Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглашающая сторона, туроператор) по городу Курчатов
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 30 ноября 2023 года № 12/71-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 7 декабря 2023 года № 180-18. Утратило силу решением Курчатовского городского маслихата области Абай от 21 февраля 2024 года № 15/89-VIII.
Сноска. Утратило силу решением Курчатовского городского маслихата области Абай от 21.02.2024 № 15/89-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министерства культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года №181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33110), Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить по городу Курчатов туристский взнос для иностранцев либо физических или юридических лиц, оплачивающих проживание иностранца (приглашающая сторона, туроператор) в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья, за каждые сутки пребывания - в размере фиксированной ставки 0,5 месячного расчетного показателя.
В случае увеличения количества иностранных туристов в местах размещения по сравнению с аналогичным периодом прошлого года, применить следующие ставки туристского взноса:
до пяти процентов – в размере 0,2 месячного расчетного показателя;
от пяти до десяти процентов – в размере 0,3 месячного расчетного показателя;
от десяти до пятнадцати процентов – в размере 0,4 месячного расчетного показателя;
от пятнадцати процентов и выше – в размере 0,5 месячного расчетного показателя.
2. Признать утратившим силу решение Курчатовского городского маслихата "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год в городе Курчатов" от 4 мая 2023 года №3/23-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов №69-18).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Курчатовского городского маслихата
Г. Хусайнова

Курчатов қаласы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор) туристік жарнасын бекіту туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2023 жылғы 30 қарашадағы № 12/71-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 7 желтоқсанда № 180-18 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 21 ақпандағы № 15/89-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 21.02.2024 № 15/89-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу № 33110 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласы бойынша шетелдіктер немесе шетелдіктің тұруына ақы төлейтін жеке немесе заңды тұлғалар (шақырушы тарап, туроператор), хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болатын әр тәулік үшін алынатын туристік жарна айлық есептік көрсеткіштің - 0,5 мөлшерінде белгіленген ставка бекітілсін.
Орналастыру орындарында шетелдік туристер саны өткен жылдың ұқсас кезеңімен салыстырғанда ұлғайған жағдайда туристік жарнаның мынадай мөлшерлемелері қолданылады:
бес пайызға дейін – 0,2 айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде;
бестен он пайызға дейін – 0,3 айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде;
оннан он бес пайызға дейін – 0,4 айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде;
он бес пайыздан және одан жоғары – 0,5 айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде.
2. Курчатов қалалық мәслихатының "Курчатов қаласында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы" 2023 жылғы 4 мамырдағы № 3/23-VII (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 69-18 болып тіркелген) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы
Г. Хусайнова