізбесі
Р/с №
Аурудың атауы
Халықтың санаты
Дәрілік заттарды тағайындау көрсеткіші (дәрежесі, сатысы, ағым ауырлығы)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны), медициналық бұйымдардың, мамандандырылған емдік өнімдердің атауы
1
2
3
4
5
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1)
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тобрамицин, ингаляцияға арналған ерітінді
Натрий колистиметаты, ингаляцияға арналған ұнтақ
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Вориконазол, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, таблетка
Амфотерицин В, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
2)
Туа біткен жүрек ақауы кезіндегі басқа екіншілікті өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3)
Алғашқы өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблеткалар
4)
Драве синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Стирипентол, капсула
Клобазам, таблетка
5)
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Вандетаниб, таблетка
6)
Шорбуындаушы спондилит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Инфликсимаб, инъекцияға арналған ұнтақ
7)
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Тоцилизумаб, инъекция дайындау үшін ерітінді жасауға арналған концентрат
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
Голимумаб инъекцияға арналған ерітінді

8)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бетаметазон, мазь
Бетаметазон и салициловая кислота, спрей для наружого применения
9)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора
10)
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид Эвохалер (салметерол и флутиказон), аэрозоль для ингаляций
11)
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Микардис (телмисартан), таблетка
Микардис плюс (телмисартан и гидрохлортиазид) таблетка
12)
Контрацепция
Женщины с тяжелыми экстрагенитальными заболеваниями, женщины с абсолютными противопоказаниями к беременности, социально уязвимая группа риска из всех женщин фертильного возраста
Все стадии и степени тяжести
Дроспиренон и этинилэстрадиол, таблетка, драже
Дезогестрел, таблетка, драже
Левоноргестрел и этинилэстрадиол, таблетка, драже
13)
Криопирин-ассоциированный периодический синдром
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций, раствор для инъекций
14)
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В случае отсутствия ответа на традиционную терапию
Глекапревир и пибрентасвир, таблетка
15)
Рак щитовидной железы T3N0M0
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ленватиниб, капсула
16)
Множественная миелома
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Даратумумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
17)
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологически или генетически
Панкреатин, таблетка, капсула
18)
Ихтиоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бепантен (Декспантенол), мазь, крем
19)
Острый лимфобластный лейкоз с филадельфийской хромосомой
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Понатиниб, таблетка

8)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Бетаметазон, жақпа майы
Бетаметазон және салицил қышқылы, сыртқа қолдануға арналған спрей
9)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, инъекция дайындау үшін ерітінді, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
10)
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Серетид Эвохалер (салметерол және флутиказон), ингаляцияларға арналған аэрозоль
11)
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Микардис (телмисартан) таблетка
Микардис плюс (телмисартан және гидрохлортиазид) таблетка
12)
Контрацепция
Ауыр экстрагениталды аурулары бар әйелдер, жүктілікке қарсы көрсеткіштері бар әйелдер, бала туу жасындағы барлық әйелдердің әлеуметтік осал топтары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Этинилэстрадиол және дроспиренон, таблетка, драже
Дезогестрел, таблетка, драже
Этинилэстрадиол және левоноргестрел, таблетка, драже
13)
Криопиринмен байланысты мерзімді синдром
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Канакинумаб, инъекция дайындау үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
14)
Созылмалы вирустық C гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін жағдайда
Глекапревир және пибрентасвир, таблетка
15)
Қалқанша безінің қатерлі ісігі T3N0M0
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Ленватиниб, капсула
16)
Көпжақты миелома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Даратумумаб, инфузияға арналған ерітінді жасауға концентрат
17)
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансг-лютаминазаға қарсы денелері бар, гистология-лық немесе генетикалық расталған, белсенді сатыда
Панкреатин, таблетка, капсула
18)
Ихтиоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Бепантен (Декспантенол), жақпа майы, крем
19)
Филадельфия хромосомасымен жедел лимфобластикалық лейкоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Понатиниб, таблетка

20)
Острый миелобластный лейкоз, М3 клеточный вариант
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Третиноин, капсула
21).
Атопический дерматит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Дупилумаб, раствор для инъекций
22)
Серозный эпителиальный рак яичников
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Олапариб, капсула, таблетка
23)
Туберозный склероз. Структурная фокальная эпилепсия. Эпилептическая энцефалопатия. Синдром Веста.
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Вигабатрин, таблетка
Сультиам, таблетка
Зонисамид, таблетка
Клобазам, таблетка
24)
Изосерологическая несовместимость крови матери и плода
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Анти-Д иммуноглобулин, раствор для инъекций
25)
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Наличие противопоказаний к проведению спленэктомии
Ромиплостим, порошок для приготовления раствора для инъекций
26)
Прогрессирующая мышечная дистрофия Дюшенна
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Дефлазакорт, таблетка
27)
Рассеянный склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диметилфумарат, капсула
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Кладрибин, таблетка
28)
Спастическая кривошея
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Комплекс ботулинический токсин типа а-гемаглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
29)
Болезнь Помпе
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Алглюкозидаза альфа, порошок для приготовления концентрата для инфузий
30)
Наследственный ангионевротический отек
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Ингибитор С1-эстеразы человеческий, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
31)
Хроническая воспалительная демиелинизирующая полинейропатия
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Иммуноглобулин, раствор для инфузий

20)
Жедел миелобластикалық лейкоз, M3 жасушаларының нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Третиноин, капсула
21)
Ауыр атопиялық дерматит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Дупилумаб, инъекцияға арналған ерітінді
22)
Сероздық эпителиальды аналық без қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Олапариб, капсула
23)
Туберкулез склерозы. Құрылымдық фокальды эпилепсия. Эпилептикалық энцефолапатия. Веста синдромы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Вигабатрин, таблетка
Сультиам, таблетка
Зонисамид, таблетка
Клобазам, таблетка
24)
Ана мен ұрықтың қанының изосерологиялық үйлесімсіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Анти-Д иммуноглобулин, инъекция дайындау үшін ерітінді
25)
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Спленэктомия өткізуге қарсы көрсетілімдердің болуы
Ромиплостим, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
26)
Дюшеннің прогрессивті бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Дефлазакорт, таблетка
27)
Шашыраңқы склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Диметилфумарат, капсула
Белсенді фазада дәстүрлі терапияға толық емес жауаппен
Кладрибин, таблетка
28)
Құрысқан мойынқисаюы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
А-гемаглютинин үлгідегі ботулиндік упттық кешен, инъекция дайындау үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
29)
Помпе ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Алглюкозидаза альфа, инфузия үшін концентрат дайындауға арналған ұнтақ
30)
Тұқым қуалайтын ангионеврологиялық ісіну
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Адамның С1-эстераза ингибиторы, инъекция дайындау үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
31)
Созылмалы қабыну демиелинациялаушы полиневропатия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Иммуноглобулин, инфузияға арналған ерітінді

32)
Боковой амиотрофический склероз
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол, таблетки
33)
Бронхиальная астма
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Омализумаб, порошок для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем
34)
Прогрессирующая спинальная мышечная атрофия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Нусинерсен, раствор для интратекального введения
35)
Рак легкого
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бригатиниб, таблетка
2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостомической трубки
Трахеостомическая трубка
Аспирационный катетер
Тепловлагообменник
Гастростома, набор для интродукции гастростомы
Шприц тип Жане
2)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Повязка мазевая с серебром
Повязка без фармпрепаратов
Влажные гигиенические салфетки
Повязка стерильная
Повязка абсорбирующая стерильная
Повязка абсорбирующая
Пластырь
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка
Повязка мазевая с перуанским бальзамом
Стерильные салфетки
Бинт фиксирующий эластичный
Фиксирующий бинт
Сетчатый трубчатый бинт
Бинт ватный мягкий нестерильный
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола
Перчатки эластичные для защиты и фиксации повязок
Эпадерм мазь, крем
3)
Хроническая сердечная недостаточность
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Имплантация вспомогательных устройств, искусственного сердца и трансплантация сердца
Адгезивная стерильная повязка
Стерильная пленочная повязка
4)
Контрацепция
Женщины с тяжелыми экстрагенитальными заболеваниями, женщины с абсолютными противопоказаниями к беременности, социально уязвимая группа риска из всех женщин фертильного возраста
Все стадии и степени тяжести
Внутриматочная спираль
Презерватив
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1)
Целиакия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с наличием антител к тканевой трансглютаминазе, подтвержденный гистологически или генетически
Смесь безглютеновая для выпечки хлеба
Универсальная смесь безглютеновая
Макаронные изделия безглютеновые
Томатный соус без глютена
Печенье безглютеновое
Вафли безглютеновые
Конфеты безглютеновые

32)
Амиотрофиялық бүйірлік склероз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Рилузол, таблетка
33)
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Омализумаб жиынтығында еріткіші бар инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
34)
Прогрессивті жұлын бұлшықетінің атрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Нусинерсен, интратекальді енгізуге арналған ерітінді
35)
Өкпе обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейтін белсенді сатыда
Бригатиниб, таблетка
2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1)
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомиялық түтікше иеленушілері
Трахеостомиялық түтік
Аспирациялық катетер
Жылу қағал алмастырғыш
Гастростома, гастростоманы интродукциялауға арналған жиынтық
Жане типті шприц
2)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Күмісі бар майланған таңғыш
Фармацевтикалық дәрілік затсыз таңғыштар
Ылғалды гигиеналық майлықтар
Стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын стерильді
Абсорбциялайтын таңғыш
Бұласыр
Гидротюль, гидроактивті жақпа таңғыш
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш
Стерильді майлықтар
Бекітетін созылмалы бинт
Бекітетін бинт
Торлы құбырлы бинт
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт
Хлорамфеникол негізіндегі стерильді таңғыш
Таңғышты қорғауға және бекітуге арналған серпімді қолғаптар
Эпидерм жақпа, крем
3)
Созылмалы жүрек жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Көмекші құралдарды имплантациялау, жасанды жүрек пен жүректі трансплантациялау
Адгезивті стерильді таңғыш
Стерильді үлдірлі таңғыш
4)
Контрацепция
Ауыр экстрагениталды аурулары бар әйелдер, жүктілікке қарсы көрсеткіштері бар әйелдер, бала туу жастағы барлық әйелдердің әлеуметтік осал топтары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Жатырішілік спираль
Презерватив
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі мамандандырылған емдік өнімдер
1)
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ұлпалық трансг-лютаминазаға қарсы денелері бар, гистология-лық немесе генетикалық расталған, белсенді сатыда
Нан пісіруге арналған глютенсіз қоспа
Глютенсіз әмбебап қоспа
Глютенсіз макарон өнімдері
Глютенсіз қызанақ соусы
Глютенсіз печенье
Глютенсіз вафли
Глютенсіз кәмпиттер

2)
Стеноз гортани
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Носители трахеостомической трубки
Смесь для энтерального питания
3)
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь для энтерального питания
4)
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь для энтерального питания
5)
Нарушение обмена жирных кислот
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Смесь с низким содержанием длинноцепочечных триглициридов и с высоким содержанием среднецепочечных триглециридов
6)
Эпилепсия, церебральный паралич
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Носители гастростомы с псевдобульбарным синдромом
Сухая смесь на основе аминокислот

2)
Көмей стенозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Трахеостомиялық түтікше иеленушілері
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
3)
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
4)
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Энтеральді тамақтануға арналған қоспа
5)
Май қышқылдарының алмасуының бұзылуы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Ұзын тізбекті триглицеридтердің төмен қоспасы және орташа тізбекті триглициридтердің жоғары мөлшері
6)
Эпилепсия, церебральді салдану
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Псевдобульбар синдромы бар гастростома иеленушілері
Амин қышқылдары негізіндегі құрғақ қоспа
_____________________________________