Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев по городу Сатпаев
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 5 декабря 2023 года № 76. Зарегистрировано в Департаменте юстиции области Ұлытау 13 декабря 2023 года № 77-20.
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33110), Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев по городу Сатпаев за каждые сутки пребывания в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья, в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 10.06.2024 № 122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Сатпавского городского маслихата "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по городу Сатпаев" от 7 июня 2023 года № 30 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28-20).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сатпаевского городского маслихата К. Балмагамбетов

Сәтбаев қаласы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 76 шешімі. Ұлытау облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 желтоқсанда № 77-20 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сәтбаев қаласы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері, хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болатын әрбір тәулік үшін болу құнынан 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 10.06.2024 № 122 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Сәтбаев қалалық мәслихатының "Сәтбаев қаласы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы" 2023 жылғы 7 маусымдағы № 30 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28-20 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қалалық мәслихатының төрағасы К. Балмагамбетов