Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения в сфере межэтнических отношений"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 139-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2024 года № 34243
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения в сфере межэтнических отношений", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по развитию межэтнических отношений Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 9 апреля 2024 года № 139-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: "Сведения в сфере межэтнических отношений".
Индекс формы: 1-СМО.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: ___ квартал 20___ год.
Круг лиц, представляющих информацию: структурные подразделения местных исполнительных органов городов Астана, Алматы, Шымкент и областей, коммунальные государственные учреждения "Қоғамдық келісім", осуществляющие регулирование в межэтнической сфере.
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до 5 числа месяца следующего за отчетным кварталом. Отчетные ежеквартальные сведения в сфере межэтнических отношений на бумажном и электронном носителях посредством системы электронного документооборота "Documentolog Business".
таблица
Сведения в сфере межэтнических отношений
Код строки
Наименование показателей
Единица измерения
Всего
А
Б
1
2

"Этносаралық қатынастар саласындағы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 139-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 11 сәуірде № 34243 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылдың 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы Ережесінің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес "Этносаралық қатынастар саласындағы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Этносаралық қатынастарды дамыту комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшлік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 9 сәуірдегі
№ 139-НҚ бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ұсынылады.
Әкімшілік деректердің нысаны: ww.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Этносаралық қатынастар саласындағы мәліметтер".
Нысанның индексі: 1-ЭҚМ.
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: этносаралық саладағы реттеуді жүзеге асыратын Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері, "Қоғамдық келісім" коммуналдық мемлекеттік мекемелері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін. Этносаралық қатынастар саласындағы есептік тоқсан сайынғы мәліметтер "Documentolog Business" электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы қағаз және электрондық тасығышта.
кесте
Этносаралық қатынастар саласындағы мәліметтер
Жол коды
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Барлығы
А
Б
1
2

5. Сведения по региональным центрам медиации в сфере межэтнических отношений
1
Общее количество проведенных семинар-тренингов региональными центрами медиации в сфере межэтнических отношений
количество
2
Количество участников семинар-тренингов
человек
3
Количество проведенных консультаций по вопросам урегулирования и раннего предупреждения инцидентов и конфликтов на межэтнической почве
количество
6. Сведения по этнокультурным объединениям
1
Общее количество этнокультурных объединений
количество
2
Количество аккредитованных этнокультурных объединений
количество
3
Количество проведенных аккредитованными этнокультурными объединениями мероприятий
мероприятие
4
Количество участников в мероприятиях, проведенных аккредитованными этнокультурными объединениями
человек
Наименование ______________________ Адрес ____________________________
___________________________________ __________________________________
Телефон ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________________
Исполнитель ___________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения в сфере
межэтнических отношений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения в сфере межэтнических отношений"
В разделе 1. Сведения по советам матерей Ассамблеи народа Казахстана:
В строке 1 раздела 1 указывается общее количество советов матерей Ассамблеи народа Казахстана в городах Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В строке 2 раздела 1 указывается количество членов в советах матерей.
В строке 3 раздела 1 указывается количество проведенных мероприятий советами матерей.
В строке 4 раздела 1 указывается общее количество участников, посетивших мероприятия, проводимые советами матерей.
В разделе 2. Сведения по Ақсақалдар кеңесі Ассамблеи народа Казахстана.
В сроке 1 раздела 2 указывается общее количество Ақсақалдар кеңесі Ассамблеи народа Казахстана в городах Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В строке 2 раздела 2 указывается количество членов Ақсақалдар кеңесі.
В строке 3 раздела 2 указывается количество реализованных (проведенных) мероприятий Ақсақалдар кеңесі.
В строке 4 раздела 2 указывается общее количество участников, посетивших мероприятия (охват населения), проводимые Ақсақалдар кеңесі.
В разделе 3. Сведения по клубам журналистов Ассамблеи народа Казахстана.
В строке 1 раздела 3 указывается общее количество клубов журналистов Ассамблеи народа Казахстана в городах Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В строке 2 раздела 3 указывается количество членов в клубах журналистов.
В строке 3 раздела 3 указывается количество проведенных мероприятий клубами журналистов.
В строке 4 раздела 3 указывается общее количество участников, посетивших мероприятия, проводимые клубами журналистов.
В разделе 4. Сведения по ассоциациям предпринимателей Ассамблеи народа Казахстана.
В строке 1 раздела 4 указывается общее количество ассоциаций предпринимателей Ассамблеи народа Казахстана в городах Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В строке 2 раздела 4 указывается количество членов ассоциации предпринимателей.
В строке 3 раздела 4 указывается количество проведенных мероприятий ассоциациями предпринимателей.
В строке 4 раздела 4 указывается общее количество участников, посетивших мероприятия, проводимые ассоциациями предпринимателей.
В разделе 5. Сведения по региональным центрам медиации в сфере межэтнических отношений.
В строке 1 раздела 5 указывается общее количество проведенных семинар-тренингов региональными центрами медиации в сфере межэтнических отношений.
В строке 2 раздела 5 указывается количество участников посетивших семинар-тренинги.
В строке 3 раздела 5 указывается количество проведенных консультаций по вопросам урегулирования и раннего предупреждения инцидентов и конфликтов на межэтнической почве.
В разделе 6. Сведения по этнокультурным объединениям.
В строке 1 раздела 6 указывается общее количество этнокультурных объединений в городах Астана, Алматы, Шымкент и областей.
В строке 2 раздела 6 указывается количество аккредитованных в Ассамблее народа Казахстана этнокультурных объединений.
В строке 3 раздела 6 указывается количество проведенных аккредитованными этнокультурными объединениями мероприятий.
В строке 4 раздела 6 указывается количество участников, посетивших мероприятия, проводимые аккредитованными этнокультурными объединениями.

5. Этносаралық қатынастар саласындағы өңірлік медиация орталықтары жөніндегі мәліметтер
1
Этносаралық қатынастар саласындағы өңірлік медиация орталықтары өткізген семинар-тренингтердің жалпы саны
саны
2
Семинар-тренингтерге қатысушылардың саны
адам
3
Этносаралық негіздегі оқиғалар мен жанжалдарды реттеу, оларды алдын ала ескерту мәселелері жөнінде жүргізілген консультациялардың саны
саны
6. Этномәдени бірлестіктер жөніндегі мәліметтер
1
Этномәдени бірлестіктердің жалпы саны
саны
2
Аккредиттелген этномәдени бірлестіктердің саны
саны
3
Аккредиттелген этномәдени бірлестіктер өткізген іс-шаралардың саны
іс-шара
4
Аккредиттелген этномәдени бірлестіктер өткізген іс-шараларға қатысушылардың саны
адам
Атауы _____________________________ Мекенжайы ________________________
___________________________________ ___________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
"Этносаралық қатынастар
саласындағы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Этносаралық қатынастар саласындағы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бөлімде Қазақстан халқы Ассамблеясының аналар кеңестері жөніндегі мәліметтер:
1-бөлімнің 1-жолында Қазақстан халқы Ассамблеясының Астана, Алматы, Шымкент қалаларындағы және облыстардағы аналар кеңестерінің жалпы саны көрсетіледі.
1-бөлімнің 2-жолында аналар кеңестеріндегі мүшелерінің саны көрсетіледі.
1-бөлімнің 3-жолында аналар кеңестері өткізген іс-шаралардың саны көрсетіледі.
1-бөлімнің 4-жолында аналар кеңестері өткізетін іс-шараларға барған қатысушылардың жалпы саны көрсетіледі.
2-бөлімде Қазақстан халқы Ассамблеясының Ақсақалдар кеңесі жөніндегі мәліметтер.
2-бөлімнің 1-жолында Қазақстан халқы Ассамблеясының Астана, Алматы, Шымкент қалаларындағы және облыстардағы Ақсақалдар кеңесінің жалпы саны көрсетіледі.
2-бөлімнің 2-жолында Ақсақалдар кеңесі мүшелерінің саны көрсетіледі.
2-бөлімнің 3-жолында Ақсақалдар кеңесі іске асырған (өткізген) іс-шаралардың саны көрсетіледі.
2-бөлімнің 4-жолында Ақсақалдар кеңесі өткізетін іс-шараларға барған қатысушылардың жалпы саны (халықты қамту) көрсетіледі.
3-бөлімде Қазақстан халқы Ассамблеясының журналистер клубтары жөніндегі мәліметтер.
3-бөлімнің 1-жолында Қазақстан халқы Ассамблеясының Астана, Алматы, Шымкент қалаларындағы және облыстардағы журналистер клубтарының жалпы саны көрсетіледі.
3-бөлімнің 2-жолында журналистер клубтарына мүшелердің саны көрсетіледі.
3-бөлімнің 3-жолында журналистер клубтары өткізген іс-шаралардың саны көрсетіледі.
3-бөлімнің 4-жолында журналистер клубтары өткізетін іс-шараларға барған қатысушылардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бөлімде Қазақстан халқы Ассамблеясының кәсіпкерлер қауымдастықтары жөніндегі мәліметтер.
4-бөлімнің 1-жолында Қазақстан халқы Ассамблеясының Астана, Алматы, Шыкмент қалаларындағы және облыстардағы кәсіпкерлер қауымдастықтарының жалпы саны көрсетіледі.
4-бөлімнің 2-жолында кәсіпкерлер қауымдастықтарындағы мүшелерінің саны көрсетіледі.
4-бөлімнің 3-жолында кәсіпкерлер қауымдастықтары өткізген іс-шаралардың саны көрсетіледі.
4-бөлімнің 4-жолында кәсіпкерлер қауымдастықтары өткізетін іс-шараларға барған қатысушылардың жалпы саны көрсетіледі.
5-бөлімде этносаралық қатынастар саласындағы өңірлік медиация орталықтары жөніндегі мәліметтер.
5-бөлімнің 1-жолында этносаралық қатынастар саласындағы өңірлік медиация орталықтары өткізген семинар-тренингтердің жалпы саны көрсетіледі.
5-бөлімнің 2-жолында семинар-тренингтерге барған қатысушылардың саны көрсетіледі.
5-бөлімнің 3-жолында этносаралық негіздегі оқиғалар мен жанжалдарды реттеу, оларды алдын ала ескерту мәселелері бойынша жүргізілген консультациялардың саны көрсетіледі.
6-бөлімде этномәдени бірлестіктер жөніндегі мәліметтер.
6-бөлімнің 1-жолында Астана, Алматы, Шымкент қалаларындағы және облыстардағы этномәдени бірлестіктердің жалпы саны көрсетіледі.
6-бөлімнің 2-жолында Қазақстан Халқы Ассамблеясының аккредиттелген этномәдени бірлестіктерінің саны көрсетіледі.
6-бөлімнің 3-жолында аккредиттелген этномәдени бірлестіктер өткізген іс-шаралардың саны көрсетіледі.
6-бөлімнің 4-жолында аккредиттелген этномәдени бірлестіктер өткізетін іс-шараларға барған қатысушылардың саны көрсетіледі.