Об утверждении Правил формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 32724.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с пунктом 2 статьи 136 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства труда и социальной защиты населения Республики согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 136 Социального Кодекса Республики Казахстан (далее-Кодекс) и определяют порядок формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее – регистр организаций).

Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32724 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 136-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбір бұйрықтары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызмет көрсету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрге жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
1 қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 136 бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімін (бұдан әрі – ұйымдар тіркелімі) әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, – электронный перечень организаций, заключивших договор на оказание специальных социальных услуг с местными исполнительными органами.
2) субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги (далее – поставщики) - физические и (или) юридические лица, занятые в государственном и негосударственном секторах по предоставлению специальных социальных услуг на основании лицензии на предоставления специальных социальных услуг;
3) портал социальных услуг – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом;
4) уполномоченный государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирование, контрольные функции за деятельностью Государственного фонда социального страхования.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.06.2024 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Регистр организаций формируются в электронном виде на основании данных, представленных поставщиками при их допуске и регистрации на портале, в соответствии с Правилами регистрации поставщиков товаров и (или) услуг или их снятия с регистрации на портале социальных услуг, а также допуска товаров и (или) услуг на портал социальных услуг (далее – Правила регистрации), утвержденными уполномоченным государственным органом, согласно статьи 12 Кодекса.
Глава 2. Формирование регистра организаций
4. Регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, формируется на портале социальных услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на основании:
вступившего в силу договора об оказании специальных социальных услуг, заключенного с местными исполнительными органами в установленном законодательством порядке (для частных и неправительственных организаций);
плана финансирования (для коммунальных государственных учреждений).
5. Регистр организаций содержит следующие сведения:
1) наименование организации;
2) бизнес-идентификационный номер;
3) тип отделения организации;
4) вид отделения организации;
5) наименование отделения организации;
6) адрес предоставления специальных социальных услуг;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсынатын ұйымдардың тіркелімі - жергілікті атқарушы органмен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету туралы шарт жасасқан ұйымдардың электрондық тізілімі;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілер (бұдан әрі – жеткізушілер) – арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған лицензия негізінде ұсыну жөніндегі мемлекеттік және мемлекеттік емес секторларда жұмыс істейтін жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
3) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы - осы Кодекске сәйкес жергілікті атқарушы органдардың мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген сома шегінде құнын өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру обьектісі;
4) уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қордың қызметін реттеуді, бақылау функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.06.2024 № 193 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Ұйымдардың тіркелімі Кодекстің 12 бабына сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен Тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің өнім берушілерін әлеуметтік қызметтер порталына жіберу, оларды әлеуметтік қызметтер порталында тіркеу немесе тіркеуден шығару қағидаларына (бұдан әрі – Жіберу қағидалары) сәйкес жеткізушілер ұсынған деректердің негізінде электрондық түрде қалыптастырылады.
2-тарау. Ұйымдардың тіркелімін қалыптастыру
4. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік қызметтер порталында мыналардың негізінде қалыптастырылады:
заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті атқарушы органдармен жасалған арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету туралы күшіне енген шарт (жеке және үкіметтік емес ұйымдар үшін);
қаржыландыру жоспары (коммуналдық мемлекеттік мекемелер үшін).
5. Ұйымдар тіркелімі мынадай:
1) ұйымның атауы;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) ұйым бөлімшесінің типі;
4) ұйым бөлімшесінің түрі;
5) ұйым бөлімшесінің атауы;
6) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мекенжайы;

7) контактные данные (мобильный телефон, адрес электронной почты, контактный телефон, сайт (при наличии));
8) виды оказываемых специальных социальных услуг, предусмотренных Стандартами оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденными уполномоченным государственным органом в соответствии с абзацем пятым подпункта 5) статьи 12 Кодекса;
9) количество мест, предназначенных для предоставления специальных социальных услуг по формам их оказания;
10) дата включения в регистр;
11) дата снятия с регистрации;
12) причина снятия с регистрации.
6. При согласии поставщика сведения, содержащиеся в регистре организаций, являются общедоступными.
Глава 3. Порядок исключения поставщика из Регистра
7. Исключение поставщика из Регистра осуществляется автоматически после снятия поставщика с регистрации, согласно Правилам регистрации.
При снятии с регистрации поставщика на портале, в регистре поставщиков отражаются дата и причина снятия с регистрации.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Приложение к Правилам
формирования в электронном
виде на портале социальных
услуг регистра организаций,
предоставляющих специальные
социальные услуги
Регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Наименование организации
Бизнес – идентификационный номер
Тип отделения организации
Вид отделения организации
Наименование отделения организации
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Адрес предоставления специальных социальных услуг
Контактные данные (мобильный телефон, адрес электронной почты, контактный телефон, сайт (при наличии))
Виды оказываемых специальных социальных услуг
Количество мест
7
8
9
10
продолжение таблицы
Дата включения в регистр
Дата снятия с регистрации
Причина снятия с регистрации
11
12
13
Приложение 2 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурного элемента приказа Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 377 "Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17469).
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 10 "О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 377 "Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26516).

7) байланыс деректері (мобильді телефон, электрондық пошта мекенжайы, байланыс телефоны, сайт (бар болса));
8) Кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының бесінші абзацына сәйкес уәкілетті мемлекеттік орган бекіткен халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарында көзделген көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері;
9) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету нысандары бойынша арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған орындардың саны туралы мәліметтерді қамтиды;
10) тіркелімге енгізілген күні;
11) тіркеуден алынған күні;
12) тіркеуден алу себебі.
6. Өнім берушінінің келісімімен ұйымдардың тіркелімінде қамтылған мәліметтер жалпыға қолжетімді болып табылады.
3-тарау. Өнім берушіні Тіркелімнен шығару тәртібі
7. Өнім берушіні Тіркелімнен шығару Жіберу қағидаларына сәйкес жеткізуші тіркеуден шығарылғаннан кейін автоматты түрде жүзеге асырылады.
Өнім берушіні порталда тіркеуден шығару кезінде жеткізушілер тіркелімінде және (немесе) мамандар тізілімінде тіркеуден шығару күні мен себебі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 Арнаулы әлеуметтік
қызметтерді ұсынатын
ұйымдардың тіркелімін
әлеуметтік қызметтер
порталында электрондық түрде
қалыптастыру қағидаларына
қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімі
Ұйымның атауы
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Ұйым бөлімшесінің түрі
Ұйым бөлімшесінің түрі
Ұйым бөлімшесінің атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету мекенжайы
Байланыс деректері (мобильді телефон, электрондық пошта мекенжайы, байланыс телефоны, сайт (бар болса));
Көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызмет түрлері
Орын саны
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Тіркелімге енгізілген күні
Тіркеуден алынған күні
Тіркеуден алу себебі
11
12
13
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының және құрылымдық элменттерінің күші жойылды деп тану туралы
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың бірыңғай тіркелімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 377 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17469 болып тіркелген).
2. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың бірыңғай тіркелімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 377 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 10 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26516 болып тіркелді).

3. Пункт 7 перечня некоторых приказов исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 383 "О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29785).

3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 383 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесінің 7-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29785 болып тіркелді).