О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 января 2024 года № 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2024 года № 33929
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) следующие изменения:
в формах медицинской учетной документации, используемых в стационарах и амбулаторно-поликлинических организациях, утвержденных приложением 2 к указанному приказу:
№ 026/у "Заключение врачебно–консультационной комиссии", № 031/у "Заключение на медико-социальную экспертизу", № 041/у "Медицинское свидетельство о рождении № ____ (выдается для предоставления в регистрирующие органы)" изложить в следующей редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 23 января 2024 года № 177
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-175/2020
Форма № 026/у
"Заключение врачебно–консультационной комиссии" №____ от "____" _________ 20____ года
Наименование медицинской организации
___________________________________________________________________
Выдана физическому лицу ____________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) _____________________________
Дата рождения _____________________________________________________
Пол _______________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ___________________________
Адрес фактического проживания, телефон ______________________________
___________________________________________________________________
Место работы (учебы) _______________________________________________
Диагнозы __________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заключение врачебно–консультационной комиссии ______________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Период с _______ по _________ 20____ года
Председатель комиссии ______________________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) подпись)
Секретарь __________________________________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) подпись)
М.П.
Форма № 031/у
Заключение на медико-социальную экспертизу №___от ____ _________ 20_____ г.

"Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 23 қаңтардағы № 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 25 қаңтарда № 33929 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген стационарларда және амбулаториялық-емханалық ұйымдарда пайдаланылатын медициналық есепке алу құжаттамасының нысандарында:
"Дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы" № 026/е, "Медициналық-әлеуметтік сараптамаға қорытынды" № 031/е, "Медициналық туу туралы куәлік № ____ (тіркеу органдарына ұсыну үшін беріледі)" № 041/е осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 23 қаңтардағы
№ 177 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2020 жылғы 30 қазандағы
№ ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына
2-қосымша
№ 026/е нысаны
"Дәрігерлік – консультациялық комиссияның қорытындысы"
20__ жылғы "___" _____________№______
Медициналық ұйымның атауы_______________________________________
__________________________________________________________________
Жеке тұлғаға берілді_______________________________________________
_________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні _________________________
Жынысы ______________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі __________________________________________
Нақты тұратын мекенжайы, телефоны
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Жұмыс (оқу) орны _________________________________________________
_________________________________________________________________
Диагнозы_________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Дәрігерлік – консультациялық комиссияның
қорытындысы________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
20 ___ жылғы __________ _________қоса алғандағы кезеңде
Комиссия төрағасы_________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
Хатшы___________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
М.О
№ 031/е нысаны
Медициналық-әлеуметтік сараптамаға қорытынды
20_____ ж. _____________ № ___

1. ИИН ___________________________________________________________
2. Фамилия _______________________________________________________
3. Имя ___________________________________________________________
4. Отчество (при его наличии) _______________________________________
5. Дата рождения _____ _____________г.
6. Пол ☐ мужской ☐ женский
7. Гражданство (справочник стран) __________________________________
8. Житель ☐ города ☐ села
9. Адрес регистрации по месту постоянного жительства _________________
9.1. Адрес фактического проживания/ пребывания
(для оказания государственной услуги с выездом) ______________________
9.2. Место освидетельствования (выбрать одно из полей):
☐ в доме ребенка, интернате, специализированных организациях для детей
☐ в медико-социальных учреждениях (организациях) социальной защиты
☐ в учреждениях уголовно-исполнительной системы
☐ на дому
☐ в стационаре
10. Прикрепление к медицинской организации (РПН):
10.1. Дата прикрепления ___ _________20__г.
10.2. Наименование медицинской организации__________________________
11. Номер мобильного телефона пациента или его законного представителя
(зарегистрированный в БМГ) +7 (***) (*******)
12. Данные законного представителя (родителя, опекуна, попечителя) при наличии:
12.1. ИИН _________________________________________________________
12.2. Фамилия ______________________________________________________
12.3. Имя __________________________________________________________
12.4. Отчество (при его наличии) ______________________________________
13. Наименование, направившей МО (из регистра МО) ___________________
14. Адрес медицинской организации ___________________________________
15. При направлении на переосвидетельствование/досрочное переосвидетельствование:
15.1. Группа инвалидности (выбрать одно из полей):
☐ первая группа
☐ вторая группа
☐ третья группа
☐ ребенок с инвалидностью
☐ ребенок с инвалидностью первой группы
☐ ребенок с инвалидностью второй группы
☐ ребенок с инвалидностью третьей группы
☐ инвалидность не установлена
15.2. Степень утраты общей трудоспособности ________________________%
(при наличии ранее установленной)
15.3. Степень утраты профессиональной трудоспособности _____________%
(при наличии ранее установленной)
16. Место работы (для работающих лиц) ______________________________
16.1. Должность ___________________________________________________
16.2. Основная профессия ___________________________________________
17. Место учебы (для школьников, студентов) __________________________
17.1. Курс/класс ___________________________________________________

1. ЖСН ______________________________
2.Тегі____________________________________________________________
3.Аты ___________________________________________________________
4.Әкесінің аты(бар болған жағдайда)__________________________________
5. Туған күні _____ .______________ж.
6. Жынысы ☐ ер ☐ әйел
7. Азаматтығы (елдерден анықтамалық)__________________________________
8. Тұрғын ☐ қала ☐ ауыл
9. Тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы
____________________________________________________________________
9.1.Нақты тұратын/болатын мекенжайы (шығу кезінде мемлекеттік қызметті
көшпелі түрде көрсету үшін)
_________________________________________________________________
9.2. Куәландыру орны (жолдардың біреуін таңдау):
☐ балалар үйінде, интернатта, балаларға арналған мамандандырылған
ұйымдарда
☐ әлеуметтік қорғау медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарында)
☐ қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде
☐ үйде
☐ стационарда
10. Медициналық ұйымға бекіту (БХТ):
10.1. Бекітілген күні ______ ____20___ж.
10.2. Медициналық ұйымның атауы______________________________________
11. Пациенттің немесе оның заңды өкілінің ұялы телефон нөмірі (МАБ-да
тіркелген) +7 (***) (*******)
12. Заңды өкілінің (ата-анасының, қорғаншысының, қамқоршысының) деректері
бар болса:
12.1.ЖСН ___________________________________________________________
12.2.Тегі ____________________________________________________________
12.3. Аты ____________________________________________________________
12.4. Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _________________________________
13. Жіберген МҰ атауы (МҰ тіркелімінен) ________________________________
14. Медициналық ұйымның мекенжайы___________________________________
15. Қайта куәландыруға/мерзімінен бұрын қайта куәландыруға жіберілген кезде:
15.1. Мүгедектік тобы (өрістердің бірін таңдау):
☐ бірінші топ
☐ екінші топ
☐ үшінші топ
☐ мүгедектігі бар бала
☐ бірінші топтағы мүгедектігі бар бала
☐ екінші топтағы мүгедектігі бар бала
☐ үшінші топтағы мүгедектігі бар бала
☐ мүгедектік белгіленбеген
15.2. Жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі________________%
(бұрын белгіленген болса)
15.3. Кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі _______________%
(бұрын белгіленген болса)
16. Жұмыс орны (жұмыс жасайтын адамдар үшін) ________________________
16.1. Лауазымы ______________________________________________________
16.2. Негізгі мамандығы _______________________________________________
17. Оқу орны (оқушылар, студенттер үшін)_______________________________
17.1. Курс/сынып _____________________________________________________

18. Дошкольное учреждение ________________________________________
19. Под наблюдением медицинской организации ________________________
_________________________________________________________________
(дата) ____________________________________________________________
20. Клинико-функциональный диагноз при направлении на МСЭ
20.1. Основной диагноз (код и наименование МКБ-10) __________________
20.2. Основной диагноз (текст) ______________________________________
_________________________________________________________________
20.3. Осложнение (код и наименование МКБ-10) (указать все имеющиеся осложнения):
_________________________________________________________________
20.4. Осложнение (текст) (указать все имеющиеся осложнения): __________
_________________________________________________________________
20.5. Диагноз сопутствующего заболевания (код и наименование МКБ-10)
(указать все сопутствующие заболевания): ____________________________
20.6. Диагноз сопутствующего заболевания (текст)
(указать все сопутствующие заболевания)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
21. Клинико-трудовой анамнез, диагностика, лечебные мероприятия ______
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
21.1. Анамнез заболевания: с какого возраста болен, особенности и характер
течения, частота обострений, дата последнего обострения, проводимое лечение
(в том числе противорецидивное), эффективность (динамика антропометрических,
гематологических показателей, функциональных проб, изменения в соматическом
статусе, общая оценка результатов лечения) ____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
21.2. Состоит ли пациент под наблюдением ☐ нет, если ☐ да
(указать все диагнозы по динамическому наблюдению)
__________________________________________________________________
Диагноз
(Код МКБ-10)
Дата взятия на динамическое наблюдение
Группа динамического наблюдения, клиническая группа
Дата снятия с динамического наблюдения
21.3. При наличии травмы:
а) тип травмы (выбрать одно из полей):
☐ бытовая
☐ производственная
☐ уличная (кроме дорожно-транспортной)
☐ дорожно-транспортная
☐ школьная
☐ спортивная
☐ прочие
б) дата получения травмы ___ __________ г.
в) место и обстоятельства, при которых произошла травма (указать подробно)
________________________________________________________________
21.4. Лечение, проводимое в настоящее время: ________________________
☐ с положительной динамикой
☐ без динамики
☐ с отрицательной динамикой.

18. Мектепке дейінгі мекеме ____________________________________________
19. Медициналық ұйымының
бақылауында_________________________________________________________
(күні) __________________________________________________
20. МӘС-ке жіберу кезіндегі клиникалық-функционалдық диагноз
20.1. Негізгі диагноз (АХЖ-10 коды және атауы) __________________________
20.2. Негізгі диагноз (мәтін) ____________________________________________
____________________________________________________________________
20.3. Асқыну (АХЖ-10 коды және атауы) (барлық бар асқынуларды көрсету):
____________________________________________________________________
20.4.Асқыну (мәтін) (барлық бар асқынуларды көрсету):
____________________________________________________________
____________________________________________________________________
20.5. Қосарласқан аурудың диагнозы (АХЖ-10 коды және атауы) (барлық
қосарласқан ауруларды көрсету):_____________________________________
20.6. Қосарласқан аурудың диагнозы (мәтін) (барлық қосарласқан ауруларды
көрсету)_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
21.Клиникалық-еңбек анамнезі, диагностикасы, емдік іс-шаралар
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
21.1. Аурудың анамнезі: қай жастан бастап ауырады, ағымының ерекшеліктері
мен сипаты, өршу жиілігі, соңғы өршу күні, жүргізіліп жатқан ем (оның ішінде
рецидивке қарсы), тиімділігі (антропометриялық, гематологиялық көрсеткіштердің,
функционалдық сынамалардың динамикасы, соматикалық мәртебедегі өзгерістер,
емдеу нәтижелерін жалпы бағалау) _________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
21.2. Пациент байқауда тұр ма ☐ жоқ ☐ иә
(динамикалық байқау бойынша барлық диагноздарын көрсету):
Диагноз
(АХЖ-10 коды)
Динамикалық байқауға алған күні
Динамикалық байқау тобы, клиникалық топ
Динамикалық байқаудан алынған күні
21.3. Жарақат бар болса :
а) жарақат түрі (жолдың біреуін таңдау):
☐ тұрмыстық
☐ өндірістік
☐ көшедегі (жол-көліктен басқасы)
☐ жол-көлік
☐ мектептегі
☐ спорттық
☐ өзгелер
б) жарақат алған күні _______________________ж.
в) жарақат алған орны мен мән жайлары (толық көрсету)
____________________________________________________________________
21.4.Қазіргі уақытта жүргізіліп жатқан ем:_____________________________
☐ оң динамикамен
☐ динамика жоқ
☐ теріс динамикамен

21.5. Оценка результатов медицинской реабилитации
☐ восстановление нарушенных функций
☐ полное
☐ частичное
☐ компенсация нарушенных функций
☐ полное
☐ частичное
☐ отсутствие положительного результата
21.6. Планируемые мероприятия с указанием
Наименование мероприятия
Периодичность проведения
Длительность проведения
21.7. Реабилитационно-экспертное заключение (для пациентов неврологического и нейрохирургического, кардиологического и кардиохирургического, травматологического и ортопедического профилей)
Критерии МКФ b
Критерии МКФ d
код
определитель выраженности
наименование
код
определитель выраженности
наименование
21.8. Реабилитационный прогноз
☐ благоприятный
☐ относительно благоприятный
☐ сомнительный
☐ неблагоприятный
21.9. Реабилитационный потенциал
☐ высокий
☐ средний
☐ низкий
☐ отсутствует
22. Физиологические параметры на момент заполнения формы № 031/у:
АД ______ мм. рт. ст.
ЧСС _____ мин.
Пульс ____мин.
ЧДД ____ мин.
Температура тела ____
Рост ____ см.
Вес _____ кг.
Объем правого бедра ____ см
Объем левого бедра ____ см
Объем талии ____ см
23. Изменение условий труда ___________________________________________
24. Временная нетрудоспособность (сведения за последние 12 месяцев)
№ листа или справки временной нетрудоспособности
с __ ____ 20 _ года
по ___ _ 20__ года
Число календарных дней нетрудоспособности
Код по МКБ -10
Всего дней
25. План реабилитационных мероприятий:
25.1. Имеются рекомендации технических средств, направленных на восстановление и (или) компенсацию нарушенных и утраченных функций организма:
☐ да, необходимо выбрать одно или несколько полей:
☐ снижение зрения 0 – 0,03 и/или поля зрения 0 – 10;
☐ снижение зрения 0,04 – 0,08 и/или поля зрения 10 – 20;
☐ снижение зрения у детей до 0,19 и/или сужение полей до 25;
☐ двухстороннее снижение слуха;
☐ нарушение голосообразования;
☐ значительные нарушения функции передвижения;
☐ затруднения передвижения;
☐ затруднение самообслуживания;
☐ статодинамические нарушения позвоночника;
☐ нарушение структуры и/или функции верхних конечностей;
☐ нарушение структуры и/или функции нижних конечностей;
☐ мастэктомия;
☐ нарушения функции тазовых органов;
☐ кишечная стома;
☐ стомы мочевыводящих путей.
25.2. Предоставление социальных услуг ☐ да:
☐ индивидуальный помощник
☐ специалист жестового языка
25.3. Оказание специальных социальных услуг ☐ да (выбрать один):
☐ в условиях стационара
☐ в условиях стационарозамещающих
☐ в условиях на дому
25.4. Трудоустройство ☐ да:
Организация режима работы (выбрать один или несколько):
☐ полный рабочий день
☐ сокращенный рабочий день
☐ исключение воздействия неблагоприятных производственных факторов
☐ создание специального рабочего места

21.5. Медициналық оңалту нәтижелерін бағалау:
☐ бұзылған функцияларды қалпына келтіру
☐ толық
☐ ішінара
☐ бұзылған функциялардың орнын толтыру
☐ толық
☐ ішінара
☐ оң нәтиже жоқ
21.6. Жоспарланған іс-шаралар мыналарды көрсете отырып
Іс-шараның атауы
Жүргізу кезеңі
Жүргізу ұзақтығы
21.7. Оңалту-сараптамалық қорытындысы (неврологиялық және нейрохирургиялық, кардиологиялық және кардиохирургиялық, травматологиялық және ортопедиялық бейіндегі пациенттер ұшін)
ХЖК b өлшемшарттары
ХЖК d өлшемшарттары
код
айқындылығын анықтаушы
атауы
код
айқындылығын анықтаушы
атауы
21.8. Оңалту болжамы
☐ қолайлы
☐ салыстырмалы қолайлы
☐ күмәнді
☐ қолайсыз
21.9. Оңалту әлеуеті
☐ жоғары
☐ орташа
☐ төмен
☐ жоқ
22. № 031/е нысанын толтыру кезіндегі физиологиялық параметрлері:
АҚ ______ мл. сб.
ЖСЖ _____ минутына
Пульс _____ минутына
ТҚЖ _____ минутына
Дене қызуы ______
Бойы ___________ см.
Салмағы ________ кг
Оң жақ жамбас өлшемі ____ см
Сол жақ жамбас өлшемі ____ см
Бел өлшемі ____ см
23. Еңбек жағдайының өзгеруі______________________________________
24. Еңбекке уақытша жарамсыздық (соңғы 12 айға мәлімет)
Еңбекке уақытша жарамсыздық парағы немесе анықтама сының №
20__ жылғы ___бастап
20__жылғы __ дейін
Еңбекке жарамсыздық күнтізбелік күндерінің саны
АХЖ-10 бойынша коды
Барлық күні
25. Оңалту іс-шараларының жоспары:
25.1. Организмнің бұзылған және жоғалтқан функцияларын қалпына келтіруге
және (немесе) орнын толтыруға бағытталған техникалық құралдардың ұсыныстары
бар: ☐ иә, бір немесе бірнеше жолы таңдау қажет:
☐ көру қабілетінің 0 – 0,03 және/немесе көру өрісінің 0 – 10 төмендеуі;
☐ көру қабілетінің 0,04 – 0,08 және/немесе көру өрісінің 10 – 20 төмендеуі;
☐ балалардағы көру қабілетінің 0,19-ға дейін төмендеуі және/немесе
өрістердің 25-ке тарылуы;
☐ екі жақты есту қабілетінің төмендеуі;
☐ дауыс түзілуінің бұзылуы;
☐ жүріп-тұру функциясының елеулі бұзылуы;
☐ жүріп-тұру қиындығы;
☐ өзіне-өзі қызмет етудің қиындығы;
☐ омыртқаның статодинамикалық бұзылулары;
☐ қолдың құрылымы және/немесе функциясының бұзылуы;
☐ аяқтың құрылымы және/немесе функциясының бұзылуы;
☐ мастэктомия;
☐ жамбас ағзаларының функциясының бұзылуы;
☐ ішек стомасы;
☐ несеп шығару жолдарының стомалары.
25.2. Әлеуметтік қызметтерді көрсету☐: иә
☐ жеке көмекші
☐ ымдау тілі маманы
25.3. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету ☐ иә (біреуін таңдау):
☐ стационар жағдайында
☐ стационарды ауыстыру жағдайында
☐ үй жағдайында
25.4. Жұмыспен қамту ☐ иә:
Жұмыс режимін ұйымдастыру (біреуін немесе бірнешеуін таңдау):
☐ толық жұмыс уақыты
☐ қысқартылған жұмыс уақыты
☐ қолайсыз өндірістік факторлардың әсерін жою
☐ арнайы жұмыс орнын құру

25.5. Обучение/переобучение ☐ да
25.6. Санаторно-курортное лечение ☐ да
26. Результаты консультаций специалистов с указанием жалоб, данных объективного обследования, с отражением степени нарушения функций организма, диагнозов и рекомендаций. Медицинские документы (в требуемом количестве для профиля заболевания в соответствии со стандартами в области здравоохранения, клиническими протоколами диагностики, лечения и реабилитации) прилагаются к форме № 031/у в электронном виде, с указанием:
Наименование услуги
Дата проведения
Наименование медицинской организации (Исполнитель)
27. Результаты клинического, лабораторного, рентгенологического и других исследований. Медицинские документы (в требуемом количестве для профиля заболевания в соответствии со стандартами в области здравоохранения, клиническими протоколами диагностики, лечения и реабилитации) прилагаются к форме № 031/у в электронном виде, с указанием:
Наименование услуги
Дата проведения
Наименование медицинской организации (Исполнитель)
28. Результаты о пролеченном (-ых) случае(-ях) стационарного, стационарозамещающего лечения, лечения в реабилитационных центрах в зависимости от профиля заболевания, с указанием динамических изменений в состоянии пациента; возникших осложнений в ходе лечения; резюмирования результатов лабораторных исследований, консультаций; рекомендаций с учетом реабилитационного потенциала, реабилитационного диагноза и шкалы реабилитационного маршрута. Медицинские документы прилагаются к форме № 031/у в электронном виде, с указанием:
Номер выписки из истории болезни
Дата поступления
Дата выписки
Наименование медицинской организации (Исполнитель)
29. Результаты активного посещения пациента, вызывавшего скорую/ неотложную медицинскую помощь. Медицинские документы прилагаются к форме №031/у в электронном виде, с указанием:
Дата активного посещения
Наименование медицинской организации (Исполнитель)
30. Цель направления на МСЭ:
☐ установление инвалидности
☐ переосвидетельствование
☐ досрочное переосвидетельствование
☐ установление степени утраты общей трудоспособности:
☐ первично
☐ повторно
☐ установление степени утраты профессиональной трудоспособности:
☐ первично
☐ повторно
☐ изменение причины инвалидности
☐ формирование или коррекция ИПР
☐ необходимость выдачи заключения о нуждаемости пострадавшего работника
в дополнительных видах помощи и уходе
31. Направление на освидетельствование:
☐ заочное проактивное освидетельствование
☐ очное освидетельствование
☐ лицо нетранспортабельно – заочное освидетельствование
☐ лицо находится на стационарном лечении за пределами обслуживаемого региона –
заочное освидетельствование
☐ чрезвычайное положение, ограничительные меры, в том числе карантин –
заочное освидетельствование

25.5. Оқыту/қайта оқыту ☐ иә
25.6. Санаторийлік-курорттық ем ☐ иә
26. Шағымдарды, организм функцияларының бұзылу дәрежесін көрсететін
объективті зерттеп-қарау деректерін, диагноздар мен ұсынымдарды көрсете
отырып, мамандар консультацияларының нәтижелері. Медициналық құжаттар
(денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға, диагностиканың, емдеу мен
оңалтудың клиникалық хаттамаларына сәйкес ауру бейіні үшін талап етілетін
мөлшерде) электрондық түрде № 031/е нысанына мыналар көрсетіле отырып,
қоса беріледі:
Қызметтің атауы
Жүргізілген күні
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы)
27. Клиникалық, зертханалық, рентгенологиялық және басқа зерттеулердің нәтижелері. Медициналық құжаттар (денсаулық сақтау саласындағы стандарттарға, диагностиканың, емдеу мен оңалтудың клиникалықды хаттамаларына сәйкес ауру бейіні үшін талап етілетін мөлшерде) электрондық түрде № 031/е нысанына мыналар көрсетіле отырып, қоса беріледі:
Қызметтің атауы
Жүргізілген күні
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы)
28. Пациенттің жай-күйіндегі динамикалық өзгерістерді; емдеу кезінде пайда болатын асқынуларды; зертханалық зерттеулердің, консультациялардың нәтижелерін қорытындылауды көрсете отырып; оңалту әлеуетін, оңалту диагнозын және оңалту бағытының шкаласын ескере отырып ұсынымдарды; аурудың бейініне қарай оңалту орталықтарында емнің, стационарлық, стационарды алмастыратын емнің емделіп шығу жағдайы (жағдайлары) туралы нәтижелер. Медициналық құжаттар № 031/е нысанына электрондық түрде мыналар көрсетіле отырып, қоса беріледі:
Сырқатнамадан үзінді көшірме нөмірі
Түскен күні
Шыққан күні
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы)
29. Жедел/кезек күттірмейтін медициналық көмекті шақырған пациентке белсенді бару нәтижелері. Медициналық құжаттар № 031/е нысанына электрондық түрде мыналар көрсетіле отырып, қоса беріледі:
Белсенді түрде барған күні
Медициналық ұйымның атауы (Орындаушы)
30. МӘС-ке жіберудің мақсаты:
☐ мүгедектікті белгілеу
☐ қайта куәландыру
☐ мерзімінен бұрын қайта куәландыру
☐ жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу:
☐ бастапқы ☐ қайталама
☐ кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу:
☐ бастапқы ☐ қайталама
☐ мүгедектік себебінің өзгеруі
☐ ОЖБ қалыптастыру немесе түзету
☐ зардап шеккен жұмыскердің көмектің қосымша түрлері мен
күтіміне мұқтаждығы туралы қорытынды беру қажеттігі
31. Куәландыруға жолдама:
☐ сырттай проактивті куәландыру
☐ көзбе-көз куәландыру
☐ адам тасымалдауға жарамайды - сырттай куәландыру
☐ адам қызмет көрсетілетін өңірден тыс жерде стационарлық
емдеуде – сырттай куәландыру
☐ төтенше жағдай, шектеу шаралары, оның ішінде карантин – сырттай
куәландыру.

32. Ф.И.О. (при его наличии) лечащего врача, заполнившего форму № 031/у
___________________________________________________________________
33. Удостоверено: Ф.И.О. (при его наличии) и ЭЦП председателя ВКК или лица
исполняющий его обязанности_________________________________________
33.1. Дата подписания ЭЦП ___ _____20___г.
34. Quick Response code (QR код) медицинской организации (код быстрого отклика)
35. Согласие на сбор, обработку и передачу персональных данных и сведений,
составляющих охраняемую законом тайну пациента, необходимых для установления
инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определения мер
социальной защиты: ☐ да
35.1. Дата получения ответа от услугополучателя или его законного представителя:
___ _____20___г.
35.2. Ответ, полученный от услугополучателя или его законного представителя
____________________________________________________________________
35.3. Номер мобильного телефона отправителя: +7 (***) (*******)
Извещение об экспертном заключении МСЭ от ______ ________ 20_____ г. к форме № 031/у ___от ____ ____ 20___ г.
1. Наименование направившей медицинской организации (из регистра МО)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. Дата вынесения экспертного заключения ____ ________ 20______г.
3. ИИН __________________________________________________________
4. Фамилия _______________________________________________________
5. Имя ___________________________________________________________
6. Отчество (при его наличии) _______________________________________
7. Дата рождения ____ __________ _____г.
8. Клинико-экспертный диагноз: _____________________________________
8.1. Основной диагноз (наименование, Код МКБ-10) ____________________
8.2. Сопутствующий диагноз (наименование, Код МКБ-10)
_________________________________________________________________
9. Экспертное заключение МСЭ:
9.1. группа инвалидности ___________________________________________
9.1.1. причина инвалидности ________________________________________
_________________________________________________________________
9.1.2. срок инвалидности ___________________________________________
9.1.3. срок зачтен с ___ _______ 20__г.
9.1.4. дата переосвидетельствования ____ ________20___г.
9.2. степень утраты общей трудоспособности ________________________%
9.2.1. срок степени утраты общей трудоспособности ____________________
9.3. степень утраты профессиональной трудоспособности ____________%
9.3.1. причина утраты профессиональной трудоспособности
_________________________________________________________________

32. № 031/е нысанын толтырған емдеуші дәрігердің Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда) ___________________________________________________________
33. Куәландырылған: Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және ДКК төрағасының
немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ-сы
33.1.ЭЦҚ қол қойылған күні 20___ж ___ _____
34. Медициналық ұйымның Quick Response code (QR коды) (жылдам әрекет ету
коды)
35. Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеуге
және/немесе әлеуметтік қорғау шараларын айқындауға қажет пациенттің заңмен
қорғалатын құпиясын құрайтын жеке деректер мен мәліметтерді жинауға, өңдеуге,
беруге келісімі: ☐ иә
35.1. Көрсетілетін қызметті алушыдан немесе оның заңды өкілінен жауап алу
күні: 20___ж.___ _____
35.2. Көрсетілетін қызметті алушыдан немесе оның заңды өкілінен алынған
жауап _____________________________________________________
35.3. Жіберушінің ұялы телефон нөмірі: +7 (***)(*******)
20___ жылғы______ № 031/е нысанға
МӘС сараптамалық қорытындысы туралы хабарлама
20_____ жылғы____ ______
1. Жолдаған медициналық ұйымның атауы (МО
тіркелімнен)_________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Сараптамалық қорытынды шығарылған күні 20______ж.____ ________
3. ЖСН ___________________________________________________________
4. Тегі _______________ _____________________________________________
5. Аты _____________________________________________________________
6. Әкесінің аты (бар болған жағдайда )____________________________________
____________________________________________________________________
7. Туған күні ____ ________ _____ ж.____________
8. Клиникалық-сараптамалық диагнозы: _______________________________
8.1 Негізгі диагноз (атауы, АХЖ-10 коды)______________________________
8.2 Қосарласқан диагноз (атауы, АХЖ-10 коды)____________________________
9. МӘС сараптамалық қорытындысы:
9.1 мүгедектік тобы _________________________________________________
9.1.1. мүгедектік себебі ______________________________________________
9.1.2. мүгедектік мерзімі _____________________________________________
9.1.3. мерзімі 202__ ж. ____ __________ бастап есептеледі.
9.1.4. қайта куәландыру күні 20___ ж._____________________________
9.2. жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі _____________%
9.2.1. жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі мерзімі _________
9.3. кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі ____________%
9.3.1. кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі себебі
____________________________________________________________________

9.3.2. срок утраты профессиональной трудоспособности ________________
_________________________________________________________________
9.3.3. дата переосвидетельствования утраты профессиональной трудоспособности
______ ________20 __ г.
9.4. Разработана ИПР инвалида № _______
9.4.1. Рекомендации по реабилитации
а) по социальной реабилитации _____________________________________
б) по профессиональной реабилитации _______________________________
9.5. Форма № 031/у отклонена:
необоснованно направленный
некачественное заполнение
Обоснование ________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
9.6. Направлен на очное освидетельствование: "Пациенту необходимо обратиться
в отдел МСЭ по месту постоянного жительства (постоянной регистрации)
для очного освидетельствования".
10. № Акта медико-социальной экспертизы __________________________
11. Удостоверено ЭЦП руководителя отдела МСЭ/МК МСЭ ____________
Примечание 1. Заключение на МСЭ заполняется в электронном виде
и подписывается ЭЦП председателя ВКК.
Примечание 2. Извещение об экспертном заключении МСЭ заполняется
в электронном виде и подписывается ЭЦП.
Список сокращений:
1
ID
Идентификатор (электронная цифровая подпись, QR код (считываемая машиной оптическая метка), или уникальный признак, позволяющий отличать его)
2
ВКК
Врачебно-консультативная комиссия
3
ИИН
Индивидуальный идентификационный номер
4
ИПР
Индивидуальная программа абилитации и реабилитации
5
МСЭ
Медико-социальная экспертиза
6
МО
Медицинская организация
7
Отдел МСЭ
Отдел медико-социальной экспертизы
8
Отдел МК МСЭ
Отдел методологии и контроля медико-социальной экспертизы
9
Ф.И.О. (при его наличии)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
10
ЭЦП
Электронная цифровая подпись
11
МКФ
Международная классификация функционирования
12
АД
Артериальное давление
13
ЧСС
Частота сердечных сокращений
14
ЧДД
Частота дыхательных движений
Форма № 041/у
"Медицинское свидетельство о рождении № ____
(выдается для предоставления в регистрирующие органы)"
Дата выдачи "_____" _____________ 20_____ г.
1. ИИН матери __________________________________________________
2. ИИН ребенка _________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) матери __________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(в соответствии с документами, удостоверяющими личность, при их отсутствии
- данные заполняются со слов матери)

9.3.2. кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі мерзімі
____________________________________________________________________
9.3.3. кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесінің қайта куәландыру күні
20 _____________ ж._________
9.4. Мүгедектің ОЖБ әзірленді № _____________________________________
9.4.1. Оңалту бойынша ұсынымдар
а) әлеуметтік оңалту бойынша________________________________________
б) кәсіптік оңалту бойынша___________________________________________
9.5. № 031/е нысаны қайтарылды:
негізсіз жолданған;
сапасыз толтырылған:
Негіздеме
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9.6. Көзбе-көз куәландыруға жіберілді: "Пациентке көзбе-көз куәландыру үшін
тұрғылықты (тұрақты тіркелген) жері бойынша МӘС бөліміне жүгінуі қажет.
10. Медициналық-әлеуметтік сараптама актісінің № ___________________
11. МӘС/МӘС ӘББ басшысының ЭЦҚ-сымен куәландырылған _____________
1-ескертпе. МӘС-ке қорытынды электрондық түрде толтырылады және ДКК
төрағасының ЭЦҚ-мен қол қойылады.
2-ескертпе. МӘС сараптамалық қорытындысы туралы хабарлама электрондық
түрде толтырылады және ЭЦҚ-мен қол қойылады.
Қысқартулар тізімі:
1
ID
Идентификатор (электрондық цифрлық қолтаңба, QR-код (машинада оқылатын оптикалық белгі) немесе оны ажырататын ерекше белгісі бар)
2
ДКК
Дәрігерлік-консультациялық комиссия
3
ЖСН
Жеке сәйкестендіру нөмірі
4
ОЖБ
Абилитация және оңалтудың жеке бағдарламасы
5
МӘС
Медициналық-әлеуметтік сараптама
6
МҰ
Медициналық ұйым
7
МӘС бөлімі
Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімі
8
МӘС ӘБ бөлімі
Әдіснама және медициналық-әлеуметтік сараптаманы бақылау бөлімі
9
Т.А.Ә.
(бар болған жағдайда)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
10
ЭЦҚ
Электрондық цифрлық қолтаңба
11
ХЖК
Халықаралың жұмыс істеу жіктемесі
12
АҚ
Артериялық қан қысымы
13
ЖСЖ
Жүрек соғу жиілігі
14
ТҚЖ
Тыныс алу қозғалысының жиілігі
№ 041/е нысаны
"Медициналық туу туралы куәлік № ___ (тіркеу органдарына
ұсыну үшін беріледі)"
Беру күні 20___жылғы "___" ________
1.Анасының ЖСН_________________________________________________
2. Баланың ЖСН___________________________________________________
3. Анасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес, олар болмаған кезде –
деректер анасының айтуы бойынша толтырылады)

4. Адрес фактического проживания матери __________________________
_______________________________________________________________
5. Дата рождения матери _________________________________________
6. Национальность матери ________________________________________
7. Семейное положение матери ____________________________________
8. Образование матери ___________________________________________
9. Дата и время родов ____________________________________________
10. Место родов _________________________________________________
11. Пол ребенка _________________________________________________
11-1. Ребенок родился: при одноплодных родах - 1, первым из двойни - 2,
вторым из двойни - 3, при других многоплодных родах – 4
11-2. Ребенок родился: доношенный - 1, недоношенный - 2, переношенный – 3
11-3. Масса ребенка при рождении и рост (см).
11-4. Который по счету родившийся ребенок у матери (очередность живорождений)
12. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) врача, (среднего медицинского работника)
Идентификатор организации родовспоможения ______________________
_______________________________________________________________
К сведению родителей:
В соответствии со статьей 189 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве)
и семье" регистрация ребенка в регистрирующих органах обязательна.
Заявление о рождении ребенка подается не позднее трех рабочих дней со дня его рождения.

4. Анасының нақты тұратын мекенжайы___________________________
5. Анасының туған күні____________________________________________
6. Анасының ұлты_________________________________________________
7. Анасының отбасылық жағдайы____________________________________
8. Анасының білімі________________________________________________
9. Босану күні мен уақыты__________________________________________
10.Босанған жері___________________________________________________
11. Баланың жынысы_______________________________________________
11-1. Бала: бір ұрықтан - 1, егіздердің біріншісі - 2, егіздердің екіншісі - 3,
басқа да көп ұрықтыдан туды - 4
11-2. Бала: күні жетіп - 1, күні жетпей - 2, күні асып туды - 3
11-3. Баланың туған кездегі салмағы мен бойы (см).
11-4. Анасының нешінші туған баласы (тірі туу кезегі)
12. Дәрігердің (орта медицина жұмыскерінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда)
Босандыру ұйымның идентификаторы __________________
Ата-анасына мәлімет үшін:
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы
Кодексінің 189-бабына сәйкес баланы тіркеу органдарында тіркеу қажет. Баланың
тууы туралы өтініш бала туған күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей
тапсырылады.