О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2023 года № 33462
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21831) следующие изменения:
в правилах оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением к указанному приказу:
пункты 2, 3 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) субъект села – субъект здравоохранения районного значения и села, входящий в одну из следующих административно-территориальных единиц: город районного значения, район, сельский округ, село, поселок, и предоставляющий комплекс услуг населению, зарегистрированному в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – ИС "РПН");
2) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на сельское население – расчетная стоимость комплекса услуг ПМСП, оказываемых прикрепленному сельскому населению, с учетом поправочных коэффициентов;
3) комплексный подушевой норматив на оказание услуг сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в ИС "РПН", состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива на сельское население и стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива на сельское население;
4) тариф на одно лицо, зараженное вирусом иммунодефицита человека (далее – ВИЧ-инфекцией) – стоимость комплекса медико-социальных услуг лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, в расчете на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, формируемая на основе клинических протоколов;

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 қыркүйекте № 33462 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа қосымшамен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларында:
2, 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ауыл субъектісі – мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктердің біріне кіретін: аудандық маңызы бар қала, аудан, ауылдық округ, ауыл, кент және "Бекітілген халықтың тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БХТ" АЖ) тіркелген халыққа қызметтер көрсету кешенін ұсынатын аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісі;
2) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттерін ескере отырып, тіркелген ауыл халқына көрсетілетін медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) қызметтері кешенінің есептік құны;
3) ауыл халқына қызметтер көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив) – "БХТ" АЖ-да тіркелген бір ауыл тұрғынына шаққандағы қызметтер көрсету кешенінің құны, ол ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компонентінен және ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінен тұрады;
4) Адамның иммундық тапшылық вирусын (бұдан әрі – АИТВ) жұқтырған бір адамға арналған тариф – АИТВ инфекциясын жұқтырған бір адамға шаққандағы АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдарға клиникалық хаттамалар негізінде қалыптастырылатын медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;

5) тариф на обследование населения по поводу ВИЧ – стоимость услуг в расчете на одного обратившегося по поводу обследования на ВИЧ-инфекцию;
6) фонд социального медицинского страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
7) базовая ставка – средний объем финансовых средств на оказание медицинской помощи в расчете на один пролеченный случай в стационарных и стационарозамещающих условиях;
8) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – база данных) с которым поставщик заключил договор соисполнения для исполнения части обязательств поставщика по заключенному договору закупа услуг;
9) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
10) тариф на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет – стоимость комплекса медицинских услуг в расчете на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет;
11) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки;
12) половозрастной поправочный коэффициент – коэффициент, учитывающий различия в уровне потребления медицинской помощи разными половозрастными категориями населения;
13) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – стимулирующая составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020 "Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21824) (далее – Правила поощрения);

5) АИТВ инфекциясы бойынша халықты зерттеп-қарауға арналған тариф – АИТВ инфекциясын зерттеп-қарау бойынша бір жүгінушіге есептегендегі көрсетілетін қызметтердің құны;
6) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) –аударымдар мен жарналарды жинақтауды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
7) базалық мөлшерлеме – стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларды бір емделіп шығу жағдайына есептегендегі медициналық көмек көрсетуге арналған қаржы қаражатының орташа көлемі;
8) бірлесіп орындаушы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі – дерекқор) енгізілген, қызметтерді сатып алу шарты жасалған бойынша жеткізушінің міндеттердің бір бөлігін орындау үшін жеткізуші шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
9) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
10) Достық кабинетін жүгінген халықтың негізгі топтарының біріне арналған тариф – Достық кабинетін жүгінген халықтың негізгі топтарының бір адамына шаққандағы медициналық қызметтер кешенінің құны;
11) емделіп шығу жағдайы – пациентке келіп түскен кезден бастап ауруханадан шыққанға дейін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген медициналық қызметтер кешені;
12) жыныстық-жастық түзету коэффициенті – халықтың әртүрлі жыныстық-жастық санаттарының медициналық көмекті тұтыну деңгейіндегі айырмашылықтар ескерілетін коэффициент;
13) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – ЖБНЫК) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21824 болып тіркелген) (бұдан әрі – Жұмыскерлерді көтермелеу қағидалары) айқындалған тәртіпте түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторлары негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің қызметкерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы құрамдас бөлігі;

14) клинико-затратные группы (далее – КЗГ) – клинически однородные группы заболеваний, сходные по затратам на их лечение;
15) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива первичной медико-санитарной помощи (далее – гарантированный компонент КПН ПМСП) – расчетная стоимость комплекса услуг первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) с учетом поправочных коэффициентов;
16) комплексный подушевой норматив на оказание первичной медико-санитарной помощи (далее – КПН ПМСП) – стоимость комплекса услуг ПМСП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – ИС "РПН") к субъекту здравоохранения ПМСП, состоящая из гарантированного компонента КПН ПМСП и стимулирующего компонента КПН ПМСП;
17) дефект оказания медицинской помощи (далее – дефект) – нарушение порядка оказания медицинской помощи, лечебно-диагностических мероприятий, выражающееся в несоблюдении стандартов организации оказания медицинской помощи и необоснованном отклонении от клинических протоколов, а также факт неподтвержденного случая оказания медицинской услуги (помощи), утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904);
18) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
19) медицинские услуги (далее – услуги) – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
20) договор закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между Фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи потребителям медицинских услуг;
21) субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь (далее – субъект ПМСП) – субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь прикрепленному населению, зарегистрированному в портале "Регистр прикрепленного населения" (далее – портал РПН);

14) клиникалық-шығындық топтар (бұдан әрі – КШТ) – оларды емдеуге арналған шығындар бойынша ұқсас аурулардың клиникалық біртекті топтары;
15) медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті (бұдан әрі – МСАК КТС кепілдік берілген компоненті) – түзету коэффициенттерін ескере отырып, МСАК қызметтер кешенінің есептік құны;
16) медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативі (бұдан әрі – МСАК КЖН) – МСАК КЖН кепілдік берілген компонентінен және МСАК КЖН ынталандырушы компонентінен тұратын МСАК субъектісіне "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БХТ" АЖ) тіркелген, бекітілген бір адамға МСАК қызметтер кешенінің құны;
17) медициналық көмек көрсету ақауы (бұдан әрі – ақау) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) бекітілген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарын сақталмауымен және денсаулық сақтау саласындағы стандарттардан сондай-ақ медициналық қызметтер көрсетудің расталмаған фактісімен көрінетін медициналық көмек көрсету, емдеу-диагностикалық іс-шаралар тәртібінің бұзылуы;
18) медициналық көмек – дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
19) медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) – нақты бір адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдік, оңалту және паллиативтік бағыты бар денсаулық субъектісілерінің іс-қимылдары;
20) ТМКК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсетуді көздейтін қор мен денсаулық сақтау субъектісінің арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
21) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – МСАК субъектісі) – БХТ порталында тіркелген халыққа медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;

22) поставщик – субъект здравоохранения, с которым Фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа услуг в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744) (далее – Правила закупа);
23) комплексный тариф на одного больного центра психического здоровья – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным центров психического здоровья, в расчете на одного больного, зарегистрированного в подсистемах РПБ и РНБ ИС "ЭРДБ";
24) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования;
25) комплексный тариф на одного больного туберкулезом – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным туберкулезом в расчете на одного больного туберкулезом, зарегистрированного в подсистеме "Национальный регистр больных туберкулезом" ИС "ЭРДБ";
26) предельная цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия, выше которой не может быть произведен закуп в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886);
27) тариф – стоимость единицы медицинской услуги или комплекса медицинских услуг, рассчитанная с учетом приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858) (далее – Методика формирования тарифов);

22) қызметтер беруші – қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) (бұдан әрі – Сатып алу қағидалары) айқындалған тәртіпте қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
23) психикалық денсаулық орталығының бір науқасына арналған кешенді тариф – "ДНЭТ" АЖ-ның ННТ және ПНТ кіші жүйелерінде тіркелген бір науқасқа шаққандағы психикалық денсаулық орталықтарының ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
24) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті органның қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, дербес білім беру ұйымының, медициналық білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдары;
25) туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф – "ДНЭТ" АЖ "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" ішкі жүйесінде тіркелген, туберкулезбен ауыратын бір науқасқа есептегендегі ТМККК шеңберіндегі туберкулезбен ауыратын науқастарға көрсетілетін медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
26) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті баға – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сауда атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ -77 бұйрығына сәйкес (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 6 тамызда тіркелген 2021 жылғы № 23886) уәкілетті орган бекіткен тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде сатып алуды одан жоғары бағамен жүргізуге болмайтын, дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған баға;
27) тариф – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тарифтерді қалыптастыру әдістемесі) ескере отырып есептелген медициналық көрсетілетін қызмет бірлігінің немесе медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;

28) поправочные коэффициенты – коэффициенты, применяемые к расчетной стоимости услуги с целью установления тарифа на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденной на основании Методики формирования тарифов;
29) мониторинг исполнения условий договора закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – мониторинг) – оценка Фонда или администратора бюджетных программ по надлежащему исполнению договорных обязательств поставщиком и (или) внешняя экспертиза качества медицинских услуг (помощи) в рамках заключенного договора закупа услуг;
30) линейная шкала оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) – механизм расчета суммы оплаты в случаях превышения месячной суммы договора закупа услуг без учета результатов мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг (далее – мониторинг качества и объема);
31) коэффициент затратоемкости – коэффициент, определяющий степень затратности КЗГ к стоимости базовой ставки;
32) подушевой норматив на расчетную численность городского населения, прикрепленного к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению, согласно Методике формирования тарифов – расчетная стоимость на одного прикрепленного жителя городского населения к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению;
33) целевой взнос – безвозмездные и безвозвратные платежи из республиканского бюджета в Фонд, для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в Фонд, определенных Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон об ОСМС), для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов;
34) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) (далее – СЦЗ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в области цифрового здравоохранения в части информационно-технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая обеспечение информационной безопасности и организационно-методическую работу с субъектами здравоохранения.

28) түзету коэффициенттері – Кодекстің 7-бабы 64) тармақшасының негізінде бекітілген (бұдан әрі – Тарифтерді қалыптастыру әдістемесі) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф белгілеу мақсатында қызметтің есептік құнына қолданылатын коэффициенттер;
29) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалуын мониторингтеу (бұдан әрі – мониторинг) – Қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қызмет берушінің шарттық міндеттемелерді тиісінше орындауы бойынша бағалауы және (немесе) жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты шеңберінде медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына сыртқы сараптама;
30) шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) – сапа мен көлемді мониторингтеу нәтижелерін есепке алмай, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының айлық сомасынан асып кеткен жағдайларда ақы төлеу сомасын есептеу тетігі;
31) шығын сыйымдылығы коэффициенті – КШТ-ның базалық мөлшерлемесінің құнына шығындылық дәрежесін айқындайтын коэффициент;
32) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (қағидаларға қатысты) (бұдан әрі – СДО) – ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді және денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, цифрлық денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде цифрлық денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;
33) тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес МСАК субъектісіне бекітілген қала халқының есептік санына жан басына шаққандағы норматив –МСАК субъектісіне бекітілген қала халқының бір тұрғынына есептелген, МСАК субъектісіне бөлінуге жататын есептік құн;
34) нысаналы жарна – "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін, әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналары түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына өтеусіз және қайтарымсыз төлемдер.

3. Оплата услуг субъектов здравоохранения осуществляется Фондом за счет активов Фонда и целевого взноса на основании договоров закупа услуг в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ, направленных на предоставление целевого взноса, а также планов поступления вносов по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год, и (или) за счет активов Фонда, а также за медицинские услуги, оказанные в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в последний месяц предшествующего финансового года – за счет бюджетных средств текущего финансового года с поставщиками, заключившими договоры на оказание медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в предшествующем финансовом году.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Счет-реестр за январь текущего года в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС формируется с учетом услуг, не вошедших в счет-реестр в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС с 1 декабря предыдущего года.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Оплата за оказанные услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в соответствии с договором закупа услуг, не принятые к оплате в течение действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует договор закупа услуг, до даты окончания срока действия договора закупа услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
При этом, сумма за услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказанные в декабре предыдущего года, не превышает сумму среднемесячного фактического исполнения по принятой к оплате сумме за 11 месяцев предыдущего финансового года.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Суммы штрафных санкций, удержанные в период действия договора закупа услуг по результатам мониторинга качества и объема медицинских услуг, неустойки, уплаченные поставщиками в соответствии с условиями договора присоединения к закупу услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, подлежат использованию Фондом для размещения на оказание медицинской помощи в текущем финансовом году.";
пункт 28 исключить;
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Оплата за оказанные услуги соисполнителя осуществляется поставщиками по тарифам, не превышающим размеры тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС за исключением оказанных услуг соисполнителя при оказании скорой медицинской помощи, медико-социальной помощи больным туберкулезом, лицам с психическими и поведенческими расстройствами (заболеваниями).";
пункт 48 изложить в следующей редакции:

3. Денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеуді Қор активтері және нысаналы жарна есебінен әкімшінің тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (ішкі бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде және (немесе) Қордың активтері есебінен, сондай-ақ алдыңғы қаржы жылының соңғы айында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілген медициналық қызметтер үшін көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде-алдыңғы қаржы жылында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтерді көрсетуге шарттар жасасқан қызметтер берушілермен ағымдағы қаржы жылының бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Ағымдағы жылдың қаңтар айында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде шот-тізілім өткен жылдың 1 желтоқсанына бастап ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде шот-тізілімге кірмеген қызметтер ескеріле отырып қалыптастырылады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Сапа мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы ішінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейін шот-тізілімге енбеген көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
Бұл ретте алдыңғы жылғы желтоқсанда көрсетілген ТМККК шеңберіндегі және МӘМС (немесе) жүйесіндегі қызметтер үшін сома алдыңғы қаржы жылының 11 айы үшін ақы төлеуге қабылданған сома бойынша орташа айлық нақты орындалу сомасынан аспайды.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде қызметтерді сатып алу шартының қолданылу кезеңінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің нәтижелері бойынша ұсталған айыппұл санкцияларының, сатып алуға қосылу шартының талаптарына сәйкес өнім берушілер төлеген тұрақсыздық айыбын сомаларын, ағымдағы қаржы жылында медициналық көмек көрсетуге орналастыру үшін Қор пайдалануына жатады";
28-тармақ алып тасталсын;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Бірлесіп орындаушының көрсеткен қызметтері үшін ақы төлеуді бірлесіп орындаушының жедел медициналық көмек, туберкулезбен ауыратын науқастарға, психикалық және мінез-құлқының бұзылулары (аурулары) бар адамдарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсету кезінде көрсеткен қызметтерін қоспағанда, ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтер мөлшерінен аспайтын тарифтер бойынша жеткізушілер жүзеге асырады.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"48. Оплата за оказание услуг АПП прикрепленному населению осуществляется по тарифу КПН ПМСП, который включает в себя:
1) оказание услуг АПП по перечню услуг, утвержденных согласно приказу № ҚР ДСМ-37;
2) стимулирование работников поставщика, оказывающего медицинскую помощь специалистами ПМСП, за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП (далее – стимулирование работников ПМСП) в порядке, определенном Правилами поощрения и Методикой формирования тарифов.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр оказания услуг АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызовы на дом в модуле "Регистратура" МИС;
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС", оказанных услуг АПП для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
3) ежедневный ввод внешних направлений КДУ в МИС, интегрированной с ИС "ЕПС" для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ежедневный ввод отпуска лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина в ИС "ЛО";
6) ввод и подтверждение данных по заключенным договорам соисполнения в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
7) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг КДУ по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
8) ввод и передачу в ИС "ЕПС" данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с настоящей главой;
9) период формирования в ИС "ЕПС" информации о:
структуре доходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;

"48. Бекітілген халыққа МСАК көрсеткені үшін ақы төлеу МСАК КЖН тарифі бойынша жүзеге асырылады, ол мыналарды қамтиды:
1) № ҚР ДСМ-37 бұйрығына сәйкес бекітілген қызметтер тізбесі бойынша АЕК қызметтерін көрсету;
2) № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен көзделген МСАК субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін МСАК мамандарымен медициналық көмек көрсететін қызметтер берушінің қызметкерлерін ынталандыру (бұдан әрі – МСАК қызметкерлерін ынталандыру).";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық жағдайда медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – АЕК шот-тізілімі) автоматтандырылған қалыптастыру кезінде ақы төлеуді жүргізу және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші мыналарды қамтамасыз етеді:
1) дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақырулар бойынша күн сайын МАЖ "Тіркеу бөлімі" модулінде мәліметтерді енгізуді;
2) № ҚР ДСМ - 175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін МСАК және КДК мамандарымен көрсетілген қызметтерді "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да күн сайын дербестендірілген тіркеуді;
3) № ҚР ДСМ - 175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға КДБ сыртқы бағыттарын күн сайын енгізуді;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізуді;
5) "ДҚ" АЖ-да ақуызы төмен емдік өнімдер мен фенилаланині төмен өнімдерді босатуды күнделікті енгізуді;
6) "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модулінде жасалған қоса орындау шарттары бойынша деректерді олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізуді және растауды;
7) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДК көрсетуге қоса орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа қоса орындау шарты бойынша КДК көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыруды;
8) есептеу мен бөлу осы тарауға сәйкес жүзеге асырылатын ЖБНЫК-ты төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-ға енгізуді және беруді;
9) "БТЖ" АЖ-де ақпаратты қалыптастыру кезеңі:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі жұмыскерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыруды;

10) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 9) настоящего пункта, осуществляемый в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Формирование счет-реестра за оказание услуг АПП за текущий отчетный период поставщику не производится в следующих случаях:
при отсутствии в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 9) настоящего пункта до введения указанной информации;
при отсутствии предъявленных на оплату в ИС "ЕПС" счет-реестров соисполнителями по заключенным договорам соисполнения за текущий отчетный период.
Поставщик по запросу Фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 9) настоящего пункта.";
пункты 68-1, 68-2 изложить в следующей редакции:
"68-1. При превышении суммы, предъявленной поставщиком над месячной суммой, предусмотренной договором закупа услуг, применяется Линейная шкала оценки исполнения договора закупа услуг без учета мониторинга качества и объема, за исключением услуг антенатального наблюдения, услуг травматологических пунктов, профилактических медицинских осмотров и скрининговых исследований.
Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях с применением Линейной шкалы осуществляется на основании алгоритма расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях с применением Линейной шкалы согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам.
68-2. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную КДП с применением Линейной шкалы осуществляется на основании алгоритма расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях с применением Линейной шкалы согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам.";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. Для автоматизированного формирования счет-реестра за оказание комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате поставщик обеспечивает в ИС "ЕПС" ввод и подтверждение данных согласно первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020, об оказанных медицинских услугах и обеспечивает их отправку в ИС "ЕПС" в течение 3 (трех) календарных дней с момента оказания.";
пункт 108 изложить в следующей редакции:

10) осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
Ағымдағы есепті кезең үшін АЕК қызметтерін көрсеткені үшін өнім берушіге шот-тізілімді қалыптастыру мынадай жағдайларда жүргізілмейді:
"БЖТ" АЖ-да көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін осы тармақтың 9) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда;
ағымдағы есепті кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша бірлесіп орындаушылар "БЖТ" АЖ-да төлеуге ұсынған шот-тізілімдер болмаған жағдайда;
Өнім беруші Қордың сұрауы бойынша осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыруды жүзеге асыруға негіз болған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
68-1, 68-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"68-1. Өнім беруші ұсынған сома көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген айлық сомадан асып кеткен жағдайда, антенаталдық байқау, травмотологиялық пункттердің қызметтерді, профилактикалық медициналық қарап-тексеру және скринингтік зерттеулер көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, сапа мен көлем мониторингін есепке алмағанда көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылады.
Сызықтық шкаланы қолдана отырып, амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу осы Қағидаларға 16-1 қосымшаға сәйкес сызықтық шкаланы қолдана отырып, амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу алгоритмі негізінде жүзеге асырылады.
68-2. Сызықтық шкаланы қолдана отырып, көрсетілген КДК үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу осы Қағидаларға 16-1-қосымшаға сәйкес сызықтық шкаланы қолдана отырып, амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу алгоритмі негізінде жүзеге асырылады";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК және амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету үшін АЕК қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – шот-тізілім) автоматтандырылған түрде қалыптастыру үшін және төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеуді өнім беруші ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттамаға сәйкес көрсетілген медициналық қызметтер туралы деректерді "БТЖ" АЖ-ға енгізуді және растауды және олардың "БТЖ" АЖ-ға жіберілуін көрсетілген сәттен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде қамтамасыз етеді.";
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"108. Оплата за операции по перечню случаев, подлежащих оплате за фактически понесенные расходы, согласно приложению 30 к настоящим Правилам, производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом об ОСМС;
3) питание;
4) лекарственные средства, медицинские изделия (далее – МИ);
5) медицинские услуги по тарифам;
6) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента.
При оплате за фактически понесенные расходы лекарственные средства и МИ оплачиваются по их фактической (закупочной) стоимости, не превышающей предельных цен. Поставщик вводит в информационные системы фактическую (закупочную) стоимость лекарственных средств и МИ с предоставлением подтверждающих документов на указанную стоимость.";
пункт 108-2 изложить в следующей редакции:
"108-2. Оплата за оказанные услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в соответствии с договором закупа услуг, не принятые к оплате в течение действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует договор закупа услуг, до даты окончания срока действия договора закупа услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
При этом, сумма за услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказанные в декабре предыдущего года, не превышает сумму среднемесячного фактического исполнения по принятой к оплате сумме за 11 месяцев предыдущего финансового года.";
пункт 129-2 изложить в следующей редакции:
"129-2. Оплата за оказанные услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС в соответствии с договором закупа услуг, не принятые к оплате в течение действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема, а также не вошедшие в счет-реестр с 1 декабря года, в котором действует договор закупа услуг, до даты окончания срока действия договора закупа услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
При этом, сумма за услуги в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказанные в декабре предыдущего года, не превышает сумму среднемесячного фактического исполнения по принятой к оплате сумме за 11 месяцев предыдущего финансового года.";

"108. Осы Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нақты келтірілген шығыстар үшін төлеуге жататын жағдайлардың тізбесі бойынша операциялар үшін ақы төлеу шығыстардың мынадай баптары:
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес төленетін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – МӘМС туралы Заң) сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, медициналық бұйымдар (бұдан әрі – МБ);
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің коммуналдық және басқа шығыстарына арналған нақты шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар бойынша жүргізіледі.
Нақты келтірілген шығыстар үшін ақы төлеу кезінде дәрілік заттар мен МБ-ға шекті құнынан аспайтын олардың нақты (сатып алу) құны бойынша ақы төленеді, қызметтер беруші көрсетілген құнға арналған растайтын құжаттарды ұсына отырып, ақпараттық жүйелерге дәрілік заттар мен МБ-ның нақты (сатып алу) құнын енгізеді.";
108-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"108-2. Сапа мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы ішінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейін шот-тізілімге кірмеген көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
Бұл ретте өткен жылдың желтоқсанында көрсетілген ТМККК шеңберіндегі және МӘМС (немесе) жүйесіндегі қызметтер үшін сома алдыңғы қаржы жылының 11 айы үшін төлеуге қабылданған сома бойынша орташа айлық нақты орындалу сомасынан аспайды";
129-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"129-2. Сапа мен көлем мониторингін жүргізуге байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы ішінде ақы төлеуге қабылданбаған, сондай-ақ көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдың 1 желтоқсанынан бастап көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылу мерзімі аяқталатын күнге дейін шот-тізілімге кірмеген көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
Бұл ретте өткен жылдың желтоқсанында көрсетілген ТМККК шеңберіндегі және (немесе) МӘМС жүйесіндегі қызметтер үшін сома алдыңғы қаржы жылының 11 айы үшін төлеуге қабылданған сома бойынша орташа айлық нақты орындалу сомасынан аспайды.";

пункты 133, 134 изложить в следующей редакции:
"133. Оплата услуг поставщиков-субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому (далее – услуги сельскому населению) прикрепленному сельскому населению (далее – субъекты села) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за оказание:
1) услуг сельскому населению;
2) неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина;
4) проведение скрининговых исследований для дополнительных целевых групп лиц, из числа сельского населения в соответствии с приказом № ҚР ДСМ-174/2020 и приказом № ҚР ДСМ-37;
5) на выплату доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада.
Местные органы государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы ежемесячно до 20 числа, следующим за отчетным периодом, предоставляет отчет в Фонд по выплатам доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада согласно приложению 86 к настоящим Правилам.
134. Оплата за оказание услуг сельскому населению осуществляется по комплексному подушевому нормативу на сельское население (далее – КПН на сельское население), который включает в себя:
1) обеспечение комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому прикрепленному сельскому населению по перечню услуг, утвержденных приказом № ҚР ДСМ-90;
2) стимулирование работников ПМСП.";
пункт 141 изложить в следующей редакции:
"141. Оплата за оказание специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому прикрепленному сельскому населению осуществляется согласно Параграфу 2 Главы 4 настоящих Правил.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:

133, 134-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"133. Амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде МСАК және мамандандырылған медициналық көмек көрсететін өнім беруші – денсаулық сақтау субъектілерінің (бұдан әрі – ауыл халқына көрсетілетін қызметтер) қызметтеріне ақы төлеу (бұдан әрі – ауыл субъектілері) бекітілген ауыл халқына (бұдан әрі-ауыл субъектілері) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде жүзеге асырылады:
1) ауыл халқына көрсетілетін қызметтер;
2) шақыртулардың 4 жеделдік санатына қызмет көрсету үшін бекітілген халыққа шұғыл медициналық көмек көрсету;
3) мамандандырылған емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланині аз өнімдермен қамтамасыз ету;
4) № ҚР ДСМ-174/2020 және № ҚР ДСМ-37 бұйрығына сәйкес ауыл тұрғындары қатарындағы адамдардың қосымша нысаналы топтары үшін скринингтік зерттеулер жүргізу.
5) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық көмек бөлімшелерінің (мобильді бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200% мөлшерінде қосымша ақы төлеуге.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін 86-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық көмек бөлімшелерінің (мобильді бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200% мөлшерінде қосымша ақы төлеу жөніндегі есепті қорға ұсынады.
134. Ауыл халқына қызметтер көрсеткені үшін ақы төлеу ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына КТС) бойынша жүзеге асырылады, оған мыналар кіреді:
1) Кодекстің 7-бабының 82) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган айқындаған медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде бекітілген ауыл халқына МСАК кешенін және мамандандырылған медициналық көмекті қамтамасыз ету;
2) МСАК қызметкерлерін ынталандыру.";
141-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"141. Тіркелген ауыл халқына стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу Осы қағидалардың 4-тараудың 2-параграфына сәйкес жүзеге асырылады";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"143. Для оплаты и автоматизированного формирования в ИС "ЕПС" счет-реестра за оказание медицинской помощи сельскому населению по форме, согласно приложению 53 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг сельскому населению) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, субъект села обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызовы на дом в модуле "Регистратура" МИС;
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС" услуг, оказанных в амбулаторных условиях прикрепленному сельскому населению для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
3) ежедневный ввод внешних направлений на КДУ в МИС интегрированной с ИС "ЕПС" для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ежедневный ввод отпуска лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина в ИС "ЛО";
6) ввод и подтверждение в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" данных по договорам соисполнения в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
7) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному сельскому населению поставщика, акта оказанных услуг КДУ по договору соисполнения прикрепленному сельскому населению поставщика;
8) ввод данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в порядке, определенном Главой 3 настоящих Правил;
9) формирование в ИС "ЕПС" информации за отчетный период на основании первичных бухгалтерских документов о:
структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 55 к настоящим Правилам;
структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 56 настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 57 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 58 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 59 к настоящим Правилам;

"143. Осы Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу және шот-тізілімді (бұдан әрі – ауыл халқына қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілім) "БТЖ" АЖ-де автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін ауыл субъектісі мыналарды қамтамасыз етеді:
1) күн сайын МАЖ-дың "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақыртулар бойынша мәліметтерді енгізуді;
2) № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін бекітілген ауыл халқына МСАК және КДК мамандары амбулаториялық жағдайларда көрсеткен, "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да күн сайын дербестендірілген тіркеуді;
3) № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін КДК-ға сыртқы бағыттарды "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға күн сайын енгізуді;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізуді;
5) "ДҚ" АЖ-да ақуызы төмен емдік өнімдер мен фенилаланині төмен өнімдерді босатуды күн сайын енгізуді;
6) бірлесіп орындау шарттары бойынша деректерді "БТЖ" АЖ-нің "Төлем жүйесі" модулінде олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізу және растауды;
7) "БТЖ" АЖ-де қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДҚ көрсетуге бірлесіп орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа бірлесіп орындау шарты бойынша КДҚ көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыруды;
8) оны есептеу мен бөлу осы Қағидалардың 3-тарауында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылатын ЖБНЫК төлеу үшін қажетті деректерді енгізуді;
9) бастапқы бухгалтерлік құжаттардың негізінде есепті кезеңде "БТЖ" АЖ-де мыналар:
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер мен шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыру;

10) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 9) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;
11) ввод данных в ИС "ДКПН" в соответствии с Главой 3 настоящих Правил;
12) ежедневный ввод и подтверждение данных в ИС по формам первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020;
13) формирование выписного эпикриза в ИС "ЭРСБ", в срок не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара;
14) формирование по результатам ввода данных в ИС "ЭРСБ" из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы первичной медицинской документации, утвержденные согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020);
15) отправку в ИС "ЕПС" в течение 3 (трех) календарных дней данных об оказанных услугах согласно подпунктам 2) и 3) настоящего пункта.
Формирование счет-реестра за оказание услуг АПП за текущий отчетный период поставщику не производится в следующих случаях:
при отсутствии в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 9) настоящего пункта до введения указанной информации;
при отсутствии предъявленных на оплату в ИС "ЕПС" счет-реестров соисполнителями по заключенным договорам соисполнения за текущий период.
Субъект села по запросу Фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 9) настоящего пункта.";
пункт 203 изложить в следующей редакции:
"203. Оплата услуг поставщикам-организациям здравоохранения (далее – центры психического здоровья), оказывающим медико-социальную помощь лицам с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), осуществляется по комплексному тарифу на одного больного центров психического здоровья субъектам здравоохранения, за исключением республиканских организаций здравоохранения, оказывающих специализированной медицинской помощи в стационарных условиях, оплата которым осуществляется за пролеченный случай по расчетной средней стоимости и за один койко-день (далее – субъект здравоохранения, оказывающий медико-социальную помощь больным центров психического здоровья).";
пункт 224 изложить в следующей редакции:
"224. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание услуг ПАБ и корректного расчета суммы, предъявленной к оплате:
по услугам патологоанатомической диагностики:

10) осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады;
11) осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес "ЖБНҚК" АЖ-ға деректерді енгізу;
12) № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысандары бойынша АЖ-ға деректерді күн сайын енгізу және растау;
13) пациенттің стационардан шыққан күнінен кейінгі күннен кешіктірмей "СНЭТ" АЖ-не шығару эпикризін қалыптастыру;
14) медициналық карталардан "СНЭТ" АЖ-ға деректерді енгізу нәтижелері бойынша стационардан шыққан адамның статистикалық картасын № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысандарын қалыптастыру;
15) осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларына сәйкес көрсетілген қызметтер туралы деректерді күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде "БТЖ" АЖ-ға жіберу.
Ағымдағы есепті кезең үшін АЕК қызметтерін көрсеткені үшін өнім берушіге шот-тізілімді қалыптастыру мынадай жағдайларда жүргізілмейді:
"БЖТ" АЖ-де көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін осы тармақтың 9) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда;
ағымдағы кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша бірлесіп орындаушылар "БЖТ" АЖ-де төлеуге ұсынған шот-тізілімдер болмаған жағдайда.
Ауыл субъектісі Қордың сұрау салуы бойынша оның негізінде осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады."
203-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"203. Қызметтер берушілер – психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және психикаға белсенді әсер ететін заттарды (бұдан әрі – ПБЗ) тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарға медициналық-әлеуметтік көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарының (бұдан әрі – психикалық денсаулық орталықтары) қызметтеріне ақы төлеу есептік орташа құны бойынша емделіп шығу жағдайы үшін және бір төсек-күн үшін жүзеге асырылатын стационарлық көмек нысанында мамандандырылған медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілеріне (бұдан әрі – психикалық денсаулық орталықтарының науқастарына медициналық-әлеуметтік көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі) психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары және ПБЗ тұтынудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар бір науқасқа арналған кешенді тариф бойынша жүзеге асырылады";
224-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"224. ПАБ қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілімді автоматтандырылған түрде қалыптастыру кезінде ақы төлеуді және төлеуге ұсынылған соманы дұрыс есептеуді жүргізу үшін:
патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтері бойынша:

1) субъект здравоохранения, оказывающий специализированную медицинскую помощь в стационарозамещающих и стационарных условиях, не позднее первого рабочего дня следующего за днем констатации биологической смерти пациента обеспечивает ввод в ИС "ЭРСБ" данных по форме первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020, которые становятся доступными поставщику услуг патологоанатомической диагностики;
2) ПАБ обеспечивает в лабораторной информационной системе (далее – ЛИС) интегрированной с ИС "ЕПС" ежедневный ввод и подтверждение данных по форме первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020, об оказанных медицинских услугах и обеспечивает их отправку в ИС "ЕПС" в течение 10 (десяти) календарных дней с момента оказания;
по услугам патогистологической диагностики:
1) субъект здравоохранения вносит в МИС, интегрированную с ИС "ЕПС" направление на гистологическое исследование, проводимое на амбулаторном уровне, согласно вкладному листу к форме первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020, и обеспечивает их отправку в ИС "ЕПС" в течение 3 (трех) календарных дней с момента оказания услуг, но не позднее третьего числа месяца следующего за отчетным месяцем;
2) ПАБ обеспечивает в МИС или ЛИС интегрированную с ИС "ЕПС" ежедневный ввод и подтверждение данных по форме первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020, об оказанных медицинских услугах и обеспечивает их отправку в ИС "ЕПС" в течение 10 (десяти) календарных дней с момента оказания услуг, но не позднее третьего числа месяца следующего за отчетным месяцем;
3) ПАБ обеспечивает формирование статистического отчета в МИС или в ЛИС о количестве проведенных гистологических исследований и их категорий;
4) на основании первичных бухгалтерских документов за отчетный период формирование в ИС "ЕПС" информации о:
структуре доходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим ПМСП по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим ПМСП по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим ПМСП по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим ПМС по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;

1) стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі пациенттің биологиялық қайтыс болғаны анықталған күннен кейінгі бірінші жұмыс күнінен кешіктірмей № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысаны бойынша деректерді патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін өнім берушіге қолжетімді болатын "СНЭТ" АЖ-ға енгізуді қамтамасыз етеді;
2) ПАБ "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған зертханалық ақпараттық жүйеде (бұдан әрі – ЗАЖ) көрсетілген медициналық қызметтер туралы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысаны бойынша деректерді күнделікті енгізуді және растауды қамтамасыз етеді және оларды "БТЖ" АЖ-ға қызмет көрсеткеннен кейін күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жөнелтуді қамтамасыз етеді;
патогистологиялық диагностика қызметтері бойынша:
1) денсаулық сақтау субъектісі ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысанына қосымша параққа сәйкес амбулаториялық деңгейде жүргізілетін гистологиялық зерттеуге жолдаманы "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға енгізеді және оларды қызметтер көрсетілген сәттен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде, бірақ есепті айдан кейінгі айдың үшінші күнінен кешіктірмей "БТЖ" АЖ-ға жөнелтуді қамтамасыз етеді;
2) ПАБ МАЖ-ға немесе ЗАЖ-ға "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған деректерді ҚР ДСМ-175/2020 № бұйрығымен бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысаны бойынша көрсетілген медициналық қызметтер туралы күнделікті енгізуді және растауды қамтамасыз етеді және оларды қызметтер көрсетілген сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде, есепті айдан кейінгі айдың үшінші күнінен кешіктірмей "БТЖ" АЖ-ға жөнелтуді қамтамасыз етеді;
3) ПАБ жүргізілген гистологиялық зерттеулердің саны және олардың санаттары туралы МАЖ-да немесе ЗАЖ-да статистикалық есепті қалыптастыруды қамтамасыз етеді;
4) есепті кезең үшін бастапқы бухгалтерлік құжаттар негізінде "БТЖ" АЖ-да бухгалтерлік есеп туралы ақпаратты қалыптастыру;
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық қызмет кешенін көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық қызмет кешенін көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық қызмет кешенін көрсету кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу қағидалары;
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық қызмет кешенін көрсету кезіндегі кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық қызмет кешенін көрсету кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу;

5) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 4) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
При отсутствии в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 4) настоящего пункта, формирование счет-реестра за оказание услуг ПМСП за текущий отчетный период поставщику не производится до введения указанной информации.
Поставщик по запросу Фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 4) настоящего пункта.";
пункт 228 изложить в следующей редакции:
"228. Сумма оплаты центрам крови за услуги по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови определяется путем умножения размера тарифов на количество компонентов и препаратов крови, выданных субъектам здравоохранения.";
пункт 242 изложить в следующей редакции:
"242. Оплата услуг за оказание медицинской помощи в условиях отечественных медицинских организаций пациенту с привлечением зарубежных специалистов по основаниям в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22866) (далее – Правила направления граждан на лечение за рубеж), производится по фактическим расходам по следующим статьям расходов:
1) заработная плата;
2) налоги или иные обязательные платежи в бюджет, обязательные профессиональные пенсионные взносы, уплачиваемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, социальные отчисления, уплачиваемые в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан, отчисления на обязательное социальное медицинское страхование, уплачиваемые в соответствии с Законом об ОСМС;
3) питание;
4) лекарственные средства, МИ, в том числе лекарственные средства и МИ, не зарегистрированные в Республике Казахстан на основании заключения (разрешительного документа), выданного уполномоченным органом;
5) медицинские услуги по тарифам;
6) услуги зарубежных специалистов;
7) коммунальные расходы, исчисляемые по фактическим затратам на коммунальные и прочие расходы поставщика в предыдущем месяце в пересчете на одного пациента;

5) осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
"БТЖ" АЖ-да осы тармақтың 4) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда, өнім берушіге ағымдағы есепті кезеңде МСАК қызметтерін көрсеткені үшін шот-тізілімді қалыптастыру көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін жүргізілмейді.
Қордың сұрау салуы бойынша өнім беруші осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыруды жүзеге асыруға негіз болған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады";
228-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"228. Қан орталықтарына қан мен оның компоненттерін дайындау, қайта өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру жөніндегі қызметтер үшін ақы төлеу сомасы түзету коэффициенттерін ескере отырып, денсаулық сақтау субъектілеріне берілген қан компоненттері мен препараттарының санына Тарифтердің мөлшерін көбейту арқылы айқындалады.";
242-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"242. Қазақстан Республикасы азаматтарын отандық медициналық ұйымдарда шетелдік мамандарды тарту арқылы медициналық қызметтеріне ақы төлеу нақты шығындар бойынша "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы негізінде жүргізіледі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 болып тіркелген):
1) жалақы;
2) салықтар немесе бюджетке төленетін өзге де төлемдер, Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес төленетін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес төленетін әлеуметтік аударымдар, МӘМС туралы Заңға сәйкес төленетін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар;
3) тамақтану;
4) дәрілік заттар, МБ, оның ішінде уәкілетті орган берген қорытынды (рұқсат құжаты) негізінде Қазақстан Республикасында тіркелмеген дәрілік заттар және МБ;
5) тарифтер бойынша медициналық қызметтер;
6) шетелдік мамандардың қызметтері;
7) бір пациентке қайта есептегенде алдыңғы айда қызметтер берушінің нақты коммуналдық және басқа шығыстарына арналған шығындар бойынша есептелетін коммуналдық шығыстар;

8) услуги по доставке биологических материалов и трансплантата гемопоэтических стволовых клеток к месту проведения трансплантации.
При этом, стоимость не превышает стоимость пролеченного случая по данному заболеванию за последний отчетный финансовый год в зарубежных медицинских организациях.";
приложение 53 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
пунктов 56, 68-1, 68-2, 74, 143, 224 Правил, которые вводятся в действие с 1 сентября 2023 года,
пунктов 2, 3, 14, 21, 27, 28, 34, 48, 108, 108-2, 129-2, 134, 141, 203, 228, 242 Правил, которые вводятся в действие с 1 января 2024 года,
пункта 133 Правил и приложения 53 к Правилам, которые вводятся в действие с 1 июля 2023 года.
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 сентября 2023 года № 151
Приложение 53 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и(или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
№ _______ от "___" ______________ 20 ___ года период:
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
по Договору № ______ от "___" ___________ 20 ___ года
Источник финансирования: _____________________________________
Наименование поставщика: _____________________________________
Наименование бюджетной программы: ___________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ________________________
Количество прикрепленного сельского населения ________________ человек;
Базовый комплексный подушевой норматив ПМСП на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения",
в месяц ___________ тенге;
Поправочные коэффициенты при оплате по КПН**:
Половозрастной поправочный коэффициент________;
Коэффициент плотности населения________;
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Поправочные коэффициенты при оплате по КДУ вне КПН**:
Коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности;
Коэффициент учета продолжительности отопительного сезона ________;
Коэффициент за работу в зонах экологического бедствия_______;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении
аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии
(JCI, США) _____;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих
медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе
Байконыр, поселках Торетам и Акай_____.
Сумма на оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи
на 1-го жителя в месяц ______________тенге;
Комплексный подушевой норматив на сельское население в расчете на одного
прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного
населения", в месяц: ___ тенге, в том числе:
гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на одного
прикрепленного человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного
населения" к субъекту первичной медико-санитарной помощи, в месяц _______ тенге;
сумма стимулирующий компонент подушевого норматива на одного прикрепленного
человека, зарегистрированного в портале "Регистр прикрепленного населения"
к субъекту в месяц ____________ тенге.
Подушевой норматив на оказание ШМ на одного школьника в месяц ____ тенге
Количество школьников _________________________человек;
Счет-реестр за оказание медицинской помощи сельскому населению
№ п п
Наименование
Предъявлено к оплате (тенге)
1
2
3
1.
Всего за оказание медицинской помощи прикрепленному населению, в том числе:
1.1.
за оказание медицинской помощи:

8) биологиялық үлгілерді және гемопоэздік дің жасушаларын трансплантаттауды жүргізу орнына жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтер.
Бұл ретте, құны шетелдік медициналық ұйымдарда соңғы есепті қаржы жылындағы осы ауру бойынша емделген жағдайдың құнынан аспайды.";
Көрсетілген Қағидалардың 53-қосымшасы осы бұйрық қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. 2023 жылғы 1 қыркүйектен бастап күшіне енетін Қағидалардың 56, 68-1, 68-2, 74, 143, 224 тармақтарын,
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енетін Қағидалардың 2, 3, 14, 21, 27, 28, 34, 48, 108, 108-2, 129-2, 134, 141, 203, 228, 242 тармақтарын,
2023 жылғы 1 шілдеден бастап күшіне енетін Қағидалардың 133-тармағы мен Қағидаларға 53-қосымшаны қоспағанда бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 151 бұйрыққа
қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдендік берілген көлемі
және міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
шеңберіндегі денсаулық
сақтау субъектілерінің
көрсетілетін қызметтеріне ақы
төлеу қағидаларына
53-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы "___" _____________№_______ ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім кезең:
20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___" ___________ дейін
20 ___ жылғы "___" _________ № ____ шарты бойынша
Қаржыландыру көзі: ________________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Бекітілген ауыл халқының саны ________________ адам;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бекітілген бір адамға шаққандағы МСАК базалық кешенді жан басына шаққандағы норматив айына _________теңге, КЖБН бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттеры**:
Жыныстық-жас шамасы бойынша түзету коэффициенті________;
Халық тығыздығы коэффициенті________;
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық- диагностикалық қызметтер көрсеткені бойынша ақы төлеу кезіндегі түзету коэффициенттері**:
Ауылдық жерде жұмыс істегені үшін үстемеақыны есепке алу коэффициенті;
Жылыту маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенті ________;
Экологиялық апат аймағында жұмыс істегені үшін коэффициент_______;
Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCІ, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі _____;
Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті______.
Айына, бір тұрғынға шаққандағы стационарлық және стационарды алмастыратын көмекті көрсетуге арналған сома _________ теңге;
Айына, "БХТ" порталында тіркелген бір бекітілген адамға шаққандағы ауыл халқына жан басына шаққандағы кешенді норматив айына _________ теңге оның ішінде:
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті айына _________ теңге;
Айына "БХТ" порталында тіркелген МСАК субъектісіне бекітілген бір адамға шаққандағы КЖНЫК сомасы_________ теңге;
Айына 1 оқушыға жан басына шаққандағы норматив_________ теңге
Оқушылар саны_________ адам;
Ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім
р с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды (теңге)
1
2
3
1.
Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсету үшін жиыны, оның ішінде:
1.1.
медициналық көмек көрсетуге:

1.1.1.
за оказание специализированной медицинской помощи
1.1.2.
за оказание амбулаторно-поликлинической помощи:
1.2
на стимулирование работников организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь, за достигнутые конечные результаты их деятельности на основе индикаторов оценки
1.3.
обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
1.4.
сумма на оказание неотложной медицинской помощи
1.5.
за проведение скрининговых осмотров на раннее выявление злокачественных заболеваний
1.6.
за оказание консультативно-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, в том числе:
1.6.1.
за оказание консультативно-диагностических услуг (комплекс КДУ на 1 жителя)
1.6.2.
услуги пенсионерам и членам семьи военнослужащих, правоохранительных и специализированных государственных органов
1.6.3.
медицинское обслуживание школьников в организациях образования
1.6.4.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта
1.6.5.
услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта

1.1.1.
мамандандырылған медициналық көмек көрсету үшін
1.1.2.
амбулаторлық-медициналық көмек көрсету үшін:
1.2
бағалау индикаторының негізінде түпкілікті нәтижеге қол жеткізгені үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін ұйымның қызметкерлерін ынталандыруға
1.3.
емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилалині аз өнімдермен қамтамасыз ету
1.4.
Шұғыл көмек көрсету сомасы
1.5.
атерлі ауруларды ерте анықтауға скринингтік тексеру жүргізу үшін
1.6.
амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсеткені үшін, оның ішінде:
1.6.1.
консультациялық-диагностикалық қызметтер (1 бекітілген тұрғынға арналған КДҚ кешені)
1.6.2.
зейнеткерлерге және әскери қызметшілердің, құқық қорғау және мамандандырылған мемлекеттік органдардың отбасы мүшелеріне көрсетілетін қызметтер
1.6.3.
ұйымдарда оқушыларға медициналық қызмет көрсету
1.6.4.
арнайы көлік құралының негізінде жылжымалы медициналық кешендер қызметтері
1.6.5.
темір жол көлігі негізінде жылжымалы медициналық кешендердің көрсетілетін қызметтеріне

1.6.6.
услуги в травматологических пунктах
1.6.7.
услуги в кожно-венерологических диспансерах (и, или отделениях при многопрофильных больницах)
1.6.8.
услуги молодежных центров здоровья
1.7.
за проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
1.8
оказание услуг по предотвращению распространения коронавирусной инфекции COVID-19 и (или) лечению больных с коронавирусом COVID-19: диагностические исследования на выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
1.9
услуги мобильной бригады ПМСП

1.6.6.
жарақат орындарындағы қызметтер
1.6.7.
тері-венерологиялық диспансерлердегі (және немесе көп бейіндік ауруханалар жанындағы бөлімшелерде) қызметтер
1.6.8
жастар денсаулық орталықтарының қызметтері
1.7.
амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізгені үшін
1.8.
CОVІD-19 коронавирусы таралуының алдын алу және (немесе) COVІD-19 коронавирусы бар науқастарды емдеу бойынша қызметтер көрсету: полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVІD-19 вирусының РНК анықтауға диагностикалық зерттеулер
1.9
Мобильді бригада қызметтері

1.10
услуги по проведению скрининговых исследований для дополнительных целевых групп лиц, из числа сельского населения
1.11
Доплата водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада
Руководитель поставщика (уполномоченное должностное лицо):
_______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ___________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:
1) данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения по данным портала "Регистр прикрепленного населения" по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
2) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
3) реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
4) реестр оказанных клинико-диагностических услуг, не включенных в комплексный подушевой норматив на оказание амбулаторной поликлинической помощи по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
5) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
6) реестр клинико-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
7) реестр клинико-диагностических услуг, оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
8) реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание медицинской помощи сельскому населению;

1.10
Ауыл тұрғындары қатарындағы адамдардың қосымша нысаналы адамдардың қосымша нысаналы топтары үшін скринигтік зерттеулер жүргізу жөніндегі қызметтер
1.11
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильді бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200% мөлшерінде қосымша ақы төлеу
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___" ___________
Осы шот-тізілімге төмендегі қосымшалар қоса беріледі:
1) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы мен құрылымы туралы деректер;
2) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмекті көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін қызметкерлерін ынталандыруға ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі;
3) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген медициналық-санитарлық алғашқы көмек қызметтерінің тізілімі;
4) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық емханалық көмек көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
5) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тартпай көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
6) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
7) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 6 жастан 17 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі;
8) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 4 санаттағы шұғыл медициналық көмекті шақыру тізілімі;

9) реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
10) персонифицированный реестр выписанных больных, которым оказана стационарная и стационарозамещающая помощь по форме согласно приложению 10 к счету реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
11) реестр оказанных клинико-диагностических услуг с использованием медицинской техники, приобретенной на условиях финансового лизинга по форме согласно приложению 11 к счету-реестру за оказание медицинской помощи поставщиком сельскому населению;
Примечание: - указываются поправочные коэффициенты, применительные к конкретному субъекту здравоохранения;
12) "Реестр по доплате водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада" в приложение 53 "счет-реестр за оказание медицинской помощи сельскому населению" по форме:
Приложение 1
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Данные о динамике численности и структуре прикрепленного населения
по данным портала "Регистр прикрепленного населения" * период:

9) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланин аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім;
10) қызмет берушінің ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазып берілген стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсетілген науқастардың дербестендірілген тізілімі;
11) ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімге 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы лизингі шарттарында сатып алынған медициналық техниканы пайдалана отырып көрсетілген клиникалық-диагностикалық қызметтердің тізілімі.
12) "Медициналық–санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық көмек бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200% мөлшерінде қосымша ақы төлеу жөніндегі тізілім" 53-қосымшаға "Ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілім" нысаны бойынша:
Қызмет берушінің ауыл халқына
медициналық көмек көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Нысан

2) количеству открепленного населения соответствует:
- по смерти: количеству справок о смерти или перинатальной смерти
- по выезду за пределы страны: количеству заявлений граждан и копии документов,
удостоверяющих их личность
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: ________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"____________20___ года
Примечание: * данные таблицы представляются в качестве информации о динамике
численности и структуре прикрепленного населения по данным портала
"Регистр прикрепленного населения" и не влияют на оплату за отчетный период.
Приложение 2
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи сельскому населению
Форма
Расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников
за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта
здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь период:

2) тіркеуден шығарылған халықтың санына сәйкес келеді:
- қайтыс болу бойынша: қайтыс болу перинаталдық өлім туралы анықтамалардың санына;
- елден тыс жерге шығу бойынша: азаматтардың өтініштерінің және олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелерінің санына.
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе: * "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері бойынша бекітілген халық санының динамикасы және құрылымы туралы деректер ақпарат ретінде ұсынылады және есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
2-қосымша
Нысан

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки.
Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечнососудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо): ___________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика: _______________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* расчет фактического показателя приведен на основании данных портала
"Регистр прикрепленного населения";
** значение целевого показателя установлено в соответствии с Соглашением
о результатах
по целевым трансфертам на текущий финансовый год, заключенным между
Министром здравоохранения Республики Казахстан и Акимом области,
городов республиканского значения и столицы и соответствует данным портала
"ДКПН";
- количество баллов указано в максимальном значении в соответствии с Методикой
формирования тарифов, сумма распределена по индикаторам конечного результата
деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основании данных
по заключенному договору на оказание ГОБМП;
*** значения соответствуют данным портала "ДКПН" после закрытия отчетного
периода в портале "ДКПН" Фондом.
Приложение 3
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр оказанных услуг первичной медико-санитарной помощи*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
№ п п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
3.1.
На выявление рака молочной железы
3.2.
На выявление рака шейки матки
3.3.
На выявление колоректального рака
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_______________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
__________________________________ ________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"____________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 4
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр оказанных консультативно-диагностических услуг,
не включенных в комплексный подушевой норматив
на оказание амбулаторной поликлинической помощи *
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
услуги пенсионерам и членам семьи военнослужащих, правоохранительных и специализированных государственных органов
1.1.
1.2.
2.
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе специального автотранспорта
2.1
2.2.
3.
Услуги передвижных медицинских комплексов на базе железнодорожного транспорта
3.1.
3.2.
4.
Услуги в травматологических пунктах
5.1.
5.2.
5.
Услуги в кожно-венерологических диспансерах и, или отделениях при многопрофильных больницах
6.1.
6.2.
6.
Медицинское обслуживание школьников в организациях образования
7.1.
7.2.
7.
Проведение медицинской реабилитации третьего этапа на амбулаторном уровне
8.1
8.2
9.
Оказание консультативно-диагностических услуг (комплекс КДУ на 1 жителя)
9.1.
9.2.
10
Оказание услуг молодежных центров здоровья
10.1
10.2
10.
Услуги по проведению скрининговых исследований на раннюю диагностику злокачественных новообразований (в разрезе видов скринингов)
10.1.
На выявление рака молочной железы
10.2.
На выявление рака шейки матки

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жіті респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың салыстырмалы үлесі
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - нақты көрсеткішті есептеу "Бекітілген халық тіркелімі" порталының деректері негізінде келтірілген;
** - нысаналы көрсеткіштің мәні Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі мен облыс, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімі арасында жасалған ағымдағы қаржы жылына арналған нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімге сәйкес белгіленген және "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді;
- баллдар саны "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен тарифтерді қалыптастыру әдістемесіне сәйкес ең жоғары мәнде көрсетілген, сома ТМККК көрсетуге жасалған шарт бойынша деректердің негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтиже индикаторлары бойынша бөлінген;
*** - деректер Қордың "ЖБНҚК" порталында есепті кезеңді жапқаннан кейін "ЖБНҚК" порталының деректеріне сәйкес келеді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
3-қосымша
Нысан
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің көрсетілген қызметтерінің тізбесі* кезең: 20___ жылғы "___" _______ бастап 20___ жылғы "___" _______ дейін
р с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге**
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Қатерлі ісіктерді ерте диагностикалау үшін скринингтік зерттеулерді (скринингтер түрлері бөлінісінде) жүргізу қызметтері
3.1.
Сүт безі қатерлі ісігін анықтау
3.2.
Жатыр мойны қатерлі ісігін анықтау
3.3.
Колоректалды қатерлі ісікті анықтау
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады;
** - қорытынды сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
4-қосымша
Нысан
Амбулаториялық-емханалық көмекті көрсеткені үшін кешенді жан басына шаққандағы нормативке енгізілмеген консультациялық-диагностикалық қызметтер тізілімі* кезең: 20___жылғы "___"______ ______ бастап 20___жылғы "___" ____________ дейін
р с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
зейнеткерлерге және әскери қызметшілердің, құқық қорғау және мамандандырылған мемлекеттік органдардың отбасы мүшелеріне көрсетілетін қызметтер
1.1.
1.2.
2.
Арнайы автокөлік базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері
2.1
2.2.
3.
Теміржол көлігі базасындағы жылжымалы медициналық кешендердің қызметтері
3.1.
3.2.
4.
Травматологиялық пункттердегі қызметтер
4.1.
4.2.
5.
Көп бейінді ауруханалар жанындағы тері-венерологиялық диспансерлерде және немесе бөлімшелердегі қызметтер
5.1.
5.2.
6.
Білім беру ұйымдарында оқушыларға медициналық қызмет көрсету
6.1.
6.2.
7.
Амбулаториялық деңгейде үшінші кезеңді медициналық оңалтуды жүргізу
7.1
7.2
8.
Консультациялық-диагностикалық қызметтер (1 бекітілген тұрғынға арналған КДҚ кешені)
8.1.
8.2.
9.
Жастар денсаулық орталықтарының қызметтерін көрсету
9.1.
9.2.
10.
Қатерлі ісіктердің ерте диагностикасына скринингтік зерттеулер жүргізу бойынша қызметтер (скринингтер түрлері бойынша)
10.1.
Сүт безі обырын анықтау
10.2.
Жатыр мойны обырын анықтауға

10.3
На выявление колоректального рака
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание: * - данные формируются на основании введенных данных,
внесенных поставщиком в МИС.
Приложение 5
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг, оказанных без привлечения соисполнителя*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1
2
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
______________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 6
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг оказанных с привлечением соисполнителя*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
Полный код услуги
Наименование услуги
Стоимость услуги, тенге
Количество услуг
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
Наименование соисполнителя ___________________________
(по договору соисполнения от №___ )
1.1.
1.2.
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_____________________________ ________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
___________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период, подлежит оплате
соисполнителем в порядке и сроки, определенные настоящими Правилами.
Приложение 7
к счету-реестру
за оказание медицинской
помощи поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр консультативно-диагностических услуг,
оказанных детскому населению в возрасте от 6 до 17 лет включительно*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
ИИН
Полный код услуги
Наименование услуги
Сумма, тенге**
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС;
** - итоговая сумма не влияет на оплату за отчетный период.
Приложение 8
к счету-реестру за оказание
амбулаторно-поликлинической
помощи
Форма
Реестр вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности*
период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
ИИН
Наименование услуги
Количество
1
2
3
4
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
__________________________ ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________ ______________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* - данные формируются на основании данных, внесенных поставщиком в МИС.
Приложение 9
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи
поставщиком
сельскому населению
Форма
Реестр по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина период: c "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года
№ п п
Наименование
Количество
Стоимость
Сумма, тыс.тенге
1
2
3
4
5
1.
2.
Итого
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
_______________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
____________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 10
к счету-реестру за оказание
медицинской помощи
поставщиком
сельскому населению
Форма
Персонифицированный реестр выписанных больных,
которым оказана специализированная медицинская помощи
в форме стационарной и (или) стационарозамещающей медицинской помощи *
период с "___" _______ 20 ___ года по "___" _______ 20 ___ года
Таблица № 1: Оказание специализированной медицинской помощи в стационарозамещающих, стационарных условиях и на дому
№ п п
ИИН
№ медицинской карты
Дата госпита лизации
Дата выписки
Основной заключительный диагноз Код МКБ-10
Основная операция Наименование
Основной заключительный диагноз
Основная операция
Исход лечения
Код МКБ-10
Наименование
Код МКБ-10
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Всего случаев по специализированной медицинской помощи ______, в том числе:
1.1.
итого стационарная помощь ________, в том числе:
1.2.
итого стационарозамещающая помощь _____,
в том числе:
1.3.
итого стационар на дому________, в том числе:
Руководитель поставщика
(уполномоченное должностное лицо):
________________________________ _____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
___________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Подпись) (для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Примечание:
* данные формируются на основе данных, введенных поставщиком в ИС "ЭРСБ".

10.3
Колоректалды обырды анықтауға
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
5-қосымша
Нысан
Бірге орындаушыны тартпай көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі* кезең: 20___жылғы "___"______ ______ бастап 20___жылғы ___" ____________ дейін
р с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1
2
Жалпы саны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады;
** - қорытынды сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
6-қосымша
Нысан
Бірлесіп орындаушыны тарта отырып көрсетілген консультациялық-диагностикалық қызметтердің тізілімі* кезең: 20___жылғы "___"______ ______ бастап 20___жылғы "___" ____________ дейін
р с №
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Қызметтің құны, теңге
Қызметтердің саны
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
Бірлесіп орындаушының атауы_________(№___ бірлесіп орындау шарты бойынша)
1.1.
1.2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады;
** - қорытынды сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді, бірге орындаушының осы Қағидаларда
айқындалған тәртіпте және мерзімде төлеуі тиіс.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
7-қосымша
Нысан
6-дан 17 жасқа дейін қоса алғанда балаларға көрсетілген консультациялық- диагностикалық қызметтердің тізбесі * кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р с №
ЖСН
Қызметтің толық коды
Қызметтің атауы
Сомасы, теңге**
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады;
** - қорытынды сома есепті кезеңге ақы төлеуге әсер етпейді.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
8-қосымша
Нысан
Жеделдігі 4-санаттағы кезек күттірмейтін медициналық көмек шақыртуларының тізбесі * кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р с №
ЖСН
Қызметтің атауы
Саны
1
2
3
4
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің МАЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады.
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
9-қосымша
Нысан
Емдік ақуызы аз өнімдермен және құрамында фенилаланині аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін
р с №
Атауы
Саны
Құны
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
1.
2.
Жиыны
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___" ____________
Ауыл халқына медициналық
көмекті көрсеткені үшін
шот-тізілімге
10-қосымша
Нысан
Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсетілген емделіп шыққан науқастардың дербестелген тізбесі* кезең: 20___жылғы "__" ______ бастап 20___жылғы "__" _______ дейін № 1 кесте: Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету
р с №
ЖСН
медициналық картаның №
Келіп түскен күні
Шыққан күні
Негізгі қорытынды диагноз
Негізгі операция
Емдеу нәтижесі
АХЖ-10 коды
Атауы
АХЖ-10 коды
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Мамандандырылған медициналық көмек бойынша барлық жағдайлар ______, оның ішінде:
1.1.
Жиыны стационарлық көмек ________, оның ішінде:
1.2.
Жиыны стационарды алмастыратын көмек ________, оның ішінде:
1.3.
Жиыны үйдегі стационар ________, оның ішінде:
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): _______________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызмет берушінің бас бухгалтері: ________________________ _________
(Аты, әкесінің аты, тегі, (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"____________
Ескертпе:
* - деректер Қызмет берушінің "СНЭТ" АЖ-ға енгізген деректері негізінде қалыптасады.