Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Жарминскому району
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 28 апреля 2023 года № 2/16-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 23 мая 2023 года № 78-18
Сноска. В заголовок решения внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Жарминского районного маслихата области Абай от 25.04.2024 № 13/243-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18883), Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер жилищных сертификатов по Жарминскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Жарминскому району согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
М. Оспанбаев
Приложение 1 к решению
Жарминского районного
маслихата
от 28 апреля 2023 года
№ 2/16-VIII
Размер жилищного сертификата
Сноска. В приложении 1 слова "1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге" заменены на "1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге" решением Жарминского районного маслихата области Абай от 25.04.2024 № 13/243-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (одного миллиона шестисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Жарминского районного маслихата области Абай от 28.08.2024 № 15/289-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) ветераны Великой Отечественной войны;
2) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;

Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшерімен және оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 2/16-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 23 мамырда № 78-18 болып тіркелді
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 13/243-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 болып тіркелген) сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Жарма ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы
М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 2/16-VIII шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
Ескерту. 1 қосымшаның "1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден" деген сөздер "1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден" деген сөздермен ауыстырылды – Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 25.04.2024 № 13 /243-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Қарыз сомасының 10%, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
шешіміне 2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 28.08.2024 № 15/289-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;

3) ветераны боевых действий на территории других государств;
4) лица с инвалидностью первой и второй групп;
5) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
6) лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения;
7) пенсионеры по возрасту;
8) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы;
9) кандасы;
10) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
11) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
12) семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка;
13) неполные семьи.

3) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
4) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
5) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
6) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар;
7) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
8) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады;
9) қандастар;
10) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
11) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
12) мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары;
13) толық емес отбасылар.