Об утверждении Правил формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 32724.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с пунктом 2 статьи 136 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства труда и социальной защиты населения Республики согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.04.2025 № 106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 136 Социального Кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги.

Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32724 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 136-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінiң кейбір бұйрықтары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызмет көрсету департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрге жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
1 қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 07.04.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 136-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее - регистр организаций) – электронный перечень организаций, зарегистрированных в качестве поставщиков на портале социальных услуг;
2) субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги (далее – поставщики) - физические и (или) юридические лица, занятые в государственном и негосударственном секторах по предоставлению специальных социальных услуг на основании лицензии на предоставление специальных социальных услуг;
3) портал социальных услуг (далее - портал) – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом;
3. Регистр организаций формируется в электронном виде на основании данных, предоставленных поставщиками для получения лицензии выданной в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34655).
Глава 2. Порядок формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
4. Регистр организаций формируется автоматически на портале в электронном виде после выдачи лицензии по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Регистр организаций содержит следующие сведения:
1) наименование организации;
2) бизнес-идентификационный номер;
3) юридический адрес;
4) условия предоставления услуг (в условиях стационара, полустационара, на дому, временного пребывания);
5) контингент (дети с инвалидностью с психоневрологическими патологиями; дети с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата; лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями; лица с инвалидностью первой и второй групп; лица, не способные к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом; лица без определенного места жительства; лица, освободившиеся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации; жертвы бытового насилия, жертвы торговли людьми);
6) общая мощность организации;
7) контактные данные (телефон; адрес электронной почты);

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін ұйымдардың тіркелімі (бұдан әрі – ұйымдар тіркелімі) – әлеуметтік қызметтер порталында өнім берушілер ретінде тіркелген ұйымдардың электрондық тізбесі;
2) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілер (бұдан әрі – өнім берушілер) – арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған лицензия негізінде ұсыну жөніндегі мемлекеттік және мемлекеттік емес секторларда жұмыспен қамтылған жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
3) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы тіркелімі (бұдан әрі – портал) – Кодекске сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру объектісі.
3. Ұйымдардың тіркелімі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығымен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелген) сәйкес лицензия алу үшін өнім берушілер ұсынған деректердің негізінде электрондық түрде қалыптастырылады.
2-тарау. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру тәртібі
4. Ұйымдардың тіркелімі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензия берілгенен кейін автоматты түрде порталда электрондық түрде қалыптастырылады.
5. Ұйымдар тіркелімі мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) ұйымның атауы;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) заңды мекенжайы;
4) қызмет көрсету шарты (стационар, жартылай стационар, үйде, уақытша болу жағдайында);
5) қызмет алушылар санаты (психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедектігі бар балалар; тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар; психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар; бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар; егде жасына байланысты өзіне қызмет көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдар; белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар; бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдар; тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары; адам саудасының құрбандары);
6) ұйымның жалпы қуаттылығы;
7) байланыс деректері (телефон, электрондық пошта мекенжайы);

8) лицензирование (дата выдачи; срок действия лицензии);
9) дата переоформления лицензии;
10) договор на оказание услуг (дата заключения; срок договора);
11) дата включения;
12) дата прекращения действия лицензии;
13) основания снятия.
6. Прекращение действия лицензии осуществляется в порядке, предусмотренном статьей 35 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
7. При согласии поставщика сведения, содержащиеся в регистре организаций, являются общедоступными.
Приложение к Правилам
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 апреля 2025 года № 106
Форма
Регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Наименование организации
Бизнес–идентификационный номер
Юридический адрес
Условия предоставления услуг
Контингент
1
2
3
4
5
6
- стационар
- полустационар
- на дому
- временного пребывания
- дети с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
- дети с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
- лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями
- лица с инвалидностью первой и второй групп
- лица, не способные к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом
- лица без определенного места жительства
- лица, освободившиеся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
- жертвы бытового насилия
- жертвы торговли людьми
продолжение таблицы
Общая мощность организации
Контактные данные
Лицензирование
телефон
Адрес электронной почты
Дата выдачи
Срок действия лицензии
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Дата переоформления лицензии
Договор на оказание услуг
Дата включения
Дата прекращения действия лицензии
Основания снятия
Дата заключения
Срок договора
12
13
14
15
16
17
Приложение 2 к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Перечень утративших силу некоторых приказов и структурного элемента приказа Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 377 "Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17469).
2. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 10 "О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 377 "Об утверждении Правил формирования единого регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, и реестра специалистов, оказывающих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26516).

8) лицензиялау (берілген күні, лицензияның қолдану мерзімі);
9) лицензияны қайта рәсімдеу күні;
10) қызмет көрсету шарты (қол қойылған күні, шарттың мерзімі);
11) енгізілген күні;
12) лицензияның қолданысы тоқтатылған күні;
13) шығару негізі.
6. Лицензияның қолданысын тоқтату "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы заңының 35-бабында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
7. Өнім берушінінің келісімімен ұйымдардың тіркелімінде қамтылған мәліметтер жалпыға қолжетімді болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2025 жылғы 7 сәуірдегі
№ 106 Қағидаларға
қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімі
Ұйымның атауы
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Мекенжайы
Қызмет көрсету шарты
Қызмет алушылар санаты
1
2
3
4
5
6
-стационар
-жартылай стационар
-үйде
-уақытша болу жағдайында
психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедектігі бар балалар; тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар; психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар; бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
егде жасына байланысты өзіне қызмет көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдар;
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдар; тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары;
адам саудасының құрбандары
кестенің жалғасы
Ұйымның жалпы қуаттылығы
Байланыс мәліметтері
Лицензиялау
Лицензияның қайта рәсімдеу күні
телефон
Электорндық пошта мекенжайы
Берілген күні
Лицензияның қолдану мерзімі
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Қызмет көрсету келісім шарты
Енгізілген күні
Лицензияның қолданысы тоқтатылған күні
Тіркеуден шығару негізі
Бекітілген күні
Шарт мерзімі
13
14
15
16
17
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір бұйрықтарының және құрылымдық элменттерінің күші жойылды деп тану туралы
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың бірыңғай тіркелімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 377 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17469 болып тіркелген).
2. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың бірыңғай тіркелімін және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін мамандардың тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 377 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 10 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26516 болып тіркелді).

3. Пункт 7 перечня некоторых приказов исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденных приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 сентября 2022 года № 383 "О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29785).

3. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 22 қыркүйектегі № 383 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрі міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесінің 7-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29785 болып тіркелді).