Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Жарминскому району
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 28 апреля 2023 года № 2/16-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 23 мая 2023 года № 78-18.
Сноска. В заголовок решения внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Жарминского районного маслихата области Абай от 25.04.2024 № 13/243-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883), Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов по Жарминскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Жарминскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 28 апреля 2023 года
№ 2/16-VIII
Размер жилищного сертификата
Сноска. В приложении 1 слова "1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге" заменены на "1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге" решением Жарминского районного маслихата области Абай от 25.04.2024 № 13/243-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.

Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерімен және оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/16-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 23 мамырда № 78-18 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 13/243-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы
М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 2/16-VIII шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
Ескерту. 1 қосымшаның "1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден" деген сөздер "1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден" деген сөздермен ауыстырылды – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 13 /243-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.

2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью, многодетные семьи, неполные семьи.
2.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени.
3.

2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
шешіміне 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары, көпбалалы отбасылар, толық емес отбасылар.
2
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар.
3

исключен решением Жарминского районного маслихата области Абай от 25.04.2024 № 13/243-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

алып тасталды – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 13/243-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).